• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhu na podzim 2010. Je tu někdo kdo by chtěl?

23. srpna 2010 
bjoucik, sirael: I já jsem stejného názoru. Taky chci raději šťastnou rodinu než hromady peněz a skvělou kariéru, která ale moje srdce nepotěší.
18. kvě 2010 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Dievčatá, ja som písala o mojich spolužiačkach z výšky.

Ja som vždy vedela, čo v živote chcem. Nakoľko som z rozvedenej rodiny, mojim snom bolo mať harmonický vzťah a dieťatko - mať samozrejme aj prácu, ale nie budovať si neviem akú kariéru. Našťastie sa mi podarilo nájsť toho správneho partnera pre život - v auguste ideme mať 7-me výročie svadby a spolu sme 9 rokov a stále je náš vzťah skvelý.

Deti sú korením a zmyslom života. :slight_smile:
18. kvě 2010 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
leginca: Krásně napsáno. I já mám rodiče, kteří teda zatím nejsou rozvedení, ale nežijí spolu a mamka má už asi 7 roků jiného přítele. Bohužel se hádala s mým taťkou a s tím novým to není o moc lepší. Proto také chce mít krásné manželství a děti, který mi budou dělat radost a né se honit za penězi a ničit lásku. A myslím, že s mým manželem by jsme ten krásný společný život mít mohli. Neříkám, že se někdy nepohádáme, to asi občas všude nastane nějaká to rozmíška, ale je to spíš taková bouřlivějí diskuze a vždy je po pár minutách zas vše O.K.
18. kvě 2010 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Rurunka - aj my sa s manželom občas pohádame - to je úplne normálne. Vo vzťahu je veľmi dôležitá komunikácia - my sa spolu rozprávame o všetkom, čo je super. :wink:
18. kvě 2010 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte
uffffff tak ja riadne meškám :dizzy_face: tolko tém ste tu prebrali ani neviem či na všetky odpoviem:
tak beuska mne sa páči to hnedé oznamko
martinex myslíš že to bude dobre ked budete bývať u otca ked teraz ste boli sami asi to bude tažko si zvykať že niekto bude dalši v domacnosti neviem ja by som isla do svojeho a este ked vám schvalili hypo tak to je super.
inač dievčatá my máme v tom jasno ci pojde mm k porodu bude so mnou do poslednej chvile kým nezačnem rodiť a potom po všetkom príde ku mne :slight_smile: no a čo sa týka hádania tak to je jasné že sa každý poháda medzi nami to je tak že velmi moc sa nehadame ale občas výmena názorov je ale o 5 minut je zase všetko ok :slight_smile: nedokážeme sa hnevať jeden na druhého :slight_smile: :wink:
18. kvě 2010 v 11:34  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Bjoucik, ja tiez patrim medzi "novacikov" na tejto teme :slight_smile:
No, baby, ja som tu asi jedina, co si nie je osta, ci s partnerom ostane naveky :unamused:
Asi sa cudujete ze preco teda uvazujem(e) nad miminom, ale u nas su take fazy, kedy je to nadhera, idealny par (navonok tak posobime asi stale), vtedy by som si priala hned aj tri deti, ale potom pride obdobie, kedy ma ponizuje, zhadzuje v spolocnosti, ked sa na neho len prizeram, pouziva vyrazy, ake pouzivaju jeho rodicia typu "co ti stojis, ako taka flasa, ved rob nieco.." a podobne :frowning2:
Na taketo hrube jednanie som ja nikdy nebola zvyknuta, u nas odjakziva fungovala dostojnost, ucta a vazenie si jeden druheho, no a tu mi to obcas dost chyba... Nechapem, ako jeho sestra moze povedat otcovi, ze "zmizni, nezavadzaj" a podobne vyrazy. je to smutne, ze u nich nikdy neboli vychovavani k ucte k druhemu cloveku a bojim sa aby sa tak nechoval aj k nasemu dietatu :cry:
Penazi tiez teraz nemam nazvys, prerabame uz rok svojpomocne byt, kazdy cent dvakrat obraciam, co kedma zly den, mi skritizuje aj desat dekov salamy....
18. kvě 2010 v 11:37  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
milluska: tak to se ti nedivím, že v takovémto případě nevíš, zda s partnerem zůstanete. Ale myslím, že by jste si to měli vyříkat dříve než by ti začlo trpět i to děťátko. Ale ono se vždy dobře radí, ale špaťně jedná. Jinak my jak teď bydlíme u manželových rodičů, tak tady je to něco podobné. Manželův bratr se k rodičům chová naprosto příšerně, být to můj bratr nebo syn, tak ho asi seřežu jak malého kluka i když už má 19 let. Výrazy, které on na rodiče, hlavně na otce, používá bych mu netrpěla ani 5 vteřin. A otec se stejně tak chová k matce, někdy je vše ok a někdy ji uráží způsobem, že být ní, tak okamžitě žádám o rozvod.
18. kvě 2010 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
dituska no mas pravdu,nebude to lahke,ale za tie dva roky si vieme celkom slusnu ciastku nasetrit ktora nam pokryje tych 15 percent co nam banka cez hypo nepreplati...takze nemusime brat ziadny dalsi uver....
18. kvě 2010 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
ježiš holky co to tu píšete?? To je příšerné :frowning2:

rurunka: přesně tak , lepší vidět jak děti rostou a být s nimi, než se pořád otáčet v práci, stárnou a pomalu zjišťovat že ti uteklo pár let v niveč....

milluska: tak to jsem ráda že nejsem jediný nováček v této diskuzi :slight_smile: Taky se ti nedivím že váháš s ním být či ne, ale pochopila jsem to správně, že mimi chceš tak i tak??

co se týká toho hádání. Já i přítel jsme berani, takže hádky u nás nejsou na denním pořádku, spíše výměna názoru a to taková, že si každý stojí za svým... naštěstí se vždy schodneme na kompromisu. Už jsme se taky na týden rozešli a to jen proto, že jak psala milluska ve společnosti se ke mě choval příšerně, dělal jako když nejsem, nedokázal mi ani pochválit nový účes, oblečení apod. Začalo mi to vadit a když jsem mu to řekla byla jsem špatná já... no tak když mu začalo téct do bot, tak se vzpamatoval a řeknu vám úžasný... chová se úplně jinak ....

a co se týká našich? taky berani oba dva a jsou spolu od té doby co se znají... máma byla jeho první a on její první... láska až za hrob :dizzy_face:
18. kvě 2010 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
bjoucik: Tak to jekrásné, že to spolu rodiče tak vydrželi.U nás je to trošku podobé. My jsme s manželem chodily nejdřív asi 2 měsíce, pak jsme se rozešli a po půl roce jsme se k sobě vrátili a od té doby uteklo již 6 let a pořád se milujem. Já byla jeho první, on můj bohužel ne. Ten rozchod jsem hloupě léčila druhým vztahem a ani mi nedocházelo, že ten vztah byl o ničem.
18. kvě 2010 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte kocky :slight_smile: Tolko veci sa tu rozobera,tak idem poporiadku :grinning:
My sme spolu 3,5 roka,ale vedeli sme uz po par mesiacoch,ze sme si sudeni :slight_smile: Keby som to tak necitila,tak by som nemala ani gule odist len tak do inej krajiny.Daleko od rodiny,kamaratov,istota rodinnej firmy..a po taliansky som vedela iba ciao :grinning: Ale ako sa hovori,laska hory prenasa.
Co sa tyka porodu,u nas to bude tazsie.Ja by som tam priatela chcela velmi,ale on je v tychto situaciach dost "padavka" a staci,ze je mi zle od menzesu a on mi uz chce volat pohotovost,lebo sa trapi viac nez ja.Takze asi to nechame az do konca otvorene a nech sa on rozhodne hoc aj v tu chvilu.
Marti ahoj,az teraz som postrehla,ze sa stahujete k tvojmu tatinovi.Ako pise Ditus,urcite si budete musiet zvyknut,ze uz nieste sami.Ale mas pravdu,ze usetrite a brat si uver na uver nie je nic moc.Stresovat sa ci utiehnete 2 splatky mesacne,to by som aj ja radsej 2 rocky vydrzala.Ozaj a kedy sa stahujete?
18. kvě 2010 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
MIlluska,uf.Urcite sa otvorene porzpravajte skor nez spojite svoje zivoty na cely zivot babatkom.Moja znama ma podobny vztah.Chvilku najvacsia laska a na dalsi den jej povie v spolocnosti,ze je sprosta.A poviem ti,ze uz velakrat sa mi zdoverila,ze keby nemali dieta a mala by kam odist uz by s nim daaavno nebola :pensive: A to je podla mna velmi smutna situacia.
18. kvě 2010 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
přesně tak, pokud člověk má toho pravého, neměl by na nic čekat.Je spousta ženských, co budují kariéru, myslí si, že je to pro ně to nejdůležitější a když děti odkládají až bůh ví kam, tak pak zjistí, že je na ně pozdě, nebo že v životě takto přišly o mnohem víc.
Práci chci mít, aby se moje rodina měla lépe a nežila z jednoho platu, na druhé straně nechci práci obětovat všechen čas, chci mít především rodinu-to je moje kariéra.
To si myslím, že je to, co mě naplňuje a bude naplňovat, né pozice nebo nějaký ten peníz navíc (peníze jsou samozřejmě fajn, ale nesmí to být na úkor něčeho jiného).
Ale na tohle má každý jiný názor, jsou ženy, které to vidí zase naopak.
18. kvě 2010 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Beuska, Bjoucik, Ruru, no ja som mu to uz kolkokrat predlozila pred oci, ze ako sa sprava, ze by sa mal zbadat, ze takto sa spravala jeho matka k nemu od jakziva (nadavala mu do debilov a pod..)a on si to tak nejak kompenzuje na mne, ale ako Bjoucik pisala, ze ked mu zatekalo do topanok, zbadal sa, budem raz uz musiet urobit aj ja radikalny krok, inak to nedopadne dobre :frowning2:
Mozno som naivna, ale stale si nahovaram, ze vela sa zmeni, ked budeme sami byvat, tak este pockam a podla toho zvazim aj potomka... Ked sa dokazeal Bjoucik tvoj chalp zmenit o 180 stupnov, snad sa zmeni aj ten moj, este mu davam sancu :pensive:
Sirael, plne s tebou suhlasim, prolbem dnesnej doby je, ze kazdy chce mat zabezpecene byvanie, karieru, peniaze na zivobytie a ked uz su zrobene jak fretky, potom zacnu zeny uvazovat nad dietatom a vysledok? vysoky porodny vek, neplodnost, stresove rozmaznane deti starych mamiciek (bezne okolo 40ky u nas v ambulanciach), no na co je to dobre??
Ked je harmonicky vztah, nebyvate na ulici a mate peniaze na bezne potreby, no a v prvom rade HARMONICKY vztah, dietatko sa narodi do spokojnej rodiny :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 13:26  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
beuska tak o 2tt,podla toho ako bude mat mm cas
18. kvě 2010 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
sirael: Naprosto sdílím tvůj názor a myslím, že líp bych to sama ani nenapsala :slight_smile:

milluska: Tak u nás má na vztah vliv i to, že bydlíme teď u jeho rodičů. Dokud jsme byly sami, tak to bylo o dost jiné a klidnější. Nesdílím totiž názory jeho rodičů ani sourozenců, tak jsem z toho občas protivná a odrazí se to na spoustě jiných okolností. A moc ti přeju aby se ten tvůj zamyslel sám nad sebou a byli jste nakonec moc a moc šťastní.
18. kvě 2010 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Milluska - presne ako píšeš. Dôležité je, aby sa dieťatko narodilo do harmonickej rodiny.
Keď som čakal Romanka mali sme 1-izbový byt, ktorý mal 28 štvorcových metrov, nemali sme žiadne auto a z práce som odchádzala na MD tak, že mi akurát skončila zmluva na dobu určitú - ale vôbec som to neriešila. V práci boli so mnou spokojní, a keď som vedela, že by som mohla nastúpiť do práce bola som sa opýtať riaditeľky a do dvoch mesiacov som pracovala.
Počas mojej MD sme si kúpili aj staršie auto a vymenili sme byt - ten 1-izbový sme predali a kúpili sme pekný 3-izbový - na doplatok sme si brali hypotéku. :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
milluska: přesně tak, já si to taky myslím, je to vidět všude kolem...a né že dřív byla jiná doba.Nebylo sice potřeba tolik hypoték, ale zase často mladá rodina bydlela u rodičů a taky to nebyl med...a zvládli to všichni.
Dnes má každý strach, když to tak řeknu o svůj zadek (většina to svaluje na to, že chtějí dítě zabezpečit, ale skutečnost je podle mě taková, že nechtějí slevit ze svých nároků) a pak koukají jak jim ujíždí vlak...
18. kvě 2010 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
leqinca: zkrátka vše postupně a tak to má být, ldii jsou zvyklí, že co nemají hned, tak nechtějí :grinning:
18. kvě 2010 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Já nikdy vysoké nároky neměla, ale bohužel si miminko stejně nemůžu dovolit, protože tchýně mi sama do očí řekla, že do jejich bytu si dítě nesmím pořídit. I přes to, že ví jaké mám problémy. Tak mi nezbývá než doufat, že brzy najdu práci a budem si moc vzít hypo a pak hned pořídit mimčo. Na manželův plat totiž půjčku na bydlení nedostanem. A k mojím rodičům jít také nemůžu.
18. kvě 2010 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
sirael - presne tak, všetko postupne a stále sa dokážeme s manželom tešiť aj z maličkostí - a snažíme sa rovnako vychovávať aj Romanka - zatiaľ sa nám to darí. :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
rurunka: to je špatné, když ti tohle řekla, a nějaký pronájem nebo hypo asi až bude práce vid?A to ještě většinou hypo potřebuje abys měla po zkušeb. době :frowning2: a jakou práci sháníš? (vzdělání) a v jakém městě?Zkusím hledat když bude čas.

leqinca: aspoň člověka čeká poř¨ád něco nového...
18. kvě 2010 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ruru, uplne ta chapem a drzime ti vsetky palceky, aby ste to co najskor poriesili a mohla si sa tesit z tehulkovania :slight_smile:
Baby, ako spominate, ze postupne sa da vsetko si dorpiat, len to pyta cas a teda tie penizky,. to je jasne.. My mame uz 3 roky staru karu, na ktorej sa kazdu chvilu cosi kazi, ale sme stastni, ze sa mame aspon na com vozit, u rodicov uz byvame 5.rok, no inac sa nedalo, vazili sme si aj to malo, co sme mali a teda, ze sme mali jednu postel, spali bok po boku a uzivali si pritomnost toho druheho :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 13:54  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
rurunka - tak to je mi líto, tak snad brzo najdeš dobrou práci at můžem pak všichni sdílet mateřství :slight_smile:
a tchýně teda taky nic moc co ? :frowning2:
18. kvě 2010 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
lidičky... já chci srpen a zadělávat a zadělát :grinning:
18. kvě 2010 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
milluska: přesně tak :wink:

misullka20: to snad nevydržím :grinning: :unamused:
18. kvě 2010 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
misullka20: a už se to pěkně posouvá...název tématu "na podzim" a už je z toho srpen :grinning:
18. kvě 2010 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
sirael4 - to jo, pokud má člověk základní vzdělání jako maturitu ( což já nemám, ale vyjdu z mateřský a už jí mít budu :slight_smile: )tak jako vějšku si může udělat vždy... ale jako mít dítě až někdy k třicítce.. to nechápu teda..
18. kvě 2010 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
sirael: Jsi moc hodná. Já mám sociální péče, ale práci v oboru jen se SŠ neseženu. Praxi mám z cestovky a sázkové kanceláře. Ale jinak jsem říkala, že už bych šla dělat cokoliv. I do nějaké dílny, ale nedaří se mi sehnat vůbec nic a někdy mě z toho přepadají úplně depresivní nálady. A město, někde kolem Olomouce, teď bydlíme v Lipníku nad Bečvou, ale byt by jsme pak chtěli kupovat v Olomouci. Já teď celý dny sedím u počítače a sháním práci a všude cpu životopis, ale když přijde nějaká nabídka, tak je to na živnostňák někde něco nabízet a to nechci. Chtěla bych normální práci na smlouvu a mít klid. A s tou hypkou, vím, že budu muset mít po zkušebce, proto bych práci potřebovala co nejdříve a taky máme trochu štěstí, že manžel už má v práci smlouvu na dobu neurčitou.
18. kvě 2010 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
sirael4 - toj o ale ideální kdyby to vyšlo v řijnu... ale radši začnem v srpnu :grinning:
18. kvě 2010 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek