• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Adámkovi všechno NEJLEPŠÍ !!!!

Luci, já Julii ještě nic nesladím,ale troška třtinového nebo hnědého cukru je myslím v pohodě :wink:

Marci....tak Dejvík je o 14 cm větší než Julie :grinning: to máme rozptyl..... :wink:
3. pro 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:taky jsem si říkala,že ten sirup bude nejlepší.

Sharon:třtinovej kdyžtak doma mám.Třeba to ani nebude potřeba.Doufám,že v tomhle ročním období kyselá jabka už nejsou.
3. pro 2009 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAky přejem Adíkovi všechno nejlepší, at je hlavně zdravej, veselej a dělá rodičům radost :dizzy_face:
Užijte si oslavu, Luci :slight_smile:
já přislazuju glukopurem, když už je to nutný.

Marci - souhlasím, že pro dospělého je mlíko spíš "zátěž" - hlavně to zahlenění - normální mlíko ani nepiju - ale znám lidi, co i v dospělosti vypijí denně mlíka litr!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
každopádně si ale myslím, že pro dítě mlíko důležitý je - nebo aspon ty mléčný výrobky.
TAky už ani nevím, jak přesně "pravé" mléko chutná - kdysi jsme chodili pro mlíko k soukromníkovi - když jsem ještě bydlela u našich na vesnici a chodila jsem tam s konvičkou :sweat_smile: - bylo to tak nějak po revoluci -a pravda je, že to mlíko se naprosto chudí nedalo srovnat s tím, co se kupuje v obchodě. ale to je holt ta doba :pensive:

Šári, to s tebou naprosto souhlasím, že exémy souvisí s psychikou - potřebovala bych taky odblokovat, ale narovinu říkám, že ted na to nemám - ani peníze (zadara mi to nikdo neudělá, že a pojištovny toto nikdy hradit nebudou, ani se tím zabývat, že :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a ani časově - nemám hlídání a vím, že toto zabere víc času. moje sestřenka na jednom sezení takto strávila 6 hodin!!! a co se dozvěděla věcí!!! popravdě se toho i trochu bojím :sweat_smile:
každopádně jsem těmto věcem jak nakloněná, tak otevřená, tak pokud se ke mně nějakým přijatelným způsobem dostanou, jdu do toho :wink:

No, my včera dostali 4.hexu a do toho Matyho dnes chytly zuby a to pořádně!!! už nevím, co s ním, je vidět, že by spal, ale nemůže, furt brečí :frowning2: :frowning2: :frowning2: nechce kousátka, ani nic jiného - jen můj prst - jenže do toho mi kouše těma vyrostlýma zoubkama, tak to moc nejde praktikovat :confounded: zkusila jsem mu to namazat Calgelem, ale taky to asi nemá moc efekt - chjooooooooooooo :pensive: :pensive: :pensive: :pensive:

Šári, tak Julinka je taková žárlivka??? tohle teda neznám :confused: snad ji to brzo přejde :pensive:
3. pro 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holky, tak jsem to s tím mlíkem nemyslela - jakože ho nedávám úplně. David dostává jogurty tak obden. Snídá lučinu nebo biomáslo. Nejsem žádnej fanatik. Mě tyhle směry taky hodně zajímají, ale žádné extrémy nepraktikuju. Spíš se tím inspiruji a s jogurtama a ták to nepřeháním. Stejně tak banány......
3. pro 2009 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, co je s banány??? :confused: :confused: :confused: :grinning: :grinning: :grinning:
taky kupuju Lučinu - ale Maty mi namazané pečivo prostě nesní - jen holé :angry: :angry: :angry: tak ju baštím sama - mám ji stráááááášně ráda :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. pro 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,tak to já jsem zastáncem pití mlíka i v dospělosti a to proto,že ho miluju.KLidně si dám chleba s máslem a k tomu hrnek mlíka.Včera jsme koupili Adovi mlíko na dobrou noc a nejspíš to skončí v koši.POkud někdo používáte Bebu,tak vám ho klidně daruju,pokud ho nebude pít.
4. pro 2009 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neřikejte mi že jsme jediní kdo ještě stále nesladí.... :sweat_smile:
4. pro 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Banány stejně jako ostatní tropické ovoce mají silně ochlazující účinek na organismus a ač jsou energeticky vydatné, tak jejich trávením člověk vynaloží více energie než získá - tak praví čínská medicína......
U nás pokračuje citronové kojení (tady teda hřeším proti číňanům), ale tomu malýmu mlíkomilovi, to normálně nevadí, kdybych mu neřekla, že je to "ble" a on se teda nezeptal jestli jako fakt "ble" tak to normálně asi pije :grinning: :grinning: :grinning:
My nesladíme. Rýžový sirup dám jenom občas do špaldové nebo jiné humusoidní kaše. Možná by to snědl i bez něj, ale mě osobně přijde ta kaše tak hnusná, že mu tam ten sirup dám - to je ale neškodné sladidlo.
4. pro 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, neporadí mi některá z vás, kde se vyplácí porodné pro Brno-venkov? Je to v Brně na Veveří? DÍKY :wink:
4. pro 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanka:my nesladíme.Tak jednou týdně dostane piškot a to je všechno.Ale ten sirup doma chci mít,kdyby byl potřeba.

Marci:mě malej kaši ani nic podobnýho nesní.Ani když mu tam dám ovoce,tak nic:frowning2:
4. pro 2009 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
David taky začal kaše odmítat, ale jak mu ted dělám na večeři jiný jídla a kaši třeba 1-2 do týdne, tak je třeba s ovocem (merunky, broskve) sní. Každý den ale ne, to mě s tím taky pošle do háje. On ted chce jít výhradně sám, sám, sám.......takže to musí být jídla, která může jíst rukama sám, sám, sám :grinning: :grinning: :grinning:
4. pro 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás jede sušené ovoce co jsem nasušila v létě (švesky, hrušky, meruňky, ..) to většinou mezi jídly. K snídani suchý corn flakes, z hrnečku - sype si je rovnou do pusy a na zem. K obědu co mám já. Polívka udělaná pro ni ale musí v tom plavat hrášek jinak nic, nebo teď už i pár lžiček těstovin s majdou z rajčat co mám z léta v mražáku.
K večeři jsme zatím pořád neprotlačili vůbec nic než řídkou kaši z flašky, tak aby to prošlo dudlem na mlíko, jinak to odmítne. No a zbytek se u nás mlíkuje... :sweat_smile: Takže s jídlem je to celkem jednoduchý.
Jako pochoutku má na kousky nakrájený a na sucho opražený chleba nebo rohlík.

čerstvý ovoce ve většině odmítá. Neopražený pečivo nechce ať už suchý nebo namazaný.A ke všemu ostatnímu čichne a jde pryč.... A když už si ochotně něco vezme tak to po chvíli z pusy vyndá a cpe to buď paně, a nebo medvědovi...

Dneska jsme i na vycházku jeli jak blázni s medvědem v čepici a mikině seděl v kočáře na ní... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. pro 2009 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lani :grinning: :grinning: :grinning:
tak to koukám, že Maty jí docela dobře. a my teda sladíme - občas dostane přesnídávku, která přislazovaná je. ale jinak mě teda nic jiného ted nenapadá - i když piškoty a dětské sušenky u nás taky docela jedou - ale ne každý den, za to, když už, tak pořádně :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: snažím se mu dávat kukuřičné nebo rýžové křupky a chlebíčky, ale na různých návštěvách a nebo když doma dojde již zminované, tak piškoty ho nechám jíst.

JJ, o citrusech vím, že ochlazují organismus - jen ty banány, to jsem netušila, že se to bere taky jako citrus. tak ten máme skoro každý den - Maty je moc rád a taky hrozny. :pensive:

no nic, jdu dobalovat, za chvíli dojede mm a vyrážíme na chajdu.
tak si tu užijte čertovský víkend :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. pro 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky,

tak teda klobouk dol, jak hezky zdravě stravujete miminka. dnešní jídelníček verunky byl....snídaně-rohlík s máslem, tvarohová activia, banán, polívka čočková-normální s česnekem, koprová omáčka s bramborem a vajíčkem, jablíčko, piškoty, mandarinka, Brumík, zase koprovka a na noc mlíko. prostě jí to, co jíme my, jen my si okořeníme až na talíři. verča je strašně vybíravá a skoro nic ji nešmakuje :confounded: doufám, že vás neodnesli čerti!
5. pro 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Tedík jí taky už to co my, ale ne tolik kořeněný a solený, i když my jíme většinou zdravě, nic smaženýho, ale Tedík je taky občas dost vybíravej, takže dostat do něho něco je někdy nadlidský úkol...ted ujíždí hodně na polívkách, především vývar s nudlemi a zeleninová, jinak slazený věci už občas má taky jako domácí buchty, ovocný jogurty, tvarohy, atd...ale samozřejmě ne každý den
a dnešní jídelníček byl spíše takový sváteční, když byl ten mikuláš...ráno chleba se sýrem a šunkou, na oběd pečené maso s rýží, no a pak to začlo :grinning: koláčky, piškoty, taštičky s tvarohem, mandarinka a završil to čokoládovou figurkou..a kaši už samozřejmě nechtěl :rolling_eyes:
5. pro 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
my zatím Julinčino jídlo nekořeníme, nesladíme, ale přesnídávky jí dávám i kupované, takže se ke sladkému dostane. No a občas kousek domácí buchty. Po tom se může utlouct. A miluje všechnu zeleninu i ovoce, momentálně ujíždí na mandarinkách a pomerančích :slight_smile: jsem zvědavá,co řekne na grep (ty mám ráda já :wink: ). Vařím jí někdy zvlášť, někdy jí odeberu z našeho jídla než ho dochutím - podle toho, co máme.
A taky nám začíná odmítat kaši, tak nevím nevím, jak do ní ty mléčný výrobky dostat - moje mlíko už pije maličko, UM vypije tak 30ml. Tak leda ty bílé jogurty.....

Holky, Míša měla dnes 9.narozeniny.....utíká to :pensive: puberta ji začíná fackovat a já se musím někdy pěkně držet abych nezačala taky :grinning: :grinning:
6. pro 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,tak jsme pořádně oslavili narozky a byla to paráda.Dort překonal veškeré naše očekávání a vypadá to u nás jako v hračkáství.Dneska jdeme na roční kontrolu,tak jsem zvědavá,protože má na nožičce nějakej exém,tak počítám,že nás pošle na kožní a taky se musíme nechat vyšetřit na očním,protože manžel má v rodině vadu zraku,tak abysme to pochytili v začátku.
Já nesladím a nekořením a vařím mu zatím jen samostatně.Vhledem k tomu,že opravdu skoro nejí,tak to má na víc dní a pak to stejně ještě vyhazuju.Včera jsme měli oslavu s kamarádama a jejich dětma a koukali na mě jako na trhlou matku,že jsem Adama nenechala jíst chlebíčky,.....
Chtěla jsem se zeptat,jak přesně jste odnaučovaly děti od nočního pití.Myslím tím,jestli jste jim za celou noc vážně nedali nebo jste třeba vynechávali jedno pití po druhém.Jde mi o to,že si malej úpně přehodil denní rytmus s jídlem.Přes den mu stačí třeba jen jogurt a pak v noci pije jen mlíko.Nejenom,že je to otravný,ale hlavně si myslím,že jen na mlíku by neměl být živ.

Šári:Míše přejeme vše nej
7. pro 2009 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, pití myslíš jako vodu nebo mlíko? Mlíko (kojení) jsem musela utnout všechno naráz (neboli stanovit si psychologickou hranici 5 hodin ráno a dřív nedat), teď se mi však bortí i tahle hranice :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pití (vodu) neřeším, nalejvá se celou noc - má to po MM ten taky vypije za noc 0,5 litru pití. Naštěstí se obsluhuje sám.
Já vařím jak kdy, většinou společně - tzn. vařím jak pro Davida a jím to taky. V minimálním množství dávám mletý kmín, majoránku, bazalku, příp. špetku solčanky. Včera jsme měli boloňské těstoviny a David spráskal větší porci než já. Přes jídlo je to fakt expert. Mlíko nějak neřeším, má jen ty svoje kojení a obden jogurt, kaše jsem dělala vždycky do vody.
Míši přejeme taky všechno nejlepší!!!
7. pro 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :sweat_smile:
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Aohj holky tak mi ze soboty na neděli začali odtsavovat udělala jsem to tak že jsem terku naposledy nakojila večer před spaním a nechala jí spát v ložnici s manželem a šla spátdo obýváku,No samozřejmě jsem byla tak nervní jestli to zvládnou že jsem pořádně nespala terka šla spát v 8hodin první buzení proběhlo ve 2rano a to byl teda pořádnej řev ale manžel jí prostě rukou undrncal a spalo se dál do 5ráno to se vzbudila po druhé jen na chvilinku na dudlík ausla až do čvrt na devět ráno jsem jíí nabídla sunar vypila hned 30ml už jsem nekojila ze včera na dnešek jsem to udělala stejně terka šla spát teda až v 10hod ale vzbudila se poprvé až 6.15hod no čuměli jsem manža jí dal dudlík a spala ještě do 8.15 dostala rano zas sunar vypila 50ml takže super už nekojím.Jen prsa mě hrozně boleli nechala jsem je nalít od soboty večera až do neděle odpoledne ale pak mě už začala bolet hlava tak jsem odstříkala to byla úleva a teplá sprcha a celá prospaná noc mi fakt pomohli dneska už tak nebolí odpledne zas odstříkám a doufám že se mlíko pomalu vytratí nebo znáte nějakou fintu jak se odstavit????
Lucí-tak to je super že oslava byla pěkná těšíme se na fotečky já svoje přidám jen jak budu nějaké mít čekám až brácha přepošle a v sobotu je dostanu od strejdy a s tím kojením zkus to jako já.
Michalce přejeme vše nej nej
Jinak holky moc děkuju za rady jste super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
7. pro 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak na mě zafungoval až čas a šalvějový čaj. Těžko říct co víc, páč jednotlivě jsem to nezkoušela. :sweat_smile:
7. pro 2009 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:jo,myslím mlíko,protože chci,aby nejedl v noci,ale přes den.Takže prostě třeba do 5 ráno nedat a hotovo.A když brečešla jsi ho pohladit nebo tak něco nebo jsi tam radši vůbec nechodila.

Barčo:já nasadila homeopatika a do dvou dnů jsem měla pokoj.
7. pro 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci on spí s náma v posteli, takže jsme ho s MM utěšovali na střídačku :grinning: Nejlíp zabíralo, že si lehl manželovi na břicho a usl na něm :grinning: :grinning: :grinning: Ale takovou radu asi nechceš, co :slight_smile: Na to jídlo ve dne to ale možná moc velký vliv mít nebude. Dejvík ve dne jí jak otesánek a v noci to mlíko stejně chce. Uznávám, že kdybych měla vstávat a chodit dělat mlíko, tak to asi nepřežiju. Já bych už není nezvládla vstávat k postýlce :pensive:
7. pro 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkujeme za přání :wink:
Já nikdy pití v noci nedávala, my jen řešili noční kojení - prostě jsem nedala :wink: snažila jsem se postupně prodlužovat intervaly - 3hod., 5hod.,celá noc :wink: když se vzbudila, šla jsem za ní, pohladila, dala dudlík, uložila a odešla. Když jen poplakávala,tak jsem tam nešla, když to přešlo ve velký řev, tak jsem to zopakovala. Ale v náručí nebo u sebe jsem neuklidňovala, protože když bych ji pak odložila, chytla by opět hysterák.
A odstavování u Juli probíhá stejně jako u Míši tak nějak postupně (jen s šestiměsíčním rozdílem), takže se mi tvorba mlíka postupně snižuje a prsa nebolí - ale zatím ještě probíhá cca 2minutové kojení ráno a 2 min. večer :slight_smile: nějak je mi líto to utnout, i když Juli by to asi vůbec nechybělo.
7. pro 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky...co se týká nočního kojení, tak jsem si taky stanovila limit, že do 5hod. nic nedostane a nedávala jsem mu ani vodu, protože by si na to zvykl a zase by se budil...no a poslední dny usne v 21h a probudí se až v 8h, je to fakt krása...už týden vůbec nekojím, budil se vždycky kolem 6 na mlíko a ted až v 8 :slight_smile: jinak noční kojení jsme odbourali v tom roce a ted to ranní, asi 2 dny se mi tvořilo mlíko, že jsem musela odstříkat, ale ted už tam nic nemám :slight_smile: ještě před 3 měsíci jsem si nedokázala představit, že nebudu kojit a ted jsem fakt štastná, že už nemusím, ale za půlroku zase znova :confounded:
7. pro 2009 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak vidím, že jste se včera a dnes houfně připjily, tudíž nikoho neodnesli čerti, to jsem ráda :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning:

Míše přejeme všecho nejlepší - opožděně, ale přece!!! :wink:

ještě se vás tu zeptám, dáváte dětem nějakou prevenci proti nemocem nebo něco na posílení imunity?
mně vždy pomáhala echinacea, tak jsem koupila v lékárně sirup, který můžou i děti od roka, tak Matymu lžičku denně dávám (a sobě taky :slight_smile: ) vždycky se naštve, že dostane jen jednu, moc mu to chutná, tak na mě pak vždycky doslova křičí mnam mnam!!! a chce ještě, ale nedostane :sweat_smile:

Luci, tak fajn, že se oslava povedla :wink: těšíme se na fotečky - od Barči1 taky :wink:
a Barči gratulujeme k ukončení kojení - pěkně jste to zvládly, holky :wink:
Nikol, tak aspon na chvíli si od kojení odpočineš :wink: no a pak budeš mít určitě spavé ditko a nebude to noční kojení tak hrozný :wink: :wink: :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:
Marci, neuvažujete, že dáte Dejvíka do samostatného pokojíku? nebo se vám s ním spí dobře?
nám se samostatné spaní docela dost vyplatilo, jen ještě musíme pořídit chůvičky, zatím necháváme pootevřené dveře, ale od vchodu dost táhne, tak už to tak dělat nepůjde.

a ještě vás tu o jedno poprosím - jsem asi divná, ale u nás se moc luštěniny nejedí, nebo co, no zkrátka nevím, jak Matymu připravit čočku - koupila jsem tu červenou a vím samo, že to mám povařit, ale co k tomu??? máte nějaký tip? moc děkuju :dizzy_face:
7. pro 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
O pokojíku neuvažujem, v posteli nám nevadí, pokud teda nesedí a neřve nebo po nás neskáče. V samotném pokoji by být nemohl, protože neumí spát v postýlce a musel by spát leda na zemi. To často děláme, když v noci vyvádí jdeme s ním jeden spát do pokojíku na zem.
Na posílení imunity kojím :grinning: :grinning: Posiluji tím teda Dejvíkovu imunitu a moje jde do kytek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Holky už jste očkovaní proti MMR? Já měla volat na termín, dělala jsem že jsem zapomněla, protože teď fakt očkovat nechci a dneska mi volala sestra, z nějakého jiného čísla než mám uložené (takže jsem to bohužel zvedla) a máme jít hned začátkem ledna...............Jsem měla v plánu dělat mrtvého brouka a nechat očkovat až na jaře. No třeba se to nějak vyvrbí :unamused:
Jani David měl dneska červenou čočku s batáty na oběd. Uvařená červena čočka a do toho zamíchané batáty udělané na páře.
7. pro 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, jsme byli pár dní pryč.
gratulujem všem, kdo měl narozeniny a kdo se rozchodil :slight_smile:
červenou čočku dělám jen samotnou, je z toho kaše.
barunka jí víceméně, co my, samozřejmě že ne majonézy, kečupy, smažený věci, párky, jídla s glutamátama a tak podobně, ale po roce a půl jsme to přestali až tak řešit.
MMr očkovaní jsme, ale taky jsme mnohem starší, marci dr celkem tlačí na pilu, to očkování by "mělo" proběhnout mezi 15 - 18 měsícem, normálně jí řekni, že chceš až na konci té lhůty.
7. pro 2009 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:co je MMR.

Jani:taky chci koupit echinaceu,protože ji sama používám.
7. pro 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi, 15 měsíců mu už v té době bude, ale taky bych radši počkala na jaro. Třeba si vymyslím nějakou rýmu nebo tak....uvidím podle aktuální situace. Na pilu tlačí, protože potřebuje posbírat dost děcek, aby vyočkovala celou otevřenou očkovací dávku. To mě ale teda zas tak nezajímá.
7. pro 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, hm, no to je ale její věc, očkovat tímhle v tomhle období mi přijde hrozný, ale taky bych to asi oddalovala tím, že řekneš, že měl trochu v noci teplotu, má rýmu a pod, nemůže ti udělat nic, prtž fakt 18 měsíců mu ještě dávno není.
7. pro 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek