• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
Antony a Inka: já to tipuju na 14.30 hod. Myslím, že to tak říkala. Já tam stejnak jezdím dřív, tak ve čtvrt tam budu. Naše teda začíná až 6.11. Jak psala Antony tatínci jdou jen na poslední lekci, měl by se tam promítat i porod :grinning: :sunglasses: jedna holčina na cvičení vykládala, že to už viděla, že je tam jeden na koze a jeden ve vaně a že ten ve vaně je pro otrlé povahy. Tak to jsem zvědavá, snad si to ten můj nerozmyslí, kdyžtak mu zakryju oči a ucpu uši a pak řeknu, že jen trošku vzdychla a jednou zatlačila :grinning: :grinning: :grinning:
Spíš ten kurz budu taky brát jako zpestření jak se dostat mezi lidi. Snad nám tam nebudou nic moc vtloukat do hlavy a strašit. Prostě to chce asi brát všechno s velikou rezervou. Co jsem si všimla tak holky z Macešky jsou dost zblblé a naočkované vším možným. Jak říkám, chce to širokej rozhled a nebrat vše doslova nebo moc vážně. Nějak to odtlačíme a hotovo, ne?!!!
16. říj 2007 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já možná naštěstí nebo na neštěstí namám na kurz čas.u peťe jsem taky nebyla a vidíte jak jsem chytrá... cha cha.je pravda že jedna druhou akorát straší a líčí porod v těch nejhorších barvách,jak která toi měla hrozný a dlouhý.je to ale u každé jiný a jak já říkám,moc ráda na to vzpomínám.takže kurz jo ,ale nenechat se zblbnout!!!
16. říj 2007 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Antony: Soni našla jsem ti hezkou fotečku ze srazíku,jestli ji chceš do ikonky pošli mi interní poštou email pošlu ti ju. Je sice malinká ale z mého pohledu hezká, trošku jsem ju i retušnula. :wink:
16. říj 2007 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jestli je retušlá, tak to beru :grinning: :grinning: :grinning:
16. říj 2007 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jde ti :wink:
16. říj 2007 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tedy, ať má lencit radost. Fotografka je to skutečně báječná, ale ten model, no nic moc. Hlava oteklá, zkrátka kde je mých 55 kg a uvidím je ještě někdy??? :confused:
16. říj 2007 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéééé no vidíš... kdo ještě chybí a nemá fotečku??
16. říj 2007 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jinak červená hlavička byla zrušená, zkusila jsem nějaký tmavší šamponek, prý že se to vymyje, ale ať to drhnu sebevíc, tak to drží jako běs. Budu si muset zvykat. :angry: :sunglasses: To jen, abyste mě ve středu poznali. :wink:
16. říj 2007 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě máš ve středu koho fotit, ale táhnout se s tou váhou, to bych ti moc nepřála. Jsem vůbec netušila, že ten profi-foťák je tak těžkej.
16. říj 2007 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám táááákovou chuť na něco sladkého a my tu nemáme ani gumovýho medvajza... jdu si dát chleba s máslem a marmoškou. :frowning2: :grinning:
16. říj 2007 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
vezmu jen foťák a blesk... nebudu tahat všechno. Je to váha a šlapat s tím celou Horní českou... to neee.
16. říj 2007 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen si dej, prckovi bude taky chutnat. Mě teda dneska po tom cvičení bylo tak nějak divně, ne špatně, ale divně. Přemýšlela jsem, jestli to nemám přeci jen vzdát, ale uvidíme uvidíme. V pátek se ohlásila švýca, že chce přijít a jeli bychom na zahrádku, tak nevím, jestli půjdu cvičit, ale čím míň chodím, tím je to horší. Fakt jsem dneska netušila, jak mám sednout do toho tureckýho sedu. :sunglasses:
Hmmm, já bych tu měla corny nebo kinder bueno, ale dneska ta váha zase ukazuje víc, tak nic nebude. :angry: Kdyby to šlo do mimoušů, tak by mi to nevadilo, ale jak to zjistit?
16. říj 2007 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vem to tak, když to nepůjde DO nich, tak to jima aspoň projde. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. říj 2007 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to vidím asi ještě na jeden chlebik. :grinning:
Holky zkoušely jste někdy chleba z té malé pekáry dole na Horním náměstí?? Pečou ho tam sami, je to takovej menší bochník ale vynikající, vydrží klidně i 4 dny... má křupavou kůrku a měkounkej uvnitř, ne jak ten z Kaufu co je druhej den jak podrážka a třetí den plesnivej.
16. říj 2007 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lencit: Nevím podle čeho usuzuješ, že Maceškářky jsou zblblé, ale spíš si myslím, že je to případ od případu. Tady jsou mezi náma taky některé, co plaší víc a některé, co plaší míň. Je to prostě o tom, jak kdo to silně prožívá. Já jsem ráda, že jsem tam chodila. Mám jasno v plno věcech, vím zhruba do čeho jdu (jak to může asi probíhat) a vím jaké jsou možnosti (při porodu, v kojení, v péči o dítě, co je na trhu aj.) - Což je pro mě (s mojí náturou) potřebné. Cítím sa pak lépe a vůbec se porodu nebojím, těším se. Některé taky jdete do kurzu za informacema a aby jste prostě mohly podrbat. Je to o tom, jaký kdo je a jak umí filtrovat informace, které jsou zapotřebí filtrovat i z knížek, norem a internetu. A jestli vás plaší např. fakt, že jedna z nás rodila 20 hodin, tak vám to sem psát nebudu. Já se totiž nebojím, že mě to potká taky, já ji jen litovala. Tak řekněte jestli vás to znervózňuje, nebudu to psát. :wink:
Mohla by jsi mi poslat ty fotky, které jsi fotila na srazu? Když je stáhnu z tvého alba, tak jsou buď malé nebo škaredé (jako špatné rozlišení, myslím). Chtěla je Kája. Moc děkujeme, mail máš, ne?
16. říj 2007 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamčo: No to jsem si učitě nemyslela, že se se mnou nechceš bavit. Tak ta baba jestli vám tam chodí častěji (do obchodu), tak to tam máte celkem veselo, ne? Může to být celkem sranda.
Dnes jsme s mamkou lítali po městě kvůli té bundě, obešly jsme toho málo, šly jsme už dost pozdě a zatím jsme nic neobjevily. Mamka má dost velkej hrudní koš a velký prsa a ty bundy, co dělají ona sice zapne, ale vypadá v tom narvaně přes prsa. Jenže chce samozřejmě nějakou hezkou, moderní a to je problém, jako je problém sehnat delší svetr než do pasu. Já se z té módy zjevím. Kdyby jste něco objevily nebo měly nějaký typ, tak dejte prosím vědět. Za týden má narozeniny.
16. říj 2007 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko: jak píše Kamča, lepší je se zeptat nějaké účetní. Ale já jen vím, že v té ochranné lhůtě ti peníze (nemocenskou, mateřskou) vyplácí práce jen 6 měsíců. 6 měsíců je jako doba té ochranné lhůty po dni uvedeném ve smlouvě jako končícím pracovní poměr. Ale to by jsi mohla stihnout, ne? Spočítej si od data, kdy ti končí prac. smlouva + 6 měsíců. Já počítám, že i kdyby ti končila někdy teď (jsi ve 2 měsíci + 6 měsíců = 8 měcíc - a pak by jsi nastoupila na mateřskou 8-6 týdnů před předpokládaným termínem porodu, což by ti začala vyplácet sociálka (myslím, že se vypočítává z posledního platu a je to skoro stejné jak ta nemocenská). Ale nevím spočti to přesně na dny, stačí, aby to o den nevycházelo a je to. A taky se zeptej jestli by ti Dr. dala mateřskou opravdu 8 týdnů před porodem. Mají na to taky nějaký předpisy. Já ji třeba musela mít jen 6 týdnů před porodem.
A jestli neznáš nějakou účetní, tak jsou i internetové stránky, na kterých ti poradí, přímo na co se jich zeptáš. Tak ať to výjde. Držím palečky. Já budu taky v ochranné lhůtě.
16. říj 2007 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Antony: Soni pustí tě vůbec na sraz? Aby ti ho taky nezakázali. :slight_smile: Doufám, že ne. Protože se těšíš a my na tebe taky.
16. říj 2007 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko :o) Holky já se pořád rozhoduju, do jakýho toho kurzu..Chtěla jsem se ještě zeptat holek co chodí do Macešky, kámoška mi říkala, že tento kurz stojí 1200,- myslíte, že by tato částka platila i pro mě, když bych vlastně nechodila úplně od začátku? A to je stejný kurz jako předporodní přípravka v nemocnici?
17. říj 2007 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
noninka: No, to já se tedy nebudu ptát nikoho jiného než svých holek, jestli můžu na srazík. Když mi bude dobře, tak tam určitě budu. Už jenom kvůli tomu, že se mi asi nějak zase zbláznily hormony, pořád myslím na prďolky a už mi z toho /s prominutím/ hrabe. Jen to vypadá, že manžílek vyjímečně přijede zrovna ve středu, jindy jezdí pondělí nebo úterý a tentokrát může až ve středu, tak si mě možná bude chtít dřív odvézt. Ale to už nějak domluvíme. :wink:
Já bych taky nijak neposuzovala, jestli někdo chodí do Macešky nebo do špitálu. Myslím, že Burianová je takovej nadšenec, že dokáže navodit pro ty maminy takovou tu správnou atmosféru očekávání. Uvědomila jsem si to na té přednášce, všechno se mi hned líbilo - aromaterapie, olejíčky atd., ale nakonec stejně zvítězila ve mě ta pragmatická stránka. Bříško mažu nakonec obyč regeneračním krémem na ruce s měsíčkem lékařským a konečně nemám žádnou svědivou vyrážku, atd. Kdyby se mi ale chtělo investovat, tak si dokážu představit takový příjemný večer s aromalampou a nějakým spešl olejíčkem...
Taky u mě hraje velkou roli ta cena kurzu, i když myslím, že pojišťovna by mi to částečně zaplatila, ale raději si nechám proplatit korunky za vitamíny. Holky mě přeci jen ždímou, tak ať ze mě potom není troska. Už teď mi padají vlasy, že by bylo na paruku..
A jééé, to jsem toho napsala. Už končím. :wink: :grinning:
17. říj 2007 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě mě ta cena příjde taky trochu vysoká, mě teda pojišťovna 1000,- dá, ale chtěla jsem ji spíš použít na koj. polštář, podprdu a tak. Jinak Antony tak p.a. se teda jmenuje Vodičková nebo Burianová. Protože segra říkala, že jim ve škole (vyšší zdrávka) dělá přednášky Burianová, že o Vodičkové neslyšela.
Jinak my jsme min. pátek koupili v bazaru u paní Jandové (nad Mauntfieldem) krásnou autosedačku Chicco. Vypadá úplně jako nová, tak z ní mám radost.
Holky chtěla jsem se zeptat, budete si pořizovat monitory dechu??

Jo Kami, co se týče těch poplatků, tak je to fakt děs a zrovna nás to čeka :frowning2: je fakt, že kdybych porodila o týden dřív, tak se tomu vyhnu a navíc dostanu skoro o 5000,- vyšší porodný, ach jo, přírodě neporučím a prcka vyhánět "nasilím" taky nebudu :dizzy_face: Ale prý to ještě není úplně schváleny, tak možná od toho sprostí aspoň ty naše mrňata :o)
17. říj 2007 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maceška - Burianová, nemocnice - Věra Vodičková.
Monitory dechu jsem hodně zvažovala, zvlášť když je to dvojnásobná suma, ale nakonec jsem došla k takové zlaté střední cestě. Počkám, až budou prcci na světě a pokud budou mít trošku slušnou váhu a budou donošení, tak monitory pořizovat nebudu. Pouze pokud by se narodili dřív, tak bych je chěla pro klid srdce. Ale pokud by se ukázalo, že jsem vynervovaná mamina, která se chodí na děti dívat každou chvíli, tak bych je pořídila, i kdyby byli donošení. Oni děti stejně jak se začnou v té postýlce pohybovat, tak to potom trochu může ztrácet smysl, protože ta destička není tak velká, ale myslím, že si ten nákup musí každý rozmyslet sám a být s tím srozuměn.
Mě tedy stačí, že už mám tu odsávačku na vysavač. Zapomněla jsem manžílkovi dát instrukce, že tohle nemá nikde říkat a samozřejmě to přidal k lepšímu, když jsme měli návštěvu. Příbuzenstvo sedělo chvíli jako přikované a nevědělo, jestli si z nich nedělá srandu, protože o tom nikdy neslyšeli. Tak jsem byla za exota. :grinning: :grinning:
17. říj 2007 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny
NONINKA: jasně že jsem to nemyslela špatně s tou Maceškou, ale případ od případu. Znám pár holek co jsou takové, že tuhle kosmetiku absolutně neee, že jim to říkali v Macešce... a tento druh toho taky ne, a tohle se nesmí dělat tak a tak i když to ostatní dělají normálně. Fakt nic ve zlém.
Innka: Ty kurzy jsou asi dost podobné, možná Burianová je víc ukecaná a dává tomu víc času, taky ten kurz je myslím o dost delší a mívá i akce kde se dá nakoupit kosmetika a různý věci za lepší ceny, ale kurz už začal jak psala myslím Soňa. Ten v nemocnici začíná 6.11., kam by ses možná myslím mohla dostat, měla bys to od začátku a vesměs asi to stejné jak v Macešce. A taky nás tam bude myslím s tebou jen 6 což si myslím, že je taky výhoda. Dá se víc ptát a tak. Nevím kolik jich bývá v Macešce.

Holky kolik se dá toho čerpat těch příspěvků přes pojišťovnu?? Já brala zatím 500,- na plavání, myslíte, že mám nárok ještě na něco??
17. říj 2007 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
NONINKA: pošli mo prosím ten tvůj nebo Kájin mejl tady přes interní poštu, nejsem si jistá jestli ho mám. Odpoledne je pošlu. Do alba jsem dávala malinké aby se rychleji nahrávaly. Pošlu vám je klidně velké že půjdou tisknout na plakát. :grinning: :grinning: :grinning:
17. říj 2007 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tak jsem dneska obešla úřady a když jsem ěmla cestu tak jsem vlezla na ty přídavky na děti a na mateřskou se zeptat.
Innka : záleží kdy to z nás "vypadne",jestli do nového roku ne po novém roce.do nového roku zadaks pobyt v nemocnici a o 5000,- vyšší porodné,matteřská zatím nevím v jaké výši a jestli po novém roce tak menší porodné a 120,- denně za špitál.To už bych si tam stopro vzala nadstandart,když už platit tak i s televizí a se svatým klidem....ale uvidíme.jinak se musím ještě zeptat na tu třífázovou mateřskou,jestlůi už platí a jak se to bude počítat .jestli když porodím v roce 2007 budu si moct vybrat taky z těch možností ( snad to má být mateřská na 2 roky za 11000 měs.,nebo na 3 roky za 7500,- měs,nebo na 4 roky za 4500,- ).zatím nic nevím a jsem z toho jelen.
17. říj 2007 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
To říkám, že by se nám vyplatilo ty naše uzlíčky "vyklopit" dřív :slight_smile: No tobě se to možná povede, ale u mě pochybuju, ještě k tomu, když mě Rozvad. každou kontrolu nezapomene připomenout, že prvorodičky přenášejí, ale zase vzhledem k tomu, že jsem cítila docela brzo pohyby a bydlíme ve 3 patře bez výtahu, tak to by mohlo trošku přispět... :grinning:
S tou mateřskou nevím úplně přesně, ale vím, že ten kdo bude chtít na 2 roky, tak na těch 11 tis. mateřský bude mít stejně nárok jen pokud má hrubou mzdu nad 15 tis. a to já teda nemám a ani bych tak malýho mrňouska do jeslí nedala. Já chci jít na 3 roky, abych se mohla vrátit do práce. No a ten, kdo si vybere 4 roky, tak bere 7,5 tis. jen nějakou dobu, tuším 1,5 roku?? to nevím přesně a pak už jen těch 4,5.
Já zase musím zjistit, jak to je s nástupem na MD, protože jsme firma s malým počtem zaměstnanců, takže mi MD bude asi vyplácet sociálka?? Nebo já vůbec netuším...ale nemocenská mi taky chodí složenkou.
17. říj 2007 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo s tou rodičovskou je to tak, jak říká innka, těch 11 tis. je jen tehdy, když máte vyyyyyyyyysoký plat (já slyšela nad 20 tis., ale nevím). Vše se dá najít na stránkách www.mpsv.cz tam je i ten návrh, který je už myslím u prezidenta, takže to už asi brzy podepíše a my budem mít po ptákách. Já se tam ještě nedostala, takže nevím. Sončo, co jsi říkala, že se to placení u Dr. vyhne malejm dětem? To platí i pro ně, ne? Nebo jsi mylela, jakože nás to mine?
17. říj 2007 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já jsem si myslela že to s tou mateřskou za 11 000,- nebude jen tak.tak plat nad 15000 nemám,sice je firma u ktreý pracuju moje a manžova,ale kdybych si vyplácela takový peníze musela bych moc zaplatit na sociálním a zdr pojištění,takže to nehrozí.to by se mi stejně nevyplatilo.takže nic...
mateřskou ti bude vyplácet prvního půl roku sociálka sdtejně tak jako nemocenskou,kdyby to byla velká organizace tuším nad 20 zaměstnanců tak by ti ju vyplácela firma.to vím .
no s tím placením u dr vůbec nevím jak to je ,možná to dr nebude u miminek tak důsledně vybírat.já byla s peťem u dr pořád,chodí se často třeba jen na vážení,nebo to mám hned pupínky hned bolení bříška... prostě na začátku budete u dr pečený vařený.tak si myslím ,že to třeba nebude chtít za každou návštěvu a taky se platí majlant v lékárnách.peťa byl od nerozenáí zdravej jako řípa ,ale pořád je potřeba nějaká mast,kapky do očí,fialová voda a spousta dalšího.takže zadara nic...
jo od státu nepočítejte že moc dostanete tak kulový... leda se bohatě vdát...
17. říj 2007 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kami a nevíš, to budu dostávat stejnou částku jako by mi ji vyplácela i firma, kdyby byla nad 20 zam.? A kolik to vůbec je, asi nějaký procento z platu, že? Prosímtě a nevíš, to až mi dá doktorka potvrzení nástupu na MD, tak to dám ve firmě a oni to předaj na sociálku?? S neschopenkama jsem to tak dělala.
17. říj 2007 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
u těch malejch firem je to tak že se to jen přes tu firmu dá na sociálku,ale ta suma je v obou případech stejná.jen ty malé organizace to prostě nevyúplácí a vyplácí to sociálka.já vlastně kdyby moje firma byla nad těch x zaměstnanců a byla jako velká organizace tak se na to bybodnu a ukončím si prac poměr a vyplácela by mi to stejně socka.ale jsem tajky malá org tak top půjde jen přes účetnictví a vyplácet mi to bude stát.no kolik to bude nevím,ale jak budu vědět dám ti vědět,máme stejně termín.papír na mateřskou ti musí dát dr a to 6-8 týdnů před plánovaným porodem.já mám jít k dr někdy 16.11. na kontrolu a to už mi to prej dá.a to budu mít vlastně 6 tt před porodem.možná ¨tam pro to vlezui dřív.jinak si na peníze nijak nepomůžeš,je to nějaká poměrná část z platu,ale aby ti dali trochu dobrej peníz musela by si brát aspoň těch 10-12 tis.já jsem si sama sobě taky ve firmě nepřidala,mám oficiálně 8000,-,protže se za to strašně platí sociální a zdravotní a daň,takže by se mi to nevyplatilo.je to pro ty malé firmy těžká ekonomika.až budeš mít ten papír na MD tak ho dej ve firmě účetní a ona už ti to musí vyřídit.
znám taky jednu holku co dělala ve velké masně jako prodavačka a oni byli velká org.musí jí vyplácet mateřskou zaměstnavatel a je s tím trochu problém,sice oni jsou velká firma,ale na prachy moc bohatí nejsou a tak jí ty peníze taky chodí jak je zrovna mají.takže to taky není nic moc.ale suma je stejná co by dostala od socky.
17. říj 2007 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek