• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotné, Praha západ

zdravím těhulky tohoto kraje! jakpak se máte?
22. srp 2007 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nedáte mi tip na dobrou gynekologii v okolí zličína,stodůlek nebo nových butovic? tam to mám asi tak nejblíž. teď jsem zatím vedená na černém mostě,což je přes celou prahu a to dojíždění se nedá :frowning2: do teď mi to nevadilo,tak jsem to neřešila,ale teď už jo. díky. snad se některá ozvete,případně poradíte.
22. srp 2007 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Ervina, ja osobne chodim do Medivy na Luzinach. Podivej se na www.mediva.cz.
TP mam v lednu a jsem zaregistrovana v Podoli, uz jsi premyslela o porodnici?
23. srp 2007 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj karin. díky za kontakt,kouknu na to. a můžu se ještě zeptat? vyšetření ultrazvukem je i v ordinaci nebo tě posílají někam jinam? a platí se tam?
jinak o porodnici budu teprve přemýšlet,nejblíž to mám do motola,ale nevím,jestli to tam je dobrý. ty jsi podolí vybrala na základě čeho?
23. srp 2007 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Ervina, plati se tam poplatek 500KC na rok, utz maji jeden an tri doktory, stridaji se, ale jinam te neposlou. Maji i nadstandardni vysetreni behem tehotenstvi ( 2x 300kc ). Neni povinne, ale jedno z nich je nuchalni translucence ( sijove projasneni ), kde je mozne uz kolem 12tt zjistit vyvojove vady. Taky je mozne si zaplatit program pro tehotne za 3000KC - vitaminy, primy tel na doktora, masticky proti striim, vsechny utz zdarma+fotky ) atd.
Taky to mam nejbliz do Motola ( v rijnu bychom sse melis tehovat do Nucic :wink: ), ale vybrala jsem Podoli, dala jsem prednost pro me prijemnejsimu prostredi. Motol je urcite supr v peci o novorozence. Ale Podoli na tom urcite taky neni spatne :slight_smile: ( www.upmd.cz )
24. srp 2007 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj karin, díky za informace. s tou porodnici mám ještě čas to promyslet.Motol mě moc neláká,takže uvidím,co nakonec vyberu.
jé, tak se budete na podzim stěhovat do Nučic? my už tam bydlíme rok :wink: tak to je náhodička.
27. srp 2007 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Ervina, na porodnici mas opravdu jeste cas, do Podoli je registrace tusim kolem 14tt :wink:
A kde presne v Nucicich bydlite? My bychom se meli stehovat do tech domecku naproti fotbalovemu hristi ( snad to stihneme do zimy :frowning2: )
27. srp 2007 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky karin, konečně jsem zase na pc a můžu sem juknout a napsat. my bydlíme na konci nučic směrem na dobříč. naproti hřišti to znám, chystá se tam časem bydlet i ségra s rodinkou :slight_smile: a kdy máte ve smlouvě,že bude domeček hotový? určitě to do zimy ale bude,tak držím pěsti,aby vše klaplo a dopadlo!
30. srp 2007 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko ervina, meli bychom se stehovat na konci rijna ( ale je problem s komunikaci - cez se rozhodl, ze jen tak kopat nebude - ma tam ty draty ). Tak uvidime, jak to dopadne. Co dela mrnousek? My uz vesele kopem, ale zatim to nejde citim z venku :slight_smile: . Hrozne rychle to utika. Doufam, ze jste oba s mimcem zdravi :slight_smile:
31. srp 2007 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky karin,tak držím pěsti,aby konec října vyšel a mohli se stěhovat. určitě se už moc těšíte do novýho,ne?
jé,tak mrňouska už cítíš,to musí být hezký pocit :slight_smile: a jakpak se máte?
já jsem na začátku a pevně doufám,že vše bude o.k. jsem teď doma na neschopence kvůli nevolnosti a hlavně kvůli dennímu dojíždění do práce
z nučic až do letňan,což nějak nezvládám. důležitý je teď těhotenství.

a ke komu chodíš do té medivy? já si tam volala,že můžu k dr.kolanovi,že ti dva mají již plno,ale je to už postarší pán,tak nějak nevím...
31. srp 2007 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ervina, ja chodim ke Kolanovi, je pravda, ze je starsi, nekdy trosku razantni, ale myslim, ze jako doktor je peclivy a na vsechny moje otazky mi vzdy trpelive odpovidal a ze jich bylo a jeste bude :wink: . Chodi k nemu i nektere me kolegyne z prace a jsou spokojeny. Muzes vyzkouset, prejit jinam muzes vzdycky :wink: .
Me kdyby nerostlo brisko ( a nebribirala bych na vaze ), tak snad ani nevim, ze jsem tehotna ( tuk tuk na drevo ) :slight_smile: . Od zacatku je mi dobre a citim se cim dal lip. Praci mam na Zlicine ( takze kousek ), uz vlastne v Chrastanech. Na materskou planuju odchod na konci listopadu.
Pokud ti je spatne a necitis se na to jezdit do prace, je lepsi zustat doma, mimisek je opravdu dulezitejsi :slight_smile: a kdyz ti bude casem lip, muzes to jeste zkusit ( praci ).
31. srp 2007 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsi mě potěšila za ty reference o dr.objednám se tam a zkusím to,díky.
to máš fajn,že práci máš kousíček a vlastně i pak po mateřský bys to mělo dobrý. mně to dojíždění nikdy nevadilo,ale teď jo a hlavně to do budoucna stejně nebude možný. uvidím,jak mi bude,a podle toho bych do práce šla nebo zůstala doma.
je hezký poslouchat,jak se cítíš čím dál líp. to si to těhu pěkně užíváš,co?

ještě jsem se chtěla zeptat, v té medivě dělají ten prenatální screening v tom 11-13 tt?
31. srp 2007 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo,jo, uzivam, prave se cpu hranolkama a mimis me kopka :grinning:

Delaji ho, je to jedno z nadstandardnich vysetreni behem tehotenstvi, ktere tam nabizi.

Ja jsem taky dojizdela kdysi pres hodinu do prace, tak jsme si dalsi bydleni vybrali na druhe strane prahy a hned to mam 5-10min autem :slight_smile:
Do budoucna si taky nejsem jista, nevim, jak to bude se skolkou, kapcitne uz pry moc nestihaji ted, takze mozna stejne budu vozit mrnouse do Prahy, ale na to je jeste chvilku cas :wink:

Mas nevolnosti v urcitou dobu nebo prubezne cely den? Mozna by se v nektrych diskuzich naslo par rad, jak na ne...
31. srp 2007 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
takže jsi ho podstoupila,když to tam nabízejí,viď?
my jsme si bydlení ani nevybírali podle místa práce,ale spíš,že se nám víc líbí tady na tom konci prahy. holt se budete muset potom práce najít i tady :wink:
s tou kapacitou školky máš pravdu,že to asi nebude jednoduchý,ale na to je ještě čas. jsi v 5měsíci a pohlaví dítětě si necháte říct,nebo to bude překvápko? jsem zvědavá :slight_smile:

nevolno mi je průběžně celý den,ale zase nezvracím,takže je to únosný. ale to dojíždění autem přes celou prahu mě přijmnělo,abych byla spíš doma. příští pondělí jdu na kontrolu a chci se nechat uschopnit,a zkusím,jak to půjde v práci a to dojíždění.

a jak to máte s domečkem? copak tam ještě zbývá dokončit?
31. srp 2007 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ja jsem taky zvedava, pohlavi si rict nechame - kdyz prcek dovoli a ukaze se nam :wink: - 13.9., jdu na utz a pro vysledky testu na vyvojove vady. Jsem docela klidna, protoze mam za sebou to vysetreni NT ( sijove prosviceni ) a to dopadlo dobre. Okoli mi rika, ze vypadam na kluka, ja bych ho taky brala, jenze si nevime rady se jmenem :wink:.

myslim, ze ty nevolnosti po prvnim trimestru vymizi, vetsinou to tak byva

domek uz stoji, ted jsme vybirali fasadu a kuchyn, tak krome nabytku jsme komplet :wink: ufff :slight_smile: a jak se bydli v nucicich vam? je tam klid,ze? bydlis v te casti novostaveb na konci nucic?

pristi tyden mam dovolenou, tak si odpocinu od prace a naberem energii ( a nejake to kilo :wink: ) a pak zase hura do pracovniho procesu.
31. srp 2007 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jé,tak za chvíli budete znát pohlaví míma,určitě se ukáže :grinning:
taky bych radši kluka,no ale uvidíme. s těma jménama to bude těžký...

v nučicích je klídek, líbí se nám tady, i když tady zatím nikoho moc neznáme. příští léto se sem bude stěhovat ségra s rodinkou, vlastně tam u vás na té louce budou taky bydlet, jen na druhý straně.
jinak my bydlíme zase na louce na konci nučic,jak jsou ty novostavby :wink: směrem na dobříč. se to tady docela zastavuje ze všech stran a uvnitř. hlavně,aby pak ta infrastruktura se podle toho taky vyvíjela.

přeju hezkou dovolenou!!! a samozřejmně odpočinek a dobré jídlo:o)
31. srp 2007 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky si myslim, ze se to tam casem rozroste a bude se tam investovat i do infrastruktury...je to trochu potreba :wink:

prave jsem si volala do metropole na zlicina planujou otevrit cviceni pro tehu i v uterky odpoledne :wink: . Zatim byly jenom dopoledne a to se s praci skloubit opravdu nedalo :unamused:

diky, dovolenou se budu snazit uzit co to pujde, je to vlastne posledni dovolena pred materskou, tak dam nohy nahoru a budu relaxovat :wink:

Taky odpocivej, at jste s mimiskem oba zdravi a brzo vas ty nevolnosti prejdou :slight_smile:

Na netu budu zase 10.9., tak se se urcite zastavim, zatim ahoj :slight_smile:
31. srp 2007 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj těhulky, je tu někdo další,kdo se k nám přidá? :wink:
8. zář 2007 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :grinning: tak já se teda přidám :grinning:
Nejsem sice z Nučic, ale pendluju mezi Prahou a Řevnicemi, takže se pořád nepovažuju za pražandu.
Jinak sháníme vlastní bydlení na Praze-západ, zatím ale neúspěšně....
8. zář 2007 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky, koukám,že si necháváte překvapení co to bude :wink:
s tím bydlením je to těžký, ale určitě na něco natrefíte, držím pěsti!
8. zář 2007 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky a briska :slight_smile: ,
tak jsem se vratila z dovolene - byli jsme v Beskydech, meli jsme naplanovane prochazky, ale to pocasi...to si clovek objednat nemuze :frowning2: .
Ale odpocinuli jsme si od prace, mozna az moc - mam plus kilo za tyden :sweat_smile: , ale co, cutnalo nam obema :grinning: .

terkajesterka: opravdu si nechcete nechat rict pohlavi? My jdeme na utz ve ctvrtek a uz se nemuzu dockat, az to budeme vedet :wink: , teda jestli se mrnouskovi bude chtit :grinning: .

ervina: uz jsi byla v medive? to jsem zvedava, co? :slight_smile:
9. zář 2007 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
karin, ervina - fakt si to nenecháme říct¨ :grinning: sice jsem chvilku bojovala, ale doktor se mě ani nezeptal a tím pádem mě ušetřil vělkého dilema :grinning:
9. zář 2007 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky!!!
karin,tak jste byli v Beskydech a pěkně si odpočinuli,škoda toho počasí,že jste nemohli tolik výletit. ale určitě tam bylo krásně :slight_smile:
do medivy jdu až v posledním zářijovém týdnu, dneska se chystám ještě na čerňák na kontrolu. jsem zvědavá,jak se mimísovi daři :dizzy_face:
takže ve čt už byste měli vědět pohlaví,taky bych byla nedočkavá :wink: snad to bude hezky vidět!

terkajesterka,tak vy to vydržíte a necháváte si to jako překvápko až přijde mimís na svět,tý jo. takový vánoční dárek,koukám :slight_smile:
10. zář 2007 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile:
prvni den v praci po dovolene, uffff...dala jsem si chvilku pauzu a sla se se sem podivat :wink:

ervina: to jdes dneska na utz? uvidis mrnouska? urcite se mu dari dobre, dej potom vedet co a jak :slight_smile:

terkajesterka: mas muj obdiv, at vam to rozhodnuti vydrzi :slight_smile: a co jmena? uz jste si vybrali pro holcicku? My mame holcicku vyresenou, ale chlapecek nas trosku trapi :grinning: , ale jeste je cas, v prosinci budu doma premyslet...budu ovlivnena vanocnima pohadkam, tak to dopadne :grinning: :grinning:
10. zář 2007 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
první prac.den po dovolený máš už za sebou a zítra ti to už ani nepřijde,viď?
já jsem zvědavá na sebe, zítra jdu po 14 dnech do práce :unamused: holt musím, nikdo za mě moji práci neudělá....snad to půjde přes ty moje občasné nevolnosti.
dneska na utz mi dr.potvrdila a upřesnila v jakým jsem týdnu- 8+5, ukázala mi,jak tluče srdíčko :dizzy_face: a příště už jdu do medivy,kde by mi měli vystavit těhu průkazku a doufám i to vyšetření v I.trimestru.

karin: ještě se tě chci znovu zeptat na to vyšetření, ten kombinovaný test tam teda dělají nebo někam posílají?

holky, a jaká jména máte už vymyšlená? jsem zvědavá,my to zatím necháváme na později :slight_smile:
10. zář 2007 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezke utery :slight_smile:

mas pravdu, dneska uz jsem v prac. procesu a pomalu mi dochazi energie nabrana na dovolene :unamused: , ale co, prosinec se blizi, tak si to tady jeste musim poradne uzit :wink:

videla jsi srdicko...to je super,ze? :slight_smile: taky si vzpominam, jak jsem koukala na tu obrazovku a nemohla uverit, ze je ve mne zivy tvorecek :wink: .
Ohledne toho testu, delali mi sijove prosviceni ( screening ) - zjistuje se moznost vyvojovych vad. Radeji si tam zavolej, budes mit jistotu - taky jsem si vsechno proverovala osobne, budes klidnejsi :slight_smile:

jmena mame pro holcicku Emma a chlapecek Filip/David - ten ma svatek pred Silvestrem, takze asi vyhrava Filip, teda u mne, manzel si jeste vybira :grinning:
11. zář 2007 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky, první den v práci po 14 denním nicnedělání doma je trochu záhul,ale dá se to. i když ráno jsem si připadala jako zmlácenej pes.večer mě chytla migréna a nevyspala jsem se z toho,takže k ránu jsem ještě zvracela :confounded: no děs běs. a to jsem si říkala,že co jsem těhu,tak jsem bolesti hlavy neměla.

na tom utz jsem viděla jen šmouhy a v tom tlukot srdíčka, no je to takové zvláštní,zatím si to tolik neuvědomuju,jak je to ještě malinkatý.
ve čt teda budete znát,co to bude,tak se pak pochlub,jsem moc zvědavá. jména jsou pěkný, a asi jste se i shodli a nebyli boje,ne?

zítra si zavolám do medivy a zeptám se. spíš mě nahlodala ta moje dr.,že když to tam dělat nebudou,ať se někam objednám,že je tohle vyšetření lepší než v tom 16tt.
11. zář 2007 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
:frowning2: bolesti hlavy jsou bohuzel v tehu caste, na diskuzich se pise, ze pomaha magnezium ( zkus minerlaku Magnesia ) a nebo se porad s doktorem, mozna ti doporuci magnesko v tabletkach. Sem tam je mozne vzit si Paralen, ale ten bych si vzala jenom v kranich pripadech.

taky jsem si zpocatku tehu vubec neuvedomovala a kdyby mi nerostlo brisko, nepribirala bych na vaze a sem tam nedostala cutanec do bricha, tak to snad nevim dodnes :wink: ....moc se tesim na ct, urcite budu informovat :wink:

zitra se chystam na prvni hodinu tehu cviceni a prednasku, uz bych se mela zacit zase trosku vic hybat, doted jsem se snazila chodit na dlouhe prochazky se psem, ale citim, ze telu pohyb chybi :slight_smile:
11. zář 2007 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dobré ráno,
tu magnesii piju každý den trošku a tu bolest hlavy jsem měla prvně v těhu,takže je to dobrý a doufám,že to vždy ustanu a nebude to horší. nechci žádný prášky brát....

dneska jdeš na cvíčo, na ten zličín? jsem zvědavá,jaké to tam bude, možná bych tam potom taky chodila,je to asi nejblíž z nučic. pohyb je třeba, taky kromě procházek tomu zatím moc nedám :grinning:
12. zář 2007 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

tak snad ta hlava brzo prejde :wink:

cvicit jdu na butovice, do centra Lipa, vede tam cviceni porodni asistentka a je to i s prednaskama, zda se mi to lepsi nez na Zlicine, tak uvidim. Sem tam si protahnout svaliky urcite neni na skodu, no a dovedet se, co me v tom lednu vlastne ceka ( i kdyz jenom teoreticky :wink: ), je taky uzitecne. Budu te informovat a kdyz se ti to bude zamlouvat, dam ti na ni kontakt ( maji ho i v Medive - je to pi. Markova ).
12. zář 2007 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jé,tak na butovice do lípy,tam to znám,chodila jsem tam k někt.dr.
a i s přednáškama to bude zřejmně lepší než jen to cvíčo na zličíně. tak se budu těšit na tvé informace :wink: a od kolika hodin to máš? až po práci?

ještě jsem se chtěla zeptat, jestli jsi si nechala tisknout nějaký utz s mimčem.
a taky,kde ta mediva přesně je. koukala jsem do mapy,že by to mělo být kousek od metra....
12. zář 2007 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek