• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
Tak to je dobře, že jsi byla u dr., aspoň budeš na víkend klidná, ale být tebou tak jsem raději opatrná. Ale ty s tím máš aspoň zkušenosti a pokud jsi jenom špinila a nekrvácela,tak je to dobrý. Já musím ještě 14 dní počkat a pak se dělají ty tripple testy, doufám, že to vyjde aspoň trochu v limitech. Už aby to bylo. Ani nevím, jak rychle jsou výsledky těch tripple testů. :unamused:
22. čer 2007 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no vidíš já mám jít ještě pak jednou na krev 16.7.,takže to je asi taky triple test,ale zase snažím se tolik nebát,přece nemůžu mít takovou smůlu ,aby moje dítě bylo nemocný,ne?taky si musíme toho těhu trochu užívat,ono se to nezdá,ale uteče to jako voda,už máš prázdinya první trimestr máme za sebou.samozřejmě daleko horší je krvácení,ale i u tého špinění je vždycky dobře se hned podívat,co se kde děje .úplně se mi ulevilo,jkdyž jsem ho tam viděla se mrskat.vůbec to nespalo a i tu fotku byl problém vyfotit.dr mi ukázala palec a prstíky,délku nohy,obvod hlavičky ,celý mě to popsala,fakt hodná.ani nevíš jak jsem ráda,že ten ultrazvuk u sebe má,fakt může hned mrknout kde je problé.

už máš jména?
22. čer 2007 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne ne ne, jména až po prázdninách! :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ukazuje ti ho na ultrazvuku 4D?
22. čer 2007 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ne neukazuje,ale celkem ty části poznám.i tak jsem spokojená,4D asi nemá,.nevím.
22. čer 2007 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak se špinění v sobotu neukázalo ,zato dneska si to vynahrazuje...ale je to tmavý hlen tak se snažím se tím nezaobírat.ach jo...
24. čer 2007 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
neboj, já ale vím, jak to zneózňuje. Ale u mě to je už skoro měsíc, takže už jsem si trochu zvykla, jen teď když to ustává a znovu se toho objeví víc, tak mě to znervÓzní. Ale důležitější je, že dr. to viděla a je to podle ní v pořádku. :wink:
24. čer 2007 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Dlouho jsem tu nebyla.... O tom hemotomu jak píšete, tak jsem to měla asi ze začátku taky, jen jsem nešpinila ani nekrvácela. Poznal to podle ultrazvuku. Jinak si užívám léta, na nějaký vycházky se vůbec nedívám :wink: . Ale ještě jsem se teda nekoupala, chystáme se jet do termálních bazénů, tak se fakt těším. V pátek jdu na kontrolu, tak snad bude všechno v pořádku. Jinak malá je docela aktivní, pořád cítím jak se mi tam pohybuje :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . Jméno máme vymyšlený, ale řekneme ho až se malá narodí. Ale to to letí že? Tuto středu začínám 23.tt ... A jak je na tom eps?
25. čer 2007 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem, dnes jsem celý den strašně unavená. Zítra jdu na kontrolu, tak uvidíme. Těším se, jestli mě pošle na utz, už bych chtěla broučky zase vidět, jak jsou velcí a jestli se tam nemačkají. :grinning:
25. čer 2007 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hele utz je fajn,úplně ti to udělá radost jak vidíš jak se mimouši mrskají... my jsme nemohli vůbec udělat fotku jaký to byli pohyby...normálně jsem asi blázen,ale mám kolikrát dojem ,že snad cítím nějakej pohyb.je to blbost,protože je moc brzy,ale někdy se mi to jako zdá...u petříka jsem pohyby cítila až v 22 tt,což bylo dost pozdě ,ale on byl dost malinkej .no uvidíme.tak napiš po kontrole.
25. čer 2007 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak mám po kontrole, bohužel mě na ultrazvuk neposlala :frowning2: , ale zato jsem slyšela srdíčka obou dvou, tak jsem spokojená, protože vím, že jsou v pořádku a vlastně se aspoň nemusím kodrcat do nemocnice. 9. července jdu na tripple testy a 10. sprna na srdičkovej ultrazvuk. Je to vlastně jen měsíc, to vydržím. Já bych si je taky chtěla prohlížet pořád, a to už jsem byla snad 6x na utz.
26. čer 2007 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
na co přesně se dělá ten triple test?já mám jín na něj 16.7.
26. čer 2007 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
dělá se v 16tt a je na vývojové vady, trochu z jiného zdroje:
tzv. TRIPLTEST - odběr krve na AFP - alfafetoprotein (produkují ho fetální orgány - játra a žloutkový váček plodu), HCG - choriový gonadotropin (reguluje funkci žlutého tělíska v časném těhotenství), E - estriol (v II. polovině těhotenství posuzuje funkci placenty a stav plodu). Velmi stručně lze říct, že podle výsledných hodnot lze zhodnotit nebezpečí vývinu vrozené vývojové vady plodu - např. tzv. Downova syndromu.
- ale i jiné syndromy. Ty sis připlácela ten ve 12tt, ale ten je jen na Downův syndrom, tady by čistě teoreticky mohli zjistit ještě víc. A výsledky krve už máš? Já jsem ho musela odvolat, protože jsem byla tou dobou v nemocnici a pak jsem nesměla cestovat, jinak jsem byla objednaná v tom Brně v prenatalu.
26. čer 2007 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo já jsem na něm byla minulej pátek,byplázla jsem 1200,- a teď v pátek mám výsledky.ale mám dojem ,že dr říkala ,že je to i na něco jinýho , ne jen na down syndrom.nevím,možná jsem to špatně pochopila.
26. čer 2007 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
možná, že ano, ale v tom prenatalu mi říkali, že je to jen na DS, a to je centrum specializované na prenatální vývoj, těžko by tam dělali nějaké poloviční testy. Ale i tak ti přeji, ať ti to dopadne dobře.
Já bych chtěla mít ten "špionážní systém" :grinning: , kterým jsem dneska slyšela ty srdíčka. Taková malá krabička a tak krásně to šlo slyšet. :grinning: :grinning:
26. čer 2007 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všechny. Ať ty testy výjdou dobře. A když ne, tak se nebát, slyšela jsem, že se jim chce často zbytečně dopadat hůř, než je tomu ve skutečnosti. Kamčo, jak koukám jsi u své Dr. spokojená. Ja moc ne, jde to tam jak na běžícím pásu, co se člověk sám nezeptá, to nemá, atd. Mám více připomínek. :confounded: Tak užívejte všechny momentálně dýchatelného počasí a pá.
26. čer 2007 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jestli můžu reagovat na vaši diskusi o tom testu ve 12 tt, který se doplácí, tak jsem četla na tom letáku u Dr. Rozvad., že ten ještě zjišťuje kromě DD také srdeční vady a rozštěp. Víc si už nepamatuji, protože jsem na něm nebyla. Pá
26. čer 2007 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tak máme novou kecatelku...super....noninko,ty taky chodíš k dr.rozvadovské? švagrová chodí k dr zdražilobvé a kámoška k dr růžičkovi ,ale nadávajjí obě ,to je něco...a prej u toho růžičky vůbec co si Dana nevyřvala to neměla.
jo taky jsem přemýšlela o tom "šionovi" na to srdce,určitě se to dá někde koupit,protože jsem někde četla asi v diskusi maminek z juesej,že to některá měla.Bylo by to fajn...ale někde na netu se to určitě dá sehnat.Budu pátrat.
Jinak se mezi mé nové jak jinak negativní pocity přidala zácpa... Čekala jsem sice ,ale v duchu se modlila že nedoratí.... a je tady,nevím cobych snědla ,aby se mi ulevilo.No uvidíme.
27. čer 2007 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
kami, tak co, už máš výsledky testíků?? :sweat_smile:
29. čer 2007 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no teda nevím jak vy ale já jsem měla velkej problém se na koníka vůbec dostat.nenačítali se mi stránky a ve gfinále se vždycky objevilo error.ale dneska v pohodě.

Jinak testy už mám.byl to fofr.dr mi psala už ve čtvrtek ve 22,15h,spala jsem už ,ale proptože mě mobil budí mám ho u postele.Probudil mě a jak jsem to rozespalá četla tak jsem pak opřemýšlela co je lepší jestli ty tzesty mít pozitivní nebo negatibvní,tak jsem byla zblblá a rozespalá.Zaplať pán bůh jsou negativní....Ale mimino mě teda zlobí,je mi pořád špatně a asi tak třikrát denně na omdlení.Mám to prej vydržet.A co ty Antony? Asi je to blbost ,ale snad se mi zdá,že cítím takový vlnění v břiše.myslím že je to moc brzy,ale mám kolikrát pocit,že to mimino cítím.Ty to nemáš? Petříka jsem cítíla až v 20-21tt,proto se mi to zdá moc brzy.

A cop ostatní babinec? Holky pište ,máte absence...
30. čer 2007 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ahoj! Na kontrolu jdu ve ST, tak pak dám vědět, jak jsme na tom, cítím se dobře, do porodu chybí měsíc...dodržuju klid, ale ne úplný. V "srpnu" už máme dvě miminka! No, my se s Madlou držíme.

Ty placené testy ve 12. tt jsou i na další syndromy, nejen Down, ale i Edwardsonův (nebo tak nějak) a ještě jeden, plus ty rozštěpy...ten v 16. tt (tripl test) je v podstatě na to samé, ale platí to pojišťovna a není tak přesný, hodně maminek má pozitivní výsledky a pak musí na plodovku. Velká výhoda toho testu ve 12. tt je, že případný problém se řeší podstatně dřív. Kamčo, blahopřeju k výsledkům!

Noninko, vítej na Fóru. Nechceš napsat něco o sobě? Částečně souhlasím s tvým názorem na Mudr. Rozvadovskou, ale nemůžu srovnat s nikým jiným, jen beru jako velké plus, že všechno má u sebe, monitor, UTZ, a tak když jdu k ní, udělá vše tam a nemusím do nemocnice...

Kamčo, pokud už máš jedno dítě, to druhé můžeš cítit výrazně dřív...Madla si dala na čas, já ji cítila až od 22. tt, holky stejně těhotné už dávno přede mnou, aspoň to popisovaly jakoby "bublinky", to já neměla, až pak rovnou kopanečky...
30. čer 2007 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo, Kami, cítit můžeš prcka už o hodně dřív než ve 20tt, protože už jedno dítě máš, ale lehce prý tak od 16tt a na jistotu už od 18tt. No my prvorázovky si musíme ještě chvíli počkat. :grinning:
Řeknu vám, jsou to sviňáci, místo aby dělali ty testy všem ve 12tt... No, já jdu už za 14 dní, ale už teď tuším, že mi Zdráža řekne, klídek maminko... Je mi jasný, že na dvojčátka tabulky nemají, ale přeci jen bych byla klidnější, kdybych věděla něco jistějšího, než že hodnoty jsou vždycky posunuté a nemusí to nic znamenat. :sunglasses:
1. črc 2007 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jo ale ber to tak že Zdráža začínala praxi ještě za Adolfa Hitlera a ža určitě ti to nějak vymluví nebo se vykroutí.J8 jsem s petříkem chodila ještě ke starýmu primáři Štimplovi,byl hodnej fak jsem nemohla nic na něho říct ,ale utz někdy až ve 14tt a to bylo snad do porodu všechno a jinak jen vyšetřoval pohmatem a akorát mi měřil břuch nějakým taky Hitlerovským měřičem pro těhotný,jestli jako to odpovídá stáří.No sranda...Ale i v tomhle je to byznys,je fakt,že si to některý nemůžou prostě dovolit.Ale neboj určitě ti dopadne dobře anebo bych zmobilizovala síla a zašla rovnou až budeš ve znojmě k rozvadovský.stopro tě nevyhodí.
1. črc 2007 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
bohužel nepřijímá, ale já to se Zdrážou myslím zvládnu, vyšetří mě vždycky pořádně a to je nejdůležitější a ultrazvuk v nemocnici mám naštěstí bez čekání, hlavně mi vyhovuje, že to mám kousek a nemusím moc čekat, protože po 10 minutách v jakýkoli čekárně se mi dělá na omdlení. Takže je v tom kus lenivosti a jak říkali noninka a eps, tak každý si padne s dr. do oka jinak.
Je pravda, že dřív se ty vyšetření tolik nedělali a možná byli maminky klidnější. No neva, zítra jdu k zubařce, už aby to bylo.
1. črc 2007 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já myslela jen jestli by ti udělala to vyšetření.je fakt že nebere ,ale tu krev by ti třeba vzali.jak jsi na tom se spaním?já tak strašně špatně v noci spím,přes den to málokdy vydržím nespat,ale v noci je to jiný,třeba ve tři čumím do tmy ,nebo sebou strašně mrskám a všechno mě bolí,hrůza.včera jsem na tebe myslela ,vyšel speciál betynka a je to jen o těhu a o porodu a je tam dvoustrana jen o dvojčatech.pěkně jsem si početla.
2. črc 2007 v 06:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Tak mně doktor ještě srdíčko neposlouchal, a to budu tento týden ve 24.tt!!! Jen ze začátku jsem viděla jak ji bouchalo :slight_smile: . Jinak jsem minulý týden taky nemohla načíst tyto stránky, asi nějaká porucha. Mrkněte se na www.detskyruzek.cz, doporučila mi to švagrová na kočárky, tak se jdu podívat. Zatím se mějte a užívejte sluníčka :dizzy_face: . A vítám tu noninku :slight_smile:
2. črc 2007 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamca: já teda spím, jak když mě do vody hodí. Usínací čas mám něco mezi 5-10 vteřinama. :grinning: :grinning: A přes den si prcci hodinku času minimálně vyžádají. Třeba včera manža, že bude sekat trávu, tak já jsem slyšela jen jak nastartoval sekačku a pak už bylo posečeno a to obvykle hoďku trvá. Ještě můžu naštěstí tak nějak napolo spát na bříšku, takže spím jak mimino, ale až to nepůjde, tak nevím nevím.

kackad myslím že to nefungovalo hodně lidem, mě teda vůbec ne a i teď je to hrozně pomalý.

Jo a paní zubařku už mám za sebou, jenom na mě koukla, to mám nejradši, ale mám se stavit ještě v říjnu, prý pro jistotu. Tak jo. Když se chce zase kouknout na zoubek, má to mít. :grinning:
2. črc 2007 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
TEDA TEN KONÍK MĚ ZLOBÍ...ZASE TO VČERA CELEJ DEN NEŠLO.VIDÍŠ,TAKY BYCH MĚLA ZAJÍT K ZUBAŘI...CHODÍM DO KLÁŠTERA KE KŘENECKÉMU,MYSLÍM ,ŽE JE TO BOBREJ DOKTOR.FAKT J ,ŽE JSEM ZATÍM NIC VELKÝHO NEPOTŘEBOVALA,JEN MĚ OBČAS ZLOBÍ ZUB MOUDROSTI,NAPOSLED TO BYLO KDYŽ JSEM OVULOVALA....CHA CHA
4. črc 2007 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
HOLKY SPÍTE? KDE JSTE KDO?

JÁ JSEM ZAASE RÁNO UTRPĚLA ŠOK.UŽ SE NA TO MŮŽU VYS...VSTÁVÁM A ZASE NA PRÁDLE DO RÁNA KREV.MÁLEM TU SE MNOU MRSKLO.TAK JSEM ZŮSTALA CHVÍLI V POSTZELI A TO DILEMA CO BUDU DĚLAT BYLO HROZNÝ.NAKONEC JSEM SE OSPRCHOVALA A JELA DO NEMOCNICE ZA DR.NEMÁM TO RÁDA,ZROVNA KDO SLOUŽÍ A JAK SE NA MĚ BUDOU DÍVAT,ŽE OTRAVUJU...NAŠTĚSTÍ SE MOJE ČERNÝ PROGNOZY NEPOTVRDILY.PŘIŠEL STARŠÍ DR S BREJLEMA A BYL MOC MILEJ,ASI VIDĚL JAK BLBĚ SE TVÁŘÍM.PROHLÍDL MĚ A UDĚLAL UTZ A ZASE ... NĚJAKÁ CÉVKA PRASKLA.CELEJ DEN SE VÁLÍM V POSTELI OPRAVDU NEDĚLÁM ANI HOUBY A STYK JSEM NĚMĚLA ,PROTOŽE JE MANŽA S KLUKEM NA 56TÝDNŮ U BABIČKY.ALE PO TOM UZT JSEM BYLA O MOC J´KLIDNĚJŠÍ,DOMA JSEM PAK USNULA A VZBUDILA SE AŽ V JEDNU...JÁ SE PROSPÍM AŽ DO ADVENTU...
5. črc 2007 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je dobrá metoda :grinning:
Je dobře, že jsi jela hned do nemocnice, ale neboj, jsi už v 15tt, už by to snad nemělo být tolik nebezpečné. A to předcházející krvácení pak ustalo? A dali ti nějaké léky? Raději lež, já vím, že je to otrava, ale myslím, že krev připoutá k posteli každého - z vlastní zkušenosti. Tak buď opatrná.
Jo, a doufám, že tě pánové opustili "jen" na 56 DNÚ a ne týdnů, protože to by přijeli až po porodu, to by byla škoda, ne? :grinning: :grinning: :grinning:
5. črc 2007 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.
To jsem ráda, že to nebylo nic vážného, Kamčo. Taky máš stihomam, že každěho otravuješ? Tak teď na to ale máme nárok, ne? A lepší zavčas někoho otravat, než přijít pozdě. A ty pohyby, si myslím, že už asi můžeš cítit. Je to prý o tom, jak dobře znáš své tělo a jak mu umíš "naslouchat". :sweat_smile: Já jsem je cítila v 17.tt, ale jen když jsem ležela na zádech v klidu. Tak naslouchej :grinning:
eps: Co by vás o mně zajímalo? Nevím, do jaké míry se tu svěřujete. Klidně vám něco napíšu. Co byste rády věděli?
Jinak jsem byla ve středu na velkém UTZ a vše je OK. Čekáme chlapečka, spíš teda nějakého sičáka. Ukazoval nám to, jak nějakej chlubivej playboy. Pro kluka absolutně nevím jméno, nic moc mě nenatchlo. NEVÍM :frowning2: Paní Dr. Pavková (moc milá, jiná než Dr. Rozvad., ta měla dovču) mi předepsala prášky na uvolnění dělohy a je to i na prevenci proti potratům. Prcek mi totiž tlačil na močák. Nevěděla jsem jestli je to zánět nebo mimčo.
Asi už teda začnu pomalu nakupovat věci. Je toho celkem dost. (Závidím, Kamčo těm, kteří mají určitě schované věci od prvního miminka. :grinning: ) Ať to pak není vše najednou, na to nejsou finance. Dívala jsem se na obchody na netu a zkoumala, kde mají co a za kolik. !Některé! věci se vyplatí koupit tam, že? Tak se zatím mějte ah:astonished:j
6. črc 2007 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek