• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Zdravíme po dlouhé době všechny supermamči,
všem oslavencům gratulujeme a přejeme hooooodně zdravíčka. (a rovnou děkujeme :wink: )

Tak mi na roční kontrole vážíme 11,5 kg a měříme 78 cm - je to hrůza jak to letí a roste před očima :grinning: :grinning:

Pořád kojím 2x denně, ráno a večer.
Máme 6 zubů, chodíme sami i když to ještě není zdaleka ono, pár krůčků a buch na zem. :grinning: :grinning: ,ale není kam spěchat.
Umíme 10 slov a řekneme jak dělá 20 zvířátek. Nosí knížky a chce pořád,aby jsme jí četli..... takže u nás je celkem veselo.

Je to krása, moc si to užíváme, ale strašně to letí a já nechciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Tak se všichni mějte krááásně a zase někdy nakouknu :sunglasses:
papa
5. říj 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Jadvi, to je Ellinka šikula, to teda koukám. Dejvík umí dvě slova - haf a bu a tím tituluje všechno a všechny. MM nejvíc baví se ho ptát "kdo to je a ukazovat na mě" - Dejvík řekne "bu" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Naštěstí je "bu" i MM, takže je to spravedlivý :slight_smile:
A zuby má pořád jenom dva. Míry zatím nevím, jdeme na kontrolu až ve středu. Jinak se docela rozchodil - zatím teda ne sám, ale furt obíhá stůl, lavičky na hřišti atp.
A knížky naprosto nemusí (to má po MM, ten nečetl ani skripta do školy), když mu chci číst tak mi tu knížku vyrve z ruky a odhodí jí nebo v horším případě ji natrhne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. říj 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, Jadvi, tak to taky koukám, jaká je Elinka šikovná. U nás knížky taky jedou, pořád dělám zvuky zvířat až se mi to už za celej den plete (jakože kravička mééé, a ovečka bůůů :grinning: ale Áďa nějaký opakování bojkotuje. Říká pořád akorát na pejska haf a může se přerazit i v kočárku když jsme venku, aby mi ukázala každýho psa kterej jde okolo :slight_smile:
5. říj 2009 v 19:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky koukám jak máme šikovný mimi, nejlepší je, že si i sama hraje, třeba, že hodí dudlík na zem a sama se zeptá - kde je?? a pak si sama odpoví - není. Nebo vytahá hračky z krabice a to stejný. Když nesu misku s jídlem tak říká papat a tak. Nejlíp jí jde táta.
Je hodně učenlivá. :slight_smile: takovej malej intelektuál :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. říj 2009 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tak mám silnej zánět průdušek, dostala jsem ATB a zákaz vylízání z postele (hahaha....),prý by to mohlo sklouznout až na plíce :angry: Do toho se mi ozývá slepák, takže dnes jsme s Juli cestovali mezi pokojíčkem a ložnicí a já vždycky skončila v posteli. Odpol. už ji to silně nebavilo a dost se vztekala, když jsem jí odmítla dát mobil nebo plato s práškama atd.

llluci.......super,že vám oslava dopadla dobře.
Haha,můj manžel mi v neděli řekl to samé - mám narozeniny, nic nedělám. Že doma není jediný čistý hrnek nebo lžička a špinavé nádobí už není kam dávat ačkoliv myčka je prázdná a já bohužel nejsem schopná to do ní naskládat ho absolutně netankovalo. Dnes už narozeniny neměl, ale neuklidil stejně nic :angry: celý den byl pryč a večer zalezl do pracovny :angry: až mi bude dobře, tak si to s ním ještě vyřídím.

katzi...gratulka k narozkám i ke kolaudačce :wink:

jani....tak co rehabka, předvedl se Maty? A co jugoška, užili jste si to?
Jo a mohly bysme udělat nějaký srazík třeba i na Lesné v té babykavárně.....

jadvi....Eli je fakt šikulka. Míša byla taky taková brzo mluvila, ve 2 letech odříkávala reklamy,počítala atd. a dnes když není schopná pochopit matiku nebo si zapamatovat básničku, tak si říkám, po kom je to dítě tak blbý :grinning: :grinning: :grinning:

To u nás knížky jak kdy, J.musí mít náladu. Spíš je technický typ - ovladač,zesilovač,káblíky, žehlička,vrtačka, mixer... A auta :wink: Všechna zvířátka jsou teď číča, když si něco prohlíží tak se ozývá jéda (jejda) nebo totó. A neustále ukazuje prstem a ptá se To to jee?
5. říj 2009 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdárek - teda děti šikulky :slight_smile:

u nás do pátku vše bylo máma, ted je vše táta :slight_smile: a máme v tom jasno :grinning: jo a psa taky pozná všude, slyší ho, i když my si to ani neuvědomujem. ještě říká, že slepička dělá ko..ko..ák - ale to je vše. kravičku a bůůů totálně ignoruje - tomu se jen směje. :sweat_smile:
na rehabce nás dnes pochválili, jak hezky lezem a že si umí (konečně) sednout. s tím, že se nezvedá na nožičky, si nemám lámat hlavu, prý je to aji lepší, že si aspon nejdřív posílí co nejvíc záda tím lezením. tož jsme stále mezi vrstevníkama a i mladšíma dětma jediný nestojící, ale co - my to doženem :wink:
v jogušce bylo super, ještě jsem pak s holkama daly prochajdu Pisárkama a trochu Antroposem.

Šári, ty se dej do kupy a manžel at hezky pomáhá!!! - neváhej a použij na něj zbraně "vydírání": když ty nepomůžeš, tak já neudělám to a ono.... však už něco vymyslíš, ne :wink:

Jadvi, Ellinka je fakt veeeeeeeeliká šikula!!! ale ona nám tu od začátku nasazuje vysokou latku, že? :wink: :dizzy_face:
taky bychom vás rádi poznali - co vy na to???
holky, tak co srazík???? myslíte, že nějaký ještě letos dopadne???? klidně i jinde než v jogurtárně - nápadům se meze nekladou. Na Lesnou jdu v pondělí s kámoškama - tak to tam omrknu :wink:

Jestli bude Maty v knížkách po mm, tak potěš protěž - bude mít hlavu furt ve čtění, i při jídle a ven ho budu vyhánět asi koštětem!!!! :fearful:

tak pa pa a dobrou noc :slight_smile:
6. říj 2009 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
áááááá, tak den uplynul a zas jen já samotinká!!! :confused: :confused: :confused:
tak zas dobrou noc :slight_smile:
7. říj 2009 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. říj 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
mlha přede mnou, mlha za mnou..... :zipper_mouth:
7. říj 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
pán Bůh nade mnou. :wink:

I ty popelko... Není každej den svátek.

Vypadá že se pomalu navracíme k normálu tak se tu snad občas vyskytnu :sweat_smile: Doufám.

Koukám tu narozeninujete ve velkým. Takže gratulace všem. :dizzy_face:
7. říj 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani fajn, tak si budem psát spolu, jo? :dizzy_face:
7. říj 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

fakt se omlouvám, nestíhám nic, natož psát :frowning2:

Šári, promin, ale toho tvýho nakopej, at ti aspon pomůuže, když je ti zle. já byla před 3 týdny taky nahromadě a na ATB, mimochodem nevyležela jsem to a chrchlám do dneška, takže bacha na to!!!!!! a chlapi v pracovně zavřený, nekomentuju. neznám tvýho MM, ale můj pracuje pořád a do noci a i kdyby tady měl spadnout do koše s prádlem, nemět nic čistýho na sebe apod..tak nic, on pracuje, takže asi tak. ale nechci vinit tvého manžela, opravdu ho neznám a mýho raději nekomentuju.

holky, je to fuška, fakt nevím, až začně verča chodit, dneska teda spala po obědě skoro 2 hodiny což je zázrak, oproti její hodince za den maximálnmě, no nestačím s ní nic, max.uvařit a to je dobrej výkon. kolem mám ale maminky, které stíhají víc a klobouk dolů, na moji obhajobu, uhlídat Verču je fakt kumšt. no a ted spí a já zase makám do práce. holky, ale poctivě dočítám :grinning:
tak snad o víkendu bude víc času a písnu
držte se a nestonejte
papa
7. říj 2009 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
my měli včera mega strašný den - David měl od 9 do 12 dopoledne takový hysterák, že jsem myslela, že mi umře - nepomáhalo nic (ani manduca ani kojení a to je co říct - to zabírá vždycky). Vřeštěl tak, že jednu chvíli začal modrat a nemohl se nadechnout, tak jsem mu chrstla do obličeje hrnek studené vody!!!!!
:frowning2: Po těch 4 hodinách naprosto odpadl a spal mi 2 hodiny pověšený na krku. Příčina odhalena - rostou mu asi zároveň 4 horní zuby - má tam jednu bouli větší než druhou :frowning2: Včera jsem po poledni odvolala i MM z práce, protože jsem už fakt nemohla. Jinak jsme byli na roční kontrole - má 10060 g a 78 cm (to je blbost, protože před 2 měsícema měl 79 cm - ale nechtěl se nechat změřit, klečel a řval, protože ho sestra naštvala metrem, když mu měřila obvod hlavy. Ale prý vypadá dobře, tak ho nějak na měření nelámaly. Já jela odpoledne na masáž (už jsem tam fakt málem nedošla, jak mě všechno bolelo), tam jsem na hodinu usla, že se mnou pak paní musela skoro třást :grinning: :grinning: A dneska mám pro změnu migrénu jak Brno :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. říj 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak je tedy můj dnešní stav podpořen i tím, že jsme kojili v noci co hodinu půl hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. říj 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky:slight_smile:

Jani:prosím tě,budeš chtít to mlíko hami 2 nebo jste už na to moc veliký.Došlo mi totiž už další a já nevím,co s tím,tak bych to kdyžtak vyhodila.My jsme na bebě a kvůli dvoum balením mu to přehazovat nechci.

Šári:tak to brzo vylež:wink:Nemoci jsou hnus a s mrňatama je to ještě horší.Ale zase lepší,když to odneseme my než oni.

Beti:takže koukám,že jste to s manželem ještě nevyřešili.Škoda,ale držím palce,aby se to někam pohlo.

My máme teda v 10.měsících 10kg a 72cm.Vůbec nechápu,kde může pořád přibírat,když lítá jako ďas.Asi z něho opravdu bude hudební horolezec,protože nenechá jedinej hudební nástroj v klidu,už začíná dělat tanitani a pořád na něco leze.Minule si mi klidně stoupnul na hlavu,aby se dostal na linku a když není nikdo po ruce,po kom by se mohl vyšplhat,tak si přisune chodítko a vyleze po něm.Ale poslední dobou se chodí sám ulit.Prostě příjde a lehne si na nás,teda na chvilku,přece nebude ležet dlouho a takhle to dělá pořád dokola.A včera se naučil chytat balón.Normálně ho chytá do obou ruk a když ho nechytne,tak se alespoň snaží.
8. říj 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
marci - nám taky vyrosli 4 zuby nahoře naráz, v noci pofňukávala ze spaní. Chudáček Dejvík nebo spíš ty :wink: .

Obdivuju Beti, že ještě stíhá pracovat :astonished: :astonished:

Janisun, až pojedu k rodičům bez MM tak dám vědět a můžeme zajít třeba na "barevňák" na Vinohrady, teda až to bude hotový,ale myslím,že to bude každou chvíli,ne??!!
8. říj 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda Marci, Beti - vy se teda "užíváte" :frowning2: :frowning2: :frowning2: holky, držte se, obě - to je síla Marci s těma zubama, že? chudáci dětičky, asi to musí pekelně bolet. no a potažmo i chudáci rodiče -teda hlavně maminky, že :pensive: a vy jste pořád "na severu"? nemůže babi s dědou pohlídat a ty by sis odpočala - ale asi už jste v Brně, když jsi odvolávala mm z práce, že? a co jeho rodiče, nepomůžou?
Beti, Verunka je torpédo, a co u vás noci? spinká aspon přes noc?
8. říj 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani už jsme doma, MM má jenom otce co bydlí ve stejnej baráku s náma, ale tomu bych Dejvíka nedala, to radši padnu :grinning: :grinning:
Dneska teda zuby nezlobí, dneska mě štve hnusná migréna.
Jadvi, co to je "barevňák" na Vinohradech? Já už jsem teď trochu out, co jsme mimo Brno :grinning:
8. říj 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, barvnák je to velké dětské hřiště naproti škole na Mutěnické - ted se celé rekonstruuje :wink:

Marci, já tu v Brně taky nemám žádný hlídání :frowning2:
8. říj 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

no je to na prd když se člověk nevyspí. Marci, naprosto soucítím. Já přes den vydržím myslím všechno, ale jak nejsem vyspaná z noci, tak mám taky všeho plný zuby.

Beti, já s Ádou taky nic nestíhám. Přes den je u nás bordel jak v tanku, večer to jen někam shrábnu do koše, vařím jen naprostý rychlovky, spoustu věcí jsem přestala žehlít a tak :wink: Teda je fakt, že bych mohla doma něco dělat když spí přes den, ale tady ty vzácný chvilky okamžitě využívám, vypínám, relaxuju :grinning:

Teď trochu odbočím od děcek :slight_smile: Kam chodíte nakupovat oblečení? Já už mám všechno tak onošený,neměla jsem nic novýho ani nepamatuju. Tak jsem vyrazila kterejsi den do Vaňkovky, snad všechny kšefty tam prošla a nekoupila nic. Jako sehnat nějaký pěkný a ne úplně šíleně drahý triko je fakt problém :unamused:
8. říj 2009 v 17:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, já nakupuju hlavně ve slevách - a to jedno kde - ale dost často je to něco narychlo v Tescu v Cherokee nebo F&F, když se tam nějakým omylem vyskytnu. před tím jsem hodně nakupovala v Orsay, něco v Reserved (ale i tehdy jsem upřednostnovala slevy a výprodeje :dizzy_face: :sweat_smile:
8. říj 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi, já dříve taky nakupovala v Orsay, ale teď si tam nemůžu vybrat a nikde jinde taky ne :unamused: Taky už je můj šatník zoufalý. A navíc v dětských velikostech je výběr ještě horší :frowning2: Třeba holky poradí kde nakupují, mě samotnou by to zajímalo. Je fakt, že co mám Dejvíka tak se jinam než občas do Vaňkovky moc nedostanu.
8. říj 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasně Jani - akorát já se sem dostanu tak jednou za den :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nicméně taky zubujem - rostou pravděpodobně tři horní stoličky nenechá si tam sáhnout a přestala jíst i mlíko z flašky... takže je hladem, páč já mám mlíka docela málo, kojila jsem už jen ráno a večer. :sweat_smile:
Holt těch zubu teda budem mít třináct.

S hadrama moc nepomůžu - já spíš sportovní - to tak ve Slavkově Fajt. A nebo co se kde zrovna náhodou naskytne. Ale nakupování zrovna moc nemusím, takže toho taky nijak moc není - většinou se manžel naštve zatáhne mně do obchodu a koupí mi to co mi zrovna sedne a nepadá to ze mně :grinning: :pensive: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale jinak to teď řeším věcima co jsem nosila na základce - jsou mi akorát :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. říj 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, Fajt ve Slavkově je docela dobrej, my sportovní věci nakupujem převážně přes net z UK - za zlomkovou cenu co u nás.
9. říj 2009 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

tak vidím, že jsme na tom s hadrama všechny stejně. Dnes je tak hnusně, Adel vstala zadkem napřed, prostě půjdu odol. do Vaňkovky a něco si koupím pro radost. Fakt už cokoliv :grinning:
9. říj 2009 v 09:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se pak, Katko pochlub, co sis koupila. A hlavně si kup fakt něco pro sebe. Ne jak já, která vždycky vyrazí si něco koupit, ve druhém obchodě je už tak znechucená, že se na to vykašle a nakoupí plno věcí pro Dejvíka :grinning:
9. říj 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojte,

Marci a proto já do obchodů ani nechodím :dizzy_face:
dnes jsem prospala šanci balit na chatu v klidu - usnula jsem zároven s Matym a tak ted nevím, jak zabalím s prdolkou za patama :confused:
holky, v rámci možností si užijte víkend -má být zima :frowning2: :frowning2: :frowning2: ale snad to na chajdě nějak zvládnem :dizzy_face:
pa pa
9. říj 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak koupeno - dvě trika. Ale byla to teda fuška :grinning: Vcelku obě jdou, ale je to taková kategorie "nenadchne, neurazí" A jinak samo zbytek koše pod kočárem plnej věcí pro Adélku - klasika :slight_smile:

Taky přeju fajn víkend.
9. říj 2009 v 17:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi - tak ji do toho koše pusť hned budeš mít v jejím vkusu jasné - co v koši zůstane :grinning:

Marci - na jakých stránkách - já na to koukala už dřív a všude jsem narazila na problém s dopravou... :unamused: Koupit by to nebyla potíž ale aby to poslali na českou adresu to už je podstatně horší... :pensive:
A navíc nemám s nevyzkoušenými věcmi zrovna moc dobrou zkušenost - obvykle mi nesednou. :frowning2: Takže hadry po netu beru jako nutné zlo, když už opravu nejsem stavu dokopat se jít do obchodu a nebo tam nenajdu co bych si představovala... :sweat_smile:
9. říj 2009 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko, to s tím nevyzkoušením máš pravdu, já si většinou troufám jen na trička, případně mikiny. Sportovní věci nakupuje MM většinou přes sportsdirect.com
9. říj 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek