• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
jinak luci, je to živá vakcína proti spalničkám, příušnicím, zarděnkám a případně může být i proti neštovicím, ale to jsem dávat nechtěla.
7. pro 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
u tohodle očkování je stanovena pouze minimální hranice 15 měsíců, max. stanovená není, takže udělat nemůže nic.....akorát si nás zaškatulkovat mezi problémové :slight_smile:
7. pro 2009 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my na ten priorix jdeme zítra....no jsem zvědavá jak na to bude reagovat, taky jsem to chtěla posunout na jaro, ale objednal nás už na ted, tak doufám, že to zvládneme bez reakce....na hexu neměl nikdy reakci, snad na tu první ale to měl jen odpoledne trochu teplotu...
7. pro 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, no jo fakt, to nevím teda kde jsem to vzala s těma 18 měsícema :sweat_smile: asi že naše dr nás sama od sebe chtěla očkovat co nejpozději...
7. pro 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petapi:díky,to jsem teď řešila s kamarádkou.Taky neštovice očkovat nebudeme.Ale u nás to zatím není aktuální.
7. pro 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky. proč nechcete očkovat ty neštovice?
7. pro 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci...já tohle skrz očkování také řeším. Já jej te´d nechci!!! jsou chřipky a já prostě nechci mít reakci! A taky je to blbá doba! Zítra tam máme jít, už nám bude 18 m, tak nevím jestli si vymyslet rýmu nebo říci pravdu?
Musí to být naočk. do 18m.?
7. pro 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my tam zítra jdeme taky, ale já ho nechám...je ted zdravej a ostatní očkování byli bez reakce, a Tedík bývá nemocnej spíš na jaře nebo v létě jako já

jinak to očkování nemusí být do 18m...kamarádka má 17m holčičku a bude ji očkovat až na jaře
7. pro 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, maximální věková hranice stanovená není. Já nevím jak to budu řešit, zatím je čas. Máme jít 12.1., ale já bych to taky radši až na jaře. Naše doktorka žádné reakce nějak neřeší, podle ní je každé očkování úžasné. My nedávali Prevenar, nechcem neštovice...........jsme holt exoti :unamused: Mě to tak strašně štve. Proč proboha očkují živé vakcíny v době vyhlášené epidemie, to je fakt postavené na hlavu!!!
7. pro 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele holky...vy mě s tím očkováním děsíte...jestli se nakonec taky nevymluvím

no marci asi by to bylo nejlepší svést že vám rostou zuby a malej z toho má teploty, protože když ji řekneš že je nachlazený anebo má teplotu, tak bude očekávat, že přijdeš se s nim ukázat...ale se zubami se tam nechodí
7. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, to jsem vás mystifikovala s těma 18 měsícema, se omlouvám, já fakt nevím, kde jsem to vzala, ale ta horní tam opravdu není.
já moc pořád ani nechápu, proč se tohle očkuje, v dětským věku to nejsou závažný nemoci a já bych potom až v pubertě naočkovala ty, který nemoc neprodělali, prtž pak už to je nebezpečný, ale teď??
7. pro 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nicol, s rýmou ani s nachlazením k ní nechodím, proto jsme tam kromě povinných kontrol ještě nebyli :slight_smile: Jsem docela naštvaná i na sebe, že mě dneska odchytla nepřipravenou a já jí rovnou neřekla, že v zimě očkovat nechcem.....takhle se z toho budem muset asi nějak vykrucovat :angry:
7. pro 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám na to stejný názor jako Petapi. To je taky důvod proč nechci žádný neštovice. Pokud je neprodělá, tak ho klidně v pubertě dám naočkovat monovakcínou.
7. pro 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Souhlasím s holkama,taky nechápu,proč tahle očkování jsou povinná.Tohle nejsou nemoci,které by si dítě nemohlo prodělat,Jsou to nemoci nebezpečné až v pozdějším veku,Jsou nepříjemné,to jo,ale nic víc.A navíc se to očkuje živou vakcínou,takže si to to dítě vlastně prodělá,proto zrovna na tohle očkování bývají nejhorší reakce.

Marci:řekni jí to na rovinu.že jsi se radila s manželem a prostě jste se rozhodli,že není vhodná doba.Nutit tě nemůže a pokud to je rozumná ženská,tak to bude O.K.
7. pro 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
MArci, přesně, v období chřipek živé vakcíny? No já jí to zítra řeknu na rovinu a uvidím co ona na to :sweat_smile:

nicole_11my reakce také neměli, ani nemoc a stejně se toho děsím....
7. pro 2009 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

Holky, jestli nechcete ted dát dětem vakcínu, tak nemusíte, nikdo vás nutit nemůže, tato vakcína je od 15 měsíců.

My jsme ted na ni byli, reakce byla zvýšené teploty 3 dny, malej byl unavenej a plačtivej, chtěl se chovat, zatím nejblbější reakce na očkování, co jsme měli. Před očkováním a po očkování jsem s malým absolutně nikam nechodila mezi lidi, jenom s kočárem ven do přírody, na čerstvý vzduch. Na posílení imunity dávám malýmu Lactobacilky baby, je to probiotikum.
7. pro 2009 ve 23:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jeste jsem zapomnela, očkuje se Priorixem (příušnice, zarděnky, spalničky) tam nejsou plané neštovice, to je vakcína Priorix Tetra, ale tu byste si musely koupit, ta není hrazena ze zdravotního pojistení.
8. pro 2009 v 00:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky,tak vás zdravím po probdělé noci.Adámkovi asi rostou zoubky nebo co.Celou noc proplakal.Vůbec nic nezabíralo.Nakonec se kolem 4 ráno utišil a spal s náma v posteli,ale byl celou dobu strašně neklidnej.Teď spí skoro celej den.Ráno měl teplotu,ale odpoledne to už bylo dobrý.Doufám,že se to dneska nebude opakovat.To,že člověk nespí je ještě celkem v pohodě,ale když mu nemůžete pomoct,.... chování prostě nic nezabíralo.
8. pro 2009 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, chudák Adámek, snad to jsou fakt "jenom" zoubky a nebudou ho trápit dlouho. Dejvík je dneska taky uřvanej, furt chce jít ven, jenže venku leje, takže chodit tam stejně nemůže. Teď jsme aspoň jeli s kočárkem, ale stejně v něm furt pořvával, že chce ven a chodit. Počasí na pytel....... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. pro 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky. držíme palce Adámkovi, ať je mu lépe a zoubky nebolí. Tomík je zase nějaký nemocný. Ty Laktobacilky dáváš preventivně?
8. pro 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miso, jestli je to dotaz na me, tak ano, laktobacilky davam preventivne :wink:
8. pro 2009 ve 21:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano, katerinko, byl to dotaz na tebe - moc díky za odpověď.
8. pro 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemas zač :wink:

A kde se fláká Barča? :grinning: :grinning: :grinning:
8. pro 2009 ve 21:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
:frowning2: :wink: :slight_smile: kuk tady jsem
8. pro 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se pochlub, jak spíte v noci, když už nekojíte :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. pro 2009 ve 23:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, nestíhááááám :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

očkování mě taky pěkně sejří, ale co nadělám. nepovinný zatím žádný nedám a to povinný - my aspon máme rozumnou doktorku, takže pohoda - máme se na ten Priorix ozvat po novém roce -tak uvidím, jak na tom budem. a jsem ráda, že tu píšete, že nebudete dávat ty neštovice - taky je nechci, tak si aspon nebudu připadat jak exot.

díky za tip na tu červenou čočku - no musím vyzkoušet, snad mu to pojede :wink:

mm přichází z práce -tak pa pa a dobrou noc :slight_smile:
8. pro 2009 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, co Adámek - je to lepší? my ted taky máme neklidné noci - rostou nám stoličky :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

jdu vařit Matymu červenou čočku -tak pa :slight_smile:
9. pro 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to teď budem teda za exoty my...
Dr. mi hned na kontrole v roce hlásila že tuhle injekci ona dává mezi 15-20 měsícem a jestli budeme chtít tetra...
No a vzhledem k tomu že jsme přesně nevěděli odjezd mm do Etiopie a já jsem s ní nechtěla být sama po očkování. Tak jsme se s Dr. dohodli že naočkujeme dle jeho odjezdu. Nakonec se očkovalo v nazačátku listopadu. Takže malá má naočkovaný trivivac (nebo jak se to jmenuje - priorix prostě nebyl nebo co....
Faktem je že Dr. upozorňovala že reakce může nastat po týdnu a to horečkami. Nepřišla. Zato po 15 dnech se osypala (těžko říct z čeho bylo jí mizerně pár dnů a zas pohoda) Takže netuším jestli to byla reakce na jídlo jak mi Dr. tvrdila, páč v té době se jí klubaly zuby a jedla téměř výhradně UM a nebo jestli to byla pořádně opožděná reakce na to očkování, nebo jestli u ní prostě některá z těch nemocí kterou jí naočkovali propukla v lehké formě... už to asi nezjistím a Dr. mi tvrdila že je velmi neobvyklé aby zareagovala až po tak dlouhé době. Na každý pád mi bylo řečeno že pokud by se to nějak výrazně zhoršilo nebo neustoupilo do tří dnů máme se objevit... toť vše. Odeznělo to celkem rychle takže už se to pak nijak neřešilo a nechalo tak.
Takže my už to máme za sebou :wink:

Jinak imunitu nestimulujem nijak. Akorát trochu u manžela páč je to nejjistější cesta jak by se k nám něco mohlo dostat. S lidma se moc nestýkáme a pokud vynechám plavání tak krom jedné babičky a dědy malá vidí jen nás. Já skoro nemám kde co chytit takže zbývá manža... :sweat_smile:

Marci jestli to potřebuje vypatlat tak ji moc nebudou lehké rýmečky zajímat a bude se snažit to naočkovat a víc tě do toho tlačit aby jsi se nebála. Asi bych radši šla s pravdou ven místo vymýšlení výmluv.
Nikdo dítě nemůže naočkovat i když je očkování povinné proti tvé vůli. Jinak by se kvůli tomu nevedly soudní spory.
Druhá strana věci je že pokud je někdo s Dr. tak na hraně tak jak jí vůbec může při léčení věřit... ? ale to už je naprosto jiná otázka z jiného soudku.
9. pro 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si myslím, že po 15 dnech to reakce na očkování být mohla. Zrovna u tohodle očkování se uvádí až 21 dnů. Já zatím úplně rozhodnutá nejsem. Pokud se mi to nebude zdát a nebude se mi do toho chtít, nahlásím, že jsme nemocní já nebo MM. Dejvíkovy nemoci si vymýšlet nebudu. Jak si to vypatlá mě nezajímá. Celej systém, že se musí nasbírat x děcek, aby se očkovalo, mi přijde postavený na hlavu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
U nás taky posilujem imunitu jenom u MM. Preventivně mu cpu zinek s vit. C. Taky to může domů přitáhnout leda on, teda krom jednoho plavání týdně :slight_smile:
9. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:tak nakonec to nevypadá na zuby,ale na nějakou virózu.Malej má okolo 38 a skoro pořád spí.Jak jsme totiž odcházeli od doktorky,tak to měla blbě naplánované a měla plnou čekárnu nemocných,takže klidně něco chytnul.Máme jít na nějaká vyšetření (krev,oční,...),tak to prostě nechám až po téhle blbé době a nebudu ho zbytečně vystavovat nemocným.Ještě,že jsem ho nenechala naočkovat hexou.Ale klidně to mohl dostat od manžela (jak je doktor,tak je to hnedka)nebo to někdo mohl přinést na tu oslavu,protože tady pár lidí smrkalo.
9. pro 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek