• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Tak jsem dala malýho spát.Záleží,jak bude dlouho spát.A ani nevím,do kolika tam budete,abych se nepřihnala a už tam nikdo nebyl :sweat_smile:

Barca:já jsem,jen hlídám a občas přidržuju.Už jsem si zvykla,že se snaží na všechno vylézt,ale občas koukám,že se mu to daří.

Marci:plavání bylo v pohodě.Jde o 1/4 hoďky čistýho času.Všechny dětičky to zvládly.Asi 4 x ti ho potopí teta a pak 2 krát jde rodič a dítě.

Dneska jsme mu koupili botičky v essi.Chtěla jsem i papučky,ale paní nám radši doporučila sandálky,tak uvidím.Ale koupím mu je jen než se rozchodí a bude mít pevnou nohu,pak už radši půjdu na bačkůrky,protože ty ceny jsou šílený.
25. lis 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci díky za info a kdy dostanete fotky?
Nám mají dorazit botičky zítra. Objednávala jsem přes net superfity. Z prvních botiček už Dejvík skoro vyrostl (měli jsme DPK). Na doma má capáky Nolen. Papučky jsem nejdřív furt řešila, ted neřeším, až vyroste z nolenů, tak pak rozhodnu co dál:slight_smile:)
25. lis 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme se potkaly se Šárkou a Luckou a bylo to moc fajn, jen škoda, že jsem musela jít tak brzo na tu rehabku a pak už to holky vzdaly, páč dětičky byly unavený. Maty taky po rehabce usnul, tak jsem chvíli udělala prochajdu a pak jsem s ním blbec nastoupila do trajflu, kde se probudil - takže dnes spal asi tak 3/4 hodiny, pak už prostě nezabral - vystoupila jsem v Lužánkách a jeli jsme na prochajdu ještě - ale už prostě nespal a doma pak taky nemohl zabrat - takže jsem zvědavá, kdy večer odpadne a jaká bude noc :confused: :confused: :confused:

holky, že se tak blbě ptám - co jsou ty capáčky Nolen - máte nějaký odkaz???? díky :slight_smile:
25. lis 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
25. lis 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:promiň,že jsem nereagovala na telefon,ale neslyšela jsem ho a pak se mi vybil,takže jsem to zjistila až jsem dorazila domů,což je asi hoďka.

Srazík byl fajn,jen by nás mohlo být víc.Adámek mi usnul okamžitě,jak jsem ho dala do sedačky.

Marci:fotky jsou v pátek,pak si můžeš vybrat,které chceš a oni ti je hodí na CD.Ale sestřenka,co dneska potápěla mi říkala,že byla blbá voda nebo co,takže kdo ví,jaký nakonec budou.
My jsme z nolenů už vyrostly a hlavně mě na nich štve,že se malýmu hodně potí noha a to mu vadí na ty jeho palečky,takže jsem chtěla otevřenou obuv,aby mu noha mohla větrat.

Dneska jsem byla odpoledne navštívit mamku a vzájemně jsme si ho podílaly a on dočista chodil.A hrozně ho to bavilo.Pak jsme to zkoušeli s manželem a zase.Takže umí,ale musí chtít.
25. lis 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, díky za odkaz :slight_smile:

Luci, jj, pochopila jsem, že už jsi asi volání nezaregistrovala, že už ses asi věnovala Adíkovi, když se mu chtělo spát :wink: Adámek je šikulka a chodil v těch botičkách nebo naboso?
26. lis 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak jakapak se máte? jsem ráda, že jste si srazáík užily a moc se těším na další srazík, na který už určo dojdeme. dneska mám pocit, že na mě něco leze, tajk doufám, že to bude v pohodě.
26. lis 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tady je pokračování....v úterý jsem byla na gyndě po roce a dopadla snad dobře, taky jsem se ptala na možné další těhu a prý po císaři je rok OK a klidně můžeme a v ten moment se ze mě staly asi dvě rozpolcené osobnosti, prostě nevím...na jednu stranu ano chtěla bych mít další miminko, ale....Verunka je čertík a nevím, jak bych těhu s ní zvládala, protožew ji furt nosím atd...ani noci ještě nejsou dobrý, takže bych se ani nevyspala, taky se bojím, aby byloo druhé miminko v pořádku, ted možná víc, jak při prvním těhu, taky jsem (a to jsem si nemyslela) se začala bát porodu-nechápu a další...teprve ted dáváme třeba malou na víkend k babičce a "užíváme si" a představa, že zase rok kojím a ten vyčerpávající koolotoč...prostě nevím a jsem z toho smutná. holky, jak vy, jak o tom vy přemýšlíte?

marci, máš můj hluboký obdiv za stravu Dejvíka, já tohle zpracovat moc neumím a Verunka ted najela skoro na naše jídlo, takže vařím nekořeněně apod...ale chce jíts to, co máme my :angry:
26. lis 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, tak to tě plně chápu, taky jsem byla po roce na gyndě a dr.tam viděl vajíčko a že za dva dny bude ovu, tak jsme to vyzkoušeli, ale dostala jsem MS. a ted nevím, jestli mám být ráda, ptže mi to taky zatím přijde ještě brzo, chtěla bych tak nejdřív za půl roku - otěhotnět, ale zas mě to trochu rozesmutnilo, že to zas nepůjde a budu zas muset na další IVF, pokud budem chtít mimčo
prostě by mi přišlo lepší být těhotná ted, i když ještě tak moc druhé dítě nechci, než neotěhotnět vůbec :frowning2: :frowning2: :frowning2:

jo a s tím srazíkem - tak s naší frekvencí to bude tak za 3 měsíce :grinning: :grinning: :grinning:
26. lis 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, prý obdiv :grinning: :grinning: Já jsem naprostej kuchař na baterky. Všechno se učím vařit až teď. Navíc to pak s Dejvíkem musím jíst, protože on jí jen to co já z jednoho talíře. Mě to neslaný, nemastný nechutná, ale jo jsem statečná a snažím se :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jedno pozitivum to má - když mi Dejvík všechno nesní, tak obědvám, dříve jsem se jenom odbývala a nevařila.
Jinak teda musím říct, že můj obdiv máš ty, Beti, když uvažuješ o druhém mimču. Mě to teď asi složilo. Ne kvůli kolotoči kolem kojení, protože kojím furt, ale fyzicky bych se asi sesypala. Mě naprosto vyčerpává Dejvík. Já nevím kdy se k dalšímu rozhoupu. Už jsem říkala MM, že leda až začne vydělávat tolik a budu mít doma paní na úklid a podobný věci :grinning: :grinning:
26. lis 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já dostala na gyndě kartáč, že ještě kojím, že se tím zhuntujji a at s tím skončím a blablablablabla........ O nějakým dalším těhu tam žádná slova nepadla.... :grinning: :grinning: :grinning:
26. lis 2009 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci a jak dlouho chceš kojit?

a já občas taky jím s MAtym - ale už mu trošku solím, malinko bílý pepř, nebo drc.kmín, nebo majoránku - a ono se to dá :wink: :wink: :wink:
26. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak dlouho budu kojit? To je špatně mířená otázka. To se musím zeptat Dejvíka. Ale teď už spí, tak se ho zeptám ráno :grinning: :grinning: :grinning:
Já už mu do jídla taky dávám trochu solčanky, občas drcený kmín,majoranku, bazalku...
26. lis 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se ho zítra zeptej, jo??? :wink: :slight_smile:
26. lis 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky ja vam tak zavidim ten srazik uaaaa ale zitra jdu na rozsviceni stromecku kouknout doufam ze bude dobry pocasi
26. lis 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé holky, samo chápu, že váháte a druhý nechcete, prostě fakt jak se každej cítí, ale z vlastní ukušenosti - druhý těhotenství není moc čas sledovat, takže jaksi plyne a za chvilku bude mimi, barunku nosím pořád, od začátku, podle mě tělo zvládne to, na co ho naučíte, uklízíme s barunkou, pravda, sice to trvá trošku dýl, ale je aspoń sranda atd no, ale fakt, na sílu to nemá cenu lámat :wink:
26. lis 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! No vidím že řešítě druhý těhu...no já z toho docela mám strach, protože děti od sebe budou 1a3/4r, což je docela síla, ale musíme to nějak zvládnout, ale co vím ze svého okolí co to tak mají a třeba ještě mín, tak začátky byli hodně krušný a ještě když mimi moc nespí, tak ty maminy byly fakt na pokraji sil...já osobně bych ještě počkala, aby ten rozdíl byl minim. ty 3 roky :wink:

Ale samozřejmě se na miminko už těším a nelituji toho, že se stala ta menší nehoda :wink: a je pravda, že druhý těhu víc letí, jenomže mě třeba trápí nevolnosti a další věci a když je vám zle a musíte se starat o dítě, tak je to fakt záhul...a taky chodíme plavat a až se mimi narodí, tak už nebudu moct, nevím jak bych to dělala, když tatínek je pořád v práci a kdo by hlídal, tak jsme ted začli chodit ještě cvičit a tam bych mohla brát i to mimčo, že by spalo v sedačce a Tedík by tak nepřišel o všechny aktivity :slight_smile:
26. lis 2009 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:kupodivu se mu už s těma botičkama chodí líp.Ale myslím ty na doma (to jsou vlastně sandálky).Strašně ho baví chodit od jednoho k druhýmu.Ale pak se rozdivočí a musíme toho nechat,protože spíš běhá než chodí :grinning:

No,já se na druhý dítě celkem těším.Adámek je pohodový děcko,takže asi i proto.Ale nedovedu si představit,že bych ho měla teď.
27. lis 2009 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak to mi taky ještě kojíme ale chtěla bych už odstavit ale nevím jak na to Terka je hrozný zavislák na prso zkoušela jsem různá um nic nechce ze v¨šech možných hrnků a lahví vždycky vypije jen malinko a pak už nic a řve že chce prso o noci ani nemluvím kojim snad 5krát za noc :cry: poradíte mi něco?
jinak mi by jsme chtěli zkoušet druhý až tak za rok až rok a pul aby byli alespon 3roky od sebe :slight_smile: jinak se nadruhé mimi taky těšíme :slight_smile:
27. lis 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
barčo musíš jet na týden do irska, jak to udělala lanka :grinning: :wink:
jinak špatně mi na začátku samo taky bylo, měla jsem šílený migrény, no nějak jsme to přežily, ale to bylo fakt horší. Na plavčo chodíme taky a taky ho musíme zrušit, ale nějak mě to nemrzí, barunka měla v poslední době, to co dejvík, taky se začala bát potápění, tak místo toho o jednu hodinu navýšíme cvíčo, což barunku baví a miminko můžu mít v šátku nebo v tašce od kočárku.
My jsme teda nebyly plavat od začátku dalšího kurzu kvůli nemoci, tak nevíte, holky, co chodí do filie, jestli už něco neříkali o tom, že by VZP zase něco proplácela?
Oni to letos nějak brutálně omezili a proplácejí prý jen s některýma institucema, se kterýma si udělali smlouvu, ale jedna holka od pyloušků říkala, že Filie by tam prý mohla snad být, ale nevím no.
27. lis 2009 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda koukám co všechno mi uteklo, malé je pár dní mizerně - já nedospaná chodím radši spát než sem a on se uskutečnil sraz.... no stejně by jsme ho asi nedali s tím jak je uřvaná a spí co deset minut probuzení. Zlobí zuby a tentokrát holt pořádně.... Pomalu bych šla spát i teď ale malá usnula tak bych měla vařit :zipper_mouth: Se mi děsně chce....

Barči - Irsko fakt pomohlo v našem případě. Ale v podstatě šlo jen o to že pro mě to byl nejlevnější způsob jak zmizet dostatečně daleko a co nejlevněji. :wink: (Každý asi v Irsku nemá známé aby tam mohl na týden zmizet jen za cenu letenky :wink: ) Takže doporučuju kamkoli pryč ať se tatínek stará a hotovka, je po kojení :grinning: Samože chápu že toto nelze uskutečnit u všech. :sweat_smile:

Druhý? Brrrrr.... si myslím že jsem vyléčená - co to stálo sil fyzických i psychických pořídit si tohle jedno. Asi bych druhej kolotoč před otěhotněním nedala. Leda by se podařilo nějak jen tak mimochodně.. :grinning: Pak by sme si ho rádi nechali. :dizzy_face: :grinning: Ale na vědomí rozhodnutí - chci druhý - to by se u mě manžel načekal. Bohužel nebo možná bohudík to já ještě nevím - on druhý chce. Zatím mě k tomu ale nepřesvědčil.

MArci - taky jsem zvědavá na Dejvíkovu odpověď - aby ses nedozvěděla že do 20ti a pak přejde rovnou na MM novomanželky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :zipper_mouth:

Koukám že my asi máme kachnu a né batole, potápění je asi jediná činnost která ji v bazénu baví, neustále mi skáče z ruk někam, když už ji držím tak mě ty ruce rve z jejího těla pryč, takže jsem to vzdala a neustále má rukávky jinak by se utopila úplně (teda když ji zrovna nepotápím úmyslně)
27. lis 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanka a dáváš ted nejakou náhradu jako třeba um? :unamused: včera mě tak pokousala des bolí me cela bradavka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2009 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barči...co se týká nočního kojení, tak to bych už zatrhla...my to udělali v roce a ted si říkám, že jsem fakt byla blbá a ukončit to dřív, týden jsem se sice nevyspala, ale ted Tedík spí celou noc a nebudí se, jen občas ale to hned usne....ted se chystám na odstavení úplně..ale nechce mi UM, kojím jen ráno..koupila jsem banánový, tak doufám, že mu zachutná
27. lis 2009 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
David UM pít neumí, nechápe co to jako je, že to má pít. Nehrozí, že by vzal flašku a obrátil jí do sebe jako jiný děcka. Už jsem mu zkusila dát rýžový mlíko od Alnatury (krabicové) - jako jo, napije se, ale nějak odvázanej z toho není a jako náhradu kojení to nechápe. Ale já si nestěžuji, to vůbec ne, kojím ráno, večer, někdy v poledne. Mě ten stav vyhovuje a v brzké době se na odstav nechystáme.
27. lis 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barčo, ale to noční kojení bych zrušila. David ještě v roce se v noci kojil i 6x, to byla síla. Já jednoho dne dospěla do bodu - nedám, nedám, nedám. Byla jsem odhodlaná a David to pochopil docela rychle i bez řevu. A je to neskutečná úleva.
27. lis 2009 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, tu se toho najdenou napsalo!!! tady se bud nic moc neděje a nebo se to tu rozjede, ani to člověk nestíhá pobrat :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Barči, no asi budete muset zapracovat na nočním nekojení - ale zatím se to docela všude setkalo u dětí s docela dobrý ohlasem :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: teda, aspon soudím podle Marci a Pavči z "depek" - takže Terinka bude určo taky v pohodě a vyspíte se obě :wink:
Marci, ani žádný ochucený - třeba to banánový nechce? nezkoušelas?
Nicole - pokud banánové nebude chutnat - tak nabízíme odkoupení :wink: nám chutná všechno UM :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Lani, vždyt vy už máte zubů, to vám rostou další :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: no, tak to nějak přežijte :wink:
my ted máme tu rýmečku, tak Maty je z toho samo taky na umřití - už dvě noci jsem se taky pořádně nevyspala, furt se budí a usne jen u mě v náručí :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: - až ten bude doopravdy nemocnej, tak se z toho tady asi zblázníme. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Luci, Adík si určo zvykne rychle i na ty venkovní a bude lítat po venku jak Ďáblík :slight_smile:

taky mi přijde nejlepší rozdíl mezi dětma tak ty 3 roky - ale u nás budem rádi, když nějaké druhé mimi vůbec bude - takže klidně hned, než nikdy. na další IVF se mi moc nechce :pensive: :pensive: :pensive:
27. lis 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
barci, jé já s kojením taky neporadím, protože jsem přestávaly postupně a nechaly jen noční a pak jsem, já blbka, nahradila noční vodou, takže stejně jí tak 4x za noc dávám napít :unamused: takže takhle to určo nedělej!!!!!!
jinak Verunka nikdy nechtěla UM a ani nevděla, co s falškou, ale dávala jsem jí čajík do hnečků a jestli to nějak pochopila, prostě jednoho dne jsem ji dala flašku a ona vypila 50 ml a ted už pije dopo 220 a večer 220, takže to je dobrý.
27. lis 2009 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,tak to moje dítě už v pohodě přejde celou místnost.Ale musí jít od někoho k někomu.
27. lis 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, šikulka Adísek :wink: :wink: :wink:

Beti, Verunka se nenapije sama? že bys jí někde do postýlky dala jen hrneček (samo nekapající, že) :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
27. lis 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
je holky děkujeme za radu :slight_smile: no budu muset něco vymyslet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
luci taky chodíme celou místnost začali jsme 25.11 :slight_smile: tak to jste šikovní :slight_smile:
27. lis 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek