• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhotné z Ostravy

24. července 2008 
Ahoj holky, jsme v 9tt a z důvodu prvního těhu se špatným koncem a problémů na počátku tohoto těhu jsem zatím na neschopence. Bydlím v Ostravě-Hrabůvce, ale původně jsem z Bohumína, takže tady skoro nikoho neznám. Ráda bych poznala někoho z okolí, kdo je na tom podobně.
22. črc 2008 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jsem sice spíš končící těhulka než začínající, ale snad neva - držím palce ať ti všecko dobře dopadne :wink: Jinak já tu taky předtím nebydlela a neznám tu nikoho, sousedi jsou nepoužitelní :grinning:
22. črc 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, to jsem ráda, že se někdo ozval. Ty už to máš za chvílí, to máš fajn :slight_smile: Já mám teď před sebou teprve prvotrimestrální screening, tak doufám, že dobře dopadne. Jinak naši sousedi jsou taky nepoužitelní, samí důchodci :slight_smile: V které části Ostravy bydlíš?
22. črc 2008 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bydlím v Moravské Ostravě, přímo u nemocnice Fifejdy a Náměstí republiky... Taky tu máme důchodce, a maminky s dětmi jsou samé romky a ty se druží spolu... Momentálně sedím doma a čekám :grinning: třeba to přijde :grinning:
22. črc 2008 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No tady jsou to důchodci, mamin moc není. Zato tu máme kolem samé školky a školy. A kde pojedeš rodit? Já chodím do nemocnice v Porubě k doktorovi, takže to budu mít asi jasné. Tys měla těhu pohodové? Chodilas normálně do práce? Já dělám v centru na Kuřím rynku, jen teď nevím, jestli se tam ještě vrátím. Bude záležet na tom, jak mi bude a taky na tom, jak se k tomu v práci postaví. Mám smlouvu na dobu určitou a asi nebudou nadšení, že jsem těhotná. Už jsem byla těhu v únoru, pak jsem po revizi byla na nemocenské a teď jsem na nemocenské znovu. Sice dělám spoustu věcí do práce z domu, ale nevím nevím, jestli mě tam ještě budou chtít.
22. črc 2008 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Koukala jsem se ti do alba :slight_smile: My jsme měli taky svatbu loni, ale až 20.10. v Hradci nad Moravicí. Jen pro lepší poznání: mám 28, jsem původně z Ostravy a pracuju jako office manager a projektový manažer v jedné personální agentuře :slight_smile: Jsem hrozně ráda mezi lidmi a doma už mi to leze na mozek. Jestli budu doma až do konce, budu si asi muset najít nějakou práci na doma. Většinu kamarádek mám v Bohumíně, v Ostravě jen pár známých, kteří ale mají hodně práce, takže na pokec moc nemají čas. A já mám teď času tolik.
22. črc 2008 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem si nakonec vybrala Vítkovice, chodila jsem tam na předporodní kurz, maj to tam hezké a co jsem narazila na nějakou porodní asistentku nebo doktora, tak sympatičtí... Těhu jsem měla úplně pohodové, do práce nechodím, teď jsem dodělala prvák na výšce - normálně jsem občas zajela do školy (nepovinné přednášky, takže jsem to víceméně kašlala :grinning: ). Jinak mi je 20 a původně jsem bydlela v Těšíně, sem jsme se stěhovali kvůli manžově práci.
23. črc 2008 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No Vítkovice jsou hodně chválené a teď to tam mají prý i celé nové. A co děláš za výšku? Já dělala VŠB Ekonomku.
23. črc 2008 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Masaryčku v Brně - žurnalistiku a mezinárodní vztahy... je to fajn...
23. črc 2008 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
já taky nejsem už zrovna na začátku ale snad se můžu přidat, sice ted bydlím asi měsíc v Orlové ale předmím u ostravy tak to snad vadit nebude :slight_smile:
23. črc 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. črc 2008 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:, když jste byli u těch vítkovic taky jsem rozhodnutá tam jít rodit
23. črc 2008 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já ti pak dám vědět, jaké to tam bylo :slight_smile: Zatím jsem viděla příjem, porodní sály i šestinedělí... To šestinedělí není opravené, ale nevypadalo to tam tak hrozně, chtěla bych polonadstandart, ale nevím, jestli se na mě dostane, kdyžtak samozřejmě přežiju i normální pokoj :slight_smile: No a personál byl vždycky chválený, osobně znám doktora Hrankaye (je to můj gynekolog, co tam taky pracuje), no a PA Báru... a co jsem tam jednou šla, tak tam byla jedna taky hrozně milá, a další tu někde holky chválily... tak snad nenarazím na nějaké semetriky :grinning:
23. črc 2008 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
chtěla jsem se jít podívat ale o prázdninách prohlídky nejsou, ale volala jsem tam a za 10minut mi poslali na emeil aspon fotky a nějaké propagační materiály co mají takže i takhle přístup super :slight_smile:. Já chci nadstandard :slight_smile:
23. črc 2008 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je mohla bys mi to prosím přeposlat? Jen tak... napíšu ti můj mail do IP...
23. črc 2008 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak odesláno :slight_smile:, jak ses byla kuknout v té porodnici, co vám říkali o té VIP kartě?
23. črc 2008 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky moc :slight_smile: Aspoň jsem si to oživila, na té prohlídce jsem totiž byla tak vyhuknutá, že jsem si ani nevzpomněla, jestli tam v těch boxech vůbec byl záchod a tak :grinning:
23. črc 2008 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
já na prohlídku půjdu až v září :frowning2: :frowning2: ale to mám strach že nu VIP kartu už bude pozdě
23. črc 2008 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejda, o VIP kartě... nevzpomínám si, že by něco říkali, možná to říkala v kurzu, zrovna na lekci kdy jsem nebyla... takže o ní vím jen to, co měli na stránkách - nějak si ji zajistíš a pak tě tam musí vzít a máš nadstandart...
Upřímně řečeno, i podle toho co říkala ta PA o příjmu, je to podle mě trochu drahá zbytečnost. Přijedeš do porodky, oni tě vyšetří (vždycky, musí, nemůžou tě poslat hned jen tak pryč) a rozhodnou co s tebou - buď tě pošlou domů, protože máš jen poslíčky, a pokud rodíš, tak si tě tam nechají. A pokud je stop stav - když si zavoláš sanitku, tak ti ví, že třeba vítkovice maj stop stav a vezou tě jinam, ale pokud přijedeš autem a už máš pravidelné kontrakce (ne občas a po 20 minutách), tak i přes stop stav si tě tam musí nechat, nemůžou tě s kontrakcema po 5 minutách odeslat někam do poruby, to si nevezmou na triko, že pak porodíš v autě někde na křižovatce. Takže i když je stop stav, určo mají nějaké "nouzové" pokoje, kde tě uloží a tak - tolik k tomu, že tě díky VIP kartě vezmou ve vítkách (vezmou tě i bez ní, když přijedeš ve správnou dobu).
Jo a říkala nevolat, když si myslíš, že rodíš, oni to na dálku stejně nepoznají a maximálně ti řeknou, máme plno, jeďte si jinam - a ty akorát třeba "uděláš místo" někomu, co nevolá a rovnou tam dojede autem. Takže nevolat, ale přijet...
S tím nadstandartem už to bude horší, ale co jsem viděla ty pokoje na šestinedělí, určitě se to dá přežít i bez nadstandartu nebo s tím, že se na něho třeba dostaneš až třetí den. Myslím že každý pokoj měl sociální zařízení, jen pro dvě mamky... takže podle mě VIP karta = zbytečnost. Ale to je samozřejmě na zvážení každého...
23. črc 2008 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
to když je stop stav a přijedeš na poslední chvíli nechají tě prý porodit ale pak tě převezou jinam a pokud máš čas tak hned tě pošlou jinam kdežto VIP karta ti zajistí že tě vezmouna 100% a nepošlou těě nikde a máš u ní i přednost nadstandardu
23. črc 2008 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsem neslyšela že by tě převezli, někde tu holky říkaly, že pak akorát byly na pokoji chvíli bez miminek, než propustili další maminy... No uvidíme, dám pak vědět... mě našli ještě streptokoka, takže mi musí do porodu vykapat nějaké dvě infuze nebo co, takže taky na nějaké mrhání s časem to asi nebude.
Přišel mi muž z práce a zachvíli přijdou naši na návštěvu, tak snad před nima nezačnu rodit :grinning: tak se loučím a přeju hezký večer :wink:
23. črc 2008 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
janeyzelvicka co já se ptala když je stop stav máš smůlu :frowning2: pokud už není tak prood rozjetí. No jo ty už můžeš začít rodit kdykoli tak hezký porod
23. črc 2008 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám právě říkala že si z toho stop stavu nemáme až tak moc dělat, že to je pro sanitky a pro ty co volají, je odpálkujou. No a pokud přijedeš moc brzo...
Já bych řekla, že nebudu rodit ještě drahnou dobu, malá se k ničemu nemá :slight_smile:
24. črc 2008 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek