• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
autor
čím mám začít...
asi tou těhulí...JO ZASE JEDNA MEZI NÁMA !!!!MAXKATKA GRATULUJU !!!O to HCG se neboj ,.jestli si na úplným začátku tak ho máš asi nízký,ale to rapidně poroste.hlavně abys zvládla dobře ten první trimestr,aby si nekrvácela a takový horory...jinak to bude v pohodě.takže máš čestnou židli na srazíku těhulek rezervovanou,jestli přijdeš.

tu Karolíni teda lituju,ted by měla mít nejvíc síly k porodu a vleze na ni takovej ksindl...no at se hodně vyleží,aby nebyla moc slabá.Jestli si dr sáhl na hlavičku tak to už je asi na spadnutí,ikdyž přenášet by mohla i tak.ona má první , že?Těm se až tak moc nechce ,ale ať to má rychle za sebou.

INNKA: já mám taky doma mičudu,velikou kulatou.Myslím,že pokud na něm nebudeěš vyloženě hopsat metr vysoko nic se ti nemůže stát.Naopak cvičení na něm je moc fajn na záda a jinak moc nástrojů na cvičení pro těhule moc není.tak se neboj a cvič.pokud nemáš žádné problémy nebála bych se toho.I na webu najdeš hodně návodů jak na něm cvičit.
Včera jsem byla v bazaru na české a sháněla jsem nějakou tu komodu na přebalován í.mimo to že měli kulový mi paní řekla jak ještě dlouho ... tak jí říkám kdy mám termín a ona zcela upřímě a bezpřetvářky vyhrkla,že TO mám moc nízko a že brzy pojedu... No kdyby ti lidi radši držely hubu....Sice upřímnost nadevše,ale už mi začíná lízt krkem.buďto se ptají jak dlouho přenáším nebo mě straší že TO mám moc nízko.Taky už mě serou s tím ,že já nevím pohlaví.Opravdu ho nevím,sice chápu že moderní je TO vědět,ale ne každýho to tak zajímá.asi do adventu nevytáhnu paty z domu.... Pradva ovšem je že jsem dneska jela z brna velkou dodávkou a začíná být problém se nasoukat za volant.Tam se sedí trochu jinak než v osobáku navíc se tam leze jak do autobusu jakoby do patra a musela jsem si úplně posunout sedačku abych se tam vlezla.a to nemluvím o délce pásu.....
to mám trable,co?
10. říj 2007 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.

Tak těhulovské testy jsem si koupila, abych se mohla kouknout jak to hCG stoupá... no jim je asi divný, že to hCG je tak nízké, protože poslední menstruaci jsem dostala 1.9., ale otěhotněla jsem až 20 nebo 21.. Takže oni mě považují za tu, která je v šestém týdnu, ale já jsem teprve ve 3 týdnu...

Jinak mi začíná být těhulkovsky blbě... :frowning2: to je strašný... :frowning2:

Křeče v podbříšku už nejsou tak častý, ale jsou... záda bolí nehorázně, ale nevím proč mi dneska trošku vyběhla teplota... mám 37,1, což je lehnounce zvýšená, ale asi to není dobře... :fearful:

Jinak na sraz nemůžu, protože ho plánujete ve středu, což je pro mě dlouhý pracovní den a mám a do půl paté... normálně je to vysilující natož teď...

Nejhorší je, že koncem měsíce v práci končím a nějak nemá cenu někam nastupovat, když už jsem těhule a na pracáku dostanu minimum... :frowning2:

Vůbec nevím, co mám dělat...

Takže dle výše uvedeného, mám o vzrůšo postaráno... :rolling_eyes: a to mám být v klidu!!!

Mimo to, že spím kudy chodím a chce se mi u toho ještě zvracet... fakt ideální chuť k práci...

Ale jinak se cítím skvěle... :sweat_smile:
10. říj 2007 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
maxkatka: moc a moc gratuluju k těhulkování a přeju ať je vše v pořádku. Na srazík myslím můžeš klidně i po práci, posledně jsme tam byly až do šesti večer a to nás bylo pár.
Na nevolnost jsem ti dala fotečku ke mě do galerky, je to něco úžasného!!!! LÍZÁTKO!!!!!! Já je bohužel objevila až po 14ti dnech trápení. Začal se mi zvedat žaludek... tříkrát jsem lízla a bylo po nevolnosti. Mají je v lékárnách ve městě. :sunglasses:
10. říj 2007 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě... krabička asi 12ks stojí kolem 40,- mám tu jednu plnou tak ti ju kdyžtak vezmu na sraz, nebo jedno na vyzkoušení? :wink:
10. říj 2007 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kati, hlavně si kup kyselinu listovou, předchází vrozeným vadám dětí.

http://www.pevnezdravi.cz/zbozi/kyselina-listova-super-tbl-60-23978?idskupina=5&idvyrobce=-1
10. říj 2007 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
maxkatka: jestli ti stoupla teplota, tak je to jenom dobré znamení. To tak má být. Pamatuji se, jak jsem byla v nemocnici a měla jsem pořád 37,3 a byla z toho celá nesvá, co se to děje. Až potom jsem se zeptala a odpověď byla jasná: a co byste chtěla, když jste těhotná :wink: Takže se toho neboj. Přeji ti, hlavně ať se to udrží a je všechno o.k.
Kamčo: na ty blbý kecy kašli, to je teda něco, že si to ti lidi nenechají pro sebe a ještě rozdávají rozumy. Ještě že už jsi zkušená těhule. Normálně by si z toho člověk lámal hlavu, ale přece je každý těhotenství jiný, tak nevím, co si kdo přivlastňuje právo rozdávat rozumy. :angry:
10. říj 2007 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
holčiny, dneska jsem zkoušela ten nový fusak od Emitexu do autosedačky /nosičky/ a on tam nejde!!!! Teda jde, ale pásy nejdou skrz.. díry jsem udělala, ale ty pásy jsou napevno na obou koncích a já je nemám jak protáhnout těma dvouma dírama. Tak jsem naštěstí našla tu výstuž na malého mimouše a jeden slaboučký ale šusťákový fusak, který tam jde, tak malýho posadím zakšíruju ještě obalím dekou a zapnu to doho slabýho fusaku, musí to stačit jen na to přeběhnutí do auta, a kdyžtak dám deku ještě přes ne? :frowning2:
10. říj 2007 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ATKO, GRATULACE Hodonic od Evy a Madlenky! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Tak, teď tě čekají samé pěkné věci (trošku ironie), ranní až celodenní nevolnosti, bolesti všude možně, strach, aby se ses nenachladila, abys nesnědla něco rizikového (myslím tím plísnové sýry, pomazánky a tak) aplno takových radostí/starostí, ale hlavní je, že jsi TĚHOTNÁ a za 9 krátkých ( :wink: ) měsíců budeš v ruce držet uzlíček s mimouškem. Nebo dvěma, nebo třema :sunglasses:
10. říj 2007 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Samozřejmě tam mělo být KATKO! Omlouvám se za překlep...

Srazík beru v úvahu, s Maceškou máme o týden dřív (tam už s miminkama) a k doktorům jdeme ve čtvrtek, máme preventivní ve 3 měsících a kyčle, být to 25., tak už nedojedem, to už i tak bude až až... Prootže kyčle jsoou je do 12 a doktor od 1... na houby!
10. říj 2007 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky moc, moc, moc....

o kyselině listové vím, už teď ji beru v tabletách od Calibrumu...

a jinak jo hold Hodonicím přibude další mimouš na vítání občánků... :grinning:
10. říj 2007 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, rodí se tu jak o život :wink:
Jen aby bylo všechno v pohodě!
Na ty nevolnosti zkus zázvor, to jsou i ty lízátka (ale holkám ne všechny příchutě chutnaly - v té krabici je víc druhů, prý), jak už některá psala (omlouvám se, ale nevím kdo a nechi pročítat vše znova jen kvůli jménu, to píšu i pro příště...) a hlídat si, abys ráno nevylízala hladová z postele, to platilo na mě...já teda vyloženě nevolnosti neměla, ale dobře mi první týdny nebylo (jen brzo ráno), musela jsem se třeba ve 4 ráno jíst najíst...Stačilo pár dětských piškotů, dej si je k posteli, sněz, chvíli polež, mělo by to být lepší...

S tou prací je to na pendrek, ale aspoň si užiješ těhulkování! Jenže kdybys věděla, že otěhotníš, stejně bys do jiné práce už asi nešla (stres, zaučování). A v té původní už je to jistý, že končíš?
10. říj 2007 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko: zkus ryzikáč. I když ukončíš zaměstnání, tak jsi v ochranné lhůtě (myslím, že je půlroční) a oni ti musí vyplácet celou nemocenskou a pak mateřskou, když do půl roku nastoupíš na nemocenskou či mateřskou. Ještě se na to poptej. Takže bys na tom byla úplně stejně, jako kdybys byla v práci.

Srazík může být klidně i jindy než ve středu. Jinak pokud se všichni domluvíme, že nejvíce vyhovuje středa, tak holky z Macešky dnes říkaly, že vás rády uvidí. Takže kteroukoli středu od 15.00, dnes jsme tam seděly do půl sedmé a bylo nas tam celkem jen osm.
10. říj 2007 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a co jsem se vrátila domů, tak mám zase poslíčky. Bolí mě silně v podbříšku. Ale to přežijem. Jdu to rozchodit - jdu zkusit žehlit. Mějte se fajn. Pá
10. říj 2007 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
maxkatka:
no jo ono by se mělo na začátku těhu jíst zdravě... ale když mě by zrovna chutnal vlašák,pomazánky,paštiky,klobásky ale tučný...No přiznám se že jsem měla strach ze salmonely a z tý druhý nemoci co byla v létě z tch salátů a tak nákup v obchodáku kolem chladících boxů byl pro mě utrpením...
SEŽER NA CO MÁŠ CHUŤ !!!Dr Rozvadovská říká,že: Těhotensktví je jediné období v životě ženy,kdy se může doslova dosytosti nažrat! Má pravdu , hodná dr....
11. říj 2007 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko Tak jsem byla u gyndr. Tak vše probíhalo jako obvykle, naordinovala jsem si sama jaterní testy (když už mi brala tu krev a od včerejška zase celý břicho svědí a má vyrážku a jak na mě včera švýca koukla, tak prohlásila, že na nich musím trvat), pak jsem si řekla o ultrazvuk (už jsem 29+6, tak snad by si mohla vzpomenout sama, že bych se tam v následujících 14 dnech měla dostavit), pak jsem se ptala, jestli když jsem krvácela, jestli můžu chodit ještě cvičit - sestřička křičela, že ne, že už to nemám pokoušet a paní dr., že je to v pohodě. Ona je vůbec celá v pohodě a pak na mě vybafla, že když mám 24.12. termín, tak to ukončíme 10. listopadu. Tak jsem chvíli nevěděla co mi chce ukončovat, řekla to tak bez kontextu - no naštěstí myslela neschopenku. Uf
11. říj 2007 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
NO ANTONY , ŽE SI TAJKY SAMA NEDĚLÁŠ VYŠETŘENÍ.... SE DIVÍM.ONA DR ZDRÁŽE JE DIVNEJ PATRON.HLAVNĚ ŽE SISI ASPOŇ VYŘVALKA TEN UTZ A TU KREV,JÁ MÁM JÍT AŽ POSLEDNÍHO NEBO PRVNÍHO LISTIOPADU.ALE TU Ž BUDU VÍC NEŽ 30TT TO UŽ BUDU 32 PLUS NĚCO.ALE MĚ TO NEVADÍ,JÁ JSEM ZATÍM V POHODĚ A MÁM JEDNO,ŽE....NO HELE KDYŽ JSI KRVÁCELA ,MOŽNÁ BYCH SE OMEZILA JEN NA PROCHÁZKY A BĚŽNEJ DENNÍ RYTMUS,NIC TO SICE NEMUSELO BEJT ,ALE BUDEŠ RÁDA KDYŽ BUDEŠ MOCT DĚLAT BĚŽNÝ VĚCI.KDYBY SE NÁHODOU HOLKY CHTĚLI KLUBAT DŘÍV,ABY TO NEBYLO O MOC.JINAK JSEM SE LEKLA ŽE TIO CHCE 10.11 VYVOLÁVAT POROD... UŽ VE MĚ HRKLO.BUĎ OSTRAŽITÁ A NEDEJ SE.TÝ MÝ KÁMOŠCE CO MÁ TAKY TY DVIJČATA POŘÁD DR RŮŽIČKA A I DR PAVKOVÁ NA utz SLIBUJOU ŽE TO ZKUSÍ DOKLEPAT AŽ DO 36tt,ZATÍM TEDA ŽÁDNEJ PROBLÉM NEMÁ A VYPADÁ TO DOBŘE.TAK NE ABY SI ZDRÁŽA USMYSLELA ,ŽE BUDE PO JEJÍM...KDYŽ MÁŠ TERMÍN NA ŠTĚDREJ DEN TAK BY BYLO DOBRÝ TO VYDRŽET TAKY ASPOŇ DO TOHO 24.11. HERGOT,VŽDYŤ TO UŽ JE ZA CHVILU...
JO HEČLE NEVÁÍTE OD KOLIKÁTÝHO TT SE CHODÍ NA MATEŘSKOU? JÁ JSEM SICE DRUHORODIČKA ,ALE PROSTĚ TO NEVÍM...
11. říj 2007 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
na mateřskou se chodí 8.-6. týden před termínem porodu.
No s tím ukončením ve mě taky hrklo, vytřeštila jsem na ni oči a musela jsem se zeptat, co že to chce ukončovat. Nějak nepochopila, že jí myšlenky číst neumím.
:angry: V pondělí si skončím na ultrazvuk, už se tak těším, i když jsem se dost uklidnila, když mi je v pondělí přeměřila a napsala více méně, že odpovídají termínu. Tak snad to bude všechno o.k.
11. říj 2007 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kami na mateřskou se chodí 6. - 8. týden před termínem porodu podle UTZ, taky jsem se Rozvadovské na to ptala, a říkala, že si sama můžu vybrat v tomhle období, kdy chci, jak mi to bude vyhovovat. Já mám předtím ještě 3 týdny dovolené, tak si to vyberu. Na ten srazík bych moc ráda taky přišla, ale jsem ještě do 31.10. v práci a končím o půl 5, takže to asi neklapne :frowning2:
Jinak s tím bříškem si nic nedělej, mě skoro každej den příjde někdo do kanclu a ptá se, kdy to čekáme a když řeknu začátkem ledna, tak na mě jenom vytřeští oči a nechápavě kouká a nebo poznámky tipu "vy už jste taky na rozsypání, že?" poslouchám taky pořád :slight_smile: přitom mi teda nepříjde, že bych měla nějaký obr břicho, naví mi Rozv. min. týden říkala, že se nemám leknout, že teď mi teprve začně pořádně růst, tak se mám na co těšit, už teď je pro mě nadlidskej úkon zavázat si tkaničky :grinning:
11. říj 2007 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
innka: to jsem naštěstí na jaře vymyslela dobře, že jsem si pořídila nezavazovací boty. Jo, jde vidět, že některé předtěhu-přípravy byly opravdu rozumné. :grinning:
11. říj 2007 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tak to už za chvíli půjdu na mateřskou...když mám terním 28.12. tak už 28.10.můžu nastoupit.teoreticky... no to to uteklo...
já na to moje okolí ser...hĺavně že to nějak zvládám...jak vypadám mi sice není jedno ,ale nic nenadělám.to břicho si stejně dělá co chce.a je pravda že teď teprve poroste.dneska jsem přišla z města a měla jsem hlad že bych snědla krávu,snědla jsem 2 jogurty a muglajs chleba,pravda,moc mě to neuspokojilo,ale není to tak kalorický.
jinak jsem dneska potkala Madlu s Eps v Bambinu.chtěla jsem froté body ale to bych si představovala moc a tak jsem s Eps okoukla dupajdy a šla.Madla je teda k sežrání...
11. říj 2007 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak dneska nebude žádné cvičeníčko. Chjo. Sice dr. mi to nezakázala (ta by mi to ale nezakázala, ani kdybych rodila), ale veškeré mé okolí je proti, tak nebudu dráždit kobru bosou nohou. Myslím ale, že to protahování by mi neuškodilo. Tak já dám tento týden pokoj a uvidíme příští.
Jinak přeji všem hezký, i když dnes trochu zamračený den. Jdu si hledat nějakou vhodnou literaturu na přežití. Příští týden musím už vyrazit do knihovny. :wink:
12. říj 2007 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak ten sraz bych klidně brala v tu středu 24.10. To budu mít po kontrole u gyn.dr. a měla bych už nastoupit na mateřskou dov.(to bude 6týdnú před plán.porodem). To to běží.

Antony, závidím ti tu pohodu. Začali nám dělat rekonstrukci koupelny, do konce příštího týdne by měla být komplet hotová. Ještě že další koupelna je u rodičů. Nechápu, jak někomu může pro 4členou rodinu dospěláků stačit jedna koupelna, to už je na pořadník. :grinning: :grinning: :sunglasses:
A jinak se moc nenamáhej, po porodu se dost procvičíš, budeš mít dvojnásobný koncert. :grinning:
12. říj 2007 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Tak jsem byla u doktora a ten vyhrožuje, že 8 ženských z 10 přenáší. Takže mám prý do 10.listopadu čas . To je vtipálek co? Nadšená z něj teda vůbec nejsem. Ale prý se "to" už chystá jak mi řekl. Ale že se ještě párkrát uvidíme. Noninka: a jak dlouho ti ty poslíčky trvají? Mně taky občas pobolí v podbříšku, ale je to jen pár minut a pak zase o.k. Jinak jdu příští týden na ty srdeční ozvy. A tu mateřskou mi naplánoval doktor sám - 8 týdnů před porodem. Ani se mi nezeptal. Za posledních 14 dní jsem už nic nepřibrala. A záda zatím taky nebolí :slight_smile: Ale je dneska fakt škaredě, snad se to zlepší. Přeji pěkný víkend všem
12. říj 2007 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kackad: jestli ti to dobře nahoře počítá máš už teď 38tt.a dr ti řekl do 10.11.? no asi bych mu rozbila brejle...je pravda že můžeš porodit i 14 po termínu ,alůe tak bych tomu nějak pomohla.po termínu fakt není o co stát a je to únavný a nepříjemný.Peťa se narodil 2 dny po termínu a už jsem toho měla plný zuby.tak se drž!
12. říj 2007 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kde jste kdo??
Včera jsem byla za káímoškou co se jí narodil ten kluk minulý týden. Prodala mi zbytek těch maxi vložek od gymplu... za pusu :grinning: . Malej se moc změnil za ten týden. Už je krásnej, kouká. Kámoška se prý moc nevyspí prý v noci špatně spí, asi prý mu vadí to ticho. Přes den se "nesmí šeptat" nakázala. To bude u nás taky, v té naší jedné místnoti to ani jinak nepůjde. U nás bude sparťanská výchova :grinning: :grinning: :grinning: .
13. říj 2007 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že je tu totálně mrtvo.... nojo, bylo hezky...

Mám prosbu, začali mě bolet zuby... :frowning2: a než se dostanu k zubařce, tak to bude chvíli trvat. Máte některá zkušenosti s nějakými utišujícími léky vhodné pro těhule??? Může mi dr na zubním dát umrtvení??? Jakou mi dá plombu???

Hodně otázek, že???

Jinak už i včera mi bylo podezřele dobře.... Mám strach, jestli to těhotenství se samo neukončilo.... :frowning2: ale nekrvácela jsem, tak snad ne...

Není mi vůbec špatně a nic mě nebolí... :frowning2: před tím, jsem si ztěžovala, že mi je blbě a teď zase, že je mi dobře... Chjo, nevím co bych chtěla raději...
13. říj 2007 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na zuby má můj taťka osvědčenej recept dát si kousek vaty do ucha na tu stranu kdě tě bolí zub, jen ždibínek. Jinak já radím uhnat zubařku. Já už byla v těhu dvakrát a jdu ještě jednou v listopadu. Umrtvovala mě normálně, protože řekla že pro malý je horší zátěž moje bolest a stres než lokální umrtvovačka. Jinak bych jí utekla. Dávala mi bílou na přední a jednu obyč. předělávala vzadu.
13. říj 2007 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
no zubařku se budu snažit uhnat co nejdříve.... snad se zadaří...

a co se umrtvení týče, tak jsi mě Lencit uklidnila... taky bych jí odtud utekla... :slight_smile: no mě bolí pětka (asi) vpravo nahoře, takže je to na obyč plombu...

hned v pondělí ji musím uhnat... díky
13. říj 2007 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
maxkatka: to ti zubař určitě imrtví,ale sama si radši od bolesti neber.já bych to tedy asi neriskla,paralen je stejně slabej a silnější prášky fakt neber.jetslui tě to bolí tak k ní zajdi řekni že jsi těhotná a měla by tě vzít hned.mě dr varovala před lékama na bolest na ty záda když jsem si chtěla vzít a to už jsem 30tt,natož na začátku.
14. říj 2007 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
maxkatka: já bych byla taky pro, aby ses vyhýbala všem lékům proti bolesti. Myslím, že říkají, že paralen nevadí tolik, ale první tři měsíce bys měla jít všem lékům z cesty. Raději ať to vyřeší zubařka než prášky. Mě první tři měsíce bolela hlava, ale vydržela jsem a jsem moc ráda. :wink:
Jinak, Lencit, v úterý to asi už nevydržím a zajdu si zacvičit. Kdyžtak budu dělat jenom něco, ale být celý týden doma je fakt děs běs. Potřebuji trochu těhu-kultúry. :grinning: :grinning: :grinning: Už se těším na srazík.
14. říj 2007 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek