• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Super maminky z Brna a okolí, přidejte se.

17. června 2015 
Luci-super,dobrá zpráva.Moc vám gratuluju :slight_smile:

Kačka je dlouhánka,já měřím 174cm a manžel o něco víc,tak má být po kom,ale zase jsme oba hubení,tak je taková drobná :slight_smile: Ale baští hezky,až teda na poslední dva dny,zase trošku zlobí dnes s obědem a včera nechtěla svačinku.Pořád mi plivala rohlík s žervé a při tom jí vždycky tak chutnal :stuck_out_tongue_closed_eyes:
To dítě začíná být opravdový beran :grinning: :grinning:
10. dub 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buni, určo se bude pískoviště Kačce líbit :wink:
my máme 78 cm ted v roce a půl :wink: ale s kilama jsme na tom byli v roce jak vy :dizzy_face:
Maty je dobrej - díky za opatání :wink:
dnes jsme byli v ZOO ve Vyškově a po shlédnutí vstupného jsme to vzdali - páč začínalo pršet, tak nevyhodím 2x130 do vzduchu, že - blbý počasí!!! :angry: zpátky jsme jeli zadem a kousek za Vyškovem jsme v jedné vesinci viděli koníky a jeden si k nám přišel pro pohlazení :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: tak tu máte fotečky :wink:

Luci, gratulace, že jste ofic v pořádku!!! :wink: :wink: :wink: ufff :dizzy_face:
10. dub 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani-móc hezký fotečky :dizzy_face: Dostal koník cukříka? :grinning:

To je síla s tím vstupným do ZOO,si pamatuju,že za nás to bývalo tak 5 kč :stuck_out_tongue_closed_eyes: A slevu na rodinné pasy tam neměli?? :confused:

Taky budeme muset navštívit ZOO,až se nám teda bude chtít šplhat ty kopce,tady v Bystrci :sweat_smile: Ale Kačenka bude mít určitě radost...

Pejsky má ráda a úplně mě uchvacuje jak miluje děti...ta by se kamarádila...a děti s ní...jsme ted byly v obchodě a chlapeček si s ní vykládal a prý "TAK NĚCO ŘEKNI" a ona jen výskala a smála se,tak jsem mu musela vysvětlit,že ještě mluvit neumí,tak jí ukazoval motorku-odrážedlo,skoro až do kočárku jí to strčil a vlásky,že jich má víc než ona... :grinning: :grinning: fakt sranda :grinning: :grinning:
11. dub 2010 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:pěkný fotečky:wink:Ty ceny jsou hrozný všude.To si nevybereš.A brzo nám to teprve začne,až to ty naše dětičky začnou víc vnímat.Já se teď zaregistrovala na ty rodinné pasy,tak uvidíme,jak na tom potom budeme se slevama.Ale my do ZOO zatím dlouho nepůjdeme.Vzhledem k tomu,že Adam je ve fázi nošení se (teda hlavně,když jde s náma manžel,u mě už pochopil,že by jsme daleko nedošli),tak to nemá smysl.Celou dobu by ho manžel neutáhl.A kočár jsme vytáhle naposledy před měsícem.Musím už koupit ty golfky,třeba ho to na chvilku zase bude bavit.

Buni:my máme pejska doma a je to Ádova nejmilejší hračka.Včera večer to vypadalo tak,že pes spal na křesle a Adam se tam za ním vyšplhal i s tatrovkou.Tam mu samozřejmě pořád sjížděla dolů,takže to bylo jen nohoru,dolů,.....A děti taky miluje,ale jen ty větší.Mrňata ho nějak neberou.
11. dub 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci-jj.přesně tak,taky je spíš na starší dětičky,miminka ji nezajímají :grinning:
11. dub 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

cukřík nebyl a nechtěli jsme krmit cizího koně, takže nic - ale i tak byl koník "přítulnej" :grinning: :grinning: :grinning:

Buni, Maty si taky rád "vykládá" s dětma, můžem někdy vyrazit někam spolu, třeba si prckové popovídají - respektive zavýskají a zakřičí spolu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
ceny v ZOO síla a v tom Vyškově nemaj slevy na RP :angry: v Brně, myslím, jo :wink:

Luci, nevyužili byste takto krosničku? my ji máme zamluvenou u kámošky, tak doufám, že nám ji půjčí :wink: nebo bude třeba Adámka bavit tlačit kočárek :dizzy_face:
Matyho berou děti kolem jeho věku a výš :wink: ale když na to přijde, tak "pokecá" i s miminem :grinning:
11. dub 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:s tou rosničkou bych to musela vyzkoušet,jestli by v tom chtěl sedět a v okolí ji nikdo nemá.Dneska třeba valil za cizím psem z kopce pěknou štreku.Jsem ti až měla strach,kdy skončí na zemi,ale nějak to zvládnul.
11. dub 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, do Vyškova v sezoně je to na pytel, cena je už vysoká, protože od dubna už je zase otevřenej dinopark (cena je včetně něho). My tam jezdili v zimě a do dubna často. I v dešti - ale Dejvík je "člověk venkovní" toho nějakej déšť nerozhodí:slight_smile: - gumový skafandr to jistí:slight_smile:
12. dub 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak to je fakt, když nevíš, my ji naštěstí budem mít od té kámošky, teda snad. My dost v létě na chajdě chodíme do lesa a jak Maty furt nechodí a kdo ví, kdy bude, tak se nám šikne. i když už chodit bude, tak dvě hodiny po lese asi nevydrží :astonished:

Marci, to je jasný, ale Mates v kočárku na kterej ještě musím dát v dešti pláštěnku, to je o ničem :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nic by z toho neměl :zipper_mouth:
12. dub 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to je ale počasí ..... :angry: :angry: Julie se konečně dostala z rýmy a nechtěla jsem, aby ji hned zas dostala, tak jsme už 4 dny nebyli venku :unamused: je nervozní, ufňukaná, neví co chce - krom toho, že několikrát za den vytahuje ze šuplíku vestu a čepici, navlíká se do nich a hlásí pápá. Zítra už ale jdem, snad zase nezačne rýmovat.

buni....tak to má Kačka o 4 cm a 200g víc, než Juli v roce a půl :grinning: :grinning:

zvířata a děti.....u nás se miluje všechno a v jakémkoliv věku :wink: Jak zahlídne kočárek na několik set metrů, valí k němu a já ji absolutně přestanu zajímat. Stejně tak psy, kočky, slepice (kupodivu sousedům stále nesou i po tom tělocviku co mají poslední týdny :grinning: )

Zítra má Míša třídní schůzky, tak jsem zvědavá..... snaží se vybojovat samé jedničky na vysvědčení, teď si to ale malinko pokazila a už je nešťastná, že jí zase vychází dvě dvojky. Možná je to profesionální deformace, ale když dostává děcko 2 měsíce samé jedničky a pak dostane pár dvojek a 1 trojku, tak mi nepřijde moc motivující mu říct, že mu vychází dvojka na vysvědčení :unamused: zvlášť když má ještě 3 měsíce před sebou. No, uvidíme :wink:
12. dub 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári, tak přejem, at je Julinka zítra venku spokojená a hlavně, at zas něco nechytne, i kdyby jen rýmu.
my dnes taky nebyli venku a Maty byl taky patřičně protivný :unamused: :unamused: :unamused:

Miška je šikulka a určo si to spraví - ještě je dost času :wink: :wink: :wink:
12. dub 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári:ani se ti nedivím,že radši nechodíte ven.Já jsem dneska chtěla jít na prevenar,ale když vidím to počasí,tak nevím,nevím.

My jsme byli včera u kámošky,má o 1/4 roku staršího chlapečka,v roce začal mluvit a včera už mi říkal básničku.Asi se picnu :sweat_smile: To naše dítě mele něco pořád,ale kloudný slovo z něj nedostanu.Dneska jdeme na cvičení,tak zase budu s "normáníma" dětma,co nemluví zrovna jako my :grinning:
13. dub 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak to je chlapeček supr-vyjímka - to opravdu normální a běžné není :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: nějaké geniální dítko, nebo co??? :sweat_smile:

to je zas počasí!!! :angry: :angry: :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. dub 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani:já vím,že to není normální :wink: Je hrozně šikovnej,To počasí stojí opravdu za starou belu.Už aby bylo hezky.
13. dub 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem dnes byla venku v zimních věcech :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
13. dub 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak priorix jsme zatím nedostali Terka byla tři týdny nemocná měla náběh na laringitidu v překladu hroznej škrábavej kašel při kterým se dáví byl to děs nakonec jsem skončili na antiniotikách :frowning2: ale hlavní je že zabrali a už snad budeme ok zítra jdeme na kontrolu tak jsem zvědavá :slight_smile:
Buni Terka měla v roce taky 78 a váha 8600g jsem taky drobci ale papá přitom o sto šest teď jí bude 17měsíců a má sotva 10kg :unamused: ale mudr tvrdí že je pěkná a mě příjde ok :slight_smile:
Jinak jsem včera objevila 10zub tak už máme dvě vrchní stoličky a bez problémů prořezávání až se divím vždycky byl prujem nebo teploty nebo zvracení a ted nic :sweat_smile:
13. dub 2010 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barca:laringitida je pěkná svině.Vůbec ti to nezávidím,doufám,že tohle se nám vyhne.

My priorix zatím neřešíme.Teď musíme naočkovat prevenar a priorix příjde na řadu až pak.

Kolik Áda měří,to nevím,ale už půl roku má pořád stejnou váhu-10,6kg.My máme teď období,že nechce maso,takže mu ho maskuju do zeleniny.Asi zase začnu mixovat,tak se to nejlíp schová.
14. dub 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barči, chudák Terinka!!!! :frowning2: :frowning2: :frowning2: ale hlavně, že jí atb zabraly. ty laringitidy, když to člověk slyší, to by "porazilo" dospělého, natož ty malý prďolky, chudinky!!!!! :unamused: :unamused: :unamused:
Maty měl v roce a půl taky 10 kg - a dr., že je to v pohodě :wink: :wink: :wink: jí hezky, jen má víc pohybu, tak spaluje- znám děti, co mají i míň a samo takové, co toto mají už v roce.
taky znám ultraštíhlou mamku s tatkou a ti mají 5-měsíčního prcka, kterej je jen na mlíku a má 8 kg :grinning: :grinning: :grinning:
Matymu se klubou špičáky, ale zatím tuk tuk tuk - dobrý, žádná horečka, ani nic jiného :pensive: :pensive: :pensive:

Luci, já taky dělám Matymu "kašičky" resp. jídlo, co se mu dobře nabírá na lžičku, takže já teda jako víc rozvařuju a krájím na malé kousíčky :dizzy_face: Maty totiž špatně kouše - je to lump, co jde, tak jen spolkne :rolling_eyes:
14. dub 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

To počasí je hrůůůza :frowning2:

Jani-můžem se určitě sejít,at si děti "povykládají" Kačka je fakt seznamovací :slight_smile:

Luci-chlapeček že v 1 roce mluvil??Téda,to my jedem furt táta a báb bá-že chce napít a když je nejhuř tak mama,mama :grinning:

Holky to jsem ráda,že ty vyše dětičky jsou tak přibližně váhově stejní,jsem se bála,že máme doma moc velkýho hubenoura :wink:

Barči-chudátko malý,tak snad už bude zdravoučká a 10 zoubků??Kdy vám vylezl první?My máme zatím 2 a kousek třetího :grinning:

U nás se taky moc nechce žvýkat,ale maso může:slight_smile:Vám už děti papají samotné lžičkou?
14. dub 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buni, Maty zkouší sám lžičkou od roka - strašně ho to baví a ted konečně mu to i jde - samo to nemůže být moc tekuté :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
tak se někdy domluvíme a ty naše prďolky seznámíme ju?
my dnes byli na návštěvě u kamošky tady z MK, má klučíka o 3m staršího a další kamoška to samé a kluci řádili jak pominutí!!! :grinning: :grinning: :grinning: ale bylo to fajn, jen mě trochu bolí hlava :sweat_smile: ale to může být nedostatečný pitný režim :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. dub 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani-malá už chce právě taky lžičkou sama :sweat_smile: jogurt-Hollandia(je hustější) takže jí držím konec lžičky a misku a jde to krásně do pusy,ale nabírání je takové,že do toho plácá,tak jí musím pomáhat.Obědy ji nechávat zatím nechci,ty majdy jdou blbě vyprat a čistit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak sušenky,rohlík,chleba,banán a věci do ruky jí hezky:slight_smile:

Jj.jak bude pěkně někam vyrazíme :dizzy_face:

Ta návštěva musela být super,kor v tak škaredým počasí :slight_smile: K nám když přijede na návštěvu o rok starší holčička,tak mám taky hlavu jako střep :grinning: Ale to pití je taky pravda a taky tlak.Na mně taky něco leze či co,trochu mě bolí v krku a hlava od páteře :frowning2:
14. dub 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

barco.....chudáček malej, ať je brzy OK!!!

mluvení....Míša taky začala srozumitelně opakovat slova hned v roce,to dostala knížku říkadel a v roce a půl už některá uměla. Julinka říkanky nechce ani poslouchat, natož něco opakovat :grinning: :grinning: každé dítko je individuál, ale nebojte, všichni se srovnají :slight_smile:

10kilo.....to počítám budeme mít tak ve 3 letech :grinning: :grinning:

holky, já chci slunííííííííííííííčkoooooooo
14. dub 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buni,
tak na to se nám osvědčily bryndáky z Ikei -takové ty "pláštěnky" - Maty si totiž nedá říct a musí sám a za žádnou cenu mu tu lžičku nesmím brát, to je hned řev - takže musím mít pevné nervy (zvlášt ze začátku jsem z toho dost šílela :sweat_smile: ) ted už celkem v poho :slight_smile:
jejda, tak at je ti brzo líp :pensive: dnes je ten tlak fakt nějakej divnej :pensive:

Šári, já chci taky sluníčko!!!!!
14. dub 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buni:já už mám některé věci jen na doma,protože to prostě nejde dolů.Mě třeba nejde vyprat mandarinka a dýně.Mrkev kupodivu jo.Adam jí taky tak od roka lžičkou,ale teď prostě maso nechce.Musí být ma malinkatý kousíčky,aby se tam ukrylo.JInak už krásně papá i větší kousky.A mléčné výrobky nejí vůbec.To dostane dávicí rexlex.Ale kakao z kravského mlíka pije.Jo a bryndák nechce ani za nic.

Šári:určitě je každý dítko jiný a jednou budou mluvit všechny.Já taky začala mluvit v roce,ale zase jsem dlouho šišlala,takže budu radši,když začne mluvit později,ale pořádně.

Když už si konečně říkám,že to moje dítě začíná normálnš v noci spát,tak mi dokáže odpak.Dneska se budil každý dvě hodiny a na nohou je od pěti.Za chvilku mi dorazí kámoška,tak hádám,že to výjde zrovna na spaní malýho.

Holky,tak bysme mohly zase konečně udělat nějakej srazík a mrknout,jak ty naše dítka vyrosla:slight_smile:
15. dub 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
šári-ani Kačka nechce moc poslouchat,když jí něco tu,hned mi to začne brát a bud trhat nebo obracet stránky,ale ted chci taky pořídit nějakou knížku říkadel.To se jí moc líbí,když jí říkám a nečtu.Tak musím zajít do knih. a pokoupit :slight_smile:

Jani-ty bryndáky z Ikei máme,ale když do toho třeba šáhne ručičkou což dělala jednu dobu dost ráda,tak si pak šáhla na punčošky nebo upatlala celou židličku a případně něco přistálo na zdi,kde máme malbu,takže žůžo :grinning: ¨Tak jí ted nechávám jen ten jogurt a jen hustější oběd když chce,ale jinak zatím nemá potřebu :slight_smile: Ty bryndáky s rukávkem jsou super a hlavně obyčejnej froťák nebo tak co je jen kolem krku ani nechce furt ho rve :stuck_out_tongue_closed_eyes:

luci-tak snad masíčko hezky ukyješ :grinning: Já i ted víc mixuju,když dělám domácí,aby to šlo rychle,protože s těma 2 a půl zubama stejně nic nepokouše a pak má v hovínkách kousky :unamused:

A Adámek nechce nic mléčného jo? :confused: K.taky jednu chvíli odmítala na večeři mlíko nebo kaši,tak jsem vynechala a pak už zase jedla-pila

Jinak my spinkáme celou noc,ale když to pak zakřiknu,tak se začne taky budit,TAKŽE MLČÍÍÍÍÍÍM :grinning:
15. dub 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci,
jsme pro srazík - nejlíp někde v kavárně, nebo může být klidně joguška, ale tam bude docela mokro, když venku furt prší a Maty furt na kolenách - no nevím, na koberci ho neudržím, tak bych spíš byla pro nějakou hernu :wink:
a ty dáváš normální mlíko už, jo? a jaké kakao kupuješ? taky už chci vyzkoušet normál mlíko, máme tu na Vinohradech to čerstvé, z těch boxů - ale to bych mu asi musela přvářet ne?

Buni, takto jsme taky začínali - hustější jogurty a až mu to líp šlo, tak ostatní. :wink:
já Matymu dávám ten z Ikea a na něj ještě takovej ten od Sassy - s větším "korýtkem" - když mu padají větší kousky - no a když mu dám jen jeden ten bryndák, tak už si ukazuje a říká o ten druhej :grinning: :grinning: :grinning: ale zas někdy ho strašně baví házet to jídlo nejdřív do toho "korýtka" a pak to z toho lovit a jíst :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
my máme v hovínkách věčně kousky hrášku, kukuřice, mrkve - prďola se jako neobtěžuje kousat :angry:
15. dub 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Buni:kousky v hovínkách neřeš.To mají všechny děti.A zubama to nekoušou ještě žádné děti,pokud nemají stoličky.Ale kačka má ještě čas.Jen ji pomalu začni navykat,aby se naučila kousat.Mě malej pije bebu hodně,tak zatím neřeším,ale kdyby nepil ani tohle,tak nevím.

Jani:ji,dávám mu mlíko už asi měsíc.Už předtím se od nás napil a teď už ho chce sám.Dávám mu Caro.Ale opravdu jen na ochucení.Já totiž piju latté a on ho vžycky chce,tak mu v pressovači napěním míko a přidám caro.Ale už mi to pil i jen tak ohřáté.Začala jsem to vlastně dělat z nutnosti,abych si jednou v klidu mohla vypít kafčo.
Jani,já doufám,že jednou pršet přestane.Ale herna by byla fajn.Já znám jen tu na Lesné.
Mě příjde v hovínkách nejhorší mák.To prostě nejde dolů :grinning: :grinning:
15. dub 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
taky jsem pro srazík a nejlépe na Lesné, vzala bych to současně s "návštěvou" v práci. Za 14dní s nima jedu na školu v přírodě,tak bych doladila detaily :dizzy_face:

mák v hovínkách :grinning: :grinning: zatím nemám tu zkušenost, mák, ořechy apod. ještě nedávám. No, doufám, že až začnu, bude to už jen do nočníku. Momentálně totiž Juli začala dělat ne zrovna příjemnou věc - jak ji rozbaluju, tak si na ten pokaděnej zadek popř. plínu sahá.....a to by jeden neřekl, jak je těžký ji zvedat nohy, zabalovat plínu a hlídat ruce...... :grinning:

Juli mi taky přestává jíst kaši a bílé jogruty ....nebo to teda nejí v tom množství jako dřív, po pár lžičkách odmítá. Ale jak mě vidí jíst activii tvarohovou (to je jediné, co dokážu z jogurtů apod.pozřít já), tak už mlaská :grinning:

jani...mlíko z boxů určitě převářet! Jééé, taky bych si dala mlíko co je jako mlíko a ne voda :slight_smile: asi budeme muset na návštěvu k dědovi a babi :wink: (taky jsou z Vinohrad)
15. dub 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky,

tak se úplně stydím, jak jsem tady dlouho nebyla, moc mě to mrzí, nějak nestíhám..ale jakmile by byl srazík, strašně ráda nějak dorazím. jen teda budu muset MHD, tak doufám, že bude aspon trochu hezky.
dneska jsme byli na rok a půl kontrole a přidávám se k hubenourům :grinning: 81cm a 9,81kg :grinning: :grinning: takže sme tady samí/ý hubenouři.
u nás jinak..stále stejně, snažím se zvládat, ale těhu nevolnosti nic moc. Zítra nás čeká NT screening, tak jsem napnutá,ale moc se na ty svoje cipísky těším.
Barci, ještěže to nakonec laryngitida nebyla, ale 3 tádny nemocná, chuděrka, to je taky zabíračka :frowning2:
15. dub 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šári:já taky mák nedávám,ale byli jsme u kámošky a upekla jablečno-makový štrůdl,tak si Áda vzal a měl to ve stolici asi 2 dny.

Beti:hlavně,aby ti to všechno dobře dopadlo:wink:
16. dub 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek