• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
autor
jo leni,tvůj malej se ještě tak otáčí?neměl by už být hlavičkou dolu?sice jako se nikam nespěcká ,ale přece.já mám mimouša hlavičkou dolů od minulý kontroly a myslím podle pohybů že je tam tak pořád.možná že na cos tlačila byla patička ne´bo bok,zeptej se na utz až půjdeš.no ikdyž u mě těžko říct,pořád se mele jako drak,a zdá se mi že málo spí.pořá cítím nějaký pohyby,až se narodí snad nebude pořád vzhůzu a nebude uječený......
28. říj 2007 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamila: no včera večer se točil celej, byly to pěkný tlaky jak jel po stěnách, teď mám jednu nohu vpravo pod žebrama, občas mi vyjede a udělá bulku, takže teď momentálně je asi hlavou dolů, říkají, že se může točit až do 36. týdne a i pak se někdy stane, že ještě změní polohu. V pátek se určo zeptám kolik váží a kde má hlavu.
Jinak jsem dostala ukázkové bolení v krku, tak mám paralen a prý můžu strepsils a hltám čaj s citronem, dost mě ale pálí jak polknu tak snad to nebude angína, tak mám raději i zábal. Třeba to zaženu, ale asi těžko. :confounded:
28. říj 2007 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím máte někdo zavinovačku do autosedačky?? (nejlíp emitex), a jestli jo tak kde a za kolik jste ji pořídili??
29. říj 2007 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jestli tě čeká angína tak upřímnou soustrast.ta umí pěkně potrápit a hlavně oslabit,což jaksdi před porodem nemůžeš pořebovat,že....mě na takový menší bolení pomáhá obyčejnej stopangin sprej.
jinak je mi dneska děsně šoufl a bolí mě nohy...k dr mám mám jít až 19.11.takže mimino teď neuvidím,ale možná to na něco uhraju...
29. říj 2007 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny. Dneska jsem byla na monitoru v nemocnici, síla, čekala jsem hodinu a půl. Nakonec stejně malá většinu času prospala, takže jsem se musela pořád otáčet aby se vzbudila. Ale je to v pořádku. Ptala jsem se doktorky, jestli mají teď plno, tak prej na porodním sále ano a na šestinedělí normálně. Zrovna tam rodila asi cigánka, sestřička pak nesla zabalený mrňavý hodně snědý mimčo v náručí a pak vezli tu cigánku pryč. No asi to muselo být její. Už aby to bylo za náma, nejlépe abychom byly už doma :slight_smile: . Jinak eps budu ráda za to číslo. Pak vám napíši. Zítra musím ještě k doktorovi. Měla jsem jít už min. týden, ale napsal si na dveře dovolenou dva dny a žádný zástup a dneska je v Miroslavi, tak musím jít zítra. Jsem zvědavá co mi řekne. Kamčo, toho x-landera mám doma, korbičku, sporťák, autosedačku za 12500kč (oranžovej), vyhlídla jsem si ho v obchodě a objednala přes internet. Vyšlo to tak o tři tisíce levnějc. Jinak zavinovačku do autosedačky vůbec nemám, dostala jsem zimní kombinézku, takže bude v tom. Je docela teplá, s kapucí a rukavicema. Je to velikost 56, tak ji mám nachystanou do porodnice.
29. říj 2007 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
innka: já jsem ji objednávala přes internet, za 490 Kč. Ale mají prý fofr, takže bude tak za 2-3 týdny, tak neváhej a objednávej. I když, pokud zajdeš do Bambina, tak ti ji tam objednají a přijde určitě rychleji. (teda, to si myslím, a bude o něco málo dražší) :wink:
29. říj 2007 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda, pardon, ne za 490 ale za 430 Kč, nejlevnější na této adrese:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=4615748&tab=3
29. říj 2007 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já ten flaušovej fusak do autosedačky mám od PHO co nám sem taky píše za super peníz ,ale kdybych ji neměla od ní tak bych ji určitě koupila.moc se to hodí a můžeš v tom vyratzit vlastně i ve velké zimě.Když obleču co mám oveŕal chlupatej jako kombinézu (je vyteplenej),fouknu mimino do tý rychlozavinovačky autosedačkový a zakryju dekou tak se nemusím bát když budu něco potřebovat ve městě ,že mi zmrzne.Jasně když budu veknu dýl,dám mimino s tou rychlozavinovačkou do takový větší chlůupatý deky a do hluboký korbičky do kočárku.podle počasí no...ono se totiž bezvadně dá použít zavinovačka do autosedačky místo fusaku,jestli se nepletu tak ty korbičky nejsou dneska extra veliký a klasickej fusak co mám doma (takovej na sibiř...) se tam těžko vejde.
no tak ty máš x-lander doma.... prosím tě a jakej máš přesně typ,oni tam měli i víc podvozků.právě že o něm dost přemejšlím,ten můj vysněnej chicco se mi fakt zdá vratkej a ten podvozek do auta asi budu víc soukat,asi by se vlezlz,ale ten x-lander ho má skladnější.i na to se musím dívat,moc jezdím...

teda nechci bejt rasista,že ....¨(zrovna já,že....)ale kdyby se mnou nedej bože rodila cigánka,nevím jestli bych jim nezdrhla.samozřejmě záleží jaká by byla,takový ty známý znojemský firmy co mám okoukaný z obchodu bych asi na pokoji nesnesla.Kradli strašně v centru v obchodech a moooc jsme si s nima užily,takže kdyby náhodou mi ji dali jako spolubydlící takje to jasný....jinak mi na pokoji nevadí ani eskymák...
29. říj 2007 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo jinak na tom monitoru si klidně pospi,já jsem tam spávala pravidelně.akorát tam tenkrát mělůi monitor co se mačkalo tlačítko když se mimino hnulo .a když jsem spala tak měli po mačkání...
kackad:jak já ti ten "závěr " závidím,v tobě už může "hrknout" a jedeš...hlavně pak napiš,jak si se měla a jestli pořád se musí každej den mimina po kojení vážit,jestli se musím ráno na dětskou viozitu rozbalit do nahata.to mě tam strašně sra... malej sotva po ranním kojení usnul a pak byla vizita a musely jsme mimina zaser vzbudit a celý svlíknout.no děs .
29. říj 2007 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
http://delfinek.mimishop.cz/detail.php?zbozi=190808
tak toto je ta hrůza co bych chtěla.je i v té= modré ,ale radši tahle barva.
kackad: je to ten tvůj?
29. říj 2007 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jó, to jsou ti, co si vybírají kočárek podle toho, jestli se jim líbí nebo ne. Tak takový luxus jsem si nemohla dovolit. :wink: Ale tenhle se mi moc líbí. Takovej sladkej, malej. :grinning:
Nevím, jestli je to počasím nebo změnou času, ale přiznávám, že dneska jenom jím a spím. :angry:
29. říj 2007 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no ono to celý vyjde na 14 000,- a je u toho sporťák hlubokej ,autosedačka ,pláštěnka na sporták a hlubokej,nánožník,přebalovacíé taška a adapter na přidělání sedačky.takže to zas není taková suma.ta jsi koupila kočárek za 16 000 a bez sedaček ,ne?ono je tohle moc velká výhoda že to sedí na ten podvozek ,takže vyjedeš podle potřeby a nemusíš se tahat se sedačkama v ruce.a já fakt pořád někde courám ať pracovně nebo na "klepy" takže se mi to vyplatí.za malýho tohle nebylo a měla jsem hlubokej kočárejk za 9900,-,pak mu byl záhy malej a koupila jksem sporťák za 9500,- a pak golfáč za 3500,- , pak měla autosedačku košík za 2200,- a autosedačku když byl velkej taky asi za 3500,-.
takže co?nekup to za ty love...
prosím tě,ty s tvou muší váhou můžeš sežrat na co přijdeš... já už jen tak sojový boby....
29. říj 2007 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny, tak zatím zdárně válčím s tím bolením krku. Bolí mě o něco míň a zatím necítím, že by to lezlo někam jinam. Ale počítám, že to ještě není konec. Jak jdu ven, tak se hned šíleně spotím úplně ze mě leje, pak se svleču, ofoukne mě... no krásnej podzim, že. :angry: Zítra na cvičení nejdu, ale na přednášku dojedeme s manžou ANTONY: můžeš klidně sedět mezi náma aby ses nebála :sunglasses: ale myslím, že tam nebudeš jediná bez taťuldy. Snad tam já nebudu za exota, že tam tahám druhou polovičku. :wink: .
Ty starosti s kočárkama vám nezávidím, já mám "ojetej" od známé za 1500,- a na jaro mám svůj co jsem si dovezla ze zahr. Tak to nějak vydržíme. Sedačku mám taky dovezenou, takže mám každej kousek jinej a ne ladící komplet, jak bude mít asi Kamča :wink: . Jak moc budu zabalovat do dek budu řešit až to přijde. Zatím mám jen tak jakousi představu, co všechno budu muset na mimouše oblíct, ale počkám na praxi. :sweat_smile:
29. říj 2007 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych chtěla taky kočárek, na kterej se dá zacvaknout autosedačka, taková vymoženost a já mám smůlu :frowning2: :frowning2:
Zítra na tu přednášku fakt musím, protože dneska je to krizovka. Po dvou koblížcích, které jsem do sebe v pět hodin nasoukala a připadalo mi, že už se ani nenadejchnu, jsem tam teď vecpala ještě tvaroh. No, to fakt není zdravý, takhle se ládovat, když je pohyb nula. Takže zítra to bude snad s tím výletem do nemocnice trochu lepší. Dneska jsem teda taky byla ve Sparu, ale autem a pak jsem dvě hodiny spala, jak mě to udolalo. Tak nevím, jsem tak nemožná pořád nebo jen dneska?
Lencit, teda tu nemoc ti nezávidím. To jsem ráda, že zatím nic (ťuk ťuk). Tak ať se z toho co nejrychleji dostaneš. Jo, a co fotečky ze srazu? Foťák to nerozdýchal, viď? Přiznej to. Nechtěl si nás uložit do paměti, jak se lekl. :grinning:
29. říj 2007 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám x-lander ale se třema kolama. Líbil se mi hlavně jako sporťák. Ale kabelu jsem si dokupovala obyčejnou černou (500kč). Protože než by přišla, tak by to trvalo hodně dlouho. Jinak mám komplet všechno. Myslím že ze stránek www.kocarek.cz Tak se mrkni. Já mám taky strach aby tam se mnou nebyla nějaká cigánka. Fakt je nemusím. Teda rasista nejsem, ale holt je nemusím. A na tom monitoru jsem nespala já, ale malá, tak proto jsem se musela pořád otáčet aby se vzbudila, chuděrka.
29. říj 2007 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to jsem zvědavá, jak mě ty prďoušky na tom monitoru natoší, podle mě totiž chrní 99 procent dne. :sunglasses: :grinning:
29. říj 2007 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotečky ze srazíku jsou u mě v galerce v albu jak byl poslední sraz, nemají popis, ale určítě je poznáte podle rozdílu ve velikosti pupků. :sunglasses:
29. říj 2007 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kriste pane , já tam mám ale prdu...
na ten tvůj jkočárek se podívám.dík
29. říj 2007 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty tvoje fotky mě fakt vždycky vrátí na zem :grinning: :grinning: Už jsem si je stáhla do PC, doufám, že nemáš copyright. :dizzy_face:
29. říj 2007 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
antony: na těchhle ne :grinning: , ale jsou malinké, jestli chceš větší tak mi pošli mejla přes IP.
Jakou prdu, užívej si to, za dva měsíce budeme mít prdu ještě větší, sice ne s pytlem na břiše ale hned s dvouma pod očima. :wink:
29. říj 2007 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eps díky za číslo. Ukládám si je do mobilu :slight_smile:
29. říj 2007 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem jukla na fotky a jsou mooc hezky.Náhodou vám to tam maminám moc sluší,a fakt mě mrzí,že mi to za vámi nevyšlo.Docela se vás tam tentokrát sešlo!A co,měli jste tam i nějaké netěhulky?
Doufám,že se ještě nějaký srazík do vánoc uskuteční,co?
Pa milus
29. říj 2007 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se srazík moc nelíbil. Bylo nás tam šíleně moc, až si na to stěžovala ta paní, co nás obsluhovala (kdo to měl tušit?), ale hlavně jsem s váma vůbec nepokecala, abych nepřeřvávala půl salónku. Jsem ráda, že alespoň vy, co jste seděly u sebe, že jste se bavily.

Našla jsem zkrácenou verzi rodičovského příspěvku:
http://www.mpsv.cz/cs/4101
Takže na rychlejší čerpání stejně nedošáhnu. Ale stejně je tam klasická tříletá rodičovská dovolená mírně zvýhodněna proti rychlejší i delší variantě. Takže není co řešit. Jdu na tu tříletou.

Jestli můžu ještě k té toxoplazmóze - pokud jsi už toxopl... měla, tak už jí prý stejně nemůžeš dostat, máš na ni protilátky, takže už ti neublíží.

Byla jsem minulý týden u Dr. a monitor dobrý, čípek zkrácený, začínám se otvírat, na moc velké přenšení to tímto tempem nevypadá. Mám si už určitě zabalit kabelu, ale s tímto nálezem můžu prý chodit i 14 dní, takže uvidíme teď ve čtvrtek, jestli to postupuje či se to zastaví.
30. říj 2007 v 01:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a dnes porodila známá, která měla termín až 14. 11. Ta se ale má, co?
30. říj 2007 v 01:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
noninka: ta perza co nás obsluhovala si stěžovala? no tak příště půjdeme na nádraží do dvojky na párek.... tržbu měla a ještě se jí to nelíbí.chodí tam maminy s kočárkama a různě se tam lidi schází a jí se to nelíbí .a to já je tam tak vychvaluju....no naposled.
nevíš kolik je té mladé co tam se mno mluvila že ta její teta pochází z oleksovic?tak jak měl znala?zdá se mi strašně mlaďounká,ale ona ta její teta má taky takovej "nevinej ksicht",vypadají hrozně mladě´,možná se mi to zdálo,ani nemám představu jak je stará.

to já kdybych už měla jako ty před porodem...ten čípek se asi zkracovat bude dál,ale to nic neznamená,můžeš bejt otevřená a přesto s tím nálezem chodit třeba tejden... je to na malým jak se mu bude chtít.taky se nemůžu dočkat porodu.mě ale vždycky štimpl u petťe říkal ,že na vždycky mi to nezůstane a jednou porodit musím.....teď si ještě vyřiď všechny věci co máš,poběhej a nakup a taky se dosytosti vyspi,protože až porodíš tak máš utrum...cha cha .to je optimismus,co?
a neříkala dr kolik malej váží? aspoň orientačně?
30. říj 2007 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Noninka: abysme se nepotkali v nemocnici :slight_smile: .
30. říj 2007 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky, no ze srazíku jsem taky moc nadšená nebyla, bylo nás tam fakt moc. Příště jsem jen pro Koníka. To je nás pár a víc se pokecá jak píše Soňa. Nevím jak si může ta obsluha stěžovat, má být ráda, že má kšefty ne?!!! :angry: a dýško jí dá snad každej, jo to kdybych věděla tak si nechám vrátit i ten padesátník!!!
Teď jsem dorazila z nem. byli jsme s manžou na přednášce a kouknout na porodní sály. Bylo nás tam asi deset a snad 4 nebo 5 tatínků. Na porodních sálech to mají docela hezký, hlavně v každým je sprcha a balon. Jen jsem říkala manžovi, že si se tam pořád nemůžu představit, jak tam funím a chodím a skučím a skáču a všechno. Fakt jsem ráda, že půjde se mnou jestli to vyjde. Sama bych si tam připadala dost opuštěná. Takhle může podávat vodu a masírovat. Ten největší sál je moc hezkej a má "krásnou kozu" a je tam vana. Ten poslední je zas malinkej, ale líbí se mi tam, že mimčo neodnáší do jiné místnoti, ale umývají a váží snad metr od maminy. Paní Vodičková všechno vysvětlila a v úterý začínáme s Antony náš předporodní kurzík, tak se dozvíme ještě víc.
30. říj 2007 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Antony: promiň že jsem se s tebou nestihla ani rozloučit dneska, ale manža to měl na knop na cestu do práce, tak jsme museli valit. Uvidíme se v úterý, snad vyležím to nachlazení, leze na mě rýma a v krku pořád trochu bolí. Jdu ležet a ještě kouknu.
30. říj 2007 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
lencit, nevadi, já jsem sama měla namířeno jiným směrem, na sesterně už mě čekal odvoz. Pěkně mi po té prohlídce začalo tvrdnout bříško, tak jsem byla ráda, že tam byl. Doma jsem do sebe šoupla magnézko a je to lepší, ještě se půjdu natáhnout. Asi se tam holkám líbilo, tak už by se tam nejraději chtěly vrátit, ale rozhoduje maminka, ještě je příliš brzo.
Já to teda na sále znám jak svý botky, ale bylo to příjemné si to tak všechno poslechnout. Jen škoda, že se maminy na nic neptaly, já jsem si myslela, že se třeba někdo zeptá na něco, co mě předtím nenapadlo. Jinak ve Znojmě rodí jen asistentky a doktor se volá opravdu, až když je nějaká komplikace. Ale to vlastně Vodičková říkala. Všechno je to krásný, myslím, že hodně ve všem vyjdou vstříc, ale když tam mají normální počet "hekatelek", jakmile jich je víc, tak člověk asi moc nemůže otravovat, že chce to nebo ono. Přeci jen jsou tam jenom dvě asistentky, takže otravovat s čajem nebo něčím jiným, když je tam šest ženských asi nikdo nemůže. Zkrátka, je to asi hodně o štěstí, jestli mají čas se věnovat maličkostem nebo ne.
Jinak já bych teda taky bez manžílka nechtěla být. Nenutila bych ho být při druhé době porodní, ale při první bych si to bez něj vůbec nedokázala představit. Přeci jen je to má podpora a v takové chvíli asi ta nejdůležitější. :wink:
30. říj 2007 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak jsme přijeli domů tak na mě manža koouká jak jsem se převlíkala a říká, že jsem tam měla nejmenší břicho, a to si myslel, že jsem jak slon. Tak sklapnul a je rád za to co doma má :grinning: :grinning: :grinning: Prý byly všechny hodně do šířky, tak jsem se zasmála. Ale myslím, že většina už jich tam byla dál než já. Fakt jsem zvědavá kolik mi řeknou v pátek váhu malýho. :slight_smile:
30. říj 2007 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek