• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhu na podzim 2010. Je tu někdo kdo by chtěl?

23. srpna 2010 
Sirael,svokor je z dvojiciek a hovori sa,ze to ide obgeneraciu :confused: Svadba bude 10teho.A vasa?
7. čer 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte koceny, tu je vycuc z clanku o antikoncepcii a jej ucinku:
Mechanizmy pôsobenia hormonálnej antikoncepcie

Hormonálna antikoncepcia pôsobí na niekoľkých stupňoch, vo veľkej väčšine na štyroch, z toho dva sú potenciálne abortívne:

1. Zabraňuje ovulácii - tento účinok je neabortívny
2. zahusťuje hlien produkovaný krčkom maternice. Tým sa do dutiny nedostanú spermie, ktoré by mohli oplodniť vajíčko - rovnako je neabortívny.
3. zabraňuje dozretiu maternicovej výstelky (endometria), teda prostredia, kde by sa mohol zahniezdiť už počatý ľudský zárodok. Výstelka maternice nie je pripravená vyživovať ho, preto vlastne odumiera. Účinok je už abortívny.
4. pôsobí na vajíčkovod. Ten sa za normálnych okolností správa ako svalová trubica a vykonáva podobný pohyb ako črevné peristaltické pohyby. Antikoncepcia ovplyvňuje jeho pohyblivosť a funkciu slizničných žliaz.
7. čer 2010 v 19:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beus, ved to bol len priklad, nic proti Blavakom :grinning: :wink:
Co sa tyka HAK, priklanam sa k nazoru ze v dnesnej dobe je to uz isty zivotny styl a taktiez najpohodlnejsi sposob, ako nerodit stale deti...ALE zase suhlasim, ze je to zbytocna zataz na organizmus, mozem potvrdit, ze po 6 rokoch uzivania som si presla mnohymi ochoreniami - chronickymi, ako opakovane cystitidy a zapaly vajecnikov (pocas uzivania HAK sa tvori menej posvoveho hlienu), zhorsila sa mi celulitida, o varixom ani nehovorim, vlastne to bol aj jeden z dovodov, preco ju uz rok neberiem :confounded:
Sirael, ten navod bol super, tak zlato to bolo podane, urcite si to tiez vyskusame.. Ja tento mesiac zacinam s meranim BT, uvidime ako to pojde...
7. čer 2010 v 19:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milluska aj ja mavam caste cystitidy...kedysi to bolo aj 2x za tyzden..mam to uz od roku 2006 a nic mi nepomahalo,len take polske tabletky,no uz mi ich svokra nemoze zohnat,tak nic zatial... :unamused: ale aj po vysadeni HA som maval cystitidy,sice menej mozno,ale to len preto,ze uz viem,ako sa toho rychlo zbavit a ako tomu ako tak predist.... :astonished: ale v UK to volaju honeymoon deases.......a to je pravda...ked sme s mm mali sex aj 3x denne - tak vtedy som to mala aj 2x za tyzden...ale teraz sme uz vysanteni,tak je lepsie :grinning:
7. čer 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
babyyy..nestiham citat... :grinning:
ja som HAK nikdy nebrala...bola som vzdy zasadne proti, kedze kamaratka mala s toho problemy...sice jedina z mnozstva bab co poznam...ale nastastie som s tych co mi to fici jak svajciarske hodinky...ja viem pomaly na hodinu kedy mi ma dojst mrska takze som nemusela brat hak na upravenie ms a vzdy som chcela skoro deti :grinning:
7. čer 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
pridavam sa k vam,tiez sa zaciname snazit s manzelikom o mimi,HAK mam vysadenu od oktobra ,.som si trochu cistila telo,menzes trosku chodil zo zaciatku neskor ,ale uz sa to upravilo a teraz sa mozme uz snezit naplno,lebo este na zaciatku roka sme si davali pozor,lebo ako SZCO som si musela zariadit pripoistenie a dufam ze do Vianoc sa nam zadari,Ja by som chcela mam babo skor na jar ako v zime z cisto praktickych dovodova,ale je to uplne jedno.Inak si idem kupit alchemilku na upravu cyklu ale netusim ako casto ju mam pit?nevie niekto?
8. čer 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
beuska: my 18. :slight_smile: o týden déle.
8. čer 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucy56 ja by som ti viac odporucala nejaky miesany zensky caj, pit len jednu bylinku dlhsie obdobie sa neodporuca, dokonca som dakde citala, ze sa nejaka zenska "predavkovala" (uz neviem, o aku bylinku islo) ... mne velmi dobre robi caj Gynastan - maju ho v lekarni, stoji tolko ako ine balene caje a mas tam asi aj nejaky pokec k davkovaniu ... ja som ho pila kazdy den caj z jedneho vrecuska - zalievala som si to do cajnika, takze cca 2 salky caju z toho vysli ...
8. čer 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamusia ja som tym tiez presla a este k tomu som casto mavala kandidozu a podobne svrbiace vytoky, aj to bol dovod, preco som sa viac zacala zaujimat o prirodzene sposoby regulacie cyklu :slight_smile:
8. čer 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pifina: ale tam máš mnohem vyšší "riziko" otěhotnění
8. čer 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamusia na tom nieco bude, ze pri castejsom sexe castejsie ochorenia gynekol-urologicke, ja som mavala pri castejsom sexe kvasinky, potom aj problemy aj mm, no odkedy HAK neberiem, ako Pifina pisala, okrem jedneho razu, vobec som kandidozu nemala, ale zase je fakt, ze aj my pomenej sexujeme, niekedy sotva rat tyzdenne :unamused:
Apropo baby,taka otazocka, mojmu chlapovi sex staci tak dvakrat tyzdenne, ale takto tazko splodime deti, hm, neviete nejak poradit ako zvysit apetit??? :confounded: :unamused: :confused:
8. čer 2010 v 10:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
milluska,u nas je to tiez tak,mojmu to staci 2 krat do tyzdna a uz som mu povedala,ze pri takej frekvencii styku nie je sanca na oplodnenie,podla mna by sa to malo robit pocas ovu kazdy den aby sa to uchytilo.No na zvysenie som nenasla este nic,a este mame problem ze sme casto niekde prec,sme spolocensky,vkuse na nejakej akcii,chate,s inymi ludmi a to vzdy pocas ovu,tak potom sa nemilujeme vobec.Ak ma niekto nejake rady ohladom zvysenia chuti,sem s nimi.Ja ale dufam,ze na dovolenke mu to bude chutit ,ked bude oddychnuty,teraz je v strese z prace,chlapi si pracu moc beru.
8. čer 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
pifina,ten Gynastan poznam skusim mozno ten radsej,tiez som pocula ze jedna bylina by sa nemala dlhodobo.
8. čer 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucy56 No ved prave, chlapi sa niekedy viac stresuju ako my,moj zase robi na zmeny a casto ma nocnu, po nocnej je unaveny, po rannej tiez, cez weekend je vacsinou jeden den v robote, takze to mame dost na prd... :frowning2:
Dovolenka by mu mala pomoct, Lucy, uvidis, stres opadne a uz to pojde, len aby ti ovulka zrovna vysla...
My mame prvy septembrovy dovolenku a kedze chceme zacat od septambra, snad ovulka vyjde, uvidime...
8. čer 2010 v 10:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
No predbezne co som si ratala by mohla vyjst,ale nevie este ako sa dovtedy pomeni,chceme na dovcu koncom jula zaciatkom augusta,tak hadam aspon par dni zachytime.No robit na zmeny je tiez na prd co sa tyka spolocne straveneho casu,to je fakt.Hej aj moj furt povie ze je unaveny.
8. čer 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 pokial merias teplotu pravidelne a vies, ako vyhodnocovat zaznamy, tak je percentualna uspesnost porovnatelna s HAK ...
8. čer 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ako stareho mas manzela, Lucy??
8. čer 2010 v 11:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucy56: já myslím, že na dovolené se daří lépe, většina párů, co znám, otěhotněli právě tam, člověk je odpočatý, má více času na něžnosti....
Hlavně to neberte jako nějaký cíl, počít, protože pak by se nemuselo dařit.
8. čer 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milluska, @ucy56 vraj ustrice zvysuju apetit, ale nemam vyskusane :slight_smile: ale tiez je dobry zeler a zazvor ... a malicko cerveneho vinka ... ale pokial je unaveny z prace, tak asi len dovca to poriesi ... moj je tiez aktivnejsi cez vikend ako cez tyzden, to ma plnu hlavu prace ... ale teraz chytil nejako druhy dych, odkedy sa snazime :slight_smile: ako keby to bola otazka prezitia druhu :grinning:
8. čer 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pifina: to je pro mne přeci jen jednodušší 1x týdně nalepit náplast, než se denně v pět ráno měřit a vstávat kvůli tomu o víkendu :wink: A opravdu bych na tutop metodu nespoléhala 99%ně :slight_smile:
8. čer 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pifina Hm....ustrice mooozem, asi urobim dnes na smotane s kolienkami a potom dam vediet, ako zabralo :wink: :grinning:
8. čer 2010 v 11:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nevíte někdo jak se v MS Excel používá funkce "když" ?
8. čer 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby, tak ja som brala Cilest asi 8 rokov s rocnou prestavkou, ked som bola mimo SK. Ja som nastastie nemavala nejake problemy, skoro ziadne, takze som s nou bola maxi spokojna. A po vysadeni mi cyklus prisiel pekne po mesiaci, tak ako mal. A otehotnela som asi pol roka po vysadeni. Takze u mna co sa HAK tyka pohoda.

O sexe radsej pomlcim....ak to mame raz za tri tyzdne tak som happy :wink: No ale na jesen to budeme musiet nejak napravit :wink:
8. čer 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 co konkretne s tou funkciou potrebujes? je to rozhodovacia fukcia, ktora vyplni pole podla toho, ci plati alebo neplati podmienka, ktoru do nej zadas ...
8. čer 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 co sa AHK tyka, tak na to sa tiez neda 100% spoliehat - ako tu vcera niektora pisala, ma kamaratku, ktorej sa pri uzivani AHK narodilo dietatko :wink: ... ja si meriam teplotu rano o siestej, ked vstavam do prace a kedze vstavam rovnako cely tyzden, tak cez vikend sa budim automaticky aj bez budika tiez, aj ked potom este niekedy zaspim, ked si uvedomim, ze nemusim vstavat :slight_smile: takze mi to nerobi problem ... a po par mesiacoch merani uz poznam svoje telo dost na to, aby som vedela spravit zaver, aj ked si sem-tam neodmeriam teplotu nacas alebo vobec :slight_smile: ale ako si napisala, je to vsetko o tom, comu doverujes a co je pre Teba pohodlnejsie :slight_smile:
8. čer 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milluska jasne, daj vediet :wink: kamoska mi radila, ze by sme dali ustrice ako predjedlo na svadbe, ze nam potom viaceri podakuju :wink:
8. čer 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 to ani neviem, ze taka funkcia je.. :confused: :sweat_smile:
Lubi, tak vitaj do klubu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. čer 2010 ve 13:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pifina ups, ja som si pomylila ustrice s hlivou ustricovou :grinning: :grinning:
tak skusim ten zazvor dat do caju :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
8. čer 2010 ve 13:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milluska skus aj hlivu, mozno objavis nezname afrodiziakum :slight_smile:
8. čer 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky, dufam ze sa mate vsetky super. K teme HA sa nemozem pridat, lebo som ju nikdy nebrala. Ak neratam jeden vpich Depo provera. Hrozne nieco!!!!
@pifina: mala si pravdu s tou omeskanou mrskou, asi tri tyzdne dozadu som mala silnu jarnu nadchu, tak mozno aj preto sa mi ovulka omeskala. Oficialne som presne tyzden po ovulke, tak este tyzden a budem robit TT a dufam ze budu //. Uz sa neviem dockat. Drzkam aj vam vsetkym palceky. Xxx
8. čer 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek