• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Jani..... k té alternativní léčbě. Teď jsem dostala kontakt na paní z Tišnova, která se zabývá mícháním různých čajových směsí a prý je dobrá v diagnostice zdravotních problémů - na základě sítnice oka a prohmatáním orgánů.A hlavně se nepovažuje za léčitelku - spíš doporučí co léčit, za jakým lékařem jít a tak. Míša má ráda čaje a já kdysi taky měla nějaký, který mi celkem pomáhal, takže jsem si říkala, že to zkusíme.

Jen teď přemýšlím, jestli a jak spolu může souviset mozková aktivita - tedy bolesti hlavy a exém. Protože když nad tím tak přemýšlím, tak se jí objeví exem vždycky když má období, kdy ji ta hlava bolí často. A to mi došlo až teď. Musím se na to toho dr.zeptat.
24. bře 2010 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bude nám to dělat truhlář, co nám vybavil celý barák dveřmi, nábytkem a tááák. Chceme stojan na houpajdu, skluzavku a větší pískoviště.
Sharon, nový trávník :grinning: :grinning: to je boj, na podzim jsme roundupem zabili starej, ted to ryjem (teda manžel ryje,), já překopávám, vytřepávám drny, vybírám šutry a plevel, do toho se mota Dejvík, to co vysbírám znova vysype, sype hlínu všude možně, občas si jí dnacpe i do pusy.....no prostě job za všechny prachy. Ale už chybí jen kousek, už jdem vye do finiše. Pak budeme vysévat (to taky ještě nevím jak):slight_smile:
24. bře 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Šári, to mě moc mrzí. je to dost blbý i u tebe, jenže my velký tomu rozumíme, i když je to straaašně nepříjemný a otravující atd...ale co ty malé děti? Šári, určitě je dobře, že se držíte vyšetření apod..., ale určitě i já, stejně jako ty, bych zkusila i jinou cestu. o zdravotních problémech něco vím a mně pomohlo spíše to alternativní. Šári, nezkoušely jste třeba kineziologii nebo podobně?

Marci, no oni jsou strašní pomocníci :grinning: u nás Verunka neustále se mnou vaří, takže musím obden péct apod... :grinning: a asamozřejmě že to vypadá jak po výbuchu, já jsem na nervy, výtvory o těch ani nemluvím, ale Verča je spokojená :grinning:
24. bře 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári:já ji dneska vytáhla poprvé.My máme to 3 v jednom,takže ho tlačím jako v kočárku.Jemu se tam líbilo a ovladatelnost je dobrá.Jen musíme oddělat šlapátka,protože občas sundal nohy z držedla a pak to bránilo v provozu:slight_smile:
Míše to vůbec neávidím.My máme v rodině špatnou páteř a já jsem s tím už taky byla.Naštěstí se zatím prognóza doktora nepotvrdila a migrénama netrpím.Léčitele bych asi v tomhle případě zkusila.Ty bylinky někdy dokážou divy a co u takovýho dítěte chceš dělat.

Marci:a můžeš napsat přibližně cenu.Koukala jsem na netu a ty ceny mi příjdou šílený.
24. bře 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári, tak kdyby zabraly nějaké ty bylinky, bylo by fajn :pensive: přeci jen - od mala do ní cpát prášky, ty alternativní způsoby jsou vždy k tělu šetnější a nemívají vedlejší účinky :pensive: stejně si to nedovedu představit, fakt jsem netušila, že tím trpí i děti :frowning2: :frowning2: :frowning2: ten exém s tím bude určitě souviset, jestli má citlivou kůži, tak bude na stresy a problémy takto reagovat - já to mám to samé :pensive: :zipper_mouth: budem na Mišku myslet, aby jí z toho bylinky pomohly! :wink:

Marci, Beti, no to máte pěkný pomocníky!!! :grinning: :grinning: :grinning: já už se snažím taky Matyho začleňovat do běžných činností, dřív jsem dost věcí nechávala na dobu, kdy spal, ale ted se snažím vše dělat "při něm" a když spí, tak si trochu odpočnout, vypnout a "nestarat se" . zatím se mnou teda jen aktivně věší prádlo, když jsem ho věšela doma, tak mi mokré nosil do šuplíků a vyměnoval za suché a ted, když věším na balkon, tak mi tak aktivně podává prádlo, že to samo nestíhám odbírat, tak to hází na tu špinavou zem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: pomocníček jedna radost!!! :sweat_smile: na vaření jsem ještě nenašla odvahu, ale máme starou kuchynskou linku, kde není moc místa, tak ho tam ani nemám jak posadit, aby se třeba aspon díval, tak to si musí vždy vystačit s magnetkama na lednici, případně rabuje skřínky :rolling_eyes:

Luci, tak tříkolku máme taky, Maty ji taky dostal k narozkám, ale takovou tu obyčejnější. měl jí tady v obýváku a moc se o ní nestaral - no sám na tom jezdit neumí, že - na ty šlapky nedosáhne a my u ní nemáme ty stupátka, tak nevím, jestli ji vytáhnout ven - zas by to byla alternativa kočárku, což už mě nebaví furt tahat, ale když furt sám nechodí. no musím se nějak dokopat k tomu, abych to vyzkoušela, třeba se mu to taky bude líbit a budem mít trochu změnu. Akorát my na ní nemáme tu ohrádku kolem sedátka - jen takový tříbodý pás, tak aby mi z toho ještě nevypadl :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
28. bře 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky:slight_smile:

Jani-Maty ještě sám nechodí?Nebo jsem to špatně pochopila? :confused: :sweat_smile:
28. bře 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:to je jasný,že ještě něšlape.To si ještě nějakej čas počkáme.A nemáte na trojkolce volnoběh.Pokud tam nejsou stupátka,tak to tam většinou bývá.Ale mě v tom Adam vydržel jen 2 dny.Teď je ve fázi,kdy v kočárku nechce vůbec být a a chce se jen nosit.Prý to ty děti zase přejde,ale kdo to má vydržet :grinning:
Mě Adam taky v kuchyni nepomáhá.To bych asi nic neudělala.Ale luxuje,uklízí se mnou prádlo,...
29. bře 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buni, nechodí :frowning2: :frowning2: :wink: narodil se o měsíc dřív a koncem pánevním - to bude asi ten problém - nemá dovyvinuté chodidla, dlouho se na nich neudrží - samo už stojí a obchází nábytek - ale do prostoru se nepouští, ani se sám v prostoru bez opory nezvedne. od porodky cvičíme Vojtovku - do roka pravidelně, než začal lézt. ted máme cviky na ty nožičky, ale Maty to docela dost bojkotuje, tak je to těžké s ním cvičit :confounded: Největší "práce" je na něm, musí si k tomu prostě dozrát, což nám ted na rehabce paní řekla, že to je ještě otázka měsíců, že to vidí až kolem toho jeho druhého roku :unamused: :unamused: je to i na něm poznat, když se postaví, tak se mu ty chodidla mají tendenci vytáčet ven. :pensive:

jestli bude další dítko zas prdelkou dolů, tak si ho nechám otočit - tohle už fakt raději ne! :angry:

Luci, stupátka tam opravdu nemáme, což je naprd, bez těch to bude asi složité, kam si dá nohy, že!!! :unamused: volnoběh asi nemáme, jen tu vodící tyč :sweat_smile: a Adámka už tříkolka nebaví, jo? A nosit se chce i po venku??? to máš teda fušku, ne?
mně naštěstí aspon Maty sedí v kočárku, díky bohu za to a tuk tuk tuk, at mu to vydrží, jinak fakt nevím, jak bychom venku fungovali!!!! :confused:
29. bře 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha Jani,to jsem nevěděla,ale i když je to ted náročné,tak se to spraví a bude lítat jak ďas,jen to chce čas,no :wink:
A ty jsi ho i KP rodila?Tobě neudělali císař?no to já bych to asi nedala-ufff :sweat_smile:

My o víkendu slavíme roček,tak Kačka dostane odrážedlo,tak jsem zvědavá,jak jí to půjde,taky teda ještě nechodí,jen kolem nábytku,ale je vidět,že už by moc chtěla :grinning:
29. bře 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:však on ti jednou chodit bude:wink:Nožičky se spraví a jinak na něm nejde poznat,že se narodil dřív.S náma do cvičení chodí holčička,která taky ještě nechodí a porodem to není.
Zkus nastavit ten volnochod.Myslím,že to je podle nějaké normy,nejsou stupátka,musí být volnochod.Ale všichni víme,jak se to u nás dodržuje.
30. bře 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buni, já rodila v Bohunicích a ve fakultce ti na výběr nedají - musíš přirozeně!!! :rolling_eyes: pro mě to ale bylo stejný, jako bych rodila, kdyby byl normálně. Jen pro něho to bylo náročnější a taky při průchodu hlavičky zvedl obě ručičky, tak mi ho nakonec páčili. ale musím říct, že byli sehraní a šlo jim to pěkně od ruky!!!!

my jsme ted taky Matymu konečně dovezli poděděné odrážedlo, ale zatím ho moc nebere. Respektive, je to takové to autíčko a má odklápěcí sedadýlko a to Maty furt oddělává a to je tak vše :grinning: :grinning: :grinning: posadím ho na to, dělám jako že se nožičkama odráží, strašně se tomu směje, ale sám nic :sweat_smile:
tříkolka šla úplně stranou, tak ji musím ještě pořádně prozkoumat - ale jestli je volnoběh, jako že jede sama, když ji tlačím tou tyčí, tak to jo :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Buni, tak to hezky oslavte, bude dorta doma pečená nebo kupovaná? :slight_smile:
kdy má přesně Kačka narozeniny?
30. bře 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:vybrat ti nedají nikde,ale myslela jsem,že chlapečky rodí císařem.A z odrážedla si nic nedělej,Adama to taky moc nebere.Odrážet se umí,ale taky mu trvalo než na to přišel a třeba na motorce dosáhne nožičkama až teď.Skvěle mu to jde na nočníku,to mi dneska předváděl dokonale.
Dneska se mi po měsíci opět podařilo,aby se vyčůral do nočníku,jenže mi tam do toho hodil ovladač na TV a ten to nějak nerozdýchal.

Buni:a jaký odrážedlo jste jí vybrali.

Šári:ještě se vracím k tomu očkování,jestli ti můžu poradit,očkovat bych nechal.Malej už to má 2 týdny a že by to bylo o moc lepší,to rozhodně není.Takže za mě,jsem pro.
30. bře 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, cenu pískoviště a spol. nevím, přes to je manžel, to jde mimo mě, ale je to známej, takže to nějaká hrůza nebude.
Davida odrážedlo taky nebere, má motorku i auto s odklápěcím sedátkem a akorát ten úložnej prostor ho zajímá, furt tam něco ukládá.
Jinak se musím pochlubit, že až na noční a polední spaní mám odpleněný dítě. I ven už chodí bez plín. Jediný co ještě nevím jak vysvětlit je to, že se může vyčůrat i na trávu venku a ne jenom do nočníku. I venku to prostě musí být nočník :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. bře 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
marci:to je dobrej.Šikula.Já kakání ještě nepodchytila a čůrání jen po spaní.Teda do hor,ta jsem nevzala nočník a od té doby to zase bojkotoval.
30. bře 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani,tak to tě obdivuju,já byla rozrhaná a to jsem rodila přirozeně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak děkuji za přání a dortík budu dělat sama,jsem přece jenom cukrářka,tak to by byla ostuda,kdybych si ho nechala dělat :grinning:
Ale bude to jen jablíčkovej s beruškou ,aby ho mohla i Kačenka a pro dospěláky "mokrý pes"se zakysané smetany :slight_smile: doufám,že Kačka vydrží chvilku v ohrádce,protože se mi ted furt sápe po nohách a v ohrádce řve jak tur,nejde ted nic dělat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Holky,to vám brzo chodí dítka na nočníček,šikulky:slight_smile:My už ho máme taky,ale bojí se na něm sedět furt z něj slízá :sweat_smile:

Luci odrážedlo jsme vybrali prďácký,tak snad na něm bude jezdit a nebudeme ho muset mít schované pro další dítko :je to toto- http://www.slune-cz.cz/odrazedlo-injusa-motorka-hello-kitty/
30. bře 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, slyšela jsem - tedy v době, kdy jsem to aktuálně řešila, že u Miloušů jsou k císaři svolnější - ale vlastní zkušenost nemám, bohužel se to nedá vyzkoušet na víc místech na jednou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Maty se naštěstí na nočníku odrážet nemůže, máme koberce - ale zas by měl průpravu na to odrážedlo :dizzy_face:
chudák ovladač!!! :pensive: :pensive: :pensive: :sweat_smile:

Marci, Dejvík je fakt šikulka!!! až se mu zalíbí čůrat na travičku, tak nebude chtít jinak!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :grinning:
Maty dělá s odrážedlem to samé co Dejvík - nevím proč to sedátko nejde něčím "zamknout", aby jim to nešlo odklopit!! :angry:

Maty už teda obstojně čůrá do nočniku, ale musím na to myslet já! sám si neřekne a jak je ted doma co nejvíc nahatej, tak učůrává všude možně - dnes i 2x za sebou na maminku!!! :confounded: je jak pejsek - nejde to najednou, ale po trochách :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: kakání furt nechápe, že může taky do nočníku - takže plínka to jistí, včera mu teda nebylo blbý "hodit" to pod sebe na koberec, ani si nepřičapl :sweat_smile:

jé Buni, ty jsi cukrářka? tak to bude dortík jedna radost!!! :wink: :wink: :wink:
když měl Maty rok, tak se taky nočníku bál - dokonce když jsem ho na něj posadila, tak se strachy počůral :grinning: :grinning: :grinning: to byla trefa!!! :sweat_smile:
no já na to, že Matyho ze mně páčili, tak jsem ani tak moc natrhlá nebyla - asi mě dobře nastřihli - jen jsem teda měla pořádnej hematom na zadku -tak to pár dní bolelo, než jsem se mohla normálně posadit. ale šití pohoda :dizzy_face: asi to bylo i tím, že se Maty narodil o měsíc dřív - měl jen dvě a půl kila :slight_smile:

jinak holky, máme dnes megaúspěch - Maty udělal své první 4 krůčky úplně sám!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. bře 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda Buni, to odrážedlo je fakt prďácký!!! to se určitě Kačce bude moooc líbit!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. bře 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jůů Jani,moc,moc gratuluju.Vidíš my o chození a on už chodí -šikulka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
:grinning: Maty-pejsek :grinning:
No,uvidíme jak se dortíky zadaří :sweat_smile:
Tak menší miminko leze určitě líp :slight_smile: Kačka měla 3,610g a navíc obmotaná pupeční šňůrou,takže jsme se přetahovaly a pak ještě přirostlá placenta,takže jsem si užila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
30. bře 2010 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buni:mě malej začal na nočníku trochu sedět až tak před dvěma měsíci.Dřív to vydržel tak 3 sekundy.Odrážedlo je super:slight_smile:

Jani:Mooooc,mooc Matymu gratulujeme:slight_smile::slight_smile:Je to šikulka:slight_smile:Taky mi to teď s těma Miloušema říkala kamarádka.Ale od kámoše doktora,co dělal na Obilňáku jsem slyšela,že na přirozený porody nejvíc jedou u Miloušů,tak si vyber.Já druhé dítko budu nejspíš rodit v Bohunicích.KamarádkA tam má známou doktorku a já bych chtěla vyvolávačku,takže bych se zkusila domluvit s ní,že by mě přímo odrodila.Ale uvidíme,na tohle je ještě brzo:wink:
31. bře 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci-díky :slight_smile: My to chcem zkusit v létě.Bude běhat s holou prdelkou po zahradě,tak snad už se nočníčku bát nebude :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Já rodila u Miloušů a doktoři atd dobrý,akorát bych brala víc soukromí,protože vedle porodních sálů jsou hned monitory a aji koupelna s wc a chodí tam maminy (na monitor)co mají ještě na porod čas a člověk ,když tam sténá a trpí a vyprazdnuje se,tak mi to nebylo moc příjemný :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A při kontrakcích vypisovat papíry,to je taky lahůdka,ale to tak mají asi všude :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. bře 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci proč bys chtěla u dalšího porodu vyvolávačku? :astonished:
31. bře 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, díky za gratulace :dizzy_face: zatím se další pokusy nekonaly :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:

Luci, vyvolávačku - proč??? :confused:

vypisování papírů při kontrakcích - no comment!!! doktor mi ještě říkal, at nezapomínám dýchat, že zadržuju dech, tak mu říkám, že musím, abych to vůbec dočetla, co podepisuju :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
naštěstí v Bohunicích mají ty záchody odděleně - to jsem nevěděla, že u Miloušů ne, to je blbý :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no Buni, ty sis teda pěkně ten porod užila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :astonished:
31. bře 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buni:vypisování papírů při kontrakcích je kapitola sama pro sebe.Dodneška nechápu,proč to nemůže vyplnit manžel nebo to nepočká až po porodu.

Já rodila taky u Miloušů,ale byla jsem tam úplně sama.Jen mi pak vadilo,když jsem ležela na pokoji,který sousedil s porodníma sálama.Fakt super,když celou noc posloucháte,jak někdo heká.

Marci,Jani:vyvolávačku bych chtěla z několika důvodů.Adam se narodil dost velkej a druhý dítě bývá většinou větší a já bych nerada rodila pětikilovýho cvalíka,takže bych tentokrát nerada přenášela.Manžel si nemůže vzít dovolenou ze dne na den,ale plánuje to týdny předem a teď nám to vyšlo tak,že mu dovolená skončila,když jsem porodila,takže s náma doma pak už nebyl a u druhýho dítětě si nemůžeme dovolit,aby neměl dovču.A nakonec,já měla falešný kontrakce den předem a bylo to pro mě dost fyzicky i psychicky vyčerpávající.Prostě čekáš,že už to bude a ono nic.Takže i proto bych radši vyvolávačku s jasně daným termínem.Ale samozřejmě záleží,co na to doktor.I když kámoška takhle teď rodila a nemohla si to vynachválit (ne tu vyvolávačku,ale ten termín).
31. bře 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, aha - tak to jo, kdybys měla přenášet :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: no měli jste teda pech s Adámkovým porodem - to je fakt ukázka toho, jak kolem dítěte nenaplánuješ nic!!! :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

tak ted jsem čím dál víc přesvědčená, že u Miloušů rodit nebudu - původně jsem o tom uvažovala, kdyby bylo druhé mimi zase KP, tak že by mi třeba udělali ten císař, ale co tu píšete, tak e-e!!! půjdu do Bohunic - už jen pro to, že si to tam chci vychutnat, jak to je zrekonstruované :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
ale co tady o prodech, když ani těhu nejsme, že :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamky, nevím, jestli to píšu na nejvhodnější místo, ale třeba :slight_smile: Není tu nějaká mamka z Kohoutovic? Mám dvouměsíční holčičku a hledám spřízněnou duši :slight_smile:
31. bře 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci-to sis teda užila,takovýho cvaldu :astonished: A ty jsi měla nadstandard??Ty pokoje vedle porodních sálů,jsem slyšela že jsou...

ad papíry-to já taky nepochopila,mohly jsme to vyplnovat klidně i před termínem porodu na kontrole,když už člověk věděl,jestli chce epidural,atd...i když já ho původně nechtěla,ale ty kontrakce byly tak hrozný,jak mě prdla voda,že jsem podepsala cokoliv co by to zastavilo,protože jsem je měla celou noc a a až ráno praskla voda a rodila jsem až ve 13:53:slight_smile:

Samozřejmě bez epiduralu,protože měli akutního císaře a já řekla, že klidně počkám a pak už bylo na epi pozdě :grinning:

A když já rodila,tak jsem byla na náhradním sále,hned vedle sesterny,kde to byl teda průchoďák a dost mně tam vadila uklizečka,co tam šla zrovna vynášet koš :confounded:
Když jsem byla na kurzu,tak jsem si vybrala krásný pokojík s červeným porodním křeslem a ono bylo tak plno,že jsem si vybírat nemohla :stuck_out_tongue_closed_eyes: A pokoj jsem měla naproti sesterně,ale stejně tam nebyl klid,vždycky nějaký mímo řvalo a ve dne to byl taky furt průvan ,dveře se netrhly:unamused:

Jani- :grinning: :grinning: ..příště bych šla asi do Bohunic,mám to blíž a kámoška tam byla a ty fotky z pokoje a koupelna jak v hotelu :slight_smile:
31. bře 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani a myslím,že ses ptala ty:slavíme v neděli 4.4. :dizzy_face:
31. bře 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já nevím, ale já jsem při příjezdu žádný papíry nevyplňovala. Rodila jsem v Bohunicích. A i na jméno malého se mě zeptali tak 10 minut před narozením, kdy už mu přichystali náramek. Na holčičí jméno se mě vůbec nikdo neptal. To jsem asi měla nějakej nestandardní postup :grinning:
31. bře 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak já teda sotva přežívám :angry: :angry:nevolnosti neustupují, jsou furt stejný, dneska jsem v obchodě nechala polovinu nákupu a letěla domů :angry:
Buni, s tou vyvolávačkou....není to zas až tak jednoduchý, neměla jsem jaksi porod podle svýc přesdtav, byl vyvolávaný, jasně, víš, kdy budeš rodit, ale....vyvolávat porod ti můžou třeba dva,tři dny, nemusíš porodit v ten den a nástup kontrakcí máš okamžitě, já měla kontrakce od začátku po dvou minutách 7 hodin, myslela jsem, že je to moje poslední chvilka. jinak když srovnávám, co říkají mamky, které měly vyvolávačku a pak rodily normálně, vyvolávačka bolí víc, tělo není na porod přichystané a je to "násilný", i když rodit takovýho macka taky musí být hrozný. on si člověka asi u toho porodu moc nevybere... :frowning2:ale každopádně ti přeji, aby ti další porod dopadl dobře a za přítomnosti tatínka.

s tím nočníkem...já si dala závazek, že to musíme zmáknout na jaře, abych ji dala jen kalhotky a ona cítila chlad, když se počůrá. budeme kupovat redukci WC, protože nočník to jaksi ee u nás.

holky, at se vrátí zase to hezký teplý počasí!!!
31. bře 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti s tou vyvolávačkou jsem psala já.Já si to radši ani o tom vyvolávání nečtu.Zatím nejsem ani těhotná,takže třeba změním názor.On každej porod má něco a každej to má jinak.Někdo měl vyvolání v pohodě,jinej ne.Zase uvidím,co mi pak řekne doktor.Oni by ti to neměli vyvolávat,pokud na to porodní cesty nejsou připravený.Takže to nejde tak jakože si 2 měsíce předtím řeknu,kdy budu rodit,ale nechci přenášet déle než pár dnů.
Už si to nepamatuju,proč to vyvolávali tobě?

Marci:tos měla super.My u Miloušů jsem v tom "nejlepším" vyplňovali formuláře.

Buni:jo,byla jsem na nadstandardu.A slyšela jsem všechny rození a taky každý vchod na oddělení,protože to bylo hnedka u vstupu.Ale hlavně mě tam s... takový 2 starší sestřičky na novorozneckým.
31. bře 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek