• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Jani:to je šikula :grinning: :grinning: :grinning:

Díky za náměty na dárečky.Já musím vybírat dárky i za naše,takže je toho prostě hodně.Ale taky jsme se rozhodli,že to nebudeme přehánět.Já už mu schválně dlouho nic nekoupila,protože toho teďka bude mít hodně.Chci hlavně nějaký rozvíjecí hračky,aby třeba poznával zvířátka a tak.
27. říj 2009 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky dobré ráno,

Peťo co tady strašíš v 7.50? Baru dala dnes budíček dřív, nebo jsi nemohla dospat? :grinning:
My dnes budíček v 6.00 :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jani: buď úplně v klidu, my taky sami nejíme ani omylem. Akorát tak rohlík, jablko a tak :slight_smile:
27. říj 2009 v 08:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tipy na osvědčené rozvíjecí hračky bych taky brala. Jinak já taky vybírám dárky pro Dejvíka i za moje rodiče, ale jsem za to ráda aspoň mu nedávají žádné kraviny. Za to tchán ten se nás nezeptá a pak sem donese nějakou plyšovou zrůdu apod., ze které jsem akorát naštvaná (a stejně ji pak hodím do popelnice). Mě to tak štve!! Letos jsme tomu chtěli předejít a o víkendu mu řekli, ať koupí na vánoce sáně. Odpověď zněla, že už dárek koupený má :stuck_out_tongue_closed_eyes: Radši si ani nepředstavuji co to zase bude :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. říj 2009 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

Peti, snědl to všechno, ale s nabíráním jsem mu samo pomáhala - to zatím nezvládá. Taky mu musím koupit menší lžičku, tato je moc dlouhá a on se občas netrefí do pusinky a letí to za něj - má tendenci držet tu lžičku úplně za kraj a tím pádem, když to jde k pusině, tak se trefí do pusy ještě tou rukojetí a co je na lžičce jde vedle :sweat_smile:
To s Barunkou mě mrzí - brácha to měli s malou taky tak - vždycky, když měli jít na kontrolu k dr. tak brácha "přemlouval" Monču, at nekaká, až potom :sweat_smile: a vyrostla z toho celkem v poho, ted jí bylo 10 a je taková menší, zato je jí o to víc slyšet :grinning: ale pamatuju si, že když nastupovala do 1.třídy (je v červenci a ještě šla o rok později), tak jí museli pomáhat s taškou - byla na ni moc velká :sweat_smile: ale fakt je jinak v poho, prostě nižší váha :dizzy_face:

tak u nás by byl asi nejlepší dárek nějaký minipočítač se spoustou kabelů :stuck_out_tongue_closed_eyes: a pak ještě minimobil - i když dnes si "zatelefonoval" i z tuby od Bepanthenu (nejdřív si s tím jakože natřel ruce) a pak to použil jako mobil - prostě multifunkční :wink:
27. říj 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak si tu musím postěžovat na naše auto. je to totiž úplně v pr...i - asi je zakletý nebo co. dvakrát se tam projevila stejná závada - ničí to písty v motoru, tak to konečně ten náš opravář opravil a vzal to na diagnostiku a tam nic nenašli, co by to mohlo způsobovat, jel s tím i jinam, ale i tam se ukázalo, že je vše v pořádku - tak co nám do prčic ten motor furt ničí?????????????????????? máme už víc jak 100 litru v ř..i a jezdíme půjčeným Favošem od tatky. Jsme prakticky pořád bez auta - už od srpna :frowning2: :frowning2: :frowning2: :confounded:
27. říj 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, už jsem ti psala na Pyloušky, ale jestli sis to třeba nepřečetla - Bob je prostě nádhernej (-á) :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. říj 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, tak to je mi líto s autem :frowning2:
no pepa byl taky malej, takže ona to má po kom mít, jenom se mi prostě nechce kvůli dr. lítat po jiných dr., uvidíme.
Rozvíjecí hračky jsou podle mě kostky, klasický dřeveěný s obrázkem na komín, nějaká levná vkládačka a hlavně knížky, barunka se na nich téměř sama naučila, když nám je pořád nosila a ukazovala a chtěla vědět, co to je :wink:
Plyšových hraček taky máme milion a absolutní nezájem o ně, ale prtž má hrozně ráda krtka a byla unešená, jenom ho viděla i na monitoru, tak dostane plyšovýho, to myslím bude tak jediná plyšová věc, která zaujme. Ale nebudem ho kupovat novýho, ale dostanem od kamarádky, kde už o něj přestal být zájem, taková recyklace trošku :sweat_smile:
27. říj 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
joo a v 7,50 straším kvůli cvíču, musím mít budíka :sweat_smile:
27. říj 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jo, já na to čvíčo vždycky zapomínám :slight_smile: Každopádně je to dobrý mít s dítětem budíka na 7.50, my od doby co máme Ádu budíky nepotřebujem :grinning:

Jani: to je na prd s tím autem :frowning2: Nešlo by nějak se ho zbavit, prodat a koupit jiný?
27. říj 2009 v 16:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
budíka mám jenom já, abych nás nachystala a nasnídala se, ji pak jenom vzbudím, obleču a jdem a snídá až na místě :sweat_smile:
27. říj 2009 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, kéž by se ho dalo zbavit - teda dá, ale mega pod cenou, protože je vlastně stále pokažený - jen mu vlastně nic není :astonished: :astonished: :astonished: fakt asi nějaká síla mezi nebem a zemí :confused: :confused: :confused:

Peti, chápu - dr. vás pro jistotu pošle na vyšetření k další dr. a vlastně o nic nejde, že (teda pokud je Barunka zdravá a to snad je) :zipper_mouth:
27. říj 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:já budu hodně kupovat dřevěný hračky.
Mám předvybáno něco takového:
http://www.tipnet.cz/detsky-svet/vodni-rise-2v1/
http://www.caryfuk.cz/hracky-a-hry/drevene-hracky/puzzle-kostky/puzzle-s-hlasy-zviratek
http://www.caryfuk.cz/hracky-a-hry/drevene-hracky/spise-pro-kluky/vlak-velky-barevny-2-vagony-p-7363

Koupila jsem mu i xylofon (hrál si s ním u kámošky a naprostej úspěch) a zmenšenou kytaru,aby mohl hrát s taťkou a dědou.Knížek máme doma plno a on to nechce.Prostě knížky ho nebaví.Proto ty zvířítka kupuju ze deřeva.Pak mám pro něj ještě hrací knížky (jsou tam zvířátka a jejich hlasy).
Jako rozvíječ doporučuju i geomag.Super věc.

Jani:jak vám dopadlo to kožní?
28. říj 2009 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, Adámek je mladší, on k těm knížkám dospěje. David tak před měsícem knížky ignoroval a bavilo ho je jenom porcovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Teď tak 3 dny normálně sedí a prohlíží si je - SÁM. Jinak my je furt nosí, ale nechce číst, spíš abych ukazovala a něco říkala (už jim říkám, že jsou to pro mě mučící nástroje). :slight_smile: :slight_smile: Co je geomag nevím, jdu zapátrat :wink:
28. říj 2009 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

Luci, byla tam moc milá doktorka, dostali jsme tekutý pudr a nějakou míchanou H mastičku na promazávání a je to lepší - akorát už to měl skoro pryč a zas se mu to trochu objevilo a já nevím, po čem :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: skoro mi přijde, že je to počasím, nevím. pořád teda mažem - což je docela záhul, Maty odmítá spolupracovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ta vodní říše je super :slight_smile:
xylofon máme taky - ale ještě schovaný - dáme na Vánoce. máme ho někdy z léta ze Sparu z výprodeje :dizzy_face:

knížky jsem ted dovezla od švagrové, tak jsem zvědavá, co na ně Maty "řekne" :wink: ale jestli je po tatínkovi, tak se od nich nehne :zipper_mouth:
28. říj 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ten geomag vypadá parádně, to jsem neznala. Kolikatidílný máte?
28. říj 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:my máme ten největší (ty menší jsou o ničem).Dali jsme ho jako dárek všem mrňatům okolo a všichni jsou nadšení.Adámek si s tím zatím moc nehraje,spíš to hází a nosí,ale on k tomu dojde:slight_smile:

Jani:a nemáte doma nějakej alergen?Třeba koberce,závěsy,..... Vím,že syn od kámošky měl taky nějaký problémy a kožní jim hnedka řekla,že musí vyhodit všechny alergeny,takže před nedávnem dávali novou podlahu.
28. říj 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj barunka taky knížky nechce číst a jenom ukazuje a chce od nás říkat, co to je, nejhorší jsou obrázky, kde je třeba 10 kuřátek a ona je ukazuje jedno po druhým :grinning:
28. říj 2009 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adu už má knížkový období trochu za sebou, prohlížení knížek a říkání co je co frčelo před měsícem, teď přechází na průlezkový a vkládací období :slight_smile: Podlízá křeslo, leze na dětskou židličku, strká všechny menší věci do větších. Nacházím třeba její sundaný ponožky ve vkládačce a tak různě :slight_smile:

Ten geomag jsem taky neznala a vypadá to super, dobrej tip na dárek na vánoce.
28. říj 2009 ve 12:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
geomag vypadá dost zajímavě :wink:
Knížky Matyho zatím nezaujaly :zipper_mouth:
Alergenů máme doma mega, Luci, koberce všude :astonished: :astonished: :astonished:
a dnes jedem pro to naše opravené-neopravené auto a budem platit jak mourovatí a modlit se, aby se už ta závada neprojevila, což je šance opravdu velmi malá :frowning2: :frowning2: :frowning2: na další opravu nemáme prachy a ani by to nemělo smysl :pensive:
nevím, za co budu nakupovat dárky na vánoce :cry:
29. říj 2009 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,mě Adá nechce ani knížky prohlížet,jak začnu,tak ji hnedka zavře a odhodí.Jako kramařit,to jo,přesouvat věci,to ho náramně baví,takže pak nacházím věci tam,kde vůbec nemají,co dělat.

A jak jste strávily včerejší volno?Doufám,že líp než my.Byli jsme u manželových rodičů a horší návštěvu jsem už dlouho nezažila.Adámek nic neumí,jeho tatínek už v jeho věku zpíval,chudáček jí jenom jogurty a nedostáá prybiňáky,při jídle se přece nekope nohama,kde jsem to viděla,....

Jani a na alergologii jste už byli?
29. říj 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme měli včera běžný všední den. MM byl v práci, mají svátek přesunutý na zítřek. Ten strávíme u zubaře, pak se jdeme fotit a pak jedem na sever k mým rodičům.
Luci, takové návštěvy nesnáším, naši (teda spíš prababička) občas něco blbého kecnou, ale já je většinou rychle zpražím.
29. říj 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme měli fajn den, byli jsme na procházce a večer u kamarádů.
Luci, sice takový kecy taky neumím moc odpálkovávat, ale zpívat v 10 měsících děti opravdu neumějí a na pribiňáku času dost a i tak existjí lepší varianty. Lipánek je skoro to samý a není v tom žádnej humus :wink: takový řeči jedním uchem sem, druhým tam, i když je to těžký...
a knížky přijdou samy, až dozraje čas :wink:
29. říj 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

Jani, s tím autem teda :frowning2: Snad to nějakou dobu vydrží teď pohromadě

Luci, tyhle řeči jedním uchem tam a druhým ven :wink:

My a včerejšek - pracovní a procházkový. Pořád ještě doděláváme resty v bytě po stěhování, Adeli měla místo pokojíčku zatím skladiště, tak jsme jí to tam trochu třídili. Když jsem ty krabice při stěhování balila, tak jsem si dávala předsevzetí, že se v novým bytě nezakramaříme, že půlku věcí vyhážu. No a teď jsem to tak nějak přebírala a většinu zas někam nastrkala do skříní :slight_smile:

No nic já jdu "Ordinovat" k TV :grinning:
29. říj 2009 ve 20:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, na alergologii nás zatím nikdo nepslal - snad nebude třeba - já myslím, že to bude reakce na jídlo - trochu uberu a zjednodužším jídelníček a taky mu zas začnu prát zvlášt a bez aviváže - snad to pomůže :wink:
Ty řeči, to je fakt no comment - kdo co kdy uměl :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a o jídle bych fakt pomlčela - ta "starší" generace by do těch dětí rvala fakt všechno - copak si fakt neuvědomují, co to udělalo s námi??? :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

auto jsme dnes dovezli - ach bože, at už je v pořádku, jinak fakt nevíme, co dál :pensive: :pensive: :pensive:

Katy, taky jsem si slílbila, že vyházím věci, něco letělo, ael dost skončilo ve skříni :pensive: :pensive: :pensive:

Marci, užite si zubaře - pak poreferuj, ju? :wink: a kam jdete fotit - tam, kde byla Beti?

Peti, tak fajn včerejšek :wink:
My byli v Ikei - až k večeru, koupit Matymu lepší lžičku, at se může krmit sám :slight_smile:
29. říj 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:místo aviváže se má dávat ocet a o alergologii zkus uvažovat.Třeba se tomu dá nějak vyhnout.

Jo,jídlo je kapitola sama pro sebe.Moje mamka respektuje,že máme jiné stravovací návyky a je ráda,že sleduju,co se má jíst a co ne a snažím se to dodržovat.Ale tchýně by mu dala klidně řízek (pořád vykládá,jak ho lituje,že ještě nedostal pořádný jídlo).Manžel sám naznal,že ho tam nemůžeme nikdy nechat samotnýho,protože by ho narvali vším možným.I náš pes pravidelně odjíždí s průjmem.Prybiňák mu dvat nebudu,když mi krásně baští jogurty.Pokud by mléčný výrobky nejedl,tak bych o tom po roce třeba uvažovala,ale takhle ne.A podle manžela nám prybiňák nesmí do ledničky :grinning: .Jako zubař nechce,aby malej vůbec přičichl k cukru (což je blbost),ale prostě mu zatím sladký nedávám.Ani žádný děcký sušenky a tak.Po roce pomale začneme,ale zatím ne.
A s tím,co umí,celkem mě vytočla,protože ten den zrovna poprvé udělal sám paci,paci.K tomu mi taky tchýně dávala super rady jakože,to prostě musím s malým dělat 150 za sebou jinak se to nenaučí.No,já jsem ráda,že mi malej vydrží sedět minutu.
30. říj 2009 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, ocet místo aviváže? A není to prádlo pak tím cítit?
JJ, moje mamka a babi taky Aduš učí různý věci typu "jak jsi veliká", říkají jí to pořád dokola, nebo mamka by chtěla i nějaký básničky a písničky a líbilo by se jí aby Adu seděla a pěkně poslouchala a spolupracovala. Což nehrozí :slight_smile: Ona si vždycky na všechno přijde tak nějak sama (třeba pá pá začala dělat sama), nebo si vybere třeba jen něco a pak to zničehoniu udělá, když už ji to dávno nikdo neučí.

Jani, tak pak poreferuj jak jde Matymu to samostatný jídlo :wink:
30. říj 2009 v 08:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj oni na to ty děcka přijdou samy :wink:
ocet cítit na prádle pak rozhodně není, používám ho na plínky, ovšem oproti aviváži jako na měkkost účinek nula no. nebo jani možná třeba nějakou eko aviváž, která není tak agresivní.
30. říj 2009 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky vespolek :slight_smile:

trocha octa na závěrečný máchání - dávám to taky na látkovky - je to i jako desinfekce - mmch mi to radil už před 10 rokama můj alergolog - kvůli atopyku. a prádlo tím cítit není - nedává se toho tolik, co aviváže. akorát není prádlo cítit nijak, ale to mi nevadí :wink:
taky si myslím, že děti si ke všemu přijdou sami - zkouším Matyho učit zvířátka a někdy hezky sedí a sám ukazuje a někdy by ho u toho neudrželo pár volů - nepřijde mi nutný ho k něčmu nutit a když bude něco chtít opakovat 100x tak to klidně budu dělat - ale "násilím" ne :wink:
Katy, než mu to jídlo nějak půjde, tak přijdu určo o nervy. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: samo se chce pořád krmit sám, jenže aby do sebe vůbec něco dostal, musím mu pomáhat - páč mu to samo ještě naprosto nejde - ale zato to dělá velice rád :grinning: :angry:
jinak s tím jídlem, kterým by naše děti rádi krmili příbuzní - tak tchýně už se taky nemohla dočkat, až bude mít Maty rok, že mu bude moci "dopřát" (dala jsem ten rok jako metu, přes kterou vlak nejede - aspon tak), no a pak už jsem to moc neuhlídala - každopádně, ted jak se osypal, tak naštěstí i ona uznala, že to ještě nejde, dávat mu všechno - tak snad nám to "omezení" chvíli vydrží :dizzy_face: Maty už to moc hezký, už to má jen trochu pod těma pažičkama - tak tuk tuk tuk - at už máme klid :pensive:
30. říj 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já dávám do prádla taky ocet. Ted jsem ale přešla na prací program Missiva a to jejich máchadlo je eko, voní, plíny neničí. To doporučuji :slight_smile:
31. říj 2009 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak u zubaře nebyl Dejvík, ale já a MM. Dejvík měl svou premiéru v 11 měsících a dopadlo to tak, že pusu neotevřel :grinning: Paní zubařka nám uvěřila, že má 2 zuby a nechala ho být.
Fotila nás naše známá fotografka (sousedka), co nám fotila svatbu a Dejvíka před rokem. Letos byl teda Dejva fakt "hrdina" - po každém blesknutí fotoaparátu začal řvát jak pardál. Tak nakonec něco nafotila, trochu jsme ty fotky prolítli už v ateliéru. Něco je použitelný, takže fotky upraví. Fotky dělá moc pěkné a ze známosti nám hodně levné, takže mě ani nějak moc netrápí, že Dejvík moc nespolupracoval :grinning: :grinning: Akorát jsem mu teda nadávala, že se mu táhnu přes celé město s jeho vozovým parkem (auto, motorka) a kabelou hraček a on tam pak vřeští. Nemohli jsme totiž přes poledne nikde v centru města zaparkovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. říj 2009 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek