• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhu na podzim 2010. Je tu někdo kdo by chtěl?

23. srpna 2010 
ahojte,
lalia super že ste sa tak rozhodli, drahý sa už teda nevie dočkať,držím palčeky, nech sa vám to bábo zadarí čím skôr :slight_smile: my by sme tiež chceli ísť v lete na dovču, ale keď bude mimčo vôbec to nebudeme ľutovať :slight_smile:
DNP si budeš platiť teda z maxima, tak to budeš mať celkom fajn, ja si platímz minima ale k tomu plat, takže mne by materská vyšla cca 14000 Sk.
10. bře 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
megynka,dakujem,aj my dufame že sa rychlo zadarí :pensive: a istotne aj vam,nesmieš zúfať :wink:
no veru manžel je strašne nedočkavý a velmi by už chcel mimi :dizzy_face: a ktovie,možno sa zadarí až v lete alebo neskôr,no štart je o 2 mesiace :grinning: pre istotu si tam necham tu necelu dvojmesačnu rezervu-ak by sa nahodou zadarilo hned,tak nech mam istotu že vyjde tych 270 dni pred pôrodom,ak by aj nahodou som porodila trebars o mesiac skôr,musim myslieť dopredu,človek nikdy nevie. :fearful:
ale som sa jej zabudla opýtať že vlastne ked si to budem do pôrodu platiť,po pôrode či už nemusím a stale budem mať narok aj na zvyšeny rodičovsky alebo sa to plati aj vtedy?
10. bře 2010 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dituš, môžeš si priplácať až do výšky 14% zo sumy 1084,55 €, ale do tejto sumy sa zarátava aj hrubá mzda, takže ak máš napr, 500 €, tak 1084,55 - 500 = 584,55 a z tejto sumy si budeš doplácať 14%, ale môžeš aj z menšej, ako chceš, mimálna suma z ktorej si môžeš platiť je 319,58 € :slight_smile: :wink:
10. bře 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
megynka dakujem aspon trosku bližšie už viem kolko aspon % :slight_smile: tak uvidim kolko mi vypocitaju na socialke

lalia tak to je super že už začínate skôr tak to budeme ako prve prežívať s tebou a budeme držať pršteky
11. bře 2010 v 09:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a dituš potom z akej sumy budeš platiť DNP tak z tej budeš mať myslím 55% materskú :wink:
11. bře 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dituska dakujem :wink:
no veru,dnes maju na socialke nestrankovy den,tak to tam zanesiem zajtra alebo v pondelok a začneme platiť :slight_smile: :wink: :slight_smile: a o 2 mesiačiky ideme na to :dizzy_face:
megynka prosim ťa,nevieš že či sa to DNP platí do dna pôrodu kedy určí gyn alebo do dna vzniku na matersku-teda 6 tyždnov pred stanovenym dnom pôrodu?musim sa to na socialke opýtať,nenapadlo ma to vtedy ale ak by si vedela tak by si ma potešila :wink:
11. bře 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
lalia, myslím že sa platí do dňa vzniku na materskú, lebo aj keď ideš na PN nat sa prestáva platiť, tak to tak bude aj s materskou, ja robím na sociálke ale na dôchodkovom, tak nechcem to tvrdiť že je to tak naisto :wink: veď sa pre istotu na všetko popýtaj :wink: tak teda prípravy sú v plnom prúde, aspoň ti finančné :wink: :slight_smile:
11. bře 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tie finančné ano :wink:
o mesiac malujeme a budeme robiť také stredne úpravy interieru,tak sa teším :grinning:
No hej musím sa popýtať :wink: dakujem :wink:
11. bře 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som už niekedy aj v stave nakupovať vecičky a kočík a všetky tie prkotinky pre mimčo, až ostanem tehu tak mi asi nebudú stačiť financie :grinning:
11. bře 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
u mňa podobne :grinning: hlavne z kočíkom :grinning: :grinning: to už aj v 5.tom mesiaci mi bude doma parkovať :grinning: :grinning:
a ked manžel vidí v niakom obchode tie prťaté vecičky tak je celý namäkko :grinning: :grinning: :grinning: až sa na nom niekedy smejem ked obdivuje a chyta male topanočky,ponožtičky :grinning: veru už sa aj tešíme na kúpu vybavičky :sweat_smile:
11. bře 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte...

lalia super ze sa idete uz snazit..moc drzim palce...

megy nakupov si este uzijes, mna musel muz drzat aby som nekupila vsetko co som videla :grinning:

my mame doma horor,malemu idu horne zuby, ma hnacky a teploty,cely den je nervny,takze hotova psychiatria :slight_smile:
11. bře 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
marit, tak dúfam, že si to s tými zúbkami tiež raz užijem :slight_smile:

pekný dník prajem, a nech je maličký čím skôr v poriadku :wink:
11. bře 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj martinex,no hej,rátala som z letom a manžel povedal že nieje načo čakať,že on by chcel babo čim skôr a že je jedno či sa narodí na jar alebo v lete..takže o 2 mesiačiky šup na to a veriť že sa zadarí :pensive: :pensive:
no teeeda,tak doma teda nie je najružovejšie..chudačik malý,no pevne nervy :wink: to si asi odskače každa mamina ked idu zubky a každe dieťa to prežíva inak :frowning2:
no pri tých nakupoch-neviem či u nas to nebude opačne :grinning: manžel je z malych vecičiek uplne paf a ja zasa z kočíkov :grinning: :grinning:
11. bře 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, tak my sa s manželom pokúsime nejako na jeseň, ešte predtým ma čakajú štátnice bakalárske :confounded: , uvidíme koľko nám to bude trvať kým sa podarí. :slight_smile: Dúfam že nie moc dlho, bude to naše prvé.Už sa neviem dočkať aj ked je to ešte dosť ďaleko.
11. bře 2010 v 11:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj zuzi, vitaj :wink:
aj naše to bude prvé aj keď sa snažíme už 5 rokov, ale chceme začať znovu, tiež na jeseň :slight_smile: tak ti držím palce :wink:
11. bře 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj megy,

dúfam, že sa nám obom čo najskôr zadarí a budeme sa môcť spolu tešiť :slight_smile: :wink:
11. bře 2010 v 11:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
megy neboj uzijes :grinning: az sediva z toho budes

lalia pri prvych dvoch zuboch bol len umrncany ale teraz ma aj tie teploty a hnacky... :confounded: tak mi ho je luto chudacika

zuzi vitaj a skore zadarenie sa prajem :wink:
11. bře 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ahojte tak vítam medzi nami zuzik :slight_smile: sa námto rozrásta :slight_smile:

lalia využ budete prichystávať izbyčku mi sme premýšlali o tom teraz vo februári ked bol manžel doma skoro celý mesiac no len že nám treba celu izbycku oskrabať a nanovo ostierkovať a dať novú podlahu takze nám to trosku zaberie viac času kedže kúpili sme byť tak všetko sa naraz neda že :wink: hoc ja by som chcela všetko hned :grinning: ale pomaličky to zvládneme takže nás to bude len ešte čakať tá úprava izbyčky

martinex si to viem živo predstaviť čo prežívaš ja mam teraz sesterku najmladšiu ktorá bude mať v máji 1 ročik tak to tiež prežívame takto je velmi zlostná ale teploty a hnačky nema aspon to

megynka vy sa snažíte už 5 rokov tak to je dosť :confounded: tak dúfam že všetky čo sme tu sa nám zadarí toho ročku byť tehuľkami
12. bře 2010 v 08:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, keď som prispela do tejto novej témy po jej založení tak v nej bolo akosi mrtvo, ale teraz vidíme, že sa to tu rozbiehá :dizzy_face:
12. bře 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby prosím Vás ako to je s tým platením na sociálku, aby som mala väčšiu materskú, koľko si musím platiť aby som mala max. materskú? Ja už pracujem, ale chcela by som si ešte aj doplácať aby som mala materskú väčšiu, a ten rodičovský, to na ten zvýšený budem mať nárok, keď som zamestnaná, nie? Alebo ako to je? ďakujem veľmi pekne.
12. bře 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj quitka, pár príspevkov dozadu, mýslím z 10.marca som to o tom doplácaní popísala, neviem či je to dosť zrorumiteľné, ono sa to takto dosť ťažko vysvetľuje :wink: :slight_smile:
12. bře 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
megynka...ďakujem a aká je teda max. tá suma a aká veľká je max. materská? :confused: som to tam moc nepochopila :frowning2:
12. bře 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

quitka najlepsie bude ked si zavolas na socialku, ja som tak volala a pani mi to pekne vysvetlila...

ditus mi tak malemu robime izbu uz nejaky ten tyzden, tiez sme museli oskrabat,ostierkovat, obusit..teraz cez vikend ju mm omaluje a dame koberec a bude hotovo :slight_smile: konecne
12. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
quitka, max. suma z ktorej si môžeš platiť je 1084,55€ ale do toho sa započítava aj tvoja hrubá mzda a z tejto max. sumy je materská myslím 55% čo je cca 596 € :wink: ale ako píše marti, na sociálke ti to vysvetlia a môžeš sa tam hneď aj prihlásiť na platenie :wink: :slight_smile:
12. bře 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ďakujem veľmi pekne, a vy babenky to už platíte???My asi začneme so snažilkovaním v jeseni, ale nie je to ešte isté. To musím aspoň 9 mesiacov pred nástupom na materskú platiť však?
12. bře 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si už platím dlhšie, treba si to platiť 270 dní pred nástupom na materskú
12. bře 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
megynka...ja som zamestnananá, takže ja si to začnem doplácať až tesne pred snažením, aby som zbytočne dlho neplatila, a to je ešte otázne, že kedy sa nám zadarí :sweat_smile: a vy sa už snažíte?
12. bře 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babeny :wink:
quitka ja si napriklad teraz len hladam prácu (bolo som velmi dlho PN) ale asi ani nenajdem ked sa o 2 mesiačiky začiname snažiť a ak by sa aj zadarilo,kto už by len prijal do práce tehotnu? :angry: no a aj do zdravotnej si platím sama a do socialnej ohladom toho aby som mala narok na matersku si začinam platiť od pondelka-teda vypísala som si tlačivo ktoré mi dali a v pondelok im to dam aby ma zaregistrovali a platíme :sunglasses: ja budem platiť 47 eur mesačne a materska by mala byť aspon čo mi tam povedali okolo 17 000 (slovenskych).Takže ja si to platiť musim ked chcem aj matersku aj zvyšeny rodičovsky a o 2 mesiace začiname snažilkovať-pre istotu tam nechavame necelu dvojmesačnu rezervu (ved čo ak by sa zadarilo hned? :grinning: )
12. bře 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, baby ako tak čítam tak nie na jeseň tehulky, ale rovno mamy :grinning: no ja sa k vám pridám, tiež sa snažíme o druhé babatko :slight_smile: len v polovici februára som vysadila HAK, takže uvidíme kedy sa zadarí :slight_smile: chceme ísť v lete na dovolenku a už chcem mať 3 mesiac za sebou, takže by som bola rada hned :grinning: :grinning: :grinning: prvá dcérka sa nám podarila na druhý pokus, tak pevne dúfam, že to bude taktiež tak :slight_smile:
12. bře 2010 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dituska-my ideme vlastne len na jar-ked bude trošku teplejšie-kedže dnes zasa snežilo :angry: malovať,dokupiť zo dve komody,vymeniť podlahu a potom už len take drobnosti a doplnky aby všetko ladilo pre moju radosť do interieru :grinning: (chudačik manžel,ked som mu rozpravala ako si to predstavujem... :grinning: bude babračka ale bude to pekné :slight_smile: až ked sa dozvieme že mimi je v brušku,potom začneme vo velkom pre drobca pripravovať jeho pohodlíčko :grinning: toto je len taká predpríprava a trošku zmena našej izby-už ma tie farby na stenach nebavia,tak bude niečo uplne ine a taak všeličo :wink: no aj nam to niaky čas bude trvať...hlavne všetok nabytok z izby na chodbu a tie veci čo su v skriniach,zložiť postel...ked sa nad tym takto zamyslim,tak sa mi ani nechce :grinning: :grinning: ale na druhej strane sa teším :grinning: hned ako dorobíme izbu a vrátime nabytok,tak sa začína pracovať na mimi :grinning: :grinning: rátame s tým,že malovať začneme tak ale o mesiac-podla počasia :grinning:
a to si nechcem predstaviť čo to bude ked začneme stavať domček a k tomu malé dieťatko a potom sťahovanie :grinning: aj na to sa teším...no stavať začneme asi až buducu jar-tento rok to už nestihneme,máme ešte koopec inych vecí,tak ešte ale 2 rôčky budeme bývať tu :unamused: tak si to tu skulturnujeme :grinning:
12. bře 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek