• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Nazdárek.

Marci:to mě mrzí,že to dneska takhle dopadlo.Ta ženská je asi pěkná kr....

My jsme včera byli skoro celý den venku.Šli jsme na přehradu a bylo tam hafo lidí.Samo jsem nakukovala do kočárků a přišla jsem na to,že mám asi nejmíň oblečený dítě.Měl jen bodýčko a byl přikrytý dečkou.Ostatní děti měly ještě svetry,španělky,nánožníky,.... tak nevím.

Noc tradičn katastrofa.Malej dostává záchvaty kašle a musela jsem ho v noci utěšovat,protože nebyl schopen,jak kašlal,zabrat.
6. dub 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pet, oni jsou v té dětské střelení asi všichni. Mám blbou zkušenost nejen s tou rehabkou, ale i s ortopedií, kde si na mě zase debil otvíral hubu, že prý patříme do Vyškova. Přesně jak píšeš ty - jdu tam kam mám žádanku. V porodnici jsem dostala do dětské tak jsem šla tam..........
6. dub 2009 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci - tak to mě mrzí a je hrůza když ti doktorka řekne, že neví co s tím. Uvidíš za 14 dní a kdyžtak opravdu zkus doktorku vyměnit. Držíme moc palce.
Luci - Tomík měl včera také jen bodýčko a tepláčky a ani nebyl přikrytý.
6. dub 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo:já hop přikrývala,když jsme šli ve stínu a zdáo se mi,že trochu fouká.ALe vážně jsem si chvilku připadala jako případ pro sociálku.MM mi pak říká,je studenej,není,tak neřeš.
6. dub 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, krásné ráno :slight_smile:

Marci, na ortopeda ti můžu dát kontakt na našeho, má ordinaci na Marhautce a je vyhlášenej - jezdí k němu i dopspělí snad z celé ČR - určo nebude mít problém, že jste od Vyškova. A je to takovej docela sympoš, žádnej namustrovanej debil
Ve čtvrtek jdeme my na rehabku, tak se ti tam můžu poptat, jestli chceš :wink: chodíme na Obilňák
Hlavně se drž a zkus aspon pokračovat v těch cvicích, co máte na srovnání - třeba to jednou zabere :pensive:
je to teda síla, že ani odborník si neví rady - spíš mi to přijde jako lenost!!! :angry: a taky, když se chce, všechno jde, že :pensive:
škoda, že vám nevyjde srazík, ale vzhledem k tomu ,že nedorazí víc lidiček, tak se určo domluvíme na dalším, neboj, jednou tam zvládnete dorazit :wink:

Luci, přesně tak, hlavně, že malej nebyl studenej.
6. dub 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, jak říkáš, nebyl studený, tak co to řešit. Mě by bylo úplně líto ho navlékat do nějakého svetru. :slight_smile:
Jani a ty ve čtvrtek dorazíš?
6. dub 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani ortopeda už nepotřebuji, kyčle máme o.k. takže už tam nemusím - to byl jen příklad debilního chování v dětské nemocnici.
A s tou rehabkou furt tápu - kámoška jezdila s malou cvičit vojtovku do šlapanic - nám ale nejde ani tak o vojtovku na opožděný motorický vývoj, my potřebujem řešit tu asymetrii. Tak váhám jestli zkusit jí....
6. dub 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, jj dorazíme po rehabce, máme ji na 12:30 na Obilňáku, takže od Mendláku kousek - budem tam, počítám, ještě dřív než v ty dvě hodiny :wink: no, jestli bude hezky a bude ten čas, tak si s Matym uděláme procházku :dizzy_face:

Marci, tak je fajn, že aspon od ortopeda už máte klid :wink: hele, já se ti zkusím v ten čtvrtek zeptat, za to nic nedám :wink: a uvidíme - třeba mi aspon něco poraděj :wink:
6. dub 2009 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
holkiiiii, kde jste kdo????
6. dub 2009 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky jani, už jsi asi pryč, co?
6. dub 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky,dneska tady nikdo není :unamused:
My jsme měli opět šílenou noc.Sice už kašle míň a i ta rýma se zlepšila,ale budil se každou hodinu a plakal.Musela jsem ho vždycky jít utěšit.Sice stačilo chvilku jezdit postýlkou,ale i tak katastrofa.Nejdřív jsem myslela,že má hlad,ale když se napil,tak za hoďku zase vzhůru,takže bylo jedno,jestli mu dám nebo ne.Vůbec nevím,co mu bylo,byl to jinej pláč,než u něho znám.
7. dub 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, večer už mě mm nepustil k počítači :unamused:

Luci a nechceš raději ještě jednou zajít k Dr? Měřilas mu teplotku?
7. dub 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Jani,teplotu nemá a dneska je úplně v pohodě.Pořád se na mě řechtal a dokonce už začal zase pořádně jíst.Tak nevím,jestli to taky nejsou ty sny nebo co.On si od narození sem tam brekne,ale to přestane než k němu stihnu dojít.Teď jsem zkoušela i nevstat,jestli ho to přejde samo,ale nepřešlo.Jen jsem párkrát popojela postýlkou a spal dál.Uvidím,jak bude vypadat dneska a zítra a kdyžtak bych tam ve čtvrtek skočila,ale zdravotně vypadá líp.

A co u vás,malej je v pohodě?
7. dub 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
druhý den kojíme v noci jen 2x - to je paráda. Zabírá dudlík, škrábání zad, dneska navíc jedno vynechal sám (že by dostal rozum :grinning: :grinning:
Jinak je David šílenej ze slunka, v kočárku řve jak poděs, jenom se ho dotkne paprsek, nezabírá ani plínka, to zase nevidí, zabírá když ho nesu a kočár vezu prázdný - to je na palici - a když ho nesu, to mu slunko nevadí. Dneska jsme už v 8 ráno chodili v manduce kolem rybníka, protože doma řval jak pardál - ale on řve tak, že je vidět, že to dělá naschvál!!!!! Je to pěkná potvůrka!!!
Taky přemýšlím, že už přestavím kočár na sporťák - z hlubokého pořádně nevidí i když ho má napolohovaný nebo se nechce dívat na mě nebo já nevím proč v něm tak ječí. Akorát, že do toho sporťáku mu bude slunko svítit ještě víc!!!
7. dub 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:přesně tak,bude mu tam svítit víc sluníčko.Já jsem sporťák zkoušela v sobotu.Chtěla jsem jen vědět,jak je skladnej a naznala jsem,že v korbičce je malýmu líp.I kvůli sluníčku.Jo a nechala jsem si ušít clonu na tu průhlednou část a super věc.
A gratuluju k úspěchům se spaním:slight_smile:

Tak jsem mluvila s manželem a prý byl malej ráno durch.Byla nějaká špatná plína či co a malej měl úplně mokrý dupačky,tak možná byl nesvůj kvůli tomu.
7. dub 2009 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Luci a to sis tu clonu šila sama nebo někdo a z čeho??? O tom jsem už taky přemýšlela.....
K plínám v noci.... já používám látkovky a v noční plíně vydrží malý celou noc a neproteče. Teď jsem byla týden u našich a noční plíny nevzala a vzala jednorázovky - protekly mi huggiesky, alany i pampersky - byl to děs - každou noc jsem ho i 2x převlíkala, mokrá byla i postel - já nevím jak to děláte........já myslela, že se z toho zblázním a už jsem se i kvůli plínam těsila domů :grinning: :grinning: :grinning:
7. dub 2009 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:mě se to stávalo ze začátku než jsem se ty plíny naučila dávat a hlavně se to stane,když se to málo utáhne.Ale tahle plína byla asi vadná.Už když jsem ji večer dávala,tak mi přišla,že blbě sedí,ale nějak jsem tomu nevěnovala pozornost.Jinak se mi to nestává.

tady jsem ji objednala:http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13469683&tab=2 a fakt super věc.Já mám totiž sporťýk u našich a jednou jsem si tam vzala jen podvozek,protože jsem vezla hodně krámů a korbička se mi už nevlezla a i v zimě,kdy svítilo sluníčko jen trochu,tak to Adamovi vadilo,takže jsem ji hnedka objednala.
7. dub 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, jupííí, úspěchy se dostavují :wink: já si zas myslím, že Devjík bude mít ze sporťáku lepší rozhled a nebude to slunka tak vnímat, pokud mu teda nebude svítit přímo do očí :dizzy_face: je to těžké přestavět na sporťák? že by se to kdyžtak vrátilo nazpátek, kdyby to nezabralo :wink:

Luci, to je fajn, že už je malému líp - asi fakt ty sny - chudáček, co se mu asi zdá, že? :fearful:

nám protíkaly plíny jen, když už nám začínaly být malé a Maty dlouho spal na boku - jinak ty papírovky se, Marci, fakt musí dost utáhnout a taky kolem nožiček vytáhnout ty okraje, aby nezůstaly vevnitř plíny.
Jaké látkovky používáš na noc? ještě pořád zvažuju látkování - apon půl napůl s papírovkama :wink:
7. dub 2009 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak Luci - u nás dobrý - malej je zdravej -tuk tuk. Ale znovuobjevil a "zdokonali" pištění - takže nás tu chvilkama dost bolí hlava - zkouším ho přepištět - tomu se směje, ale mě hlava bolí dál :frowning2: no, zkusím víc tekutin - teda na tu mou hlavu :sweat_smile: l
7. dub 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani těžké to není - už jsem ho vyrabovala ze skříně, že ho půjdu předělat až Dejvík dovolí :grinning: Jo ty papíráky nám asi fakt protíkaly bokem - David spí nejčastěji na boku.
Jani na noc jsou nejlepší Bamboo extra (ty mám já) nebo Baby Beehinds (BBH, ty nemám, ale jsou prý dobrý). Já do nich dávám bambusový prefold, na to natahovací vlňáky a vydrží v pohodě celou noc. Jinak ty látkuješ částečně?
7. dub 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani to dělám taky pomáhám Dejvíkovi pištět a ječet, aby se tolik nenadřel :grinning: :grinning: :grinning: Zvláště dneska je ten jeho řev fakt výživný. Holky, dáváte nějaké jiné tekutiny než kojení nebo UM? Já mu začala dávat vodu do flašky, ale on tu flašku olizuje jen zvenčí a háže s ní, když mu kápnu do pusy, tváří se že se poblije. Když kojím častěji poblije se taky, protože nemá záklopku :angry:
7. dub 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, snažím se dávat čajík - vodu taky nechce - zkus koupit Dejvíkovi učící hrneček - třeba mu to z toho půjde. (pííííísk :angry: chjooo, asi nás ve čtvrtek z jogušky vyhodí :rolling_eyes: ) já ted koupila v DM babylove, stál jen 109 Kč a měl by teda být nekapající - tak uvidíme. :wink:

Látkování jsem vzdala na začátku - koupila jsem popolinky z druhé ruky, ale jsou to ty jednovelikostni, takže to dítě je asi mělo víc jak rok a myslím, že už tak nesají :frowning2: nebo nevím, Maty to měl do dvou hodin pročůrané a řval a navíc to měl na sobě tak navalené, že jsem nemohla cvičit vojtovku. Ale některé plínky byly "velikostní" a ty by nám měly být ted - tak to ještě zkusím, aspon částečně - pořád mi to totiž vrtá hlavou a navíc těch peněz, kolik to stálo. Ale ještě se uklidnuju tím, že je tam dost učících kalhotek, tak je to ještě využijem :wink:
ty Bamboo extra jsem ted studovala na branekdetem - vypadají dobře :wink: fakt mi to furt vrtá hlavou, mám k vám, co látkujete celou dobu, fakt veeeliký obdiv :pensive:
7. dub 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na ten hrnek mrknu, hned jak se dostanu do města...
S těma plínkama je to složitý. Já měla z druhé ruky koupených pár kalhotkovek pro malé mimča - ty byly docela fajn, ale je fakt, že se asi to delší používání odrazí na savosti - takže věřím že u těch jedn ovelikostních to tak je. Popoliny já teda nemám žádné, tak nemůžu říct jaké jsou... Vojtovku cvičíme bez plínek. Já látkuju od porodnice, tak mi to nějak nepřijde, že by se to dalo dělat jinak, snadněji atd.... a mám z toho docela dobrý pocit. Sice jsou třeba ty noční plíny docela pálka, ale já mám jen 3 ks a ty točím furt dokola a když vezmu, že za noc mi spotřeboval 5 papírovek :grinning: :grinning: tak se mi ta investice už asi vrátila :grinning: :grinning:
Ale jinak ke mě žádný obdiv neměj, dneska jsem venku věšela plíny a David u toho vřískal v kočáru jak vyšinutý, že jsem myslela, že mu tam ten koš mokrých plín do toho kočáru vysypu!!!! :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. dub 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to smě marci pobavila - já věším na půdě - venku prostě nikde ještě nemám natažený dráty aby jsme mohli věšet venku - a malá se tam celkem bojí... takže dneska seděla v koši a do toho koše jsem jí cpala ty suchý plíny :grinning: a pak všechno nesla zpátky... furt ještě valíme tak jak na začátku - pouze a jen čč.
No a v noci přebaluju podle toho jak sama chce někdy je to 1x někdy i 3x (ale to už vyjímečně). Ona se ozve (stejně se v noci budí na jídlo).
Pročůrala to cca jen asi 2x a to měla navlhlý pyžamko, pročůranou postýlku jsem ještě nezažila a doufám že ani nezažiju.. páč většinou poslední dobou spí v mé :grinning:
7. dub 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanko, tak to jste dobré, že to zvládáte jenom s čč, ale u holek to asi jde, zvlášť jestli máš nějaké savější, já je používala zpočátku na novosklad - to šlo, ale teď už ho do novoskladu nezabalím a jen obdélník to nepobere, kluci čůraj šejdrem - teda aspoň David joo :grinning:
7. dub 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
malá se ještě do novoskladu vejde (holt tam toho má miň... tak nám to nedělá zas takovou potíž).... zatím sem jiný skládáni neřešila. A jestli jsou savější netuším - mám Kiko lux.
7. dub 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci:prosím tě,za co se chytají ta očka na moskytiéře.Já jsem žádnej čudl na kočárku nenašla.
7. dub 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
chytají se zboku - tam není žádný čudl, ale jenom takový kulatý výstupek - přichytává se to naprosto blbě a na několikrát než to drží - ale já už v tom mám docela cvik :wink:
7. dub 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, holky stejně vás s těma látkovkama obdivuju - fakticky a závidím, jak jste si na to zvykly :wink: a co je to to čč :sweat_smile: jsem nějaká docela neznalá :pensive:
já právě nakoupila ty z druhé ruky a jsou tam samé kalhotkové pleny a když se na to dají ještě svrchňáky, tak je to docela "balík" - když byl Maty menší, tak ho to skoro "nadnášelo" a Vojtovku když jsme cvičili nazí, tak vše kolem počůral :confused:
7. dub 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, čč je obyčejná bílá čtvercová plína, jo David taky všechno při cvičení počůrá :grinning:
7. dub 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek