• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhu na podzim 2010. Je tu někdo kdo by chtěl?

23. srpna 2010 
marti a štátnice máš kedy? ja na ne nechcem ani len myslieť, jedny mám už za sebou a teraz som si zasa toto vymyslela, sama som na seba naštvaná :angry:
11. dub 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
megy v maji, niekedy okolo 11teho... nastastie mam vypracovane otazky,ale aj tak je toho dost.... no ale sak, nejak to zmaknem :slight_smile:
megy a co studujes?
11. dub 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to sa ti už blíži, ja až budúci rok, študujem geografiu, je to odbor pre učiteľov, možno raz zasa budem učiť, učila som ale na stavebnom učňáku, mám stavbárinu vyštudovanú, ale to bola sila na tom učňáku :grinning:
11. dub 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no straaasne sa to blizi... uff
na to ucilisti to ti verim, to urcite nebolo med lizat... a stavbarinu som aj ja premyslala...sak mozno raz,ked sa budem nudit tak si spravim :grinning:
11. dub 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
prajem pekný dníček
12. dub 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinex...tortička sa vydarila, vyzerá moc dobre.
inač babenky Vám nezávidím, že sa musíte učiť, veľa síl a nervičkov prajem :wink:
12. dub 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj quitka... dakujem, a aj chutna bola :slight_smile:
a fakt nemas co zavidiet, ale sak dorobime a bude dobre :slight_smile:

ty sa mas ako?
12. dub 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja viem, že nemám, ja som končila školu, keď malá mala pol roka, čiže pred rokom a nebolo to bohviečo :confused:

ja sa mám tak všeliak, ocka máme už skoro 2 mesiace v nemocnici a stále to nie je dobré :frowning2: inač sa celkom dá, a ty ako?
12. dub 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinex..kukala som Tvoje albumíky, Davidko je strašne zlatý chlapček. Tiež som si všimla aké si mala krásne nôžky pred pôrodom. Presne môj prípad, deň po pôrode som si lebedila aj s mojou spolubývajúcou na izbe, že si konenče po nevieme akej dobe vidíme kostky na nohách :grinning: ja som už nič neobula, len v jedných na šnurovanie som chodila stále :sweat_smile:
12. dub 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
quitka ja sa mam tak nejak stresovo,kvoli tej skole..ale inak v pohodicke.. a dufam,ze sa ockovi polepsi...

a dakujem za dadika...a tie nohy,no to bola hruza,ja som bola cela naliata vodou,chodila som jedine v slapkach,lebo ani tenisky som neobula..tak som zvedava ake to bude pri druhom babe :grinning: hadam ma toto minie :slight_smile:
12. dub 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky,aky ste mali vikend?
My sme v sobotu nakoniec nic moc nepokupili,len malickosti.Nic mi nepadlo do oka :unamused: V noci zo soboty na nedelu som skoro zinfartovala,ked nam zacal hukat o 4tej rano alarm.Nakoniec sme nastastie zistili,ze mm vecer nezamkol okenicu,len ju pribuchol a ako fukal silny vietor sa otvorila a alarm zacal hulakat.Kazdopadne som zostala v takom soku,ze som uz nevedela zaspat a celu nedelu som bola unavena.A to som vcera este dostala aj mrchu a bolel ma cely clovek:angry: Takze tot moj vydareny vikend :grinning:
Marti,si sikovna,ze zvladas skolu aj rodinu.Budem drzat palce na statnice!
Inac kocky co uz mate babatka,aky ste mali porod?
12. dub 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievčata tak po víkende a zase máme cely týždeň pred sebou :frowning2: inač víkend obehali sme rodičov, aj starých rodičov a nakoniec ked sme sa vracali domov tak sme skoro havarovali lebo zahadne sa nam povolilo predne koleso čo do teraz nechapeme ako je to možné. :astonished: tak ale vsetko dopadlo dobre lebo koleso este sa zachytilo na blatniku aspon to bolo stastie inac by bola taka skoda ze hotovo. :frowning2: no takze tak to bola sobota a v nedelu prsalo tak sme oddychovali a potom sme isli na navstevu k tete a krasny vikend za nami.

beuska tak to bol riadny sok to ti poviem.
12. dub 2010 v 19:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
beuska no pekne, mna by asi slak trafil..ja som strasny posera :grinning:

ditus a to co sa vam stalo,to tiez by som musela dlho predychavat... ale nastastie ste ok,to je hlavne..

beus no moj porod bol uzasny..bolo to vykupenie za cele tehotenstvo :sunglasses: strasne som si to uzivala aj s manzelom, no nadherne nieco..fakt ... ja som straaasne vela pribrala,bola som cela naliata vodou,ledva som sa hybala,takze uz od 34tt som chcela rodit... skusala som vsetko, caje,tonik,sex, upratovala som denne,okna umyvala...a nic.. nakoniec som na nete nasla tzv. ricinovy koktejl...to je vlastne vodka,ricinovy olej a marhul.stava...posoby jednak ako prehanadlo a v druhom rade by to malo sputit porod... dlho som nad nim vaha ci skusit alebo nie... tyzden pred terminom som bola na kontrole a dr. povedala,ze na porod to nevyzera,ze sa vidime o tyzden... to bol utorok..v sobotu som ale uz fakt bola uplne hotova, depka jak prasa..no proste strasne som uz chcela rodit..tak som mm vyslala do lekarke nech kupi ten olej.. bolo 7 vecer,som si ho namiesala- inak brutalny hnus :grinning: .. a do 10tej vecer som len behala na WC..co pre mna bolo ale fajn,kedze som cele tehu brala zelezo,lebo som anemicka... vecer som isla spat s tym,ze teda asi nic z toho nebude,ale aj tak spokojna ze som sa vytoto konecne :grinning: o 3tej rano som sa zobudila nato ze nieco sa deje..citila som nejake stahy, jak keby som mala dostat krc do nohy,taky pocit... tak som do 5tej pochodovala po dome, intervaly sa nemenili...o 5tej som si dala teplu vanu,ze bud to ustupy alebo nie... no neustupili..tak som zobudila manzela,ze je to asi uz tu... musel ist v nedelu do prace,tak sme premyslali ci ostanem doma alebo ma hodi do nemocnice,lebo sak netusim kolko to bude trvat kym sa maly narodi... tak sme prisli do nemocnice,poslali ma do porodnice, to bolo 8 hodin,ked ma vysetrovali a praskla mi voda..to som mala kontrakcie uz kazdych 5 minut... inak nic hrozne, jak keby som mala krc v lytku..da sa to prezit.. mm isiel zaplatit poplatok za pritomnost pri porode a za epiduralku... potom ma dali na porodny box, dali mi nejake infuzie-tusim magnezium a este nieco,ale fakt som ich vtedy nevnimala, bola som vo vytrzeni, plna ocakavania .. 9.20 mi dali epiduralku-tiez pohodka,myslela som ze bude horsie ked mi ju budu zavadzat... po pol hodke prisla sestricka a sa jej pytam,ze ako to vyzera,ze kedy to asi pride... a ona ze to bude trvat aj niekolko hodin... no som kukla na muza a hovorim,ze to teda nie,ze do 11tej budeme hotovi! a fakt.. o 10tej som zacala citit tlak,ze maly sa uz tlaci von. inak to bolo jedine neprijemne na celom porode.. manzel zavolal sestricku,ta doktorku a na dve zatlacenia bol maly vonku .. teda 10.21 ... kedze isiel von ako superman, s rukou popri hlave,tak ma pekne roztrhal,aj z vnutra,takze ma este asi 30 minut zasivali... to sa tiez dalo prezit,aj ked mi uz neucinkovala epiduralka... len sa mi to horsie hojilo,asi 2-3 tyzdne :unamused:
ale vsetko to stalo za to!!! :sunglasses:
12. dub 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
heh..som sa nejak rozpisala :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile:
12. dub 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti dakujem za super popis :grinning: Juj to tehotenstvo si mala teda namahave,ale myslim,ze mna caka to iste :angry: Mama pribrala 25 kg pri prvom aj druhom tehotenstve a tiez bola cela naliata.Ja neviem..da sa to pribanie dajako obmedzit,ci je to uz v genoch a to neovplyvnime?
Ale porod si mala ukazkovy :wink: O tom ricinovom koktejle som uz citala.Niektore si to chvalia a niektore hovoria,ze to je nebezpecne.Ale to asi ako so vsetkym.Ale urcite lepsie nez vyvolavacka.Kamoska rodila s vyvolavackou a to este aj bezpriciny,lebo sa jej o tyzden sekli a povedala,ze teda cakala bolest,ale ze to bolo nieco hrozne.Ze nemala vobec kontrakcie,proste ju to bolelo nonstop vyse 12 hodin a nemala ani epiduralku :confounded:
Juj a to ta maly tak dotrhal?Chudatko.Toho sa ja velmi bojim,musi to byt neprijemne aj neskor ako sa to hoji.Ale som sa smiala,ze na supermana siel von :grinning: :grinning:

Ditus,to ste mali stastie s tym kolesom.Keby vam odletelo,mohlo by to dopadnut ovela horsie.Takze stastie v nestasti.

Ale vidim,ze sme mali vsetky super vikend..Marti zaparkovala v jarku,vam sa utrhlo koleso a ja som skoro zinkfartovala,ze nas vykradaju a zobudili sme vsetky domacnosti v okruhu 5 km..Ale hlavne,ze sme vsetky ok :grinning:
12. dub 2010 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko :wink:
u nás prší, zamračené :frowning2:
ste mali baby riadne akčný víkend :grinning: , tak ešte že ste to v zdraví prežili :wink:

marti ja mám normálne totálnu hrôzu s pôrodu, asi preto že moja mama rodila úplne strašne, 13 hodín ju nehcali v bolestiach a potom keď prišiel lekár už to bolo tak, že sa jej spýtal že koho majú zachraňovať či ju alebo mňa, ona samozrejme že mňa, rýchlo jej nakoniec urobili cisársky, ja som už bola celá modrá a pridusená ale teda prežili sme to obidve, no a po cisárskom jej rez hnisal potom ešte mesiac a otváralo sa jej to, tak zle sa jej to hojilo, ja som ale bola obravské bábo 4,8 kg !!! tak také deco by som rodiť nechcela

beuska by som sa pokakala, keby mne takto začal vrieskať alarm :grinning: ja som strašný bojko aj s tou mojou labradorkou :grinning:
13. dub 2010 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ránko :slight_smile:
tak u nás zatial svieti slniečko ale do kedy to neviem no tak to ano každá z nás niečo nové zažila sranda no :grinning: ale hlavna vec že sme tu všetky a nijaká újma na zdravý, tak
marti tak to si sa potrápila s tým tehotenstvom :unamused: ale tiež som sa zasmiala že Davidko išiel na supermana :grinning:

megynka tak to ste mali obe šťastie to je naše zdravotníctvo začnú konať až ked už im horí pod riťou to má vie riadne vytočiť :angry:
13. dub 2010 v 08:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
beus,megy porodu sa nebojte... straaasne vela robi psychika... ked pojdete rodit s tym,ze sa bojite a co vsetko sa moze stat, tak verte ze nic dobre to neprinesie... ja som sa nabala, velmi som sa na to tesila...a stale som vravela,ze sak budem mat pri sebe manzela a aj epiduralku,tak vsetko bude ok...a aj bolo..
a to potrhanie, no nebolo to prijemne,ale zase nic co by sa nedalo prezit.. podla ma ovela vacsia bolest je,ked sa buchnete do lakta,tak do tej diery co to potom straasne boliii :slight_smile:

inak aj u nas leje..hnusne pocasie... boli sme s Dadikom na poradni,tak ma uz 9kg a 73cm... doktorka nas chvalila,ze je sikovny ako rocne dieta..tak som tak pysna odchadzala :grinning:
13. dub 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, dík za ukľudnenie, ak raz budem rodiť spomeniem si na teba :wink: ono sa človek asi aj po tých deviatich mesiacoch asi ani nevie dočkať kedy to mimčo príde na svet :wink: bože, to musí byť super pocit vidieť ho prvý krát :dizzy_face:
13. dub 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky,
tak pridám aj ja svoje ifo o tehulkovaní a rodení :wink:
Tehulkovanie som prežila v pohode, na začiatku mi bolo asi zopár krát zle, to ráno keď som sa zobudila kým som šla do práce som sa vygrckala a potom mi bolo už dobre :grinning: ale to len pár krát. Potom som mala celkom v poho tehulkovanie, až na to že som mala stále výtoky a musela som skoro stále brať nejaké čipky a tak :angry: . No ešte ma pálila strááááášne záha, na konci tehu už úplne zo všetkého a nič nepomáhalo :frowning2: No a tiež mi puchli nôžky, ale to sa dalo zvládnuť.
Pôrod: v noci som sa zobudila na taký divný pocit, ako keby niečo zo mňa vytekalo, ale bolo to také slabé tak som si ľahla, že však aj tak ráno idem do poradne :sweat_smile: a spala som si kľudne až do rána. Ráno som sa vybrala k dokimu a ten mi povedal, že to už mohla byť plodová voda, že som trocha otvorená tak mám ísť hneď do nemocky, nech mi veci donesú naši, nech už domov nejdem. Tak som si pekne odcupitala pešo do nemocky, bolesti som ešte nemala takže si hovorím, ach jó ako dlho budem v nemocke kým ma to chytí naozaj. Prišla som tam okolo 10, urobili vyšetrenia, príjem, o 12 som šla znova na pasy, kozu, doktor čo ma vyšetroval do mňa tak zo spodu vrazil, že som videla všetkých svätých, praskla plodová voda - no vody kooopec a hovorí mi, že dnes určite porodíte - bolesti som ešte nemala žiadne. Ale potom čo mi urobil to vyšetrnia a praskla voda to začalo, bolesti začali od krížov a ako keby som mala dostať mrchu, tak som volala manželovi - bol v Čechách, že nech rýchlo nasadá a ide , lebo rodíme. Bolesti stále stupňovali a intervaly sa skracovali, ani mi nechceli veriť, že sa mi to tak rýchlo rozbehlo, o 3 ma už brali na sál, tam ma už čakal manžel, no tam to ani popisovať nebudem, nebolo to nič príjmne, lebo bolesti stupňovali, tie polsledné som myslela, že sa už budem po stene škrabať, ale veľmi mi pomohol manžel. Epidurálku som si nedala pichnúť, chcela som to prekonať bez toho. O 16.40 som šla na kozu a o 17:00 sa malá narodila. Takže samotný pôrod šiel rýchlo aj celkovo celý pôrod na prvorodičku som mala rýchly. Tiež som sa dosť potrhala, takže som si poriadne nemohla mesiac sadnúť :sweat_smile: Tie bolesti na konci boli dosť veľké , ale všetko sa dalo zvládnuť, ten pocit keď som uvidela malú je neopísateľný. Najkrajší pocit je keď už má človek potom a večer keď som už ležala na izbe mi doniesli môjho chrobáčika, krásne voňavého, tie bolesti stoja za tento nádherný dar.
13. dub 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
quitka tak to si mala tiez paradny porod...
a inak mne to cele nejak nedochadzalo,ze mam syna... az vecer v posteli ako som lezala,tak to na mna prislo, skoro vobec som nespala a celu noc som plakala od stastia a euforie... uzasne nieco :slight_smile:
13. dub 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinex...ani ja som tomu nemohla uveriť, že mám po pôrode, tiež som sa ho dosť obávala, a keď mi priniesli večer malú tak to bolo neopisateľné. A keď ju vidím teraz aká je už veliká, ako si cupitá a mudruje tak sa mi ani veriť nechce, že bola taká maličká a ako rýchlo to ubehlo.
Strašne som mala rána v pôrodnici, keď nám ich ráno o 5 doniesli prvý krát na kojo - vyumývané, voňavé, mala vyčesaného kohúta (mala dosť vláskov a také tmavé) a ako kotúľala s tými svojimi tmavými očkami :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
13. dub 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
quitka to my sme nemali,my sme ich mali stale pri sebe,len prvu noc boli u sestriciek aby sme si oddychli,inak nonstop pri nas...a tiez sa divim,kde je to male babo...dnes jak sme boli u doktorky,tak tam boli nejaky s tyzdnovym drobcom..boze sa to bolo take malinke,aj do ruk by som sa ho bala chytit... a tento moj zbojnik jeden ma uz 8 mesiacov... straaasne to leti
13. dub 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ja neznášam nemocnice, ja tam asi ten pôrod nevydržím, no teda hovorím ako keby som mala rodiť zajtra :grinning: ja som strašný posero :grinning: ale ste statočné :wink:
13. dub 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
beuska, ako je v Taliansku? sa asi presťahujem do teplejších krajín :grinning: tu je to počasie fakt na nervy :angry:
13. dub 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, rada by som sa k vam pridala, my by sme sa chceli zacat snazit o druhe babatko v lete, aby sa narodilo na jar alebo zaciatkom leta. Nase slniecko sa narodilo v juni a bolo to super.
Naozaj si ani clovek neuvedomuje, ako to leti, este pred chvilou to bolo take malicke vonavucke babatko a teraz je to uz velky pobehujuci clovek, co vie co chce a vie si to vydobit :slight_smile: A strasne zlate mojkadlo. :slight_smile: :slight_smile:
A co sa tyka porodu,mozem prispiet aj ja - ja som mala cisarsky, lebo malemu bolo v brusku dobre a nechcelo sa mu na svet a potom este zistili, ze ma pupocnu snuru nadvakrat omotanu okolo nozicky. Takze som nezazila ziadne kontrakcie ani nic, dali mi epiduralku a za stvrt hodinky bol milacik na svete. Nemala som ziadne komplikacie, hojilo sa to super, takze ani tie, ktorym by to hrozilo sa nemusia bat :wink: Samozrejme vsetko je individualne. Aj tehotenstvo som mala v pohode, ale bolo mi zle na zaciatku.
Na to jedine sa netesim v pripade druheho tehotenstva - na tie prve tri mesiace. Zase budem mat vkuse hlavu v v toaletnej mise jak Kesha po zurke :grinning: :grinning: :grinning:
13. dub 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj watergeenie :wink: tak to ja by som si asi vybrala cisársky aj keby som nemusela :wink: no čo možno nebudem potrebovať ani ani, ale ja to už beriem tak trošku s humorom, by som sa inak zbláznila :wink: a možno ti pri druhom už nebude zle :wink:
13. dub 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj watergeenie: pri druhom Ti zle nemusí byť, mne keby bolo pri druhom tako ako pri prvom tak by som bola celkom spokojná :wink:
megynka: ja som zase nechcela ísť na cisársky, ale keby niečo nebolo v poho tak by som jasné, že šla, ale chcela som ísť radšej normálnym, aj teraz by som chcela, tak uvidíme :wink:
13. dub 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
quitka, ja som posero :grinning: ja len rýchlo rozrezať, vybrať, zašiť a utekať domov :grinning: tak nejak si to predstavujem :grinning:
13. dub 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Megynka drzim ti palce, aby ti to vyslo tak ,ako si to predstavujes. Ci uz normalne alebo sekciou, ale sup sup a domov s babatkom :slight_smile:
A vlastne vsetkym vam - nam drzim palce, aby bolo vsetko super :slight_smile:
Quitka, bodaj by si mala pravdu, no ved uvidime, nch je ako je, hlavne nech je zdravucke, uz sa velmi tesim :slight_smile:
13. dub 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek