• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Šári:jo,to malej taky miluje,ale to už děláme dlouho.Se saltama jsme začali minulej tejden.My už máme 6 zubů.Všechny vylezly v jednom měsíci.Už jsem říkala MM,že bude zuby čistit on,když je profík,ale jak ho znám,tak to stejně bude na mě :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani:s mamánkovským obdobím počítám,ale naštěstí nás zatím nechytlo a snad ještě ani dlouho nechytne.Někdy mě taky trochu "bolí",že je šťastnej s každým,ale zase ho bez problémů můžu nechat s kýmkoli být a nemusím se bát,že mu to bude vadit (samo,že po očku sleduju,že je všechno O.K.).Teď jsme si s manželem zavedli manželské pátky.Malýho odpoledne hodíme k našim a jsme spolu jen my dva.Teď jsme byli po dvou letech v kině a na večeři a super.Já chci v pátek s manžou chodit na squash,proto to vzniklo.Mamča říkala,že ho máme nechat i přes noc,tak to asi zkusíme a občas to využijeme.Teďka má totiž super období,kdy se pořád něčemu řechtá a je hodně komunikativní,tak si to s ním člověk opravdu užívá.A naši jsou rádi,že ho mají jen pro sebe:slight_smile:Adámek je strašně zlatý miminko.Je vážně moc hodnej,takže laťku na další nám nasadil hodně vysoko a je nám jasný,že další takhle hodný dítě se nám asi jen těžko podaří.
6. zář 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
jani nepsali ti náhodou kdy se mají vyzvednout ty čepky?mě se zatím nikdo neozval a mám pocit že před tím psal že koncem srpna?
7. zář 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti: já sem píšu, co můžu :grinning: :grinning: většinou teda stíhám až v noci..... a Janča a lllucka taky :grinning: :grinning: tak my spešl oslavu s dětma pro Juli nechystáme (ani tady v L. nikoho stejně starého neznáme), spíš její a manželovi narozky budou důvodem setkání našich dospělých známých :grinning:

a beti neboj, bude to jen lepší a lepší a za takových 5-6 let tě už ani moc nebude potřebovat :grinning: :grinning:

llluci tak to hlídání máte super!!! To já můžu dát pohlídat maximálně Míše, která ještě taky občas to hlídání potřebuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já rodiče už nemám a manželova maminka by sice odpoledne nebo o víkendu pohlídala, ale její byt je hroooozně prťavej, v prostředku pidi obývákokuchyně jsou příkré vysoké schody do druhého pokoje (ten je švagrové). A celý ten prostor je strašně zaskládaný plus rozmazlená tlustá kočka,která žárlí a nesnáší děti :frowning2: takže pustit tam Julii na zem je nemyslitelné.

lluci: třeba bude to další ještě hodnější :wink: u většiny mých kamárádů to tak je - když mají zlobivé prní dítě, tak to druhé je stejné nebo ještě horší (učí se od staršího :grinning:) a když mají hodné, tak to druhé je taky hodné :wink:
7. zář 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a hlásím, že Julie má za sebou už 2 noci v pokojíčku!!! První ušla, vstávala jsem "jen" třikrát, dnešek byl horší, v jednu jsem to vzdala (to už jsem tam byla asi po 6) a vzala si ji do postele, kde stejně moc nespala - výsledek je 6.zub :wink: tak doufám, že dnešek už bude lepší.
Ale to usínání tam!!! Je z toho nadšená, ukazuje na všechno co vidí.....no zase jí to trvá skoro hodinu. Ale doufám, že jak si zvykne, tak to bude lepší a lepší.
7. zář 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
šári, tak Juli má za sebou stěhovačku, jo? :wink: tak at se další noci zadaří lépe :slight_smile:

jj Beti, Verunka je šídlo, ta bude potřebovat pořád nějakou zábavu a program - byste se měly spojit s Janulou2008 :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Llluci, hlídání a pátky závidím - u nás by to taky nebyl problém, nebýt babičky a dědové 120 km daleko :rolling_eyes:
Maty je taky v pohodě, takže u nás taky latka nasazena vysoko - další dítko nám to dá určo sežrat :grinning: :grinning: :grinning: :confused:

Barči, tak mi taky napsali, že koncem srpna a nic -tak jim dám ještě tak dva týdny - pravda, podzimní čepka už by se nám docela hodila :pensive:
jak se bydlí?
7. zář 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani zkusim mu napsat jak to s čapkama vypadá bydlí se krásně ten klídek a výhled mužete někdy dojet na výlet :dizzy_face:
sharon tak to je šikula mi taky plánujeme stěhování do pkojíčku ale nevim jak bude probíhat to usínání neb mala je zvyklá usínat na prsu :unamused:
8. zář 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barči, tak mi, prosím, pak dej vědět, co ti napsal, ju? díky.
na výlet někdy dojedem :wink: ale asi až bude Maty konečně chodit - takhle je s ním cestování o ničem - nemůžu ho nikde "odložit" - jen na zem na čtyři - a to ve vlaku nevím nevím. a v autobuse - v tom dálkovém - kde je málo místa, tak to jsme si ted "užili" . jeli jsme jen asi 20 min. z Bystrce do Bítýšky, prostor na kočík malej, tak jsem Matyho vytáhla a vzala si ho na klín a to byl šrumec. pořád pokřikoval, vrtěl se, musela jsem mu dát piškot, aby se zabavil a ten on všude rozpatlal, musela jsem to pak očisitit,..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: no zážitek - myslím, že nejen já jsem byla ráda, že už vystupujem :grinning:
9. zář 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, máte už teda nějakou reakci od těch čepičářů?
já jsem teda lama pomalá a objednávala až dneska a hned mi napsali, že to tam bude během pár dnů, že dají vědět konkrétně, tak jsem zvědavá, co napsali vám...
10. zář 2009 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky pošlete nam hlásek http://prettybaby.cz/main.html?photo=8321 díky :slight_smile:
10. zář 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,co takhle zase nějaká joguška:wink:
14. zář 2009 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak psali z rockina že čepky budou na vyzvednutí od 15teho v jugošce :slight_smile:
holky terka říka perfektně tatababa a včera jednou řekla i mama a taky říká ee a každe rano dělá bobek na hrnec a jinak děláme paci,paci,papa,moty moty do roboty,jak jsme veliký a tak tak všelijak :slight_smile:
14. zář 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych možná mohla čtvrtek luci pojedu do brna :slight_smile:
14. zář 2009 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, taky jsme dostali sms, že od 15.9. budou čepky v jogušce - tak bychom to mohly spojit se srazíkem, ne???

ve čt 17.9. můžem kdyžtak taky :slight_smile:
14. zář 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé,já tento čtvrtek nemůžu.Kdyžtak až ten další:frowning2:Včera jsem koupila dvě čepky,tak se tam můžeme sejít všechny pěkně označkované :grinning:

Holky,nekoukala jste některá v pátek na sama doma.Bylo tam o botičkách.Celkem mě překvapilo,že se i doma mají nosit capáčky,pokud nejsou koberce,tak musím prckovi nějaké objednat.My jsme se byli na botičky koukat u bati,ale malej zdědil po manželovi širokou nohu a vysokej nárt,takže nám byly jen jedny a ty se mi vůbec nelíbily.Asi s nima počkám až bude úplně chodit.
Chtěla jsem se zeptat,neznáte v Brně někdo nějakou pěknou restauraci,kde je to zařízený i pro děti a dobře to tam vypadá i dobře vaří.Manžel bude slavit třicítku,tak to chceme jít někam oslavit,ale naše oblíbené restošky na děti připravené nejsou.
15. zář 2009 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, trošku nestíhám, juli je jak blesk a jak vidí noťas, tak se mi k němu hrne a mačká mi čudlíky (teď hlídá Miška), takže můžu jen večer a to padám za vlast, poněvadž malá krásně usíná, krásně spí přes den, ovšem noci mám za trest :unamused: pokud vříská jen třikrát, tak je to super noc. Dnes to bylo co hodinu :frowning2: v pátek jede Míša i manžel pryč, takže ji asi zkusím nechat vyřvat. Tohle se faaaakt nedá. Večer usne krásně, ale za hodinu, max.hodinu a půl si sedne a řve. Půl hodiny uspávám, odejdu a za hodinu zase. A když se takhle vzbudí nad ránem, tak trvá i hodinu a půl než usne a v 6 vstává.....je to na mašli :frowning2: a to v noci už nekojím a není to lepší ani když si ji vezmu do postele.

jinak ťape za ruce, postaví se i u rovné plochy /zeď, dveře/, pořád žvatlá, snaží se opakovat slova, nově u ní vede napodobování JEJDA. Když si hraje,tak je to furt dokola :grinning: a začíná se prosazovat křikem, když není něco po jejím (třeba jí odmítnu dát ovladač nebo jí vezmu něco čím pořád mrská o zem).

jogurtárna: my máme ve čtvrtek plavání......takže bysme raději jiný den nebo až tak kolem půl 3 :wink:

llluci: restaruračku zařízenou pro děti bohužel neznám, občas bysme taky potřebovali.
15. zář 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharon:osobně ti radím,radši odjeď pryč ty a nechej to na manželovi.Pokud v noci nekojíš,tak bych to zkusila takhle.Sama jsem to naštěstí nikdy nemusela zkoušet,ale kamarádkám to vždycky zabralo.Jen to nemohly dělat ony.Každopádně držím palce,aby to zabralo.

My jsme dneska měli nějaký uječený odpoledne.Pořád se vztekal a brečel.Nakonec se trochu uklidnil,když jsem si ho vzala do vany a pak mu MM hrál na kytaru,tak se uklidnil úplně a zase z něho bylo hodný miminko.
15. zář 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

šári, ta to je mi líto s tím spaním, u nás se to ted dost zlepšilo, ale za cenu, že spí s náma a taky se to rapidně zlepšilo, jak jsem přestala kojit. anebo nechat vyřvat :unamused:
Luci, ty botičky..v Brně je výborný obchod s botičkama Essi, je to na Merhautově a velmi ochotně ti poradí a jsou to český kvalitní botičky a mají velký výběr. já tam koupila sandálky na léto a ted podzimní botičky, doporučuju.

no nic jsu do hajan, papa holky
15. zář 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

teda Šári, to je nějaké divné s tou Juli - ty noce :confused: :confused: :confused: to brečí jen tak a nebo třeba žízní nebo hlady? no, snad se vám to podaří vyřešit, mně ted stačilo, že Maty z neděle na pondělí byl vzhůru od 4 do 6 a já byla pak ráno grogy. šla jsem spát o půl jedné, pak teda od 4 do 6 nic a pak, když se mi podařilo usnout, tak byl taky za chvíli vzhůru - úplně. no přiznám se, že jsem odpoledne pak padla za vlast a šla spát s ním, abych to dospala :pensive:

Beti, tak už taky nekojíš -vůbec? a jak to Verunka vzala?

Restauračku taky žádnou neznám - a taky bych uvítala tip. I když my se občas s kámoškama scházíme v Auře v Krpálu - není tam úplně největší výběr jídel, ale dobře najíst se tam dá a na děti je to tam taky vybavený. Jen teda vchází se tam po schodech dolů, tak na kočárek musí být dva lidi :dizzy_face:

a kdepak jsou Marci, Katzi a Lanka??? Už se dlouho holky neozvaly :confused:
15. zář 2009 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak dobrou noc všem - a nerušenou :sweat_smile: :pensive:
15. zář 2009 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
omouvám se, že vám sem zase vpadávám :confused: . Ale myslím, že je dobré vám ten odkaz taky dát, protože nákup bot pro prcky nás čeká, nebo už možná potkal,všechny:
http://www.coka.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=33
Dívala jsem se i na platnost firem, co mají certifikát a Essi tam opravdu není. takže v Brně už asi zbývá jedině Žirafka v Černých Polích. Nebo znáte jinou prodejnu s botkama v Brně?

Jinak děkuji Lucce za odpověď ohledně UM. Už v tom taky jedem a Kubík proti tomu nic nenamítal, asi nepatří mezi prsomily, naštěstí pro mě :sweat_smile:
16. zář 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já jsem nemocná,doufám, že to barunka nechytí. Katka nemá net, takže...
jinak čepičky už mám doma, škoda, že jsme mohly vybírat vlastně jenom z toho novinkovýho katalogu, na stánku mají i hezčí čepičky, nebyla bych tak příkrá v názoru :sweat_smile: ale každopádně jednu si vybrala kamarádka a druhá bude pro miminko.
S těma Essi botkama je to zajímavé, ale i tak jsem tam teď barunce boty koupila, prtž vypadají kvalitně a pohodlně a moc pěkně, v žirafce jsem nevybrala a zase kdyby byly závadný, tak je doufám zakážou. Všechny první boty jsem ale v Žirafce kupovala. Nevím, ale kvalitní boty Fare a spol mají i na Masaryčce dole skoro u nádraží, paní taky pomůžou, ale malej výběr.
16. zář 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, koukám, že je po mě sháňka:slight_smile: Absolutně nestíhám.... Byli jsme týden na dovolené - tam bylo skvěle, fakt se mi nechtělo zpátky. ˇ
Sharon, jak já tě chápu. David je to samý. Co hodinu v noci řev, sedí drží se za hlavu stylem "všechno špatně je". Takže kojení co hodinu, pak se ještě sám nalejvá vodou. Čůrá pak jak průtokáč, takže dneska v noci odvařil 2 pyžama. Nezvládají to látkový plíny ani jednorázovky. Dneska ráno jsem už byla fakt naštvaná a rozhodnutá nějak zakročit a utnout to. Jenže jak se blíží večer tak zase nevím....... Jak ho odnaučit v noci kojit bez toho, aby celou noc řval???
16. zář 2009 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

Janulva, díky za info. :wink:
s těma botkama, já četla článek, že ten certifikát je docela drahý a každá firma si ho nemůže dovolit, i když má kvalitní boty - navíc se musí vydávat pro každý typ botek zvlášt a stojí to desítky tisíc korun za typ - takže tak.
No, snad ty Essi nejsou nekvalitní - mají dobrou pověst už dlouho.

Peti, tak at se brzo uzdravíš! :dizzy_face: a co Bob, jak se má? :slight_smile: čeká vás ted UTZ ve 20 tt ne? půjdete na 3D?
Jestli se vídáš s Katkou, tak moc pozdravujem :slight_smile:

Marci ,ten Dejvík je ale potvůrka!!! Kaše večer asi nepomáhá, že? :unamused: nic jiného než vyřvat mě asi nenapadá :rolling_eyes:
ale držíme pěsti, at se to zlepší :zipper_mouth:
16. zář 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak holky, tohle je naše nové, už 3. albíčko, kdo se chcete podívat.
ještě vám sem hodím odkaz na tu oslavu narozenin, tu mám ještě v 2. albu

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=462290&vReferer=%2Falbum%2Findex_basic.php%3FvOffset%3D0%26vOrderBy%3D1
16. zář 2009 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Strašně dlouho jsem nebyla na koníkobi a tak ani nevím co se děje nového. Snad mi odpustíte, že zajdu jen pokud mám nějaký problém. On se net v létě blbě kloubí se zahradou ůpravou okolí částečně dokončeného domečku a podobně. Prosím vás, když mi devíti měsíční Andrejka blije jídlo s kouskama, je to normální? Zkoušela jsem to několikrát, ale pokaždé jsem stejně mixovala i když mi jídlo připadlo měkounké až rozvařené. Po druhé lžičce se začala nadavovat a všechno šlo ven i to co snědla na svačinu. Mám jí dávat mixované a zkusit jí dát kousky později? Nebo ji to cpát i když má sevřený rty a mlátí hlavou? To je asi blbost. Nechce se mi mixovat do dvou let, ale zase mi vadí když blije. Prosím poraďte, díky.
16. zář 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Aureli,

taky se sem ted všechny nedostanem tak často :wink:

Já myslím, že ty kousky ještě můžou počkat...normálně jí to mixuj a zkus to třeba zas za 14 dní - ono to jednou přijde :wink: a zkoušíš jí třeba dávat na "hlodání" kousky rohlíku, chleba, banánu,..., aby se naučila žvýkat? aby pak věděla, že i oběd musí žvýkat a ne jen ty kousky polykat. no, snad jsem to napsala srozumitelně :dizzy_face:
16. zář 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
aureli, taky bych zatím mixovala, pokud blinká, tak co, však věčně to trvat nebude, akorát je to opruz pro tebe. a jak píše janča, dávala bych jí i jídlo do ruky, aby si sama zkoušela kousat, mrkev, jabko, brambor a tak :wink:
pozdrav katce určo vyřídím :wink:
bob nevím, asi se má dobře, ale je to lenoch a nechce se mu začít kopat, barunka už kopala...
16. zář 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji. Rohlíky nebo piškoty jí jedou,ty do ruky dostává, ale když si ukousla z jabka tak se taky dávila, prostě zase kousek.Rohlík je rozmělnitelnej tak jí asi nevadá, ale jabko se musípokousat a to jí vadilo.
16. zář 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem pichla něco čerstvého do alba.
16. zář 2009 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek