• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
pomóóóc, mě se tak špatně dýchá!!! Mám pocit, že prcci tento týden povyrostli snad každý o dva cenťáky a dýchám sotva na půl kapacity. Břicho mi zase povyskočilo jako balón, to se bude taťka divit, až mě uvidí. Jestli to s tím dýcháním takhle zůstane, no tak to se mám na co těšit. Ale co, jen ať prcci rostou, mamča to musí nějaký ten měsíc ještě vydržet. :dizzy_face:
24. črc 2007 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo to já dýchám docela v pohodě,tohle mě celkem netrápí.u tebe antony pravděpodobně nehrozí děti donosit do opravdovýho termínu nebo dokonce přenášet.já jsem petříka porodila jen dva dny po termínu a stačilo mi to .břicho obrovnský,teď ty přibraný kila ,věčná únava a večer najít polou v posteli ,jak si lehnout a odpočinout si... problém.a to se ani nezmuňuju o problémech s bolavýma žebrama a s trávením....taky blbý.moje švagrová přenášela to druhý dítě o 13 dní.nikdo se nad tím nepozastavil a nechali jí být s tím ,že tohle jsou normální stavy a že pokud není žádnej problém...kluk se potom narodil císařem protože byl na ni moc velký a dr usoudila ,žeby ho za normálních okolností neporodila.tak jestli tě tedka trápí dýchání ,věř že je to malina ...je to sice blbý ,ale bude ti hůř.to jse optimista,co?
jo jinak tady nemůžu vykecávat,protože jdu k dr na kontrolu tak napíšu potom.
25. črc 2007 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
raději už si nestěžuji, ráno mě probudila bolest v podbřišku, tak jsem se dušovala, že už si nebudu stěžovat, jen ať je vše v pořádku. Už je to naštěstí lepší. Tak napiš jak jsi dopadla u dr.
25. črc 2007 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak píšu jak jsem dopadla u dr.se smíšenými pocity,lépe řečeno chce se mi plakat...fakt debilní den dneska...ten placenej papp-a test co jsem si platila v tom 12tt jsem měla negativní a tenkrát mi dělala i velkej ultrazvuk ,i na to šíjový projasnění,jestli to jako není postižený downovým syndromem a čímsi ještě...a minulej tejden mi brali krev na trpletest a mám ho pozitivní.sice tady chytrá hlava píše a i dr mi to říkala,že :vzhledem k tomu,že byl naměřen biparietální rozměr a tím vyločena anencefalie ,vztahuje se uvedené riziko pouze na spinu bifuidu a dále i když je zálkadní riziko m.down pouze vzhledem k věku matky vyšší (1 z 740) ,po kombinovaném zhodnocení MS-AFP ,uE3 a T-hCG A VĚKU JE VÝSLEDNÉ RIZIKO SNÍŽENO .Pozitivní výsledek skríningu znamená poutze zvýšené riziko postižení plodu downovým syndromeme nebo defektem netrální trubice.většina poldů matek s pozitivním výsledkam skríningu však tyto vady nemá.
takže pouze zvýšený AFP
to si z toho chytrá co?já jako jelen.taj jse se hned objednala do brna na 3.8.na nějakej špéci ultrazvuk ,ale dr říkala ,že to není odběr polodovky,že to je zbytečbný,že mám počkat ,co uzná za vhodné tamten dr na místě.nejradši bych plakala,aspon by se mi ulevilo.dneska mi dělala ještě ten velkej uzt a říkala ,že tam opravdu nic nenormálního nevidí,že podle ní je to zdravý jako řípa ,ale že ikdyž je jen jedna hodnota toho testu pozitivní (ostatní jsou neg) je lepší jet do toho brna a udělat ten utz jejich.mažel se vrátí s klukem 1.8.tak mu tzo řeknu až potom,ted mu nemám odbvahu mu to napsat.ikdyž si myslím ,že to nuic neznamená a mimouš je zdravej tak on by moc nad tím přemýšlel a takhle ne dálku je to na houby.dr říkala ,že se tím nemám zaobýrat,ale to se jí lehce řekne,že ze své praxe ví ,že hlavně ty maminy co v těhu krvácívají ho mívají pozitivní,ale pak se to nepotvrdí.
ale já se z toho trchu vedle,hlavně když už v pohodě cítím pohyby...já bvych do toho sekla...
jo jinak mimouš má asi 150g a je to tak akorát,pohlaví jsem nehledali a tu váhu prej nemám řešit,opravdu ta moje domácí váha nekecala,i ta u dr mi navážila 76...
25. črc 2007 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
JO A MOMINO SI CUCALO PALEC...
ASI 3.8.ZDECHNU.....
25. črc 2007 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
a neříkala jsi náhodou, že jsi přišla na ten test pozdě???? Vždyť to je všechno určitě způsobeno tím. Říkal to dr. i jedné známé a to přišla jen o dva dny později, poslal ji na plodovku a čekají naprosto zdravého kluka. Jasně že byla s nervama vedle a druhá těhule co znám, měla taky zvýšené riziko, a taky plodovka vyšla negativní. Ten triple-test je asi z 30 procent nepřesný, to je strašně moc, netrap se tím, ať se má mimouš dobře, určitě je zdravý, však ti to v tom Brně potvrdí.
25. črc 2007 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a přeci když máš ten placenej testík ve 12tt, tak bych byla opravdu klidná. Já ho chtěla právě kvůli tomu, že jsem čekala, že triplík nevyjde, abych byla v klidu. Kdyby něco, tak by se to projevilo už dřív a dr. má s tím testem určitě zkušenosti.
25. črc 2007 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
NO TO MÁŠ PRAVDU,TO SI MĚ UKLIDNILA.TEN PLACENEJ PAPP-A TEST SEM MĚLA ÚPLNĚ V POHODĚ,TAK SNAD ...JÁ JSEM NA TEN TRIPL PŘIŠLA POPZDĚ,ALE JAKO NE RÁBNO ALE SKORO V 10 DOPOLEDNE,JINAK TO BYLO PŘESNĚ V DEN KDY MĚ OBJEDNALY.
NO KDŽY JSEM VIDĚLA JAK SI CUCÁ PALEČEK...CHTĚLO SE MI BREČET.ZÍTRA BUDU TZASE HLÍDAT TU MALOU OD KAMOŠKY CO ČEKÁ TY DVOJČATA,JDE NA UTZ A NA KONTROLU.TAKY KDYŽ BYLA V TOM 1TT NA UTZ TAK UŽ MĚLY KAŽDEJ 5CM,COŽ JÍ ŘEKL DR JSOU PREJ DOST VELICÍ .TAK UVIDÍM ZEJTRA.
JDU SI CHVÍLI LEHNOUT,NĚJAK MĚ TO DOPOLEDNE ROZHODILO.ALE TY SI MĚ ZASE UKLIDNILA......
25. črc 2007 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
JO A TAKOVÁ TALMANOVÁ ČTYŘICÁTNICE JEDNA DNESKA RÁNO NEBO VČERA VEČER NEBO KDY PORODILA KLUKA NICOLASE TOPOLÁNKA,51CM A 3KG.... A JÁ SE MÁM POŘÁD ZLOBIT...
25. črc 2007 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, tak to má kamarádka opravdu velký prcky, vyřiď jí ode mě obdiv a že jí držím pěsti. Já jsem dnes více méně v posteli, protože mi bylo od rána na omdlení, mám celkově hodně nízký tlak. Sestřička mi minule naměřila 90/50 a dneska mi to domácí měřič ukázal taky. Musela jsem do sebe nalít kávu, i tak se držím tak tak, v posteli je to nejlepší. Jaký máš ty tlak.
Dneska už se mi naštěstí dýchá líp, včera to byla trochu krizovka, ale dneska ráno taky, takže jsem si říkala, jen ať je prosím vše v pořádku, že to všechno vydržím. Když mě pobolívá chvíli v bříšku, tak jsem hned nesvá, i když vím, že někoho takový bolístky trápí docela běžně, tak já jsem z toho hned vedle. Už se taky moc těším na prcky na utz, chci si je nechat nahrát.
25. črc 2007 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamčo, věř tomu 1. testu! Ten tripl bývá hoooodně často falešně pozitivní! A Brno bude jen pro tvůj klid!

A jinak jsem taky byla u doktorky:

Tlak OK (110/70), váha 64 (o kilo a půl víc než minule, ale fakt si to skáče jak chce, celkem 11,5 nahoru). CS 10 (!), otevřená jsem na 1-2 cm, a měla radost z hlenové zátky (aniž by septala, jak vypadá) a že jsem měla poslíčky v noci. A její názor? Čípek už je OK (spíš není žádný), vše je nachystané, přes den dnes rodit nebudu, ale v noci by ty kontrakce mohly přijít... Objednaná jsem "pro jistotu" za týden, ale myslí si, že se už neuvidíme...

Pak dám zas vědět, jestli nějaká změna, nebo že je malá na světě!

A myslete pozitivně, vše špatné se projevuje na miminkách!!!
25. črc 2007 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ty jsi úplně vzorová těhule! Tak ať všechno probíhá podle plánu. Tuším, že nám už asi nestihneš napsat 2v1, když už jsi tak připravená. :grinning:
25. črc 2007 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Evi, tak ti přeju ať se brzy dočkáš. Sama vím jaký to bylo, když jsem šla k doktorce, řekla mi,že čípek už v podstatě není, vše je připraveno a že se už příště určitě neuvidíme (i vzhledem k tomu, že nejprve hrozil předčasný porod pro zkracování čípku) a viděly jsem se ještě další 3 týdny.To byla docela krize to přenášení.

Kamčo, to je fakt, že triple test je míň přesný než ten kombinovaný a když podstoupí maminy oba, zbytečně jsou pak vystresovaný.Tak neboj, všechno bude OK.
25. črc 2007 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
NO JEŠTĚ ŽE VÁS MÁM , FAKT JSEM BYLA DNESKA DOPOLEDNE ÚPLNĚ VEDLE...ALE PO ODBĚDĚ JSEM SPALA A VYSPALA JSEM SE Z TOHO.PŘECE NEMŮŽU MÍT TAKOVOU SMŮLU,ŽE ?!?!
EPS!!! JÁ BYCH TAK ŠLA RODIT ZA TEBE!!!! A TAK TI ZÁVÍDÍM,UŽ TO MÁŠ DOSLOVA ZA PÁR HODINN... TAK JEN ODPOČÍVEJ AŤ NEJDEŠ K PORODU UNAVENÁ A MÁŠ SÍLU.
DEJ PAK VĚDĚT JAK SI SE MĚLA V NEMOCNICI A MADLA.
MĚ SE DNESKA DR PTALA JESTLI HLEDÁME CO TO JE A ANI JSEM NĚJAK NEBYLA ZVĚDAVÁ,DOŠLO MI TO AŽ VENKU ŽE MĚ ANI NEHLODÁ ČERVÍČEK.
TAK PORODU ZDAR!
25. črc 2007 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo eps:
tak jsem viděla tvoje fotky v albu ,ta ivuška vypadá přesně jako vypadal peťa po porodu,vlásky černý naježený,no celá ona.a ta soupravička od mamky do orodnice ,taky super bíloučká...
25. črc 2007 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Tak Eps, přeju hodně síly :slight_smile: . Fakt ti závidím, teď nehlásí takový vedra, tak to bude lepší. Holky, nevíte kde na Jarošce je ta prodejna s kočárkama? Nějak jsem ji tam nemohla najít, není to naproti tomu Bristolu? Jinak už mám asi vyhlídnutý - x-lander se třema kolama, a asi oranžový. Jinak břicho roste snad ze dne na den. Už jsem přibrala 4 kg, ale mám ho hodně nízko, teda mně tak přijde. Tak se přidám ke Kamile - porodu zdar !!!. Zatím se mějte :dizzy_face:
25. črc 2007 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kackad nevím na jarošce prodejna s kočárkama...snad v tom "dětském ráji" v těch nových bytech tam,ale tam jsem je neviděla.možná by se vylatilo jet pro kočárek i do brna,já (sice předčasně ) už mám taky vyhlídlej,ale je to v avion parku v chiccu.já jezdím do brna každý týden takže mě se to vyplatí,ale ty jestli se nedostaneš... a jde taky o případnou reklamacvi ,aby si nemusela jet extra do brna.jo a taky si myalím,že by se dal když máš přesně typ vybraný ,objednat třeba přes bambino na horním náměstí,tam je ten pán taky ochotnej.

kackad: ty víš co to bude?
25. črc 2007 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
V tom bambinu jsem byla, ten chlap je fakt ochotnej. V chiccu jsem se dívala zatím jen tak zběžně. Budeme mít holčičku. Chtěla jsem buď oranžovej kočárek nebo takový ten světle zelený. Ale od týto značky se mi líbí víc oranžový.
25. črc 2007 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, taky se mi moc líbí kombinace oranžové s okrem, tak snad ho v té naší sloní velikosti seženem. Jinak od včerejška jsem víc na záchodě než kde jinde, tak doufám, že to brzy přejde, aby prdíci měli dost výživných látek. Má to ale jednu obrovskou výhodu, opět se vejdu do 3/4 kalhot a MŮŽU DÝCHAT! Asi si prckové potřebovali udělat prostor, tak si to zařídili. :grinning: :grinning:
Pozrav pro všechny!
26. črc 2007 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdepak jste dneska všichni?? Užíváte si sluníčka? :sweat_smile:
26. črc 2007 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abyste holky byly v obraze :grinning:

SMS OD EPS: MAGDALENKA ZDRAVI TETKY Z KONE. NARODILA SE 25.7. VE 21:59. MA 49CM A 2840G. BEZ NASTRIHU, MIN. SITI, KRASNE PILA. TED JI NAHRIVAJI, RANO MI JI DAJI. E

Tohle se vcera vecer objevilo v srpnu :wink: Takz Evca uz to ma s Madlenkou zdarne za sebou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: gratuluju :dizzy_face:
26. črc 2007 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jéééé hurá,tak to gratulujeme!!!! eps tak se drž a zžívej si ....
27. črc 2007 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdo tady říkal, že už nám nestihne napsat 2v1? :grinning: :grinning: Tak to moc gratulujeme ke krásné holčičce! :dizzy_face:
27. črc 2007 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím znojemské těhule. Jsem v 21týdnu a jsem ve Znojmě. Budeme mít kluka, prý na 100% tak uvidíme jestli se to potvrdí na příštím Ultrazvuku.
29. črc 2007 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, ještě jsem vám chtěla nabídnout mám tu jednu lahev navíc krému proti striím. Je dovezený z Ameriky tak osvědčená značka. Je ho 250ml dám ho za 250Kč. Je na prevenci a redukci strií s kokosovým máslem Vitaminem E, Kolagenem a Elastinem a Shea butter /Bambucký tuk/, dermatologicky testovaný, fakt dobrý. Sama používám jen jsem si jich dovezla tak na 3 těhotenství. :grinning: Dejte vědět mě na fukalice@seznam.cz a můžem se sejít a předat. Díky Lenka
30. črc 2007 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
JÉ TAK ZDRAVÍME DALŠÍ TĚHULKU !!! NO MĚLA JSEM NA ZAČÁTKU DOSKUSE STRACH ,ŽE TAM BUDEME S ANTONY SAMY DVĚ A UŽ MÁME DOKONCE I JEDNO MIMINO VENKU!!!
LENKO ,PROSÍMT TĚ ,KOLIK TI JE ? JESTLI NECHCEŠ TAK TO NEOPIŠ,ALE JSEM ZVĚDAVÁ,PROTOŽE JSI SKORO STEJNĚ TĚHU JAKO JÁ.JÁ MĚLA NEGATIVNÍ PAP-A TEST VE 12TT A TEĎ JAK NA POTVORU MÁM POZITIVNÍ AFP,A TAK MUSÍM NA VELKEJ UTZ DO BRNA.JAK JSI TO MĚLA TY? DÍK KAMILA
30. črc 2007 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj v listopadu mi bude 28, čekáme první mimčo. Já měla zatím vše v pořádku, ani mi nepřijde že jsem těhu. Jen už to začíná být pěkně vidět. Zatím žádný těhot. problémy nemám jen jsem na začátku 3 týdny blinkala :stuck_out_tongue_closed_eyes: . V pátek nám řekli, že budeme mít kluka je v pořádku, viděli jsme všechny orbány i ťapky a prstíky.
30. črc 2007 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
já četla nahoře o tvých problémech, moc se v těch testech nevyznám, jsem těhu poprvé, ale určitě ti to dobře dopadne, jak tě ostatní holky uklidňovaly, držím palečky.
30. črc 2007 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no to se máš,aspoň jsi ušetřená těch nervů.Snažím se na to vybodnout,ale to víš,červíček hlodá...Nemůžu mít ale takocvou smůlu ,ne?Psala mi jedna z jiný diskuse ,že to měla taky tak a že ji poslali taky do toho Centra Prenatální Diagnostiky a tam se divily,že když měla PAPP-A TEST negativní,že jí ten test AFP v 16tt vůbec dělali....No uvidíme.
Tak vy budete mít kluka ,to já se neptám,nechám se překvapit.Okolí skoro utzavírá sázky ,ale já to nějak nemusím vědět.Kdy máš termín,já 28.12 a druhý 1.1.09.
30. črc 2007 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já první podle utz na 13.12. a podle posledních ms. na 19.12. Určitě to bude v pořádku!!! Ty jsi přímo ze Znojma? Já mám jen jednu těhotnou kámošku ale odstěhovala se mi do Unanova tak nemám moc s kým courat, ostatní jsou v práci a nechtějí otěhotnět a nechtějí :grinning: .
30. črc 2007 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek