• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
ahojky :slight_smile:

beti,Jani....´hlásím se k těm, co mají děti vybavené a jejich garderoba silně pokulhává :unamused: momentálně dolujeme už 5.měsíc z jedné pražské firmy několik set tisíc :angry: :angry: až (teda jestli) je vydolujeme, tak zaplácneme dluhy a zas nic nezbyde :frowning2: a navíc mě nakupování samotnou a s miminem v závěsu nebaví :unamused:

Dnes jsme byli na 4.hexe, reakce na sebe nenechala dlouho čekat - po 3 chodinách začala J.pobekávat, pak pořvávat a nakonec plakat a plakat. Tak jsem ji před spaním 4 hodiny tahala na rukou......doufám, že noc bude klidná. V úterý jdeme na nějaké odběry kvůli tomu, jak je J.malá. Ale dnes nás dr chválila (haha, jakobysme to mohli ovlivnit), J.vyrostla za měsíc o 1,5cm, takže ještě kousek a bude mít 70cm.

Já dávám capáčky a plánuju u nich zůstat co nejdél. Co jsem kde zjišťovala, tak papučky ať už s žirafou nebo bez ní jsou považované za jednu z nejméně vhodných bot pro malé děti. Prý je lepší koupit pevné sandálky než papučky, jenže to je samozřejmě finančně náročnější.

Počasí...fujtalbl, včera aspoň padal sníh, dnes u nás nejdřív sněžilo a pršelo dohromady, odpoledne už lilo jako z konve a večer po sněhu už nebylo ani památky.
4. lis 2009 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda Šári, vy už jste byli na 4.hexe??? my furt nic - teda máme se nahlásit až koncem listopadu a to měla Juli takové reakce i na ty předchozí??? se máme na co těšit :confused: :confused: :confused:
Jste šikulky, už budete mít 70 cm :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: no jo, co je malý, to je milý :wink: :wink: :wink:
5. lis 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani....4.hexa je 6měs.po 3., nejpozději v 18.měsících. Po každém očkování měla reakci horší. Po 3.měla vysoké horečky, teď má jen teploty, ale zato na mě furt visí, polehává, brečí. Odmítá být s kýmkoliv jiným. No a zítra ji má celý den manžel. Si to užije :confused: doufám, že to zvládnou.
5. lis 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, chudinka. no my neměli téměř žádnou reakci na žádnou hexu, tak tu 4-tou snad taky zvládnem :pensive:
Manžovi přeju hodně sil - snad se Juli už udělá lépe :dizzy_face:
dobrou noc :slight_smile:
5. lis 2009 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky - tak zas zpátky v realitě... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ani jste toho moc nenakecali - tak nebyl problém s dočítáním. MM to s malou zvládl, oba ve zdraví přežili :slight_smile: A já se odreagovala ač moc nevyspala.
Marci chtěla report - tak týden to bylo děs běs, páč popředí nateklo a zatvrdlo na šutr. Pak už jsem nevydržela a šla na net hledat co s tím a začla pít 1-2 šálky šalvějovýho čaje denně. Takže buď už to bylo časem a nebo čajem. ale cca po 10 dnech to začalo povolovat a dneska už si můžu hvízdat - páč popředí už v podstatě neotravuje....
No a mala, ta mě při příjezdu na letišti vůbec nepoznala, držela se manžela za ruku, chvíli si mě prohlížela, pak mě obešla a nezájem. Jak jsem ji vzala do náruče řev a chtěla zpět za ním. Když nás nechal doma samotné s tím že donese věci z auta řev jak tygr znova. Nad ránem dostala mlíko - chtěla jsem jí tu flašku dát - ne sebrala mi to donesla manželovi a jedla od něj. Po tomhle jídle pak kupodivu přelezla z jeho postele ke mně pod deku a začla se tulit. Od té doby je se mnou kamarádka ač upřednostňuje jeho pokud je doma (páč šel v podstatě hned zpátky do práce) Na každý pád si na žádné kojení vůbec nevzpoměla a nic po mně nevyžaduje ani když se před ní převlíkám ani když jsme byly v bazénu... Navíc se zdá že začala líp jíst normální jídlo. Jako žádný obrovský skok. Ale třeba tu dětskou skleničku jsme nebyly schopni do ni dostat na víc jídel ani v průběhu tří dnů. Manželovi ji snědla na 4ři jídla v průběhu dvou dnů. Sice zvýšila taky dávky mlíka ale podstatný je že má zájem.
Samostaný jídlo nehrozí. Natolik trpělivá není aby se krmila sama má milion jiných zájmů... takže na to si budem muset počkat. No a co se chození týče tak to už opustila a začala v podstatě běhat, ale papučky jsme jí ještě nepořídili a ani to nemáme v úmyslu. páč pevný opatek je fajn věc do chvíle než se to naše dítě posadí mezi svoje skrčené nožky tak jak to má ve zvyku a v tu chvíli jí ty nožky ten pevný opatek pevně vyvrátí. Takže my jsme stále na protiskluzových ponožkách. A mimochodem chodit stejně ještě stále nesmí (asi by jí to ten Dr. měl přijít nějak osvětlit, páč mě tu uhlídat nejde :sweat_smile:)
Takže účel irska vyšel a já jsem naprosto spokojená.
6. lis 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a zmiňujete Geomag - máme doma. Ale moc si to neoblíbila. Obyčejné kostky (takové ty co se z nich dá poskládat obrázek a otáčet to na jiný - klasické staré) má radši.
Pak miluje káču. Dokáže ji už i sama roztočit.
Další v pořadí je xylofon. Ale ten jen na chvíli a většinou s něčí pomocí, páč jí to moc nehraje když to chytá za "klávesy".
No a neoblíbenější jsou teď nejrůznější krabičky co mi zbydou v kuchyni od čaje, duše do kolečka kočáru a pod. Dává do nich kostky a zas je vysypává. Popř. vymyté kelímky od jogurtu kam dává menší balonky a pak je zas "leje" na zem a oni se začnou kutálet utečou jí tak je honí aby je mohla zas vrazit zpátky do kelímku.
Dneska mi tu vyhazovala kalhotky z obalu (koupila jsem jí v jednom obalu 7ks) tak to rozbalí vyháže, pak se je snaží vrazit zpátky. S tím jí po chvíli pomůžu, zapnu a ona začne nanovo. Včera jí to vydrželo 15 minut. Dneska u toho seděla na gauči (kam už si pro ně sama vyleze) třičtvrtě hodiny.
6. lis 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani, tak gratulaceeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!! a vítej zpátky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
jo a ten sed mezi nožky je lepší -tak mi to říkala dr.na neonatologii - dítko má rovnější záda - akorát mi taky neřekli, jak ho v tom mám udržet, aby se neposadil "normálně". A Elenka má zakázáno chodit???? :confused: :confused: :confused:

holky, jinak u nás poslední dvě noci katastrofa, Maty chodí spát po deváté hodině, pak se ale po cca 2 hodinách vzbudí a je čilej. dnes jsme šli spát ve 2 h, včera v 1:30 :angry: :angry: :angry: prospíme pak dopoledne a celej den je o ničem :unamused: :unamused: :unamused:
6. lis 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano má. A to od 1 roku věku po kontrole těch lupajících kolen, na které jsme byly (křupaly jí nehorázně v půl roce) teď už nekřupou zato Dr. zkonstatoval že když stojí na nohách tak jí kolena vytváří nohy do O a že ji nemáme nechat chodit aby je zbytečně nezatěžovala a nezůstalo jí to, prý jí časem zpevní. S tím že kontrola za 4 měsíce. Jenže ona chodila už v té době. A nosit se nechce nechat. Takže jsme ji donutili jezdit ven v kočáře namísto abyho se mnou tlačila jak byla zvyklá. A snažíme se s ní víc hrát aby místo poletování seděla u nějaké stavebnice nebo tak. Ale absolutně se to dodržova nedá. Prostě nedokážu zajistit aby vůbec nechodila můžu ju jen částečně omezit. Možná je to hodně v tom že mi to přijde proti vývoji.
6. lis 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:to je těžký,každej ti řekne něco jinýho.Já zase viděla v Sama doma,že pro dítě jsou nejvhodnější capáčky,ale protože jsou drahé,tak pak kdyžtak bačkůrky.Jinak jsem se dívala na MB a ty,co tam mají jsou příšerně drahý.Takže ještě mrknu ve městě a kdyžtak objednám zase nolen.

Lanka:šikulka:wink:
6. lis 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Lani, ti doktoři snad nemaj děti, nebo co. občas dají takové "příkazy", které roční dítě fakt nepobere. ale jak to tak popisuješ, tak se vám to docela daří, aby Elenka chodila co nejmíň - víc se fakt udělat nedá. my taky nemáme Matyho podporovat ve stání, má zas nějak špatně otočená chodidla, jako směrem dovnitř a že by mohl šmajdat - ale cvik, který jsme na to dostali, tak ten on bojkotuje a jako jak začal stát, tak stojí pořád a já mu přece nemůžu být furt za zadkem a posazovat ho :confused: :confused: :confused: nehledě na to, že on se nenechá, když chce stát, tak bude stát a žádná hra ani nic mu v tom nezabrání :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. lis 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko, tak to gratuluji, že jsi to tak dobře ustála. Já ač kojím pořád 2x denně jsem chytla zase zánět nebo nějaký podobný svinstvo, takže už druhý den horečkuju a jsem celkově na nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jani, David měl ty nohy taky špatně postavený, ale čím více chůzi trénoval, tím je měl lepší. Já nevím, u nás se ty rady na rehabce nějak míjí účinkem :grinning: :grinning:
Jinak teda u nás problémy s jídlem nejsou, spíš naopak. David toho spořádá tolik, že už vážně uvažuji nad tím, jestli mu tím nezakládám na obezitu. Ale on je fakt neodbytnej. Tlustej teda zatím není. Jen pro představu. Kojení ráno v 5, po vstanutí ráno 2 krájíce chleba s lučinou, jeden rohlík, svačina ovoce, oběd půllitrová miska, svačina dneska půllitrovej jogurt (menší balení toho co má rád neměli a já ho začala krmit z toho velkýho kelímku a nebyla šance mu to v půlce schovat), večeře tak 300 ml kaše + kojení. Mezitím plno křupek. Fakt otesánek!!!!
6. lis 2009 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda Marci - to je fakt síla, co ten Dejvík zbaští!!! asi má hooooooodně pohybu, tak to potřebuje, ne???? my teda jíme tak třetinu toho, co vy :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
6. lis 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé, co já bych dala za jedlíka :wink:
6. lis 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme taky pažravku obecnou :grinning: I když teď už si začala trošku vybírat a některý jídla odmítá (kaše, syrová mrkev,...) A jí jednou denně - furt :grinning:
7. lis 2009 v 15:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

lanko: vítej, a co že ses na dovolené nevyspala? Snad se ti nestýskalo po nočním kojení :wink:
malá je teda šikula a tvůj manžel taky,že to tak zvládl!!

marci: to máte teda fakt jedlíka. Naše Julie je ale na svoji maličkost taky docela žrout, dlabe taky průběžně celý den. Večer má občas místo bříška pěkný balón :grinning:

Jinak pátek zvládl manžel s malou v pohodě, už skoro nebrečela a večer když jsem dorazila, tak se po mě ani nijak nesápala :slight_smile:

Holky, co kupujete k Vánocům rodíčům (hlavně svých protějšků)? Já absolutně nevím co tchánovi a oběma tchýním...... :frowning2: a to mají navíc všichni tři ještě před Vánoci narozeniny :unamused:
7. lis 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj dárky jsou i pro mě oříšek, no dostanou fotky v rámečku, jsme se nechali profifotit, asi nějaká knížka a přemýšlíme pro tchýni o keramickým noži, ale tím naše nápady skončily.
7. lis 2009 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peti, Bob bude určo pažravej (-á) :wink: :wink: :wink:

Katy, syrovou mrkev my ani nikdy nejedli :dizzy_face:

Šári, manža i Juli jsou šikulky :wink:
dárky budou kalendáře s Matym - na víc nejsou money. naštěstí u nás jsou Vánoce skromné, takže nikdo veledary neočekává. jo a tchýně má taky narozky - 2 dny po štědrém dnu - ale už dostala dárek dopředu - nový kompostér -tak to máme pořešeno :wink: :wink: :wink:
7. lis 2009 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári - no normálně. S nateklým a poté ztvrdlým popředím se zrovna moc snadno nespí - probudí tě při každém pohybu podstatně spolehlivěji než noční kojení. :sweat_smile:

Jo vánoční - dárky - no to je oříšek. Tchýni to budou tyčky k orchideím váže je vkusně ke špejlkám a já v zahradnictví potkala takový moc hezký různobarevný.
Horší to bude s tchánem - tam netuším vůbec. Zaplať pán Bůh že jsme se kdysi s mm dohodli že si dary budeme obstarávat vždy pro tu část rodiny z které pocházíme a nebudem si do toho kecat - takže mě to až tak moc netankuje.
Co se našich týče tak u taťky vyhravává vždy dobrá kniha a mamku dycky nějak pořeším. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. lis 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No dárky - já jsem doteď měla tendence to vytěsňovat jakože je ještě čas, ale ono už pomalu začíná být načase něco začít řešit :slight_smile: U nás asi taky pojedou fotky Aduš v nějaké podobě pro babičky, a pak asi něco do bytu/domácnosti.
8. lis 2009 v 09:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,mám na vás prosbu.Naroeniny syna s eblíží,tak pomalu vybírám dort.Zatím jsem předvybrala tyhle,ale nejsem si úplně jistá.Kdybyste měli třeba vy www stránky,kde jse čerpali,budu ráda.
http://dorty.artmama.cz/pro-deti/medvidek-0
http://dorty.artmama.cz/zviratka/tucnaci-7
http://dorty.artmama.cz/pro-deti/barevny-dort-s-klaunem
http://dorty.artmama.cz/zviratka/zirafky

K dárkům,my všem necháme udělat fotoknihu s průřezem celého roku,pak kalendář na stůl (každý měsíc bude odpovídat tomu,jak Áda v té době vypadal) a necháváme zarámovat vybrané fotky od fotografa.Ještě jsme dělali v půl roce otisk ruky a nohy,takže i tohle.Všechno tohle není samo o sobě levná věc,ale nechceme dávat jen syna (i když to stejně bude mít největší úspěch),tak každému ještě koupíme nějakou osobní maličkost.
Plus ještě nechám udělat každému svoji vlastní vánošní baňku,kterou si zavěsí u nás na stromeček,ale taky dostanou jednu domů (to je super věc a levná záležitost).
9. lis 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ještěže máme ty děti - hned se aspon část dárků v podobě kalendářu atak řeší sama, že :wink: :wink: :wink:
Luci, taky jsem dělala kalendář tak, že každý měsíc je tam Maty, jak vypadal před rokem - nazvala jsem to Matýskův první rok :slight_smile:

jé a s těma bankama je to hezký - máš nějaký odkaz nebo info, kde se to dělá????

dorty jsou všechny krásný - ale Méďa by byl u nás favorit :wink: :wink: :wink:
9. lis 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani a prsa už jsou jinak v pohodě? a co Elenka - už si na tebe zas zvykla a chce tě víc než manžu, ne :wink:
9. lis 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a myslím tím baŇkama a ne bankama - jako peněžníma ústavama :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. lis 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci, mě se líbí žirafa, ale na barunčinu oslavu jsme nic dělat nenechali, jeden dort udělala mamka, klasickej krtkův a potáhla to marcipánem a udělala z něj berušku a přímo pro barunku, aby ho mohla jíst jsem udělala nepečenej se surovinama, který s přimhouřením oka by už jako mohla, ale stejně to nejedla :slight_smile:
a ty baňky se dělají kde, to je dobrej nápad :slight_smile:
9. lis 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky moc se omlovám ale nějak nestíhám net!dočítat nestíhám narychlo jsem přečetla alespon tuto stránku máte šikovné dětičky a někdo i pěkné jedlíky :slight_smile:
Terka je taky jedlík papá zatím všechno co jí připravím jinak je moc hodná jediné co mi trošku vadí je to její buzení se v noci pořád na mlíko :unamused: už bych se chtěla odstavit ale uměý mi nechce ani jedno tak mě asi čeká dál kojení :frowning2: :slight_smile:
Jinak sama udělá pár krůčků a jde na zadek pořád jsou nej kolínka :grinning:
Luci-Taky chystáme oslavu Terky prvních narozenin slavíme je ted sobota neděle a dort nekupujeme nemá to smysl a hlavně z toho děcko ještě nemá rozum budu dělat svůj ořechový plněný tvarohovou náplní a banánem zdobený šlehačkou a strouhanou čokoládou a Terce zvlášť jen malinký nepečený ze zakysané smetany ,bíleho jogurtu banánu a piškotů :slight_smile: a pro dospěláky ještě dort na slonu hodím odkaz fakt doporučuji vyzkoušet!Jinak z těch návrhů se mi líbí méda a tučnáci :slight_smile:
Jinak co umíme?-pěkně žvatlata hlavně táta,bába,mam,nene,jo,tititi,pá,ee :slight_smile: ze zvířat lva,medvěda,rybu a čiči a z her paci paci,moty moty do roboty,kde je mrnous,pápá,jak jsem veliká.
Z hraček má nejraději vkládačku ale ne aby dávala kostky přes vkládací okýnko líbí se jí házet kostky jen tak do kýblíku a pak taky v kurzu je zatloukávač kuličky místo kladivem tlučeme ručičkou :slight_smile:ještě má moc ráda emilku od lamaze a plyšovýho tygra a nejraději prohlíží knížky tahá kabely a krámuje kuchyň ale to je o nervy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. lis 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. lis 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já právě budu dělat pro Ádu speciální z piškotů,aby si taky mohl vzít.Ale máme jeden den oslavu s rodinu a druhý den oslavu s kamarádama a to by nám stejně jeden nestačil,takže tenhle bude na foto a sní se až druhej den.
9. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci máme to taky tak sobota příbuzný neděle známý :slight_smile: dorty dělam všechny dvakrát :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. lis 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Barči, jsem na tebe zrovna včera myslela - jak se vám bydlí :dizzy_face:
Terezka je veliká šikulka :slight_smile: a ten slanej dort teda je faaaaaaaak k nakousnutííííííííí - to musím někdy vyzkoušet!!!! :wink:
9. lis 2009 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj jani já vím sem hrozná vůbec nestíhám net :frowning2: jinak se nám bydlí skvěle dokonce mi volala tchýně když jsem byla v teplicích a omluvila se za její chování a že jí to mrzí jak jsme se rozešli a že by byla ráda kdyby jsme přišli tak jsme tam byli už dvakrát a v poklidu byla z terky vycvrkaná viděla ji naposled ve 4měsících a ted už bude rok :fearful: ale taky jsme ji upozornila že jestli bude mit nějaký řeči tak okamžitě odcházím ale bylo to na pohodu nic si nedovolila :dizzy_face: a dort je fakt vynikající doporučuju :slight_smile:
9. lis 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek