• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhu na podzim 2010. Je tu někdo kdo by chtěl?

23. srpna 2010 
sirael:Já taky slyšela, že bude potřeba VŠ, tak jsem na střední pedagogickou nešla, ale teď se to zas změnilo a vím, že loni přes léto v Olomouci sháněli asi 10 - 15 učitelek do MŠ a jako požadavek měli, že stačí pouze SŠ. Jinak já mám Sociální péči a tam je teď všude potřeba VŠ, ale stejně jsem zjistila, že bych takovou práci asi nedokázala dělat. Chtěla jsem vždy k dětem, tak jsem myslela někam do dětského domova nebo do speciálních MŠ, ale nemám na to psychiku. O praxi mi to stačilo. A v domově důchodců bych to nedala už vůbec.
14. kvě 2010 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Vau, nestíhám skoro číst... s tou prací mě dost děsíte...uvažuju, že dám v současné práci výpověď a začnu hledat něco jiného s nástupem v srpnu. Mě vyhovoují 12ky, ale zas bych chtěla najít něco s normální pracovní dobou, abych se měla kam vrátit po mateřský...člověk pak musí mít čas dávat prcka do školky a zas ho vyzvedávat...takže zůstat v moji práci je mi k ničemu :frowning2:
No s tou VŠ, taky si pohrávám s myšlenkou o mateřský nastoupit do ústní nad Labem na dálkový studium a zkusit udělat Bc...ale vubec nevim, jestli by to šlo s mimčem skloubit... a taky finančně, vubec nemám tucha, kolik bych za to studium platila, já už totiž mám 3 roky VŠ za sebou, ač jsme bez titulu, za mě bylo ještě mgr na 5 let a ročník po mě všechno změněný na 3+2 takže když se mi nepovedla fakt drsná matika 2x za sebou a tak sem vylítla..vlastně to byl už začátek čtvrťáku...taková škoda času, promarněný roky tim mojim studiem. Taky se bojim něco začít, že to zas nedodělám. Nejsem hloupá, ale jsem flákač a lenoch na tu školu. A člověk si říká, že se dokope a přežije to...ale fakt to nešlo, prostě ta matika šla kolem mě...

Ty jo, jak všichni píšete, že vám je při M špatně bez HA, tak mě teda opět děsíte, já beru 8 let v kuse a naprosto si nepamatuju, jaký to bylo předtim. S HA pohoda, jeden den mi je blbě zobnu ibalgin a pak už pohodička...kdyby mě to neotravovalo celých 7 dní v kuse.... a to ještě dělám, že přebírám třeba 3 platíčka v kuse, pak jednou vynechám na týden a další skoro 3 měsíce si vegetim bez M...takže to bude šok, každej měsíc... až vysadim
14. kvě 2010 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja som rada, že som si robila VŠ dennou formou hneď po SŠ. Diaľkové štúdium je tu na Slovensku dosť finančne náročné. Za semester sa platí od 330 Eur do 660 Eur.
14. kvě 2010 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Já taky ještě uvidím, až jak to bude s penězma a taky jak vůbec vše dopadne. Teď je pro mě prioritní sehnat práci a taky to moje zdraví, jak mi dopadnou ty testy.
14. kvě 2010 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
rurunka: ani se ti nedivím, musí to být šíleně náročné....ale k dětem by se mě taky líbilo jít.I jako porodní asistentka bych se vyžila.
I když nějaká školka je určitě příjemnější.

inkana: proč s nástupem až v srpnu?A ty máš co za vzdělání?
Já jsem taky flákač a lenoch i když vědomosti bych kdybych chtěla měla :slight_smile:
Mě bývalo blbě jeden den i bez HA a ted je to na udržitelné míře, dřív jsme ten jeden den trpěla dosti.Nejhorší to bylo v letadle, jak jsme se nemohla natáhnout a neměla jsem prášek....

leqinca: to je výhoda, to jsi dobře udělala, já chtěla hned po sš bydlet s přítelem a tak bychom už denní studium neutáhli
14. kvě 2010 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Nejvíc náročné je to teď na psychiku, což s mým nízkým tlakem nejde moc dohromady. No už "jen" měsíc a půl a budu vědět jak na tom jsem, ale to čekání je a bude hrozné. Snad budu v pořádku a budu se moc těšit, že se začnem snažit o mimi.
14. kvě 2010 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
No chci dát výpověď k poslednímu a ještě 2 měsíce výpovědní doba...proto chci hledat práci od 1.8., dřív nemůžu, z práce mě stejně nepustí. Chci si teda vybrat dovolenou a o tu se nachci připravit, taky si potřebuju užít manžílka, nejenom pořád pracovat.
No a vzdělání, mám normálně maturitu (Ekologie a ochrana krajiny) a pak doložitelný 3 roky denního studia na VŠ pedagogický, pro 2.stupeň ZŠ obor chemie a informatika... ale jelikož jsem nastoupila na MGR rovnou (za mě to ještě nebylo nejdřív Bc...tak nemám nic, žádnej titul..prostě ztracený čas, ale z minulého hledání práce vim, že i tak na to dost přihlíží. Mám papír že jsem ukončila studium na vlastní žádost, pořád mám index, kdyby chtěl někdo zkoumat detailně moje výsledky). No a nejradši bych si našla nějakou práci v laboratoři, hygiena, rozbory vody, zeleniny, na dusičnany, toxicitu,čistění vod, asanace půdy,.. apod...ale k tomu bych si nejlépe měla dodělat VŠ Životní prostředí v Ústí...chemie se nebojim na tom dálkovým, spíš opět matiky a jazyků...na VŠ jsem měla dost problém udělat zkoušky z pokročilý angličtiny a teď jsem to 2 roky nepoužila a mám dojem, že jsem vše zapomněla :frowning2: Nejspíš skončim někde v kanceláři. Už se mi do toho studia nechce... ale zase pak to člověka živý dalších 30 let, když se na 3 roky přemůže...ale mám obavy, že to s dítětem stejně nepujde...dojíždět přes 100km do školy, a ještě v sobotu :frowning2:
Všem kdo jste VŠ dodělali a už to máte za sebou to moc přeji, ale i úpřímně závidim.
Doba je blbá, dobrá práce se špatně hledá i s VŠ :frowning2:
14. kvě 2010 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, fuuuuuuu. za ten den sa minimalne tri temy vystriedali, ste akesi aktivne :grinning: :grinning:
No, co sa tyka HAK, tak ja som vysadila v auguste minuleho roku po 6 rokoch a prve mesiace boli v poho, ani som nevedela, ze som nieco vysadila, M pravidelna, ako hodinky, no posledne mesiace je to des... Ako ste spominali, presne-to nafuknute brusko, dokonca ma aj na kasu pre invalidov a tehotne raz prednostne ako tehotnu pustili :confounded:
Tiez prve dni strasne krvacanie, nizky hemoglobin, chudokrvnost, unava, vyrazky, no des a hruza!!!
No zase co som zistila, ze odkedy neberiem HAK, nemam gynekol. ani urol. zapaly, vdaka comu som sa aj do nemocnice dostala...
Gynekolog mi povedal, ze inak ovulujem ako hrom, a ze som mohla kludne vysadit a hned po mesiaci otehotniet, ze vela zien najlahsie otehotnelo ihned po vysadeni (ja som totiz bola v tom, ze rok dopredu musim mat HAK vysadenu..)
Co sa tyka zamestnania, tak ja pracujem na ambulancii ako sestricka, tu som velmi spokojna, mam pevnu pracovnu dobu, ale na predoslom pracovisku som mala flexibilnu a musela som ostavat v ambulancii, dokedy doktorka bola, takze v priemere tak do piatej :-/
A samo. ziadne preplatenie nadcasov :angry:
Ale tu je to super, ona si uz robi sama a ja idem domov :slight_smile:
14. kvě 2010 ve 14:53  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Inkana, viem presne o com hovoris, ja som tiez isla hned po SZS na vysku, projali ma na Mgr, ale zistila som ze skola mi nic nedava a tak som po tretom rocniku dala prerusenie, no mna uz zastihlo aspon to Bc., ale keby to tu na SVK uz nevyzaduju ako povinne (to Bc.), tak by som kaslala aj to... Nahovaraju ma, aby som si dokoncila mgr, ale mne sa uz vooobec do toho nechce, ked uz robim....
14. kvě 2010 ve 14:57  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
miluska: taky se mi právě nechce už učit...hlavně když člověk v té škole je, tak se učí takové blbosti, které v té praxi většinou vubec nevyužije... aspoň na tom peďáku to tak bylo, samé šprtání , matika srovnatelná s mechatronikou (společné přednášky, společné zkoušky, jen jsme ten předmět měli pojmenovaný každý jinak) ale aby nám ukázali víc praxe a jak na děti, co se motivace týká a záležitostí s nepozorností, neúctou k učitelům, respektem a pod...to nic...to je dle mě mnohem důležitější na ZŠ pro učitele...než umět matiku na stejé úrovni jako inženýr mechatronik :frowning2:
14. kvě 2010 v 15:16  • Odpověz  • To se mi líbí
inkana: tak s těmi blbostmi co v praxi neužiješ, mi vyprávěj....to je tak 90% věcí a je to vážně otrava.Navíc jak člověk jednou školu přeruší, těžko se do toho pak dostává.Ale maturita není špatná, mohla bys sehnat něco v kanclu třeba....
14. kvě 2010 v 15:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Vidím, že tu pilně probíráte práci a studium :slight_smile: . Mám "jen" SŠ, vysokou jsem sice plánovala, ale nikdy jsem se k ní nedostala :grinning: . Začala jsem pracovat hned po maturitě na obchodním oddělení v jedné projekční kanceláři, vydržela jsem tam asi 3 a půl roku. Pak jsem odjela vylepšit jazyky do Anglie, kde jsem pobyla asi dva a půl roku. No a už opět přes tři roky jsem u stávajícího zaměstnavatele. Musím říci, že mne práce baví velmi, jsem tak trošku workoholik :grinning: .
14. kvě 2010 ve 20:00  • Odpověz  • To se mi líbí
jety: ti závidím, já práci nesnáším :unamused:
14. kvě 2010 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
AHojte babusky, pridavam sa, uz hlcem kyselinu listovu :grinning:
14. kvě 2010 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
sirael: no, ona je to taková trošku švihnutá záliba, na to, jak se tam stresuji, tak se sama divím :wink: .

diapozitiv: k čemu je to dobré :slight_smile:? Já se zatím v těchto věcech moc neorientuji, nechám se tedy ráda poučit :wink: .
14. kvě 2010 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
diapozitiv: tos to vzala hezky od základu :wink:

jety: no to jo, já třeba mít rentu tak chodím do práce tak 2 dny v týdnu a dost :grinning: jen abych nebyla doma furt......
14. kvě 2010 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
sirael: no tak mít rentu, tak asi hodně rychle změním názor :grinning: :wink:
14. kvě 2010 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
jety: tak to s tím workoholismem tak horké asi nebude :grinning:
14. kvě 2010 ve 21:28  • Odpověz  • To se mi líbí
caute kocky...

tak s nasim bytom to vyzera nadejne,hypo dostaneme,este musime doriesit nejake detaily a ideme hladat konkretny byt..tak sa tesim :grinning:

inak moj dnesny vytvor:
14. kvě 2010 ve 21:47  • Odpověz  • To se mi líbí
sirael: nic se nesmí přehánět :grinning:

martinex: super, že to s bydlením vypadá dobře, trošku mi uniklo, o jaké bydlení se zajímáte? Jinak opravdu obdivuji dortík, velmi povedené a vypadá více než chutně :slight_smile:
14. kvě 2010 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
jety dik... a haldame si vlastny byt,lebo byvame v prenajme a chceli by sme nieco svoje...tak sa tesim,ze v banke nas neposlali do prd.le :grinning: ak to pojde dobre,tak v lete budeme uz vo svojom :slight_smile:
14. kvě 2010 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
martinex: jak velký byt byste rádi :slight_smile: ? My se letos budeme také stěhovat do vlastního (samozřejmě hypo), smlouvu s bankou máme už z loňska, takže rozumím tomu, že máte velkou radost - a ještě větší budete mít ve vlastním :wink: .
14. kvě 2010 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
jety 3izbak,cca 70m2... to nam bude bohate stacit...a hypo bereme na 20 rokov,takze ked budu decka velke a odstahovane,akurat dosplacame hypo,byt sa preda a postavime si domcek,taky maly bungalov :slight_smile:
kam sa stahujete,do bytu?ci domcek?
14. kvě 2010 ve 21:58  • Odpověz  • To se mi líbí
martinex: tak to bude krásný byt, tak akorát :wink: . No my máme kompromis, manžel chtěl sólo stojicí dům na větším pozemku, já byt, nakonec je z toho řadový dům 4+1 s malou zahrádkou a spokojení jsou všichni. Hypo máme na 30 let, doufám, že se nám to podaří splatit tak za 20-25 let, uvidíme :slight_smile:. Beru hypotéku jako velmi rozumnou investici :slight_smile:.
14. kvě 2010 ve 22:01  • Odpověz  • To se mi líbí
no ja by som do radovky nesla,ale to je len moj osobny postoj... preto teraz bude byt a potom neskor domcek :slight_smile:
a hypo je podla mna v pohode..a to ze preplatime,sak to je zaklad obchodu,kadzy chce na tom len zarobit..ja mat kopec penazi,tak tiez nepoziciavam len tak :sunglasses:
14. kvě 2010 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Martinex: jasné, každý má své preference, já zase nechci sólo barák, manžel byt, všichni si musí najít to své :wink: . No hypo je nutné zlo, máme ji poměrně vysokou, ale za pět, deset let to snad bude vzhledem k rostoucím platům zanedbatelnější částka :wink: .
14. kvě 2010 ve 22:07  • Odpověz  • To se mi líbí
jety ja tiez predpokladam ze ked sa vratim do prace tak to bude uplna malina...aj na dovolenku nam vyjde...sak teraz platime najom vacsi ako budeme mesacne hypo platit...a ak budeme trosku setrit tak o 10rokov ju mozeme celu vyplatit :grinning:
idem ja hladat nejake byty,tak pekny vecer este :wink: paa
14. kvě 2010 ve 22:12  • Odpověz  • To se mi líbí
marti: přesně tak :grinning: :wink: . Tak přeji dobrý lov bytů, hezký večer :slight_smile: .
14. kvě 2010 ve 22:15  • Odpověz  • To se mi líbí
martinex: a máte už vybráno který?Jinak dort jak od mistryně cukrářky :wink:
14. kvě 2010 ve 22:15  • Odpověz  • To se mi líbí
no nam doporucili brat kyselinu listovu na genetike, kedze nam zomrel prvy syncek Maximko na VVCH srdiecka a ze vraj tato kyselina listova dokaze eliminovat o nieco VVCH .
14. kvě 2010 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek