• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Náš David si s nočníkem hraje a nemá problém na něj chodit. Naopak tento týden tak vysedává tak dlouho dokud tam něco fakt nevyprodukuje. Vždycky sleze podívá se, nic tam není, vleze zpátky a čeká dál :grinning: :grinning: Když si u toho staví kostky, tak mu tam občas nějaká skončí :slight_smile: K nočníku nikdy žádný odpor neměl, ale přičítám to k tomu, že ho nad něj dávám "od nepaměti".
Záslepky na zásuvkách nemáme, my máme takové ty částečně zaslepené zásuvky sami o sobě, do kterých není jednoduché jen tak něco strčit a stejně si mi tu nic jako pletací jehlice apod. nepovaluje.
23. říj 2009 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak včerejší pokus na nočník skončil tak,že jsem ho tam dala,seděl tam asi 5 minut,pak jsem si řekla,že jsem to prostě si nestihla a stihnul to udělat do plínky,tak ho sundám,otočím se a loužička :grinning:
Noc byla o něco lepší.V noci se vzbudil ve tři a brečel do čtyř.Pak spal do sedmi a v posteli ještě hoďku vydržel spinkat se mnou.

Katzi:tak to ti nezávidím.Člověk pak asi neví,co si má přát.Nám se nálada odvíjí taky od spánku,ale přes den.Jak se málo vyspí,je protivnej.Většinou mi zabere,když ho dám na chvilku ještě dospat.

Marci:ten penzión znám.Chtěli jsme tam jet,ale měli obsazeno.
23. říj 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme taky ty už jaksi samy o sobě zabezpečený zásuvky :slight_smile:
luci http://www.navysocine.penzion.com/
23. říj 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi:díky,taky znám:slight_smile:

K těm zásuvkám,zabezpečený je mám asi od 6.měsíce,kdy tam Adam aktivně začal strkat prsty.Minulý týden jsme je zabezpečovali i u našich,protože uži tam si svou zábavu našel.
23. říj 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Záslepky máme v těch co jsou nízko....uvidíme jestli to k něčemu bude nebo ne... :sweat_smile:

A já se s Vámi loučím - páč nechávám malou manžovi a tchyni a doufám že ji naučí jíst než se vrátím a letím si odpočnout za kamarádkou do Irska... tak se tu mějte moc hezky :dizzy_face:
23. říj 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Lanko, to ti teda závidím a asi ne jenom já!!! Tak si to tam pořádně užij.... To si nedovedu vůbec představit, že bych na delší dobu vypadla (nebo teda já bych si to představit dovedla, ale Dejvík asi ne - by se asi zbláznil, kdyby nebylo mlikooooo :angry: Ty už nekojíš?
23. říj 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

záslepky máme, ale stejně si myslím, že jsou horší přímo zastrčené kable - Maty to vyndá a strčí do pusy - takže představa, že se to potom bude snažit dát zpátky do té zásuvky :fearful: :fearful: :fearful: musíme něco vymyslet, jak to před ním skrýt, ale popravdě mě nic moc nenapadá. V kuchyni máme hned dvě takové :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Lani, moooooooooc si to užij a teda manža s tchýní dobrý - snad se jim zadaří :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

u nás stále nočník slouží jako auto. sice Maty vždy, když ho vidí, tak říká a a a a a - ale vůbec netuší, co to je :sweat_smile:

dnes bude mít Maty svou premiéru - bude prvně spát u tchýně a my pojedem s mm sami na chatu a zítra si ho přijedem vyzvednout. snad to nějak všichni zvládnem :confused: :confused: :confused:
23. říj 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás ale teda musím říct, že barunku ty zásuvky nikdy (teda zatím) nelákaly, ona by spíš pořád jenom něčím šroubovala, u nás se jí bojí už všechny krémy :sweat_smile:
marci, si právě myslím, že kdybys byla pryč, tak by dejvík po mlíčku ani nevzdechl, až by ti bylo skoro líto, ví, že ty ho prostě máš a dáš, ostatní nemají, ale je to jasně dítě od dítěte :wink:
23. říj 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
MArci - no právě že kojí a už nechci.... slíbila jsem kojit do roka... malé už je rok nějakej ten pátek. Tak dost stačilo a hotovo jsem se rozhodla. A páč furt nic moc nejí a je buď na mlíku ode mne nebo na umělím, ale když je jí špatně tak ani umělý nechce a vodí si mě do postele kde obvykle dostává mlíko po ránu a k večeru ode mne. A když dělám že nechápu tak si tam ještě donese i svoji deku s kterou ji při kojení běžně zakrývám a cpe se nahoru a mně nutí lehnout si... :grinning: :sweat_smile:
Takže aby nebylo možno jinak tak utíkám pryč...
Manža si teda původně představoval že zůstanu někde v dosahu a on mi vždy zavolá až půjde s malou ven. A já naběhnu do domu uvařím, uklidím, vyperu, vyžehlím a to vše v půlhodině co budou venku.. :zipper_mouth:
Bomba představa - tak jsem mu to vymluvila a jeho mamka mu slíbila že mu bude vařit, tak aby to mohla jíst i malá a že mu ji budou chodit vozit. Takže manža to bude mít s větším servisem než já běžně... A já si doufám odpočnu a dospím ten rok. A zásobím se spaním než mi manža pracovně zmizí na měsíc do Etiopie...

Budu doufat že malá po mlíku ani nezdychne a až se vrátím že už si to ani nebude pamatovat :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Sice si radši nepředstavuju jak přežiju víc než týden bez malé a bez manžela, ale hádám to nějak půjde. :grinning:
23. říj 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je teda dobrá strategie :slight_smile: Já ted přestala kojit v noci, teda ne že by nám to pomohlo k lepšímu spaní spíš naopak, ale už to fakt byla hysterie kojit co hodinu. Ted kojím ráno, večer + navíc po obědě, kterou si vynucuje poté co jsem zrušila noční - přesně jak píšeš, lehá si na mě do kojící polohy, a ať dělám sebevíc blbou, tak je neodbytnej. Já bych ale měla při tak razatním utnutí strach co na to moje prsa, už i ted jak jsem razantně utla to noční kojení, jsem měla zatvrdliny a snad i náběh na zánět. Tak to dobře zvládni a pak poreferuješ a já se třeba inspiruji a taky někam prchnu :wink:
23. říj 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, tak to teda fakt závidím. Samozřejmě ti to ale přeju :slight_smile: Jak já bych taky někam bez Aduš jela. Teda říkám to teď po těch promrčených dnech, možná bych ve finále někde v cizině smutnila, ale riskla bych to :wink: Tak si to tam užij a naber síly.
23. říj 2009 ve 20:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

Lani, myslím, že je to tak správně a dle hesla "matky jsou taky jenom lidi" si mazej jet odpočinout :grinning: u nás to kojení šlo postupně odbourávat. prvně jsem nekojila přes den, pak jsem přestala i v noci, rychlem jak zaknourla jsem ji vrazila vodu a šlo to no a pak jsem odbourala i kojení před nocí, ale naučila se pít z flašky a pije jako drak a to předtím na mě vždycky koukala, co to na ni jako zkouším :grinning:
jani, hezky si užijte den bez malýho, já byla celá poprděná, když byla přes noc pryč poprvé a budila jsem ve 3 ráno manžela, že jedeme, že je mi smutno a že se o ní bojím. a ona? dojeli jsme hned ráno, tak na nás mrkla, že jako dobrý, že jsme teda tam, ale byla celou dobu u babičky :grinning: naštěstí, protože i když je to možná hnusný, chrněla jsem do půl desáte a najendou bylo ticho a já prostě mohla spát. u nás jsou ted noci taky horor, takže příští týden verunka asi pošupajdí do dětskýho pokoje a budeme zkoušet vyřvávání :angry:
no nic holky, hezkou dobrou noc papa
23. říj 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak jsem nás dobalila a ráno vyrážíme vlakem směr Praha a dále severní Čechy. Určo se na vás přijdu kouknout,ale nevím kdy.

lani....užij si to :wink: taky bych se jela někam na pár dní vyspat a dospat bez dětí,snad v zimě holky někomu udáme a na pár dní s manželem někam vyrazíme.

kojení.....taky ještě kojíme ráno a večer,ale Juli se nikam nedobývá ani to nevyžaduje. Každý pátek jsem teď navíc mimo, od rána až do pozdního odpoledne se o ni stará manžel (a musím říct, že jim to oběma prospívá :wink:) a myslím,že jí to ranní kojení ani nijak nechybí. Je to pro ni spíš už jen rituál ranního a večerního přitulení. Takže my tak nějak nenásilně přestaneme až to začne jednu z nás obtěžovat nebo nudit :wink:

.....jo a dnes večer Juli regulérně hlásila, že bude čůrat...až na to, že já ji nebrala nějak vážně,pro nočník jsem nijak nepospíchala,takže jsem utírala louži jak Brno :grinning:

tak pápá
23. říj 2009 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

tak co říkáte na změnu času? Dost na prd, že? :angry: Adu šla včera spát už v 18.30, dýl to nešlo udržet, na mlíko se v noci hlásila v 3.15, takže jsme zas ponocovali a vstávala v 7. Ono se to zas nějak postupně zakolejí, ale než to bude :unamused:

Sharon: a jak se Juli hlásí na čůrání, jako že řekne "aa"? Já to u Aduš nepoznám, nebo poznám,ale až už je v akci a na nočník je pozdě :slight_smile:
26. říj 2009 v 08:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,jakej byl víkend:slight_smile:

Lani:moc ti to přeju,ale osobně si to neumím představit.Asi bych bez manžela i prcka dlouho nevydržela.

U nás byl víkend nic moc.v pátek jsme jeli k našim,kdyby Adámek zase v noci brečel,že ho necháme trochu vyřvat.Nakonec tam prospal celounoc,až jsem se od tří pořád budila a kontrolovala,jestli žije.Takže jsem se sice pořádně nevyspala,ale říkala jsem si,že kdyýž už byl pátek v pohodě,tak to v sobotu půjde také a doženu to.No,to jsem se pěkně sekla.Když jsem totiž šla malýho před 23:00 kontrolovat,tak jsem zjistila,že je pokaděnej a jak jsem ho přebalovala,tak se samozřejmě vzbudil,ale nechtěl už spát a znova usnul až o půl třetí ráno.Dneska už naštěstí spal celou noc,sna dmu to vydrží.
V sobotu jsme byli s manželem v Olympii a je tam super nový hrakářsví,takže jsme tam pěkně ztvrdli a konečně koupili nějaký dárečky.Holky,co dostali vaše děti k narozkám a co plánujete na vánoce?
26. říj 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

posun času je na prd - i když na Davida měl spíše opačný účinek. Usnul až ve 20.00, běžně chodívá spát mezi 18.30 - 19.00. Budíček 5.30. Mezitím několikrát vzhůru. Prostě klasika. Jinak už si ani neumím představit.
Dejvík hlásí, že chce na nočník stylem, že se drží za plínu a dělá "mmmmmmmmm". Když zareaguji rychle a plínu strhnu a posadím na nočník, tak to stihnem. S kaděním téměř vždy počká, ale čůraní když rychle nereaguji, hodí do plíny.
Na narozeniny dostal Dejvík 2 odrážedla (motorku a policejní auto), tatru, vláček, knížky, kostky, houpačku, oblečení. Na vánoce netuším, asi mu koupíme nějakou stavebnici (duplo nebo tak něco), sáně. Jinak moc inspirace nemám. Ho hlavně nic nebaví a vrší si mi tu akorát krámy. Takže to nějak přehánět nebudem. Koupíme mu autosedačku a sedačku na kolo. Stejně z toho nemá rozum a ho fakt hračky nějak neberou.
26. říj 2009 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě dostal k narozeninám domeček do pokojíku. Tak ten jediný ho zajímá - furt ho obrací na střechu :confused:
26. říj 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak u nás posun času v poho, akorát se taky hlásila dřív na mlíko, ale dala jsem jí ho, když jsem si uvědomila, že ona má vlastně už ten svůj čas.
Dárky už namyšlený máme, ale máme starší dítě, tak to asi nepomůže - 2 sady Duplo, tunel z Ikei, vláčkovou dráhu z Ikei, plyšovýho Krtečka, jelikož je z něho unešená a malej baťůžek s krtečkem, aby si k babičce mohla důležitě něco vzít a nějakej i měkkej dárek, aby neměla pocit, že ježíšek nosí jenom hračky :slight_smile:
26. říj 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my a dárky : chtěli bysme nějakej kočárek (to ale asi Luci pro Adámka nebude, i když možná by si s tím taky vyhrál :slight_smile: , pak taky asi ten tunel z Ikei a dětskej stan, nějaký leporela, a pak možná ještě nějakou maličkost, která mi padne někde do oka. Uvidíme.
Horší je to vždycky s dárkama pro dospělý, to je vždycky větší porod to vymyslet :unamused:
26. říj 2009 v 10:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, tak nějak, taky tady nechci zakopávat o další krámy, který ji dlouho nebaví. Teď třeba má hit, že se vším (např. s dvěma kartáčkama na ruce) jezdí jako s autíčkama po zemi :slight_smile:
26. říj 2009 v 10:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás jsou hitovkou takový plastový krabice na jídlo z Ikei (jak jsou naskládaný jedna do druhé), neustále sedí v kuchyni a kramuje, kde se na to hrabou nějaké stavebnice!!
26. říj 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

tak Maty u babičky spal v pohodě - když jsme v poledne dojeli, tak nás jen jakože zaregistroval a víc ho zajímalo jídlo :sweat_smile: romantika se nekonala, v pátek ráno jsem dostala MS :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ale jsem ráda, že to babi i Maty zvládli - příště zas :dizzy_face: akorát že za 14.dní na chatu nejedem, páč tam děda bude mít hráčskou partu - takže hulení,chlast a karban - to není nic pro nás. no a za měsíc budu zas mít MS :grinning: :grinning: :grinning:
teda předpokládám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nočník mi Maty trvale ignoruje a nahýho ho nějak tady nechat nemůžu - co těm dětem oblíkáte, není jim zima??? jak tady, když nechám dveře do obýváku zavřený, tak dobrý, je tu teplo, ale jak nechám volný přístup do chotby, tak z tama táhne, takže by byl hned nachlazenej. navíc by mi asi trochu vadily počuraný a pokaděný koberce :confused:
dárky moc přehánět nebudem, taky se to tu pak jen válí a Maty si ve finále víc vyhraje s blbým papírkem, který najde spadený na zemi (kdo ho tam asi nechal, že :angry: :angry: :angry: ) chci mu koupit tu tatrovku a nějaké asi to leporelo a prostě dárky budou jen tak symbolicky. dospělí dostanou většinou kalendáře s Matyho fotkama :dizzy_face:
naštěstí u nás v obou rodinách se Vánoce nepřehánějí - tedy v dárkách - jsme v tom všichni spíš mírnější, takže nidko neočekává veledary. :wink:
26. říj 2009 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a časovej posun u nás zatím k dobru :wink: včera jsem dala Matyho v devět do postýlky, usnul asi o půl desáté a já byla nervos, co s tím časem :sweat_smile: měli jsme sice od 4 do 5 takový budící incident, ale naštěstí se obešel bez mlíka, jen nás Maty poskákal v naší posteli, jak se začal uvelebovat, tak jsem ho předala do jeho postýlky a spalo se do 8. tak to by celkem šlo - snad nám to tak vydrží (bez té jedné hodiny nad ránem vzhůru by to bylo značka ideál :sweat_smile: )
26. říj 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani my nemáme doma nikde koberce ani podlahový vytápění. David nosí návleky na nohy, takže přebalování a dávání na nočník je jedoduchý. U nás by to asi jinak nešlo, protože třeba dneska David hlásí tak co 10 minut, že chce na nočník a většinou tam i něco udělá. Asi nějaká nová zábava :angry:
26. říj 2009 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, tak bud ráda, že to hlásí :wink: ušetříš si praní plínek - ted to tak blbě schne :angry: :angry: :angry:
26. říj 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
návleky máme taky, ale přijde mi, že se to Matymu docela zařezává do faldíků :confused:
26. říj 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani navleč je na PET flašku, oni povolej :grinning:
26. říj 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, Marci, díky za tip :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: musím vyzkoušet :slight_smile:
26. říj 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky - náš dnešní oběd.....pár šipek doprava :wink:
http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vReferer=&vImageID=3457652#navigator

vy už všichni určo dávno papkáte sami, že? :slight_smile:
26. říj 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno, jani, dobrý, to všechno fakt snědl sám? my sami teda nejíme, ale spíš je to možná tím, že barunka skoro nejí ani tak, máme s její váhou problém i u doktorky a musíme na převážení a ukázat na papíře, co tak jako za týden sní no.
a když se vám bude chtít, tak koukněte do alba, je tam aktuální bob z minulýho týdne :slight_smile:
27. říj 2009 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek