• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
Tak hlásím kámoška má kluka 3.60 a 50cm. Bolesti měla trošku od rána od 6ti, hlavně prý záda, ve 13.50 přijeli do nemocnice, kontrakce ani necítila jen šílená bolest zad. Na koze tlačila 3x a malej byl na světě v 14.54. :slight_smile:
Hned jsem jí nadala :grinning: , že to určitě studovala ve škole, je PA, že jí to šlo tak rychle, to já tam budu určitě skučet dva dny!!!!! :angry: Manžel byl u porodu a to říkal že nepůjde, byl nadšenej. Přeju jim vše nej i touhle cestou.
3. říj 2007 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no ideální!!!!!! takovou váhu si ježíšku moc přeju...to bych asi taky zvládla na tři zatlačení ,už mám nějakou praxi,že...tk už vím do čeho lezu.
3. říj 2007 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my čekáme, kdy to příjde na Káju, jak byla s náma na srazu. Už má zítra termín, ale najde jim i nám tady proud, tak doufáme, že to ještě nepříjde. A ještě k tomu má mažela zrovna v práci na Hevlíně, má teď dvě denní. Takže když bude rodit, tak ji asi povezu, kdyby to bylo akutka a taťka nastíhal přijet včas.
Jinak to oblečení: mám něco i v 50 a dost i v 56 (pak samozřejmě nejvíce v 62,68). Je to sice tak asi na měsíc. Ale počítám, že budeme menší, tak to snad vynosíme. Aby jsme nevypadali jako strašáci. A taky se přijede určo podívat celá rodinka až z tramtárie, tak ať vypadáme jako borci.(Mám toho ale dost z bazaru /MMA, MMB/, jsou to frajerské věcičky za hodně levný penízek.
3. říj 2007 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tvý kámošce (lenčit) závidím. Dneska jsem se ptala jak bude ta naše malá velká, tak prej normálně, žádnej obr. To je odpověď že? Ale břicho nemám moc velký. Taky jsem od minulýho týdne nic nepřibrala. Takže zatím 9kg nahoře. A prej za 14dní!!!! mám jít do nemocnice na srdeční ozvy, není to pozdě??? Dneska jsem si byla ještě na plicním pro razítko že nemáme tuberkulozu.
4. říj 2007 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Soni, díky moc za mejlíka, hledala jsem, hledala, ale nemohla jsem tě v těch novinách objevit. :frowning2: :frowning2: :frowning2: Tak mi případně písni, kde mám přesně hledat, já se mooooc chci podívat.
kackad, teda oni asi čekají, až se mimčo narodí a pak mu budou měřit ty ozvy, či co. :grinning: Ale asi je všechno v pořádku, neboj. Zkušenější ti poradí, já bohužel nevím. Příští týden mi budou brát krvičku na krevní obraz, tak jsem zvědavá. Dělali vám to taky? A pak už snad konečně utz!!! Poslední dobou se sice poctivě krmím, ale už nepřibírám tak mohutně jako předtím, tak doufám, že je vše o.k.
Teď si právě lámu, zda zvládnu na konci měsíce celodenní školení v Praze. Chjo. Vidím to bledě, ale potřebovala bych se ho nutně zúčastnit. Tento týden bych stromy lámala, ale jak bude na konci října, to vůbec nedokážu předpovědět, mění se to jako počasí. :angry: :sweat_smile:
4. říj 2007 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dodatek: lámu si hlavu :grinning: :grinning: (nevím na co myslím, slovíčko mi vypadlo, pardon ) :sweat_smile:
4. říj 2007 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kackad:no já u peťe chodila na srdeční ozvy (monitor) asi od 38tt a chodila jsem často,i třeba dvakrát denně podle tioho jak se jim to zdálo. a pak jsem měla jít i na dopler ale to už jsem den před tím porodila.nevím,myslím ža by se mělo chodit od ukončeného 37tt,ale asi se jim to zdá dobrý.
antony:to školení jako takový asi nebude problém ,alůe ta cesta... já když mám jet do Holešova mám dopředu husí kůži a to už jezdím málo.
4. říj 2007 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kami a u Péťe jsi taky chodila k Rozvadovské? Mě totiž taky zajímá, kdy se začíná chodit na monitor, protože já jdu na příští kontrolu až v 31 tt. A taky se holky v jedné diskuzi hodně baví o tom, že byly na testech na cukrovku (a to jsou třeba v nižším týdnu jak já), museli pít nějakou sladkou vodu a tak a já o tom teda nic nevím, ani mi nikdo nic neřek. Byla jsi na tom?
4. říj 2007 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to školení asi na 99 procent padne, skutečně kvůli té cestě. Brno bylo tak akorát, cesta zpět super ale tam mi mrtvily nohy, jako by byly špatně zásobované krví. Mužíčkovi jsem to ani neřekla, ale bylo to nepříjemné. Škoda. Musím to stejné školení už podruhé odvolat, je to nepříjemné, protože je to moc důležité, ale momentálně jsou asi ještě důležitější věci. :unamused: :wink:
4. říj 2007 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
u Peťe jsem chodila ke starýmu primáři Štimplovi ještě tam nahoru ke KB,ale i on už měl pořed důchodem.Sice byl hodnej ,zkušeností měl hafo,ale za celý těhu 3 ultrazvuky a jinak prohlídky od oka.tak jak se ta praxe dřív dělala a ještě třeba Růžička nebo Zdražilová dělají.U Rozvadovské je to úplně jiný,cokoliv se mnou rozebere, co mě zajímá,co může hrozit a tak a UTZ děla u každý kontroly.Na ty testy na cukrovku mě neposlala a ta jsem do takovýho 22tt trpěla fakt velokou žízní,až jsem se bála že tu cukrovku budu mít.ale nosíš vždycky moč,že tak oni už to z toho poznají.já jsem byla na kontrole teď 1.10 a jsem 28tt a na další mám jít taky až za měsíc když nic nebudu potřebovat.To se bere krev a dělá se větší UTZ a to už taky budu 32tt.tak se neboj je to normální,třeba se tam potkáme...kdyby jo tak se hlas,já nevím ani odhadem jak vypadáš....
4. říj 2007 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju :slight_smile: Tak fajn, já bych se nahlásila :wink: na příští kontrolu mám jít 31.10.
4. říj 2007 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
antony:těm chlapům se nemusí všechno říkat,že....taky neříkám všechno,byli by moc vyhukaní.
4. říj 2007 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy tak po strašně dlouhé době jsem tady,už je mi celkem fajn a už jen tiše doufám že ty hnusné nevolnosti jsou za mnou.Jsem lehčí o 4kg,ale s tím se asi taky brzy vyrovnám,když už nezůstanu pouze na horkém čaji a občas suchém rohlíku.Jinak pročítám jak si to pěkně užíváte a už to máte víceméně za pár.Jen doufám,že to co čtu teď si budu pamatovat i později až to bude i pro mě aktuální.No uvidíme!! :wink:
4. říj 2007 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no je pravda marsy,že jsi vlastně poslední.ani ti ty nevolnosti nezávidím,mě trápily do 16-17tt a ani potom to nebylo nic moc.teď už je to fajn.

innka:no já mám jít taky tak nějak,byla jsem 1.10. a řekla ,že za měsíc no tak se tak třeba sejdem.
4. říj 2007 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojik, chtěla jsem se vás zeptat, jestli někdo znáte bazárek co je nad Mauntfieldem? Dost lidí m říkalo, že tam mají pěkný věci pro mimi a tak, tak bych se tam chtěla mrknout, hlavně teda na autosedačku. Nevíte jestli mají otevřeno i v sobotu?
Jinak do porodky teda myslíte velikost 56?? Ale zimní kombinezku asi ještě větší, že, když pod ní bude další oblečení?
5. říj 2007 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
do porodky chystám tu 56, kombinézku velikost 62, jak mi tu holky poradily. Kdyby byli brouci nějací malincí, tak pošlu manžu dokoupit tu 50, ale doufám, že nebude potřeba.
5. říj 2007 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda dneska mám "fofry", nejprve k holičce, pak na cvičeníčko, pak zaplatit kočárek a ještě obkouknout tu kojící podprdu, ale pořád jste mi neprozradili, jestli koupit větší o číslo nebo o dvě????
5. říj 2007 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
budete si kupovat jednu nebo dvě? Asi to tak vidím na dvě, ale doufám, že tipnu tu velikost správně. Nebo asi ještě počkám? Nevim nevim, stát se může cokoli, tak ať je aspoň jedna doma.
5. říj 2007 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
A musí být kojící podprda, vyžadují jí v porodce? Já mám totiž menší prsa, takže jsem zvyklá nosit ty vystužený podprdy, sice se mi už docela zvětšili, ale nevím, jestli bych se cítila v nevystužený :unamused:
5. říj 2007 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
nikdo ji samozřejmě po tobě vyžadovat nebude, ale osobně si to bez ní nedokážu představit. Jestli máš menší, tak říkají, že stačí takové to bolérko. Já jinak taky nosím jenom ty vystužený, sedí mi nejlíp, ale obávám se, že se mi ještě aspoň o dvě čísla zvětší. Teda doufám, že nějakou dobu kojit budu moct. Jde spíš o praktickou stránku.
5. říj 2007 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si koupila nakonec obyč. podprdu na tý dolní český za 190 kč a v příměticích v az marketu za 250 myslím. Taky jsem zvyklá na ty vyztužený. Tady na ty si budu zvykat hodně dlouho. Normálně mívám 75b a koupila jsem si 80c a 80b. Ono odhadnout velikost je fakt hrozný. A do porodnice mám nachystaný oblečení velikosti 56 a k tomu buď kombinézku nebo jen deku do autosedačky. Podle toho jak bude. Jo a mám dvě barvy - zelenou a růžovou. Ale pevně doufám v tý růžový... :slight_smile:
5. říj 2007 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já do porodnice vezmu velikost 56,ale jinak jsem týhle velikosti moc nekupovala,mám hodně 62 a 68.kombinézku mám vel 68 ,ale nebyla střihem extra velká tak jsem ji vzala.oblíká se až na konec a to je lepší mít větší než do ní mimino soukat.jinak jsem se dneska viděla po dlouhý době z boku v zrcadle ....no nechápu co v tom břichu mám.ještě že mám věčer angličtinu tak mě ten chmur přejde....
jinak tu podprdu si koupím dvě o dvě čísla větší ,ale jen v košíčkách.U Petťe jsem měla asi třetí den po porodu tak nalitý prsa ,že bylo utrpení být bez podprsenky.maximálně jsem ji vyslíkala do sprchy a pak zas oblíc,atrašně se ty prsa nalívají a mimo to ,že je to nepříjemný to i bolí.Proto se má odstříkávat když to mimouš nevypije,aby se předešlo zánětu a ulevilo se vám.Koupím si 2 abych měla na výměnu na praní.jo jinak nezapomeňte se před porodem zeptat dr nebo v lékárně na homeopatika na podporu laktace.Hlavně antony jestli bude rodit císařem,může být tohle problém.ta moje kamoška co čeká taky ty dvojčata vůbec nekojila,za první byli sestry shnilý ji malou nosit a když už by snaha byla ,bylo pozdě.málo ji přikládakla a mlíko nebylo.jsou ale ty homeoúpatika co vám to pomůžou super nastrtovat i po tom císaři,jsou volně prodejný.nějak se to culmá ode dne porodu jednou za den nebo jak,musíte se poptat.
5. říj 2007 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau děvčata, tak jsem dneska byla okouknout mimouše mé kámošky co se narodil tuhle středu. Je krásnej a na to že měl 3.60 je fakt malinkej a když jsem okukovala ty jeho erární dupačky tak jsou max. 56. Davídek je moc roztomilej, měl trošku potničky, ale bylo tam fakt vedro. Je na nadstandartu u porodního sálu a celé odpoledne tam pálí sluníčko, fakt na padnutí. Taky prý má nevyvinutý kyčelní kloub tak musí mít nožičky hooodně od sebe a má takovou vystužovací plínku. Byla jsem tak skoro dvě hoďky a pořád spinkal, pak u přebalování ani nebrečel, pak kojila. Mamina je dobrá, bříško má pořád ale hodně měkké, prý nejhorší je to šití nemůže sedět. Měla ty vložky od Gymplu, ale jen jeden den tak tam má 3/4 balíku navíc, tak si ho odkoupím. Vynikající jsou ty síťové kalhotky.
Oblečení pro malého na cestu domů má teplejší dupačky, bodýčko a mikinu, ponožky a cupáčky. Dá do fusaku a kdyžtak zakryje dekou, ale má jít domů asi v neděli tak to ani neužije, hlásí teploučko.
5. říj 2007 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jo když mi půjdem domů až budou závěje...asi ani nos miminům koukat nebude...
jo jinak jsem byla dneska s tou mou kámoškou co bude mít taky ty dvojčata na UTZ ve špitále,hlídala jsem jí malou než ju dr prohlídla.a říkala prej že mají kluci jeden 520g a druhej 590g,je teď ve 24tt.Takže to vůbec nejsou chcípáčci ,ale dost dobrá váha.já měla v těchle tt taky tak do 600g a to mámjedno.
5. říj 2007 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, Madla šla domů v 56 a pořád ji nosí! Měla 2,84 kg, teď přes 5 kilo určitě! A zimní kombinézku radši větší, bude se to alespoň líp oblíkat.

A vyloženě kojící podprdy mám 2, teď nosím na doma i obyčejnou. Vzala jsem si 75 B ze 70 B mé původné velikosti. A stačí. Jen doporučuju přes bradavky beze švů! A koupit alepoň jednu krabičku vložek do podprdy, většinou to mlíko pak teče a aspoň to zkraje nebolí, když jsou ty bradavky hodně citlivý.
Homeopatikům nevěřím, takže jsem se minula bez nich (ale v Macešce je Věrka dost preferuje), už do porodky vzít kojící čaj, je víc značek, já mám vyzkušené Weleda a Leros, nevidím v tom výrazný rozdíl, až na cenu! Leros mi chutná víc a je levnější (30 Kč +-), oni vám ho tam uvaří, nebojte! A hodně pít, jíst co nejvíc, pozor na nadýmací jídla (hrozny, ani čokoška mrňatům nesvědčí) - ale to už je proti prdíkům a ne k laktaci). A přikládat co nejvíc, kdyžtak mimča budit. Pokud jsou menší, tak jsou spaví (nebo i když mají žloutenku), a pak chrupčí a nechce se jim moc tahat, a mlíčko se netvoří.
Uf, snadto aspoň trošku některé z vás pomůže!
5. říj 2007 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eps: to se ti to píše o podprdách co? Já měla 75 B někde na základce :grinning: už teď jsem na Dčku a do porodky mám teda zatím jednu E :astonished: :astonished: . Takový stany, už si šetřím na plastiku. :wink:
6. říj 2007 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem včera taky ještě využila akce v intersparu a koupila tu kojící, zůstala jsem skromně na Déčku, tedy z původního Béčka, ale jak jsem ji zkoušela, tak zas až takovou rezervu nemá, protože jsem během těch osmi měsíců taky povyrostla, tak snad to potom nebude tak strašný. Je to sice model, ale má aspoň praktické "ovládání" :grinning: , na tu hezkou z Český budu muset kapitulovat, co bych si počala s Céčkem. :angry:
Jo a jinak jsem byla zaplatit kočárek a musím říct, že jsem moc ráda, že jsem objednala ten červenej (on stejně jinej nebyl, že), protože není tak jedovatě červenej jako na tom internetu. Navíc není v kombinaci s bílou, ale s béžovou, takže celkově moc neřve. Fakt se mi ulevilo. Jak jsme ho byli vybírat v tom brně, tak byl ze všech dvojčatovskejch nejmenší, skoro bych řekla, že úplně malinkej :grinning: , ale jak tam teď stál vedle těch monokočárků, tak byl jak tank. :sunglasses: Manža se zařekl, že ho doma nechce, tak poputuje k tchýni. Vzhledem k tomu, že je to od nás 2 minuty, tak mi to tolik nevadí, budu moct na něj chodit koukat. Cha chá. :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. říj 2007 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no ten kočárek ti závidím... já ho mám sice vyhlídlej ,ale pořád se mi nějak nechce ho koupit.ale mám čas,že... a dám si ho takY kamošce,přestěhovali se do rodinnýho domku a mají místa,že jí nebude překážet.taky ho doma nechci.Někdo ho má doma,ale když si ho můžu dát k ní...já jsem nosila normálně podprdy vyztužený 75D,teď nosím elastický s kosticí 75 a 80 D a DD a do porodnice na kojení jsem si objednala s odpínacíma košíčkama kojící 75F.Je s kosticema tak nevypadá jako klobouk,ale moc se mi líbila.tak musím koupit ještě jednu bez kostice...přemýšlela jsem že na noc bych si pořídila buďto sportovní podprdu anebo jen takovou tu lambádu,přece to spaní by bylo pohodlnější.
lencit: vůbec se neboj že budeš potřebovat plastiku...cha cha .U Peťe jsem měla prsa,to byla katastrofa,nikdy jsem nedoufala že se mi vrátí do původního stavu a velikosti.Ale chce to fakt nosit prádlo který sedí a podrží ty prsa,trochu se mazat kvalitním krémem a vlastně mi i pomohlo ,že jsem potom začala chodit do mediklubu.Cvičením se ty svaly daly hodně do pořádku.No už abych tam zase začala chodit...
Jionak s těma homeopatikama.... taky jim až tak moc nevěřím,nemám s nima vlastně zkušenost,ale zase bych je nezatracovala.některejm maminám pomohly a myslím,že když je přírodní , nemůže to škodit.maximálně to nezabere.no uvidíme.
6. říj 2007 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak je konečně řada na poznatky z přednášky o kojení. Jedinou informaci, kterou jsem si naťukala do mobilu, abych ji nezapomněla bylo homeopatikum na podporu laktace. Paní doporučovala odolat tomu, co nám nabízí v lékárně a chtít toto:
Ricinus communis 5 granulí 3x denně. Mluvila i o zastavení laktace atd. pomocí homeopatiky, jedná se třeba o stejné homeopatikum, ale v jiném dávkování. Já je sice na sobě taky nikdy ještě nezkoušela, ale co, když to nemůže uškodit, tak proč to nevyzkoušet v případě nouze, že? :wink:
6. říj 2007 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Antony teď přemýšlím co sis to do mobilu napsala.. Je to skočec obecný... tady je na něj odkaz...
http://botanika.wendys.cz/kytky/K495.php

zrovna tohodle bych se dost bála... :confused:
6. říj 2007 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek