• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhu na podzim 2010. Je tu někdo kdo by chtěl?

23. srpna 2010 
@bajushka po ovulaci nasleduje tzv. lutealna faza - dlzka je rozna pre kazdu zenu, ale vacsinou medzi 10-14 dni ... ak nedoslo k oplodneniu vajicka, tak po lutealnej faze nasleduje menstruacia, teda prelozenie Tvojho pripadu do ludskej reci, ak nedostanes menzes do cca pondelka (14.6), tak mozes byt tehotna (pisem mozes, lebo neviem, aku mas dlzku tej lutealnej fazy Ty) ... inak robit si tehu test teraz je zbytocne, vacsina z nich je schopna reagovat na tehotenstvo az cca v case, kedy by si mala dostat menzes, teda cca 10 dni po ovulacii (zalezi na koncentracii toho tehotenskeho hormonu - preto treba test robit rano z prveho mocu) ... hadam som trochu pomohla :slight_smile:
7. čer 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nevíte někdo jak zjistit přesný termín ovu?
7. čer 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 skus ovulacny test - su take kabelkove, co sa daju pouzivat opakovane a ovulku zistuju zo slin ... alebo si meraz bazalnu teplotu, ale to najskor po mesiaci budes vediet, musim sa najskor naucit tym cislam trochu rozumiet ... a tusim su aj take ovulacne testy, co urcuju ovulku z mocu, ale to mi pride strasne draha zalezitost, to uz by som skor investovala do toho kabelkoveho testu, co pouziva sliny (tusim okolo 600 Sk to stalo, ked som svojho casu po nich pozerala)
7. čer 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 alebo sa to da zistit aj ultrazvukom na gyn. ... ale neviem, ci to robia na poziadanie
7. čer 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
pifina dakujem za velmi zrozumitelnu odpoved... a nevedela by si povedat na zaklade coho sa mi posunula mrska?? Lebo ak som to spravne pochopila, ci tehu som alebo nie.... menses by aj tak neprisiel na cas?? Dakujem
7. čer 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bajushka to tazko povedat, mohla si prezit nejaky stres, chorobu alebo hocico ine ... mozno sama budes vediet, ked sa spatne pozries, co si posledny mesiac prezila ... podla vysledku ovulacneho testu by si menzes nedostala nacas ... jedine, ak by si mala nejaky zdravotny problem, ktory by sposoboval to, ze by u Teba bola lutealna faza kratsia - ale pokial je faza kratsia ako tusim nejakych 7 dni, tak potom moze byt problem, ze pripadne oplodnene vajicko sa nestihne uhnieznit a pride mrska ... ale to by si si musela merazt bazalnu teplotu, aby si mohla k takemuto zaveru dospiet, pravdepodobnejsi je ten prvy pripad, co som hore pisala ...
7. čer 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misullka20 orientacne to staci :slight_smile: ale pokial sa chces z nejakeho dovodu trafit presne do uvulky, tak radsej nieco presnejsie ... mne podla tej stranky vysla ovulka na 20.6, ale podla mojich merani a skusenosti ju cakam uz okolo 16-teho ...
7. čer 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
pifina: mě stačí orientačně, chci zkusit, zda náhodou nevyjde pohlaví dle ovu :grinning: ať si pak neříkám co by kdyby...
Na bazálku nemám hlavu, vím, že bych zapomínala a přijde mi to náročné, dosud jsem to pořádně nepochopila :sweat_smile:
7. čer 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 no presne na urcenie pohlavia je to dost nepresne :slight_smile: ale ved hlavne, aby bolo zdrave :slight_smile: ked budem mat cas, tak mozem skusit nejaky jednoduchy navod na bazalku napisat, ak chces :slight_smile: len neviem, kedy si ten cas najdem :slight_smile:
7. čer 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 ono nie je zle vediet presny (alebo co najpresnejsi) datum ovulky aj z inych dovodov, ako je urcenie pohlavia babatka ... zober si pripad, ako tu napriklad @bajuska pisala ... ak by teraz otehotnela, tak jej lekar na zaklade poslednej MS urci termin porodu o 2 tyzdne skor, ako je skutocny vek babatka ... a potom by zbytocne vyvolaval porod ...
7. čer 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pifina: to je nejdůležitější-aby bylo zdravé!!!
Ale tak nějak toužím po holčičce o něco víc :wink: né kvůli miminku, ale kvůli pubertě :grinning:

A ohledně bajusky: otěhotnět může i když nemá ovu, ne? Tak jak si může být jistá, že k tomu došlo v ovulaci? Teda jestli si teď rozumíme :sweat_smile:

@misullka20: díky
7. čer 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 bez ovulacie nemoze otehotniet - ovulacia znamena, ze sa uvolni vajicko, ak sa vajicko neuvolni, nie je co oplodnit ...
7. čer 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pifina: to vím, ale myslela jsem to tak, že můžeš otěhotnět i jindy v měsíci :slight_smile:
7. čer 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jedine, ze sa Ti posunie ovulka :slight_smile:
7. čer 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten navod je dobry :grinning: a v principe sa podla toho da aj riadit :slight_smile:
7. čer 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pifina: je to tršku "pánsky" napsané, ale jinak si říkám, proč to nezkusit, zas tak nereálně to nezní :sweat_smile:
7. čer 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte koceny :slight_smile:Vidim,ze sa tu rozobera ovulka.Tak dam do placu asi trosku blbu otazku :sweat_smile: Ovuluje zena aj ked berie antikoncepciu?

Pifi,dakujem za odpoved.Nevedela som,ze sa bazalka moze menit pod tymito vsetkymi vplyvmi.To asi k mojmu zivotnemu stylu nebude pasovat :grinning:Tak sa asi budem musiet spolahnut na moju intuiciu.Napriklad ked som nebrala tabletky,ovulku som citila dost intenzivne.Bolest v podbrusku,hlien,zhorsila sa plet...Tak snad tak bude aj ked vysadim.

Milluska,nie vsetky Blavacky su horenosy :wink: Aj ked sa priznam,ze do 20tky som aj ja bola typ "vsetko je trapne a kaloricke" :grinning:
Ale clovek rychlo zisti,ze takto vo svete neobstoji a ze staci zajst par km do Wiedne a zrazu je z velkomestiaka dedincan.
7. čer 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sirael,to je sympaticky clanok :slight_smile: Tiez to chceme tak skusit.Pozerala som a mas uz 3 albumy.Je vidiet,ze sa na babatko naozaj tesite :slight_smile: Kedy sa zacinate snazit?
7. čer 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beuska1986 no to je komplikovana tema ... tabletky sa prezentuju ako nieco, co ovulku uplne zastavuje a tym padom zabranuju tehotenstvu ... ale citala som, ze sa robili nejake vyskumy a dost vysoke percento zien aj pocas uzivania AHK ovulaciu normalne malo ... no a potom ze nastupuje druhy ucinok tabletky - zabrani zahniezdeniu oplodneneho vajicka ... ja neviem, dakedy som tabletky tiez brala, ale dnes by som sa uz na to nahovorit nedala, davala som si cyklus dokopy mozno 2 roky po vysadeni tabletiek ...
7. čer 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
mmmmm,ako aj ja.....po vysadeni sme sa s mm snazili 9 mesiacov........dufam,ze teraz to bude rychlejsi priebeh novej tehu :wink:
7. čer 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamusia kamoska otehotnela hned na prvy sup po vysadeni tabletiek ... vsetko zavisi od organizmu, ale aj tak je to podla mna len kopec zbytocnej chemie, to treba jest a uz by som to nerobila :slight_smile:
7. čer 2010 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No pytala som sa,lebo kamoska brala antokoncepciu a v sobotu sa jej narodila dcerka :sweat_smile: Takze asi je to ako pises,ze na kazdu zenu to posobi inak.
A co sa tyka antikoncepcie,tiez nie som jej velkym fanusikom.Hlavne ked sa berie dlhorocne.Potom je pochopitelne,ze sa telo dostava tazko do normalnych kolaji.Ale na druhej strane sa v dnesnej dobe uz nastastie neberie cylest a hormony su minimalne.Ja beriem anti uz 3ti krat a to vzdy tak,ze rok som brala a potom som si dala oddych.A musim zaklopat,ze som nikdy nic rozhadzane nemala.
7. čer 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beuska1986 potom si ten lepsi pripad :slight_smile:
7. čer 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beuska1986: těšíme těšíme, snažit se začneme někdy po září, kdy máme svatbu. Tak uvidíme jak se zadaří.
A co ty by jsi si přála-holčičku nebo kluka?
Jinak já brala docela dlouho Cilest a byla jsme spokojená.

já si myslím, že HA normálně ovulaci nevyruší, žena normálně ovuluje, ale vajíčku je zabráněno "uhnízdění"...

@pifina: nemyslím, že by antikoncepce byla jen kopec zbytečné chemie....spoustě rodinám to udržuje nějaký životní standard, určitě se toho i zneužívá, ale své výhody to má.

Já třeba beru antikoncepci cca 4 roky s asi půl roční přestávkou. Vadilo mi polykat prášky, přišlo mi horší, že to jde přes trávení a tak používám Evru a přijde mi taková "přírodnější".... :grinning: určitě mi to hodně pomáhá v menstr. bolestech a taky vím přesně, kdy "to" čekat.
7. čer 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jej tak to sme natom uplne rovnako :slight_smile: Tiez mame svadbu v septembri a potom sa ide nato.
Ja som si vzdy priala chlapceka,tak uvidime ci sa zadari.U nas "hrozia" aj dvojicky takze to bude este napinak :grinning:
7. čer 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beuska1986: a kdo má u vás dvojčata?U nás jsou ve vzdálenější rodině taky, ale tak si říkám-u koho ne :sweat_smile:
Tak to si budem sdělovat svatební dojmy, kolikátého to máte?
7. čer 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky. Vy jste toho tu napovídaly :slight_smile: Co se týká ovoluce, tak já měla loni HA vysazenou a doktor mi to kontroloval na ultrazvuku a prý to bylo vše v pořádku a to jsem do té doby brala prášky asi 5 let.Tak si říkám, že teď po roce by to mohlo být zas vše v poho, až je vysadím. A jinak to asi ale sledovat nějak moc nebudu a necháme to vše na přírodě, až se zadaří, tak věřím, že to bude v tu chvíli kdy má.
7. čer 2010 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rurunka: to je správné, já taky nebudu sledovat kdy se zadaří, prostě až to má přijít, tak to přijde.Ale pro holčičku udělám max. i když stejně tak budu "zamilovaná" do klučiny, samozřejmě :slight_smile:
7. čer 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek