• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
jé, lencit, koukala jsem na tu stránku (myslím, že se jmenuje jen www.mim.cz ne mimi.cz, že? Ale nevadí, našla jsem ji) a mají tam hezké věci, myslím, že tam taky něco objednám. No rozhodně aspoň část, protože si ani nedokážu představit, že bych všechno to množství pokoupila v obchodech, protože moc holky nechci oblékat stejně (všeho s mírou, myslím), takže koupit tolik rozdílných věcí po obchodech asi nemám ani šanci (hlavně spíš nemám už takovou výdrž) :grinning: Taky už jsem proběhla stránky se soupisem výbavičky. No, nejradši bych nakupovala hned, ale přeci jen počkám. Dopoledne holky trochu řádily zaráz, to byla teda sranda, ale až trochu zesílí a nebude to jen takové lehké pokopávání, tak potěš. :grinning: :grinning: :grinning:
27. srp 2007 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
AHOJ HOLKY,
VIDĚLA JSEM V TOM H+M I VELIKOSTI 44,50,52,56,62 A NAHORU,TAJKŽE 52 NENÍ NEJMĚENŠÍ A MĚLI TOHO TAM DOST.ZÁLEŽÍ JAK MOC VELKEJ DROBEK BUDE.U DVOJČAT SE POČÍTÁ S TÍM,ŽE BUDOU MENŠÍ ,ALE AŽ TAK MOC BYCH NA TO NESPOLÉHALA,JESTLŮI NEBUDE ŽÁDNEJ PROBLÉM RYCHLE TO DIOBĚHNOU.ZNÁMÁ TADY RODILA PŘED DVĚMA ROKAMA DVOJČATA A MĚLI KAŽDEJ DO TŘECH KIL A V MOMENTĚ Z NICH BYLI MACCI.PRÁVĚ PROTO BLINKÁNÍ A KADĚNÍ BY BYLO LEPŠÍ MÍT OBLEČKŮ VÍC TŘEBA IKDYBY JIM TO MĚLO BÝT VĚTŠÍ,PROTŽE NEBUDEŠ TAKY OTROK .NEMŮŽEŠ TAKY STRÁVIT PRANÍM A ŽEHLENÍM LETA...SICE BY SE TATÍNKOVI LÍBILO VŠECHNO NOVÉ,KOMU BY SE NELÍBILO,ŽE... ALE VEM HO SEBOU JEN JEDNOU NA NÁKUP.... A PĚKNĚ TO S NÍM MRSKNE.URČITĚ TO CO BUDEŠ OBLÍKAT DOMA BYCH SE NEBÁLA Z NĚJAKÝHO BAZÁRKU NEBO OD MAMINY KOUPIT,VIDÍŠ V JAKÝM STAVU TO JE .KOUPÍŠ TROCHU SCHOPNÝ KOUSKY,CO JSOU JEŠTĚ PĚKNÝ A STEJNĚ SI JE VYPEREŠ A MŮŽEŠ POUŽÍT I AVIVÁŽ PRO MIMINA,JE JICH NA TRHU SPOUSTA.A BER TO TAK ŽE KUPUJEŠ DVAKRÁT...JÁ V SOBOTU V TOM BRNĚ UVALILA ZA TU SOUPRAVIČKU A ZA TY BODY DOHROPMADY 1500,-,SICE TO JE KRÁSNÝ A MYSLÍM ,ŽE ZA TU CENU DOHROMADY TOHO MÁM TAKY DOST,ALE URČITĚ TO BUDE MIMOUŠOVI JEN CHVILKU.PROTO CHCI NAKUPOVAT POSTUPNĚ ,NA CO TREFÍM,PROTOŽE PAK NAJEDNOU TO JE HROZNÝ.FAKTEM JE ,ŽE PAK TŘEBA NEBUDEŠ MOCT MOC JEZDIT,NEVÍŠ TŘEBA BUDEŠ V NEMOCNICI...ASPOŇ PLENKY,DEKY ZAVINOVAČKY,TEN ZÁKLAD,KDYBY SE NĚCO DĚLO... JINAK TA PANÍ U GYMPLU MI ŘÍKALA,ŽE MAMINÁ M S DVOJČATAMA DÁVÁ 10% SLEVU NA NÁKUP,ALE VZHLEDEM K CENÁM JAKÝ TAM MÁ...MÁ SICE OBLEČENÍ MOC PĚKNÝ MODERNÍ ,ALE DRAŽŠÍ.
JO JINAK NÁM TO TAKY UTÍKÁ,ZA 4 MĚSÍCE JSDOU VÁNOCE BUDE SPĚCH,NÁKUPY ,DÁRKY,FRONTY...NĚKTERÝ Z NÁS UŽ BUDOU MÍT MIMINA....NO UTÍKÁ TO ,SOTVA JSEM SI DĚLALA TEST...
27. srp 2007 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
antony: nene ten bazárek je na www.mimibazar.cz to já to jen zkrátila a ty jsi z toho vynalezla úplně jiné stránky, to je něco :grinning:
Souhlasím s Kamčou, fakt to nenechávej na konec, klidně začni nakupovat. Nevím proč se pořád tak držíš, nemyslíš náhodou na nějaký pšatný věci?!!!!! Holky už jsou veliký a jsou a budou v pohodě!!! Tímhle nakupováním se aspoň odreaguješ. Taky není dobrý jen sedět doma fakt je potřeba se snažit ven, aspoň kousek na procházky, to já tuhle seděla dva dny doma a pak jsem nevylezla ani 10 schodů. I když je to těžký, nějaká ta fyzička musí být. Dokážete si představit pak najednou nastartovat z několikaměsíčního ležení a posedávání na 100% běhání, nespaní,... A toho taťuldu taky doporučuji si sebou vzít, ať vidí, že to není jen tak.
27. srp 2007 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Správně holky, taťky sebou i ty ostatní (babičky,dědečky,...). Babička mi dá vždycky nějaké peníze, a pak se ptá "už si něco pořídila". A já jsem uhnaná a babi pěkně v klidu si to jen zabalí. :grinning:
Dnes jsem byla u dr., pochválila nás - ve 25týdnu máme 850g - nářadíčko nestratil (říka dr.) a je už zněj pěkný macíček . :dizzy_face:
27. srp 2007 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ahoj! Madlenka má dnes divočejší den, konečně spí, tak dočítám, co u nás (Srpen a Znojmo) nového...
Já mám spoustu oblečků půjčených, asi od 5 lidí (vážně), ale spíš to malé, ty 56-62, to se totiž nezničí tak rychle...a zjistila jsem, že miminkům neskutečně sluší BÍLÁ! Madla teď má jen jedny růžové dupajdy po někom, a zpočátku mi na ni vůbec neseděly, spíš kabátek s modrým lemem (po synovcích).
Jo, a i když ublinkáváme, tak nemáme velko spotřebu oblečení za den max. snad troje a to jedno počůrala, jinak vydrží celý den v jednom, jen ji pořád balím do pleny, jako "protiblinkací clonu" :grinning: právě proto, ať pořád nepřevlíkám, protože jak je po jídle a ublinke si, a šla bych přebalovat, tak můžu v mžiku znova! Jak psala Kamča, v Brně v HM mají i ty pidi velikosti (nejmenší jsem tam viděla 42), ale nebrala bych toho moc! A z počátku bych radši než bodýčka brala košilky a kabátky, líp se to oblíká, vůbec, pokud nemáš praxi a budeš mít Soni drobečky. Košilky myslím bavlněný, i když ty plátěný měli v porodce a taky to má něco do sebe...ale co jsem je měla popůjčované, to jsem povracela, ta bavlna je lepší. Dávám kabátek jen tak na holé tělíčko a na to dupajdy, i když chovám, tak se to moc nevytahuje...A rovnou se vykašlite na věci s krátkým rukávem, všechny tu rodíte podzim/zima, takže to nevyužijete! Já mám v 56 jen 2 body s kr. a stačí to, plus pak overálek. Ale bůbec jsem koupila body v 62 s kr. a těch už mám víc a doma v ložnici se tolik netopí, tak budu muset dávat kabátek i na doma!

Gabčo, jen nakupuj! A vážně necháte jméno Štěpán? Jméno je to krásné (má ho i synovec), ale pokud rodíš v prosinci, tak by měl vše v 1 měsíci a to mu přece neuděláte! :astonished: Madle tak vyšel svátek (22.7.) a narozky (25.7.)...Ale i kdyby jsem na poslední chvíli změnila jméno, tak by to byla nejspíš Markétka a moc by si nepomohla, byl by tam rozdíl cca 14 dní.

MIMIBAZAR je droga, pozor na to! Ale dá s etam dobře nakoupit, to jo, jen hledat a zvažovat!
27. srp 2007 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mám chvíli čas tak píšu.musím ještě jednou na VZP ,protože jsem tam včera málem omdlela.chlap co mi dělal kontrolu za zaměstnance ve firmě byl ze mě hotovej a chtěl volat uáá uáá...tak jsem mu to rozmluvila,že snaitka není potřeba,že to jen bolbej tlak.tak byl asi rád když jsem vypadla...
K těm velikostem-záleží na tom jak velký mimino hodláte porodit.Petřík měl 3850g a když jsme šli z porodnice po týdnu domů měl 4100g,oblíkala jsem mu soupravičku vel 56,ale doma asi jen tak týden.sice mu pak ještě byla ,ale jak vyrostl špatně se to oblíkalo a hrozně u toho ječel.Taky jsem nebyla tak zručná jak později ,ale je lepší zahrbnout rukávek než děcko do toho soukat.taky jsem měla pár věcí blbě ušitých,kupujte radši pružný materiály a na zipy a knoflíčky.a ty velikosti co mají v H+M v olympii ,tu 42,44,50 bych možná přeskočila ,podle mě jsou to oblečky pro dvojčata nebo nedonošený děti.normální mimino když se narodí a mám 3kg oblíká 52,56.a když není problém rychle je mu to malé.
EPS závidím ti tu babíčku.... nejen že ti pomůže a něco ti dá na malou ,ale i ti třeba pak pohlídá.Já s mou máti už dlouhý léta nemluvím z rodinných důvodů a od manžela maminka je sice zlatá,ale mažel je cizinec a bábi bydlí moc daleko.S těma kabátkama máš taky pravdu ,miminům se vůvbec nemá moc topit,vysychá jím nosní sliznice a není to zdarvé.mají věčně suchou rýmu a pak když vylezeš ven bývají častěji nemocný.Je lepší je víc oblíknou a zykat je na chladnější vzduch.moje dr říkala,že v zimě by v bytě nemělo být víc než22-23 stupňů.anebo aspoň často větrat.
A píšeš taky o madle ...a co mám říkat já... já mám narozky 29.12,termín mám 28.12 takže dva chudáci v rodině.jenže madla je aspon v létě ,ale my budeme na vánoce ,do toho narozeniny a dárky...aspon ten peťa je v dubnu....
28. srp 2007 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, byl to boj vybrat to jméno.Byli jsme domluveni - holčičku si vymyslím já (Anička), chlapečka si vymyslí manžel. Prvně se mu nechtělo, vypadávali z něj pěkné nesmysli - Maxmilián, Pankrác,Servác,Bonifác,Cyril a Metoděj .... (před spaním mě tím rozesmával :grinning: )
Pak se stal zázrak a začal se o to zajímat. Chtěli jsme staročeské významné jméno a málo používané. Tak jsem mu dala podmínku, nesmí už být u nás v rodině (jsme velmi početná rodina -Jirka, Zdeněk, Mirek, Jakub, Jan, Jarek, Kája, Vašek, Marek,..). Dál bylo vyřazování - Tomáš (má ho kamarádka), David (je to manželův nejlepší kamarád), Kamil a Pavel (jsou to spratkové od naproti). Po těžkém boji jsme tak nakonec vybrali jméno Štěpán. Že to bude mít všechno v jednom měsici, na to si bude muset zvyknout.
Jinak jsme ty jména vybírali i dle internetu (www.krestni-jmena.cz) a statistik(www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/nejcastejsi_jmena_deti_v_lednu_2007).

S tím přetopením jsem za jedno. Nic se nemá přehánět okolo 22stupňů je ideální. A na noc ještě méně. Jedině při koupání trochu více tepla, když mimčo vytáhneš z vody, ať mu hned není zima.
28. srp 2007 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojik, jsem tady nová, bydlím kousíček od Znojma a jsem ve 22tt :slight_smile: zatím to na 80% vypadá, že budeme mít holčiku :sweat_smile: Chtěla jsem se vás zeptat, za měsíc se mi bude vdávat ségra a já nevím, kde sehnat co na sebe, byla jsem se zatím podívat v Příměticích v AZmarketu a na Kovářské u gymlu, ale nic. Představovala bych si třeba nějaké šatky, nebo sukni a sáčko.
Jo a jinak termín mám 6. ledna 2008 :slight_smile:
28. srp 2007 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
vítej innko, no se šatičkama ti neporadím, ty už jsem zrušila a když je potřeba jít někam "lépe" vyoblíkaná, tak už to řeším jen černýma kalhota a halenkou. Těhu-šatky si myslím je na konci srpna docela zbytečný kupovat, ale možná že máš ještě menší bříško (já vlastně ztrácím přehled, jaký by mělo být) :grinning:

Lencit, no jo, mimibazárek já znám, kupovala jsem tam na sebě dvě těhu-halenky. Jedna byla tedy úplně vedle, druhá super, takže jsem usoudila, že možná nebude úplně mimo, když koupím něco v akci nového, než aby mi jedna věc tady ležela (i když jen za 200 Kč).
Píšu si s jednou těhulkou, co čeká taky dvojčátka. Jenom ona je asi 2-3 týdny přede mnou a byli nakupovat výbavičku v Rakousku a byla z toho celá paf, že toho tolik nakoupila za srovnatelné ceny a něco dokonce levnější. Ono je to pravda, já vlastně ty halenky z C&A mám taky z Vídně, za stejnou cenu jako byly u nás, jen když jsme byli v Č. Budějovicích v C&A, tak tam toho měli na výběr žalostně málo (narozdíl od toho Rakouska). Ale předpokládám, že se tam už stejně nedostanu, takže ještě 14 dní a začínám nakupovat. Jo jo, manžílka beru sebou, hlavně tedy jeho peněženku. Průběžně ho něžně informuji o cenách. Už je na to psychicky připravený. :grinning: Ještěže je porodné na dvojčátka 53 tisíc, že jsme to stihli ještě v tomto roce. Ale je mi jasné, že je to jen startovné. Jenže mimča jsou pro nás tolik, že jsme si řekli, že to nebude přehánět, ale taky to nebudeme počítat, "kolik nás stojí", protože jsme si je oba ze srdce přáli.

Gabim, no to je prcek tedy skutečně velkej. Čím ho živíš, ať se tím taky začnu ládovat. :grinning: Jo, a Štepána nechej, to je moc hezký jméno, taky bych ho dala (kdyby holkám něco ještě přirostlo)

Eps, no tys mi v tom udělala zase zmatek, všude čtu, že se mám na košilky vybodnout, že jedině bodýčka, takže vidím, že zase půjdu zlatou cestou, od každého něco. :grinning:

Zdravím všechny ostatní a raději končím, jinak to ani nestihnete dočíst. :dizzy_face:
28. srp 2007 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nevím jakej pupík máš ty :slight_smile: jak tak koukám, jsme od sebe o týden, ale na mě už to jde teda pořádně poznat (už asi od 4 měsíce :wink: ) takže za měsíc předpokládám, že už budu mít pořádnej buben :grinning:
28. srp 2007 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jsem taky ze Znojemska, bydlíme kousek od Znojma, tak jsem taky nakoukla do vašich stránek. Dívám se, že jste tady všechny dál než já. Chtěla jsem se vás poptat, kde jste byli ve Znojmě na plicním vyšetření v těhu, dělá se to jen v nemocnici a musí se objednávat? a kdy jste tam asi tak byly (kolikátý tt). Díky moc za ozvy. Já sice už jednoho prcka mám, ale u něj jsem se o tom dozvěděla před koncem těhu a už jsem to neřešila, jinak mě napadá jen ta nemocnice...

Přeju všem pohodový den a zdravá mimi :slight_smile:
28. srp 2007 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Invulinko: Vítám tě. Plicní je v nové nemocnici,neobjednává se, jsou tam 8-12 14-15hod. Je od MHD vlevo boční vchod, po schodech nahoru, otočíš se do prava a máš tam napsané "těhotenské průkazy"- kalmetizace. Tam si ťukneš, a během 5minut se pryč. Nic ti nedělaj, jen se ptají jestli někdo v rodině nemá TBC a pak, že budou ještě v nemocnici očkovat mimčo a ty s ním máš přijít mezi 3-4měs.na kontrolu jizvy). Byla jsem tam 23týdnu, sestřička u dr.Rozvadovské říkala, klidně že to stačí i v 9měs.. Je to jen potvrzení.
28. srp 2007 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivi, já byla u dr. Havlíka. Zkus si tam zavolat, je to ale to stejné, jenom razítko do průkazky, ale nemusíš do nové nemocnice, ordninaci má naproti staré nemocnici, jak jsou ti lékaři (myslím, že je tam poblíž quelle) :wink:
28. srp 2007 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky holky, tak já někam skáknu, ale myslela jsem si, že je to trošku podrobnější, jestli jde jen o razítko, tak v tom nevidím smysl. Ma druhou stranu vím, že jsem minule nic nezanedbala. přeju hezké slunečné odpoledne.
28. srp 2007 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
AHOJ HOLKY ,TAK HVĚZDA PŘIŠLA OD HOLIČE A VIDÍ ŽE MÁME DVĚ NOVÉ DO DISKUSE...HLAVNĚ MŮŽOU PŘIJÍT VE STŘEDU PŘED VINOBRANÍM V 15h DO CAFE PORT NA TU NAŠI SLEZINU !!!!

ANTONY: EPS ASI MYSLELA KOŠILKY JAKO NAVRCH NA OBLÍKÁNÍ NA BODY KDYŽ BUDE CHLADNO.DOSTANOU SE I SAMETOVÉ A FROTÉ A JE TO JAKO KABÁTEK NA BODY.ALE PLÁTĚNÝ NEKUPUJ,TAKOVÝ TY ZAVAZOVACÍ JSOU NA PENDREK...KUP PAK TY NA BŘÍŠKU NA PROPÍNÁNÍ Z BAVLNY SAMETU NEBO FROTÉ.JÁ JSEM SI DNESKAUVĚDOMILA,ŽE NEMÁM ŽÍDNÝ DUPAČKY A ASI JE ANI NABUDU KUPOVAT.NA SPANÍ KOUPÍM OVERALY A JINAK JSEM UŽ VIDĚLA SUPROVÝ FROTÉ NEBO BALVLNĚNÝ PUNČOCHÁČKY OD VEL 50.A TAKY SE DOSTANOU KOUPIT JAKO KALHOTY DO PASU S ŤAPKAMA TAK ASI DUPAČKY ZAVRHNEM.

JINAK JSEM DNESKA BYLA NA KONTROLE S HEMOROIDAMA,JESTLI TÍM NĚKTERÁ TRPÍTE TAK VÍTE CO VÁS PO PORODU ČEKÁ.NAŠTĚSTÍ DR ŘÍKAL,ŽE JE TO V POŘÁDKU A KDYŽ NIC TAK MÁM PŘIJÍT PO PORODU ,ALE KDYBY NĚCO MÁM PŘIJÍT TŘEBA DEN PŘED TERMÍNEM.JE TAKY OCHOTNNEJ MI POMOCT V PORODNICI KDYBY TO BYLO NUTNÉ,COŽ MĚ DOST UKLIDNILO .PO PETŘÍKOVI TOHLE NIIKOHO NEZAJÍMALO A KDYŽ JSEM TO ŘEKLA SESTŘE,ŽE NEMŮŽU VYDRŽET,ŽE MÁM TENHLE PROBLÉM A RÁNU AŽ VEDLE KONEČNÍKU TAK SE TVÁŘILA JAKO ŽE JSEM ROZMAZLENÁ A NADĚLÁM...TAK JSEM SI POMOHLA POTOM LEDOVÁNÍM SAMA A MOJE DR OBVODNÍ MI DEN PO PROPUŠTĚNÍ Z NEMOCNICE NAPSALA LÉKY.NO ALE NEMUSELA BYCH TO ABSOLVOVAT ZNOVA,ŽE....
28. srp 2007 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, tak jsem dneska byla na té diabetologii, jestli tam některá půjdete a budou vám říkat, že vám tam dají napít sladké dobré vodičky, tak jim nevěřte!!! :grinning: :confounded: :confounded: :confounded: Je to takovej hnus, jak sladká desinfekce. Hnus fijalovej. A hned půl litru naráz. Zítra budu volat na výsledky, ale první odběr jsem měla cukr 4,5 což je i pod hranicí, tak to snad bude v pohodě.

O tom plicním jsem slyšela od PA, že to v dnešní době není nutné, to bývalo dřív když bylo TBC. Nebo pokud to máte v rodině, tak se tam posílá, jinak tam jde fakt jen o to razítko.
28. srp 2007 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
NO TA MÁ KÁMOŠKA CO ČEKÁ Ty DVOJČATA TAK TÝ SESTRA ŘEKLA (CHODÍ K RŮŽIČKOVI) ŽE SE NA MÁ VYBODNOUT,ŽE UŽ SE TAM NECHODÍ,ALE MĚ TAM ZAS SESTRA HNALA.TAK TAM ZAJDU ,ALE BERU TO JAKO ZBYTEČNOU PROCHÁZKU....TAKY SE NEMŮŽOU DOHODNOUT...
28. srp 2007 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem o tom přemýšlela, asi bych to podstoupila (to s tou dobrou sladkou vodičkou nemůžeš přeci nikomu věřit :wink: , to už je má zkušenost z dětství: když dr. říká, že je to dobrý, tak není na tuty :dizzy_face: ). I když se ukáže vyšetření jako negativní, nic není zbytečné, protože je to pořád lepší než ohrožovat mimčo cukrovkou (a zvyšovat mu tak do budoucna pravděpodobnost, že jí bude trpět).

Dneska jdu navštívit kolegyňky do práce, tak jsem se hodila do pucu :grinning: . Jak je mi líp, tak zase žiju nějakým společenským životem. Rozhodně doma moc nesedím, ale všeho přeci jen s mírou.
V noci jsem se probudila ve čtyři a začalo mě trápit, že se jeden prcek už dlouho nehýbal, tak jsem si na něj počkala a udělal mi radost. To se mi potom spokojeně zase usínalo. :dizzy_face:

Kurz v nemocnici, druhý týden v září, středa a pátek. Já budu chodit v pátek, protože to jsem ve Znojmě vždycky. Nevím nevím, jestli to k něčemu bude, ale aspoň třeba konečně narazím na nějakou dvojtěhuli :grinning: , a hlavně nemusím platit celý kurz...
29. srp 2007 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, náš Tomášek je narozený 6.3. a svátek má 7. 3. Taky bude chudák s dárečkama. A to mi měli porod vyvolávat až toho 7.3.

Jinak oblečky ve velikosti 56 jsme skoro vůbec neužili, měli jsme krásný overálek se želvičkama a dupajdy s bodyčkem, ale bylo to malýmu asi měsíc. Měl při narození 3350 g a 50 cm. Většinu věcí jsme měla ve velikosti 62, a teď v necelých 6 měsících už používáme 68 i 74. Ale i některé 62 jsou pořád ještě OK. Jinak jasou fakt praktický bodyčka hlavně v zimě, nevyhrnujou se na zádech. To oceníte hlavně, až začne být mimčo aktivnější. Klasické trička do pasu jsou dobré v létě, že větrají na bříško v horku, ale k rifličkám když je chladněji nic moc. Malý je jak z divokých vajec, tudíž má pořád triko až pod krkem. Většinu věcí máme z CaA, je to tam levné a moderní. Dupačky jsme taky skoro vůbec nepoužívali, radši jen takové ty dupačky do pasu a body.

Gabim, taky tě poznávám, jestli chceš vědět odkud, napíšu ti IP.

Na plicním jsem teda nebyla, nikdo po mě žádné razítko nechtěl. Jen na té diabetologii jsem byla.
29. srp 2007 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak maminy, volala jsem na výsledky toho cukru a všechno je v pořádku. Tak jsem si oddechla.
Jen mě teď trápí strašná rýma, ale je to nějaká zaražená alergie, nebolelo mě v krku ani nic. Měla jsem to už brzy na jaře a vybudovala jsem si krásnou závislost na nosních kapkách Olynth!!! Brala jsem je moc dlouho a nemohla přestat, jinak jsem se nenadechla. Pak mi to doktorka léčila práškama a po jednom prášku jsem měla pokoj.
NO a teď mě to chytlo znova a já blbá si zas stříkla Olynth, ale jen jednou na noc a zas hotovo. Tentokrát mě ale poslala na nosní, protože jsem těhu a dala mi jen nějaké slabé kapky a ty prášky už nemůžu. Už se fakt toho chci zbavit ať se můžu vyspat dokud můžu.
Jinak taky budu chodit do toho kurzu do nem. zítra si jdu pro doporučení a snad se tam vejdu. Tak napište která tam ještě jdete??? Vidím že ANTONY...

Dneska jsem vytáhla ze skříně mantinel a komplet na postýlku co jsem si dovezla ze zahraničí, tak peru ať toho pak nemám moc, jen to navoním a ještě strčím do pytle :sunglasses: Ale vypadá to krásně i manža koukal jak je to hezký. všechno jsem to našňořila jen na kouknutí a on že tam mám strčit aspoň plyšáka ať tam někdo leží :grinning: :grinning: :grinning:
29. srp 2007 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem si vzpoměla, JAK JSTE NA TOM S DĚTSKÝMA DOKTORAMA? UŽ MÁTE SEHNÁNO? HODNĚ PRÝ MAJÍ PLNO A DALŠÍ MIMČA NEBEROU, ASPOŇ TI DOBŘÍ. :cry:
29. srp 2007 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lencit:
s tou rýmou... to je atky můj neduh.nezbavím se rýmy ani za nic a pak se dostanu do té fáze,že mi kapky prostě nezaberou jak je ta sliznice už suchá a mrtvá.určitš sii kup vincentku ve spreji,je to stejnej obal jako mají kapky a snad stokrát denně a můžeš i mezi těma kapkama si to stříkej.nbo se dostane koupit i mořská voda,jinak si vypěstuješ pěknej ksindl.vincentka ti ten nos vevnitř krásně zhojí a zvlhčí a zase ta sliznice je schoúpná se bránit.
jinak moje dr puchnerová nebere,bere jen mimina co tam mají sourozence.... bohužel nemá místo.musíte se moc poptat....
29. srp 2007 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě na rýmu doporučuju Sterimár, je to sprej, mořská voda, může se to v těhu, i kojencům, a v podstatě neomezeně, mě to v těhu pomohlo! I teď si stříknu, pokud na mě jde rýma a občas se jí tak vyhnu!
Co vím, tak nebere ani Mikyška, ale občas někoho veme, takže se nebát a poptat se! Ještě je dětská i Frindová, ta snad bere, ale myslím, že už jsme tu doktory rozebíraly, někomu vyhovuje, někomu ne, sousedka je s ní spokojená (hehe, nemá na naši místní doktorku :sweat_smile: , Gabčo, ty budeš chodit tu? Pokud není problém, vše je OK, ale napíšu ti pár případů, kde jí to značně ujelo!) Ale to jen IP.
29. srp 2007 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, moc se mi k té naší dr. dětské nechce, ale mám to pár metrů od baráku. On každý doktor má své plusy a mínusy. Dělám ve zdravotnictví, tak vím. Kami, závidím ti Dr.Puchnerovou, je specialista na homeopatika, prostě neléčí všechno jen chemii. Ale ta má plno.
29. srp 2007 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Holky, neměli bychom si dělat poznámky, na co nezapomenout při našem randevu 12.9. prodiskutovat :grinning: ?!! Už je toho dost.
29. srp 2007 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem,zase píši pozdě,ale přeci.Musím říct,že se vás hezky čte ,jak se připravujete na vaše mimi.no to my snažilky mužeme jen závidět.ale taky musíme věřit.
Antony,asi mi uniklo,kde jste byli na ivf?kdyby nám se podařili dvojčata,to by bylo super.no ale aspon jedno,kdyby se zadařilo...moc vám to přeju a na všechno držím palečky.
kamila3-taky držím palečky..do zdárného konce,no prostě všem,ale chci se tě zeptat na ten ovu test,je více značek,nebo je to jedno,jaky si koupím.jako těhutest zase doporučují mamatest,že se nejlíp osvědčil,tak abych věděla co koupit.ještě s tím nemám zkušenost.
taky zdravím nové těhulky,tak aspon na nás ,snažilky, budete přes monitor prskat více těhubacilů.
čtu,jak se bavíte o Dr.gyn,já jsem u Kašaiie,ale byla jsem tam zatím jednou.máte s ním některá at už dobré ,či špatné zkušenosti?Anebo mi doporučíte někoho jiného?Já to zatím nemohu posoudit.
taky chci poděkovat za pozvání na babinec do cafeportu.ted přemyšlím,kolikáteho,ale vím ,že je to stř(12.8.??).snad mi to vyjde a utrhnu se dřív z práce,ale zatím nevím...ráda bych se s vámi setkala.jestli se tam nakonec všechny vejdem.ale dobří lide se vejdou všude,..jak se říká.
tak se mějte všechny prima aji s miminkama,aji snažilky....jsou tu vubec nějaké snažilky kromě mě????
no nic jdu do hajan,tak pa ,kdyžtak zítra...
29. srp 2007 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mys malým chodíme k MUDr. Mernové a jsme spokojení. Chodila jsem tam i já a brácha, tak ji známe. Jinak nám bylo vysvětleno, že na začátku roku doktoři berou a jak naplní limit - určitý počét dětí, tak to stopnou. Takže pro mimča co jsou na konci roku docela blbý. Děti mých kámošek prvorodiček v pohodě Puchnerová vzala, ale bylo to v lednu, únoru. A vzala i dítě kámošky, která má první dítě u Dr. Petra (ale nebylo to bez řečí).
30. srp 2007 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
POZOR POZOR !!!
SRAZ BŘICHATEJCH JE VE STŘEDU 12.9.07 V 15h V CAFE PORT NA ČESKÉ ....ZVÁNY JSOU I NEBŘICHTÉ...

JINAK S TĚMA DR JE TO NA DRAKA...ZA VŠECHNO MŮŽE BYROKRAT A JE JASNÝ ŽE MŮŽOU MÍT DĚTÍ JEN DO LIMITU.
PROSÍM VÁS HLAVNĚ NEBRAT FRINDOVOU...CHODÍ K NÍ BRÁCHA S DĚTMA A JE TO MASAKR....JENŽE NIDO JINEJ TY JEHO DVA SPRATKY NECHCE VZÍT.JINAK JSEM JEDNOU BYLA U DR MERNOVÉ SE SYNOVCE NOUZOVĚ A VYPADALA DOBRÁ A JEŠTĚ DR VAŇKOVÁ DOLE NA HOLANDSKÉ TAKY JE MOC FAJN.

MILUS: TĚHU TESTY A OVU TESTY JSOU URČITĚ STEJNÉ KVALITY,JEN ZÁLEŽÍ NA VÝROBCI,BALENÍ A PAK SE OD TOHO ODVÍJÍ CENA.JÁ KUPOVALA HODNĚ V LÉKÁRNĚ V KAUFLANDU ,JSOU TAM NA LÉKY A TAK NEJLEVNĚJŠÍ.DOSTANE SE KOUPIT 6 KS V BALENÍ ZA NĚJAKÝCH 320,- ALE I PO JEDNOM A TO VYJDE ASI NA 50,-,PAK JSEM MĚLA I V BALENÍ PO DVOU ZA 98,-,TAKŽE JEDEN TEST TI VYJDE ZHRUBA NA PADE.JENŽE HÁČEK JE V TOM ,ŽE JÁ JSEM SE JEDEN MĚSÍC ZAČALA TESTOVAT NĚJAK PODLE NÁVODU 11-12 DEN CYKLU A OVU JSEM MĚLA 15.DEN CYKLU,TAKŽE MI STAČILY 4 TESTY.DALŠÍ MĚSÍC JSEM SE TESTOVALA STEJNĚ ALE OVU JSEM MĚLA AŽ 20 DEN CYKLU COŽ JE DOST POZDĚ.VYPLESKALA JSEM TAK 10TESTŮ,NO ALE JE TO NA ZVÁŽENÍ,ZASE NEMUSÍŠ MĚŘIT BT,JE TO RYCHLÝ A NA STOPROCENT.ZÁLEŽÍ TAKY NA STRESU ,NA PRÁCI A TAK ,VŮBEC NEMŮSÍŠ MÍT OVU PRAVIDELNĚ.KDYŽ TI TY DVA PROUŽKY ZČERVENAJÍ NEBO TEN JEDEN ASPOŇ ZRŮŽOVÝ , ZNAMENÁ TO ,ŽE TEĎ A NEJBLIŽŠÍ DVA DNY JSOU NEJ K OTĚHOTNĚNÍ.V NEJBLIŽŠÍCH GHHODINÁCH DOJDE U ŽENY K UVOLNĚNÍ VAJÍČKA,TY MŮŽEŠ MÍT STYK I DŘÍVE ,PROTŽE MÜŽSKÁ SPERMIE (POKUD JE V MOC DOBRÉ KONDICI...CHA CHA ) PŘEŽIJE V DĚLOZE AŽ 72 h.TAKŽE KDYŽ TEORETICKY BUDEŠ MÍT STYK V PONDĚLÍ A K OVULACI DOJDE TŘEBA Z ÚTERÝ NA STŘEDU MŮŽEŠ OTĚHOTNĚT. ZÁLEŽÍ ALE NA ŽIVOTNOSTI VAJÍČKA A SPERMIE,ALE ZAS TAK BYCH TO MOŽNÁ NEŘEŠILA,MOOOC DŮLEŽITÝ JE BÝT V POHODĚ MOC TO NEHROTIT A HLAVNĚ ....SE NEPOZOROVAT.MOŽNÁ O TO VÍC SE VĚNOVAT PRÁCI KONÍČKŮM SPORTU.

TAK VLEZTE POD PEŘINU A JE TO ...
30. srp 2007 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, po dlouhé době se můžu přidat vrátit zase do diskuze (doma už jsem zavařila snad i šišky).Máme za sebou UTZ ve 20tt, vše je v pořádku a čekáme chlapečka (taťka si ho prý tajně přál-podezřívám ho, že uplatil embryoložku při IVF, ať nám tam dá 2 kluky :grinning: )!
Dodatečně gratuluji Kamile k výsledkům amnio, ty nervy bych asi nezvládla. Byla jsem na zhroucení už jen před gen. UTZ.
Milus k těm ovu testům bych zkusila měřit ještě bazálku, časem pak už ovu poznáš bez testu jen podle teploty a navíc můžeš tak poznat i případné těhotenství. My se o prcka snažili 3 roky, to bych za těhu a ovu testy dala víc než za kočár! :grinning: Navíc každé těhotenství jsem poznala už z grafu teplot. A když se nebude dlouho dařit,vyšli manžela na spermiogram. Hodně štěstíčka a doporučuji ještě pěknou dovču (vyjde levněji než IVF, zážitky jsou určitě lepší a výsledek bývá někdy stejný).
Nemáte některá zkušenosti s doktorem Kaššaiem? Začala jsem k němu chodit před půl rokem. Mám hrůzu z předčasného porodu (hysterka - vím, už teď toho svého prcka lituju :slight_smile: , ale nemůžu si pomoct) jsem po čtyřech kyretážích a jednom upt (vvv plodu) a připadá mi, že případné předčasné otvírání oslabeného čípku neřeší. Všechno bere s úsměvem a jsem v ordinaci vždy 5 minut (a to když dlouho). Nechodíte tam některá? Potřebuju uklidnění,že je óóópravdu odpovědný. :slight_smile:
30. srp 2007 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
LENIK:
TY JE PŘESNĚ MŮJ PŘÍPAD.PŘED 12 LETY JSEM VE 22 tt PŘEDČASNĚ PORODILA,UŽ JSEM TADY O TOM KDYSI PSALA.CHÍLI POTOM ZE MĚ BYL RAPL NEŽ JSEM SE Z TOHO POSBÍRALA,ALE A TEĎ ČTI POZORNĚ: DRUHÉ DÍTĚ PETŘÍK SE NARODIL PŘED SEDMI LETY A ANI NEVÍM JAK JSEM HO DONOSILA A "VYKLOPILA".ČÍPEK JSEM TENKRÁT M,ĚLA NIŽŠÍ ALE POŘÁD PEVNĚ ZAVŘENÝ A NEMĚL TENDENCE SE OTEVÍRAT,TAKŽE ÚLNĚ V POHODĚ.TEĎ JSEM 23tt A TAKY MÁM SAMOZŘEJMĚ STRACH NIOKDY NEVÍŠ CO SE SEMELE A NAVÍC UŽ TU HRŮZU ZNÁM ,TAKŽE TO ZAS TAK NA LEHKOU VÁHU NEBERU,ALE ZASE VÍM ŽE UŽ JEDNO DÍTĚ MÁM A BYLO TO V POHODĚ.ŽÁDNEJ DR TI NEŘEKNE PROČ TOMU TAK JE ,TOLIKRÁT JSEM SE PTALA...TED SE NA KAŽDÝM UTZ PTÁM HLAVNĚ CO DĚLÁ HRDLO DĚLOŽNÍ A PAK TEPRVE SE PTÁM NA MIMOUŠA.TAKŽE BUĎ V POHODĚ A ŽÁDNEJ STRES, MIMINO TO POZNÁ. A HLAVNĚ PŘIĎ NA SRAZ BŘICHATEJCH.
KAŠŠAIA ZNÁM ,KDYSI JSEM K NĚMU CHODILA A MYSLÍM ,ŽE JE TO DOBREJ DR.MÁ HODNĚ PRAXE A JESTLI MÁŠ NĚJAKÝ POCHYBNOSTI TAK E HO KLIDNĚ ZEPTEJ ,URČITĚ TĚ NEODBYDE A VYSVĚTLÍ TI TO.V TĚHU JE NORMÁLNÍ ŽE SE O DÍTĚ BOJÍŠ,JÁ SE BÁLA PAK PO PORODU ŽE MI UMŘE NA NĚJAKOU NEMOC A TAKOVÝ KRAVINY.KDYBY SE NĚCO DĚLO TAK BY TĚ URČITĚ POSLAL DO NEMOCNICE NEBO BY TI TO ŘEKL.MÁ TAM TAKY U SEBE ULTRAZVUK,NE? A MONITOR? JÁ MYSLÍM,ŽE TA JEHO ORDINACE JE TEĎ NOVÁ A MODERRNÍ.
30. srp 2007 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek