• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
autor
lencit:
sny to je moje....jestli teda mluvíš o snech.Někde jsem četla ,že vlivem hormonů ženy v těhu často sní,sní děsivý i hrůzostrašný sny,ale nemá to pryý na nic vliv.Je to jen ta hormonální nerovnováha a taky ten spánek je mizernej a tak se vám můžou zdát i hovadiny...Když jsem ale byla s Petříkem v pátým šestým měsíci ,zdálo se mi že jdu domů z porodnice a stojím tam na tý chodbě ,v náručí kluka (taky jsem do porodu nevěděli coto bude) a měla jsem na sobě tmavě modrou šatovku s kapsama na boku.no a jak to bylo na konec? v osmým měsíci jsem si musela koupit tmavě modrou šatovku na boku s kapsama ,protože jsem nic neoblíkla a narodil se kluk...takže bacha na sny...
7. srp 2007 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já mívám hodně často i krásný sny. Už několik let se mi zdává, že plavu pod vodou a nemusím se nadechovat. V moři, krásně čistá průzračná voda a já si jen tak plavu, bez námahy mezi korály otáčím se koukám na hladinu zespodu jak průsvitá slunce. A taky se mi někdy zdá že lítám, to se mi zdávalo i na základce. Jak běžím parkem dolů v noční košili najednou roztáhnu ruce a letím, jak mávnu tak se dostanu výš a výš až nad stromy. Teď se mi ty sny vracejí ale lítám kdekoliv ne jen v parku. Jsou to úžasný sny, úplně cítím ten průvan větru a ten tlak vznášení se výš a výš. :grinning:
7. srp 2007 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamila: dala jsem si do galerky dnešní fotku bříška a konečně i mě celou takže když mě některá potkáte tak se hlaste. :sunglasses:
7. srp 2007 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
NO KONEČNĚ JE TAKY VIDĚT BŘUCH,IKDYŽ TY JSI DÁL NEŽ JÁ.JÁ JSEM TEĎ 20TT A BŘUCH MÁM TROCHU VĚTŠÍ ,ALE JSEM I SILNĚJŠÍ NEŽ TY.JESTLI TĚ VE MĚSTĚ POTKÁM TAK SE URČITĚ HLÁSIT BUDU.100% POZNÁM EPS,ALE JÁ MÁM ASI 3DIOPTRIE,ALE BRÝLE NEMÁM ,NOSÍM ČOČKY,TAKŽE JSEM TAKY SLEPOŇ.
DNESKA SE MI ZDÁLO,ŽE JSEM SI CHTĚLA KOUPIT TĚHU RIFLE A VŠECHNY MI BYLI ÚZKÝ....BLÁZEN.ALE TO JSOU SNY CO SOUVISÍ PŘÍMO S AKTUÁLNÍM STAVEM DUŠE,S TÍM CO SE DĚJE .
8. srp 2007 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, no tak to se musím přidat, sny to je věc, teda na ty tragický já jsem pes, už se mi zdálo kde co, od takových těch dětských snů, co jsem mívala když jsem byla malá, jakože ve městě jsou obludy atd., tak se mi dokonce podařilo spáchat s celou rodinou plánovanou sebevraždu a když už začal účinkovat jed, tak jsem si to rozmyslela ... Brrrr. Naštěstí teď už se to trochu zlomilo, snů mám taky pořád dost, ale naštěstí aspoň týden byl klid od nějakého děsivého scénáře. Fakt by mě zajímalo čím to je, jestli jsou za tím skryté obavy, aby to všechno dopadlo dobře.
Teda já jsem se za posledních 14 dnů nějak rozrostla na váze, až mě to děsí, protože s takovou rychlostí by mě čekalo ještě +20kg :sweat_smile: , tak se teď musím snažit využít ještě léta a zdravé zeleninky z maminčiny zahrádky, ale jak nastane podzim nevim nevim. :angry: Už se fakt nemůžu dočkat pátečního ultrazvuku, pořád přemýšlím, jestli jsou malé v pořádku, dostatečně veliké atd. Tak já se určo ozvu, jak jsme dopadly. Mějte se moc hezky všichni. :dizzy_face:
8. srp 2007 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkné dopoledne, nevíte kdy se jde na další ultrazvuk když jsem byla teď v 21. týdnu?
8. srp 2007 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no teď v tom 21tt nebo 22tt se dělá i kardio a vlastně větší ultrazvuk,ale na další jdeš asi až takl v tom 32-32tt a pak možná před porodem.Nevín teda přesně,ale já tak s Peťou byla.pokud se teda nebude dít nějaký drama.Jinak jsem si dneska udělala radoyst a koupila se Staccatu na pěší zoně super mikinu s 3/4 rukávem,no poslední model.Tak mám takovou radost...Je to jakobby úplet a tak se mnou poroste.
Antony : já mám už nahoře 10kg...tak to neřeš,vem to tak že živíš dvě děti a ty něco spořádají a až se vyklubou...neboj se že to neshodíš....budeš běhat od jednoho k druhýmu a ten první rok bude náročnej a pak ti začnou chodit a bude náročnej i ten druhej rok...A navíc budeš potřebovat z něčeho kojit tajže to fakt neřeš.Udělej to jako já : z velikosti M a z vysportovaný poístavy začni kupovat velikost xl a nejlíp na gumu...cha cha...
Jinak ty sny jsou fakt ovlivněný hormonama v těhu a taky třeba jen podvědomou obavou jak to celé dopoadne ,jaký bude porod a tak ... Je to normální.Takové napětí a očekávání .... Antony : když ty máš dvě co ti to dělá v břiše?Já mám jedno a je to už teď jako na trrampolíně.
8. srp 2007 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já prcky ještě necítím :frowning2: :frowning2: , ale snad už to brzy přijde. Sem tam to občas zatlačilo, ale jen na pár vteřin, ale teď už zase pár dnů vůbec nic, jenom je tam v tom bříšku "něco navíc". Dneska ráno jsem se probudila a bylo mi, jako kdybych nebyla těhotná, takovej divnej pocit, ale hned jak jsem vstala, tak už jsem měla pocit, jaký musel mít vlk z červené karkulky, když mu tam zašili to kamení. :grinning: :grinning: Ale už je to zase tak akorát.

Lencit, myslím, že druhý utz je opravdu až kol. 30-32tt. Stojí to tak i v průkazce.
8. srp 2007 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
antony ,to je divný že necítíš žádný pohyb,je teda pravda ,že já už jedno dítě mám ,tak je ta děloha citlivější.ale ty máš dvě ,myslela jsem že už to cítíš.Ale to už musí klaždým dnem přijít,Petříka jsem cítila vlastně až někdy ve 22tt.
Jo ta má kámoška ,co čeká ty dvojčata bude mít dva kluky ,ale mají jen jednu placentu,což prý může být prodlém.nemusí jim stačit a nemusí taky oba stejně vyživovat a jsou jednovaječná.tak bude chodit od 20tt na pravidelný dopler,aby se vědělo jak se tam mají.ale tak jí držím palec ať se hlavně nevyklubou moc brzy.ty máš ty baby dvouvaječný nebo jedno?
8. srp 2007 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme naštěstí dvojvaječný, moc jí nezávidím, tedy měla bych asi daleko větší strach, protože hrozí, že to jedno se bude vykrmovat na úkor toho druhého, což při dvojvaječných nehrozí. Ale když se to povede, tak je to zase docela hezký, když vypadají stejně. Tohle mi odpadlo, a ty pohyby - ještě si z nich hlavu nedělám, protože mi psala známá, která čeká taky dvojčátka, je o 2-3 týdny dopředu, a psala minulý týden, že sebou začali pořádně hemžit. Tak uvidíme, kdy se ozvou ty naše princezny. :confused: :sweat_smile:
8. srp 2007 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za info, no tak to jsem zvědavá jak to do 32. týdne vydržím, chtěla bych ještě jednou abych měla větší jistotu že je to klučina. Asi řeknu doktorovi ať mě pošle, že mě třeba někde píchlo :grinning: Já jezdím do nové nemocnice. Ale když na tom tak teď myslím tak je to stejnak fuk. Prvně jsem prckovi říkali Terezko, teď po utz. mu říkáme Deny /Deniel/ tak mu asi budu raději říkat TeriDenčo. Koukala jsem na ultrazvuky na Yahoo ameri. netu a fakt je tam dost ošidný určit ve 20. týdnu přesně jestli je to kluk nebo holčina. Mají to moc podobný.
Tak se necháme překvapit.
Jinak my kopeme od 21.července od 3.09hod ráno to jsem byla 19 + 3 jak byla ta hrozná bouřka vnoci. Tak kopnul poprvé i manža to cítil. A od té doby kope pořád, hlavně když jedeme v autě, nebo večer jak si lehnu. Je to stejnak zajímavý že pořád nic a najednou ze dne na den je to tak moc cítit.
8. srp 2007 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Antony, já měla pohyby až d 22. tak vydrž, princezny se ozvou a pak budeš ráda, že nekopaly :cry:

Lencit, já holčičku věděla někdy od toho 20. týdne, pak jsem si ji ještě nechala potvdrit, kluci jdou poznat dřív, ale splést se můžou vždycky, i podle plodovky to není 100% jak se říká, ale tam je min. riziko chyby (známá ze sprnovek dělala ve špitále, měli 1 případ...)

Malá spí, ale už bude nejspíš kolem půl vstávat, po dvou hodinách... potřebovala bych sedět u netu a poslat fotky, ach jo...Posílám to týden, nemám čas si k tomu sednout v kuse...Poslední dny měla zlobivou náladu, přes den moc nenaspala, nebo po těch 2 hodinách, a to pak spím s ní, nebo stihnu akorát tak jídlo a sprchu....
8. srp 2007 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
EPS: HLAVN̨BUĎ V POHODĚ,ONA TO MADLA POZNÁ ,KDYŽ JE MÁMA UNAVENÁ ,NAŠTVANÁ NERVOZNÍ...A TAKY BER TO POČASÍ ,ANI TĚM MIMINŮM TOHLE DUSNO MOC NESEDÍ.IDEÁLMÍ KOLEM 20STUPNŮ,TO JE DOBŘE I MĚ.PAŤA MÍVAL BLBÝ DOPOLEDNE,ODPOLEDNE DOBRÝ ,NA VEČER HRŮZA A OD 21h AŽ DO 5-6h KLIDEK...
8. srp 2007 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
eps: mimčo fakticky pozná, že jsi nervozní nebo nemáš náladu, hned to vycítí a pak to dává najevo. Snaž se zapřáhnout manžela jen co to jde, kámoška to má taky tak. Prostě i máma potřebuje někdy vysadit. Jakmile není k utišení strč ji manžovi, ať se taky stará, ona ucítí že on je v té chvíli v pohodě a sklidní se, ty si aspoň na pár minut oddáchni, vyčisti hlavu. Neznamená že táta nemůže být na chvilku i máma. :grinning:
8. srp 2007 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zdravím všechny, a Eps gratuluju!!! Včera jsem si byla nakonec kupovat těhotenský kalhoty, stály 1400. Chtěla jsem se jít podívat pod Dyju, ale mají tam dovolenou, tak jsem je musela sehnat jinde. Jinak jsem se chtěla zeptat eps, jakou používá kosmetiku na malou a jaký plínky si kupovala a tak zhruba kolik. Koncem srpna asi pojedem nakupovat do Brna, tak bych si už něco pokoupila, ale nevím pořádně jaký a hlavně kolik. Hodně si chválí fialový z tesca... Už máme i vybraný kočárek. Ale hlavně to utíká strašně rychle. Na další ultrazvuk se chodí ve 32 tt. (pro lencit), ptala jsem se doktora. Jinak začínám 29.tt a zatím! jsem přibrala cca 5,5 kg. Včera jsem si taky koupila poporodní vložky a ty síťované kalhotky (300kč celkem). Nedostali jste už nějaké info od doktorů kdy začíná ten předporodní kurz? Zatím se mějte :slight_smile:
9. srp 2007 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem se nakonec rozhodla pro ten předporodní kurz u paní Vodičkové v nové nemocnici, začíná na začátku září. Přesně úplně nevím, myslím, že hned ten první týden. :sweat_smile:
9. srp 2007 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a holčiny, na oblečení je fakt nejlepší vyrazit někam pryč ze Znojma. Já jsem koupila v C&A krásný kalhoty s kapsama, dají se vyhrnout jako 3/4 a nebo jako dlouhé a dala jsem za ně 450 Kč, manža mi z Vídně (taky z C&A) přivezl tři supr halenečky, každá po 300. Je to trochu investic,ale pořád míň než kalhoty, co jsem kupovala tady, byly za 1100 Kč. To už je trochu rozdíl a vzhledem k tomu, že se u mě nedá předpokládat, že bych si vystačila s normálním oblečením, tak je to docela dobrý.
9. srp 2007 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
AHOJ HOLKY,TO JÁ DNESKA VLEZLA JEN TAK ŽE JSEM MĚLA ČAS DO TOHO MALÝHO OBCHŮDKU U GYMPLU,TAM JSEM PŘED MĚSÍCEM KOUPILA BÍLÝ DLOUHÝ KALHOTY PRO TĚHULE.JSEM TEDA S NIMA MOC SPOKOJENÁ ,ALE STÁLY MOC.NOSIT JE BUDU TAK DO ZÁŘÍ ,NA PODZIM JE PAJK BLBÝ NOSIT LETNÍ KALHOTY.V PONDĚLÍ PRÝ DOSTANOU NĚJAKÝ ÚPLNĚ NOVÝ TRIKA PRO TĚHULE ,MOC PRÝ PĚKNÝ TAK SE TAM PŮJDU PODÍVAT.ALE ANTONY MÁ PRAVDU ,MOC PĚKNÝ OBLEČENÍ MAJÍ V BRNĚ V OLY MPII V C&A.TAM, JSEM KOUPILA ČERVENÝ TRIKO S KRÁTKÝM A NA BŘICHU MÁM OBTISK NOŽIČEK MIMINA.ALE KALHOTY TYM MOC NEMĚLI,BYL TAKY VÝPRODEJ TAK SE TAM MRKNU NA TY RIFLE AŽ V ZÁŘÍ.JO JINAK JSEM DNESJKA U GYMPLU ZKOUŠELA RIFLE VEL XL A BYLI MĚ MALÝ.STRAŠNĚ SE MI VYKULUJE BŘUCH A PROSTĚ MĚ TO V PODBŘIŠKU ŠKRTÍ.ALE V TOM BRNĚ JSEM VIDĚLA I MEGA ČÍSLA.NO NEVÍM V ČEM BUDU DO ADVENTU CHODIT.
ANTONY : TY JSI SE UŽB DO TOHO KURZU PŘIHLÁSILA?POŘÁD VÁHÁM ,JESLI TAM MÁM LÉZT,KDYŽ UŽ TAK TROCHU VÍM DO ČEHO LEZU.A CHODÍ SE TAM I PLAVAT? TO BYCH ASI CHODILA.A KDY SE JDE POPRVÉ?
9. srp 2007 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já si koupila kalhoty velikostí M, ale je pravda že záleží na typu kalhot. Měřila jsem si jedny M ty mně byly malý a L velký. :astonished: . Jo a kupovala jsem je taky u toho gymplu. Ale přijde mi to tam fakt dost předražený. Koupila jsem na malou ty kulatý nůžky za 150kč!.
9. srp 2007 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no pravda je že se člověk musí dívat taky za jakou je to firmu co ty věcičky pro děti vyrábí.sice nůžky budeš moc potřebovat ,ale třeba když zajdeš do lékárny...máš ještě do porodu čas tak se mrkni kde co a za kolik mají,určitě se to vyplatí.třeba jsou velký reklamy na kosmetiku od johnsonu pro mimina,jasně krásně voní a jistě je i kvalitní,ale maminy trochu zapoměly na české a podstatně levnější výrobce .mám v Holešově prodejnu drogerie "jasmín" a tak vím co a za kolik je na trhu a v jaké kvalitě.třeba řada Batole je výborná,kvalitní a za v podstatě za půlku.To stejný jsou plenky ,oblečení,hygienický potřeby pro mimino.....kamarádka kupovala po narození Danušky papmersky a malá byla neustále pročůraná a zapařená.jenže reklama dělá své,že...potom začala kupovat plenky Bella Happy a kupuje je doteď.není všechno je o reklamě ale kup třeba jen 1 kus na vyzkoušení a uvidíš jak s tím budeš spokojená.po narození budeš potřebovat spousdtu věcí takže k nákupu do lékárny nebo do drogerie fakt budeš muset vysypat prasátko...
9. srp 2007 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ke kosmetice, nakonec jsem skončila u úplně obyčejného olejíčku Aviril, modrý ve skleněné lahvičce, my na tom vyrostli...Mám nějaké vzorky od Weledy a HIPP, ale vzhledem k ceně to Aviril vyhrál, a účel to splní. Pro tak malá mimi se žádná kosmetika nedoporučuje, žádná mýdla atd., až tak od 3 měsíců dál, a to se pak poptám v lékárně...

Pak používám mast BEPANTHEN, ten doporučuju všema deseti, na prdelku malé a sobě na bradavky, ten si vemte do porodky, bude fakt potřeba!!!, protože i když budete mít sebelepší techniku kojení, než si bradavky zvyknou, vytrpíte si, a mazat po každém kojení! Já ty první dny podcenila a pak jsem si nadávala...Prsa si pak nemusíte na kojení umývat, miminkům ta mast nevadí... a stejně se jí tam dává jen slabá vrstva.

A plínky, měla jsem od PA Burianové z Macešky 2 balíky celkem obyčejných, ale kruci, značka mi vypadla, už jsem o nich psala, něco Economy (třeba si vzpomenu, nebo zalistujte na některé mé starší příspěvky, i phav zbytek nabízela), 180 Kč za 60 ks, teď máme Huggies (na 3-5 kg), někdo na ně nadává, musíte vyzkoušet, jak na to prdelky malých reagují, my jsem zatím OK (ŤUK ŤUK ŤUK), v zásobě pak máme Pampers od 4 kil, ale ty jsou ještě vážně velké. Ty tescové fialové fakt chválí, takže pokud máte možnost, a počkáte si na akce, vemte je!

Kulaté nůžky a kleštičky mám z Bambina, určo za míň, do stovky (???)

Kamčo, sice víš, co tě čeká, ale šla bych do kurzu, min. se potkáš s dalšíma těhulema a můžete se vykecat...Plus to cvičení, plavání, v nemocnici se myslím platí za hodinu, ne kurz jako celek...

Manža je v práci, vstává po 4., vrací se v 16-17, ale večer aspoň chová, a koupem spolu...A pomáhá s úklidem a tak, na jídlo zatím chodím k rodičům, takže je na mě vážně jen péče o malou. Dnes měla zase divoký den, ale přes den mi to až tak neva, jen že bych jí ráda pomohla a nevím jak, včera ji trápilo bříško, dnes nevím, možná horko(?), zase spí pěkně v noci (ŤUK ŤUK ŤUK), to se budí po 2-3 hodinách, přebalíme, nají se, a spí dál, manžel se jen otočí na druhý bok a chrní dál, takže vážně moc nekřičí...a přebalovat chodíme do vedlejší místnosti, to si užívají sousedi, mají nad i pod náma ložnice...(my tam máme pokojíček s přebalovákem), jen ráno třeba budíček po 6. a už neusne. Dnes jse už v 9 byly venku, ale neusnula, podřimuje, to jo, ale na pár minutek...Pořádně spala až od 15,30-17,00, pak se najedla a chrní zas, od 18, tak typuju, že kolem 8. se probere...
9. srp 2007 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamčo: chodí se tam prý do nějakého menšího rehabilitačního bazénku (ale mě do vody stejně nikdo nedostane, za prvé bych si musela koupit plavky a za druhé mám panický strach z infekce - neopodstatněný, ale dokud nebudou holčiny na světě, tak nikam do vody nepolezu, ale potom s nima chci chodit na plavání). A ten kurz teda zjistím co nejdřív, platí se tuším 20 Kč a je to snad 2x týdně, ale nemusí se chodit úplně pravidelně. Já myslela, že budu chodit jen, abych potkala další těhule a taky mi říkala švýca, že mám chodit, že se aspoň naučím nějaké úlevové polohy. Jinak já rodím doufám císařem, nasadím na to všechny páky, bojim bojim kolize dvojčat. (ale ve Znojmě to prý není takový problém se v případě dvojčat domluvit na císaři - ne kvůli mě, ale kvůli prďolkům, protože vím, že je člověk potom horší než po normálním porodu)
Jo a to triko máme určo stejný, kolekce "kickin´baby", viď? Já mám hned tři, jedno růžový, druhý červeno-bílý bez rukávů a třetí červeno-bílý s kapucou - no manža se holt vyřádil. Ale mám z toho radost, docela mě to překvapilo, že jel a sám mi koupil takový tři trička. :grinning:
9. srp 2007 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo to je máš stejný,top s kapucou jsem tam taky viděla ale pak jsem vzala s krátkým rukávem červenobílý a je to " kickin baby".no moc se mi líbilo a hodně se lidi ve městě koukají ,je to takový fakt jako ze serie pro maminy,ale mě stálo 599,-.....a ne 300,- jak jsi psala.právě chci hodit očko ještě v pondělí u gym,plu na to co říkala ta paní ,že mají dostat.prý nějaký růžový tyrkysový a bílý s dlouhým a taky nějak na zavazování nebo co.jen jsem zvědavá komu to pak dám...
hele ,když se tak zamyslím nad porodem...Měla jse porod hroznej,moc dlouhej,byla jsem k smtri unavená,vyčerpaná taky jsem zvracela a pak to šítí ....fuj.....ale není nad to to prožít... přesto na to ráda vzpomínám a pamatuju si manžu jak lítá po chodbě s děckem v náručí a prohlíží si malýho (nevěděli jsme pohlaví),jak mě povzbuzovala a málem tlačil za mě...navíc víš co se stebou děje a reálně si potom uvědomíš co si prožila.ta moje kamoška co čeká ty dvojčata rodila tu první holčičku taky císařem ,protože ona se těsně před porodem otočila obličejem jakoby ven a hlavička špatně naléhala na porodní cesty a přestala se otvírat.správně měla zůstat otočená obličejíčkem k maminčině páteři,ale co už naděláš...snažila se pocísařu moc a zvládla to.teď to budete muset zvládnout taky protože budou dvě a ty budou potřebovat péče....akorát ju fakt trápí,že mají jen jednu placentu.mohlo by to jedno bejt na tom hůř a vyvolat moc brzy porod,no ale uvidíme.
9. srp 2007 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no taky jsem začala trpět fakt blbou bolestí zad v kříži.dr říkala ,že to tím se v těhu svaly a klouby povolují a přizopůsobují se těhu a že jsou náchylný na bolesti.ale jak si od toho pomoct neřekla....
9. srp 2007 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ťuk ťuk ťuk, už týden mě v kříži nebolí, pomohl ten pořádný výšlap kolem munětickýho rybníku, dost jsem se rozhýbala, tak zatím dobrý, ale ono se to asi vrátí. Myslím, že dřív nebo později pořídím stejně takový ten podpůrný pás. Navíc jsem si všimla, že mi dost vystoupily křečový žíly, tak si ještě budu muset koupit takový ty speciální punčochy - no a potom už jen šátek a zástěru a budu jako stará baba, tu mě to bolí, tady mě to píchá. :grinning: :grinning: Ale teď moc dobrý a zítra utz, já snad nedospím. :sweat_smile:

eps, držím pěsti, ať to s malou zvládnete. Je to tedy asi pořádný nášup, viď?
A všem ostatním taky moc pozdravů!!!
9. srp 2007 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no punčochy mám doma taky ,ale účinek nic moc.akorát mám malej aerobik je natáhnout.hodně na to pomáhá magnesium,dostala jsem ho od dr když mi tuhle tvrdlo břicho a dala mi jakýsi ,kdy se bere 6 tabl.denně.ptala jsem se jestli to není moc a říkala že ne ,že jo i výborná prevence křečových žil.tak se zkus poradit a nějakou dávku ber,třeba navíc k vitamínům jestli njaký bereš.
10. srp 2007 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny.
Tak manžel má teď dovolenou, ale strašně rychle to utíká. Vůbec jsem si ho neužila.
EPS: Viděla jsem tě s manželem a s malou v autosedačce na přechodu u lázní. Jela jsem kolem autem. Ale nemůžu si vzpomenout, kdy to přesně bylo (asi ještě minulý týden?)
Všem doporučuji předporodní kurz. Opravdu je fajn se dostat někam jinam. Já jsem tady doma v týdnu úplně sama, tak to uvítám. A jako prvorodička se dovím, co nevím. Já chodím do Macešky k Věře Burianové.
Tak jsme koupili tu postýlku v Ikei a je opravdu fajn. Ale jinak se mě zdálo v Brně dost draho, pokud není na něco akce. Jo, a byli jsme ve velkoskladu ve Višňové a mají tam jen textil (povlečení i náplně, trochu olečení, látkové plíny- obyč i s potiskem, vložku pod prostěradlo, prostěradla atd.) Nechtěla jsem tam nakupovat, ale nakonec jsem odjížděla s nákupem za 800 Kč. Jen povlečení na malé postýlky mě nenatchlo (není to můj šálek kávy) a tak jsem si koupila povlečení na velkou dětskou postel a babička už na tom pracuje. Cena byla- malé kolem 280,- a velké 400. Ake z toho velkého mi vyzbyde na 2 povlečení, kapsář (ač jsem ho ani nechtěla) a mantinel.
Predevčírem jsem musela už k praktické Dr., protože mi pořád tekla z nosu krev. Jen tak, aniž bych smrkala a nešlo to třeba půl hodiny zastavit. Bylo to už otravné.
Kamčo jsi zakladatelka, tak navrhni termín a čas na ten sraz a ostatní dají vědět jestli můžou. JO? Prosím.
10. srp 2007 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se přidat? Jsem také ze Znojma a jak jsem se dívala, tak s Antony máme společnou Unicu (ale my jsme si z ní přivezli nakonec jen jedno).
10. srp 2007 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky lenik, jéé tos mi udělala radost. To jsme se tam o dva týdny minuli. :grinning:
Hlásíme, že jsme včera zvládli ultrazvuk na jedničku. Teda jenom holky, máma se tam po dvaceti minutách kácela. Sice jsem chtěla dělat hrdinku, dělalo se mi mdlo, ale když potom paní dr. řekla, že teď už má holky pěkně proměřené a teď si s nima ještě chvíli pohraje (nechala jsem si je natáčet na DVD), tak se mi odkrvila z hlavy i ta poslední kapka krve a vynutila jsem si pauzičku a otevřené okno (bylo mi líto znesvětit ten nový monitor co tam mají vedle postele, aby maminy mohli všechno celou dobu sledovat). Pořád jsem si říkala, proč ona mě pořád tím ultrazvukem mačká ten žaludek, vůbec mi nepřišlo, že jsou holky tak nahoře. Byly jsme tam snad 40 minut. Ale Pavková je skutečně poctivá, tak mám radost, že je tam vždycky ona, protože jí důvěřuji.
S tím kurzem to zjistím, sestřička moje mi přinese příští týden info.

Jo, eps, nevím, jestli to můžu říct nebo ne, ale doufám, že byla na tebe moje sestřička hodná, když tě rodila. :dizzy_face:
11. srp 2007 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Antony, tak moc gratuluji k ultrazvuku, holky Ti dělají jen samou radost :wink: .
11. srp 2007 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek