• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
Kačko, nás pustili v neděli, v pondělí jsme museli do špitálu na očkování TBC a rovnou jsme volali doktorovi, jestli můžem dojet, ať je to při jedné cestě...ale myslím max. do týdne co tě pustí.

Holky, jaký byl sraz???! Kolik vás bylo? Máte fotky? Myměli návštěvu, bylo to fajn, Malda už bývá odpoledne protivná, vůbec, když jsme nestihli jít ven (spala, a pak už přišli), jen dopoledne do obchodu. Zítra nás čeká kontrola kyčlí, snad jsou v pořádku, a po obědě znova do ZN na 3-měsíční kontrolu, zapomněla jsem tam zavolat, půjdem na píchanec...

Tak honem sprchu a spát, ať jsem fit...DOBROU!

Jo, Kamčo, si dobrá, když si pamatujš, kdo tě rodil! Já kdybych to neměla napsaný, tak fakt nevím, bylo jich tam nějak moc :sweat_smile:
24. říj 2007 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak bylo na srazíku???

Jsem se nedostavila, protože středa byla pro mě dlouhý pracovní den - do půl paté a ještě jak mám tu šílenou rýmu, tak nemám moc náladu někde trajdat... mimo to, že bych vás mohla nakazit...

Ode dneška jsem už doma na neschopence... a jsem ráda... odpočívám a odpočívám...

Katka
25. říj 2007 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
eps:sraz byl dobrej,byli jsme tam s Maceškou a to patro jsme zaplinily.Pokecaly jsme a byla sranda.Fotky tam dá Lencit,ona fotila.
No právě že si pamatuju z celýho porodu jen tu asistentku,jinak teda mám okno jako blázen,ale ona byla hodná a pořád mě chodila kontrolovat.Nemohla jsem se dočkat kdy řekne že už je to dost otevřený a jdem na to...Jinak mě rodila doktorka taky moc hodná,znala jsem ju ,ale už tady ve zn dlouho není.
Teďka doufám,že tam bude někdo taky takovej v pohodě...

jinak jsem dneska koupila podložku na přebalování na ten stů,včera vytáhla ze sklepa vaničku a už snad mě čeká jen kočár a praní.vanička byla ve sklepě zaramovaná,tak jsem měla strach ,aby nebyla prasklá.¨

maxkatka: a napsala ti dr vycházky?Říkala mi účetní,že teď chodí trochu víc kontroly zes sociálky,jako jestli se ta nemocenská dodržuje.No možná na těhotný víc kašlou než na osotaní.
25. říj 2007 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak já už mám vypsanej papír na mateřskou - nástup 12.11. :astonished: To to teda uteklo. A taky jsem byla varována, že teď můžu očekávat cokoli, tak nemám váhat a valit do porodky. Ale prohlídka jinak ukázala, že je všechno o.k. Při téhle pozici malejch, ale přirozený porod nepřichází v úvahu. Ony se tam sice ještě pomelou, ale myslím že už je rozhodnuto. Tak mi držte pěsti, ať to vydržím, až do toho 38tt. Dneska musím ještě dnes navštívit lékárnu a dokoupit nějaký ty základní potřeby, ať to nenechávám na manžovi. Jinak mám teď úplnej svátek, včera byl doma, dneska přijede a zítra a celej víkend. To je tédy něco. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. říj 2007 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
cccc..... to se teda někdo má.já mám jít k dr až 19.11.když nebudu nic potřebovat a to mi říkala,že ten papír taky dostanu .To by mi vyšlo jako 6tt před porodem,ale možná tam vlezu dřív.No uvidíme.
Prosím tě to tvoje těhu je stejně ukázkový.....Celkem (zatím) bez problémů,tak myslím,že to dotáhneš stejně do toho 38tt.No najednu stranu bych ani s normálním porodem nepočítala,ono je to v každým případě riziko rodit dvojčata normálně.Nikdy nevíš....Ale císařa taky přežiješ ,neboj,porod povede dr tak to dobře dopadne.On ten přirozenej ´porod si může dělat co chce.
25. říj 2007 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem nechala v lékárně skoro šest stovek :astonished: :astonished: A to jsem nakoupila jen podle vašeho seznámku. Nejdražší byl ten bepanthen, ale to jsem koupila to velký balení - přeci jen budeme natírat dvě prdelky. :grinning: A pak snad bude stačit nějaká levnější kalciovka.
25. říj 2007 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vycházky mám taky ukázkový.... od 9 do 12 a od 13 do 17... což je super... ale stejně se mi nikde nebude chtít trajdat... chci hlavně odpočívat a trošičku poklidit, protože v posledních 6ti týdnech jsem to nezvládla a ony dvě kočky v bytě dokážou udělat pěknou paseku... chlupy jsou naprosto všude... :frowning2:
25. říj 2007 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no ten bepanthen je sice drahej ,ale malý balení se nevylatí.Já jsem taky koupila tu 200ml asi za 230? nebo kolik ,radši nevím....zítra jdu do lékárny taky pro zbytek,aby mě humor nepřešel,že ...tím bepanthenem budu mazat asi jen prsa,no uvidíme kdyby nebyl tak drahej.ono se toho vymaže moooře...ale tak kalciovka taky není šopatnej nápad a myslím,že v podstatě účinek stejnej.a ještě koupím čerstvej sypanej heřmánek abych doma měla ve "forotě" občas když byl peťa moc opruzenej jsem ho v tom koupala nebo otírala.ten se taky moc hodí.
25. říj 2007 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
maxkatka: pozor u koček na kočičí nemoci ,jsou pro těhule nebezpečný...
jo dneska jak jsem byla kupovat tu přebalovací podložku tak jsem držela v ruce dudlíky,krásný ... ale jsem asi krkavčí matka a vrátila jsem je do regálu...nic ,žádnej dudel.Peťa ho taky neměl a ani ho nechtěl. a je to.

antony: máš třeba koupený lehvičky ? třeba na mlíko,nevím jestli mám aspon jednu vzít kdyby náhodou to k=ojení selhalo,jen tak pro potřebu...ale kojit mi asi půjde dobře ,už teď mi teče "mlíko"takže se tělo asi připravuje správně.
jo ta moje kamoška dvojčatová chudák nakonec skončila ve starý nemocnici na kožním!!!!! tady ve znojmě... ta jim brzo zdrhne!byla úplně vyřízená jak to tam vypadá a ten pokoj co jí slibovaly aby byla sama že je těhotná nedostala a je na cimře s dalšíma 5.pacientama,ale to jsou prej nemoci.... No vyřízená ,to si ztěží odpočne a bude v pohodě,měli ji už teda dát do nový nemocnice na ženský nebo do toho brna.No myslím,že jí to moc nepřidalo.
25. říj 2007 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, to bych se teda nedivila. Já bych zdrhla, už jen ze strachu, abych něco ještě nedostala. U ní by bylo lepší, kdyby jí zjistili, co jí to dělá a mohla být v klidu doma. Svědit jí to bude i v tý nemocnici, tak proč ještě trpět v takovým prostředí.
maxkatka: nechci tě strašit, ale kamča má pravdu, a navíc naši známí měli doma kočky a paní měla obě první děti postižené, než poslechla, dala kočky pryč a třetí dítě bylo v pořádku. Není to o tom, jestli je ta kočka čistotná nebo ne, o tom to není. Kočička na pohled domácí vypiplaná může taky přenášet toxoplazmozu. Já vím, že se to lehce řekne, ale musíš si to posoudit sama. Obvykle je tady pesimista kamča, ale já bych z toho měla strach. :frowning2:
25. říj 2007 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no chodím k učitelce na angličtinu a její dcera má 9 měs holčičku,když byla nam kolejích měla kočku a doslova ji milovala.ale jak byla těhu dala ji k mamince ,nechtěla ji dát do útulku.sice se s ní těžko loučila přece ji měla ráda,ale je to fakt nebezpečný.ikdyž bude kdovíjak čistotná může roznášet nemoci jako je toxoplazmoza nebo ještě jedna hergot... nevím teď.my jsme taky měli kdysi doma kočku ale na dvoře a když jsem čekala peťu strach mi nedovolil ji pohladit.pak chcípla...
ta kamoška je tam právě na aspoň utlumení těch příznaků a celkově aby se ta pokožka sklidnila jinak doma si taky neporadí.no je to na draka...oni dr sami neví co jí na to dá co zabere a co zase ty kluci ,aby je moc nedopovaly lékama.ale nejhorší je ta psychika,že ... psala,že je to na zbláznění už první den.stejně nemáš soukromí , 6 lidí na pokoji to je hrůza.ale hrozí ten předčasnej porod tak bude muset zatnout zuby...
25. říj 2007 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no taky pořád přemejšlím nad tím mím kočárem,jestli mám koupit podvozek trojkolku ,má i normální rukojeť nebo koupit to stejný s podvozkem golfové hole,tam je rukojeť jako u golfáče.mám strach že se bude s těma malejma kolečkama s podvozkem golfáč špatně jezdit,že hlavně v zimě to bude nepohodlný.ale zase ten podvozek trojkolka je za 17 a golfáč za 11 tis.takže co...to je dilema ,nejvíc se mi líbí ta nižší cena ....cha cha jsem mazaná co?
25. říj 2007 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je dilema, to chápu, já jsem ráda, že jsme našli kočár za zlatou střední cestu se vším všudy. Přeci jen 16 tisíc není na dvojčatovskej moc, ale dá se koupit i za 9 tisíc - tomu jsem ale moc nevěřila (a hlavně jsem ho ani nenazvedla prázdný, natož s mimčama, bych chtěla vidět ty kulturistky, co si ho koupí). :grinning:
25. říj 2007 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
a samozřejmě se dá koupit i za 27 tisíc - ten je sice vymakanej, ale vzhledem k tomu, že za rok a půl se ani tak nedá uvézt a každá mamina jde do lehkých golfek, tak bych si ho za tu cenu nepořídila.
25. říj 2007 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím, jestli jste ještě nehlasovaly, dejte hlas Nelušce (číslo 6)

http://www.babyportal.cz/soutez :dizzy_face:
25. říj 2007 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no nevím,oni ty děti jsou všechny super... zdržuju se hlasování...

no říkám si že právě to je ranec za kočárek,ale je kompletní výbava se vším všudy.když jsem to všechno u peťe koupila zvlášť tak mě to vyšlo na víc peněz.ale pravda je že třeba bude zima mizerná a ikdyby bylo pár dní sníh tak to přežiju.no musím ho v prodejně pořádně projet a vyzkoušet.mrzelo by mě kdybych kvůli ceně koupila blbě.
25. říj 2007 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamčo, děti tam jsou všechny krásný, tady spíš jde o podporu koníkovské Nelušky! :grinning: Ale ty tu nejsi dlouho :wink: ,její máme rodila pomalu online, skoro všechny ji tu známe, je to moc fajn baba...Takže podporujem obě...

A ještě, pozor na heřmánek! Je to alergen jak prase :angry: ! Teď se od něj opravdu ustupuje, věřím, že může pomoct, na zklidnění a tak, ale naopak vyvolat alergii. Je to děsný, pořád na vše dávat pozor, jestli jo nebo ne...

Katko, kočky šupem pryč!!!
25. říj 2007 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko: k těm kočkám. Taky máme doma 2 kočky, doma vypiplané, čisťounké, očkované, odčervené. Ptala jsem se v těhotenství veterináře na případný přenos nemocí. Říkal, že je to zbytečný humbuk v časopisech atd. Teď si už nepamatuju přesně jak to říkal, ale prý toxoplazmózu přenášejí hlavně koťata jen asi 8 týdnů to vylučujou ve stolici a pak už ne. Takže pokud máš kočky doma a jsou už větší nemají se kde nakazit pokud nežerou syrové maso a pokud by toxoplazmozu měli jako koťata a tys ji prodělala už tehdy, třeba i skrytě, tak se taky nemáš čeho bát. Je to nebezpečné jen pokud se nakazíš jako těhule. Hlavně se musí pravidelně odčervovat a očkovat. U nás jsou největší problém chlupy. Takže musím přiznat, že teď, jak malý začal lézt jsme z koček udělali s těžkým srdcem venkovní - máme zahradu.Naši mají doma taky kocoura a ten je dost agresivní, tak toho bysme doma mít nemohli. Chce to zvážit. Spousta lidí má doma psa a mimino a nemyslím,že by pes, který chodí po venku byl oněco čistější a zdravější než domácí kočka.
26. říj 2007 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak jsem si na jednu stranu myslela, že spustím debatu o kočkách, když napíšu, že je mám.... Jsou to mé zlatíčka, které jsem si pořídila místo dětí, které partner v té době ještě nechtěl, takže bych je pryč nedala ani za nic. Děkuji PHO, že se mě zastala. Ten, kdo o kočkách nic neví, tak má asi strach, ale je to panika vyvolaná z ničeho. Pokud se o kočku staráte, tak jak máte tj. očkování a odčervení, tak kočka není menší nebo větší nebezpečí než pes pro lidi.

Možná tu jednu nemoc myslíte toxokaróza o které se také dost často mluví, tak to se rozumí napadení oblými červy škrkavkami a častěji než kočky tím bývají napadeni psi, ale psí formou Toxocara canis a co se týče toxoplazmózy, tak věřte, že větší pravděpodobnost, že dostanete toxoplazmózu je, že sníte špatně upravené králičí maso, než že to chytnete od kočky!!! I když je kočka toxoplazmózou nakažena, ale vy nepozřete její exkrementy, tak se nenakazíte!!! Ovšem můžete se od kočky nakazit tím, že třeba sníte jahodu vedle které se kočka vyprázdnila a vy si toho ani nevšimnete!!!

kdyby to někoho zajímalo, tak tady je to obsáhleji napsané...:
http://www.kocky-online.cz/clanky/toxokaroza-neni-toxoplazmoza
a tady je ještě jeden pěkný článek o toxoplazmóze...
http://www.kocky-online.cz/jportal/articles.phtml?op=read&id=37

A argument, že když měla doma kočku, tak se ji narodilo postižený dítě a když ji dala pryč, tak se ji narodilo zdravé dítě, je dost zcestný... Na co by to sváděla, kdyby se i to druhé dítě narodilo nemocné? Na to, že ta kočka doma byla???

Za další, protože jsem už kdysi dávno toxoplazmózu měla, tak i kdyby, je to stejně jedno a moje sestra je ukázkový případ, kdy i při těžké, právě vrcholící toxoplazmóze, může mít krásné zdravé děti!!!!

Přiznávám, že největší problém budou chlupy, ale to se dá řešit daleko častějším vysáváním a česáním koček.

Takže koček se nevzdám a jestli bych měla mít postižené dítě, tak to není tím, že mám doma kočky, ale buď dané geneticky a nebo životním prostředím a to platí pro všechny.
26. říj 2007 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jsem tu nová, sice snažilka a ne ze Znojma, ale chtěla bych se vyjádřit k tématu koček...

Nemusíte se koček v těhotenství vůbec bát, pokud dodržujete hygienu. Navíc kočka je sice uvedená jako hostitel toxoplazmozy, ale tuto nemoc má velice zřídka a infekční je asi jenom 2 týdny za celý svůj život. Bytové kočky, pokud nejsou krmeny syrovým nepřemraženým masem, nemají k toxoplazmoze ani jak přijít.
Navíc se toxoplazmoza na člověka může přenést pouze ze 4 dny a více staré stolice. Takže když se kočičí záchůdek vyklízí pravidelně, tak ani toto nehrozí. Navíc tahle práce může připadnout na partnera. Ještě k tomu by muselo dojít k tomu, aby se toxo dostala do trávicího traktu. To by se muselo stát opravdu jen někomu, kdo si ani neumí po takovéhle činnosti umýt ruce.
Mnohem spíše toxoplazmozu můžete dostat, když ochutnáváte třeba syrové maso (hlavně králičí, hovězí) (kočka je jako přenašeč toxoplazmozy označováno nejčastěji proto, že loví myši, které přenášejí toxo v mase) nebo jíte špatně omytou zeleninu.
Toxokaroza je jiné označení pro začervení škrkavkami. Opět to většinou nehrozí pro bytové kočky. A když už se to stane, stačí jedno odčervení od veterináře a vše je zas bezpečné...
Tak snad jsem trochu rozptýlila váš strach, co se koček týče... :wink:
26. říj 2007 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
vítáme novou snažilku.....

jinak o těch kočkách a hafanech.kdybych si měla vybrat psa nebo kočku asi bych nevybrala,oba dva můžou bejt kamarádi na celý život.možná radši psa,no ale nevím.ale vím určitě že by u nás doma nebyl.byl by na dvorku a na zahradě a protože máme dvorek malej a zahradu žádnou takl nemáme ani mazlíčka.neměl by výběh a ani tady naní moc prostoru na proběhnutí,ikdyž mě to už tolikrát lákalo si něco pořídit...myslím si že takový zvíře by nemělo doma co dělat.JE TO JEN MLŮJ OSOBNÍ NÁZOR.nikdy jsem je doma v bytě neměli a možná proto na to nejsem zvyklá.jednou je to zvíře,je cítit a pak jsou tady ty chlupy,ale když je páníček čistotnej proč ne.ať mají lidi o co zvládnou se postarat.když je ale doma novorozeně měli by se aspon na nějakou domu z bytu "vypakovat".Ale to je taky věc názoru,že...takže domácím miláčkům zdar!!!
jinak jsem byla v lékárně pro tu fialovou vodu a tak co jsme psaly a ten vejlet mě stál 400,-.To jde,že ....to už jsem ale utratrila minulej tejde 500,- za porvní polovinu s kosmetikou...
jinak se to teda dneska hejbe že mě to málem vyskočilo z břicha.ty pohyby jsou teda veliký až kolikrát zabolí...akle co má říkat antony se dvěma ,že...
26. říj 2007 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tentokrát poslední slovíčko ke kočkám, máte holky pravdu, člověk se nakazí byť jen špatně omytou zeleninou. Celý život jsem jedla nejraději zeleninku ze zahrádky, utrhnout a šup do pusiny, ale teď přeci jen teplou vodu a hezky umýt. Takže hlavně si dávat bacha, vždyť i tak dobrá věc jako niva může být nebezpečná. Člověk si říká, mě se to nemůže stát. Jo - tohle jsem si taky říkala, že já dvojčátka taky nikdy nemůžu mít. Člověk míní a Bůh mění. :grinning: :grinning: Tak se na mě nezlobte a každý si tohle téma musí rozmyslet sám, ju? :wink:
Já jsem prostě možná až moc opatrná, třeba od včerejška večera mě bolela hlava jako blázen a já ten prášek si ne a ne vzít, jen kvůli holkám. A když už jsem se probudila počtvrté, jak mě ta kebule bolela, tak do mě zajela půlečka prášku a bylo po bolesti.
A dneska jsem vyzkoušela poprvé podpůrný pás. Inspirovala mě kamča na srazíku. Nevím tedy, jestli ho mám úplně správně nasazený, ale budu to zkoumat. Zádička mě dva poslední dny taky bolely (od té doby, co jsem na srazíku prohlásila, že naštěstí nebolí :grinning: ) a ukázalo se, že je nejlepší to přeci jen rozhýbat a procvičit. Takže, kdo o tom ještě uvažujete, tak se nebojte chodit na to rehabilitační cvičení do nemocnice, myslím, že to není k zahození. I když já jsem teď přestala, s tím mým dalším zakrvácením už jsem jednoduše dostala strach někde moc trajdat, ale v úterý bude promítání s tatínkama (já tedy opět bez), tak tam nemůžu chybět. Jen doufám, že tam nebudu jako jediná těhule bez taťuldy. :angry: :sunglasses: :grinning:
Hezky si užívejte víkendíku. :dizzy_face:
26. říj 2007 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
antony: nebolí tě hlava třeba z toho že málo piješ?já teď v těhu teda doslova chlastám a jakmile se míň napiju,třeba jsem v brně nebo nemám čas tak je mi hůř.monohdy je ta bolest hlavy způsdobená nedoastatkem tekutin.vem si že jsou na tebe teď velký nároky jak vitaminový tak stravovací a taky co? picí... tak se zkus víc "nalejvat",třeba ti to pomůže.sice pak se furt chodí na anclík...
jo a ten pás jsem na začátku těhu v nějaké diskusi na koníkovi pomluvila,že to k ničemu není ste´jně jako z tv známý "kosmodisk",že .... a ža to jsou jen vyhozený love,že by se měli maminy spíš hýbat cvičit a protahovat.jenomže mě pak bolely záda tak že jsem šla k dr a tak mi doporučila nějaký stahovací kalhotky vyskoký nad pupek,dole v podbřišku s nějakou "výztuhou",ale že je to jen pokus,že to pomáhá částzečně a jak komu.kalhotky jsem nesehnala ,ale sehnala ten pás,mám ho na sucej zip tak si ho podle potřeby zalepím.do auta na sezení ho povoluju a jinak při chůzi snesu i víc utaženej.trvalo mi asi dva dny než jsem si zvykla,ale teď už ho natahuju automaticky jak se ráno oblíkám.
musíš si ho nasadit tak by ti dobře seděl ,nikde tě netlačil a byl ti příjemnej.aby si třeba během chůze na něj zapoměla a jako ho necítila.jak tě bude tlačit je to špatně.a můžeš si ho nejen povoli a utáhnout ,ale i dát v podbřišku výš nebo níž,jak ti to bude dělat dobře.možná až tak od bolesti zad nepomáhá ,ale já mám tu zkušenost,že mě nebolí v podbřišku ,necítím tlak jakoby dolů a ten břuch mě jakoby nepřevažuje dopředu,tím právě netrpí tolik ty záda.Víš jaký to břicho mám..... velký a vykulený dopředu,takhle ten pás slouží jako "držák" -říká manža...ale jeslti ho máš půjčenej tak ho určitě zkus pár dní nosit,už se ti nevyplatí ho kupovat.já jsem za něj dala 950,- a asi ho po porodu střelím,nevím.
tak jdu do betle...

jo ,třeba já jím ovoce zásadně nemytý... takový jablko ,když umyješ...fuj.zeleninu teda meju samozřejmě ,ale naše bábi říkavála ´že nevíme z čeho ztloustneme.navíc jsem očkovaná do smrti na obě žloutenky a břišní tyfus mám ještě na rok takže to trochu podceňuju....a nejlepší jsou jahody utřený jen tak do trička....černej humor,že....
26. říj 2007 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím, ke kočkám se vyjadřovat už teda moc nebudu :wink: já osobně je vůbec nemusím, jsem spíš pejskařka. Ale doma beru jen ty co nelínají, protože chlupy fakt nesnesu, naši mají Jorkšíračku a ta je skvělá, postelová samozřejmě, nesmrdí, spíš voní jak mimčo :grinning: . Jorkšíráci jsou vhodní pro alergiky, protože nemají chlupy, ale vlasy jako my, proto nelínají. Musí být ale čistokrevný.

Dneska mám nějak těžké ruce, asi nízkej tlak, tak raději budu jen polehávat. U Dr. mívám tak 100 na 60.

Taky jsem dneska chtěla vyndat králíka z mrazáku na oběd, ale vzpoměla jsem si na vás a raději ho dám našim, nebudu to pokoušet, dostala jsem ho od známých a bůh vi jestli mu něco nebylo, že?!!! :angry:
Holky, taky mají vaši mimouši někdy škytavku?? Ten můj ju měl za poslední týden asi dvakrát, ale chudák málem se uškytal. :grinning: Většinou když já se najím, asi pak moc hltá, že? :slight_smile:
27. říj 2007 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím. Tak ta naše malá škytá fakt hodně, tak 3x denně určitě. Ale aspoň poznám kde má hlavičku. Jinak jdu zase v pondělí na monitor :frowning2: . Naposled mi řekla sestřička, že mi tvrdne břicho, jestli mi to nebolí a já že vůbec nevím že mi tvrdne. A prej kdy mám termín, tak jsem jí ho řekla a prej tak to je dobrý. No už aby to bylo, ach to čekání :cry: . Kočky taky zrovna moc teda nemusím. A hádejte co bude zítra na oběd? Králík na řízky.... Tak se zatím mějte :slight_smile:
27. říj 2007 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kackad: my budeme mít uzený /sice taky nezdravý ale asi lepší než ten neznámej králík/ kyselý zelíčko a knedlik, no to zelí mi snad nic neudělá.
Náš Denča dneska měl hlavu vlevo od pupiku, byla tam boooule a kopal mě vpravo dole do boku, jak jsem tam zatlačila tak hlavička vykoukla ještě víc :grinning: a jak jsem zatlačila na ni, tak mě zas tlačil kožkama do boku. Teď je asi napříč.

No já taky nevěděla že mi tvrdne břicho, aź mi to řekl Dr., ale teď už to myslím poznám, udělá se mi takovej tlak v celým břichu a ztvrdne, ale nijak moc to nevnímám, jen když se na to soustředím. :wink:
27. říj 2007 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko, přiznávám, že o kočkách a případných nemocech vím jen z časáků, takže jsem ráda, že se nakonec ta diskuse rozjela a vím víc... A tím pádem beru zpět co jsme napsala... :fearful:

Škytavka u miminek je běžná, někdo ji má častěji, Madlenka škytala málo... Opravdu se přepijou v bříšku :grinning:

Kačko, jestli chceš nám hned z porodky dát vědět, kdy, jak velká atd atd. holčička se ti narodila, dej mi vědět, poslala bych ti číslo na mobil (přes IP). :wink:

Ještě ke zvířátkům...já jsem byla vždycky trochu divná, já je prostě nemusím... Babička sice mívala psa i kočku, ale... :sweat_smile:
27. říj 2007 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
eps: no to já můžu zvířátka v jakékoliv podobě, samožřejmě živé!! Už se těším až budeme malému kupovat prvního křečka nebo morče. :grinning: :grinning: :grinning:
27. říj 2007 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no to já mám nerjradši kočku na víně a psa na kmíně............................
(doufám,že máte smysl pro černej humor,že....)
jinak jsem včera byla v Olympii a to naposled,protože ty víkendy to je hrůza.na to nemám nervy.pojdedu radši v týdnu,to ještě není takovej masakr.chtěla jsem vzít ten kočárek od chicca,ale zase mi tam paní ukázala čtyřkolku X-LANEDR,taky dost dobrej,hluboká sporťák a autosedačka,taky vypadal dobře.tak mi dalala brouka do hlavy.... když se složí ten podvozek zdá se mi ,že půjde líp do kufru.a i barva byla pěká taková tmavší tyrkysková modrá.no tak zas nevím.u toho chicca je sice ve výbavě fusak ,ale zdá se mi na draka,takovej nic moc.tak zas abych přemejšlela...
28. říj 2007 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek