• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
Ahoj holičny, jdu si vám postěžovat. Teď mě tak vytočil manžův syn z prvního manž.!!! Je to 13ti letej puberťák! Chtěli jsme mu zaplatit vyhlídkový let nad Znojmem a on mi teď psal přes ICQ, kdy jako že poletí, že se mu táta neozval, tak jsem psala, že nemá čas...pomalu ani na mě, dvě práce, plno na masážích, ale že už to zařizuju. A on mi napsal hm: asi namá čas na tak malýho haranta jak je on a že je mu to jedno, lítání je prý stejnak nuda! To mě tak vytočilo! Tak jsem mu napsala, že my mu do prdele nepolezeme, ať si uvědomí, že to není levná záležitost a měl by si vážit když mu chce někdo udělat radost. Jestli by to pro něj měla být nuda tak je to škoda peněz a raději si koupíme něco pro naše mimčo. On na to, že jeho prachy to stejnak nejsou. Já na to, že asi právě proto, proto si neumí ničeho vážit. Tak se urazil. Je hroznej, rozmazlenej, místo aby byl rád že máma dovolila aby o něj táta po tolika letech projevil zájem tak je jak namyšlenej frajer!!
Omlouvám se, za tuhle hatmatilku, ale potřebovala jsem se vypsat...akorát mě rozbolel žaludek.
14. říj 2007 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
TÝÝÝ JOOO MĚ TO PÍŠE 32TT to je síla... :grinning: :grinning: :grinning:
14. říj 2007 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Lenci, já bych hned ten vyhlídkový let brala :grinning: :grinning: . Jen nevím, co by na to řekl mimouš ?!!!
Puberťákovo chování hoď za hlavu, když bude mít světlou chvilku tak doleze. To víš, má teď jiné starosti - hormony se bouří.

Holky, strašně rychle ten čas běží - pomalu za dva měsíce máme Vánoce. To bude nových miminek pod stromečkem :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face: .
14. říj 2007 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mohli by jste mi prosím poradit, ohledně toho kam chodíte na ty kurzy a tak??? Já se zatím nikam nedostala, protože chodím ještě do práce a mám dlouhou pracovní dobu, ale od listopadu už budu doma, tak nad tím přemýšlím, ale zase nevím,jestli už to není třeba pozdě, taky nejsem přímo ze Znojma, tekže nevím kde, co? Tak jestli mi můžete dát nějaký info... Díky :slight_smile:
15. říj 2007 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeden kurz je v Macešce, už myslím jede (tady informace nemám), my chodíme s Lencit cvičit do nemocnice, ale přednášky tam teprve začnou. Mají to rozdělené na skupinky, podle toho, kdy máš termín. Tak nás zařadili do skupiny od 6.11., má to být jednou až dvakrát týdně. Další skupinka startuje myslím na začátku prosince (nebo ještě na konci listopadu?). Myslím, že by nebylo k zahození se tam co nejdřív informovat. Vede to porodní asistentka Věra Vodičková, ona by tě určo do nějaké skupinky šoupla. :wink:
15. říj 2007 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Třeba by mě "šoupla" ještě k vám,koukám, že jsme o týden :slight_smile: o to je jako předporodní kurz? Koukala jsem na stránky nemocnice a tam jsem nic nenašla, nevíš prosímtě nějaký kontakt, nebo kam bych se mohla jít zeptat?
15. říj 2007 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak čau děvčata!!!!

Skáču div né do stropu... mám páteční výsledky :grinning: :grinning: :grinning:

V pondělí jsem měla 112,5 a v pátek 698 hCG!!!!! Jsem strašně móóóc štastná....

K zubaři jsem se objednala na středu.... snad to vydržím ve zdraví, protože na mě leze nějaká chřipajzna.... :frowning2: a pokud budu moc nachlazená, tak mě nevezme.... chjo.... ale zuby bolí a bolí....
15. říj 2007 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesně, to je ten předporodní kurz. Cvičení se neplatí, ale tenhle kurz se bude něco přispívat, ale není to nějaká závratná částka. Víc až na první schůzce. Roztřiďovala si nás právě při tom cvičení, bývá to úterý a pátek od 13:40, ale nevím, jestli se tam ještě ukáže. Stačilo by si zavolat na sál, jestli ji tam zastihneš nebo by ti mohli říct, kdy slouží. Tel. číslo je: 515 215 574.
15. říj 2007 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
maxkatka: moooc gratulujeme, přejeme, ať to všechno klapne a prosím tě, dej se zdravotně dohromady, teď je to moooooc důležitý!!!!

A jinak mám už výsledky krevního obrazu, mám si zajít zítra pro receptík, mám samozřejmě málo železa. Hlavně, když jsem se jí ptala, jestli mám nějaké železo preventivně užívat, tak se moc netvářila, i když mi dopředu říkala, že počítá s tím, že budu chudokrevná. Můžete mi to prosím někdo vysvětlit, já jsem asi nějaká méně chápavá. Když někdo počítá s tím, že někdo bude potřebovat železo, tak proč mi aspoň něco nedoporučila? Nehledě na to, že jsem stejně brala preventivně aspoň každý třetí den aktiferin. Doufám, že z ní zítra nevyleze ještě něco jiného. :angry:
15. říj 2007 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Antony a to je zvlášť kurz a zvlášť to cvičení, nebo je to dohromady?
15. říj 2007 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
antony: to by si chtěla od zdráži moc.... zeptej se na koníkovi a máš to hned....cha cha
Jinak jsem dneska potkala u dr Noninku.Seděla jsem tam od půl osmé a vzala mě až za deset devět,chudák noninka kdy ta šla... mám zase svědění a výtok a tak mi napsala macmiror,tak zas budu celá žlutá....
Noninko: ta paní co stála před tebou ( tlustý brejle,malá už od podívání divná...) tu já znám od vidění,letze k nám do krámu ale to je případ.Moc jsem se před ní nechtěla bavit ,ona na cokoliv reaguje a s kýmkoliv se dá do řeči.Navíc teda to IQ tykve...No v duchu jsem se musela smát,aby tě tam pak neodchytla nebo si nesedla vedle tebe a neotravovala.
Jinak mimouš má 1100g a otočilo se hlavičkou dolů,dr říkala že už by tak mělo zůstat,že se sice může ještě otočit zpátky,ale prý se to moc nestává.Tak jsem ráda,konce pánevním by se rodit nechtělo...

JINAK NEZAPOMEŇTE NA TEN SRAZ!!!KOMU BY VADILO ŽE JE TO VE STŘEDU 24.10.SMACEŠKOU V CAFÉ PORT,STAČÍ ŘÍCT,MŮŽEME JÍT JINAM.MĚ BY TO PRO JEDNOU NA ZJKOUŠKU NEVADILO.JE TO NA VÁS.INNKA ZKUS SE URVAT TAKY ,STEJNĚ UŽ TO MÁŠ V PRÁCI ZA PÁR.... AŤ JE NÁS VÍC...JE TO V 15h.
15. říj 2007 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
innka: je to vlastně zvlášť, ten kurz začíná po cvičení. Tj. něco kolem 14:30. Přesné info dodám, jakmile budu vědět. Zítra si jdu zacvičit. Zdravotní situace je téměř o.k. a doma mě to extrémě nebaví. Nedělám nic jiného než ležím a cpu se. Takhle by to nešlo. :angry: :angry:
15. říj 2007 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute, dva dny mi nešel kůň tak dočítám.
Kamčo: moc jsi mě uklidnila, jsem na tom totiž stejně jak ty, taky svědění... Měla jsem tu original macmiror od jara kdy jsem ho měla začít brát po menzes, které už se ale nedostavilo :grinning: . Tipuju to na novou aviváž a špatny máchání :angry: . A nebo na ten bazén a plavání.Tak jsem pročetla indikaci a našla tam jen že nebrat v prvním trimestru, tak jsem si ho naordinovala protože příznaky mám stejný jak na jaře. Snad mě doktor neseřve, jdu tam příští Po. Taky jsem potkala kámošku je taky těhu a má to stejný, tak nevím jestli je to z bazénu nebo jen nějaký divný období. Snad mě to brzo přejde. Přeju ti to stejný. :wink: :slight_smile:
15. říj 2007 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
se s razíkem s Maceškou aji souhlasím, možná budeme ještě koukat kdo ze známých je těhotných a my o tom nevíme. :grinning: :grinning: :grinning: Takže 24.10. středa od 15.00 v Cafe Portu.
15. říj 2007 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Innko: přijď na sraz, já jsem tam posledně seděla a kecala až do sedmi.
Kamčo: Mě to napadlo, když jsem tě viděla, jak se tváříš. Ta ženská je případ. Pořád se tam do nás sr..., ale pak naštěstí odešla. Já jsem přišla na řadu (od 8.45 -to jsem přišla do čekárny) po jedenácté hodině.
Dnes byl celkově den na prd. Já mám 17,5 kg navrch, malej má 2,5 kg. Ale pak mě humor přešel. Dr. mi přišla na UTZ, že má malej hodně rozšířenou nějakou trubičku vedoucí od ledvin do močového měchýře. Má to chudák jak třetí ledvinu. Prý se to ale někdy srovná samo. Tak musíme čekat a napíše mi papír, aby to pediatři po porodu zkontrolovali dalším UTZ malého. Dostala jsem dnes mateřskou, která platí už od 10. 10. Pak jsem letěla to odevzdat do práce na Českou a tam jsme přišly na to, že mi tam vypsala Dr. špatné datum. Prostě nesedělo to o 1 den. Musím to mít přesně, protože mi bude mateřská přesahovat do ochranné lhůty, poněvadž mi lednem končí smlouva. Takže jsem letěla zpět, aby mi to opravila a pak zase zpět do práce. Příští týden 25. 10. jdu na monitor, tak se hrozím, co se dozvím tam. Snad už jen pozitiva.
Kacked: Já ty poslíčky mám jak kdy. Někdy chvilku, někdy třeba 2 hodiny v tahu.
15. říj 2007 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, taky se těším na sraz. Holky, ať vás brzo přejdou ty svědící problémy.
Kája zítra nastupuje do nemocnice, je to 10 dní, co přenáší. Většina prvorodiček prý přenáší. U nás z Macešky porodila jedna předčasně, kvůli probémům - císař. A dvě teď porodily, přenášely. Jedna o 6 dní a měla silné křižové bolesti, druhá o 7 dní a ta si teda zkusila, rodila 20 hodin. To je hrůza! A teď je na řadě Kája, která už deset dní přenáší, té to zřejmě budou vyvolávat, to tak vypadá.
15. říj 2007 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, sotva jsem se dostala trochu do pohody, tak mi ji zase zkazily... :frowning2:

Nevíte někdo, jak je to teď s ochrannou lhůtou???? Já končím v zaměstnání 31.10.2007 (což je coby dub...) a dr. mi řekla, že mi napíše neschopenku.... ale teď jsem se zase dočetla, že tato neschopnost je jen na 6 měsíců!!!! A co ten zbytek???? Když mi budou počítat 7 týdnů, pak 6 měsíců a tak budu mít ještě cca měsíc než budu moci nastoupit mateřskou... :frowning2: To budu muset na pracák a příjdu o peníze??? Nevíte co mám teď dělat???

Jsem z toho na nervy....

Katka
16. říj 2007 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
maxkatka: nejlepší by bylo se zeptat nějaké účetní,to ja totiž trochu složitý a aby ses nesekla a nebyla v nevýhodě.

noninka: tos mě odhadla dobře...já nejsem taková že bych se nebavila nebo ohrnovala frňák,ale tahle paní to je něco...už jen protože ji znám.jinak se prosím tě neboj,může se to fakt srovnat.až se narodí může to bejt v pohodě,uvidíš na UTZ.

to zatracený svědění mám od tý doby co jsem měla hroznou angínu.měla jsem horečky a fakt jsem myslela že zdechnu a protože mi ty antibiotika první moc nezabíraly dostala jsem druhý,navíc jsem ke konci musela do práce a nedovyležela jsem to.Došlo k tomu že jsem byla vyčerpaná a ty dvoje antib mi narušily imunitu a rovnováhu v těle.A protže antib žerou ty zdravý kvasinky co pomáhají udržet správnou hladinu a rovnovánu zžívání a sliznic v těle ,dochází opakovaně u mě k tomu že trpím na tyhle záněty.jde o to že mám nedostaek bifidu a lactobacilu v těle a teda hlavně v pochvě,proto mě top furt svědí.přemnoží se špatný kvasinky a těch zdravejch je málo aby se ubránily je problém na světě...Může se používat i Gynopevaryl čípky i mast,ale na tu jsem imunní,tak mi napsala macmiror.Možná ta infekce z bazénu je něco jinýho nevím.pokud by si měla přirozeně zdravý poměr těch kvasinek v pochvě tak by si ten zánět nem+ěla mít.může se zavádět i fermalac vaginal,to jsou vlasrtně ty dobré kvasinky v čípkách do pochvy,ale stojí majlant,leda na recept.taky se dostanou ty kvasinky koupit k polykání,taky za majlant anebo se ládovat jogurtama a kefírama.

noninka:to je akorát že malej má 2,5kg.myslímže to přes 3,5 nevyleze.a hlavně se neboj těch strašnejch scénářů,to že někdo přenáší je taky relativní.Já jsem třeba měla pozdě ovulaci a vlastně jsem v tom cyklu pozdě otěhotněla a tak si mylsím že to taky budu mít později.ale je to na miminu jak se mu chce.je pravda že prvorodičky rodívají později a porod je dělší ,petříka jsem rodila deset hodin a nešlo mi to ,neuměla jsem tlačit a celkově šlo všechno pomalu.ale taková moje švagrová měla prvního synovce 5100g a na dvě zatlačení byl venku.nedá se to srovnávat.hlavně aby si se nebála když chodíš do tý macešky,měli by ti tam dát školení....ikydž třeba v praxi je to jiný.já jsem třeba špatně tlačila v tom smyslu,že jsem se sice snažila a tlačila jako drak ,ale špatně.tolik jsem si přála to mít za sebou.tlačila jsem moc jakoby do sebe,musí se ale tlačit jako když se jde na velkou,do konečníku.je dobrý si to nacvičit doma když se jde na ten záchod,soustředit se na ten tlak.povolit panevní svaly a tlačit jako kdYby byla zácpa ... a nejlíp se zavřenýma očima a zatnutýma zubama.já jsem měla popraskaný žilky v očích a na tvářích tím tlačním a vypadala jsem jako týtaná žena...sory za ten výklad ,jsem trapná a chytrá,co... ale tohle je věc který se teď hodlám vyvarovat.jinak se nebojte,ať bude porod jakej bude ,budete na něj rádi vzpomínat.na to se nezapomíná.
16. říj 2007 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ježišmarjá,takovej román...
16. říj 2007 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no husa aby mě kopla.... teď se dívám do,průkazky a co nevidím... v kolonce USGmám napsaný 1800g,no jestli mě rozum neklame tak je to váha mimouša ,že jo???...do pr... a co já jsem tam včera slyšela 1100g,ještě jsem si říkala že za 14 dní co jsem byla na kontrole přibralo jen 50g,alůe dr chrochtala balhem že je všechno v pořádku tak jsem dál neptala.no půl kila za 14dní...mě mrskne.co tam máte vy holky v té kolonce vedle tlaku,USG...že je to váha mimina?no tak ty oblečky vel.56 hned někomu dám...
16. říj 2007 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Kami, tak mě taky Rozvadovská váhu píše do kolonky USG :grinning: tak to bude asi cvalda, ale radši mě nestraš, minule jste měli o 30g víc jak mi a já jdu na kontrolu až 31.10, tak doufám, že tam na mě nevyhukne taky takový vysoký numero :sweat_smile:
16. říj 2007 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak jsem si byla pro receptík na železo, ale když jsem viděla ten papír s výsledkama, tak to bylo červený skoro od vrchu dolů. Ti moji mrňousi mě teda pěkně vyždímali a to beru poctivě mamavit a jíst se snažím v rámci možností taky poctivě. Jediný čeho jsem zvládla mít hodně je cholesterol, tak to vůbec nevím, jak se mi podařilo. Jinak do sebe musím tlačit víc masika a tvarohů, protože bílkovin je taky málo. Vždyť já už teď nedělám nic jiného než že se cpu. :angry:
Jinak z každý strany je to třikrát denně šetři se, posaď se, ať je nevytřepeš. Už jsem z toho měla včera očividnou depku, tak jsem musela aspoň na dvě kratší procházky. Dneska už jsem byla taky venku, ale byla jsem odhalena, tak nevím, jestli mi ještě to cvičení odpoledne nevymluví. Chjo. Strach mám, ale co mám dělat s tou nakumulovanou energií???
Tak kamčo, jestli má mimouš 1800 g, tak je úplně tabulkovej, buď ráda. Já jsem teda dost zvědavá, doufám, že už holky mají aspoň těch 1200 g a do příštího týdne by to mohlo ještě trochu povyskočit. Dám vědět. Zatím ahojky všem.
Jo a to svěděníčko, to vám nezávidím, před pár lety jsem měla tu čest, ale než jsem zjistila, že se musím vyprdnout na všechny speciální intimní prostředky a spoléhat jen na vodu, tak jsem si užila. Kvasinkám zdar. Teda: zmar! :grinning:
16. říj 2007 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tak je to pravda...no ať koukám jak koukám,je to tam 30tt a 1800g.Dr teda hrabe jako kocour ,ale tohle jde krásně přečíst.vycházelo by to 500g za 14 dní.a že mám do termínu ještě 10týdnů tak počítám,že se na 4kg stejně dostane.když se nebude chtít přenášet a narodí se v termínu,že...
antony: ty máš dvojčata a u tebe je každý deku dobrý,chápu ,že se modlíš aby měli váhu co "nejvíc",no ale peťa měl 3850g a měla jsem toho plný zuby...navíc ke konci ty mimina přibírají nejrychleji no tak uvidíme.to neovlivním....
Innka: já měla jít takly na kontrolu jako ty ,ale měla jsem to svědění a tak jsem šla dřív.Nech si ho taky potom zvážit.No na druhou stranu si říkám,že se taky ten UTZ může seknout není to přesný,jen orientační.Ale už jsem se smířila,že pod 3,5kg to mít nebude.to je u mě jistý.
Antony: jinak je pravda by si měla "sežrat" na co přijdeš,o tom je taky pak ta jejich váha ,ale jde i tebe.Sama budeš potřebovat po porodu sílu a tak to jídlo opradvu nepodceňuj a rasdši se naper.Já myslím,že určitě budou mít ty tvoje asi těch 1300-1400g budou mít,zatím žádnej problém nemáš tak se neboj.
16. říj 2007 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a prej se bude o novýho roku v nemocnici za pobyt platit.moc z vás se to netýk¨á,hlavně je to pro mě a pro Innku.má to bejt 60,- za sebe a 60,- denně za mimino.120,- denně za oba za pobyt v nemocnici.no to ta moje kamoška co čeká ty dvojčata si asi zobne,má termín 27.1.,asi stejně budou dřív,ale v nemocnici ještě asi budou .takže 180,- denně....třeba dostaneme větší řízky k obědu.... cha cha....
16. říj 2007 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
to s tím placením je pravda, no fakt děs běs. Náhoda tomu chtěla, že mi to vyjde ještě tenhle rok, jinak je to na odstřel.Všechno platit, každej recept a návštěva u dr., ještěže aspoň návštěva dětí u dr. se nebude platit.
Jo, kamčo, tys toho měla u Peti plný zuby, když měl 3,8 kg, ale když já se musím modlit, aby byly co největší a to všechno krát dvě, takže nakonec si myslím, že toho budu nosit ještě víc než vy. :wink:
16. říj 2007 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
innka: ta por. asistentka se neobjevila, protože už vede tu první skupinu, ale myslím, že když prijdeš toho 6.11., tak tě tam v pohodě zařadí. Stojí to asi 300 Kč. Sraz je nahoře, před ultrazvukem, ale zevnitř, tzn. projdeš těma skleněnýma dveřma (jakoby na porodní sál) a tam jsou dveře s nápisem ultrazvuk.
16. říj 2007 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO holky, vy jste se ale rozepsaly. Takový romány. Kamčo ten tvůj výklad o kvasinkách nemá chybu, je vidět že máš zkušenosti :grinning: :grinning: :grinning: . Jinak mě už svědění skoro přešlo, dala jsem si na dvě noci ten MI...něco a už je to skoro dobrý, tak jich pár doberu ať se mi to nevrátí.
Teď jsem byla s Antony cvičit, neviděla jsem ji asi 14 dní a pěkně vyrostla, ale jen bříško.
Taky vám závidím že víte kolik mimouši váží. To já jdu až tak za 3 týdny na poslední UTZ a naposled jsem byla v 21 týdnu!!
Jo taky jsem si dneska sáhla na NOHU!! Teda ne na moji, ale mimoušovu. Kopal mě tak na boku tak jsem tam dlaní zmáčkla a úplně jsem ji cítila jak se do mě opřel a pak popojel pryč. Byla taková tvrdá asi 2,5cm :grinning: :grinning: :grinning:
Kájince držím pěsti ať to má brzo za sebou a v pořádku!!!!!! Už musí fakt trpět chudinka.
16. říj 2007 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Antony a je to myšleno 300,- za lekci nebo za celý kurz?? A taky myslíš, že tm musí chodit i tatínci?? Přítel by totiž mohl jen ty pátky, protože dělá od po-čt do 19:15.
16. říj 2007 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak moooc děkuji za info :slight_smile: jsi hodná :wink:
16. říj 2007 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Innka: ty penízky jsou za celý kurz, tuším asi 6 lekcí. Pro tatínky je určena jenom ta poslední hodina (myslím, že je to spojené s prohlídkou sálu). Ten můj stejně taky nebude moct přijít. Ale teď přemýšlím, v kolik je ten sraz. Říkala, že to bude normálně po cvičení, ale ten den se zrovna necvičí. Lencit, nevíš náhodou? Asi ve 14:30 nebo dřív? Nezeptáš se Anežky, na kolikátou začínají? Jo, jinak já si od toho až tam moc neslibuji. Hodně toho mám načteného, ale zase to bude příležitost zeptat se na kde co a porovnat pupíky.
:wink: :grinning:
16. říj 2007 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek