• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
ahojte,

Beti: snad na rentgenu vše Ok. U mě je to naopak -těhotenství je sice strašně krásný, ale mě by stačila tak poloviční doba :grinning: Áda je taky strašně ukecaná, až se opravdu normálně rozmluví, tak myslím budem mít obě hlavu jak škopek:grinning:

Jani: my jsme teď na týden u mojí mamky, takže Joguška u nás neklapne :unamused: Tady (severní Morava) je ještě asi tak o 100% hnusněj než v Brně, máme i u mamky v baráku dost studenej odchov. Zocelíme se tady na zimu:slight_smile:

Užijete si víkend.
17. říj 2009 v 16:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, škoda, že se zas neuvidíme -no on se patrně nikdo na jogušku zas nechytne :confused: :confused: :confused:
Taky pocházím ze severní Moravy - nebavily jsme se o tom? odkud ty? si to nějak nemůžu vybavit :pensive:
jj, u našich v baráku je studenej odchov - ale my jsme už choulostiví paneláčáci, takže si tam vždy musím uvařit hrnek čaje a zahřívat se přes ruce. no, naši, když vědí, že máme dojet, tak už raději přitápějí :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Maty je taky děsně ukecanej - hlavě ted před lidma - asi nás s mm pomlouvá :grinning: :grinning: :grinning:
17. říj 2009 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky,tak jsme zpět z prodlouženého víkendu.Bohužel se nám vůbec nevydařil.Ve čtvrtek jsme vyjeli na Vysočinu s letníma gumama,takže cesta byla zajímavá.Posledních 10km byl vysloveně adrenalinový zážitek a jeli jsme ho snad hodinu.Ale dorazili jsme,ubytko dobrý,společnost výborná (jeli jsme ještě s jedním párem,co má malé dítě).Do postele jsme se dostali až ve dvě a Ada vstával v šest,plus já strašně špatně spím v cizím prostřědí,takže jsem se ráno pěkně nadopovala kafem.Adámek sice vstával v šest hodin,ale v 6:45 byl zase tuhej,pak spal do půl osmé,ale za 10 minut zase usnul,tak jsme si říkali,že toho den předtím moc nenaspal a je unavenej.Když nám ale nakonec usnul i na zemi,tak bylo jasný,že něco není v pořádku.Měl teplotu.Nic moc velkýho,jen asi 38.Prospal celej den a teplota byla v intervalu 37,5-39.Žádný jiný příznaky nemoci neměl,jen tu teplotu a ospalost.Jenže v noci měl už skoro 41,vstával každou hodinu a ráno to nebylo o moc lepší,tak jsme jeli domů.Cestu zvládnul v pohodě,ale po příjezdu jsme zase naměřili 41,tak manžel volal na pohotovost,co máme dělat a oni,že už to má moc dlouho,tak máme přijet.PObyt na pohotovosti=hrůůůza.Nakonec jsme se po hodině,kdy mi malej spal na klíně dostali do ordinace a paní doktorka nám řekla,že to nejspíš bude šestá nemoc (což jsme si taky mysleli),ale že už tam dneska měla jednu holčičku,u které to vypadalo na šestou nemoc a nakonec ji dovezli se zánětem ledvin,takže nám vemou krev a moč.Odběry dopadli dobře,tak jsme s manželem byli rádi,že je to nejspíš "jen" ta šestá nemoc.Doma byl malej úplně v pohodě,ale v noci se mu zase přitížilo a teď mu to pod 39 neklesne (v podstatě snižujeme teplotu z 40 na 39).Noc byla zase příšerná.Chudina pořád poplakával a zlepšilo se to až jsem si ho vzala do postele a spal mi na břichu,což jsem vydržela do půl sedmé a pak mi už odešly ruce,takže jse ho předala manželovi a konečně trochu spala.Teď jen doufám,že si těch pár dnů nějak protrpí a začátkem týdne bude tomu trápení konec.Ale jinak je zlatíčko,jak nespí,tak si hraje,vykládá nám,prostě by nikdo neřekl,že je nemocnej.
18. říj 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Luci!!! to je hrozný, chudáček Adámek!!! :cry: :cry: :cry: hlavně, at je mu už co nejdřív líp a horečky ustoupí. :pensive: jak dlouho trvají horečky než se dítě osype u té šesté nemoci?
my měli 2 dny zvýšenou teplotu (38) a od pondělí jsme furt osypaný a nějak to nepolevuje - kdo ví, co máme :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: ale teploty nemá, ani průjem nebo jiný neduh - jen tu vyrážku :confounded:
18. říj 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, taky přeju ať je Adámek brzo v pohodě!

Jani, asi "live" jsme se o tom odkud jsme nebavily:slight_smile: Možná jsme si to tady psaly někdy na koňovi. Jsem z takové malé dědiny mezi Olomoucí a Litovlí. Taky už jsem tomu pravýmu studenýmu odchovu trochu odvykla, ale u nás v bytě je taky docela ledárna :slight_smile:
18. říj 2009 v 15:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:3-5 dnů,ale jsou to opravdu vysoké teploty.Doktorka nám říkala,že 38 ani nemám považovat za teplotu.Snižuje se až nad 38,5 a víc.Ale nemusí to být šestá nemoc,ta se totiž asi přesně diagnostikovat nedá.
18. říj 2009 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
luci, neboj, to bude dobrý. taky jsem byla vyplašená, verunka měla stejný příznaky jako Adámek, spala mi v náručí, vysoký horečky a po třech dnech nespaní najednou teploty konec a malá se osypala. je to hrozně nepříjemný jak pro malého tak pro vás, protože člověk neví, jak pomoct. Vydržte to, bude to dobrý!
18. říj 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak - i u nás to byly tři dny - pátek plus víkend a když jsem se konečně odhodlala k doktorce tak mi jen sdělila že malá se akorát osypává - do hodiny bylo jasno... takže jsme šli v podstatě zbytečně :grinning:
18. říj 2009 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tohle jsme my teda neprodělali - to jsem fakt zvědavá, co to vlastně máme :pensive:

Katy, já pocházím 5 km od Šumperka :wink: jsme byly skorem krajanky, co? :wink:

dobrou noc :slight_smile:
18. říj 2009 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
beti,lanko:já myslím,že kdyby tam před náma neměli tu holčičku se zánětem ledvin,tak by nám ani neříkali,ať příjdeme a rovnou by to brali jako šestou nemoc.

Jani:třeba ho jen zlobí zoubky.MUDr. nám říkala,že 38 je vlastně dobrá teplota,protože tělíčko s něčím bojuje a pokud se Matymu snížila,tak vyhrál:slight_smile:

My jsme dneska bez teplot.Zatím se neosypal,tak uvidím.JInak by to prostě byla nějaká viróza.
19. říj 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
llluci....chudák Adámek :frowning2: tak snad už máte ty horečky za sebou a bude už jen líp!!!
a pohotovosti u nás.....katastrofa :angry: zažila jsem s Míšou párkrát a teda děs.

k těm opruzeninám......když tam J.měla boláky, tak nám dali nějakou zelenou vodičku bohužel název nevím, nebyl na ní napsaný, ale já ji moc nepoužívala, protože pak bylo zelený úplně všechno a stejně jsem neměla pocit, že to pomáhá. Dostali jsme pak ještě asi 2 nebo 3 různé mastičky,co ale pomohlo z nejhoršího byl Pevaryl a hlavně Tanno-Hermal Lotio. Ten je teda dražší, ale Julince fakt pomohl. Je to teda mléko a má se natírat tak, aby postižená místa byla bílá, takže i ruce zůstanou bílé a nejde to jen setřít, ale není to tak hustý a hnusný jak imazol :slight_smile:

beti....já to vyležela, 3 dny jsme se s Julií váleli na různých postelích po bytě (ložnice, dět.pokoj, pohovka) :grinning: :grinning: úklid, vaření a žehlení jsem bojkotovala. Ale stejně ještě pokašlávám. Držím palce,ať rtg dopadne dobře!!

Holky, ve čtvrtek jsem byla POPRVÉ od výšky cvičit!!!! Haha, tam mi to přišlo celkem v pohodě (kalanetika není nic náročného, že) jen jsem tam strašně promrzla, protože tam pořád někdo větral. No, v sobotu mě začalo bolet celé tělo a dnes přemýšlím, jestli dnes tu hodinu zvládnu odcvičit :grinning: :grinning:
19. říj 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
llluci, Kuba měl teď taky šílené opruzenej zadek, na tříslech měl i boláky, chudák :confounded: . A to ho při každým přebalení umývám jenom vodou. Nezabral nám ani Imazol, ani Pevaryl, prostě nic, co zabíralo vždycky. Nakonec jsem doma lapla klasickej tekutej pudr, který měl na jakejsi lišej na obličej, co měl od slintání. A ten pudr nám teda zabral po dvou natřeních a po dvou dnech má Kubík konečně od opruzeniny pokoj :slight_smile: A to byl opruzenej 14 dní!!! Nevím, že mě to nenapadlo dřív, asi jak nám říkali v porodnici, že pudr nepoužívat... Takže my teď doporučujem tekutej pudr :dizzy_face: A teď už jsme zas jenom na smradlavé rybilce :sweat_smile:
19. říj 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

jj, Jani. Myslím ještě Marci je taky ze S Moravy, tak jsme se sešly. A Petapi taky.

Adélka je teď taky opruzka - na prcce :slight_smile: Nám nejvíc pomáhá (jak psala myslím i Marci) větrat prcku, takže co nejčastěji jde na nočník a aby mi nezmrzla, tak ji posadím k topení a nohy jí zabalím ještě do deky :slight_smile: Ale stejně tady už chytla rýmu. Takže noci na prd - chropí, pochrupuje, soplí, tím se budí... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nevíte nějaký dobrý kapky pro děcka, který ten nos dobře uvolní?
19. říj 2009 ve 12:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, já jsem taky ze severní Moravy (kousek od Krnova). Jani neříkej mi, že na Vinohradech máte teplý odchov :fearful: Já větší ledárnu než právě v bytě na Vinohradech nezažila, a to ani poté co jsme vyměnily okna za plastová, mě přišlo, že to tam táhne přišlo, že to tam táhne přímo přes zeď. To teď máme doma mnohem tepleji, i když topení je jen vlažné. A u našich to ani nemluvím, tam mají hotovou saunu, tak 26 stupnů - to je hnus, to taky nesnáším.
Katzi, David ted má taky rýmu. Stříkám do nosu vincentku, když nemůže v noci dýchat tak kapky pro děti - např. Otrivin, ty kapky jsou podle mě prašť jak uhoď stejný. Jinak odsávám - to je horor a bitva!!
19. říj 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, tak je tu v paneláku tepleji než naši doma :grinning: ale přijde mi, že dost táhne od chodtby - jako od vchodových dveří - ale nevím, co s tím :confounded: A neměli jste náhodou byt otočený na severní stranu? to si tu lidi taky stěžují, že táhne - ale my jsme na JZ a pohoda :wink:
Marci, 26 stupňů je moje značka ideál :sweat_smile:

Nakonec všechny pocházíme ze severu, ne???????????? :grinning: Ale pěkně jsme se tu sešly - pak že svět není malej, že :dizzy_face:

Katy, taky bych do nosu zkusila tu Vincentku. My máme koupený nějaký Libenar nebo co, ale ještě jsem ho nezkoušela - zatím naštěstí nebyl důvod :dizzy_face:

Llluci, taky jsem si říkala, že Maty "bojuje" a to je dobře - ale když člověk cítí to rozpálené tělíčko a ten pláč - ach jo, chce mu nějak ulevit. já dala Nurofen cca po dni, co měl teplotu - už jsem mu fakt chtěla pomoct, aby se aspon v klidu vyspal :pensive:

Šári, tak už je líp? Zapojil se manžel a pomohl aspon???
Jo a sportu zdar!!! :grinning: držíme pěsti, jsi hvězda - já se určo do cvičení nedokopu, s mojí kondičkou by mě to asi i zabilo :grinning: :grinning: :grinning:

no nic, dnes jsem měla před pátou nedobrovolný budíček, mlíko zabralo na chvíli, o půl sedmé už bylo definitvní, že spát se nebude, já hotovson - hned bych ho v tu chvíli někomu dala!!! pak šel ale v 8 zas spát, tak jsem toho využila a prospali jsme opět dopolko - takže i doktorku. naštěstí má i odpolední hodiny, tak za chvíli valíme,
snad tam nebude moc nemocných dětí - to bych to asi vzdala, nerada bych, aby mi tam ještě něco chytil v čekárně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. říj 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny moje moc a moc se omlouvám dlouho jsem tu nebyla ale vůbec nestíhám ted jsme byli s terezkou na 14dní v teplicích bylo to fajn až na tu zimu minulý týden
já ted slavila narozky segra měla v pátek a já mám dnes tak jsme to trošku po dlouhé době oslavili společně už si ani nepamatuju kdy jsme je naposledy spolu slavili
jinak jsme byli parkrát v dětském baru bylo to fakt super Terka pěkně řádila všude samé harčky a děti moc se ji tam líbilo je fajn že je s dětmi kam jít a ještě si dám v pohodě kávičku a pokecám s kámoškama a terka mě vůbec nepotřebuje je to jak příprava na školku holky to tak letí za měsíc bude mít ten náš malí koblížek rok a staršně se rozkecala keliška malá jen vstane a nezavře pusu sice blaboly ale jede
:slight_smile:
19. říj 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:po těch pár dnech,co máme za sebou ti řeknu,38 je krásně chladný tělíčko.Nám by těma 41 mohl i ohřívat vodu.Ale chápu,jak to myslíš.

No,my jsme teda dneska bez teplot a neosypal se,takže to mohlo být cokoli.Klidně i zuby.Jen má asi podrážděnej žaludek z těch léků,tak mi trochu zvrací.

Katzi:já taky větrám,ale on by asi bez plínky musel být pořád.Až budu moct jít ven (po těch teplotách musíme být ještě 3 dny doma),tak koupím nočník a zkusíme to.
19. říj 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barči, ahojky, tak všechno nejlepší :slight_smile: a dodatečně i Terince k svátku :slight_smile:

Luci, chudátko Adámek :frowning2:

tak my jsme vysláni na kožní do bílého domu :rolling_eyes: vzhledem k mému atopyku a mm lupénce musíme na vyšetření tam - nebyla jste tam někdy některá? kde to vlastně je? :confused: :confused: :confused:
19. říj 2009 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, je to ve středu města - poblíž České, naproti Krajského úřadu nebo ústavního soudu (jestli ti to pomůže). Z Vinohrad nejlíp 58 z Malé Klajdovky k Dělnickému domu a pak 13 na Českou :wink: A moc držím palce, ať to není nic vážného.
19. říj 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, díky moc.
no, snad se nic zlého nepotvrdí :frowning2:

jo a Šárčině Míše přejem vše nejlepší k svátku :slight_smile:
19. říj 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

Ach jo, tady zas chčije a je tma jak v noci :frowning2: Včera svítilo od rána sluníčko,to se úplně jinak leze z té postele.

Díky za tipy na kapky, něco koupíme.

Luci: super,že jste bez teplot.

Jani: taky držím palce ať se nic nepotvrdí na kožním!

No jinak naše dítě jde z extrému do extrému - 3 dny teď noci katastrofa. Dnes jsem si šla lehnout do vedlejšího pokoje a od 19h bez jedinýho vzbubuzení (nebo jsem ji alespoň neslyšela) ještě doteď spí. Já tam od 5h chodím se dívat jestli žije, jsem z toho úplně nesvá :sweat_smile:
20. říj 2009 v 07:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:drží palce,aby to nepodědil.

Katzi:ty jo,ta je šikovná:slight_smile:

U nás je stav takový,že se Áda nejspíš osypal,jenže na tříslech,genitáliích a zadečku.Hrozně ho to zlobí,protože pořád pláče.V noci to byla hrůza.Nakonec se trochu uklidnil,když jsem mu to namazala imazolem.A když nepláče bolestí,tak se vzteká,že ho nechci pořád nosit.Prostě si za ty dny zvyknul,že šel z náruče do náruče.Už se těším,až se to zase trochu uklidní nebo z toho zešílím.Stává se z něho pěknej vztekloun a protiva.
20. říj 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nevim llluci jestli už to nebudete mít tím pádem za sebou. Osypat se může kdekoli a než to vyskáče tak to byl pořádnej řev.... :sweat_smile: Ale zaplať pán Bůh pak už to bylo OK. po pár dnech zmizelo a pohoda.

Kapky na rýmu nemáme - my koupili rovnou sprej Physiomer - v podstatě slaná voda. A jestli pomáhá nevim - páč léčená rýma trvá týden neléčená 7dní :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ale v podstatě jsme ji tím z toho minule dostali do tří dnů z nejhoršího a teď měla rýmu zas dva dny furt teklo z nosu a nemohla dýchat a dneska sice ještě slyším že dýchá mizerně, ale už ji to nebudilo ani jí svíčka neteče. A odsavačku tu nevlastním, takže jí nijak jinak nepomáhám. Snad jen požádat aby smrkla a když chce tak to udělá, ale většinou nechce - holt ještě nechápe že jí to pomůže.
20. říj 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to David chápe smrkání moc dobře, co má ted tu rýmu (i když jí už skoro nemá) tak jenom chodí/lozí po bytě a hledá kapesníky, bryndáky a jiný podobný hadry do kterých by smrkl :grinning: :grinning: :grinning: Sice se mu to dařilo jenom když měl hodně rýmu a šlo to samo, ale zkouší to furt :grinning: :grinning:
20. říj 2009 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, jj, dnes je teda parádně hnusně :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: musíme ještě ted svítit :rolling_eyes:
no vidíš, jaká je Aduška šikulka, jak umí krásně spinkat :slight_smile:

Luci, snad se Adámek zas zklidní a "umoudří" až mu to osypání zmizí. jj, dětičky si rychle zvyknou, když je člověk pořád nosí. Maty se chce nosit proto, že ukazuje prstíkem, kam chce zanést - když se mu něco zalíbí, kam nedosáhne. takže v případě, že mu nechcem vyhovět nebo třeba v noci - tak se taky dooooooooooost vzteká :rolling_eyes:

Nedovedu si představit, že by Maty smrkal :sweat_smile: Marci, Lani, jak jste je to naučily????????? :confused:
20. říj 2009 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, David napodobuje co dělám já, takže když smrkám, smrká taky :grinning: :grinning: tak si zapamatoval na co je kapesník (+ za něj považuje plno jiných hader) a jak ho najde, ukazuje, že je to na smrkání. Navíc jak ho učím zvířátka, tak jsem nevěděla jak dělá králík, tak jsem jako krčila nosem a Dejvík asi myslí, že králík smrká a tak jak prohlížíme knížku a narazíme na králíka, tak smrká taky :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak k tomu napodobování - všiml jak si nasazuji kontaktní čočky a furt si dneska ráno šťáral do očí :grinning: :grinning:
20. říj 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanka:já myslela,že právě to osypání po šesté nemoci nijak necítí.Všude psali,že se na to nic nedává,protože to není citlivé.Takže to svědí jen ze začátku a pak je to dobrý?No,každopádně ho nechávám úplně nahatýho,aby mu nevadila plínka.Nejhorší je,když se vykaká.Jak je ta stolice dráždivá,to je řev.Hlavně jsem si někam založila sudocrem,kterej by podle mě na to mohl být dobrej,když je to na bázi zinkové masti.Odpoledne cinknu dětské,co s tí.
Holky,co jste to měli,dávali jste na to něco?Normálně by to asi nevadilo,ale ta plínka je prostě blbá.

Jani:já myslím,že je nevrlej i od toho,že vlastně už několik dnů pořádně nespal.Dneska dopoledne spal 2,5 hodiny.Takhle dlouho v kuse mi nespal už několik dní.Včera v noci se budil po půl hodině.Takže,co se vzbudil,je jako zlatíčko.Taky vůbec nejí.Včera vypil 200ml mlíka a večer nakonec snědl ještě kousek chleba se šunkou a sýrem (kterej ani normálně nejí).Takže,když se v noci vzbudí,tak ani nevíš,jestli je to od hladu .....Ještě,že to není žádná vižle a má odkud brát:slight_smile:Tchýně mu nasušila švestky a je to strašná sranda.On to má jako žvýkačku.Pořád to žužlá:slight_smile:Ale taky to mám všude po bytě :grinning:
20. říj 2009 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci: Adeli můžu smrkání ukázat milionkrát, ona na mě kouká, směje se, jako že sranda, ale jak jí dám kapesník k nosu, tak se rukama začne ohánět a když pokračuju, tak se vzteká ať ji nechám být :slight_smile: Takže jakýkoliv pokus o uvolnění nosu je s řevem (odsávačka, kapky, kapesník všechno bojkotuje)

Ale jinak to napodobování taky jede a hlavně má docela vychytaný telefonování. Vezme si mobil, dá si ho k uchu, prdolí, občas se uchechtne, točí si u toho na zadku kolem dokola, chvíli jako poslouchá, pak řekne něco v duchu "hmmm hmmm". Prostě celá já když telefonuju :grinning:

Luci: pevný nervy a ať se to brzo zas zakolejí

No to vztakání, stávají se nám z nich osobnosti. Takže končí pomalu období chování a začíná vychovávání :slight_smile: Já už jsem si půjčila knížku "Respektovat a být respektován",tak se tím snažím prokousat, něco si z toho vzít, ale stejně to bude spíš všechno o intuici a improvizaci :slight_smile:
20. říj 2009 ve 12:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katzi:s tou výchovou to bude zajímavý.Adam se při slově ne řechtá.A je mu úplně jedno,že je to jiná intonace než obvykle.Když mu dám přes ruku,tak to bere jako hru.Fakt nevím.
20. říj 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Llluci, právě slovo NE je podle Respektovat a být respektován zakázáno :grinning: :grinning: To pak člověk než něco řekne, tak si musí v hlavě sešrotovat, jestli to vůbec může říct :grinning: :grinning:
20. říj 2009 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek