• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhu na podzim 2010. Je tu někdo kdo by chtěl?

23. srpna 2010 
ahojte baby :wink: tak vcera skuska v pohode, aj ked este nemame vysledky, ale boli lahke otazky :wink:
ja tu mam sestru na vikend, tak aspon nie som sama, lebo mm cely vikend v robote. vcera dosiel o desiatej domov, dnes rano o osmej uz isiel prec a pride o polnoci. tieto vikendy, ked je v robote, ma zabijaju :frowning2:
ale ma to jedinu vyhodu, ze nemusim varit :wink:

marti, ta torta je uplne bombova. to si mala nejaku formu? alebo ako si to vykrajovala?
22. kvě 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky. Tak jsem tu jen na skok než pofrčíme na tu oslavu. Moc se mi nechce, ale co.Nějak to snad přežiju.
Marti: Ten dort ja fakt nádhernej, jen se do něho zakousnout. Určitě musí být moci dobroučký. Hned bych si kousek dala. Jsi opravdu moc šikovná. Já bych si do tohohle nepustila.
22. kvě 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
rurunka tak dufam, ze oslava dopadne nakoniec dobre :wink:
22. kvě 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
lubikaf nemam formu, upiekla som na plechu a vykrojila :slight_smile: vsetko tak robim,len kruhovu formu klasicku mam.

ruru diky...neni to take narocne ako to vyzera :slight_smile:

a aby som sa dnes nenudila,peciem dnes mame..teda upecene uz mam,len to dat dokopy....tak vecer hodim foto :dizzy_face:
22. kvě 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinex - tá torta gitary je skvelá - vyzerá ako skutočná gitara :slight_smile:
22. kvě 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
leginca diiiky :slight_smile:
22. kvě 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
este jedna :slight_smile:
22. kvě 2010 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, cokoladovu ja rada :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: vyzera to na zjedenie :grinning: mnam...

ruru, ako dopadla oslava?
22. kvě 2010 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tedy ani nestíhám vše přečíst kolik je tady zase nového napsaného.
Včera se ptal přítel svého 9letého syna, co by řekl nato kdyby jsme si koupili miminko. Odpověď :jak koupili jako ve zverimexu jo , tak jo třeba nějaké strašidýlko. Tak jsme se včera nasmály jak budeme kupovat mimi ve zverimexu. :grinning:
23. kvě 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím v krásné nedělní ráno :sunglasses: . Holky, včera jsem se poněkud vyděsila, mám nepříjemný pocit ještě dnes. Včera mi z ničeho nic luplo v zádech a pak mne ta záda začala bolet tak, že jsem nebyla schopná dělat nic jiného, než ležet. Ještě teď je to na pytel, ale lepší se to. Byla jsem sama doma, což je nejlepší věc pro to, začít do věcí š´tourat. Tak jsem si vzpomněla, že ještě hůř mne bolela záda asi před deseti lety a tehdy doktor jen tak mezi řečí řekl tátovi, že mám vlastně rozštěp páteře, což bylo překvápko pro nás všechny. Nijak jsme to ale neřešili, doktor se k tomu nijak nevracel a my také ne, protože obtíže ustaly a kromě toho, že mne jednou za uherák bolela záda chvíli třeba po ránu, jako leckoho, mi nic nebylo. Navíc RP má až 15% obyvatel, kteří to ani nezjistí, pokud jim někdo neudělá RTG páteře.

Včera jsem hledala různé články na netu a přečetla jsem si toho hodně, hlavně to, co všechno to může znamenat a jakou formu to může mít. Zapadla mi do toho další věc, po narození jsem se několik měsíců prý vůbec nehýbala, plus nějaké další obtíže, mamku tenkrát přemlouvali, aby se mne vzdala a dala mne do ústavu. Mamka vytrvala a cvičila se mnou několik hodin každý den a nakonec mne opravdu rozhýbala. Žádné problémy už jsem pak nikdy neměla.

Nicméně rozštěp páteře je geneticky přenositelný a víme, jak mnohem horší podoby může mít :unamused: . Teď se mi to vkrádá pořád do hlavy a mám z toho opravdu hodně nepříjemný pocit :frowning2: .
23. kvě 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. tak oslavu jsem nakonec přežila ve zdraví a ani to nakonec nebylo tak hrozné. jen moje nastávající švagrové se tam zas producírovala jak největší hvězda a každému se v nucovala, tak mě s tím docela dost lezla na nervi. Takovýhle chování já prostě nemám ráda, ale manželova rodinka si na to očividně potrpí a už teď jí mají všichni raději než mě. Ale snažím se to radši neřešit. Dnes se snažím si aspoň trochu užít manžílka a zítra tu zas budu čumákovat sama, prohledávat net kvůli práci atd. Všechno mě to už štve a zlepšení pořád nikde :cry:
23. kvě 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zdravím po víkendu, jak jste ho strávily?
Nám se konečně povedlo počasí, tak jsme vyrazili na Mezi ploty a na chalupu a poprvé letos grilovali. Prostě paráda.
24. kvě 2010 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
sirael: Tak to počasí vám fakt závidím. U nás je pořád hnus i teď tu lije jek z konve. A v sobotu jsem pěkně zmokla, ještě, že bylo poměrně teplo.
24. kvě 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas bol vikend pekny, super teplo a slnecno, ale dnes je zas zatiahnute a uz aj prsalo. no som zvedava, aky bude nakoniec den.
baby nam tu robia svetla na chodbe a v kuse vrtaju a maly sa toho strasne boji, stale place. tak ho mm zobral do detskej izby a trochu sa tam s nim hra, ale aj tak stale pisti. joj uz nech to dokoncia a idu kade lahsie :angry:
a to ma ist maly za chvilu spat, ved ho ani neuspim. asi ho budem musiet zobrat von :unamused:
24. kvě 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, babeny, no ja som mala po dllllhej dobe uzasny weekend, uzivala som si fakt kazdu minutu (milujem weekend, ked ani minutu nerozmyslam, co dalej :slight_smile:)
Najprv v sobotu rano som sla na medzinarodny zvaz celiatikov, kde som pomahala pichat do prsta a robit celiaticke testy, tam sme za odmenu boli pozvany na obedik, sotva som dosla domov, uz ma brasko volal do OC Laugaricio na nakupy so svagrinou, no a vecer ocakavany bowling, so svagrom a svagrinou, to bola paraaaaada, som sa uz davno tak neodragovala :slight_smile:
Uz mi ten byt obcas totiz lezie riadne na mozog a nieiedy sa uz z vycerpanosti vecer rozplacem, co kazde volno travime len tam :cry:
No vidim, ze torticky frcia v plnom prude, Marti, gitarka je uuuuuzasna, som si z prvu myslela, ze to je ozajstna :slight_smile:
Inka, koniky chova aj moja svagrina, uz ma aj tolko krat volala, zboznujem zvierata, ale nejak mam strach vyliezt na konika :grinning:
No co sa tyka chlapov a tychto metod, ako zatlacit na city zien, to sa im teda dari, ale s opacnym efektom :angry:
chal nikdy nedospeje, to je znama vec, ale toto by som od tvojho chlapa, ako od dospeleho muza necakala... Pravdu povediac, neviem, ako by som zareagovala, ja som dost prchka povaha, asi by som sa riadne nastvala, ze pouziva tvoje slabosti ako donucovacie prostriedky?! Ved ak teda tuzi po novej motorke, nech sa s tebou poradi, na rovinu povie, o co u ide, ale preco na teba tlacit v tak citlivej oblasti?? Nechapem...
Mne nieco podobne spravil nedavno moj chlap, ked zacal po tajme kseftovat s fotakmi, nakupoval na Ebayi (napriek mojmu zakazu) a niektore popredaval, no nie vserky a kedze "Loz ma kratke nohy", prisla som mu na to a myslela som, ze ho vyhodim z balkonu :angry: :angry: , no on mi na to, ze fotak, ktory som mu nasla mal byt prekvapko, ako darcek narodkam a ten dalsi ako darcek svagrinej, no a takto mal pripravene perfektne argumenty, aj ked ja na narodky ziadny fotak nepotrebujem, bolo mi sproste mu nadavat, ked uz si teda "robil starosti", brnkal mi na citovu strunu, ale neviem, ci len nekecal, totiz uz s tym fotakom veselo foti kade tade a narodky mam az v septembri (zari) :unamused:
Jety, o RP moc neviem, ale pokial mas nejake vaznejsie bolesti, radsej sa porad s nejakym ortopedom, alebo neurologom..
Co sa tyka dedicnosti, to ti zase poradia na genetike, ci sa treba obavat a ci ti vlastne potvrdia, ze mas naozaj potvrdeny RP..
Inak uzasna maminka, ze sa ta nevzdala, takto by sa mali zachovat vsetky matky :slight_smile:
24. kvě 2010 v 09:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kocky,vidim,ze ste mali vsetky pekny vikend.My sme mali krasnu hlavne sobotu.Rano sme boli na nakupoch,poobede na aperitive a odtial sme sli rovno na romanticku veceru :dizzy_face: No a nedela bola v znameni absolutneho relaxu na zahradke.

Marti,dalsia super torticka :dizzy_face: Kolko ich prosim ta stihas za tyzden? :grinning:

Ruru,viem o com hovoris,tiez som mala v predoslom vztahu sutazivu svagrinu.Ale nastastie tehdajsi svokrovci ju aj tak nemuseli,lebo videli,ze to bola pretvarka.Kazdopadne vobec mi nevadi,ze moj buduci manzel je jedinacik :grinning:

Lubi,dufam,ze vam uz dovrtali :angry: My ked sme sa sem nastahovali som si uzila vrtania az az.Aj teraz tu cez den este nemame uplny klud,lebo stavaju domy okolo nas.Budeme totiz sukromna ulica a vsetko su to novostavby.Jedine co ma tesi je,ze do 6 mesiacov by mali byt dostavane vsetky domy co su vedla aj oproti nam,cize babatko nebude nic vyrusovat.

Jety,dufam,ze sa uz citis lepsie.Bolest chrbta je velmi neprijemna.Mna dost casto trapi krcna chrbtica :unamused:

Asemilka,dlhsie si sa neozvala.Ako sa mate?Nieco nove okolo svadbicky?

MIlluska,to ste mali krasny vikend :dizzy_face: My chodime tiez casto hravat bowling.Som sice vzdy zo vsetkych najhorsia,ale moj chlap je zasa najlepsi,tak tam je rovnovaha :grinning:
24. kvě 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ruru: no tady se opravdu povedlo, ale tam u vás na Moravě je to ted vůbec smutné s těmi záplavami :frowning2:
24. kvě 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milluska: děkuji, dnes jsem si vzala day-off a snažím se to doléčovat. Máš pravdu, objednám se na neurologii a také na genetiku, abych zjistila možnosti. Minimálně koňské dávky listovky budou určitě na programu dne :grinning: . Jinak mamina je opravdu bezvadná, ale táta taky, rodiče si skoro závidím :grinning: :grinning: .

beuska: je to opravdu lepší, děkuji. Zanedbávala jsem poslední dva roky cvičení, takže myslím, že to tomu také pomohlo, nedostatečné břišní a zádové svaly jsou prevít :wink: .
24. kvě 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinex: teda ty jsi ale šikovná cukrářka :slight_smile: jak dlouho jsi se to učila?
24. kvě 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
beuska tento vikend som piekla tri,len by sa mi zisla este jedna ladnicka :grinning:

sirael neucila,proste som len piekla a skusala a kazila a zase skusala...este stale sa teda ucim :slight_smile:
24. kvě 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehehe.Sak ta gitara sa ani nemohla zmestit nie?

Dajako to tu stichlo,kde ste vsetky kocky?Chcem klebetit :grinning:
24. kvě 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
matinx: já třeba nevím, jestli by se mi podařilo takhle pěkně rozprostřít marcipán :slight_smile: a jaké děláš "vnitřky"? Máslové?
24. kvě 2010 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
beus sak sa ani nezmestila..mala som zvlast telo a zvlast ten krk ci jak sa to vola....a potom som to spojila dokopy

sirael no neni to marcipan ale K2,to je taka mandlova potahovacia hmota..marcipan je moc pevny a na bokoch sa mi vzdy lamal,tak ho uz nepouzivam... a vnutri boli banany s dzemom a cokoladova plnka-davam do nej aj maslo ale vobec nie je taka klasicka maslova,je taka "nadychana" a mnam :sunglasses:

beus no mooozne klebetit,uz som tu :grinning:
24. kvě 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinex: jé a neposlala bys mi recept?
Ten černý čokoládový je úchvatný :wink: To se vyloženě jmenuje K2? A koupí se to běžně v hypermarketu?
24. kvě 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne... 250ml mlieka a 2PL polohr.muky uvarit na kasu, do horucej pridat 70g Cery (u vas tusim Omega) a ja davam este ladove gastany-je taka mnaaam nugatovo cokoladova... ked vychladne pridam 250g masla (ja davam pol Hery a pol masla) a cukor podla chuti...mozes tam pridat vanilk.curok,oriesky ci nejaku aromu,proste na co mas chut. Pod potahom sa netopi,pekne drzi..toto mnozstvo je na 22cm tortu,2xprerezanu a celu potretu :wink:

ten coko je z cokoplasteliny....to je rozpustena coko na varenie a do nej pridany kukuricny sirup....
a to cim potahujem sa vola K2,je to biela hmota,ktoru si zafarbis podla potreby. Nekupis to v supermarkete :slight_smile: len v speci obchodoch s cukrarskymi potrebami...tusim sa jeden v cechach vola U Malatku...skus dat do google a ti to najde..pripadne pozri ine v cechach.
24. kvě 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinex: moc díky :wink:
jen pro upřesnění: takže to je bez náplně a všechny ty dobrůtky jdou do těsta?
24. kvě 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
to u Malatku je toto: www.cukrarskepotreby.cz
24. kvě 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
teraz sa asi nechapeme.... cesto je klasika, potom tam je plnka-to co som ti napisala recept.a celu tortu este potriem tenkou vrstvou tej plnky a potiahnem K2.
24. kvě 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinex: díky moc ještě jednou :slight_smile:
martinex: už chápu, no tak se těším až to zkusím, pak dám vědět jak to dopadlo :grinning:
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek