• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Aureli, krásný fotečky :slight_smile:

Peti, bob bude asi Bob - tedy chlap, že je tak "línej" :grinning:
16. zář 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
no všichni, včetně mě to taky tipujou :slight_smile:
16. zář 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
janulava,

s těma botama, ano žirafka má certifikace, to ale neznamená, že jsou nejlepší. zjištovala sis, proč Essi nemá certifikát? protože certifikace na jeden typ obuvi (jeden model) stojí 10.000 Kč, ne každá firma se právě pro tento krok rozhodne. JInak Essi je opravdu kvalitní česká značka bot a žirafa není jediná na trhu. ale samozřejmě každý máme jiné zkušenosti.
jinak s těma kouskama e to normální, občas bojuju s verunkou dodneška, ona prostě nechce kousat a musím jí to pomlít :grinning:
16. zář 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky - po dlooooouhé a dlooooouhé době zdravím a zas se asi dloooouho neozvu...
manža je pořád ještě na neschopence a navíc už se bez něj v práci neobejdou -takže pracuje z domu což znamená že okupuje počítač i telefon... :grinning:

Takže nedočítám - nestíhám.... neboť nás neustále vyhazuje ven abyjsme ho nerušili... :confused: :sweat_smile:

Jinak - jediná novinka snad - že malá chodí už skoro celé dny nic jiného ji ani nebaví. A na ortopedii kde jsme byly na kontrole křupajících kolen nám Dr. oznámil že malá má nohy do O takže dokud jí nezpevní má na nich mít co nejmenší zátěž - takže co nejvíc nosit a vozit a pokud nám občas doma přejde tak to neřešit - když jsem se ho ptala jako jak neřešit - že si přestala hrát a celý dny vlastně po domě chodí tak mi neuměl odpovědět..
Takže tolik novinky od nás
mějte se.... :wink:
16. zář 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. S těma botičkäma je to děs běs. My jsme dosltali spoustu skoro nenošených od známých a už jsem 3 vyřadila jelikož máme doma slona a už z nich vyrostla aniž by je měla jedinkrát na noze jelikož ještě nechodí. Maslíte že ji mám začít obouvat když se zatím jen staví okolo nábytku, ale s na chození je ječtě brzo? Díky.
17. zář 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a taky jsem měla předsevzetí že budu miminkovi kupovat jen nové kvalitní botičky. To bylo v době kdy jsem chodila do práce a prachy jsem neřešila. Teď jsem se podívala do peněženky a jsem ráda že mi přátelé co mají starší děti nějaké zachovalé botičky dají či prodají za málo. Snad se jí to na nořičkách moc nepodepíše. Koupím nějaké dobré zimní a domácí papučky holt budemem mít poděděné.
17. zář 2009 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aureli, dokud sama nechodí, tak jí botičky nedávej - aspon tak mi to říkali na rehabce. Teprv, až bude umět chodit.
Jj, je to neskutečně drahá záležitost, ty botičky, tím spíš, že to má mimčo fakt jen na chvíli a hned z toho vyroste :unamused:

Jinak zítra po obědě -tak kolem druhé budu v jogušce - jdu si tam pro ty čepičky - nechcete některá skáknout na pokec? :wink: ale asi je to moc narychlo, že? :dizzy_face:
17. zář 2009 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
k těm botám, já se na to ptala primáře rehabilitačního oddělení v dětské nemocnici i naší fyzioterapeutky. A taky oba říkali, že boty až ve chvíli, kdy samostatně chodí (ne jen popochází kolem nábytku). Primář říkal, že to je nešvar dnešní doby obouvat děckám předčasně boty. Já teď Dejvíkovi objednala capáčky Nolen.
17. zář 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj já jsem barunce dala boty taky fakt až chodila, do té doby protiskluz.ponožky. Nolen capáčky budou dopřány Bobovi, u barunky jsem se o nich dozvěděla bohužel pozdě a jsou taaaak krásný :dizzy_face:
17. zář 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky souhlasím s tím,že botičky dát,až když dítě samo chodí.My jen musíme řešit,že když zastavím s kočárem,tak chce ven a chodit okolo něho,což v ponožkách nemůže.Takže to řeším tak,že nazastavuju :grinning: :grinning:
Nolen chci taky teď objednávat.Chtěla jsem to udělat už dávno,ale nějak nestíhám.

aurelia:no,já s botičkama neriskuju.Stojí to sice hodně peněz,ale nošené botičky bych nedala.Ani druhému dítěti nebudu dávat po Adovi.Neříkám to z rozmařilosti nebo přebytku peněz,ale manžel má špatný nohy a budu šťastná,když se to prckovi vyhne.Navíc má mamka plochou nohu,tak vím,co to může způsobovat za nesnáze.Věřím v tomhle doktorům a pokud mi řeknou,že nošené botičky jsou špatné v jakémkoli věku,tak se tomu prostě podřídím.Ale je to můj názor,nikomu ho nevnucuju:wink:
18. zář 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
já v tomhle chápu luci, jak tebe, tak aurelii, jelikož už barunka nějakou dobu chodí, tak to je mít boty na ven, na doma, na písek, gumáky, v létě k vodě, teď podzimní, za dva tři měsíce hned zimní s tím, že teď ty podzimní jí už ale na jaře nebudou a ty jo, to jsou všechno botičky kolem 800, to jsou fakt částky. takže jsem lehce pozměnila taktiku a bob bude mít samozřejmě nový boty ty, ve kterých bude trávit většinu času, ale ty chvilkový na písek, k vodě, gumáky a spol bude mít zkrátka poděděný :unamused:
18. zář 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

jj, s botičkama souhlasím s Peťou - na delší trasy nový a takový ty "příležitostný" budem mít poděděný.
My asi budem kupovat nový až zimní - páč Maty se k stoupání a chození stále nemá :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a jinak jak je, děvčata a prďolata? jak se vám daří v tomto ne moc hezkém počasí? mně se ani ven vždycky nechce, ale překonávám to. dnes si jedu pro ty čepičky, tak jsem mooooc zvědavá.

a v pondělí razíme ještě na týden na chatu ,tak jsem zvědavá na počasí :dizzy_face:
18. zář 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
petapi:nejde o to,že bych ji nechápala,ale když celej život žiješ s člověkem,co má problémy s nohama (a že plochý nohy můžou být pěkně otravný) a pak máš dítě s chlapem,kterej má špatný nohy,tak prostě tohle řešíš víc než někdo jinej a pokud můžu Adamovi v tomhle trochu pomoct,tak to udělám.Ono to vypadá jako banalitka,ale třeba u manžela kupujeme pořád nový boty,protože je prostě okamžitě sešmajdá a levnějšíma botama to řešit nemůžem,protože to by bylo ještě horší.Takže,jestli budu kupovat pořád nový boty teď a pak se mi to třeba někde vrátí,tak to udělám.

Jo,jinak jsem se koukala u nás v obuvi a dají se tam koupit pěkný botky se žiravkou do 500.jen mu nějaký musí pak být.Obávám se,že my si nebudeme moct vybírat.
18. zář 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lllluci, to je jasný, že se na to koukáš z trochu "jiného" pohledu. TAk hlavně, at to Adámek nezdědí a má nožičky v pořádku :wink: :dizzy_face:
18. zář 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojík....taky trošku nestíháme, užíváme si sluníčko, J. je divoká,ale zlatíčko.
Úplně jsem odbourala dopolední spaní, takže mezi 10 -12 hod. je Juli trošku ukňouraná, ale pak min. 2 hod.spí, večer chodí o půl 8 a usíná tak do 5 minut.
Noci se od mého vyhrožování, že ji nechám vyřvat trošku zlepšily - a včera, když jsem byla nachystaná (nikdo doma) že ji fakt nechám, tak spala celou noc jen s jedním probuzením na dudlík ( samozřejmě můj mozek nastavený na vstávání xkrát za noc mě vyspat nenechal, furt jsem se budila :angry: ale víceméně se střídá noc OK a noc kdy se budí víc - hlady ani žízní to určitě není. Spíš si myslím, že jí vypadne dudlík, ona se probere a hned si sedá a spustí. No a taky ji občas asi probudí Míša. Ona hrozně mluví ze spaní :stuck_out_tongue_closed_eyes: už se mi dvakrát stalo, že jsem Juli pracně uspala a Míša najednou zavolala Julinko a ta byla hned vzhůru :angry:
Lllluci...na manželovi vyřvání nechat nemůžu, on by to nezvládl. Nejdřív by mu jí bylo líto a vytáhl by ji, pak by ji dal zpátky a očekával by, že bude spát a kdyby nespala, tak by se asi vztekl :grinning: :grinning: :grinning: a vztekali by se oba. Ona je faaaakt celá po něm :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ad boty....my máme opačný problém než aureliii....Juli má malou nohu, zatím jsem nikde neviděla boty, ve kterých by neplavala. Nevíte, která firma dělá extra malé boty a které číslo je vlastně nejmenší?
Normálně jsem teď Julii vytáhla pyžamko a dupačky,které Míša nosila v 5 měsících :grinning: :grinning: no dupačky už moc nevynosí....
19. zář 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharon:nejmenší jsem viděla 18.
20. zář 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
Šári, tak fajn, že se u vás spaní zlepšilo :wink: a musela jsem se teda zasmát, jak píšeš, že Míša zavolá ze spaní Julinku :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
20. zář 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
šári, nám na noci celkem trošku zlepšil dudlík danej na řetízek, tak aby si ho mohla pohodlně najít sama, i tak jsou teda noci, kdy tam chodím často, ale určitě tak 50% zlepšení to je, koupila jsem řetízek z látky a z minimem plastů, aby to netlačilo nikde, trošku ho zapošila, aby se nemohl otočit kolem krku a vlastně to pomohlo i mě, že nemusím šmátrat po celé postýlce ve tmě a hledat, kde ten dudel zase je :wink:
20. zář 2009 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sharon anebo to vyřeší postel plná dudlíků :grinning: :grinning: Dejvík leží mezi náma a má kolem sebe tak 5 dudlíků a nějakej pak já nebo MM našmátráme :grinning: :grinning: Ale u nás dudlík nic neřeší, jak se vzbudí a začne a my mu dáme dudlík, tak se tak naštve, že dudlíky lítají po místnosti :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. zář 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, dobrej nápad s tím řetízkem -taky asi něco takového pořídím, protože ač máme v postýlce plno dudlíků a to i svítících, tak v noci záhadně mizej a nalézaj se až ráno :fearful:

Marci - Dejvík je prostě osobnost jak vyšitá - žádný šidítko!!!! :grinning: se musím smát, jen si představím, jak mu v noci každej z jedné strany cpete v rozespání dudlík a on je po vás hází :grinning: :grinning: :grinning:
fakt už bychom vás rádi poznali osobně :wink:

tak my jedem zítra na týden na chajdu, tak se tu mějte. pa pa pa :dizzy_face:
20. zář 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
marci, souhlasím s Jani, ráda bych tě taky poznala :grinning: no holky, bude podzim, ta bysme nějakou tu jogurtárnu mohly zvládnout.
Šári, u nás je Verča teda taky pěknej divoch a přes den spí tak myx.hodinku a zbytek řádí a je to fakt na nervy :grinning: Jinak jak píše Lucka, myslím, že nejmenší "opravdové boty ne capáčky" se dělají od 18, ale jistá si úplně nejsem. Verunka ještě nechodí, ale dneska jsem se fakt nasmáli, protože vzala kalkulačce a babičdce ukazovala co s ní má dělat a furt říkala tam a tam a pak ji dala babičce a začala se rozčilovat, že to babičce nejde a tak si i vzala a tak pořád okola a my se tady váleli smíchem. no hrozná rozumbrada se z ní stává a pořád kecá a kecá :grinning: sranda, tak to s ní teda je. jinak zítra odříkáme už podruhé plavčo, minulý týden sme zůstali stát na dálcici, porouchaný auto a ted má Verča rýmu, no samý radosti :frowning2: holky, dobrou noc
20. zář 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak mi to máme stejně jako sharon spát chodíme jen po obědě spí 2hodky a večer chodí spát v pul 8 a spí taky do 5min :slight_smile:
jinak jsme byli pro čepičky sedí perfektně :slight_smile:
21. zář 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky, ta naše osobnost měla dneska noc jak vyšitou. On chodí spát nejpozději v 19.00 a je tuhej docela rychle - musíme ho u toho držet za ruku a zpívat. Pak spí tak do 22 - 23 hodin a pak to začne. Řev co 1-2 hodiny. Zabírá jedině kojení. Jenomže dneska dostal po 15 minutovém kojení takový hysterák, že mu to už beru (jsem byla už naprosto vysátá a mrtvá), že začal řvát jak pardál, až se u toho dusil zlostí, takže hodinu mi spal na břichu s prsem v puse a vzlykal u toho, jak největší chudáček, kterýmu nedávaj najíst!!!!
Jinak my jedeme o víkendu na týden (možná dva) k našim na severní Moravu, budeme tam slavit Dejvíkovy narozeniny. Ale nějaký sraz bychom pak taky zvládli:slight_smile:
Ve dne naštěstí spí 2x - dopoledne tak 1,5 - 2 hodiny, odpoledne tak 1-1,5 hodiny. Bodejď by ne, po takových nocech!!!
21. zář 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti to s tou kalkulačkou je dobrýýý!!
Dejvík je úchylnej na ovladač od televize. První co ráno udělá je, že najde ovladač, postaví se před televizi, teď se pustí a stojí na těch svých vratkých nožkách opřenej o stůl a míří ovládačem na televizi a zapne si. A pak to má jak klavír, přepíná, vypíná, zapíná.... Včera tam zničehonic nahodil rádio, takže nám místo televize, hrálo rádio..... my jsme ani nevěděli, že tam nějaké máme......jenže MM to neuměl spravit, zrovna tam byl nějakej tenis a on se chtěl dívat a nám hrálo z televize rádio.......nakonec vrátil ovládač Dejvíkovi, ten s ním zase dělal psí kusy a televize naskočila :grinning: :grinning: :grinning:
21. zář 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,dobrej chat o botičkách je tady:http://www.ceskatelevize.cz/program/samadoma/chat?id=865 a tuhle jsem zase v rádiu slyšela nějakej pořad,kde to řešili a tam říkali,že hodně velkej problém je v tom,že dětem dáváme boty dřív než je skutečně potřebují,což taky není dobře.

Beti:hlavně,že je autí v pořádku a Verunce ta rýma brzo přejde.Plavčo není důležitý a dá se nahradit:wink:

My jsme teď s naší instruktorkou max. spokjeni.Jen mě "vyděsila" kamarádka,že možná budou chodit s náma a to mají o půl roku staršího chlapečka.Tak si říkám,co tam s náma budou asi dělat.

U nás je teda spaní alfa a omega denního režimu.Jak se špatně,resp.málo vyspí,tak je to s ním k nevydržení.Pořád se vzteká,bezdůvodně pláče a je protivnej.Jinak je v pohodě.Dneska spal až do sedmi.Byla jsem z toho úplně vykolejená.Už od šesti jsem nespala a pořád čekala,že se musí každou chvilku vzbudit.Až jsem z toho byla nervózn:slight_smile:

Jogušku bych brala.Ale jestli se můžu přimluvit,tak středa nebo čtvrtek.
22. zář 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lluci chodíte pořád do Fílie?
Mě tam teď docela naštvali. Dejvík byl přihlášený do skupiny dětí od jednoho roku a přitom je tam nejstarší a to mu ještě rok nebyl :unamused: :unamused: chodí tam i 7měsíční děti. To by zase až tak nevadilo, věk tady není důležitý, ale štve mě, že nerozlišují, jestli už to dítě do plavání chodilo nebo ne. Takhle je tam polovina nováčků, co velkou vodu ještě neviděli, rodiče neví jak je držet, děcka řvou, že není slyšet. Ty zkušenější to tam pak zase nebaví, když tam instruktorka furt něco těm novým vysvětluje. Prostě ta hodina nemá spád :unamused: Nechápu proč to trochu neoddělí. Naštěstí my teď hodně o víkendech někde trajdáme a jsme pryč. MM mívá volný pátky, takže nahrazuje často v pátek a tam je to super. Ale nevím, jestli ještě půjdem do dalšího kurzu pak....
22. zář 2009 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci, to chápu, že seš nespokojená, já zase naopak po prázdninách, dali nám jinou instruktorku a konečně je to zajímavý a má to švih, takže pro mě změna k lepšímu :slight_smile: a naposledy sice taky jeden chlapeček celou dobu prořval a je to blbý, neslyšíš, co se pořádně má dít, paní s ním sice pak vylezla ven, on přestal, ale dávala ho na suchu klouzat na skluzavku, no tak to bylo něco pro závistivku barunku, chtěla taky že...
22. zář 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:jo,chodíme do filie.Instruktorku máme super,je to dost akční,takže to konečně začalo bavit i manželo.Jak nemůže malýho dostatečně topit,tak ho to neba.Naštěstí malej vodu miluje.Ale taky mě tam štvou.My jsme ve skupině celkem jednotní.Jsou tam jen asi 2 děti,které se ještě nepotápí,ale hodinu to nezdržuje.Prostě když potápíme,tak oni jedou podle sebe.Ale mám pocit,že je to spíš rodičema než těma dětma.Jen mi bylo řečeno,že zdražili proto,aby bylo v kurzu míň dětí a že by to bylo vidět,to rozhodně ne.
22. zář 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak Verunka už je celekm OK, za to já dostala nějakou hnusnou virozu a mám ATB.

s tím plaváním...taky chodíme do Filie na pokračovací a ted byly jsme tam zatím 3x, ale opět pokaždé jiná instruktorka a už mě to fakt sere (pardon) a hlavně děláme naprosto to stejný, co v první lekci, teda asi se o jedbno víc potápíme, ale furt to stejný, stený říkánky, kolo kolo mlýnský, atd..takže už bych tu hodinu mohla vést i sama. ted musím zjistit od holek, jaký to bylo a kdyžtak se ozvu, protože tohle je fakt zbytečný :angry:
22. zář 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti:tak se ozvi a stěžuj si na to,jinak se to nenapraví.My kvůli tomuhle přešli k jié instruktorce,protože to bylo na nic a teď jsme spokojení.
U nás začal Adámkovi téct soplík,ale snad jsou to zoubky a nic to nebude.
22. zář 2009 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek