• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
autor
ahoj holky,

tak s tím oblečením..no potřebovala bych nějakou pořádně teplou mikinu, podle toho, co bylo dneska venku a samo bude hůř. jinak jsem teda fakt zvědavá, co budeme podnikat s verčou, když bude takhle hnusně, protože takhle se vylítala venku a byl klid, ale doma je k nesnesení a po obchodácích se mi teda chodit nechce. další problém je v tom, že ona ještě nechodí, ale v kočárku být nechce a chce lézt po zemi, což je teda zrovna ted značka ideál.- tak mě z toho chytla depka. holky, co vy, co budete celý dny dělat?
10. říj 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti - netuším. Ale malou to celkem doma baví. Takže když do toho přimíchám že jsme v průjezdě pověsili houpačku a nasypaly hromadu kamínků (původně za účelem zlepšení postavení nožek) tak si můžu spočítat, že klidně hoďku vydržíme i tam (sice se tam netopí ale nefučí tam ani neprší) No a naplánujem si pár návštěv. Ono to nějak půjde... loni to taky šlo. :grinning: :wink: a přitom to zezačátku vypadalo nepředstavitelně :sweat_smile:

Holt Beti - budeš muset k nám na návštěvu :grinning: slibuju že umeju předem průjezd aby to Verči nevadilo po kolenách :grinning:
10. říj 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, Dejvík bude taky lozit asi v průjezdě, ale nejdřív ho taky budu asi umejt :grinning: :grinning: Taky ještě sám nechodí, takže jede po kolenách.
Holky, dneska jsme byli v Brně v Žirafce kupovat botičky a takový nátřesk bych tam nečekala ani ve snu - v obchodě si lidi div nešlapali po hlavě. Že by to bylo tím ochlazením nebo že byl víkend??? No každopádně boty máme, ale příště asi koupíme měřidlo na nožičku a budeme boty objednávat přes net, protože jsme přijeli úplně vyřízení. A navíc výběr stejně nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. říj 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

Lani: v koši by nezůstalo nic, základ je vždycky všechno odevšad vyházet ven :slight_smile:

No my a podzim,zima: já se toho taky děsím, nesnáším tohle období sama o sobě.Ale ono to den po dni zas nějak uteče. Chce to rozdělit si to na menší časový úseky - jako že přežít do Vánoc a pak už to bude utíkat k jaru :slight_smile:

Áda je doma vcelku Ok, ovšem nesmím moc dělat žádný domácí práce, musím sedět někde na zemi a koukat jak si hraje. Většinou jsme dopol. doma a odpol. se jdem vždycky na chvíli někam vyvětat (návštěva, město, nákup,..) a k večeru zas hraní doma.

Já s ní mám teď problém spíš na návštěvách, nebo celkově mezi děckama - jak jí někdo sebere nějakou její věc je problém :unamused: Naučila se nám taky teď vztekat, potvůrka jedna. Bude to myslím čím dál veselejší. Vztekají se vám taky děcka? Jakože když se jim něco zakáže, sebere a tak? Dělá to teda hlavně když je už unavená.
11. říj 2009 v 09:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,tak mi jsme v pátek udělali první samostatnej rok a teď jsme už na dvou :grinning: :grinning:

Beti:já teď budu s prckem chodit 2x v týdnu na cvičení s dětma,protože dlouhý procházky taky nehrozí a hlavně my chodíme ven až tak ve čtyři a to už za chvilku bude tma.Mě malej taky v kočárku moc být nechce,takže chodíme nejdřív tak hoďku po probuzení.Nejlíp,aby byl unavenej a nechtěl pořád vyskočit z kočárku.
11. říj 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - my botečky kupovali ve Slavkově (dole na městě vedle domácích potřeb je obuv taková malá, ale k tomu abyjsme si vybrali to stačilo - naprosto v klidu celý obchod jen pro sebe a žirafu ty botky maj taky :dizzy_face: )Ovšem zmordovaní jsme z toho byly taky dost, Eli pořád lovila někde nějaký visačky, takže uhlídat ji než vyberem co jí vyzkoušíme...

Katzi - o to jde - víš co bys ušetřila? :grinning:

Jo vztekací dítko mám taky, stačí jí říct že to jí prostě nedám. Ani ji to sebrat nemusím.... holt už je na čase updatovat a místo sebrat najet na výměnnej obchod. Na brách to zabíralo mám je o dost mladší tak si to ještě pamatuju - ale jestli to bude zabírat na Eli.. ?

A když je unavená tak to nejdřív poznám tak že začne často padat a o všechno zakopává. Jak spadne třikrát do pěti minut tak ji uklízím dle situace do kočáru a nebo do postýlky - za chvíli je obvykle trvdá :sweat_smile:
11. říj 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko - Slavkov mě teda nenapadl, já ho ještě nemám nějak zmáknutej a furt kvůli všemu jezdíme do Brna a takhle bychom ušetřili plno času...
Jo taky poznám, že je Dejvík mrtvej, že začne padat, takže počkám až si párkrát natluče a jde spát a taky je razdva tuhej
12. říj 2009 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak my jsme marodi - teda já jsem si z chaty přivezla ucpané dutiny, soplení, kýchání a bolehlav a Matyho bolí zoubky a má z toho teploty a je mrzutej - ach jo :frowning2: Bud pospává a nebo tu béká, nic ho nadlouho nezabaví, pořád se na mě věší a nejlíp, když ho držím na klíně a díváme se na televizi. K počítači nemůžu zasednout vůbec, to se hned rozeřve :rolling_eyes: je tak hodku vzhůru a už zas béká, tak ho dám do postýlky, půl hodku až hodku pospí a tak je to dnes furt dokola - jsem zvědavá, jaká bude noc - ta minulá a předminulá nic moc teda :pensive:

koukám, že tu řešíte ten samý "problém" co já - Maty taky leze a on teda ani nestojí, takže dát ho lézt v tomto počasí někam ven - to fakt nevím, nevím :confused: naštěstí zatím vydrží v kočárku, když jezdíme (tuk, tuk), takže nějaké ty procházky zvládnem, ale na delší pobyt venku to fakt nevidím.
dnes jsem s ním chtěla zajít k doktorce, pro jistotu, aby se na něj mrkla, má ještě nějaký exém v podpaží - ale vůbec jsem se nevyhrabala z postele, jak je mi blbě a ted už tam dr. není, že. tak to musím zvládnout zítra. ufffff, vůbec se mi do toho hnusnýho počasí nechce. jsem uvažovala, že zřídím na balkoně Matymu pískoviště - ted přes zimu, aby byl venku - a já částečně doma ( :sweat_smile: ) - ale to by asi sousedi nerozchodili :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. říj 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, drž se a ať je ti brzo líp! S tím pískovištěm - taky mě to napadlo. A proč by to sousedi nerozchodili? Máte nezadělanej úplně balkon, že by jako sypal písek k nim? A já jsem úplně mimo kde se kdyžtak dá sehnat písek? :sweat_smile:
12. říj 2009 v 19:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi, písek ve stavebninách nebo nějakém tom hornbachu, obi a ták :slight_smile:
Jani, brzy se uzdravte!!!
12. říj 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, díky :slight_smile:
12. říj 2009 ve 20:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, Katy, díky za podporu :slight_smile:

Katy, jj, máme sice krytej balkon - z té delší části, ale je tam mezera a tudy by to asi k sousedům padalo - no nevím, ještě to prodiskutuju s mm a třeba to i zrealizujem :wink:

tak jsme byli u té doktorky, Maty už nemá teploty, ale má na sobě takovou jakoby krupičku, dr. říkala, že je to nějaká mykoza z toho viru, co asi měl a to v podpaží, že prý snad nebude atopyk - uffffffffff :pensive: dostali jsme Imazol a máme se přijít za týden ukázat. a máme klidový režim - takže nemůžem mezi jiný lidičky a dětičky :frowning2: :frowning2: :frowning2:
ale co, mně se stejně nikam moc nechce, ještě pořád mi nepolevily ty dutiny, takže budem doma, jen na chvilku vždy vyjedem tady po Vinohradech a snad to brzo všechno přejde :wink:
13. říj 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky marodíme - Dejvík, MM mají rýmu jako trám a o mě se taky něco pokoušíme. V noci jsem nespala skoro vůbec, protože Dejvík celou noc pořvával jak nemohl dýchat - blbý nemoci!!!!!!!
13. říj 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, to se to teda šíří!!! :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Marci, tak se držte - všichni!!! :dizzy_face:
13. říj 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:a nemůže to mít třeba z toho,jak se potil?

My jsme dneska museli vyrazit na nákup zimní čepičky a rukaviček,protože ze včerejší procházky měl úplně červený ruce.Koupili jsme i zimní bundičku.Ještě jsem mu vyhlídla vyteplenou mikinu v H&M,kterou mu chci dávat třeba do auta,ať ho tam nemusím cpát v té zimní bundě.Stejně čekám,že se v bundě bude vztekat,protože v ní bude mt omezený pohyb.A taky jsme měli hroznou noc.Vstával každou půl hoďku,řev jako blázen a pomáhala jen láhev,takže to budou asi zuby.
13. říj 2009 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda Luci, tak už taky trpíte zubama??!!! Tak hodně sil!!! tolik zubařů v rodině a stejně si to malý musí odtrpět sám, že :pensive: :pensive: :pensive:
Taky mě nejdřív napadlo, že jsou to potničky, ale většina se objevila až po teplotě - druhý den, tak mě i napadla pátá nebo šestá nemoc, ale to by asi měl dýl a větší horečky. a taky by to dr.poznala, že :sweat_smile: každopádně ten Imazol je pěknej hnus - drží to na rukách a nechce to dolů - fujjjj - je to jak mast a pudr dohromady nebo co :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no nic - dobrou noc všem - at jsou dětičky co nejklidnější - to naše třeštidlo je od půl třetí vzhůru a ještě pořád neusnul - asi dohání, to co včera prospal navíc :fearful: :fearful: :fearful: :rolling_eyes: pa pa
13. říj 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:my taky mažeme imazolem,ale prdelku.Z těch zubů pořád kadí a má to dost hnusný.Dopoledne už řval,i když jsem mu to jen umývala vodou.Snažím se ho doma mít,co nejvíc nahatýho,ale počasí tomu nepřeje.

Já si právě myslím,že tím,jak se potil,se mu mohla udělat vyrážka.Ale i potničky by snad Dr. měla poznat.Ještě k tomu pískovišti,za větru si tam malej stejně hrát nebude,tak na to uděláte poklop a sousedům by tam nic lítat nemělo.
13. říj 2009 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

achjo, to teď bude pořád přes tu zimu ty nemoci. Tak se všichni držte. U nás zatím nic (ťuk ťuk), ale včera jsem v tom nejhorším slejváku a větru byly ve městě, bez pláštěnky, bez deštníku. Když jsme vycházely z domu bylo krásný sluníčko. Takže čekám jestli z toh něco taky nechytnem.

U nás noci naprostej extrém - třeba dnes od 19h s jedním prubuzením na dudel ve 23h v kuse do 6h, pak mlíko a pak ještě do 7h. Ale před včerejškem začala řvát už v 22h, řvala plynule do 23.30h, a pak se budila i v noci furt. V těhle nocích pomáhá taky jen mlíko, ale to já jí nechci hned dávat, takže bývám vzhůru třeba 2 hoďky a pak až ho dostane :unamused: No zuby asi taky zuby nebo co.
14. říj 2009 v 11:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
se mi tam ty zuby vloudily 2x :grinning:
14. říj 2009 v 11:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

Luci, já se spíš obávám, aby tam nelítal písek, až si tam Maty bude "hrát" - jak ho znám, tak vše lítá kolem dokola - hlavně když už něco nechce :angry:
Chudák Adámek, tak moc je opruzenej - a nemůže to být třeba i značkou plínek? no jo, nahatej ted asi být moc nemůže, aspon u nás je docela kosa - moc se přes den netopí :confounded: a pomáhá vám ten imazol?

Katy, tak snad to přežijete bez újmy - ale byla to rychlovka změna počasí, fuj, fuj - já měla na balkoně prádlo, že bude na sluníčku a v tom větru pěkně proschne a pak mi málem zmoklo :rolling_eyes: snad máte obě dobrou imunitu a přejde to bez následků :wink:
naše noci ted taky nic moc a teda o to hůř, že mi přijde, že už to ani zubaba není - aspon dnes ne. pořád se mele a pobékává a od 3 do pů pate vzhůru - nakonec taky zabralo až mlíko - no na to ho teda moc učit nechci, aby se najednou začal v noci budit na mlíko :unamused: to by byl opravdu hoooooooodně velký krok zpět :confused:
14. říj 2009 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, to znám to mletí se a cestování v postýlce :angry: Taky myslím, že to ani zubama moc není. Kdyby ji fakt bolely, tak bude řvát a cestovat po postýlce i po mlíku. Oni se prostě chtějí znovu do spánku u mlíka :unamused: Taky se mi nechce znovu zavádět v noci mlíko když už ho mívala až ráno.
14. říj 2009 v 19:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:Imazol jsme včera použili poprvé,tak uvidíme.Ta značka plínek mě nenapadla.My používáme huggies,tak zkusím chvilku dávat pampersky,doma je mám.Zkusila jsem i nepoužívat ubrousky,ale tím to asi nebude.Vůbec nevím,z čeho se mu to pořád může dělat.Přebaluju hodně často.Možná má opravdu agresivní stolici.Teď to má hodně zlý.Na kousku to má i do krve,ale alespoň ho to už nebolelo,je to zaschlý (asi se mu tam udělal stroupek a ten upadnul,proto ta "odřenina").Teď jedeme na prodlouženej víkend,tak budu muset zase používat ubrousky.Schválně jsem koupila ty,po kterých se dřív neopruzoval.Taky zkusím používat jen bepanthen,používám poslední dobou sudocrem,tak třeba mu vadí ten.
14. říj 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, nechceš zkusit dávat Adámka na nočník? Já myslím, že by si na něj už mohl zvyknout. Dejvík se nepokadil už aspon 3 měsíce. Podle mě ty opruzeniny budou z agresivnějsí stolice - jak začnou děti mít pestřejší příkrmy tak je to časté. Ubrousky bych vyřadila úplně a nahradila bud jen čistou vodou nebo na cestování je výborný mycí olej na zadeček Medvídek od Eone (ten ubrousky nahradí a není to žádná chemie) a hlavně větrat, větrat a větrat..... Mastičky moc neporadím, já nikdy žádný nedávala, mám jen měsíčkovou od weledy a tu mám zatím pořád od narození tu jednu tubičku.
14. říj 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :wink:
tak bronchitidu jsem zdolala, ale pořád kašlu, Julie už 2.týden soplí, Míša začala před 3 dny a manžela začalo bolet v krku dnes. Tak čekám,kdy to kolo zase uzavřu já :unamused:

Nákup oblečení: taky nározovky, když už není zbytí. Dnes jsem byla u kámošky a říkala, že se dobře nakupuje v Tescu a přilehlých obchodech na Vídeňské, min. týden tam prý byly všude 50% slevy. Jestli jsou i teď nevím.

Vztekání: taky se J.vzteká - když řeknu ne, něco vezmu nebo jí něco nejde.
Zima: uáááá ať už je po ní!!!!! Dnes jsem strávila celý den cestováním a byl to hnus :angry: J. navíc odmítá mít ruce schované, takže je měla promrzlé a taky už přestává chtít sedět.
Juli pořád nechodí, ale poslední 3 dny se začala pouštět pohovky a snaží se dostat ke mě stylem že se vrhá dopředu ( v očích smrt), nohy zapomíná vzadu, takže po 2 krocích padá :grinning: :grinning: Tak jsem to dnes říkala kamošce, současně jsem Juli pustila s očekáváním,že hupsne na kolena a ona jak viděla děcka a hračky, tak zapomněla,že ji nedržím a udělala svých prvních 5 krůčků :grinning:
14. říj 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
k opruzeninám a exémům.....máme bohaté zkušenosti s nejrůznějšíma mastičkama i vodičkama,když vám nezabere imazol (nám se to po něm zhoršilo), poradím :grinning:

lllluci....může to být bakteriální infekce, na tu myslím imazol ani bepanthen nepomůže.
14. říj 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Šári, tak gratulujem Julince k prvním samostatným krůčkům (a Adámkovi od Llucky dodatečně taky - jsem si to až ted uvědomila, žes psala, že už "vyšel" :slight_smile: )
tak hlavně, at se nemoc už k tobě nevrátí - manžel by to mohl přenést na někoho jiného - pošli ho někam na návštěvu :wink: :sweat_smile:

Katy, jj, máš určo pravdu, ale je to pro mě šok po tak dlouhé době, kdy to nedělal!!! :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

Já teda taky moc krémy nepoužívám - ale mám tu Bepanten taky už nějakou delší dobu a vzorek sudocremu a když je Maty opruzenej, tak stejně nic z toho nezabírá - oprouzí se jen, když ho nechám dýl v pokaděné plíně - má tu stoličku taky dost agresivní - se není co divit, že :confused: každej z nás by se v tom asi oprudil :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nejraději používám čistou vazelinu, když už je třeba. ted na tu vyrážku jsem mu smíchala tu vazelinu s bio čistě přírodním zinkem, co mám od sestřenky, která se zabývá východní medicínou - mažu si s tím i atopyk a paráda. tak jsem zvědavá, co to udělá s Matym - namazala jsem ho tím ted večer. tem Imazol je fakt hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo a Maty je taky pěknej vzteklounek - jak neděláme, co chce, tak je zle :rolling_eyes:

no nic, snad už dnes konečně usnul - uffffffff - zas nemohl zabrat. tak půjdu taky spát. pa pa
14. říj 2009 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári:gratuluju k prvním krůčkům,za chvilku to budou ty opravdové :wink: Budu ráda,když mi poradíš.I kdyby Imazol zabral (a je to lepší),tak budu ráda pro příště.A kdyby bylo něco jiného než imazol,ak bych byla taky ráda.On to má opravdu často a ten imazol je pěknej sajrajt.U nás to totiž je,že tři dnytak má opruzeniny,pak je třeba tři dny nemá a pak zase,takže budu za každou radu vděčná.A kdyby byla,jak tomu předcházet:slight_smile:

Marci:díky za radu.Taky jsem si říkala,že zkusím ten nočník.Problém je v tom,že on opravdu kadí hodně a jedinej čas,kdy vím,že se vykaká je ráno po probuzení a večer před spaním.A ráno na to většinou nepříjdu,protože než zjistím,že vstal,už to má v plínce.Ale za zkoušku nic nedáme.

Jani:a ty si dovoluješ někdy dělat něco,co nechce Maty :grinning: :grinning: Taky si říkám,jestli mu tím neustálým mazáním neškodím,ale už jsem zkoušela po kakání nemazat a stejně to bylo k ničemu,tak zkusím zůstat jen u bepanthenu.

Jinak my jsme zase měli hroznou noc.Malej se sice nebudil,ale poplakával ze spaní,což mě samozřejmě budilo,pak vstal před šestou.Zdál se mi i nějakej hnusnej sen,že nás museli evakuovat ..... Snad to bude na dovči lepší.
15. říj 2009 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, Luci, to jsou noci, že když už se člověku zadaří na chvíli usnout, tak se mu zdají takové sny, že je to jakoby nespal - mi se takto jednou zdálo, že Maty brečí a já nemůžu spát - no psycho :grinning: :grinning: :grinning: ty naše noci jsou ted taky horší - Maty se často budí, ani nevím, čím to je. :unamused:

Luci, myslím, že to kakání se vám upraví - my kolem toho 10.měsíce taky kakali 5-6x denně, ted je to trochu lepší - už jen tak 3x :wink: jo a to ranní kakání taky nějak nevychytávám a i když jsem zkoušela dát Matyho na nočník, tak do něj se nevykakal - jen sem tam vyčural - ale to spíš omylem. včera se mi z nočníku překulil, jak sahal pro hračku, tak nevím, jestli se tím nevylekal - no zkusím zas dnes, jestli posedí :slight_smile:
jinak my dnes vstávali v 10, Maty se nasnídal, chvíli si pohrál a už chtěl zas spát - bylo tak před dvanáctou a ještě pořád spí :confused:
15. říj 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak zase po dělší době píšu, fakt obdivuju, vás, že stíháte, jsem nemožná.dneska jsem byla s malou u dr.teda jako kvůli sobě, Šári, hlavně to nepřecházej, já už jsem na hromadě měsíc a pořád mě bolí plícde, tak musím na rtg plic, snad už to bude dobrý. od té doby, co nekojím jsem na hromadě a dr.říkala, že prostě někomu těhu a kojení svědčí, takže asi budu pořád těhotná, dokud to půjde :grinning: Verunka hrozně kecá a dneska dirigovala setřičku i doktorku, ale líbilo se jim to, jen neběřili tomu, jak Verunka furt kecá a dává rozkazy :grinning: prý z ní bude politik-no snad ne :grinning:
luci, mně bohužel pomáhá na opruzeninky jenom Sudocream a na něj nedám dopustit, ale jestli vám nepomáhá, tak bihužel nevím, co poradit... :frowning2:
hezký večer holky
15. říj 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

Beti, drž se - at už je lépe a at ti rentgen dopadne dobře :wink:

Verunka teda musí být číslo, bychom vás zas rádi viděli - už je to taky pěkná doba

a vůbec holky, co nějaký ten srazík??????? mělo by se příští týden zas oteplit, tak nevyrazíte houfně do Brna???

Navrhuju jogušku ve středu - my jdem na 11-tou na kontrolu na neonatologii a rehabku, takže tak cca od 12-cti bychom tam mohli být - přidal by se někdo???? Teda doufám, že nás dr. v úterý na kontrole zbaví statutu klidový režim. Teploty už Maty nemá a vyrážka ustupuje :wink:
16. říj 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek