• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
jéé, Jani Matyášek už dělá paci, paci? To je šikula. Tohle já Áďu asi nikdy nenaučím, prdí na mě když jí to ukazuju:slight_smile: Dělá jen pá pá ( u toho třepe ručkou) a pak ještě čau ( to jen zvednutá ruka bez třepání) :slight_smile: Snažila jsem se i o "jak jsi veliká", udělej "malá malá", udělej "paci paci", ale nezájem :slight_smile:
4. srp 2009 ve 12:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

na horší opruzeniny také používám Imazol, ale opravdu jenom když je to špatné, nemá se to používat dlouhodobě, jak mi říkala má Mudr.

Co se týče antibiotik.... když jsem byla v nemocnici s šestou nemocí, mudr. jasně řekl, okamžite vynechat penicilin, tak na něho čučím a říkám... a nevadí, že se to nedobere? Přece antibiotika se musí dobírat, ne? Tak na to mi řekl, že to se tak tradovalo dříve, ze to není pravda, ze když není co lečit, tak hned vynechat. Samozřejme, nevím, nejsem lékař, ale koukala jsem na něho jako puk, pak mi to mudr na ambulanci potvrdila.
4. srp 2009 ve 12:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesně tak peti - nakupujem ty velký :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nejmenší co jsem vyštrachala maj číslo 92. Takže přestože malou jinak oblíkám do velikosti 74 případně 80 tak spodáry má prostě 92, 98 a dokonce i 104. Pravda - jsou jí volné, ale nepadaj, tak si říkám aspoň ji to nebude táhnout :sweat_smile: :grinning:
4. srp 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,zoubek už je.Šaty jsou slíbený.Už druhý,tak bych měla konečně někam vyrazi.

Katzi:o spolehlivých firmách ani nemluv.Dneska najít šikovnýho řemeslníka,co se nebojí práce,je vážně umění.

Holky,vy už učíte na nočník?A od kdy se má začít?Mě kamarádka říkala¨až od dvou a to mi přišlo strašně pozdě.Já si říkala,tak kolem roku.U nás odchyt na kadění nehrozí,protože on kadí klidně 5x denně a z toho jednou v noci a jednou po ránu (ale to se nedonutím z postele).Je ta knížka dobrá?
4. srp 2009 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, začala jsem se teď pracovat v centru pojištění, kdybyste měla některá zájem spořit Vašemu mimču, klidně se na mě můžete obrátit. Dělám samo i životní pojištění pro dospělé, majetek, auta atd....tak jen abyste věděly. Nemusíte nic nikde shánět. Já bych Vám vše obstarala a vyřídila. Pokud budete mít zájem, napište mi do IP. Děkuji
4. srp 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lluci no já myslím, že bohatě stačí později než po roce, ale asi je to individuální, když vidím jak se tu holkám daří, my začly až ten cca 14měs.a šlo to fakt pak ráz na ráz. Já se řídila tímto odstavcem z knihy Velká kniha o mateřství , ale hlavně až jsem vypozorovala Simču, že ví o co jde a co se po ní chce (dávala na záchod i panenky a koukala jestli čuraj, utírala jim prcku:slight_smile: ) atd. Odstavec: ,,Za předpoklad pro dobré pochopení principu učení na nočník je považováno to, když dítě zvládne pochopit a splnit obtížnější úkol - např. vezmi tu knížku a dones ji tatínkovi. Zrání močového ústrojí se projevuje postupně delšími intervaly mezi močením,dítě má déle suchou plenu a když ji počurá,pak ve větším množstvím najednou. Tyto předpoklady se projevují u dítěte přibližně v roce a půl věku.Pokud byste chtěli s učením začít dříve,pak si pamatujte, že nemá cenu začínat dítě posazovat dříve než v 15.měs." No tak nevím, myslím, že ten 15měs.je až přehnaný a určo si to protiřečí s bezplenkovou metodou,ale asi co mamka to jiný názor,že holky? Myslím, že každý,ať učí podle toho jak uzná za vhodný, záleží jak to vyhovuje mimču i mamce :wink:
4. srp 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ta knížka Bez plenky není o učení na nočník, ale popisuje bezplenkovou metodu (=přirozenou hygienu nemluvňat) - jednak z hlediska teorie, historie, kulturních odlišností a pak i z praktického hlediska. Je to prostě o komunikaci s miminkem ohledně vylučování prakticky od narození. Já byla po jejím přečtení docela nadšená. Bezplenkovku jsem už trochu znala a zkoušela dřív. Ale úplně se mi to taky pořád nedaří, třeba teď druhý den mi Dejvík totáně bojkotuje nočník na čůrání. Ale pořád to nechci vzdát, protože si myslím, že ta metoda je dobrá a má to smysl...
4. srp 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono jde o to, že v bezplenkovce je popsaná schopnost novorozeňat dávat signály k vylučování, je jim to přirozený, jako i spousta jiných věcí, ale pokud se to dál nerozvíjí, tj. pořádně nedělá už fakt od narození, tak miminko zapomene a znovu se to učí až opravdu od toho cca 15 měsíce, úspěchy větší i menší jsou samo i dřív, ale dítě to nedělá vědomě, takže na to čůrání za něj myslí mamka :wink:
4. srp 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta knížka zní zajímavě - se po ní asi taky poohlédnu :wink:
třeba u druhého mimi....? :dizzy_face:
4. srp 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj jani, přesně ze stejnýho důvodu jsem zakoupila i já :sweat_smile: :wink:
4. srp 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:díky.Já jsem někde četla,že je dobrý začít v teplejším období,kdy dítě mže lítat víc na volno,takže bych to viděla tak na jaře a později,ale ve dvou letech bych už snad chtěla mít nějaký úspěch za sebou.
4. srp 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj Llluci, já právě začla taky už v tomto období, kvůli tomu létu,i když to jako léto sem tam nevypadá :wink: Simča lítá celý dny doma s holou prckou a když ji posadím po té hoďce a půl na záchod nebo u něj podupává tak vždycky cvrknem, takže v tomto je to super,ale nevím nevím,kdy se odvážíme ven, problém je,že neřekne a už vidím,jak někde tahám v obchodě hovno z nohavice tříčtvrťáků :rolling_eyes: :grinning:
4. srp 2009 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Januli :grinning: :grinning: :grinning: taky zkušenost - no co :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
4. srp 2009 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janula - to příjde.... nemůžeš chtít všechno naráz :grinning:
Naše malá to řeší tak že mě drapne za ruce a vleče do koupelny... s tím taky úspěch mimo vlastní barák mít nebudem - kde maj koupelny když jsme na návštěvě ona asi nepochopí a venku teprve ne :sweat_smile: :grinning:

Mimochodem - potřebovala bych radu...
Kam chodíte nakupovat protiskluzové ponožky. (mě se je posledně podařilo sehnat v Uherském Brodě - ale kvůli nim až tam teda nepojedu :grinning: ) potřebovali by jsme větší velikost. Tak jsem si sehnala na mimibazaru a paní mi odepsala že dodavatel je sice vyrobil ale nějakou chybou bez protiskluzu jestli je tedy chci.. no bez protiskluzu jsou nám na dvě věci. Takže sháním jinde. Holt si uděláme výlet do Brna nebo třeba jinam... :wink:
5. srp 2009 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda Lani, to ti asi neporadím, my máme doma koberec, takže ponožky neřeším.
ale myslím, že běžně v Brně v obchodech - Tesco, C&A, HM... je mít budou - holt to vypadá na ten výlet do Brna :wink:
5. srp 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
lani, já jsem je jednou nakoupila v chiccu u ikei no, trochu z ruky, ale byly fajn... a byly i relativně levný...
5. srp 2009 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a Katy - Maty dělá paci paci - ale učila jsem ho to hoooooooooooodně dlouho - děláme to cca od 1.měsíce - tenkrát jsem potřebovala, aby natahoval ručičky a neměl ten novorozenecký stisk a od té doby to vždy po mlíku chvíli děláme - a sám to začal dělat až ted :sweat_smile: ale tak, tak všelijak a jak je velkej mu tak dlouho netrvalo - naštěstí :dizzy_face: ted se ho snažíme učit, aby ukazoval, kde co je, ale taky nám to nějak nejde :pensive:
5. srp 2009 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

lani, mám tip na jeden super obchůdek, kde mají nejen ty ponožky, ale taky perfektní botičky Essi, který mají všechny zdravotní atesty a nevíc, botičky nejsou drahý a prodavačky úžasně ochotný.http://www.essishoes.com/obsah-kategorie/prodejny/podnikove-prodejny/
jinak my jsme na tom pořád špatně, sice se Verunka už osypala, takže šestá enmoc jak vyšitá, ale pořád nás trápí ta moučnivka v pusince a navíc ji ta vyrážka asi pálí, takže celý den plače a je na mě nalezlá a v noci nespíme, takže super, všichni jsme KO. :frowning2:
5. srp 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jen jak se tu bavíte o botech, našla jsem zajímavej článek k firmě o které píše Betka. http://www.rodina.cz/clanek5231.htm . My zrovna dnes byli na ortopedii a máme trochu nohy do O :pensive: ale prý se to upraví, máme dojít až za rok,tak snad to nebude žádná hrůza :pensive:
5. srp 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, ať je Verunce brzo líp!!
5. srp 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti: díky za tip na botičky. Pomalu budem po nějakých koukat. Jinak moc přeju ať už to trápení s nemocí máte za sebou!

Jani: mě dochází veškerá pedagogická trpělivost na učení těch hříček, to pa pa si začala dělat taky sama, tak možná jednou až to vzdám najednou taky udělá třeba paci paci :slight_smile:
6. srp 2009 v 08:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky.

tak verunce už je asi líp, soudím z toho, že nám od večerejška přibyly dvě bouole na hlavě, každá na jedné straně, takže vypadá jak čert :grinning:
6. srp 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi, Dejvík taky začal dělat paci paci až jsem se na to vykašlala, že je nevzdělavatelnej :grinning: :grinning: :grinning: A rozhodně to nedělá na povel.
6. srp 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj u nás to stejný, všechno začala dělat až po té, co jsem se na to vykašlala, nedělá to na povel, jenom prosím prosím, prtž to ví, že potom následuje to, co chce :wink:
6. srp 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, zdravím po dovolené :wink: byla super až na bolavé zuby a uřvané mimino :grinning: :grinning: :grinning:

Ale máme pokrok - J. už neusíná dvě hodiny, ale jen hodinu :grinning: a už chápe "povel" hají. Jen ho ne vždy poslechne :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Noci pořád nic moc, co dvě hoďky křik. Někdy stačí dudel a do půl hodiny spí jindy musím kojit :frowning2: takže tak jak jsem první půlrok kojila v noci maximálně jednou tak teď je to minimálně dvakrát :angry: a budíček máme v 5 ráno. Já teda dokážu podřimovat i když si hraje v postýlce, ale není to ono.

.....chjo holky, potřebovala bych nějakou tu čistící kůru nebo bylinky nebo nějaký podobný zázrak na snížení únavy :stuck_out_tongue_closed_eyes: usínám i v sedě. I když se mi občas vjímečně zadaří 7-8 hodin spánku (samozřejě ne v kuse), tak mi to prostě nestačí (ale to nestačilo teda nikdy, já jsem spáč)

....gratuluju k zoubkům a pokrokům :wink: Juli pochopila hru na honěnou, ale trošku obráceně - místo aby "utíkala" od nás, maže po čtyřech k nám a hrozně se řehtá :grinning:

A máme nový přírůstek do rodiny - Míša přemluvila manžela na kotě. Takže teď se mi motají pod nohama mimina dvě :slight_smile: a když nebrečí jedno, kňourá druhé. Ale Juli má zábavu - honí se s ní po kuchyni. A Míša kvičí, že jí něco udělá. No prostě je u nás cirkus :grinning: :grinning: :grinning: to aby se mi asi nestýskalo po práci :grinning: :grinning: (minulý týden jsem v noci zase učila :grinning: :grinning:
6. srp 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda tady se dějí věci!!! :slight_smile:

Šári, jj, u vás tradičně veselo :grinning: :grinning: :grinning: a do toho kotě - abys toho náhodou neměla málo!!!! :dizzy_face:
fajn, že jste si užili dovču - a to uřvané mimino byl jako kdo???? :grinning: :grinning: :grinning:
i já su spáč, naštěstí Maty spí celou noc - tuk tuk tuk :wink:

Maty taky nic neukazuje na povel - teda doma, když mu řeknem,tak ano, většinou sám od sebe, když se mu chce, ale před jinýma NE!!!! není přece cvičená opička,že???!!! :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
6. srp 2009 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky:slight_smile:

Šárko:to je super,že se dovča povedla a malá se taky koukám zlepšuje,jen tak dál:wink:

My teda umíme jen buchy,buchy a pápá.Taky umí,jak je veliký,ale to umí jen s mýma rukama.Sám mi je zvedá,ale nemůžu ho naučit,že je má zvedat sám aniž by mě držel.

Jinak my jsme měli trochu kolizi se psem.Oba jsme s manželem něco dělali a nevšimli si,že se nám dítko ztratilo z dohledu.Vlastně jsme si to uvědomili,až jsme slyšeli zavrčení psa a pláč malýho.Nebudu vám vykládat,jak jsme se vyděsili,to je jasný.Malej si odnesl šrám na čele (asi od zubu) a my velký ponaučení,že je oba musíme mít pořád na očích.Takže jdeme kupovat dveřní zábranu,aby Adula nemohl sám do chodby (v obýváku,kde jsme nejčastěji ho uhlídám,ale v chodbě ne a on už je opravdu rychlej).Nikomu nepřeju tu chvilku hrůzy než jsme zjistili,že se nic nestalo.Jsem ráda,že jsem z toho šoku nepřišla o mlíko.
7. srp 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, Luci, tak to věřím, že jste se lekli. Hlavně, že to dobře dopadlo.

S tím psem se mi vybavuje, že Áda jak tady u sousedů furt slyší štěkat psy a já na ni furt, že to je pejsek "HAF HAF", tak začala dělat takový "A"A".Tak nevím jestli to už není základ prvního vědomýho slova :grinning: Akorát dnes ráno tady kykyrikal kouhout a ona taky dělala "A"A", takže se asi někde stala chyba :grinning:
7. srp 2009 v 09:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

Luci, tak to s tím hafanem, rozumím :frowning2: co máte za pejska? já pořád jaksi nepočítám s tím, že by náš pes něco malé udělal, oni mají ted zábavu, že si vezmou prázdnou petku a přetahují se o ní, teda přetahují se o veškeré hračky a baf baf se zatám nechá mlátit a trýznit, ale taky se bojím, aby jej třeba nebouchla někam a on nevyjel. jinak teda, co nevydržel je noční spaní a po 2,5 letech se odstěhoval z ložnice :grinning: což se nedivím, páč bych to nejraději udělala taky :grinning: noc zase další katastrofa a navíc je u nás MM maminka, protože MM byl včera v Polsku na U2 a vrátil se dneska ráno v 5. jinak má příští týden dovolenou, to je fajn, já ji mít nebudu a zjistila jsem, že musím makat celý tento víkend a v pondělí mám jednání a ve středu jedu do Bratislavy. nevím, co na to říct, prostě už jsem v noci jen brečela, že nemůžu. a ráno jsme museli chodit okolo MM po špičkách, protože je nevyspinkanej (nemusím zdůraznovat, kdo to tvrdí, já teda ne). holky, někdy vážně přemýšlím,jestli od něj neodejít. už prostě nemůžu a podvědomě začínám asi Milana nesnášet, že nás do téhle situace dostal. do situace, že nevím, kam dřív skočit, že mi nepomlže ani doma a já mám chodit do práce, stávat k malé, starat se o domácnost....omlouvám se, že to tady ze sebe tak bliju, je mi prostě z toho smutno :frowning2:
7. srp 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Betinko, určitě je dobrý se aspoň z toho vypsat,je mi líto, co se u vás děje :frowning2: :frowning2: každopádně bych Tvýmu muži (být na Tvým místě) hodně razantně promluvila do duše :angry: :angry: ale radit nemůžu, protože já bych už na tvým místě dávno Lukymu zbalila kufr, já jsem horká hlava :angry:
7. srp 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek