• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhu na podzim 2010. Je tu někdo kdo by chtěl?

23. srpna 2010 
Tak my sa snažíme už teraz a uvidíme, kedy sa podarí. :wink:

Lubikaf - no ja som po pôrode nechcela dieťatko už vôbec a tiež som zmenila názor. :slight_smile:
1. čer 2010 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte diefcence aj u nas leje od vecera ako sa mavate?
1. čer 2010 v 11:59  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Leginca tie deti su take uzasne :wink: To sa proste neda zostat iba pri jednom :wink:
1. čer 2010 v 11:59  • Odpověz  • To se mi líbí
baby tak ja idem studovat, mrknem sem zas vecer :wink: ahojte :wink:
1. čer 2010 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to je super :slight_smile: Mozme dat niekedy kafco ked budem na Sk :wink: Jej a ja milujem Nitru.Moja maminka je odtial a tiez sme tam mali nas prvy vylet s priatelom.Aj ked vtedy sme skor obdivovali krasy hotelovej izby :grinning: Hold vasnive zaciatky :wink:
A kde si bola v Uk?Ja som mala v plane ist si trosku zamakat do uk,ale prisiel mi do cesty tento moj talos :grinning:
Ozaj a ako sa rozpravate s manzelom?
1. čer 2010 ve 12:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj Miri,my sa mame celkom fajn,ako vidis vo velkom sa tu debatuje :grinning: Ty mas co nove?
1. čer 2010 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
zaciname sa snazit,az od polovice augusta musim este obehat lekarov aj zubara,ale inac fajn.Vsak vidim,ze debata ani nestiham citat.
1. čer 2010 ve 12:06  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
No vidis za zubarom musim aj ja zajst.Ani neviem,moze sa plombovat a podobne v tehotenstve?asi hej nie?Pocula som,ze v tehotenstve sa viac kazia zuby.Ja uz mam dost kazive od prirody,tak sa mam naco tesit :confounded: Este,ze existuju pekne biele plomby.Keby som mala mat amalganove,bola by som jak pirat :grinning:
1. čer 2010 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
plombovat sa asi moze,ale bez injekcie aspon segra tak vravela.Aj ja mam strasne kazive ved preto to chcem este stihnut kym sa podari babo.
1. čer 2010 ve 12:15  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to je fajn.Injekciu si aj tak nikdy nedavam,neni to az taka bolest.Tu v It su vsetci padavky a bez injekcie ani neotvoria usta.Vzdy mi zubar hovori aka som hrdinka,ale mne pripada ta injekcia este neprijemnejsia nez par minut vrtania :confused:Teraz ma napadlo,ze je vlastne dolezite ist,lebo v tehu sa nemuzu brat ani tabletky proti bolesti.
1. čer 2010 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Jaaaj kocky poslite ma nieco robit,len mi huba ide :grinning: A to som mala na dnes veeeela planov co chcem porobit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. čer 2010 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Moze sa asi len nieco prirodne.Ja som teraz zacala vitaminy doplnovat,najprv vitamin E a potom dam kyselinu listovu.Bola by som strasne stastna,keby sa nam podarilo na prvy krat.
1. čer 2010 ve 12:26  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Já bych taky mela zajít k zubaři, ale naneštěstí jsem jednou musela k jiné zubařce, protože ten můj měl dovolenou a to jsem si vykusila takovou bolest a tak příšerně mi zkazila 2 zuby, že od té doby se nemůžu k žádnému zubaři dokopat. Ale přes snažením bych tam měla ještě zajít, zoubky by to potřebovaly :frowning2:
1. čer 2010 ve 12:32  • Odpověz  • To se mi líbí
No to by sme chceli asi vsetky :wink: Moja mamina otehotnala 2 krat hned na prvy sup,tak dufajme,ze som to po nej zdedila :slight_smile:

Ozaj kocky,mozem brat listovku aj ked berem este antikoncepciu?Ci to nema zmysel?
1. čer 2010 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja som sa tiez pytala a zesa moze aj ja mam este tabl. na mesiac a potom ideme na to.Aj moja sestra otehotnela na prvy sup a uz mame maleho Timonka ma 2 mesiace.
1. čer 2010 ve 12:36  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
rurunka-aj tie moje uz potrebuju
1. čer 2010 ve 12:39  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby - mne sa počas prvého tehotenstva nepokazili zuby - len ma strašne boleli. No ja by som tiež mala navštíviť zubára - ale stihnem to určite až koncom leta ako sa poznám. :slight_smile:
1. čer 2010 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby, davajte si fakt pozor na zuby,treba vela vapnika papat(tvaroh aspon raz do tyzdna),bo mimi vela vapnika berie v tehu....ja som dopadla tak,ze mi 3 dni po porode v nemocke trhali nerv,bo som mala prisernu bolest zubov a neskor sa mi upchali tam kanaliky,ze mi ho nakoniec museli vytrhnut a asi 2-3 mesiace po porode sa mi len tak odstiepilo zo zubu....proste sa rozmrvil...
Fakt sa bojim,co bude pri druhom tehu s mojimi zubami.... :confounded:

Ja som brala Calibrum iba pri tehu a stacilo....

Beu: jasan a dufam,ze to kafco uz bude ako tehulky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :wink: No s mm sa rozpravame vacsinou sa po slovensky a on po polsky,ale niekedy nam ujdu slovicka aj mimo (on slov.ja polske)....
V UK sme boli v Oxforde (fest mi chyba teraz... :frowning2:)ale sme sa chceli usadit mat byt,mimi a tak....tak mame...ale ason BA nie je taky zapadakov ako NR :grinning: tak sa ako tak da :slight_smile:
A Ty sa s Tvojim asi po taliansky rozpravas,co? Aspon budete mat dvojjazycne deti,ako aj my :wink:
1. čer 2010 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Beu: Tak to ti moc přejem aby si byla po mamince. Já ani pořádně nevím, jak to měla moje memka s otěhotněním. Když čekala sestru, tak nevím, jak rychle otěhotněla, pak jednou potratila a na mě čekala myslím 2 roky, že až když se začala smiřovat s tím, že už další dítě mít nebude, tak zjistila, že je těhotná. A co se týká zubů, tak při sestře, že prý vše ok, ale při mě a prý spíš po mém narození, se jí začaly hodně kazit a to prý mléčné výrobky jedla pořád.
1. čer 2010 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
no moje mamka taky napoprvé obě dvě těhu, takže snad budu na tom stejně :wink:

jinak kamarádka mi doporučovala Calibrum baby plan, které se bere před plánovaným těhu a v prvním trimestru, nevím jak moc velký vliv to na to mělo, ale otěhotněla napoprvé po vysazení HA.
1. čer 2010 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
baby toto je otrasne pocasie, my sme s malym normalne spali az do 11tej, potom nas postar zobudil :angry:...a maly je taky s toho nejaky ospaly, tak zasa spi...

@mamusia jeej aj ja byvam v dubravke,,,,ale uz len dva tyzdne...my sme sa rozhodli mat dalsie babatko asi pred mesiacom ale zatial to je tak ze ak sa podari potesime sa...ak nie tak na jesen uz urcite by som chcela otehotniet, cez leto nas caka kopec roboty tak aj preto by to bolo lepsie na jesen, lebo pri prvom tehu som mala dost problemy takze som mohla robit len jednoduch veci.

@rurunka to bude super ked ti to vyjde, drzim prsty... :wink: este k tym vyrusom, ono to s tehu nema vobec nic ale nebezpecne to moze byt pri porode,,,kamoska to mala a jej zabrali cipky takze mohla rodit normalne a teraz mam tehu sestru a tiez ma hpv a akurat jej to posielali na rozbor takze zatial moc nevieme ale vraj ak by bolo najhorsie tak nebude rodit normalne ale cisarskym..tolko co viem...snad aspon trocha som ti pomohla
1. čer 2010 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@mychaella a co sa stahujete? Aj my to babo nesilime,proste ak buded tak bude,ak nie,tak nie......nepocitam si,ze kedy ovulujem a tak.....proste pride vtedy,kedy ma :slight_smile: Ti inak zavidim,ze tak dlho spat....mne sa mala budi okolo pol 6,to sa vykakame a vycikame a potom este spi asi hodku,sa napapa a potom dalsiu hodku....ale vkuse,tak to vobec nie.....mozno ak bude starsia...

@sirael4 ja som brala Calibrum baby plan a potom Calibrum mami,ale az ked som bola tehu.....my s mm nelubime ovocie a ako som to brala,tak mi nic nechybalo(okrem toho vapnika teda)....to obsahuje veeeela vitaminov,presne take,ake matka(buduca mamicka teda) potrebuje.

1. čer 2010 ve 13:28  • Odpověz  • To se mi líbí
ja sice zjem vsetko a ovoci mam velmi rada ale aj ja som brala calibrum a aj zelezo som musela.

@mamusia hej ten dalsi vikend sa stahujeme...ani mne maly nespi tak dlho okolo 7mej sa budi ale dnes sa najedol a uplne bol kludny tak sme si lahli vo velkej posteli spolu a spali... :wink:
ale volakedy mi spaval az do desiatej od 8mej vecera..to boli casy :slight_smile: ale ked je taketo skarede pocasie spi dlhsie a ako bolo yeplo vonku tak vstaval skoro aj o pol 6tej zo slnkom... :slight_smile:
1. čer 2010 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
sirael: Já už o tom calibru taky slyšela a přemýšlím, až se budem snažit, jestli ho nezkusit. No uvidím. Pokud ne, tak určitě apoň tu listovku zobat budu.
mychaella: Já na ty testy na hpv jdu 14.6. tak pak se uvidí co dál. Pokud by bylo nejhůř, budu to řešit ještě před těhu, ale pokud to bude "normální" tak bych se přikláněla nejdříve k tomu miminku. A pokud by mi teď ta práce opravdu vyšla, tak by to bylo úplně super a ani bych nemusela rozvažovat, pokud to nebude to špatné.
1. čer 2010 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
rurunka: zas to je cenově docela dobré, tak možná že to zkusím. Na škodu to být nemůže :slight_smile:
1. čer 2010 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@rurunka tak drzim prsty nech to je ok a vsetko podla tvojich predstav...ja som len napisala co som vedela s cim som sa stretla..nie je to sice super, najlepsie by bolo keby bolo vsetko 100%tne ale aspon ze nemas nieco vaznejsie. moja segra ma napriklad vazne hematologicke problemy a minuly rok nam skoro zomrela a v januari zistila ze je tehotna..tak je stale pod dozorom a nie len na gynde...
ja som mala problemy len pocas tehu ale stacilo mi, preto obdivujem a drzim prsty vsetkym buducim maminkam co maju zdravotne problemy a rozhodli sa mat babatko...
1. čer 2010 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
podla mna to neni od veci uzivat taketo vitaminy pocas tehu ked potrebuje ziviny babatko aj mamina :wink:
1. čer 2010 ve 14:05  • Odpověz  • To se mi líbí
mychaella:Tak to přeji tvé sestře hodně štěstí a ať je ona i miminko v pořádku :slight_smile:
1. čer 2010 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
diky..zatial sa drzia tak dufam, ze to dobojuju.. :slight_smile:
1. čer 2010 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte :slight_smile: ja som si tiez davala teraz dokopy zuby kvoli buducemu svistovi a preventivne som si dala vybrat aj zub mudrosti, nakolko vyzeral, ze skoro zacne robit problemy ... som rada, ze to mam z krku, ale prve dni po som si myslela, ze budem mat monokel este aj na svadbe, tak som to chvilu banovala, ze uz davnejsie som to neriesila ... ale nasastie som uz odpuchla ...
@rurunka hlavne dopredu nestresuj, skus mysliet pozitivne ... ja som tiez mala problemy a doktorka mi uz 3 roky tlaci do hlavy, ze by som mala zacat pracovat na dietatku, ale zrovna v tom case sa mi rozpadol vztah, takze to bolo komplikovane ... aj som bola z toho na nervy, ze co ak to uz nestihnem, ale nakoniec som zistila, ze si tymi stresmi len skodim ... teraz som uplne v pohode, mam uzasne draheho (coskoro manzelika), chystame sa na babo a ako bonus sa mi zlepsil aj stav krcka maternice, s ktorym mam problemy uz hadam 7 rokov ... tak som si to mozno aj tymi stresmi sama zhorsovala ...
1. čer 2010 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek