• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
Jo a bylo to někaj v 15.15hod přirozeně, měla ultimátum do neděle, jinak by šla na císaře. :grinning:
Takže gratulujuuuuuu moc a moc, ať se oběma daří.
:wink:
19. říj 2007 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
taky gratulace Kájince, ať se jim daří!
19. říj 2007 v 16:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
chudák holka ...byl velkej skoro jako peťa,vo pár deka menší...no tak porodům zdar!
19. říj 2007 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
antony: to mi teda řekni jak oni je od sebe poznají který je áčko a ktrý béčko...jasný,áčko je menší ale co kdyxž jsou na váhu zhruba stejně.to už se nepohybujou z místa na místo?už jsou jako každý na svým místě a "nekolujou"?
19. říj 2007 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
velikost v tomhle případě nerozhoduje, Áčko je vždycky to, které leží níž, tzn. blíž porodním cestám a přijde tudíž na svět jako první. :wink:
Naposledy sice holky ležely inteligentně, jedna hlavou dolů, jedna nahoru, ale dneska si jedna leží úplně napříč a druhá taky nějak divně, takže mají hlavičky na stejné straně. :dizzy_face:
19. říj 2007 v 18:22  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no právě jsem si říkala jak je od sebe poznají.máš taky takový už ty poslíčky?asi jsem natvrdlá ale od peťe si to prostě nepamatuju.dneska a i včera mi tak ztvrdlo břicho a to docela brutálně a i to bolelo.šla jsem pomalinku si lehnout a trvalo to asi snad 3-4 min než to přešlo.takový jiný tvrdnutí břicha.zdá se mi to na poslíčky brzo no ale možná jo.
19. říj 2007 v 18:26  • Odpověz  • To se mi líbí
co pořád strašíte s tvrdnutím břicha a posllíčkama???? Já nic nepoznám :frowning2: :frowning2: . Jen citím jak si tam malej lebedí a převaluje se a dělá boule, ale jinak nic. Dr. mi dal magnézko na tvrdnutí, prý "tvrdne vám břicho" a já na to, ne, a on ale jo, dám vám magnézium. Tak mi asi tvrdne :grinning: :grinning: :grinning: . Nebudu se s ním hádat ne? :angry:
Já jdu v pondělí k Dr. svědění je pryč tak mu asi ani nebudu říkat, že jsem brala ten MIC.. coto bylo. Jen zas zkusím zažebrat o ten UTZ, pořád říká v 34. ale to já už skoro budu, tak už by mi mohl napsat papír, tak počítám že ten další týden už bych snad mohla. Jsem strašně zvědavá kolik mimouš váží. Naposled jsem byla v 21týdnu.
19. říj 2007 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no právě že to tvrdnutí bylo takový divný,silný a nepříjemný.nemohla jsem jít jen pomalinku,bydlíme v patře dole je jen kuchyň tak mež jsem se doškrabala na postel dali mi ty schody zabrat.no zase se začnu velice dopovat magnesiem.
včera mi paní volala že mi přišla kojící podprsenka co jsem si objednala takl se na ten zázrak chci zítra podívat,musím do města aspoň pro chleba tak se tam stavím.
lencit:to už na toho tvýho dr zařvi ať ti ten UTZ napíše... já mám snad osumdesátej v pořadí...se mám co...a stejně už půjdeš na mateřskou ,ne?
19. říj 2007 v 19:23  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jo a taky jsem se už rozhodla že příští tejden v sobotu koupím ten kočárek.teď jsem doma že jsem nemopcná,ale pak už ho asi vezmu,kdyby si chtělo pořád dělat špatně...akorát do toho praní se mi moc nechce,nemám to kde sušit leda po radiátorech a pak jsou všude vytlačený žebra...Peťa ten se uměl narodit,bylo krásně a prádlo jsem měla na dvoře na šňůře.Narodil se 24.4.2000 ve 22,21h.to jsou čísla co? a ještě ten den bylo velikonoční pondělí...
19. říj 2007 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo asi už dostanu papír na mateřskou. Zjistila jsem že budu mít asi stejnou almužnu jako nemocenskou, jsem zvědavá jak to budeme zvládat.
ANTONY: našla jsem video císařskýho řezu ČTYŘČAT!!!!! Tahali je jak králíky z klobouku. :astonished: Kdo chcete kouknout je to tady http://porod-foto.wz.cz/porod-na-videu-ukazka-porod-zive.htm
byli to fakt cvrčci myslím že říkal holka, kluk, kluk a holka oproti těm co se rodí normální váha.
Kamča: no jo je to o tom, že starej Růža nemá svůj utz a posílá mě do nem. a má jen 4 na celý těhotenství jak je podle norem.
19. říj 2007 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
To já už mám vypráno... všechno nažehlíno a naskládáno v komodě. Věci co budu potřebovat do porodky a tak na první týden jsem máchala v Batole, ostatní mám v sensitive Persilu, kdyžtak to pak ještě přemáchnu taky v Batole, ale snad nebude potřeba. Kabelu mám skoro zbalenou, jednu pro mě a jednu pro malýho co tam pak donese taťka. :wink:
19. říj 2007 v 19:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky nevíte jak je to s dovolenou co ještě mám? mám tam snad 20 dnů. Doufám že mi to proplatí, měli by ne? Mamka mi teď poslala tohle: mateřská a dovolená
pokud odpracuješ 60 dní v roce 2008 - kamž se počítá i mateřská dovolená, tak máš nárok na celou, mně končí MD 10.5.2008 , takže to oddělám. Ty určo taky, takže mi proplatí 25 dní...celých, což je bezva.
Ještě, že jsem se o to zajímala...účetní to taky nevěděly
k budeš posílat papír tak tam dopsat že žádáš o čerpání dovolené i za rok 2008. ....
19. říj 2007 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Lencit: já jsem taky počítala s tím, že mi dovču proplatí, ale účetní mě vyvedla z míry, prý to tak bylo, ale už to ze zákona nejde, dovču si holt musím po mateřské vybrat, ale neproplatí mi ji. :unamused:
Já se tedy s prominutím na ty porody dívat nebudu. Sice už jsem něco viděla a byli to zrovna takový "uklidňující", tak se nebudu zbytečně strašit. Už jsem si přečetla své a závěr je takový, že zkrátka někomu se podaří dobrý porod přirozený, spinálem nebo v celkové anestezii a někdo si stěžuje. Zkrátka, jak to komu sedne. Já jsem jen zvědavá, jak budou holky kolem toho 38. týdne umístěny. Když jsem teda dneska koukala, jak jsou tam zkroucený a ještě k tomu napříč, tak se ptám, proč to dělají, že si tak blbě hledají??? :grinning:
19. říj 2007 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a prát budu příští týden, mamča má dovču, tak se na to vrhneme. Jenže to vychází na úterý, takže cvičeníčko asi nebude a v pátek je manža doma, takže taky nic. No neva, nedá se nic dělat.
Kamčo: Já teď (ťuk ťuk) nemám potíže ani s tvrdnutím bříška ani s ničím jiným (sem tam nějaký ten pocit v podbřišku, ale nic tragického). Pro jistotu mám magnézko pořád s sebou v kabelce a když cítím, že se něco blíží, tak si ho dám. Ale tvrdnutí jinak není nic nebezpečného, pokud není časté nebo pokud není až příliš silné. Já být tebou, tak to pro jistotu nechám zkontrolovat, kdyby to bylo pořád takhle silné.
19. říj 2007 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Katko, krček mě trápí jeden, mám to asi z rovnátek, dřív tam nebylo nic, bolí to občas slušně, ten zub je stašně citlivý vyloženě u dásně, už jsem si v lékárně koupila Parodontax zubní pastu, je slaná, hnusná, ale snad bude líp. K zubařovi se zatím nechystám, snad v tom není kaz. Ale vidět nic není...

Leni, tvdrnutí břicha jsem nepoznala za celé těhotenství, já ho nepoznala ani při kontrakcích na sále, takže je to hodně individuální. Poslíčky sjem neměla vůbec, až noc před porodem.

Švagrová je ve špitále, termín měla včera, dnes šla na kontrolu a má vysoký cukr, takže si ji tam rovnou nechali a budou vyvolávat, miminku se to nelíbí (ale nevím, že by na to trpěla dřív, těžko říct), tažkže snadse to rozjede, at netrpí 2-3 dny vbolestech a pak stejně není císař. Ale to by ji nenechali tak dlouho, pokud je nějaký zádrhel, navíc jí je 37....
19. říj 2007 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
antony: máš k těm porodům na videu správný postoj.ikdyž se třeba někdo rád mrkne.žádnej porod není od podívání hezkej,někdo skuhrá jak byly velký bolesti a od někoho neuslyšíš jak mu bylo blbě.až pak máš toho "smrkoňa" v náručí je ti to stejně jedno.a jak už jsem psala moc ráda na to vzpomínám.až to na každou přijde bude mít pocit že to nevydrží,bude to nekonečný a moc nebude vnímat co se kolem ní děje.já si toho fakt moc nepamatuju,jen kdy přišel manža a že tam se mnou byl a dával mi napít,pak až na konci mě povzbuzovala a"tlačil" se mnou.ale mám fakt mezi těma bolestma mezery.jinak je lepší se smířit s porodem v tom smyslu,že když to šlo tam musí to jít i ven a je to jen na mamině jak to zvládne,nikdo jí nepomůže.

možná v tvém případě,jestli ovšem budeš rodit císařem,bych asi zvolila být při vědomí.mám v Třinci kamarádku ta rodila jednoho kluka v celkové anestezii a druhýho (protože tam chtěl bejt tatínek s ní) rodila při vědomí a říkala,že sice měla po tom umrtvení takový "divný "nohy,že to nebylo příjemný,ale že byla moc ráda,že to sylšela a viděla.pak taky nebyla tak ospalá a mimo jako po celkové anestezii.že je to dobrý vědět co se okolo tebe děje,hned jí kluka ukázaly a než ji zašily atd tak tam byl tatínek s klukem u ní.

jo a taky znám jednu ze znojma co rodila dvojčata normálně,protže to byl takovej fofr,že to jedno už bylo v porodních cestách a na císař bylo pozd+ě.a taky to zvládla.
jak už jsem psala minule nonince,hlavně se nebát a zbytečně se nenrvovat hrůzostrašnejma skazkama,ideální si nacvičit dýchání a správný tlačení.zbytek už přijde sám....

jinak jsem byla vyzvednout tu objednanou podprdu a nakoupit nějaký opotraviny a měla jsem toho plný zuby.jsem po tom penicilinu jak střelená...podprda je nádherná a sedí super,košíčky mám o číslo větší tak snad mi pak bude.-musím vyhrabat někde tu starou po Peťovi,ta byla taky super,ale kdo ví kde jí je konec....
no tvrdnutí se dneska zatím neukázalo,ale za to se to teda mrská ... hádám že už má 2kg a to jsou teda kopy... včera jsme s peťem nahmataly patičku,no ten byl z toho hotovej...počkejte až budete mít druhé nebo třetí ,jak ti starší sourozenci z toho budou na větvi.dneska mi pomáhal odnést nákupu z auta a včera uchem poslouchal,jestli neuslyší miminovo srdíčko.no sranda...
20. říj 2007 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, k tomu přenášení. Mě poslala MUDr. do porodnice 9. den po termínu s tím, že 10. den se to vyvolává. Při nástupu do nemocnice mi taky doktor řekl, že 10. den by to vyvolali určitě a to malej neměl žádný problémy, monitory byly OK. V den nástupu mi měli dělat zátěžák a druhý den vyvolat určitě, ale rodila se dvojčata a nebyl na zátěžák čas tak mi udělal doktor Hamiltonův hmat s tím, že se to možná rozběhne a porod se rozběhl do dvou hodin. Takže na zátěžák už nedošlo, na klystýr taky ne. No ještě že jsem se oholila doma. Takže jsem přišla asi v 8.30 na přijem, okolo 10. začaly kontrakce a 15.15 byl Tomášek venku.

Jinak s tou dovolenou jsem to měla takto. Od začátku října 2006 jsem byla na neschopence, mateřská mi začínala 14. ledna 2007. O dovolenou jsem si žádala až po uplynutí mateřské. Ta mateřská se počítá jako výkon povolání, takže jsem jako odpracovala dostv roce 2007 abych měla nárok na celou dovolenou za rok 2007, takže jsem v práci požádala o poskytnutí dovolené na zotavenou navazující na mateřskou dovolenou a vybírala jsem zbytek za rok 2006 a celou za rok 2007. Zároveň s tím ale už pobírám rodičovský příspěvek, takže docela dost peněz. Takže dovolenou lze vybrat, dostanete za ni peníze a nekrátí se vám tím nijak rodičovské příspěvky. Mělo by to tak být. Psala jsem do internetové poradny, myslín aperio se jsenuje a tam mi to tak napsali. Dala jsem to účetní, ať to ověří, prptože taky moc nevěděli.

A Káje gratuluju!!!!!
21. říj 2007 v 08:12  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
pho: holila si se něčím extra nebo normální pěnou a strojkem?jde to i opllkou?myslím jako jestli seč to smíé na tyhle partie dát,jestli to moc nedráždí pokožku...
21. říj 2007 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Kamčo: ty jsi ještě s tím holením nezačla?? :grinning: :grinning: :grinning: prostě vem strojek a jeď!! poprvé to stejně nebude nic moc i kdyby ses namazala bůh ví čím jemným a spolehlivým. Pak se namázni dětským olejíčkem a tak za týden znova, to už bude o sto pro lepší. :sunglasses:
21. říj 2007 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
no teda!! já jsem 33týden??? :confounded:
21. říj 2007 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
se ti to přehouplo,co??...no utíká to ,za chvilu budeme v termínu.
21. říj 2007 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky berušky,léčitelka v Brně mi doporučila masáže na srovnání pánve,tak jsem do toho šla. aLE MÁM TO TED 2STŘEDY PO SOBĚ,TAKŽE ZE SRAZÍKU SE OMLOUVÁM,AČ MĚ TO MRZÍ,A VĚŘÍM,ŽE TO SNAD JEŠTĚ DO VÁNOC VYJDE.
Pa pa Milus.
21. říj 2007 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Kamila: normálním strojkem a pěnou. Taky jsem začala dřív, abych si zvykla. Ta Opilca nevím, jestli se může.
22. říj 2007 v 05:52  • Odpověz  • To se mi líbí
čau holčiny, tak jsem byla u DR. byla jsem objednaná na 9.30 a stejnak jsem čekala půl hodiny, takovej nával jsem tam nezažila. Vylezla jsem až v 11.00 hrůůza. Sestra dělala milion věcí naráz a dost nestíhala. Dr. mě prohlídl, poslechl srdíčko a vše v poho. Vzali krev, tlak 100 na 60. Jo a příští týden můžu konečně jít na UTZ!!!! Huráááá!!! Dali mi už papír na jména a seznam co do porodky. Mateřskou mi napíše od 7.11.. Teď mě objednala už po 14 dnech. :slight_smile:
22. říj 2007 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no vidíš,tak se na utz pořádně zeptej na všechno co tě zajímá,možná bude do porodu poslední.no ten papír na jména počítám že už bych taky měla dostat jak tam půjdu.akorát tě lituju že budeš jezdit na monitor do nové nemocnice jestli ho teda nemá...já jsem taky jezdila třeba ráno a odpoledne,tak to bylo taky na draka.
s tím holením jsem hrozná,ale už to neřeším.oholím se normálně pěnou a možná i tu opliku vyzkouším ,nebudou po ní tak zarůstat chloupky.
jinak jsem už dneska koupila první vánoční dárky...jsem dobrá co?za dva měsíce je to tady ...
pho: jak si psala o tom porodu,i jsem ti záviděla.tu rychlost s jakou ti to šlo.
22. říj 2007 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Růža monitor samozřejmě nemá, tak mě čeká ten špitál. Jestli budu muset chodit i odpoledne tak to bude sranda, manža odjíždí v 17.00 PO a UT do práce tak to se projdu. To určitě nebudu přenášet co? :grinning:
Dneska jsem se u něj taky nasmála, prohlídl mě a já hurá dolů a on, ještě ležte, poslechnu si srdíčko, tak čekám kdy dotáhne nějakou mašinu nebo aspoň stetoskop a on vzal takovej trychtýř, snad i hliníkovej úplná starožitnost, dal mi to na břicho a na druhou stranu svoje ucho. Tak jsem se zeptala jestli přes to něco slyší, začal se smát, že krásně srdíčko, prý buší jak zvon. :sunglasses:
Na to holení vleť a hotovo, pak jen zkus nosit jen bavlnu a snažit se nezpotit, abyto tak nešťípalo, nejlepší je to oholit na noc a spát "jen tak". :wink: Třeba tě manža pochválí a budeš holit nadosmrti :grinning: :grinning: :grinning: Břitvě zdar.
22. říj 2007 v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Teď mě tak napadlo, asi jsi měla začít před těhu, nevím jak si tam hodláš dosáhnout natož si tam dohlídnout. :grinning: :grinning: :grinning: Já už jedu poslepu, ale poprvé bych si asi netroufla, možná tak ze zrcátkem. :wink: Nebo pak už zbývá ten manža. :sunglasses:
22. říj 2007 v 17:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Já byla na monitoru min. čtvrtek a teď ve čtvrtek jdu zase. Takže 2x, říkali mi, že je to v pořádku. A ten můj "úžasnej" doktor ani srdíčko neposlouchal. Jen mi řekl, abych už to magnezium nebrala. Jinak opět nic. Taky už jsem připravená na porod s tím holením :slight_smile: . Musel to udělat manžílek, jaksi si tam nevidím :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A stačí obyčejná žiletka (nejlépe klasická nejlevnější žlutá-ostatní mi nevyhovují) a pěna. A ani mi doktor nedal co bych si měla vzít do nemocnice. Jen se mi zeptal, jestli mám nachystanou kabelu a to bylo vše. Už se nám to blíží :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . A taky jak na potvoru začíná být pěkná zima :cry: . Koupila jsem si Lactacyd emulze, nepoužíváte ji někdo?
22. říj 2007 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: Švagrová v sobotu porodila Leničku, 2,80 kg a 48 cm. :slight_smile:
22. říj 2007 ve 20:09  • Odpověz  • To se mi líbí
eps: že švagrové moc gratulujeme.
Kamča: tak jsem to teď zkoušela a jsem na 100% přesvědčená, že si TAM neuvidíš a tím pádem se ani neoholíš. Já už si tam taky totiž nevidím a se zrcátkem to taky moc nejde, přece jen potřebuješ obě ruce. Já teda jela poslepu. Jestli máš větší břicho než já jak říkáš a ještě níž tak nemáš šanci. :grinning: :grinning: :grinning: Takže připrav manžela. :angry:
22. říj 2007 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek