• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhu na podzim 2010. Je tu někdo kdo by chtěl?

23. srpna 2010 
diuska1: my áme taky času dost, ale je to zábavné :grinning: vzali jsme kalendáře, oba jsme vyškrtali jména co se nám nelíbí, ze zbylých jsme vybrali ta co se líbí oběma a určili pořadí :grinning:
13. kvě 2010 v 09:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak u mě holka je jasný Viktorie a kluk buď Matiáš, Tobiáš, Sebastián.. ale chtěla jsme Benjamína, ael to mi neprošlo :frowning2: :grinning:
13. kvě 2010 v 09:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Sirael ako píšeš - vyberanie mena je veľmi zábavné - nám do tohto rozhodnutia už zasahuje aj 6-ročný Romanko. Jemu sa jednoznačne páči dievčenské meno Kristína a chlapčenské nám ešte neprazradil. Akonáhle zistím, že som tehu, tak sa na to začneme viac sústrediť. :slight_smile:
13. kvě 2010 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
misullka20: tak to abyste měli 3 kluky né? :slight_smile: at se nemusíte rozhodovat :slight_smile:

Já chci dát nějaké jméno, co není profláknuté, ale kluk možná nakonec bude Jan po tchánovi :grinning: i když zvažovali jsme ještě Štěpána a Ondru a to je profláknuté všechno dost.

leqinca: takže vy už doma jednoho drobka máte?
13. kvě 2010 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
no tak ešte nás len čaká tá zábava :wink:
13. kvě 2010 v 09:48  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, můžu se přidat? Na podzim, či v zimě bych chtěla otěhotnět. Tedy já nejradši hned, ale manžel je ochoten začít se snažit až nejdřív na podzim :unamused: Ale aspoň, že už jsme o tom spolu mluvili, že máme jasno a já naději na prcka (vyvdala jsem skrz manžela 2 děti, tak jsem se bála, jestli bude další chtít).
13. kvě 2010 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
inkana: vítej :slight_smile:
a kolik vám oběma je? Já vyvdám jednoho syna ale přítel chce ještě další, takže jsem ráda :wink: A snažení na podzim hlavně také proto, že se mimísek narodí v létě.To je výhoda ne?
13. kvě 2010 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Sirael - áno máme doma skvelého syna - len sa nám s manželom zdá, že nám akosi rýchlo vyrástol a zatúžili sme po maličkom miminku. Ovplyvnilo nás určite aj to, že v našom okolí je teraz dosť miminiek a samozrejme aj roky pribúdajú.
My sa začíname snažiť už teraz - a dúfam, že do jesene sa nám zadarí - no veď uvidíme. :slight_smile:
13. kvě 2010 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak mě je 24, manželovi 36 (dětěm 14 a 20 , už jsou velký, fajn a rozumný, jsem mladá macecha :grinning: ) Tak děťátko v létě je určitě super, akorát aby se na zimu ještě vešlo do hluboký korbičky, jestli bude obřík po manželovi :slight_smile: Četla jsem tu, že si mamči dost stěžují, že dělaj kočárky jak na panenky. Ale mě je jedno kdy se mimčo narodí, hlavně že bude... okukuju každej kočárek , co venku vidim...občas vidim, jak na mě jiný mamči podezřivavě koukaj, že tak zajímám o kočárkový obsah :slight_smile:
Zatim beru ještě antikoncepci :frowning2: ale v létě po dovolený, někdy na konci července definitivně vysadim....manžel souhlasí, ale nenadšeně, chce si ještě do podzima či zimy dávat pozor...

sirael4: a kolik bude sinkovi a kolik ti je?
13. kvě 2010 v 10:05  • Odpověz  • To se mi líbí
hups sYnkovi :confused: taková hrubice
13. kvě 2010 v 10:07  • Odpověz  • To se mi líbí
leqinca: to se právě taky obávám, že ty děti hrozně rychle rostou....to by člověk musel mítn každých pět let miminko :wink:
Tak držím palce, at se zadaří!

inkana: mému nastávajícímu je stejně jako tvému :wink: a jsem taky mladá maceška :grinning:
Taky ješět beru HA. KOnčí mi koncem července a pak bud ještě měsíc přikoupím nebo už nechám....My ještě potřebujem do té doby sehnat větší bydlení, máme jen 1+1 tak abychom se nemačkali, no usilovně sháníme...
Mě je 20 :slight_smile: a synovi mého druhého já je 13 let.
13. kvě 2010 v 10:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Dievčatá,
ja mám 32 a môj manžel 36 rokov. My pri druhom dieťatku skončíme - dúfam, že nebudú dvojičky - lebo geneticky je možné aj to. Moja starká bola z dvojičiek a zatiaľ nikto v rodine dvojičky nemal.
Ja HA neberiem už 1,5 roka - ale vysadila som ju kvôli tomu, že som ju brala už dosť dlho.
13. kvě 2010 v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Inkana vitaj :wink:

s tym kocarom to je pravda, teraz su tie vanicky take o nicom. mne sa maly narodil v auguste (srpen) a niekedy vo februari (unor) som ho dala do sportoveho, lebo v hlbokom mi uz hrozne reval, co tam bol napratany.
13. kvě 2010 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to doufám že budu mít drobné miminko, které se co nejdéle vejde do korbičky :grinning:
13. kvě 2010 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
sireal: Jéé, tak to toho máme hodně společného :slight_smile: já chci na konci července vysadit a pak to budu brát jako detoxikační období, beru HA už 8 let v kuse.... a na podzim na to skočíme :slight_smile:
Jinak potíž s bydlením máme taky, bydlíme v nájmu, ve 2+1, ale je to malý, momentálně není ani kam v ložnici dát postýlku...ale nějak se tam budem muset srovnat. Uvažujem o hypotéce a postavit baráček manší u mojich rodičů na zahradě...potíž je, že manžel už jednu malou hypotéku má, splácí byt ve kterém žije jeho bývala žena a "děti". Podíl na bytu napsal na děcka, ale ještě pár set tisíc musí splatit :frowning2: takže na naše bydlení hned tak nebude a možná nám ani hypoteku nedaj další..sice mám už hezkých pár let stavební spoření, ale zas moje přijmy nejsou žadná zázrak, no uvidíme...je to potíž s bydlením a penězma, být jich víc, tak nic neřešim a děti dělám hned :sunglasses:
13. kvě 2010 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
lubikaf: Dík za uvítání. Stěma kočárkama to slyšim právě hodně, že děti jsou tam v zimě ve fusaku a teple oblečený strašně narvaný a pak se jim tam nelíbí a pořád pláčou, když se nemůžou ani hnout. Pár kamarádek kolem mě má děti a já jim děsně závidim, když se jdou projít s kočárkem a řeší první zoubky... ale většina měla děti v listopadu a do kočárku se krásně vešli, když prcek povyrostl, bylo už teplo a děťátko se vešlo do hluboké korbičky v pohodě..ale jak říkám, je jedno kdy se to narodí, stejně si to otěhotnění nejde naplánovat přesně....
13. kvě 2010 v 10:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Dievčatá, ja keď som bola 1x tehotná, tak sme bývali v 1-izbovom bauringu - byt mal 28 štvorcových metrov. Nebolo to až tak strašné . Bývali sme tam, kým mal Romanko 1 rok aj 9 mesiacov - až vtedy sme kúpili 3-izbový byť. :slight_smile:
Pri tých kočíkoch - záleží to od typu - my sme mali kočík s veľkou vaničkou a Romi bol v nej do 9-tich mesiacov úplne v pohode a potom sme kúpili športový kočík.
13. kvě 2010 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
inkana: to tedy máme :grinning: já beru HA asi 4 roky, ale před půlrokem byla pauza :wink:
jejda, to máte taky nic moc situaci ohledně bydlení.My to taky budem řešit hypotékou, ale sháníme aspoň 2+1 byt...abychom měli ložnici.
Ale je fakt že kdyby v dnešní době člověk čekal s dětma na peníze tak je nemá asi nikdy....

leqinca: já vím, že se to dá zvládnout v malém bytě, ale pokud máme ještě čas to změnit než bude malé, tak se nechceme zbytečně tísnit. Nejde o to kam dát miminko, ale ka dát všechny ty věci....A hlavně, na mateřské nedostanu už vůbec žádnou hypotéku
:wink:
13. kvě 2010 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Sirael - my sme brali hypotéku, keď som bola na materskej. Samozrejme, že manžel bol žiadateľ úveru - ale do príjmov domácnosti sa rátal aj môj rodičovský príspevok. Samozrejme, že bude lepšie, ak sa Vám podarí zohnať väčší byt. :slight_smile:
13. kvě 2010 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já plánuju, že prcka ještě v tom našem 2+1 mít budem, ale chtěla bych třeba už něco začít stavět,aby se pak třeba s 2-3letým dítětem stěhovalo do většího, aby mělo vlastní pokojík a bylo místo na dalšího prcka. Náš byt není vyloženě malej, ale manžel je takovej skladník, nic nevyhodí..k tomu má menší internetovej obchůdek, jako přivýdělek je to dobrý, ale máme dost peněz ve zboží a jako sklad zboží slouží právě velkej kus naší ložnice. Když to manželovi někam vyšoupnu, vejde se mi tam postýlka pěkně...ale kam s tim všim :frowning2: Zase každá kačka vydělaná navíc je důležitá, už 2 stávající velký děti stojí dost peněz. A zase šidit velké děti, kvůli budoucímu mimču taky nejde. Musí se dostat na všechny spravedlivě. Velký děti stojí víc peněz, už jen věci do školy, kroužky, tábory či investice do vzdělání, synáček na VŠ, počítačově zaměřený, potřeboval koupit nabušenej noťas...půlku si vydělal na brigádách, půl jsme přidali...když se snaží, musíme mu ukázat, že to má cenu, snažit se. A potřebuje ho i k dalšímu vzdělávaní...prostě zase ty peníze...ale uživit miminko zvládnem vždycky. I na mateřský si kdyžtak najdu brigádu, když to nebudem finančně zvládat. Manžel nemá fixní pracovní dobu, tak kdyžtak 2-3 hodky pohlídá, až mimčo povyroste a vydrží to tak dlouho a pujdu klidně i někam uklízet. Já se práce nebojim, i když jsem spohodlněla teď v práci, když mám pocit, že ani nepracuju. i teď jsem v práci.
13. kvě 2010 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
leqinca: no jo, jenže to bychom ji pak neměli z čeho platit :wink:
No drž palce, zatím se moc nedaří :grinning:

inkana: a kdy vy jste se brali?To by chtělo pronajmout nějaký nebytový prostor na to zboží...ale aby jste pak zase vydělali když byste platili nájem :slight_smile: A co děláš za práci?
Já taky říkám, že čím je dítě starší, tím víc stojí...
13. kvě 2010 v 11:18  • Odpověz  • To se mi líbí
sireal: Brali jsme se v srpnu 2009.....ještě ani rok od svatby, mám na beremese.cz galerku ze svatby
Jo, nebytový prostorse hodí, ale ty nájmy...už máme pronajatou garáž, manžel tam má motorku a další tunu všech možných věcí co se do bytu taky nevejdou. Nechce vyhodit ani starý časopisy o autech, mám to těžký....všude nějaký krámy :slight_smile: ale můj táta je taky skladník, tak si aspoň spolu ty 2 chlapi rozumí, a já můžu svorně s mamkou nadávat, že jim to vše vyházíme :slight_smile: Jinak s manželem jsme spolu 4,5 roku a věřim, že navždy. Mám skvělýho chlapa, opravdu ho miluju.
A jinak pracuju jako vedoucí maloobchodní prodejny s oblečením. Ale šéfové mě poslední dobou děsně štvou :frowning2: No uvidim, co bude dál...jak dlouho tu ještě vydržim. Malé tržy máme, ale drahý zboží v době krize...kdo na to má...

A co ty? Svatba v září? To musí být krása, to plánovaní.. i když já už jsem z toho plánování pak byla na palici, prakticky vše za zařídilo a naplánovalo ani ne za 2 měsíce a byl to děsnej fofr, teď už bych svatbu řešila dřív..ne vše na poslední chvíli
13. kvě 2010 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Sirael - palce budem samozrejme držať. :slight_smile:
13. kvě 2010 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí
inkana: tak pošli do IP odkaz na ni, prosím :wink:
Tak to jste docela čerstvě vzatí :slight_smile: A jak velkou jste měli svatbu?
Další společná věc, jste sice o rok ve svatbě i délce vztahu napřed, ale jinak stejné :grinning: Takže nějaký butik?No abych řekla pravdu, těším se už na tříletý "odpočinek" s prckem...
My máme na plány asi půl roku (od března), zpočátku jsme byla hrrr, ted si dávám plánovací pauzu :grinning: bude to malá svatba, tak to není tak náročné.

leqinca: děkuji!
13. kvě 2010 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
sirael: poslala jsem sokroumou zprávu ohledně tý svatební galerky a svatby.
Co je to malá svatba? Já měla tak střední a organizačně hrůza,ale stálo to za to.

jinak dnes mám v práci po nudě, přišlo mi 6 krabic zboží, tak si máknu než to vybalim, nacenim, zkontroluju a někam hezky umístim, aby to vypadalo hezky... ale stejně sem nakouknu, pracuju do 21h, tak času dooost :slight_smile:
13. kvě 2010 ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí
inkana: tak dle mého je dnes malá svatba tak do 30ti lidí, ale nevím :grinning:

pane jo, to máš dlouho ještě...děláš 12tky co? A jsi tam sama?
13. kvě 2010 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
sirael - ja som sa vydávala pred 7-mimi rokmi. Svadbu sme mali 30. augusta a začali sme s vybavovaním v apríli - hlavne zabezpečiť termín, reštauráciu a šaty. My sme mali 50 hostí čo bolo tak akurát ani veľa ani málo. :slight_smile:
13. kvě 2010 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
leqinca: to je akorát :wink: na mě už moc, ale jinak je to pěkný počet.Každopádně termíny jsou to nejprvnější co je třeba udělat :zipper_mouth:
13. kvě 2010 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí
No v tom počte 50-tich ľudí boli zahrnutí aj fotograf, starejší, kameraman a DJ. Mali sme aj rodinu, ale aj priateľov a zábava bola fakt skvelá - sme tancovali až do rána. A si predstav, že sa nám podarilo splodiť Romanka v svadobné ráno, keď sme prišli domov - v to sme ani len nedúfali :slight_smile:
Kamarátka sa ide teraz vydávať a spomínala, že nebude mať ani 20 ľudí. Každý si tú svadbu spraví podľa svojich predstáv.
Moja bývalá kolegyňa sa vydávala minulý rok a to tak, že sa zobrali na veľvyslanectve v Ríme a po svadbe ešte pozreli Taliansko - spojili svadbu s dovolenkou. To býva tu na Slovensku - zobrala si so sebou samozrejme aj dvoch svedkov. :wink:
13. kvě 2010 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
leqinca: a jak jste poznali, že to bylo zrovna to ráno? :slight_smile: to je ale krásné.
13. kvě 2010 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek