• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
ahoj

Jani - tak jsi zvědavá zbytečně, minule jsem napsala pěknou blbost. Ty golfky nejsou novinka a na netu jsem je nenašla, protože jsem je hledala pod jinou značkou :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: No to dokazuje, že jsem jejich výběr nijak "neprožívala"
My totiž vlezli do babydesignu, ale jak mi pořád Julinka utíkala, snažila se vyšplhat do různých kočárků, popřípadě je kradla a odvážela pryč apod., tak jsem nepostřehla, že jsme přešli do vedlejšího stánku, který měl sice stejného majitele, ale už to nebyl babydesign :sweat_smile: Takže máme espiro magic. Jako do města nebo na dennodení ježdění bych si ho nekoupila. Má malý koš a myslím, že brněnské kostky by dlouho nezvládl. Ale na to proč jsme ho koupili je ideál. Po složení není totiž ani dlouhý - skládá se jako sporťáček, ale je mnohem menší. Vlastně si ho vybral manžel, já ovlivnila jen barvu.

llluci- janéčko je super, nad tím jsem uvažovala, ale pak jsem naznala, že na to popojíždění mi stačí o polovinu levnější :wink:

Holky, dnes vzala Míša J. na písek a ukázala, jak dávat písek do kyblíku. Bohužel použití lopatky se Julince nelíbilo, víc se jí zamlouvaly ruce. Dovedete si představit, jak po pár minutách vypadala :grinning: vyslíkala jsem ji přede dveřma :grinning:
20. bře 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári:a není to janéčko úzký?Já,bych janéčko koupila nejspíš ojeté,takže by mě nakonec vyšlo nejlíp.Ty ostatní,co mám v merku,jsou novinky,takže ojetina nepřichází v úvahu.
21. bře 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti, no tak teda, já jsem nějak pomalejší nebo co, obrovská gratulace, ted na to koukám, že jste koukali po kočárku pro dvojčata, tak jsem se zasekla, no a ted to vidím, vy čekáte dvojčátka? Já jsem uplně mimo, jak jsem to mohla přehlídnout...jestě jednou gratulace a at vše jde tak jak má a at jsou mimi zdravá, ty máš krásné těhotenství :wink: :wink:
21. bře 2010 v 15:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, teda ,psala mi Katarinka že je beti těhu a že čeká dvojčátka tak to mi teda taky nějak uniklo tak moooooc Beti gratulujeme :slight_smile:
21. bře 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári, to je jedno, co je to za značku, hlavně že jsi spokojená :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :wink:

Luci, tak Adámek si kočík vybral sám, jo? :grinning:

holky, co jinak pořád všechny děláte????

já už se těším, jak začnem razit na písek - koukám, že Julinka už byla - není ještě moc studenej, Šári???
21. bře 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:asi jo.Uvidíme.Každopádně to bude muset nějakou dobu počkat.Dneska jsem byla u Dr. na výsledky výtěru z nosu (byla jsem tam s Adamem ve čtvrtek,protože měl hlenovitou rýmu a kašel) a máme pneumokoka,takže se teď nějakou dobu ven nepodíváme.Dostali jsme ATB.Ale nelekejte se,není to takovej ten nebezpečnej pneumokok.Adam ani nevypadá jako nemocnej.Ale je to peh,chtěla jsem ho nechat očkovat,ale sešlo z toho,protože jsme měli všichni tu zvracecí virózu,pak přišly hory a nakonec onemocněl manžel,takže jsem malýho nechtěla ničemu vystavovat.Ještě jsme se domlouvaly s Dr.,že jamile přestane mít tu rýmu a kašel,tak na to jdeme.
Jo a na písek se taky moc těším.
22. bře 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Luci,
teda vy máte pech, to je fakt hrůza, snad ted s jarem už odejdou ty blbý nemoci a bude klid! Přejeme Adámkovi brzké uzdravení.

holky, děkujeme za gratulace, no upřímně se zatím snažím jen přežívat, protože je mi děs běs, tak aspon aby člověk přes ten den alespon nějak fungoval :confounded:

Šári, taky jsme vybírali golfáč spíše do města a ted teda stejně většinou jezdím se sportákem, golfáč mám jenom na popojíždky a hlavně jsme ho využily s Veruš, když jsme měly auto samy dvě, tak jsme jezdily na výlety a to byl golfáč super. ted se nic moc nikam nedostaneme, tak jezdíme tady se sportákme. ale golfky budu používat do MHD.
22. bře 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, to je fakt pech!!! navíc když do toho chce člověk nějak vecpat očkování :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
snad atb dobře zaberou a Adík bude brzo v pořádku :wink:

Beti, drž se :wink: :wink: :wink: brzo bude určo líp :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. bře 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, mám prosbičku, asi máte všechny malý prcky ještě, ale nebyla jste náhodou některá tady http://www.bongobrno.cz./
má mi přijet 4letá ségra, tak hledám nějaký program, tak by mě zajímalo, jestli někdo nevíte, jaký to tam je, jestli tam bývá hodně lidí a tak?
22. bře 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:já myslela,že jsem ho chtěla zrovna nechat očkovat proti pneumokokovi:wink:
22. bře 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
llluci k tomu Janéčku ti nepovím jestli je úzký, já ho okukovala loni, letos už jsem se koukala po těch kolem 2tis. Ale měla ho kamarádka (asi už starší verzi, má ho dlouho a taky z druhý ruky ) a byla s ním strašně spokojená, už jsem ji teda dlouho neviděla, ale jezdila s ním minimálně do do Fildových 3 - 3,5let.
A my opravdu už kočár moc nevyužijeme - poslední týden v něm J. na procházce vůbec nechce sedět, dnes ťapala 2,5hodiny. A honila sousedům slepice. Tak doufám, že z toho šoku nepřestanou snášet :grinning: :grinning:

Jani, my nebyly na klasickým pískovišti (tam máme ještě moc mokro), máme na zahradě vyrovnaný prostor pro bazén a je vysypaný pískem, tak holky řádily tam. Zem je samo studená, ale když vezmeš, že měla plínu, punčochy a zateplené kalhoty, tak těch pár minut co tam seděla bylo v pohodě. A jinak nevím, na co se těšíte.....mě to na písku s Míšou vždycky tááááák nebavilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: jediný plus bylo, že jsem si v klidu vypila kafe a občas pokecala s ženskýma.

teggo - starší dcera tam byla se školou teď v pátek. Jí se tam moc líbilo, ale je jí 9, takže jiná věková kategorie a navíc se spoustou kamarádů :wink:

llluci...budete očkovat pneumokoka? Já se pořád nemůžu rozhodnout........je tolik očkování, že nevím,jestli chci to její tělíčko zatěžovat ještě dalším. Ale ten strašák tu je.....
22. bře 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári:mě právě malej taky už v kočárku nechce jezdit.Ale chodíme se psem,takže to jsou trochu jiné procházky a bez kočárku si to moc nelajznu.
Očkovat určitě budu.Čekala jsem na ten novej prevenar,protože je proti vícero kmenům.Pak se to zpozdilo,ale sama Dr. mi říkala,že by ho nechala,když je hodně mezi dětma a hlavně teď chytnul toho koka.Nakonec je to asi streptokok,podle příbalového letáku u ATB,co bereme,ale manžel radši zavolá Dr. abysme si byli jistí,s čím to Adam vlastně bojuje.Znám hodně mamin,co zbytečně neočkujou,ale proti pneumokokovi nechala naočkovat skoro každá.
22. bře 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

Tegga - chodí tam kamoška s dvouletou holčičkou a jsou tam moc spokojený :wink:

Šári, tak to když máte písek takto svůj, tak to je v poho, to už bychom na něm taky dávno byli, i když jen na tu chvíli, když je zem ještě studená - ale co, ty plíny dělaj hodně :wink: dobrá izolace :dizzy_face:
Julinka je šikulka, že už tak hezky dlouho vydrží sama tapkat :wink:

taky se furt nemůžu rozhodnout, jestli nechat naočkovat pneumokoka nebo ne :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: ale je fakt, že pro jistotu ho nechává naočkovat skoro každý. asi to nechám až na dobu, kdy bude mít Maty jít do školky :pensive:
23. bře 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
llluci....se psem je to jasný, to bych bez kočáru taky nešla. Tak jsem dnes kvůli tobě v Albertu okukovala to janéčko :slight_smile: paní měla zrovna moooc hezkou jasně modrou a klučík měl cca 2 roky. Místo asi ještě měl, kroutil se tam jak žížala (chtěl ven :grinning: ) ten golfáč je víc polstrovaný, takže určo pohodlnější a možná proto se ti zdál užší - nebo jsi někde koukala na rozměry? Ale je fakt hezký a má velký koš - se ti tam vejdou hračky pro psa i pro Adámka :grinning:

jinak JANI co furt děláme? Když je konečně hezky, tak trávíme celé odpoledne venku. Až jsem z toho nezvyklého chození nějaká utahaná..... :grinning: Juli pak usíná jako když do vody hodí (já teda taky, ale u mě je to normál , :grinning: ),ale ráno vstává čím dál dřív - dnes o půl 6.
A jinak mám pocit, že doma pořád jen uklízím a pořád to není nikde vidět :angry:

Ve čtvrtek jdu s Míšou na neurologii, měníme doktora, tak jsem zvědavá, jestli se dovím něco víc, než že "to EEG je hrozné"
Nad tím pneumokokem furt přemýšlím a tím přemýšlením to pořád oddaluju.... :pensive:
23. bře 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári,tak protože pneumokoka momentálně opravdu máme,tak ti radím,jdi do něj.On to sice nějak neprožává,vlastně bys ani neřekla,že je nemocnej,ale prý se ho hrozně těžko zbavuje.Pokud mu nezaberou tyhle ATB,tak dostane nějakej pěknej hnus,který mu pěkně zatíží tělíčko (ostatně to udělají každá ATB).Mluvila jsem včera s kámoškou a její syn se z toho dostával půl roku,kdy díky tomu prodělal 2x zánět středního ucha a jednou zápal plic.Co ti budu vykládat,mám strach,jak se z toho vykřeše,takže my hnedka jdeme na očkování.

Janéčko jsem viděla jen před rokem na výstavišti.Letos tam prý ani nebylo.Musím se na něj podívat.Zatím,co jsem měla možnost vidět,tak mě nejvíc zaujal beb confort VIVA.

Nějak jsem přehlídla,s čím chodítě na neurologii?
23. bře 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári, co je Míši???
a s tím uklízením - mi povídej!!! pořád dokola a to nemluvím o všudypřítomných hračkách :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Luci, to jsem nevěděla, že se toho tak těžko zbavuje!!! :frowning2: :frowning2: :frowning2: snad to u vás bude rychlé a bez nějkých těch komplikací, jak měl syn od kámošky :pensive: :pensive: :pensive:
23. bře 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani,ani já ne.Až když volal manžel Dr.,jak je to s těma ATB,tak mu řekla,že mu prostě nasadila ty nejslabší,aby mu to moc nezhuntovalo tělo a kdyby to nezabralo,tak teprve dá něco drastičtějšího,ale že všeobecně se toho blbě zbavuje.Navíc prý,jak to máš v těle,tak se toho nezbavíš,jen "přeléčíš" tu aktivní fázi.Proto,jakmile to přeléčíme,tak jdeme na očkování,aby ho to pak zase kdykoli nechytlo.Snad to píšu dobře a srozumitelně.Teď to sice probíhá slabě,ale všichni z TV víme,že to tak nemusí být.
24. bře 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky furt uklízím a do několika minut není muj uklid videt, takže už se tak ani moc nesnažím :grinning: :grinning:

Jinak pnemukoka jsme nechali dat, doktorka mi radil to dat, hlavne pred skolkou, protoze pak deti jsou vice nemocné, méne dobře si vysmrkají, jak když jsou s maminkami, a pak to může jít i do uší... takhle mi to vysvětlila mudr, taky nejsem odvázáná z toho, že malý furt má nejaké injekce, ale od kamarádky vím, jak blbá tato nemoc může být...takze jsem se asi rozhodla pro menší zlo...a nechala naočkovat.
24. bře 2010 v 09:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky můžeme mezi vás? jmenuji se Tereza a máme 3 měsíčního synka Jakuba :slight_smile:
24. bře 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, Luci, tak to jsou teda "radosti" :unamused: :unamused: :unamused: A že se toho nedá zbavit vůbec!!! tak to je síla :frowning2: :frowning2: :frowning2: budu držet pěsti, at zaberou ty slabší atb a nemusíte nasazovat drejáky!!! :pensive: :pensive: :pensive:
a máte nějaké omezení, jako že nemůžete mezi děti atd, nebo můžete aspon vše jak normálně?

Katy, taky už se s úklidem moc nesnažím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: bordel v bytě, štastné dítě, ne??!!! :wink: :wink: :wink:
asi do toho Prevenaru půjdeme taky - neexistuje nějaký jiný, jako od jiné firmy? ty reklamy na Prevenar mi jsou fakt protivné!!! :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

Merett - vítej mezi námi. jak si užíváš miminko???
24. bře 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
My Janéčko máme a jak už je teď Dejvík míň oblečenej, tak úzký není. A dokonce se mu v něm začalo líbit. No jo vyschly kaluže, tak na co chodit, že...... Pískoviště zatím nemáme. Do měsíce nám budou na dvoře montovat dětské hřiště (houpačku, skluzavku, velký pískoviště). Dejvík si ale našel dostatečnou náhradu v hlíně. Ryjeme právě starý trávník a budeme zakládat novej, tak se hrabe v tom. Venku jsme od rána do večera, takže večer padá do postele únavou. A v noci i zapomíná na kojení:slight_smile:
24. bře 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajky

teda lllluci.....to jsou fakt starosti a strachy o ty prcky. No tak jsi mě vážně naklonika pro to nechat ji naočkovat, ale Prevenar je mi silně nesympatický a mám pocit, že jsem kdysi četla že má i menší pokrytí než jiné látky, tak to zkusím zjistit.

s Míšou chodíme na neurologii kvůli migrénám. Bohužel děti vždy zdědí to nejhorší, co můžou - já je mám od 5ti let. Už to vypadalo, že se jí to vyhne, ale loni na jaře to začalo. Naštěstí nemá takové ty zvracecí, kdy máš chuť bouchat hlavou do zdi, ale zas když má špatné období,tak ji bolí hlava skoro každý den. A teď už 3 týdny je to dost zlé, budí ji to i v noci. Doufala jsem, že jak se udělá hezky, tak se to zas spraví, ale ne, tak jdeme na EEG a poradit se, jestli by nepomohly nějaké větší dávky magnesia nebo tak něco - oblbováky do ní cpát odmítám, dokud to není fakt nutný.

ad úklid - já když se přestanu snažit jen 2 dny, tak to moje rodina pojme jako bojovou hru "za jak dlouho nebude kam stoupnout natož sednout" a přestanou dělat i to málo co dělají a naopak začnou dělat co normálně nedělají. A nevím jak je to možný, ale ten čurbes narůstá bleskovou rychlostí. Já věděla, proč nechci velký barák :frowning2:
Takže se snažím udržet aspoň provozní chaos.

Marci....kdo vám bude dělat průlezky? Taky to plánujeme. Stejně jako tráník,ale to nejdřív musím zjistit jak na to, když ten starý je děs běs.

Miret - vítej, co miminko, užíváš si?
:wink:
24. bře 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani,Šári:pokud vím,tak jsou jen vakcíny od 2 firem,Prevenar,prevenar 13 a synflorix.Prevenar 13 má pokrytí na nejvyšší počet kmenů,Ale i když byl jen ten původní prevenar a synflorix,který měl víc,tak jsem se většinou dočetla,že je prevenar lepší (už ani nevím proč) a i dětská mi říkala,že by doporučila Prevenar.
Prevenar 13 je úplně nová vakcína,na kterou jsem čekala.

Jani:je to prostě nějakej hnus,kterej máš v sobě pořád.Ale takovej věcí je a ani o nich nevíš.Třeba i blbej opar máš v sobě vlastně pořád,jen se ti občas rozbují.

Šári:taky se snažím průběžně ulízet.Uklizím vždycky,když jde malej spát.

Marci:taky by mě to zajímalo.Sháním něco k našim.
24. bře 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani,ještě k tvé otázce,nemá teplotu,takže můžeme chodit i ven.Ale neměl by chodit a to ani moc doma.Prostě klidový režim.Mezi děti nemůžeme,je to infekční.Stejně ho nikam ani nechci brát,protože je oslabenej a mohl by ještě něco chytnout.
24. bře 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marci, to je super, že budete mít na dvorku hřiště :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: budete zvát jiné děti a vybírat vstupné??? :grinning: :grinning: :grinning:

Šári, tak ted jsi mě dostala!!! vůbec jsem netušila, že i malé děti mohou mít migrény - chuďátko Míša (teda i ty!!!) :cry: :cry: :cry: snad jí nějak pomůžou! zkoušela jsi pohledat i nějakou alternativní léčbu - nebo pomoc?
Provozní chaos se mi líbí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Luci, díky za info - nevíš ještě, kolik stojí ten Prevenar 13?
no, tak "oparová" já celkem jsem a co teprv můj brácha, ten má opar snad pořád!!! je fakt, že těch "hnusů" máme v sobě hodně, já se snažím aspon jednou za čas dělat očisty těla. :pensive:
ted jsem měla na podzim jednu z čínské medicíny - očistu a regeneraci - bylo to dost zaměřené na alergie a můžu říct, že jsem od té doby zatím bez prášků (antialergik) - a v pohodě zatím - uvidíme, jak na chalupě :wink:
24. bře 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak to je blbý, že musíte dodržet klidový režim - těžce dětem vysvětlit, že :pensive: snad ty atb fakt zaberou a bude brzo líp :wink:
24. bře 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári:ty brďo,chudák Míša.A to musí už takový děti brát nějaké léky nebo jak to řešíte?

Jani:udržet ho v klidu nejde.Dneska jsem ho teda vzala na procházku v tříkolce,kterou dostal k narozeninám a to po dlouhé dbě celou dobu sedě.:slight_smile:

Merret:ahojky,z které části Brna pocházíš?
24. bře 2010 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
užívám si mimi úplně moc, zvlášť teď když uz je venku krásně a nemusíme být zalezlí doma jako skoro celou zimu, jen je škoda že všichni chodí do práce tak musíme chodit sami...

llllucka: Jsem za Žabovřesk, narodila jsem se tu a po pár letech žití jinde jsem se sem s manžou zase vrátili :slight_smile:
24. bře 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
lluci jak jste spokojeni s tříkolkou? My s ní jezdili přes zimu doma a teď jsme ji dvakrát vytáhli ven - a mám strach, že dlouho nevydží :unamused:

k těm migrénám..... doktor zjistil, že má špatnou krčíní páteř (údajně musela mít úraz - nevím o tom, prý to mohl být malý pád ve školce), což při celodopoledním sezení v předklonu způsobí zatuhnutím svalů a je to jedna z příčin vzniku bolestí. Takže jsme prošli rehabkou, snažím se s ní ty cviky dělat i doma - ale pravidelně to fakt nestíháme :pensive: Ale jinak jsem se po loňském vyšetření dověděla jen to, že její EEG je "prostě hrozné". Bližší vysvětlení se mi nedostalo. Dostala nějaké slabší léky - něco na zklidnění mozkové aktivity nebo co. No bylo to na bázi oblbováků, brala to večer, spala jak zabitá, nemohla jsem ji ráno vzbudit. Ale nemám pocit, že by jí to v té době nějak pomohlo. Další jsem nechtěla. Nemá ty bolesti tak silné, aby si od dětství zvykala na nějaké drijáky. Zatím jí stačí paralen a spánek. Blbé je jen to , že má období, kdy ji ta hlava bolí skoro denně. Hodně reaguje na roční období, stres ve škole apod. Takže tak. Zítra uvidím, co mi řekne ten druhý doktor. Ale už jen to, že tam nebudeme čekat 3 hodiny v čekárně je mi sympatické :wink:
24. bře 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek