• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
Díky za rozbor :slight_smile: já na meteřskou budu nastupovat asi 21.11. mohla bych už 11. ale to si ještě budu vybírat tu dovolenou, abych za listopad měla ještě jakž takž normální výplatu. Já mám teď kolem 10,5 čistýho (13 hrubej)tak snad to nebude potom tak hrozný, nedávno jsme koupili byt, takže se hodí každá korunka.
17. říj 2007 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
17. říj 2007 v 16:10  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, s tím placením u dr. to říkali v televizi, že každou návštěvu nebudou platit malé děti. Víc si nepamatuji, jen že mi spadl šutr ze srdce, protože když si představím, jak často tam zpočátku budeme a to opět krát dvě. :astonished: :confused: To bych musela raději jít ještě studovat medicínu, abychom to utáhli. :grinning:
17. říj 2007 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
17. říj 2007 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
cožéééééé???? A to si někdo dovolí napsat, že je to vítězství, že budou platit bez rozdílu věku??? Se tady někdo zbláznil???? :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: Nezlobte se na mě, já chápu, že si stát musí dát dohromady své finance, ale nejsem si jistá, zda tohle je úplně ta správná cesta. Přeci ty malé děti nesimulují, na tu kontrolu jít musí a navíc jsou často nemocné. Já fakt nevím, co k tomu říct. Jednou budeme dětem vyprávět, že se chodila k paní doktorce bez peněženky. Já se z toho musím jít vzpamatovat.
17. říj 2007 ve 21:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, koukejte co jsem zas našla... jen pro otrlé povahy :grinning: ale každou to čeká, tak máte smůlu :grinning: :grinning: :grinning:
http://www.chytrazena.cz/miminka/porod/porod-na-videu-1033.html
dole jsou videa až to skončí stačí kliknout na další malej obrázek co se objeví podtím. Některý jsou nekvalitní, ale dá se tam najít.
Teda ale rodit doma ve vaně, aby tam na mě koukalo celý příbuzenstvo a kolem břečely děcka a další lidi byly na telefonech. To bych teda nemusela!!! :astonished:
18. říj 2007 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem dneska byla v porodnici na tom srdíčku. Všechno je v pořádku, ale necítila jsem se tam vůbec dobře. Sestřička byla fakt milá, ale to prostředí na mně nějak zapůsobilo a to jsem naštěstí!!! neviděla porodní sál. Nechápu jak si to někdo může předem všechno projít a vyptávat se na všechno. Já na to nejsem, pro mně je nejlepší když nevím do čeho jdu :sweat_smile: . Zrovna tam jednu maminu nabírali na příjem. Uf uf... to bylo vyptávání - co máte a co nemáte a kde jste pracovala a manžel... jak u výslechu. Chudák, ta měla určitě bolesti a oni ji takhle trápili. No nedovedu si tam sama sebe představit. Jen doufám, že to bude rychlý a hlavně večer nebo v noci. Přece tam jen chodí hodně lidí. Jakou jste si kupovaly mast na zadeček? Já mám nachystaný bepanthen krém, ale pak jsem viděla leták že je dobrá mast, tak nevím, to by mělo být stejný ne? (asi blbá otázka že?) Jinak mi zbývá (doufám!) necelých 14dní. Termín mám 30. a 31.října. Tak uvidíme kdy se rozhodne malá vykouknout :slight_smile:
18. říj 2007 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
kackad: ahoj, ten bepanthen berou prý hodně, jinak v porodce dostaneš ribilku nebo nevím jak se to píše, ta je prý super. Jinak jsem nevyčetla jakou dobrou mast jsi viděla v tom letáku asi ti vypadlo slovíčko? :wink:
18. říj 2007 ve 20:00  • Odpověz  • To se mi líbí
aaa už to chápu :grinning: :grinning: asi jsem natvrdlá. mast a krém je to stejný ne? :unamused:
18. říj 2007 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí
kackad: heleď nedělej si iluze, výslech je součástí porodu, bez toho tě nepustí ani porodit :grinning: Prostě si to vůbec nepřipoušti, vzpomeň si na anamnézu celé rodiny, ať potom nelovíš v paměti. Možná až se tu objeví zase eps, tak by mohla napsat,na co se jí všechno ptali, nebo se ti můžu zeptat švýci, ta to ví přeci jen nejlíp.
Jo a nevím, jestli náhodou se se mnou sestřička neobjeví ve středu na srazíku, jestli by to nevadilo. Těhulka to sice není (i když by velmi ráda byla), ale komu to uteklo pracuje na porodním sále, tak byste se mohli případně taky zeptat na kde co. :wink:
18. říj 2007 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
holky jakej máte krémik na těličko, třeba po koupání???? Já tu mám jeden co jsem si dovezla, ale vůbec mi nevoní, spíš je to jak ta stará mucholapka co se věsívala na lustry fůůůůj, tak teda miminko fakt nevoní :grinning: :grinning: :grinning:
18. říj 2007 ve 20:39  • Odpověz  • To se mi líbí
já kosmetiku pro děti ještě žádnou nemám koupenou, ale mám tu nějaké vzorečky od různých firem a příjemně voní kosmetika od firmy Hipp (ta co dělá i ty přesnídávky, dá se všude koupit).
18. říj 2007 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem se rozhodla že tu rybilku používat nebudu. (strašně smrdí) Vemu si tam rovnou ten bepanthen - krém. Asi to je stejný mast a krém ne? Jinak jsem si nakoupila všechno od Bübchenu - v malých množstvích. Vyzkoušíme to a pak uvidíme.
18. říj 2007 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Soni, mě se moc neptali, aspoň ne při porodu, já u nich ležela 3 týdny předtím, tak jsem měla nejhorší za sebou...jsem jim jen řekla, že už to tam mají...ale kde co, nemoci rodičů, manžela, zaměstnání...někde možná k tomu najdu ještě lejstro, co mi někdo dal, abych byla připravená...ale je to na palici, pokud fakt rodíte a řešíte papírování! Jo, hlavně nezapomenout prohlášení o jméně, snad i občanku, nemocnice to bude mít na svých stránkách. A určitě vám to řekne PA Šulerová :grinning: (to musí být na palici, denně vidět tolik porodů a sama nic, viď? :frowning2: P.S: to znamená, že vdaná není?

Já mám Bepanthen mast, v porodce dostanete reklamní balíček, kde budou vzorky, ta HIPP se mi zdá vážně dobrá! Jinak doma olejíčkuju klasickým modrým olejíčkem (malá lahvička do 15 Kč)-AVIRIL, a pak mám od Johnsona, ale některé děti na to mají alergie, takže jsem s tím čekala, až jak se Madla projeví a vypadá to dobře...žádné negativní reakce. Jinak v Macešce doporučuje např. Weledu, mě se zdá dost drahá, na to, kolik litrů oleje na mimi spotřebujem.

Ještě nevím, jetsli dorazíme, protože jsme byly na srazu včera a Madla nespala (ani auto nezabralo,natož v restauračce), a pak mi chrněla od 5 do 9 a to jsem ji musela budit...měla to celé nějak posunuté a já měla strach, co pak bude dělat v noci. Ve čtvbrtek pak jedem na kyčle a plicní, a měly by jsme i k Mikyškovi, protože už bude mít 3 měsíce, tak na očkování a kontrolu. O víkendu budeoslava narozenin tchýně, pak ségry, a další týden zase sraz s holkama a pak i ze školy...máme toho nějak moc. Ale uvidím podle jejího rozpoložení, myslím na to a nechám si doma auto.
18. říj 2007 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Kačko, jaký máte vybraný jméno?

Švagrová čeká každým dnem, termín měla včera...
18. říj 2007 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky eps, tak vy už budete mít tři měsíce - to to letí. Sestřička vdaná není, ale má dlouholetého přítele, jenže máme ty děti obě tak trochu zakleté. Ale to tu nechci probírat, asi si to dokáže představit jen ten, kdo to prožívá.
Rybilku jsem tedy ještě nikdy nezkoušela, ale už teď mě fascinuje, jak každý říká, že děsně smrdí. Musím si někde "přivonět". :grinning: :grinning: Dneska jsme dostali od tetičky další tašku s krásným novým oblečením, už toho budu mít až moc. Běda jak někdo ještě něco koupí!!
18. říj 2007 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Rybilka opravdu děsně smrdí, i když jsem si umyla ruce, tak jsem pořád cítila tu rybinu. Fuj. Jméno jsme říkali s manželem, že si zatím necháme pro sebe. (aspoň nějaký překvápko pro rodinu :slight_smile: ). Antony, tak to máš veškerý informace o porodu z první ruky že?
18. říj 2007 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
dík za rady, zítra to zaběhnu očuchat. :wink:
18. říj 2007 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Soni, nekupuj, v porodce v té krabici je taky, i malý Bepanthen mast, pak Pupík na prdíky, něco od Hipp (celkem dost, jsem ráda), já ji ještě nepoužila, fakt se tam používá něc z ryb, proto smrdí, ale prý je účinná, nevím...

Kačko, tak to jo, taky počkáme...máš na někoho kontakt (mobil), abys nám dala vědět hned z porodky, že UŽ???
18. říj 2007 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Nemám na nikoho. Takže dostaneme z porodnice vzorky? Tak to je dobré. A dostaneme tam košilu a župan? Nebo si ji musím vzít z domu.
18. říj 2007 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí
dostaneš oboje, o župan si ai budeš muset říct, nevím, já tam byla v létě a to mi ho nedali...ale košili na požádání přidají, protože je celkem velká spotřeba, buď je krvavá nebo od mlíka...
18. říj 2007 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Nejhorší je to čekání... Doktor mi hrozí, že budu přenášet. Teda nevím podle čeho to poznal, prej teď 8 lidí z 10 přenáší.(ach ty jeho tabulky a předpisy) Ale dneska mi říkal, že už se to chystá, že se čípek zkracuje. Ale prej ať nečekám, že to bude třeba pozítří. To je výhled... Jinak jsem dostala výplatnici z práce a mateřská je tak na stejný úrovni jako nemocenská. A to jsem dostala proplacenou i dovolenou. Takže výplata byla parádní. Myslela jsem, že se dovolená zkracuje, měla jsem ještě 20 dní dovolený, ale proplatili mi všechno.
18. říj 2007 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, tak jsem ve středu byla u toho zubaře... a nic tam nemám... teda nemám žádný kaz... mám zase odhalené krčky a ty mi způsobují tu bolest... takže zase musím zahájit léčbu krčků... na jednu stranu jsem ráda na druhou stranu, ten kaz by byl opraven rychleji....
19. říj 2007 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
maxkatka: ahojik, na ty krčky si kup zubní pastu mají ju myslím v lékárně LACALUT ACTIV, stahuje dásně, má takovou trpkou chuť a úplně cítíš jak to "stahuje hubu". Manža měl parodentozu na druhym stupni a vyléčil si ju, ale chce to pečlivě 2x denně, jedině měkkej kartáček a jemně!!! A taky si kup mezizubní kartáčky. Dobrý je před každým zasunutím namáčet v ústní vodě nebo líp v kysličníku.
19. říj 2007 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky!! Lacalut je fakt dobrej, přítel si ho taky kupoval, má začínající paradentozu, nemohl si ani pořádně vyčistit zuby, protože mu hned začali krvácet dásně, tak teď má elek. kartáček a ten mu vyhovuje. Taky si místo Lacalutu kupuje nějakej myslím ODOL na stahování dásní, vyjde levnějc.

Holky máte nějakej seznámek na nakupování výbavičky, já tak nějak nevím, podle čeho se řídit, abych na něco nezapoměla..
19. říj 2007 v 10:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak mě zubařka doporučila né Lacalut (ten stahuje natolik, že mohou vznikat až záněty) zelený Elmex a nebo Senzodim f a ještě k tomu buď speciální gel na odhalené krčky od Elmex a nebo levnější s ovocnou příchuťí gel Difluena http://www.lekarna.cz/difluena-gel-1x40gm-zubni-gel/ a elektrický kartáček by se při přecitlivělosti zubů vůbec neměl používat... sama ho mám však taky... od té doby co ho mám nemám sice kazy, ale mám ty pitomí krčky...
19. říj 2007 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no to mi dalo než jsem vás dočetla....
včera jsem teda dopadla...ve středu mě tak bolela hlava,že jsem se nemohla ani předklonit,saozřejmě se mi od té rýmy ucpaly dutiny a mám zánět.jako když máte rýmu měsíc nemůžete ani nioc jinýho čekat,že...ŠLAjsem k obvodní dr a ta mě poslala na nosní do nemocnice,byla tam tak mladá dr,že jsem měla i strach se nechat ošetřit,jestli tomu vůbec rozumí.protože těhula nemůžou na rentgen tak mi umrtvila nos a strčila mi do obou dírek asi jako špagetu silnou kovovou trubičku,aby viděla co z těch dutin vyteče.samozřejmě hnis a tak jsem dostala antibiotika Penbene,dithiaden 2x denně a samorin kapky bílý,.Naštěstí to konzultovala s primářem ze ženskýho...snad mě neotráví...sestrami držela hlavu násilím,asi abych jim neuhnula nebo co a potom jsem uviděla toho "anděla"..... Sory za detaily ale musím se někde vykecat.radši už bych šla k porodu než ještě jedny dutiny....no kdo nezažil ,neuvěří.
jinak jsem chtěla se jet podívat ještě na kočár ,.ale když jsem teď takovej lazar tak to odložím.

jo ty zuby: s tou pastou máte pravdu,ale moc mě i pomohlo jak psala lencit čištění mezizubním kartáčkem.ze začátku mi dásně krvácely a pak to bylo dobrý.mezi zubama to noermální kartáčkem nevyčistíte a tím mezizubním vytáhnete pěknej hnůj...a vlastně ten zub neiodhaluje krčky a dáseˇn drží a není zánětlivá.

jinak já jsem měla na peť a i teď jsem kouopila sice smradlavou rybilku ,ale je i moc dobrá mast Onřej buď v tubě nebo v kelímku.Ty jsou tak nejlevnější a jsou dobré.Sioce bepanthen je super že nesmrdí ,ale ta cena.... mazat zadek budete neustála a poznáte pak jak to leze do peněz a budete za ten smrad rádi.Onřejovka až tak nesmrdí.jinak mast na opruzeniny vede skoro každá firma Idulova (asi 50,- ale malej obsah),Bubchen ,Nivea aj.Ale je to všechno o penězích ,ajk říkám spotřeba bude velká.Moc super jsou taky klasický zásypy (asi tam mám chybu v y)třeba od batole nebo jiný,je to levný ale pořád dobře účinný.
jinak na tělíčko mám obyčjnej slunečnicovej olej k potírání,nalívají ho v lékárnách,nesmrdí a je vhodnej i pro alergiky a takový nemocný lidi a výborně promazavá,cena zanedbatelná.a pak mám nějakej johnson olej a mlíko ,ale s tím opatrně,některý mimina ho nesnáší.a ještě mám i od firmy sebamed olej na tělíčko ,ale tenjevzhledem k ceně a balení hroznej.sice taky pro alergiky a tak ,ale říkám mazat tělíčko se musí hodně a na to je drahej.
já v tom moc vědu nehledám,ty firmy se snaží taky vytáhnout prachy a kolikrát se úplně obyčejná věc osvědčí líp jak to značkový.ale je třeby vyzkoušet.
19. říj 2007 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, tak jsem se vratila z ultrazvuku, původně jsem ho plánovala až na pondělí, ale dnes se mi to hodilo líp. Dneska holky stávkovaly, ukázaly mi všeho všudy jednu nohu, jinak byly takové nějaké celé propletené, že byla dr. ráda, že jim vůbec našla hlavičky, aby je přeměřila. No tedy, jako profík tam toho našla víc, ale když mi říkala co je co, tak jsem to stejně vůbec neviděla a přitom minule bylo všechno vidět úžasně. Taky jsem se jí tam samozřejmě po dvou minutách začala zase klátit, takže jsem zbytek ultrazvuku proležela na boku, což jí asi taky moc nepomohlo. Sice už nehrozilo bezvědomí, ale hučelo mi v hlavě, jako kdyby mi tam nainstalovali větrák. :grinning: Možná to bylo tím, když jsem slyšela ty váhy: Tak Áčko má 1400 a Béčko 1800 gramů!!! :astonished: Takže já už se tahám se víc než 4 kilama čisté váhy. :grinning: :grinning: Zdá se mi to dost velký rozdíl, ale říkala, že se nemusím obávat, že by teď měli mít tak v průměru 1500 gramů, tzn. že menší nejsou, což je dobře a jedna je holt o chloupek větší. Ale protože jsou dvojvaječná, tak je jsou to holt individuality. :wink: Tak snad se ten rozdíl nebude zvětšovat, možná že to měření taky není úplně nejpřesnější a v 36tt bych měla ještě jednou na utz.
19. říj 2007 v 16:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak holčiny mám to z první ruky. Kája, kámoška od Noninky má kluka Ondráška 3,75kg a 52CM, přenášela snad 14 dnů a byla na vyvolávání.
Snad se holky nebudou zlobit, že to píšu jako první :grinning:
19. říj 2007 v 16:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no to je super!!!! tak to máš jako já,teda to moje mělo 1800g v pondělí tak asi teď do těch dvou kil má ,ale to je super...to jsem myslela že budou mít míň než když je jedno.no to buď teda v pohodě,určitě i kdyžse narodí dřív tak to zvládnou výbeorně s takovou váhou.hele,každý může vážit jinak,ale důležitý je aby se jako stejně vyvýjeli,aby třeba jedno nerostlo normálně a druhý nerostlo málo nebo nerostlo vůbec.aby přibíraly tak nějak přiměřeně a byl vidět ten vývoj na obou.jinak znám spoustu zdravých dvojčat a každý je jiný postavou.jo a taky výhoda ... každá bude mít jinou velikost a nebudeš muset kupovat stejný číslo...
no ale váha tedy dost dobrá..... to musím říct tý kámošce co taky čeká dvojčata....
19. říj 2007 v 16:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek