• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhu na podzim 2010. Je tu někdo kdo by chtěl?

23. srpna 2010 
petunia: jojo, září/říjen je náš :wink: . Musím řici, že jsi mě potěšila, že po těhotenství se to eventuelně může dát do kupy. Kdyby ne, tak si zase vypomůžu chemií. Na to, že HA už neberu tak dlouho, tak se nic nezlepšilo, hormony lítají, pleť blázní, vlasy se mastí, takže puberta hadr :grinning: :grinning: .
13. kvě 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
nj, to znám ...mám 21 dní prášky a týden bez a masakr, to si vždycky připadám jak 13náctka ... pupení vykvetlý po celym ksichtě, se ani nedá jinak říct a druhý den, jak píšeš občas nafouklý břucho ... a to strašej právě, že až vysadim, tak to bude ještě horší, tak nevim jestli se vrátím do puberty či jak to bude :grinning:
13. kvě 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inkana - môj manžel má tiež cez víkendy voľno a konečne mám úprácu, kde sa nám podaril zosúladiť aj pracovný čas. Ja chodievam do práce od 7-mej - 15-tej. Drobec je v škôlke od 6.30 - ale on je od malička ranné vtáča a aj cez víkend sám od seba vstáva medzi 5,30 a 6,00. Ja mám našťastie pohyblivú pracovnú dobu, tak je to fajn. Od septembra budem chodiť neskôr - zanesiem Romiho do školy na 7:45 a až potom pôjdem do práce a teda budem pracovať dlhšie.

Čo sa týka tých domácich zvieratiek, tak máme doma akurát 150 litrové akvárium. Iné zvieratko do panelákového bytu nechcem.

No ja tiež ako som vysadila HA mávam počas svojich dní trochu väčšie bolesti, ale ináč pohoda.
14. kvě 2010 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
inkana: líbí se mi velcí psi, ale do bytu by to nešlo, tak zvažujem labradora (černý nebo čokoláda) a jack russela (ten je dost divokej).Ale jak říkám, nejsme ještě zcela rozhodnuti.Na pejska musí být čas.

rurunka: taky kdÿž jsem hledala práci, byla jsme rozhodnuta vzít už vše, ale muž dělá do 14.00 tak bychom se při dvanáctkách taky málo viděli, což bych nesla těžko, ale pokud se chystáš na MD tak tu chvilku to strpíte :wink: budu držet palce, at něco vyjde, je to úmorné, já tehdy rozeslala asi 30 životopisů a nejvíc mi štvaloi když ani nebyli schopný dát vědět..."nemáme o vás zájem" pak čekáš jak blbec, jestli se ještě ozvou....

jety: ještě beru Evru.Chci ji brát do poslední chvíle, protože jako ty, mám hrozné příznaky během M, ten první den, pak je to pohoda, ale bez HA se první den dá přežít jen těžko....Předtím jsem brala pilulky, ale s náplastmi kromě estetických důvodů jsme spokojená nadmíru, po dítěti se k nim vrátím.
14. kvě 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky ještě pořád beru HA, ale před rokem jsem měla pauzu, kterou mi doporučil dr. aby zjistil, jestli mi vše funguje jak má a bylo vše v poho, tak snad to snažení o mimi pak nebude dlouhé. Jinak já jsem se svou HA spokojená, mám lepší pleť, ale mírné bolesti a trochu nafouklé bříško se u mě taky objevuje, ale je to o dost mírnější, než bez. Jen mám trochu problémy s nízkým tlakem, když to mám dostat, tak asi 3 dny dopředu mi bývá slabo a na zvracení, tak mám naordinovaný alespoň 2 kávy denně.
14. kvě 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
sirael: No já jsem taky takové, že mi vadí, když se málo vídáme. Už jsem jednou měla podobnou práci a odešla jsem, protože jsme se doma pořád o něčem dohadovali a neměli na sebe čas, ale teď si říkám, že kvůli bydlení a kvůli tomu abych mohla pomýšlet na mimi už vezmu práci jakoukoliv. A to, že ti nekteří vůbec neodpoví... O tom už raději ani nemluví, je to děs. Ale zažila jsem už i horší. V jedné práci jsem byla na den na zkoušku, jestli by mi to jako šlo a bavilo mě to, bylo to květinářství. Pozval si mě na sobotu dopoledne, byla jsem tam do 1 a že se mi pak ozve. A co myslíš, nenapsal ani ..... Fakt skvělé jednání.
14. kvě 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
rurunka: já měla pauzu tak před půl rokem tak doufám že to na rychlosti otěhotnění bude aspon trochu znát :grinning:
To míjení se doma by mi taky štvalo.Vidět se třeba jen před spaním, to je hrozné.Nedokážu rozumět tomu, že to někomu naopak vyhovuje :grinning:
To se mi stalo taky, byla jsem asi 5 hodin v nějakém příšerném butiku s obleky, nechodili tam žádní lidé a přesto jsi nemohla sedět, jen stát a ještě mít vlídný postoj....nesměla jsi na net, nic...takže nuda příšerná, nevydržela bych tam 12 hod ale práci jsem potřebovala...a druhý den zavolali že zájem nemají (nevím jak ze stání poznali že nejsem vhodný kandidát) :grinning:
14. kvě 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě to taky štvalo, ale jak to vidím, tak rozumnou práci teď neseženu, tak do těch 12-ek budu muset. Ale fakt to budu dělat jan kvůli bytečku a mimču a hned jak to půjde, tak se budu snažit dostat co nejdřív na MD. Taky moc nechápu, že někomu to vyhovuje, teda pokud tak nepracují oba a nemají stejné směny. Ale to je věc názoru.
14. kvě 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčatá, ja som mala prácu, kde som mala pevnú pracovnú dobu a to od 10-tej do 18-tej - a fakt ma tá pracovná doba dosť štvala. Manžel končil o 15-tej a kým som prišla domov ja bolo aj 18.30 - robila som v knižnici v študovni - do tejto práce som sa vrátila aj po MD - čo bolo pri malom dieťati fakt strašné.

Ja mám tiež skúsenosť s posielaním životopisov - keď som pred 8-mimi rokmi ukončila VŠ - poslala som minimálne 90 životopisov a bola som asi na 4 pohovoroch. Väčšinou sa mi samozrejme ani neozvali.
14. kvě 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
rurunka: no jasně, lepší než nic :wink: mě se ted taky střídají odpolední a domů chodím v osm...
Kdybychom takhle měli směny stejné tak nevidím problém, fakt si můžeš víkend udělat třeba v út-st :wink:
A v kolikátém chceš odejít případně na MD?

leqinca: to je taky blbá prac. doba, dělala jsem někde od 9-17 a bylo to taky naprd :frowning2: snad budu během MD uvažovat o nějaké živnosti....
14. kvě 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, ja mám teraz akurát zlú pracovnú zmluvu - počas zastupovania MD jednej baby - teraz v septembri bude mať jej dcéra 2 roky. Ak by sa rozhodla vrátiť do roboty, tak ja som bez práce.
Ale roky mi pribúdajú a je fakt najvyšší čas na druhé dieťatko - a ktovie ako sa situácia vyvinie kým budem na MD. Hádam aj kríza pominie a bude viac práce. :slight_smile:
14. kvě 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě, když tak chodí oba, tak je to jedno. Ale u nás by to nešlo, už kvůli tomu našemu psímu prckovi. A v kolikátem na MD... Tak o tom jsem ještě nepřemýšlela. Jde o to jakou seženu práci a taky jak na tom budu zdravotně. To neovlivní ani jedná z nás, ale pokud bych měla nějaké problémy, tak určitě nebudu riskovat zdraví mimča.

Já taky měla v jedné práci 9 -17 a za moc to nestálo, ale aspoň jsem měla volné víkendy a ta práce mě bavila. Bohužel, finanční krize mě o tu práci připravila. Nejradši bych brala práci tak 6-17 nebo 7-15, to by bylo pro mě super :wink:
14. kvě 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
leqinca: já jsme ted taky jako záskok za MD, takže se pak nebudu mít kam vrátit :frowning2:

rurunka: pro mě by bylo ideální 6-14 ale to bych musela asi někde dělat dělnici....spokojila bych se i do čtyř, ale víc už nerada. Člověk musí ještě napočítat cestu domů a je tu zas večer.....
Ten odchod na MD jem myslela pokud nebudou zdravot.problémy.
14. kvě 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě, že musíme počítat i s cestou dom. Radši bych si ráno přivstala, hlavně když bych byla doma už někdy odpoledne. Znám spoustu lidí, ktaří říkají, že budou raději dělat dýl, hlavně, když si ráno můžou přispat. To já prostě nechápu.
S tou mateřskou fakt nevím, o tom jsem ještě nepřemýšlela.
14. kvě 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tak pozeram že vy ru už riešite odchod na MD tak ked sa mám aj ja pridať tak to záleži asi jak sa budem cítiť a dúfam že bude všetko v poriadku aby som bola co najdlhsie v robote ved príjem treba nejaký :slight_smile: ja mám pracovnú dobu od 7.30 - 16.00 hodin a víkendy volne to je základ
14. kvě 2010 v 10:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som tiež skôr ranné vtáča a aj mi to doobeda lepšie páli.

Naša škôlka je našťastie otvorená už od 6:30 a poobede do 16.30, takže pohoda.
14. kvě 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
rurunka: tak to já taky, radši vstanu v 5 na ranní a užívám si že jsem brzy doma....

dituška: aspon taková prac.doba, to by se mi páčilo :slight_smile:
14. kvě 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. ja som robila od osmej do pol piatej. co nebolo az take zle, ale ked som potrebovala ist do mesta nieco vybavit, moc casu mi teda neostalo :unamused: dobre som mala to, ze som byvala 10 min peso od roboty, takze ked som o pol piatej vypadla, pol aj desat som bola doma, co bolo ok.
po materskej netusim, ako to bude s robotou, lebo tuto v Banvociach sa tazko hlada robota, tak sa trochu spolieham na trencin. lenze ten je pol hodinu cesty autom. aj preto by som chcela druhe babo, nech som na MD co najdlhsie a snad potom to bude s robotou o nieco lepsie. teraz je vazne hnusna doba :angry:
14. kvě 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
lubikaf: no je pravda, že na zařizování to příliš není, to je pak hoňka.
je pravda, že se snad situace s prací zlepší, na druhou stranu dvě mateřské v kuse ti asi moc nepřidají v profesním životopisu... :wink:
14. kvě 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já doufám, že teď nějakou práci seženu a po mateřské se uvidí, ale také uvažuji o tom, že pak spojím 2 dohromady, protože bych nechtěla aby mezi dětmi byl rozdíl víc jak 3 - 4 roky. My jsme se sestrou o 6 let a moc dobrého z toho nebylo :frowning2: Ale manžel má zas bratra o 8 let a je to v poho, asi jak u koho. A během té mateřské bych si chtěla udělat VŠ asi předškolní učitelství. Myslím, že by mě to ve školce bavilo, ale uvidím, jestli budu mít stejný názor až budu mít svoje děti :sweat_smile:
14. kvě 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
rurunka: my jsme taky o šest let a je to skvělé, asi záleží na každém...já uvidím, ráda bych děti po pěti letech, ale nezáleží jen na mě :wink: takže možná taky navážu dvě na MD (taky uvidim, jestli mi z toho nebude hrabat).
Neříkej :slight_smile: já jsem teda jen vyučená a příští rok bych měla maturovat z nástavby ale na MD pokud to budu zvládat si chci udělat VŠ na předškolní/první stupeň ZŚ :grinning:
14. kvě 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
sirael to je pravda s tym zivotopisom. lenze ja keby som tri roky na materskej a potom idem robit, tak by som chcela byt v robote aspon dva roky, no a potom uz budem mat 35 rokov a tak neskoro dieta nechcem. takze som sa rozhodla takto, ze druhe, ak sa zadari, bude do dvoch rokov.
pracu budem riesit potom :wink:
14. kvě 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
rurunka - s tým vekovým rozdielom je to individuálne. Medzi mojimi bratmi je "ideálny vekový rozdiel" tri roky a odmalička bola medzi nimi taká rivalita, žeby sa utopili v lyžičke vody
14. kvě 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este medzi mojimi dvoma mladsimi sestrami je rozdiel rok a pol, a je to super, vidim na nich, ake su dobre kamaratky a ako si rozumeju. medzi mnou a tou strednou su 4 roky rozdiel. teraz to uz tak nevnimam, lebo uz sme dospele, ale ked sme boli male, tak mi dost liezla na nervy, lebo stale behala za mnou a mojim kamaratkami. vtedy to bolo dost otravne :slight_smile:
14. kvě 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je pravda, že je to velmi rozdílné. My byly se sestrou každá úplně jiná, tak jsme se skoro nesnesly. Ale jak říkám, manžel má 2 bratry a ten mladší je od něho o 8 let a mají vztah celkem v poho až na to, že s ním teď lomcuje puberta, tak je to občas na zabití. Ale tak já bych nechtěla aby mezi nimi byl moc velký rozdíl.
sirael: Tak to pak budeme studovat spolu a navzájem se podporovat :slight_smile: Já už se chtěla přihlásit letos, ale měla jsem strach, jak bych to pak skloubila s prací, tak jsem to ještě odložila. ta mateřská by na to mohla být dobrá a stačilo by mi i jen Bc.
14. kvě 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
lubikaf: no něco na tom je, ale 35 dnes zase není tak hrozné a nějaký ten rok sem, rok tam :wink: ale záleží na tobě:slight_smile:
14. kvě 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
rurnka: to můžeme, protože já tedy rozhodně nejsem studijní typ a potřebuju hnací motor :sweat_smile: ale nevím, jak dobře se pak dá skloubit školní praxe s MD :unamused:
ale mateřská má zase tu výhodu, že se k tomu nestresuješ ještě s prací :wink:
Bc na tuto práci stačí?
14. kvě 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
sirael ja si hovorim, ze nechcem ist detom na stuzkovu ako 60-rocna babicka :grinning: tak aj preto chcem hned druhe :wink:
14. kvě 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
sirael: Pokud máš zájem učit pak v mateřské škole, tak tady v Olomouci brali i jen se střední školou, tak že si myslím, že Bc stačit musí a i co vím tak tady na VŠ je předškolní pedagogika jen na Bc. Jak je to s učitestvím pro první stupeň netuším. Se budem popohánět navzájem, já se k tomu taky moc nedokážu sama dokopávat... Snad to pak s prckama zvládnem. A k těm výhodám o mateřské - hlavně nemusíš pořád prosit šéfa, ať tě uvolní, že máš přednášky atd. a mít strach, že tě kvůli tomu vyhodí.
14. kvě 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
lubikaf: no rozhodně to je rozumné :wink:

rurunka: dřív brali i se střední pedagogickou, ale dnes už myslím musíš mít vysokou (jako by byly potřeba znalosti :sweat_smile: )
s tím uvolňováním máš pravdu, já momentálně v práci problém nemá, ale párkrát se stalo, že jsme prostě musela....a pak ti ta škola dosti chybí. A ty máš Střední pedagogickou nebo jiný obor?
14. kvě 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek