• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhu na podzim 2010. Je tu někdo kdo by chtěl?

23. srpna 2010 
Já bych se o miminko začala snažit hned i můj manžel proti tomu nic nemá. Oba po miminku už toužíme, zatím nám to vynahrazuje jen náš jokšír, ale bydlíme u manželových rodičů v bytě a sem to dítě přivíst nemůžu a bez práce nedostanem hypotéku, tak je to takové na prd. No teď mě čekají někdy v létě ty testy, tak pak uvidím. Ale rozhodně nechci riskovat, že bych pak mimi nemohla mít.

Ty to taky nemáš moc lehké. Budem se tu muset všechny podporovat navzájem a snad budem všechny na podzim šťastné a pod srdíčkem nosit náš vysněný sen.
11. kvě 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a zasa tie hnusne prachy,vlastne bývanie ach jaaj ale je to hnusnaa doba...
Ale aj napriek tomu Vám želam vše aby dobre dopadlo....
11. kvě 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrenka: Moc děkuju. I já tobě přeju, ať to těhotenství pak probíhá co nejlépe to půjde a ať jste jen šťastní.
Dnešní doba je taková na prd a vše se točí jen kolem peněz, které ale většina z nás nemá.
11. kvě 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky,juj vas tu je :slight_smile: To mi chvilu potrva kym sa zorientujem.U nas v celku nic nove,akurat sme vcera zabookovali harfistku na obrad,tak sa tesim,ze sme zasa o krocik blizsie :slight_smile: Teraz uz si len rozmysliet ako pesnicky si dame zahrat.

Marti,gratulujeeeeeeem!Si sikula!Aka bola oslava?
11. kvě 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asemilka.tak vidis,mate to za sebou :slight_smile: Teraz pridu tie krasne pripravy.Saticky,boticky,kvetinky..jaaaaaaj ja milujem svadobne pripravy :grinning:
11. kvě 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
no my sme riešili hypotéku pred 5-timi rokmi - takže ju budeme splácať ešte 20 rokov.
Ale máme pekný 3-izbový byt, ktorý sme si aj prerobili podľa svojich predstáv.
Tiež mám aj zdravotné problémy - mám Crohnovu chorobu a začínajúcu osteoporózu. Takže tehotenstvo som musela najrprv prebrať s doktormi. To prvé tehotenstvo som mala napriek chorobám bez akýchkoľvek problémov - a placenta mala dokonca liečivé účinky na Crohna - nemusela som 2 roky brať žiadne lieky.
Som zvedavá, ako budem prežívať druhé tehotenstvo - ak sa nám samozrejme podarí. :wink:
11. kvě 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babulky no zda sa mi že poniektore co tu písete to mate dost ťažke a ked sa pridružia ochorenia je to velmi zleee..... Držím Vám všetkym palceky aby ste to všetko statočne zvládli :slight_smile:
11. kvě 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako vidím, tak všetky tu riešite hypotéky a bývanie. My staviame domček, takže viem o čom hovoríte, zatiaľ hypo nemáme, ale je možné, že brať budeme, lebo všetko je dnes hrozne drahé. ...
Ja si, ale myslím, že človek by sa mal trocha uskromniť a nie si myslieť, že najdôležitejšie sú peniaze, dom, práca, auto a až potom, ak toto všetko mám tak by teda mohlo prísť aj to dieťa. Poznám dosť prípadov, ktorým sa to vypomstilo, chceli by strašne bábo, ale sa proste UŽ NEDARÍ aj keď majú všetko, to najdôležitejšie im chýba......
11. kvě 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne tak quitka plne s tebou suhlasím... ale zas na 2hej strane ked chcem aby to dieta malo všetko a nic mu nechýbalo tak treba dopredu na všetko mysliet....ale nie zas za každu cenu... Moj priatel je taký istý tiež sa bojí toho aj zodpovednosti a tak ale bojim sa že za pár rokov budem mat problem aj ja clovek nikdy nevie co ho postretne.... No ale samozrejme na to musia byt dvaja....
11. kvě 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrenka...jasné, že nebudem mať napr. 5 detí a potom ich nebudem môcť uživiť, ale zase si myslím, že také 1-2- deti nie je problém uživiť, jasné, že sú prípady, že sa niečo nešťastné v rodine vyskytne tak to potom môže byť problém, ale na to človek nemôže myslieť, lebo to sa môže stať každéme a ťažko to predvídať a človek musí myslieť optimisticky. Niektorí si myslia, že tomu dieťati musia dať všetko, nehovorím že nie, ale zase niektorí rodičia už nevedia čo by tomu malému kúpili a ešte nie je ani na svete, potom také dieťa jasné, že niečo stojí, ale keď človek nakupuje s rozumom to čo to malé potrebuje tak si myslím, že to nie je až taký problém. Keď si iba predstavím čo som mala ja v detstve a čo ma teraz moja dcéra v 1,5 roku života tak sa to nedá porovnať. A sme tu......a pritom naši rodičia nemali prebaľovacie pultíky, kolotoče na postieľku, hracie lehátka atď.....
11. kvě 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ano presne tak to tiež nie je dobre ked rodicia kupuju svojim detom všetko potom su drze ,zle a rozmaznane ale je to u každeho individualne....a možno aj to je chyba že niektorí rodicia im chcu dat všetko a deti si potom vobec nic nevážia poznam to z vlastneho okolia a musim povedat že to dieťa sa nevie absolutne správat!!! Tiež som toho názoru že nic netreba prehanat.....
11. kvě 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si tiež myslím, že netreba to preháňať, ale je jasné, že rodičia sú už takí a chcú pre svoje dieťa to najlepšie....
chcela som tým napísať len to, že poznám aj ja takých, ktorí hovoria, že si napr. nemôžu druhé dieťa dovoliť a pritom to prvé je zasypané hračkami, oblečením...takže neviem, či mám divný názor, ale toto sa mi zdá trocha divné....
11. kvě 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máte svatou pravdu holky. V dnešní době je tolik věcí a vymožeností a novinek a nevím čeho všeho... Když jsme byly malé my, tak těch věcí bylo minimum a taky nás mamky dokázaly vychovat. A taky si myslím, že není správné aby to dítě mělo vše co se mu líbí a co si zamane. Pak si to vynucuje i v pubertě a pak jsou ty děcka protivný až to není možné. Když to občas vidím ve městě, tak bych některým hned nějakou plácla, ale když si je tak rodiče vychovali... Myslím, že to bude už jen horší. Na každém je vidět, v jakých poměrech byl vychován. My skromné holky se poperem se vším :wink:
11. kvě 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podle mě je lepší být šťastný z mála než být obklopen luxusem a všemi vymoženostmi, ale nevědět, co je to radost ze všedních věcí.
11. kvě 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tak aj my staviame dom zatial bez hypoteky. Na vianoce by sme chceli byt uz vo svojom. Tiež začneme nacvičovat druhe mimi v auguste. Uvidime ci sa to podarí ako pri prvom. Vysadila som antiku a hned na prvý krát to vyšlo a máme Vanesku.

quitka: tiež si myslím že to niektorí rodičia s tymi hračkami prehánajú.
11. kvě 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
rurunka...presne tak, súhlasím s Tebou. Niektorí rodičia si myslia, že keď dieťa zasypú luxusom, že je to všetko...
11. kvě 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabi23..tak to v dobrom závidím, my sme zatiaľ v stavaní na začiatku, ako dlho staviate? A dá sa to zvládnuť bez tej hypo?
ja si myslím, že rodičia, ktorí jedno dieťa zasypávajú hračkami a druhé si už "nemôžu" dovoliť by mali porozmýšľať, že to dieťa by bolo určite radšej keby malo bratčeka alebo sestričku ako koooopu hračiek, ktoré pominú.....
11. kvě 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
quitka: i já si myslím, že je mnohem lepší mít sourozence než hromady hraček, z kterých stejně vyroste.
11. kvě 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
quitka.. začali sme minulý rok v auguste a do decembra bola hrubá stavba na svete. Ale najväčší žrút penazí začne az teraz.
Zatial sa to dá no uvidíme dokedy. Tiež si myslím že nejakú tu hypo budeme potrebovat.
11. kvě 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach jaj no veru luxus je luxus a treba to odlisovat od iných veci....
No aj my sme po prerabke bytu už mame všetko aspon si ja myslim už len nasporit nejaku korunku navyse a co potom??? zacina byt akosi prázdno v tom byte.... :slight_smile:
ale to si mozno ja nahovaram,kedze som 2týždne doma a potom 2týždne v praci.....tak vymyslam.... :grinning: alebo nie??? :sunglasses:
11. kvě 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
katrenka111... ked budete mat mimi tak ti zaručujem ze tam prazdno nebude.
Ja som s malou od rána do večera sama ale teda na nudu a prazdnotu sa stazovat nemozem. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. kvě 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ved to že už by som aj prijala niečo take...nehovorím že hned ale pohravam sa už s týmito myslienkamy.... :slight_smile:
11. kvě 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte...rada by som sa k vam pridala, neviem ci sa zacneme snazit o babetko na jesen, pretoze manzel ma este pocit, ze je na dieta skoro, ale dohodli sme sa, ze si spon prestaneme davat pozor a uvidime ako to dopadne. My tiez zaciname s domcekom, prave sme vo faze projektovania, tak nas caka este dlha cesta. Ja by som chcela babo uz aj zatra, ale nezda sa mi fer tlacit do toho. Tak sa chodim aspon sem nech sa trochu z mamiciek a tehuliek potesim. A toto je konecne tema kde som sa mohla aj ja vyjadrit....prajem pri snazeni vela zdaru. :slight_smile:
11. kvě 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
olivcek no mas pravdu nie je dobre na to tlacit...ja som sa tomu mojmu este s tým ani nezdoverila...proste sa bojim co mi aj povie lebo cítim že on este nie je pripravený stat sa otcom....takže neviem nooo..... budem to riešit mozno az na jesen...to sa uvidi este....ale samozrejme my dvaja sme toho nazoru že nie je moc dobree planovat,,,takže neplanujem iba sa pohravam s touto myslienkou.... :sunglasses:
11. kvě 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katrenka, nemas album aj na modrastrecha.sk? rada by som kuk, ako ste prerobili... Ja som rada, ze mozem citat tu na fore aj o inych veciach ako omietani, sietkovani, dlazbe... :unamused: Kolko vam trvalo dokial ste prerobili?
No ja to vidim u nas ako partnerov z dvoch rozlicnych rodin... U nas sme nikdy nemali nejak nudzu o peniaze, aj ked nas vychovavali k skromnosti a to si na rodicoch nesmierne vazim, no muz zil vo velmi skromnych podmienkach a vidim, ze sa tesi aj teraz z kazdej malickosti a urcite chcem k skromnsoti vychovavat aj svoje deti, rebricek hodnot je vo vychove strasne dolezity, si myslim....
No co ja poznam kamarataky, Olivcek, ani jedna nemohla otehotniet, pokial planovali. Potom sa na to vykaslali, niektore sa pustili do prerabok, ine do stavania, kupili psa a otehotneli!! Poznam styri take, takze asi najlespie je nechat to tak, ten nad nami to zariadi :slight_smile:
11. kvě 2010 v 15:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nemam žiadny album este....
no nam to trvalo asi 4mesiace zo všetkým to teda bolo tolko bordelu,vrtania no hroza....a tolko vymyslania :grinning: ale už mame peknucko takže už vegetíme.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. kvě 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nemas aspon nejake sukromne fotecky?? Ak ano, prosim poslat na mailik, strasne rada sa inspirujem inymi bytikmi, tak ti zavidim, ze uz to mate za sebou, robili ste si to svojpomocne???
11. kvě 2010 v 15:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. kvě 2010 v 15:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
No niečo som Ti poslala co som nasla v PC
11. kvě 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej všetko robil moj mužík s jeho otcom a bráchom....
11. kvě 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek