• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
autor
Luci, promin, demence, já měla malou KP a měli podezření, že už mi nevyživuje placenta, takže jsem rodila 38+0 a malá byla v pohodě, 2,80, myslím si, že byl ještě čas. byla jsem po 2 vyvolávačkách pořád na 2 cm a PA mě chodila roztahovat ručně, což byl asi nejhorší zážitek z porodu. ale prostě je to porod od porodu a kamoška tady měla vyvolávačku ve 41 týdnu a do 5 hodin porozený a prý naprosto v pohodě. já jsem se nechala naštěstí předělit ze šestinedělí na nadstandard a byla jsem spokejená, na Obilnáku jsou pokoje hodně velký a já byla po 4 a bylo to prostě moc.
31. bře 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti-mně taky PA roztahovala ručně-šílený :confounded: Já musela pochodovat, aby mi ustoupil jakejsi lem,či co :pensive: A pak mi cosi píchly a už to jelo...úúúúáááá :grinning:

Luci-jj.já o tom právě slyšela,teda vlastně četla v recenzích na Milouše,že je to hrozně slyšet.Je to stejnak mazec,že si to člověk platí a je tam takovej bordel :zipper_mouth: Jak dlouho jsi přenášela?Já přesně týden a v sobotu jsem měla jít na monitor po 3 dnech a rovnou jsem tam jela porodit,už mi slibovali vyvolávačku.
31. bře 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti vůbec ti ty nevolnosti nezávidím,já to naštěstí v těhu nezažila a ani zažít nechci-brrr ...ale na dvojčata mám taky šanci,moje mamka je z jednovaječných dvojčat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Přeji ti at tě to brzy přejde :wink:

marci-to bylo fakt štěstí,že to po tobě nechtěli,je to fakt opruz,když je ti šoufl a máš se na něco soustředit :unamused:
31. bře 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

llluci...jojo, nakonec jsem se rozhodla, že to očkování dáme :wink: ale musíme počkat, obě holky jsou marodi - Míša má chycené dutiny, takže je na ATB a u Juli to vypadalo jen na rýmu, ale už začíná být taky celá zahleněná.
Jinak EEG u Míši dopadlo celkem pozitivně, prý to teď není nijak hrozné, ale je tam vidět nějaká tenze či co, co v případě stresu, únavy apod. vyvolává bolesti hlavy. Dostala nějaké prášky které mají potlačit nějaké chem.reakce v mozku, dr.říkal, že po nich nebude unavená, ale já tam vyčetla, že je to možný vedlejší účinek. Zatím jí to nedávám, počkám až po těch ATB a dr nás ještě poslala na ORL a opětovnou kontrolu na oční.

a když čtu vaše poslední příspěvky, je mi úúúzko :slight_smile: zažila jsem porod bez i s vyvolávačkou a hlásím se k těm, co říkají, že s vyvolávačkou byly ty bolesti horší. A tím, že já bohužel většinou reaguju na léky až moc dobře, tak to byl takový fofr, že jsem se nestíhala otvírat a Julii jsem rodila otevřená sotva na 8cm, PA se mě snažila při kontrakcích otvírat, a ačkoliv nástřih byl prý minimální, tak mě J. potrhala vevnitř a zbytek asi naškubla doktorka při šití, protože jizvu mám velikou.

beti...dvojčátka byly můj sen do prvního porodu :grinning: :grinning: ale já jsem zb "nepodařených" dvojčat, takže malinkatou šanci mají až moje holky :wink:

ad nočník......my už máme taky plenky jen na spaní a na ven, protože na vyslíkání venku přece jen ještě není dost teplo a navíc si říká málokdy - nebo spíš to říká často - kdykoliv vidí nočník, uvědomí si, že nemá plenu apod. :grinning: - takže pořád musím hlídat, ptát se nebo odhadovat jestli tentokrát to AA znamená, že chce na nočník. Ale počůrané tepláky už máme minimálně :slight_smile:
31. bře 2010 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beti:on je u toho trochu rozdíl,jestli ti to vyvolávají uměle nebo jestli jsi už trochu připravená.Ale uvidíme,zatím ji chci i kvůli manželovi.

Šári:to je fajn,že vám to dopadlo celkem dobře.Snad budou brzo holky O.K.

Já právě teď Ádulu nemůžu nechat nahatýho,takže dávám jen po probuzení.Ale až bude zdravej,tak na to naběhneme.A teď mě trochu vyděsila kamarádka,že se děti nemají nechávat nahatý,protože jsou z toho záněty.
1. dub 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já jen k porodům můžu dodat, že se na ten případný další moc netěším :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: bez kontrakcí bych se fakt obešla :pensive: :pensive: :pensive:

Šári, tak fajn, že má Míša EEG lepší :pensive:
A Juli je taky šikulka skoro bez plínek :wink: :wink: :wink:

Luci, jako i kluk může mít zánět, když ho nechám nahýho??? čeho zánět??? :confused: :confused: :confused: Maty je doma nahej furt!!! :zipper_mouth:
1. dub 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buni, tak dopředu přejem Kačce všechno nejlepší :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Reny82 - my jsme z Vinohrad -to je trochu dál :pensive:
holky tu jsou převážně mimobrněnský :wink:
1. dub 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:zánět pindíka.Prostě se mu tam asi dostane špína,jak sedí na zemi.Taky mě to nenapadlo,ale ona se s tím teď potýká u svýho syna.A právě doktorka jí řekla,ať chodí bez plínky,ale tepláky nebo tak mu dává,Manžel mi říkal,že na to jako malej hodně trpěl.Ovšem,jak chceš pak naučit dítě na nočník,to nevím,Když jsme u toho nočníku,tak mě včera pěkně naštval manžel.Viděla jsem,že chce malej kakat,tak jsem ho svlíkla a kdykoli si přidřepnul,tak jsem ho dala na nočník.Ale jelikož jsem vařila,tak jsem pověřila manžela,aby ho hlídal.Jeho první reakce byla,ať mu dám plínu :angry: tak jsem mu vysvětlila,že bez plínky se to nenaučí a co myslíte.Do pěti minut byl bobek na zemi a manžel si vesele seděl na gauči a četl si :angry: :angry: :angry:
2. dub 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani-děkujeme :dizzy_face:

Luci-njn.ti muži,všechno má čas a jsou strašně unavení :confounded: I když teda já ,když mýho o něco poprosím tak jak kdy,ale hned to jde udělat,ale taky má momentky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jsem zvědavá jak to bude u nás s nočníkem...
2. dub 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buni:u nás bude všechno za 5 minut :grinning: :grinning: Ale 5 minut není časově určeno :grinning: :grinning: Jsem zvyklá,že věci musím říkat 10x než se to udělá a pak teprve,když zvýším hlas,tak se to udělá.Ale manžel se mě pořád ptá,kdy už bude malej chodit na nočník,protože ho nebaví přebalovat (koho jo) a pak mi udělá tohle.A já se tak těšila,že konečně budeme mít první úspěch s kakáním.No nic.Jo a taky radši přeju dopředu vše nej ke Kačenčiným prvním narozeninám.Jakou plánujete oslavu.
2. dub 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci-děkuju,u nás ještě vítězí slova AŽ ALÁH,což je doba neurčitá (to je např.zrcadlo,polička na wc ap.),takže bud za moment,nebo někdy až se bude chtít-toť aláh a nebo nikdy :grinning: :grinning:
To je škoda s tím 1.káknutím,ale snad se to podaří příště a manžel si dá větší pozor :wink:

Jinak oslava bude na vícekrát,ale v sobotu přijede kámoška s přítelem ze SR.V neděli pravá oslava s dárkama,to by přišli tchánovci.(dortíky už mám hotové a jsou celkem 3 :sweat_smile: )pak hodím foto :wink: a podle počasí pak přijdou kamarádi a nebo až v pondělí-uvidíme :slight_smile:
2. dub 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky čekáme na první úspěch s kakáním - zatím je to stále plína a jednou koberec.
dnes ale šel kolem záchoda a řekl "kaka" tak Martin jako že ho mám dát, že si určitě říká, tak jsem ho svlíkla, podžela nad záchodem a on si mohutně prdnul :grinning: :grinning: :grinning: - tak si možná řekl o kakání ,ale byl to jen "prdeček" a nebo taky prostě náhoda - což je pravděpodobnější :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

taky Martinovi někdy 5 minut trvá poněkud déle - někdy i 20 minut!!! :angry: :angry: :angry:

Luci, tak třeba zítra se zadaří!!! :wink: :wink: :wink:

Buni, at se všechny oslavy pěkně vydaří a dortíky chutnají :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
mnam!!! taky bych si dala :grinning:
2. dub 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě k tomu zánětu - Luci, tos mě fakt dostala!!! jsem netušila, že i pindík se může zanítit!!! budem to muset nějak pořešit :pensive: :pensive: :pensive:
jinak všem krásné Velikonoce :slight_smile:
3. dub 2010 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné ráno holky,

tak dnes už je to rok co jsme netrpělivě čekali,až se nám před 14h.Kačenka vykulí na svět :slight_smile: děkujeme za přání
a přejeme všem krásné Velikonoce a sladkou pomlázku :slight_smile:
4. dub 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,přejeme všem krásné velikonoce.

Buni:ještě jednou přejeme Kačence vše nejlepší k jejím prvním narozeninám.

Jani:mě to taky překvapilo.
4. dub 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oslava Kačenčiných narozenin :slight_smile:
4. dub 2010 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buni, krásný dortík!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
a jak mu dává Kačenka pusinku - nádhera :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Tak to vypadá, že se oslava vyvedla :wink: :wink: :wink:
5. dub 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky hlasím se zas po delší době :slight_smile:
Buni malá je krásná a jaký má krásný dortík :dizzy_face: :dizzy_face: :slight_smile:
jani máš nové foto v profilu pěkné :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face:
Luci my na nočník taky zatím nechodíme když jí posadím tak vždy něco udělá ale sama si neřekne spíš až když je to v plínce to jo to řekne eee :slight_smile:
jinak nás ted čeká priorix jsem zvědava na reakci ale zapasíme s kašlem a rýmou a už mě to neba :frowning2: tak doufam že do očkování bude dobrá.....
5. dub 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Barči,
díky za pochvalu fota :dizzy_face:
tak co Velikonoce - nebolí vás s Terinkou prdelky???
snad do očkování vyzdravíte, at to máte za sebou :wink: My už jsme to naštěstí zvládli, jsem i ráda, docela jsem se toho bála. no za půl roku zas, že :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Maty na nočník chodil hezky, vždycky něco udělal, ted to začal bojkotovat - naučil se z nočníku slézat a už ho tam neudržím párem volů!!! :frowning2: :frowning2: :frowning2: snad ho to brzo přejde :rolling_eyes:
6. dub 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek Holky.My jsme velikonoce prostonali.Chytla jsem chřipku nebo tak něco a druhý den onemocněl i manžel (ten chytne vždycky všechno od všech,takže se to dalo čekat).Jedinej,kdo je zdravej je Adámek.Ale mrskání maminky si užil.Pro velký úspěch jsme odpoledne nabančili i tatínkovi :grinning: Dneska jdeme na kontrolu k Dr. kvůli tomu pneumokokovi.Doufám,že mu udělají kontrolní odběr.Teď nám konečně vyrostly nové zoubky,dvojky dole,manžel byl už nervózní,tak jsme rádi.

Jani:taky chválím fotku:slight_smile:

Barča:jo,nočník,Adámek si neřekne.Když něco chce,tak to vždycky dovede nějak říct,resp. naznačit,ale nějaké nehody ho nezajímají.

Buni:dortík je nádhernej,dávám velkou pochvalu.
6. dub 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda Luci, tak mě mrzí, že vás to tak všechny odrovnalo -tedy krom Adíka, asi je ted imunní, když bral ty antibiotika, ne? i když ty jsou na bakterie a chřipajzna je vir nebo tak nějak, ne?
Tak snad vám kontrola dopadla dobře a Adík bude už v pořádku :wink:
díky za pochvalu :dizzy_face:
6. dub 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
buni - opožděná gratulace Kačce k 1.narozeninám :slight_smile: fotečky moc pěkné

u nás Míša lepší, zato s Juli se ta rýma furt nějak táhne, jeden den vypadá líp, pak zas začne soplit víc :unamused:

llluci-tak snad už je líp? A s tím zánětem předkožky,slyšela jsem, že na to jsou někteří chlapečci háklivější. Nemůže to třeba zlepšit důslednější hygiena? Jinak já Juli moc nahulatou nenechávám kvůli chladu od země, takže běhá v tepláčkách a holt furt vyslíkáme a oblíkáme popřípadě převlíkáme :grinning:
k nočníku: jak jsem chválila, že už nemáme moc nehody, tak v sobotu mi to J. nandala. Byla u nás návštěva, kamoška se mě na to ptala, tak říkám, že jen když nedávám pozor - a podívám se na malou, dřepěla u hraček a najednou pod ní louže jak Brno. Tak jdu převlíct a zjistím, že v teplákách má i jinou nadílku. A aby mi to nebylo líto, tak si to večer zopákla ještě jednou a to měla fakt všude......
6. dub 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoje holky omlouvám se, že vám sem tak lezu, ale nejste třeba některá ze Slatiny? Bydĺím tu rok a nikoho neznám. Od ledna mám miminko a ráda bych tu chodila s nějakou maminkou na procházky...díky Janča
7. dub 2010 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak výsledky budeme mít až ve čtvrtek,musíme vydržet.Už jsem si koupila prevenar a kdyby to vyšlo dobře,tak máme jít příští týden na očkování.

Šári:julinka je šikovná:slight_smile:No,oni prej jsou holčičky v tomhle ještě citlivější než chlapečci.Problém je,že ty to tomu klukovi nemáš,jak vyčistit.Předkožka se ještě nestahuje,....
7. dub 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
llluci......aha, já myslela, že kolem toho roku, roku a půl už se předkožka stahuje.......no, tady je vidět, že nemám syna :wink:
a holky určo náchylnější jsou, je fakt, že já ani Míšu nahatou nikdy moc nenechávala. A musím zaťukat, my s tím problém nemáme, ale mám kolegyni, která musela malou brát na gynekologii už v 5-6ti letech a neustále přeléčovaly nějaké výtoky a záněty.
janulev.....jsem mimobrněnská.
7. dub 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

Šári, pěkně ti to Juli "nandala" :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Maty ted čůrání do nočníku fakt bojkotuje, navíc začal dělat blbiny u jídla, hází si ho do bryndáku (má takový ten s kapsičkou) a pak to jí z toho, nebo si to nacpe do pusy, pak plive ven :angry: :angry: :angry: :angry: fakt z něj začíná být pěkné zlobidlo!!! :frowning2:
My předkožku stáhnem jen trochu, zatím. Ale zas, když tady leze nahej, tak ji má zataženou, tak by se mu tam nic snad dostat nemělo. a min.2x denně mu pindíka myju, tak snad to bude v poho :wink:

Janulev, tady je hodně maminek spíš mimobrněnských, navíc děti nám ted dorostly spíš do věku "písku" :wink: :wink: :wink:
dnes jsem Matyho z pískoviště tahala "násilím", ječel jak siréna! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. dub 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári:mě zatím neříkala doktorka,že mu ji mám stahovat a prý podle nejnovějších výzkumů se má stahovat až kolem 3. roku.Ale to mi příjde pozdě.Adámkovi stejně nejde stáhnout vůbec.

My byli včera poprvé na písku a dobrý.Adámek se snažil dávat písek do kybíku a ani moc nechtěl domů.
8. dub 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my včera nevzali na písek kyblík a to byl problém, naštěstí nám jiné děti půjčily - příště ho berem :wink: dnes asi ne, Maty kýchá a soplí, tak snad z toho nic víc nebude, ale na písek raději nepůjdem :pensive:
8. dub 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

Všem ještě jednou děkuji za přáníčka :dizzy_face:

My byli v týdnu na roční kontrole a malá má 8.800g a 78cm.Dostala taky píchanec Hexu,tak měla 1 den zvýšenou teplotu,ale ted už dobrý.
3. zub už máme venku,tak snad bude chvíli klid,než se objeví 4. který už se taky poklube :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jak vás tak čtu,tak jsem ráda,že zatím nemám klučíka,bych nevěděla co s tím stahováním atd :sweat_smile: Ale holčičky jsou na záněty choulostivější,to je pravda.

My dnes koupili taky pár bábovek a nějaké dostala k narozkám i s kolečkama a taky pískoviště-mušličku,co bude mít na chalupě,tak už se těším,jak se jí to bude líbit :slight_smile:

Snad Adámek už bude zdravej :confused: A Maty je na tom jak,Jani?
9. dub 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak hlásím,že jsme oficiálně O.K. a konečně můžeme mezi lidi:slight_smile:)))

Buni:KAčenka je dlouhá.My jsme starší a rozhodně nemáme tolik.Ale my nemáme v rodině žádný dlouhány.Manžel je dokonce menší než já.
10. dub 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek