• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
barco.....hlásíme se k těm,kterým odstranění nočního kojení pomohlo k lepšímu spánku. Stálo nás to 3 probdělé noci a pak ještě měsíc častého buzení na dudlík. Teď dám pusu, položím a odcházím. Do rána je klid,vyjímečně se vzbudí a hledá dudlík,ale hned usíná. Spánek se jí tak "zkvalitnil",že už jí nevadí ani Míšino noční povídání a včera v 9 jsem dokonce vysávala před dveřma do pokojíčku a spala jako dudek :wink:

druhé dítě.....neřešíme, máme :grinning: a teda 8 let rozdílu je moc :frowning2: ale co naděláme, dřív to nešlo :wink: to třetí si snad uděláme dřív :grinning: ale do dvou let je podle mě brzy (no, taky už jsem postarší že, tělu trvá dýl než se dá dokupy :wink: ) a při tom, jak mi bylo blbě při druhém těhu.....nevím,kdo by byl větší chudák jestli já, Julie nebo Míša, která by byla po ruce.......

Holky, byla jsem na té masáži a dozvěděla jsem se, že mám ramenní kloub trošku mimo kloubní jamku, tím mám nějak mimo i klíční kost a lopatku (a já se půl roku divím, že jsem co chvíli nepohyblivá) Paní se to povedlo vrátit - a to prý napravila jen malou část, napoprvé víc nejde. Včera jsem se cítila fajn, dnes jsem jak zmlácená, svaly mi zatuhly, zatrvdly, ruka bolí..... a už se hrooozně těším na příště :grinning: :grinning:

luci.....Adámek je fakt šikula. Julie taky chodila nejdřív mezi náma, pak mnou a pohovkou,atd. Teď už nechodí,ale běhá. O to víc pádů je docela drastických.
27. lis 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barči - nahradili jsme to UM (v podstatě vyměnili) páč ta moja opica se s běžným jídlem zrovna moc nekamarádí...Ale vzhledem k tomu že já při 174 cm vážila 45 kg to nejspíš bylo na čase. Faktem je že už nejsem tak strašně utahaná jak jsem bývala... (teda když nerostou zuby :unamused: - zaplať pán Bůh za chvíli už budou nejspíš všechny a mohl by být na nějakej čas pokoj)
27. lis 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
šári, já mám zase takhle vyhozenou pravou nohu z kloubu, taky jsem se hrozně divila, když mi to řekli :sweat_smile:
jinak mě moje okolí utvrzuje v to, že 2 roky rozdíl je v poho, samozřejmě neříkám, že to tak bude ten první rok, to počítám s tím, že to bude masakr, ale dívám se na to z pohledu vzdálenější budoucnosti, že si pak děcka opravdu spolu vyhrají a budou si bližší...
28. lis 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

teda cholkyyyyyy, jak se vám ty končetiny mohly takhle vyhodit??? to musí bolet, ne???!!! :fearful: :fearful: :fearful: :fearful:

potvrzuji, že Julinka už moc hezky chodí a taky je machr přes kočárky - si v jogurtárně vybrala ten nejlepší - bílej i s cizím miminkem :grinning: :grinning: :grinning:

až začne chodit nás lenoch lenošný, tak to asi napíšu bílou křídou do komína :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Peti, ono taky dost záleží, jaké bude mimi - jestli klidné, tak bude v poho i Barunka, páč na ni budeš mít dost času a pak už je to jedno, jestli je rozdíl dva nebo tři roky - jak je problémové mimi a jsi z něj víc unavená, tak budou ti prvorození žárlit úplně stejně :frowning2: :frowning2: :frowning2:
28. lis 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,jakej byl víkend?

Jani:já zase potvrzuju,že Maty je pěkně ukecanej :grinning: :grinning:
30. lis 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky dekujeme za radi no snad s tim neco udělám
jinak terka od 25.11 chodi sama přejde mistnost pak zas žuchne nekdy pada víc nekdy min ale je to prča ma teplaky s laclem a je jak krteček v kalhotkách :slight_smile: ted se naučila delat čerta tak pořád chodí po byte a ukazuje jak dela čert kde jsou v okně blik blik a méda a kde vísí vánoční zvonečky :slight_smile: jí ty vánoce nějak berou :slight_smile: vic než me chystam se na cukroví ale nejak se mi do toho nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. lis 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, to jo, to on je - i na rehabce nám říkaly, že bude dřív mluvit než chodit :grinning: :grinning: :grinning:

Barči, Terinka je miloučká :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: taky se chystám pověsit světýlka Matymu do okna, snad se mu budou líbit :wink:
cukroví letos péct nebudu - nechám to na babičkách - až jednou z toho bude mít Maty rozum a bude pomáhat, tak jo :wink:
30. lis 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barco:Adam bere to chození jako zábavu.Musíme ho potom už krotit,protože to pak vypadá spíš jako běh než chození.Jo a včera sám zvládnul i otočku.Došel k manželovi a sám se obloukem otočil a šel zpátky ke mě.A taky mi včera vylezl na jídelní stůl.Přes jednu židli vylezl na druhou a pak na stůl.Takže ho už vůbec nemůžu nechat samotnýho.
1. pro 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, Luci, tak Adik to bere teda hopem!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak ti nastává krušné hlídací období. hlavně si dávej (te) všechny tady pozor - kamošce se ted stalo, že si neuvědomila, že malá už je chytrá, kam nedosáhne, vezme si stoličku a pomůže si - takže se takto jednou stalo, že Terinka chodila po kuchyni s nožem v ruce :fearful: :fearful: :fearful: vzala si ho z odkapavače. je stejně stará jako náš Maty :pensive:
1. pro 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
jani děkujeme za pochvali jinak u nás včera velký pokrok terka začala vyloženě lítat otočka už není problém a už ani moc neleze spíš chodí :slight_smile: včera si vlezla dfo šuplíku kde má manžel ponožky a všechny mu je vyházela aby si udělala místo a měla z toho hroznou srandu :wink: pak si vzala to opěrné chodítko přistrčila ke komodě vylezla na něj stoupla si a sláva dostala se k vrchním šuplíkům no to byla ohromná legrace jen ne pro maminku :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak dnešní noc hrůza celou noc s námi v posteli a co hodina vzhuru a na prsu no to je konec asi dnes začnu s odstavováním :stuck_out_tongue_closed_eyes: to bude asi boj :unamused:
1. pro 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem dneska přišla na fajn fintu proti kojení. Dejvík je poslední dobou k nevydržení. Furt ukazuje, že má hlad i když má v sobě 2 krajíce chleba, rohlík, 2 jabka, banán, sušenky a já nevím co a furt dotírá na kojení, je surovej jak mě štípe, tak jsem si natřela prsa citronem :grinning: :grinning: Tak pak furt chodil a říkal, že jsem "ble, ble, ble" :grinning: :grinning: Ted sedí v židličce před sporákem a řve, že ještě není uvařeno :grinning: Já nevím, ale tohle mi už snad ani nepřijde normální :unamused:
1. pro 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fíha, Barči, tak máte v noci veselo - tož přeju, at se vám odstavování zadaří - už je asi na čase :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
jinak se jen děsím, co nás všechno čeká, až začne Maty chodit :fearful: :fearful: :fearful:

Marci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jsi mě zas dostala!!!!!!!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
a teda musím říct, že Dejvík je superžrout - to fakt není asi moc v pořádku - nebo já nevím, přiznám se, že jsem se s takovým jedlíkem ještě nesetkala - říkalas to doktroce?
1. pro 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: je marci tysmě teda rozesmála :grinning: ale noboj taky mám jednu kámošku a jsou na tom podobně :slight_smile: malemu je 11měsíců a ma 12kg a pořád chodí ham,ham :slight_smile:
1. pro 2009 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :wink:

Jani....to vyhozené rameno nebolí, spíš se mi třeba co týden - 14 dní stávalo, že jak to někde něco skříplo,tak jsem se dva dny nemohla pohnout, otočit....

teda lluci...vy máte horolezce :grinning: tohle naštěstí J.ještě nenapadlo, vylézt na židličku ( a to máme ty staré, se "stupátkem vprostředku :grinning: ) zatím šplhá jen po svojí židličce a teprve o víkendu ji napadlo se ve své židli postavit. Ona spíš šplhá po krabici na hračky, po nočníku, po škrabadle pro kočku....no a hrozně ji lákají schody, ale k těm se naštěstí tak lehce nedostane.

Barčo.... noci nezávidím....držím palce při odstavování.
Marci....a je Dejvík veĺiký? Můj synovec byl takový žrout, od 9 měsíců jedl "dospělácké" porce,ale on teda v roce vypadal na 3. a citron na prsa je super nápad, jsem zvědavá, jestli to zabere na dýl :grinning:

U nás pomalu s kojením končíme, ale spíš z Julinčiny strany, už ji to kojení nebaví :grinning: někdy sosá o106 a někdy párkrát potáhne a odmítne. Takže myslím,že do Vánoc tak nějak přirozeně přestaneme :wink: Jen doufám, že mi pak začne víc pít UM, zatím ho ignoruje, když vypije stovku, je to úspěch, většinou tak 20-40ml. Nechce se mi přecházet na ty s příchutí, takže asi zkusím sehnat vzorky různých značek,třeba jí něco pojede víc než co máme.
1. pro 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári, tak kdyby to asi moc bolelo, tak bys to byla nucená vyřešit už dřív, že :wink: ale tak jak jsi to napsala, tak to znělo hrůzostrašně :confused: :confused: :confused: :confused: :sweat_smile:
držím pěsti, at se Juli na nějaké to UM chytne - i když holky, já jsem někde četla, že UM po jednom roce je už jen komerce - tak já nevím. Samo dál kupuju, ale třeba i na tom kožním, kde jsem byla s Matym, tak dr.mluvila v takovém smyslu, že by bylo nomál dávat Matymu obyč.mlíko, jen teda říkala, že ne z krabice, ale takové to "čerstvé" - tak já fakt nevím :pensive: neslyšely jste o tom něco?
1. pro 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dejvík je docela vysokej (asi 84 cm) a váhu má normální (něco přes 11 kg), s doktorkou jsem tohle neřešila, nedělá to furt má jen takový období. A má asi fakt dobrý spalování. Citron pomohl jednorázově, poo před spaním jsme zase kojili na usnutí.....
Já jsem měla z kloubu vyhozenou nohu, zjistila to paní, ke které chodím pravidelně na masáže. Spravovala to Dornovou metodou.
O UM po roce si osobně taky myslím, že je to komerce, že to děcko nepotřebuje a myslím si, že nepotřebuje ani to kravské. Teď čtu knížku o stravování dětí po tradiční čínské medicíny a ta radí nedávat žádné mléčné výrobky..... tak razantní zase nejsem, ale i jogurty nedávám každý den.
1. pro 2009 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj marci, to přesně mám i já s tou nohou, náhodně na to taky přišel masér, spravil to tou dornovkou, ale zase to vypadlo, normálně mi to problém vůbec nedělá, ale v těhotenství, jak je mnohem větší zátěž, tak mě bolí nohy no.
UM furt dáváme, ale teda nahlodaly jste mě, na druhou stranu s tím, co vypije počítám do pitnýho režimu, prtž jinak pije málo.
1. pro 2009 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...tak my už od soboty vůbec nekojíme, naštěstí pije ten banánový sunar ale jen ráno, přes den už mlíko nemá, ale za to má jogurty, kaši,atd...no do 2 let by dítě mělo mít 500ml mléka na den, počítá se do toho i ty mléčný výrobky, je to důležitý pro růst, atd...ale klidně se může dávat už normální kravský, ale spíš to čerstvý než trvanlivý,
co se týká té čínské medicíny, tak mi to přijde divný nedávat vůbec mléko, ale čínani jsou malého vzrůstu, tak čím to asi bude :wink:
1. pro 2009 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a holky nemáte nějakej tip na Mikuláše kam zajít s malým dítětem, kde bude nějaká akce?

A marci závidím ti toho jedlíka, dostat něco do Tedíka pokud to není banán nebo jogurt, tak je zázrak..ted teda hodně ujíždí na polívkách, ale ráno jsem mu dala rohlík s mardmeládou a snědl 2 kousky a zbytek začal patlat na sebe :sweat_smile:
1. pro 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:já už nikde nic nenechávám dlouho,protože to,že když si něco někam přistrčí a pak potom vyleze,tak to už dělá 2 měsíce.Klidně si otevře spodní šuplík linky,stoupne do něj a leze dál.Nejčastěji si přistrčí chodítko a potom leze nahoru.Dneska se tada strašně rozchodil.Jak psala Barča,skoro vůbec nelezl a pořád chodí.Už zvládá chodit i s něčím v ruce,dneska frajeřil s lahvičkou v ruce a klidně si za chůže pil.V podstatě nás už nepotřebuje.Když odejdu,jde za mnou sám :wink:

šári:tvoje malá "vyvádí" zase jiné věci.Třeba vozí kočárky:slight_smile:

Marci:koukám,že Dejvík je šikulka :wink:

Já mu budu mlíko kupovat pořád,protože mě teda Adam vyije víc než musí.
1. pro 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nedávat mlíko ve flašce ať už jakýkoli je u nás pasé. Uřvala by se mi tu hlady a čím víc je hladová tím víc odmítne klasický jídlo.
Takže pokud do ní chci dostat aspoň trochu běžnýho jídla tak jí musím krmit po cca 2 hodinách. To ještě není hladná a na pár lžiček ji přemluvím....
Takže číňani mě teda moc nezafascinovali.

Jinak Dejvíka je teda pořádný kus... Když se to srovná s Jůli od Šaron. Tak hádám že to budou pomyslné konce křivky tady u nás. :sweat_smile:
1. pro 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, říkám si, že do roku a půl budu dávat UM a pak asi postupně zkusím přejít na normál. mlíko - když to Maty nebude chtít, tak zůstanem na UM - páč si teda myslím, že děti to mlíko minim. do dvou let potřebují. tradice ČM se mi dost líbí a vyhovují mi po stránce prevence a heslem "léčit se 3 roky před nemocí" a ne dva dny před smrtí, nebo tak nějak to je - ale my nejsme čínani, máme tu jiné podmínky a máme jiné základy, tak to tak úplně tady praktikovat nejde. sama ted prodělávám 4 měsíční čistící a regenerační kůru dle ČM, ale úplně jejich životní styl tady holt praktikovat nejde - snažím se vzít si z toho aposn něco - konkrétně v to čištění organismu moc věřím :dizzy_face:
1. pro 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
To s tím mlíkem není teda nějakej ryze čínskej názor. O škodlivosti mlíka pro organismus (hlavně z hlediska zahlenění) se mluví docela často a tvrdit, že pokud děcko nevypije 0,5 litru mlíka denně je blbost. U mlíka se často ohání nedostatkem vápníku, ale ve skutečnosti lidský organismus toho vápníku z mléčných výrobku zrovna hodně využít nedokáže - mnohem více vápníku tělo vstřebá ze zelené zeleniny a úplně nejvíc z máku (ten jsem teda ještě taky nedávala, to jen tak poznatek do budoucna). Je to něco jako výživová doporučení typu 6x týdně maso, vejce od půl roku apod. Mě doktorka asi od 8 měsíců dostávala doporučeními, že musím bezpodmínečně nutně zavést UM nebo to Dejvík snad nepřežije. Zkusila to na mě asi 2x, ale když viděla, že ta její agitace na mě nezabírá, tak s tím přestala......a Dejvíka je i bez UM, mléčných kaší, masa 6x denně pořádný kus chlapa :slight_smile:
1. pro 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dospělý člověk by mlíko neměl pít..ale u tak malých dětí je to jinak, ale pokud mu mléčný výrobky neschází, tak není důvod dávat, ale kdybych já Tedíkovi nedávala mléčné výrobky, tak asi žije už ze vzduchu, protože on nic jiného nechce

a co názor to člověk a myslím, že nejvíc máma musí vědět co vyhovuje jejímu drobečkovi...mě tchýně taky pořád nutila do UM a že mám přestat kojit a dávat Tedíkovi normální jídlo, že ostatní děti už jí svíčkovou, atd...
1. pro 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak Juli se nám nenápadně,ale nečekaně rychle přeměnila v pěkného vzteklouna a žárlivce, jak se jí něco nelíbí,tak hned vztekle křičí, háže hračkama, ohání se rukama (jedním z důsledků je jídlo v okruhu 1m kolem židličky a Míšino odmítání ji krmit :grinning: ) a a jak se ke mně přiblíží Míša nebo nedej bůh manžel a ještě mě pořípadě obejmou nebo dají pusu, tak ať dělá co dělá, začne řvát, valí ke mně a dotyčného začne odtlačovat :unamused: :angry: doufám, že ji to brzo přejde, je u nás posledních pár dní dost křiku....

ad mlíko....tak já si třeba život bez mlíka nedovedu představit, ale na druhou stranu jogurty nemám ráda.
Ale na druhou stranu - to dnešní mlíko už ani mlíko moc není, občas se dostaneme k "pravému" mlíku a pak má člověk pocit, že to co pije běžně je voda. A myslím si, že od toho roku a půl by neměl být problém přejít na klasické mlíko. Zatím zůstanemu u UM, stejně ho moc nevypije a nekupuju drahý Nutrilon (ten nechtěla vůbec) takže nás to nezruinuje :wink: máme horší výdaje :wink:

jo a Jani....jak jsem byla na té masáži, tak ta paní ze zabývá i (když to řeknu neodborně) "odblokováním různých psych.problémů, které způsobují jak zdravotní probl.,tak třeba i alergie" Je zastáncem názoru, že exemy a další projevy alergií hodně souvisí s psychikou :wink: říká, že spousta nemocí atd. má své kořeny v dětství, spousta problémů má základ v rodičích atd. Docela zajímavé a je fakt, že spoustě dětí co znám,se atopák objevil v okamžiku nějaké změny nebo problému v rodině ( třeba i Míše - když jsem byla těhu a začala jsem mít zdrav.problémy)....to jen tak na okraj :wink:
2. pro 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek,tak nám je dneska jeden rok.Dnešní noc byla úžasná.Adam včera skoro nejedl a dopadlo to samozřejmě tak,že se cpal v noci.Vypil 800ml mlíka.
3. pro 2009 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to Adámek pojal jako narozeninovou oslavu :grinning: :grinning: :grinning: Přejeme mu všechno nejlepší!!!!!
3. pro 2009 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,každopádně jsem se vyspala líp,jak před rokem :grinning: :grinning: Holky,čím přislazujete?Budu dělat jablečnej dort a nevím,jaký seženu jabka.
3. pro 2009 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přejeme s Terkou Adámkovi vše nej nej k narozeninám a at si hezky užije oslavu :slight_smile:
3. pro 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, my rýžovým sirupem.
3. pro 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek