• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Beti :frowning2: Promluv si s ním, pokud to jde. Když s ním nebudeš mluvit, bude se to v tobě hrozně hromadit a ještě se to bude zhoršovat. Ale chtělo by to někdy v klidu bez emocí aby to mělo nějaký efekt. Drž se.
7. srp 2009 v 09:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo katzi má pravdu, radši bez emocí a v klidu, nechala jsem se trochu unést :stuck_out_tongue_closed_eyes: já pokud se mi něco nelíbí, tak Lukyho zprdnu hned a občas máme Itálii, ale on je prostě skvělej, hrozně mi se vším pomáhá a to je celé dny v práci, na pivo ho skoro vykopávám,ať se jde taky odreagovat, takže já tohle prostě neznám :pensive: :pensive:
7. srp 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
já to právě mám osvědčený na svým chlapovi, že když si s ním promluvím v klidu, tak s ním líp hnu, než když na něho vyjedu :slight_smile: Ale zas každej je jinej, na někoho třeba tohle nefunguje. Však Beti, ty určitě víš co a jak snese ten tvůj.
7. srp 2009 v 09:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:máme zlatého retrívra.Oni jsou taky v pohodě,malej jí asistuje u jídla,hraje si s jejíma granulema (pod našim dohledem),tahá ji za chlupy,staví se o ni,ten den jsem se zrovna smála,že si na ni prostě vlezl,když ležela.Tuším,o co mezi nima šlo a jsem ráda,že to dobře dopadlo a člověk se poučil,že prostě musí ještě víc hlídat,i když vše vypadá v pohodě.On ji miluje a jak ji vidí,tak za ní leze.
Jak píšou holky,já bych asi u tvého manžela zakročila už dávno.Nevím,jestli jsi tu už někdy psala,proč jsi začala tak brzo chodit do práce,ale předpokládám,že je to kvůli penězům a obdivuju tě.Já mám vlastně strašně hodný dítě a i tak si to nedovedu představit.A to mi hodně pomáhá MM a mamka ráda pomůže.Mám kamarádku,které manžel taky s ničím nepomůže a nechápu to.Připadíá mi,že jí to ani moc nevadí,ale já si vždycky říkám,že s tímhle chlapem bych dítě nechtěla.Zkuste si o tom promluvit,třeba ani neví,že tě to trápí,že nezvládáš ( i když to by asi musel být slepej).Udělej to jako Marci a nech je samotný v ložnici,ať si to zkusíl.Hlavně už s tím něco dělej nebo tě to jen bude ubíjet.
7. srp 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
zdravím vás od rodičů - máme se tu skvěle.
Beti to je mi moc líto, že máš takový trápení. Úplně tě chápu, že je toho na tebe moc a jak se cítíš. Já mívám podobné stavy taky skoro pořád. Dejvík je malej neřád. Pořád v noci nespí. Zase to vygradovalo až na 5 nočních kojení. Jestli máš pocit, že tvůj manžel neví co to je v noci vstávat, fakt se zkus vystěhovat. MM po těch pár zkušebních nocích pochopil, že to spaní na vodě stojí za nic, takže teď už občas sám aktivně vyskakuje a snaží se Dejvíka zklidnit - jenže kojit neumí, takže stejně je to na mě..... ale mě dělá dobře už když vidím tu snahu. Jinak jseš fakt dobrá, že zvládáš i práci. Já měla v úmyslu taky od září částečně začít. Pomoc mi slibovala mamka (šla i kvůli tomu dřív do důchodu). Jenže mi těžce onemocněla babička a mamka se od ní nemůže hnout skoro ani za plot a u nás už skoro 3/4 roku nebyli ani na návštěvě. Takže na práci zatím kašlu z vysoka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já si jinak s MM taky furt dohaduji kam může a nemůže - to je furt fotbal, tenis, badminton, atd. Nechci ho doma držet úplně, takže aspoň jakž takž platí domluva, že večer ho obstaráme společně a pak ať si jde kam chce. Ale někdy mě to taky štve. Zrovna předevčírem jsme se na tohle téma seštěkali u našich (mamka nám dělala rozhodce :grinning: :grinning:
7. srp 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, děkuju. to je rpávě kámen úrazu, my už o tom mluvily stokrát a vždycky slíbí, že mi bude víc pomáhat a nikdy to nedodrží. je to u nás kvůli penězům, MM si vzal úvěry na podnikání a nevychází to, takže to musíme splácet a navíc se do toho zamotakl, že si vzal překlenováky apod...a nám chodí domů jen upoménky. dokud jsem chodila do práce, bylo to jakžtakž v poho, ted je to horší. jenže tahle situace se táhne už 3 roky. taky jsem byla naivní, když jsem si myslela a doufala, že se vše změní. prostě ted jen přemýšlím, jestli nebude lepší odejít /respektivě sbalit kufry jemu).
7. srp 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Betinko:s tím ti žádná z nás neporadí,to si bohužel musíš vyřešit sama.Já bych rovnou řekla manželovi,jak to je a pokud to takhle půjde dál,tak každý půjdete svojí cestou.Pokud se ani takhle nechytne za nos,tak je každá další příležitost asi zbytečná.
7. srp 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
betinko,to je trápení, těžká rada, ale že chodíš do práce, to je mazec, to si vůbec nedokážu představit :unamused:
a co nějaká poradna?
7. srp 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, je mi to moc líto, že to je u vás takhle - asi by to fakt chtělo nějaké radikálnější řešení - pokud si dobře pamatuju, tak o vašich problémech si tu už nejednou psala a vypadá to, že se nic nezlepšio - naopak ty ještě chodíš do práce a je to horší. ty už s tím musíš něco udělat, protože jinak zkolabuješ - myslím, že už k tomu nemáš daleko. POkud on nebude v noci výhradně hlídat, aby ty ses mohla v klidu vyspat do práce, tak to ty taky zdravotně odneseš. za to ti on fakt nestojí, aby tě stál zdraví.
Moc na tebe myslím a přeju ti dost síly, abys to zvládla co nejdřív nějak vyřešit. :pensive:

Marci, jak to, že Dejvík už zas v noci takto kojuje??? vždyt už to bylo dobrý, ne?

Llluci - uffff, ještě že to dobře dopadlo s tím pejskem - jj, hlídat, hlídat, hlídat!!!!
7. srp 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, Dejvík zvádl asi 4 noci s MM, pak jsme jeli na dovolenou, tam jsem spala s nima a zase to začalo. Pak doma jsem se zas vystěhovala, jenže David začal v noci řvát vytrvale a to už jsem teda nevydržela a vrátila se s tím, že to ještě vydržím.
7. srp 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti - držím palce at to nějak zvládnete... mi když se bavili o tom že by byl MM doma (původně kdysi dávno když jsem ještě o mrně nestála tak mi sliboval že rodičovskou bude doma on - v dnešní době je to skrz finance holt jinak než v upředených snech) teď šlo o to že bych na týden dva zmizela a on by zůstal s malou doma sám (abychom ji úplně odstavili od kojení) tak mi oznámil že ale musím zůstat někde hodně blízko - že až půjde s kočárkem ven tak mě prozvoní abych přijela dom, uklidila ten brajgl, uvařila vyžehlila aby se teda o ni mohl starat.... jaksi nebere v potaz že to všechno dělám i s ní když je v práci že by to tedy měl taky zvládnout :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a krom toho když z práce přijde tak se ještě mám usmívat a točit kolem něho - pomáhat mu při opravách baráku (což třeba o víkendu vypadalo tak že před domem pokládal zámkovku, tak jsem mu nosila co zrovna potřebovat - od dlaždic až po tužky stylem že chvíli byla malá v ohrádce v průjezdu aby na nás viděla chvíli jsem prostě malou nosila v jedné ruce, dlaždice v druhé.... a vůbec se už nebudu rozepisovat o nějakém "plnění manželských povinností" jakkoli to pro mě při tom zápřahu skutečně skoro jsou povinosti :unamused:
Prostě chlapi asi fakt spadli odjinud a jen stěží je něco napadne samo o sobě... takže mu zkus postupně domluvit...
Horší s tím podnikáním... to bude opravdu na nějakého poradce abyjste se z toho byly schopni vyhrabat. Ono by to bylo i na poradce i kdyby jsi ho vystěhovala s kufry - páč předpokládám že jste sezdaní a tudíž by váš společný majetek kryl dluhy vzniklé během trvání manželství takže tam by se to asi muselo jo dobře ošetřit aby jsi si mohla být jistá před exekutory a pod... :frowning2:
Nakaždý pád držím palce ať už se rozhodněš pokračovat jakkoli.

Mimochodem - včera jsme se objevili po dlouhé době v Brně - splnila jsem si svůj dětský sen a šla se podívat na mamuta... malá tam stála hopsala a vyřvávala na něj haf, haf... trošku přerostlej pejsánek :grinning:
No a pak jsme se stavili na mendláku a zaregistrovali že v lékarně u Sv. Anny maj slevněnej nutrilon 3 a 4 s expirací do roku 2011 za 299Kč. Tak jsme to šli vyzkoumat a zjistili že tam prodávaj nutrilon 2 za 297Kč.... tudíž pokud kupujete jak my malé na kašičku nutrilon 2 ve Slavkově za 339Kč tak se to skoro vyplatí vzít si ho tam.
Děsný prachy za mlíko zaplať pán Bůh že to mám fakt jen na ty kaše takže mi balení vydrží na tři týdny :slight_smile:
A pak jsme ještě vyrazili na stezku na inlinech - mm měl půjčený, já svoje akorát teda s malou jel jen mm páč já bych si netroufla - máme běžný kočárek - tzn. žádná brzda na madle nebo tak něco bych měla strach že ji vyklopím.... mm byl naopak spokojenej, páč na bruslích není tak kovanej tak byl rád že se má zač držet.. páni to bylo bájo - hned bych si to dala znova - jen netuším co s malou :frowning2: Asi budu muset doma orodovat ať koupí kotouč a přimontí mi na kočár brzdu :grinning:
7. srp 2009 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko, mě koupil MM in liny na letošní výročí svatby, takže se na nich teď proháním s kočárkem. Bez něho si taky nejsem tak jistá. Akorát mě teda štve, že u nás není kde. Takže můžu jenom u našich :slight_smile:
Jo tak s tím hlídáním a rodičákem atd. by to u nás vypadalo stejně. MM by šel klidně, malého by zvládl, ale museli bychom asi najmout uklízečku :angry:
Já furt přemýšlím, že aspoň na kaše bychom přešli na nějaké umělé mlíko, ale Dejvík to nechce jíst, tak furt odstříkám jak divá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. srp 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda Marci, tak to máš teda znova to samé :confused: :confused: :confused:

a holky, co ještě kojíte, jak dlouho to ještě plánujete????? že jsem tak smělá a ptám se :dizzy_face:

Lani, tak fajn, že sis splnila ten sen - vidět toho obrovskýho pejsánka :slight_smile:
a co ponožky - sehnalas?

s chlapa je to holt těžký. mě mm taky moc nepomůže, ale on je prostě pořád v práci a má docela dobrý peníze - jenže toho dost splácíme - takže su ráda aspon za to, že tam chodí. A když chodí dom vyštavenej a grogy, tak už mi s Matym taky moc nepomůže. Naštěstí je Maty fakt v pohodě a hlavně v noci spí!!! (tuk, tuk, tuk) ale taky už toho mám někdy dost - musím mít malého furt u sebe -takže např. žádný pokec s kamoškama moc nehrozí. a někdy už je toho na člověka trochu moc - být s prdolkou celé dny - většinou sám - no vždyt víte. ale pořád se mám, jak vidím, zlatě - na to jak to máte vy - ach jo!!! kéž by vám bylo nějak pomoci - hlavně Betince. Beti, tvůj muž je fakt docela dost natvrdlej a nebo línej - promin, že jsem tak drzá, ale pěkně mě s..e, jak se k tobě chová, že tě nechá takhle skoro zkolabovat a nehodlá s tím nic dělat. a shání aspon normální práci, když mu podnikání nejde? v čem vlastně podniká?
7. srp 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci a co máš za kočár - já zrovna zvažuju že bych občas ráda vyjela - dojet si někam na stezku autem není problém, ale vyrazit s běžným kočárem tak jak to udělal mm to bych asi vítr měla.
Jani - já plánovala že ji do roku budu kojit a od šesti měsíců pomalu kojení měnit aby v roce byla postupně odstavená - jak vidíš teda spíš čteš co píšu člověk míní ditě mění... takže jaká bude realita ukáže až čas :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
Faktem je že třeba po ránu (páč v noci se už u nás skoro nekojí) mě na mlíko ukecává v půl hodinových intervalech - takže už jsem i cca 3x vyměkla a namíchala jí 100ml nutrilonu, pak už mi dala pokoj, tak trochu podezřívám že prostě začíná být po ránu hladovější než co stihnu dodávat.
7. srp 2009 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ponožky - no nemám :grinning:
Opět pokouším net - třeba se někde najde. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. srp 2009 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko, my máme Jané Slalom, takže na brusle ideál :slight_smile:
Jani, já budu kojit klidně do 2 let, tak jsem to i měla v plánu. Teda brala bych tak ráno a večer. Zatím to u nás vypadá 4x ve dne, 4x v noci :grinning: :grinning: Dejvík je po ránu přežranej z noci, takže bůhvíjakej hlad nemá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. srp 2009 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha - tak o Jané jsem si teď dočetla že mladá paní to hrnula s nezaaretovaným předním kolečkem a vysekala obě.. psala sama o sobě.. takže asi jediná jistota budou croozer Kid a nebo nelézt na brusle :grinning: .
No nic - u nás to asi vyřeší podomácku přidělaná brzda z horskýho kola - a bude po vtákách - tak často stejně jezdit nebudem abych investovala do croozera... :sweat_smile:
7. srp 2009 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to nevím, s Janéčkama jezdí asi nejvíc bruslařů, co jsme viděli třeba na dovolené. Já teda žádnou závratnou rychlostí, abyc vysekala kočár nejezdím :slight_smile:
7. srp 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem hodně zas viděla s takovým tím x-landerem - jak má ty zadní klečka trochu "šejderm" :sweat_smile:

a s tím kojením -teda Marci, tak to se ještě tak rok nevyspíš, jo??? :sweat_smile:
7. srp 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, takže jako postupně tak nějak přejdete na UM? to je tak v tom roce ideál, ne?
7. srp 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

jani....uřvané mimino na dovči byla Julie. Přes den byla zlatá, ale jak jsme se přiblížili k postýlce tak to začalo. No a v noci využívala toho, že jsem ji nenechala řvát aby nevzbudila ostatní (bylo tam všechno hrozně slyšet), takže kojení po 2 hodinách nebo skončila u mě v posteli :unamused:

llluci...haha, no Juli se fakt zlepšuje. Včera usla UŽ po 40 minutách, ale zato od 8 do půlnoci se s řevem 6krát probudila :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: O plůl 1 jsem vyměkla a nakojila :angry: tak mě odměnila 5 hodinami spánku vkuse - po měsíci dobrý, ne? Prostě zlatíčko :grinning:

beti..... :frowning2: :frowning2: co na to říct. Pocit beznaděje a strachu z toho co bude když chodí neustále upomínky znám. Je to strašný. My v tom žijeme už 3.rok (hypotéka, auto....). Loni, když manžel změnil práci, už to vypadalo dobře - jinak bych do těhu nešla - a dopadli jsme ještě hůř :angry: U nás se to ale snaží vyřešit manžel (já jako učitelka mu na mateřské stejně nepomůžu,že) a když to úplně nejde, tak se mě aspoň snaží nestresovat (stejně se to ale vždycky dovím).
Asi to chce si pořádně v klidu promluvit. Když chodíš do práce i ty, musí se i on podělit o domácnost a malou. No, jenže ti chlapi jsou natvrdlí, spousta věcí jim nedochází dokud si je neprožijou (jako marcin, že :wink: ) Jenže donuť je, když mají pocit, že říkáš bludy.......
7. srp 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
A dnes jsme byli na 10 měsíční prohlídce - tak hlásíme se k sedmi trpajzlíkům, Juli má 6,89kg a 66 cm :grinning: a já počítala tak se 7,5kg. Dr řekla, že bude úspěch, když budeme mít těch 7kilo v roce. A máme konečně naušničky :wink: to byl řev, že si dovolili jí sahat na hlavu :grinning: :grinning:
7. srp 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon, teda Juli je takové mimuško, to musí být radost nosit, to jsme měly snad ve třech měsících :sweat_smile: kdo má těch skoro 15kg a myslím 95cm tahat :rolling_eyes: :rolling_eyes: teda jako už tak netahám,ale stejně sem tam někam potřebujem přenést, vynést :sweat_smile:
7. srp 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári, teda jestli to chápu dobře, tak u tebe v posteli Julinka spí dobře? nechceš ji tam teda nechat, ono ji to určo do puberty přejde - neboj :grinning: ne, vážně - nepomohlo by to? nebo vyloženě nechceš?
my teda máme velký štěstí, že Maty usíná sám v postýlce - zas když spíme někde jinde, kde má spát se mnou, tak je zle - usíná hůř - prostě mě tam nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

mi přijde dost tahat i těch Matyho cca 9 kg :confused:
7. srp 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se tu všichni mějte hezky, dnes balíme, zítra vyrážíme na chajdu :dizzy_face:
pa pa, opatrujte sebe a dětičky
9. srp 2009 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky dlouho jsem tu nebyla ale to neznamená že jsem na vás zapoměla :grinning: máme plno běhání ohledně bytu ale už to máme na katastru tak snad se budeme brzy stěhovat :slight_smile: Jinak Terezka je šikula už dvakrát kadila ndo hrnce a třikrát čůrala začali jsme s hrncem předevčírem :slight_smile: a taky se pěkně rozkecela :grinning: keliška jedna :grinning: terka zetím dělá jen pápá a baci baci.paci paci se učíme ted :slight_smile: ale zatím to dělá jen s mou pomocí :slight_smile:
beti je mi moc líto co se u vás děje držíme pěstí at je brzy líp :slight_smile:
10. srp 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,tak u nás se odstávka kojení vyřešila sama.V pátek odpoledne jsme oba s manželem lehli s těžkou žaludeční chřipkou (neustálé zvracení a teploty nad 40),takže si malýho museli odvézt moji rodiče,protože jsem nebyla schopná dojít na záchod natož se o něj postarat a převoz nebyl možný.Teprve v sobotu odpoledne se to trochu zlepšilo a v neděli ráno jsme už byli schopni dojet za ním.Malej byl zatím na UM (a kvůli práškům,co jsme jedla,jsem ho ani ještě nechtěla kojit) a vypadá to,že to tak necháme.Mlíko se mi totiž za ty 4 dny přestalo tolik tvořit a už ho moc neodsaju.Ještě bych to možná mohla zkusit "rozběhnout",ale říkám si,jestli to v jeho věku ještě má smyl.Fakt je,že od té doby,co je na flašce,tak spí celou noc až do rána bez probuzení.Jen je teď dost neklidnej,když je se mnou a má hlad,protože cítí mlíko a chce ho,takže na krmení musím odejít pryč,aby se napil a celkově je dost neklidnej,protože mu rostou zuby.
10. srp 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky. Moc vás tady všechny zdravím. Moc se sem teď nedostanu. Nějak nevím, co dřív.
Betinko, je mi moc líto, co musíš řešit. Také pracuju, ale MM pomáhá, co může. Držím palečky, aby všechno dobře dopadlo.
11. srp 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. srp 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile: máme tady nějak pusto a prázno :confused:

barco...tak to je malá šikulka :wink: naše J. si na nočníku hraje ale nečurá, ať tam sedí jak chce dlouho. Ale do 5min. po tom co ji sundám, udělá loužičku :grinning: :grinning:

luci...tak to bylo rychlé odstavení.....a vydrželas nebo zase kojíš? To spaní celou noc bych brala všema deseti (i dvaceti :grinning: )

Jinak u nás usínání konečně lepší :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tzn. do půl hodinky, ale musím tam být. Noci ale niiiic mooooc. Několikrát za noc se zničehonic s brekem posadí, někdy se povede zklidnit dudlíkem, někdy musím nakojit :unamused: A přitom jí přes den krásně, takže hlad nemá.
12. srp 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek