• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhu na podzim 2010. Je tu někdo kdo by chtěl?

23. srpna 2010 
lubikaf: no, z medicínského hlediska už asi starší prvorodičky jsme :sweat_smile: . Každopádně ano, také mám pocit, že mi někdo spletl datum v rodném listě :grinning:
18. kvě 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jety: omlouvám se, ale kolik že ti je let?? Pro mě jsou starší maminky tak 28 a více.... z vlastní zkušenosti vidím jak ty starší jsou opravdu hodně starostlivý a např. moje mamča hodně věcí nechápe a to mě měla ve 29 letech :slight_smile: Ale pokud se na svůj věk necítíte holky, tak je vše v pořádku :slight_smile:

sirael: tak to sama víš, že je to tu super :slight_smile: a kde teďka bydlíš ty??
18. kvě 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
bjoucik: teď v Plzni a určitě následujících pár let ještě budu
18. kvě 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem taky za mladší maminky, ale je to věc názoru a každý se na mimi cítíme jindy. A jak píše Dajulik, důležité je, že jednou se těmi maminkami staneme. A co se týká mateřské, tak bych určitě manžela v žádném případě na ní neposlala, protože se na to období už teď strašně moc těším. Nedokážu si představit, že bych nebyla u jeho prvních slůvek a krůčků a místo toho pracovala. Ale to je taky věc názoru, mluvím jen za sebe.

sirael: Manžel když ten byt viděl, tak litoval, že si tu hypku na něj nemůže vzít ihned a o dojíždění v tu chvíli nepadlo ani slovo. Ale teď už o tom rozmýšlíme a teda jsme dost na vážkách. Za tuhle cenu totiž v Olomouci seženem tak max. 1+1.
18. kvě 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
bjoucik: téměř 29. Jak jsem psala, v mém okolí naprosto běžný věk pro uvažování o dítěti. Když jsem trávila nějakou dobu jako aupairka, žádná z paniček, se kterými jsem měla možnost se seznámit, neměla první dítě dříve než v 31-32 letech, takže na to opravdu nekoukám jako na něco vyjímečného :sweat_smile:
18. kvě 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jety: diskusi pravidelně pročítám, jen nepřispívám moc často, protože v práci se na net soukromě moc nedostanu...
Mám podobné pocity jako ty s rozdílem, že mne práce momentálně úplně neuspokojuje, ale zaměstnání (pokud možno "dobré" i když ten pojem je relativní) je pro mne důležité. O miminku jsme začali uvažovat nedavno a proto jsem se přihlásila sem do podzimního snažení. Jen se právě bojím toho, jak to bude s prací dál. v dnešní době je problém sehnat práci pro bezdětné co pak pro maminu s dítětem nebo požadavkem na zkrácený úvazek. Vždycky si řeknu, že pokud budu uvažovat, jak to bude s prací, že nebudu moci jet tam a dělat to či ono, pak bych miminko neměla nikdy, že se to prostě jen změní a jsou zase jiné prožitky a možnosti,... Ale i tak se ty pochybnosti pořád objevují. :wink:
18. kvě 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ruru: tak snad to dobře dopadne, držím moc pěstičky!

někdo se tu zmiňoval o navýšení mateřské?Víte více?
18. kvě 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
kkoudelka: zpřízněná duše :wink: . Máš pravdu, práce je velmi důležitá, ale nic se nesmí lámat přes koleno. Nevím, kolik ti je let, ale pokud dítě chcete hned, asi už nemá moc smysl uvažovat o změně. Víš, my jsme si tuhle s manželem říkali, napřed jsme dítě odkládali kvůli tomu, že nemáme kde bydlet, pak kvůli tomu, teď by to zase mohlo být kvůli tomu, že se dá poskočit finančně v práci o dost výše nebo kvůli tomu, abychom splatili část hypotéky nebo něco došetřili nebo koupili auto, ale těchto abychom bude vždycky spousta.....takže abychom se k tomu dítku vůbec dostali :grinning:. Proto jsme vyhlásili stopku, pokud vše půjde v normě, tak po přestěhování už necháváme věcem volný průběh.
18. kvě 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
sirael: a co to že jsi se rozhoda odjet do Plzně?? o té mateřské chci také vědět více... děsně to kolísá.. to aby pak nebyl babybum, kvůli navýšení :grinning:

kkoudelka: je to jedno, kdyby ses měla ohlížet na to jestli najdeš potom s dítětem práci, tak opravdu nikdy neotěhotníš :grinning:

jety: tak u mě je to jiné, mnoho lidí v mém okolí mají děti jako 19, 20 a 21 leté :slight_smile:

Jak to je když jsi mladá a něco ti chybí?? Třeba začneš brzo bydlet s přítelem, osamostatníš se už v nějakých 15 letech, pořídíš si něco o co se musíš starat a musíš být doma, diskotéky tě nebaví... tak to už opravdu jen to miminko :slight_smile: já začala o tomhle uvažovat docela brzo... proto můj názor na starší maminky .... nechápu, co bych měla dělat do těch cca 28 let... ukousala bych se nudou, nebo bych jen pracovala a pracovala.....
18. kvě 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
bjoucik: no, já když si vezmu, jaké trdlo jsem byla ještě třeba ve 22ti, tak dítě by opravdu nepřipadalo v úvahu, ani kvůli tehdejší absenci dobrého partnera :slight_smile:. Nudou jsem se tedy rozhodně doteď nekousala, ani mne nenapadlo o tom takto uvažovat :sweat_smile: ... po škole jsem získávala praxi v první firmě, pak jsem se jela na 3 roky do UK kvůli jazykům, což byl vynikající krok ve všech směrech a teď jsem přes 3 roky v současné práci. Přeci životní náplní v mém věku nemusí být jen dítě :confused: .......... jsou to i mé koníčky, přátelé, rodina, manžel, cestování, nezávislost a poznávání. :wink:
18. kvě 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dajdulík, ja som syna porodila, keď som mala 26 a manžel mal vtedy 30. S manželom sme sa spoznali, keď som mala 24 a akurát som bola v 5-tom ročníku na VŠ.

Pre každú z nás je ideálny iný vek na dieťa - záleží to od mnohých okolností. Ja som si tehotenstvo vychutnala a materstvo si vychutnávam stále.
18. kvě 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jety: je mi 27,5 (s přítelem 9let) a jak píšeš. Pořád bych si našla spoustu věcí, které bych ještě chtěla - vycestovat tam a tam, dělat to či ono,... A co mám starší kamarádky (kolem 40) vidím dvě věci, buď strašně chtějí mimi a nejde to nebo není s kým a nebo už jsou dost zpohodlnělé a sice by chtěly, ale je tam pořád to ale s prací, partnerem, hypo apod. Jsem si jistá tím, že takto to já nechci, měly k tomu asi spoustu důvodů ať už vážných či malicherných. Neodsuzuju je, jen to takto nechci já, protože pokud by to za 10 let nešlo, litovala bych, protože u mne by to pak pohledem zpět byly jen ty věci vesměs malicherné. Nemluvě o tom, že partner děti strašně chce a třeba by je v té době měl už s někým jiným. :grinning:
18. kvě 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tady to máte
http://ekonomika.idnes.cz/materska-se-zvysi-na-lonskou-uroven-ani-klausovo-veto-tomu-nezabranilo-1ao-/ekonomika.asp?c=A100518_115505_domaci_kop

no vidím, že fakt řešíme všechny to samé, hlavně to bydlení, my už teda dva roky poctivě platíme hypo, byt 2+kk za celkem pálku, všechno jsme si zařizovali s koupí sami s prodávajícím, je to přítel mý kadeřnice, holt jsme holky ukecaný až z toho vzešla koupě bytu :slight_smile: ale hypo jsme brali za minutu dvanáct, neb jsme potřebovali 100%, pak přišla krize a 100% hypo přestali dávat, ale my ji teda ještě máme, sice přeplatíme strašný prachy, ale to prostě radši neřešíme, i tak nic nevyřešíme :slight_smile: hotovost jsme si radši nechali na rekonstrukci a jsme tady moc spokojení a už jsem tady i psala, že i s mimískem se tady bude moct dát vydržet...
18. kvě 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
kkoudelka: tak tak, vždycky by se našlo tolik věcí, co chceme :wink: . Přesně pro to jsme si tu stopku s manželem dali, neradi bychom jednou litovali :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jety: já prostě začala bláznit trochu brzo, nevím jestli je to dobře či ne, ale podporu v partnerovi teda mám a to je hlavní.Uvidíme jak to bude a nebude dál :slight_smile: jak jsem psala usilovně se nesnažíme, necháváme to na přírodě :sunglasses:

dajulik: závidím... taky bych chtěla svoje :unamused:
18. kvě 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
bjoucik - no je to docela nářez platit hypotéku, žádnej med to teda není :slight_smile: ale prostě přijít to musela a furt si říkám, že moji vrstevníci ani nevědí, co to je - hypotéka a platit měsíčně splátky :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
bjoucik: nooo, rozhodla jsem se tam jít za mužem svého srdce, protože jsme byli každý z jiného města a chtěli spolu žít co nejdříve, no a nejjednodušší bylo přestěhovat se tam :wink:

dajulik: pořád lepší než být v nájmu a cpát peníze cizím :wink:
18. kvě 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, já vás vubec nestíhám...Jinak závidim všem spokojeným v práci, já jdu zítra na inspektorát práce za právníkem zjistit, jestli je lepší dát výpověď sama, nebo se nechat šikanovat a riskovat vyhození z malicherných důvodů...stejně bez odstupného...nebo risknout že to ustojim, budu držet hubu a krok a vymámim odstupný.....chjo, jse, zvědavá, co mi právník poradí...největší trest pro šéfa by bylo, kdybych otěhotněla :grinning: a to nejlepší pro mě :slight_smile:
Jinak taky uvažujem o hypošce a postavení menšího baráčku...ale potřebovali bysme našetřit víc penízků, aby jsme nemuseli brát další úvěr k hypošce :frowning2:
Jinak teď máme bydlení skvělý, byteček 2+1 (70m2)-ložnice je zároveň skladiště teda, pokrovní, v baráku,máme tu zahradu, parkování před domkem...do obýváku na nás ze skály čučí srnky,co chodí okolo...z ložnice vidim skoro do lesa, kde ráno vřeští sojka.....včera nám z motoru od auta vyběhla kuna...(snad si moc nepochutnala na kabelech), na borůvky to mám 50m...z ložnice vzdušnou čaru jen 10.... ale ten nájem.....hrůza, menší hypotéka do mega by se s tim splácet dala v pohodě...ale kde vzít zbytek peněz, aby nám ji dali, mám stavebko spoustu let,ale pořád to je málo.. a manžel už jednu hypotéku menší splácí,na byt kde bydlí bývalá manželka...chjo
19. kvě 2010 v 00:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady trénuju na miminko..... s mojim kočičím miminkem....ale už krmim z lahve jen za oměnu tak jednou za měsíc....pač máme vysokou spotřebu dudlíků...1 na jedno krmení.... 1 savička za 40č...jen aby kočičák umíral blahem...to je drahá sranda. Ale jak vidí lahvičku, už dolejzá...tak snad budu mimčo kojit co nejdýl, aby se na mě kocour nesápal vždy když bych chystala sunar :grinning:
19. kvě 2010 v 01:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dajulík - hypotéka je riadny záväzok. My sme si ju brali na 25 rokov, zostáva nám ešte 20. Máme v zmluve možnosť aj mimoriadnych vkladov raz za rok - ale zatiaľ sa nám nepodarilo ani raz - lebo radšej si pôjdeme odýchnuť na dovolenku ako dať mimoriadnu splátku.
19. kvě 2010 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ty mimořádné splátky jsou velice velkorysá věc :grinning: nevím, kde by na to člověk během splácení hypotéky vzal, pokud nebude dědiit nebo nevyhraje ve sportce :sweat_smile:
19. kvě 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
přitom by mě stejně neuklidnilo, kdybych díky mimořádné splátce měla např. místo 18ti let platit už "jen" sedmnáct...
19. kvě 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak, tak, ale pri hypotékach to predtým vôbec neponúkali - tak je to predsa len trošku výhoda, že ak sa náhodou podarí - tak sa dá úver splatiť skôr a to bez akéhokoľvek poplatku banke. :wink:
19. kvě 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
leqinca: ale nevím nevím, já vyhrát, tak si to nechám spíše pro sichr, než abych tím umořila třeba půlku hypošky :wink:
19. kvě 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dajulík - pozerala som ten link o materskej - ale nie sú tam sumy.
Tu na Slovensku došlo od 1. 1. 2010 tiež k zmenám a to takýmto: mamička dostane pri narodení prvého, druhého alebo tretieho dieťaťa od štátu 829,86 Eur.
Zmenil sa aj rodičovský príspevok, ktorý je rozdelený:
- mamičky, ktoré za posledné 2 roky pred pôrodom odpracovali 270 dní - poberajú rodičovský príspevok vo výške 256 Eur - do dovŕšenia 2. rokov u dieťaťa, od 2 - 3 rokov je rodičovský príspevok vo výške 164,22 Eur
- mamičky, ktoré nemajú odpracovaných 270 dní - poberajú rodičovský príspevok vo výške 164,22 Eur
Link:
http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/05/rodicovsky-prispevok-od-1-1-2010/

Ja, keď som porodila Romanka - tak od štátu som dostala 4.000,- Sk a rodičovský príspevok som mala vo výške 4.300,- Sk. :cry:
19. kvě 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano kocky.Ked takto pojdeme dalej,bude z nas najukecanejsia tema :grinning:
Inkana,zlatucka macicka :slight_smile: To ma naozaj ako babatko.
Juj kocky ja ked citam ake mate starosti s byvanim si uvedomujem ake mame stastie,ze mame nas domcek a ze nam nic nechyba.
Ozaj,pozna z vas niektora temu tehotne nastrocne?ja som si ju obcas precitala kvoli 17 rocnemu dievcatu co bolo tehotne a vyhodili ju prakticky z domu.A pisala,ze bola v nemocnici a mala vela problemov..No a teraz sa ukazalo,ze to si len robil niekto srandu a bol prihlaseny pod dalsimi asi 4 nickmi.Najhorsie je,ze ju niektore mamicky lutovali a poposielali jej veci pre babatko.Ludia uz fakt nevedia co robit od dobroty..
19. kvě 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda vy jste toho zas nakecali za ten večer. Člověk ani ráno nestíhá dočítat. Já zatím výši mateřský neřeším, protože nevím, jak vše dopadne. Včera večer jsem se ptala manžela, jestli jako přemýšlel, co by jsme dělali, když bych nesehnala brzy práci a to mimi mi doporučuje i dr. Přišla odpověď, kterou jsem čekala, že o tom ještě nepřémýšlel a že snad práce bude. Tak jsem se nedala a zeptala se znovu, co když nebude... No nic kloudného z něj nevypadlo, tak nvím. Ale dost mě ta myšlenka teď trápí. Nechci se dočkat toho, že kvůli jednomu blbému rozhodnutí pak nebudu moct mít vlastní dítě.
19. kvě 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
beuska: Vím, že tu to téma je, ale nikdy jsem tam nebyla. Ale to co píšeš je teda pěkný hnus. Ta dotyčná by se měla stydět za své chování. Aby se jí to jednou v životě na něčem nevymstilo a pak se na ní všichni nevyprdli.
19. kvě 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ruru: no tedy :frowning2: tak snad se něco objeví, moc ti mimčo přeji...
ty peníze jsou děs že.....oddalují lidem plány.Moc hezky to bylo udělané v animovaném filmu Vzhůru do oblak, pokud jste někdo viděl...
19. kvě 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jsem bohužel neviděla. Stejně si všechny říkáme, že peníze pro nás nejsou důležitější, jenže bez nich nemůžem vůbec nic a zůstáváme na mrtvým bodě. Nedávno mě dostal můj tchán. Je v ČID a kdyby chtěl, tak může mít prací kolik chce, ale prostě se mu už nechce dělat a doma na nic nepřispívá a jen se naváží do nás s manželem, že jsme v životě ještě nic nedokázali atd. A nedávno měl náhodou obrou náladu a povídá mi "Já bych nechtěl být v dnešní době mladý, vy to teď máte tak těžké." Jsem nevěděla, jestli ho v tu chvilu nemám nakopat.
19. kvě 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek