• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
Já měla "smůlu" v tom, že bylo totálně plno a na nadstandart 3 žádosti přede mnou! Ale nakonec se to obrátilo v můj prospěch, protože bylo narvaný i šestinedělí a byla jsem na porodním, to jsou pokoje, kde ležej rizikový těhulky, tam bylo volno a já vlastně sousedila s nadstandartem, takže návštěvy téměř kdykoliv, sopciálka hned vedle a se mnou byla jen jedna maminka a ta měla extrémně hodnou holčičku...A byl tam klid... hodnější sestřičky!

Pokud bude volno, jděte d nadstandartu!!! Až budu rodit příště, zkusím si požádat a budu moc doufat, že bude něco volnýho!
4. lis 2007 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
O těch hodnějších sestřičkách jsem taky slyšela, pořád tam u porodního běhají i ty PA co rodí a ty jsou super. Jo a není žádnej dřívější pořadník na objednání nadstandartu, jen hlásit hned při příchodu.
No snad to zvládnem. Začínám mít trochu nervy jak to zvládnem. Kéž by to šlo rychle. Pár hodin doma, přijet tam, chvilku zahekat a jít tlačit. Už ať je to raději za náma. :slight_smile:
4. lis 2007 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, a jak je to když je plánovaný císař?
4. lis 2007 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Plánovaný císař? Jako s nadstandartním pokojem potom? Jen napíšu co nám říkal doktor z porodního sálu. Plánovanej cisař může být při lokální nebo celkové anestezii. Manžel být ale nemůže, ale čeká ve vedlejším pokoji, kam pak hned nesou mimouše na omytí zvážení a tak, takže je hned u něj. Při celkové narkoze se pak mamina probírá ani ne 2 hodiny. Při lokální chodit může taky za pár hodin, je to individuální, jak která se snaží a chce a může.
Celková anestezie zabírá hned okamžitě spíte, lokální je píchlá něco jako epidurál do nervů u páteře a trvá asi 15 minut než začne působit. Celkově je císař samozřejmě mnohem rizikovější než normální porod, ale když nejde jinak, tak nic nenaděláme.
Možná víc ví Antony tak snad napíše. Ona se na to přímo ptala, já si pamatuju jen něco. ALe základ jsem asi napsala.
4. lis 2007 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud se ptáš na pokoj, tak to taky nahlaš, jak tam dojedeš nebo prostě jak tam budeš. Oni si to tam poznačí. :wink:
4. lis 2007 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za info.
O tom jaký císař budu mít, rozhodnou doktoři až podle přeoperačních výsledků.
Nadstandart bych chtěla, hlavně ať je nějaký volný. :sunglasses: :sunglasses: :dizzy_face:
4. lis 2007 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ty už víš že ho budeš mít?? Proč, jestli teda nevadí, že jsem se tak nadrzo zeptala. :sweat_smile: Máš ho prdýlkou napřed? :slight_smile: Dr. říkal, že se tady ve znojmě snaží vše držet co nejpřirozenější jen aby to bylo pro malý a maminu co nejpřírozeněji provedeno. Takže nic neuspěchávají pokud to není nutné.
4. lis 2007 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
wow já mám 35týden, chytám nerva!!!! :astonished:
4. lis 2007 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
gabim... jsem taky klepna jako lencit ,jestli nechceš nepiš to... proč budeš mít císař? ať je porod jakej chce je lepší rodit nornmálně.navíéc mám dojem že po císařu se musí ležet 2 dny na pooperačním pokoji a pak podle stavu na normálním pokoji nebo kldyxž budete chtít tak na nadstandartu.ale ty první dva dny ani ťuka.plánovanej císař se taky tomu říká proto že ti prostě řeknou kterej den tě "kuchnou",objednají ti operaci a je to.ale znám jednu co taky měla dvojčata ,plánovaly jí císař a nakonec to byl takovej fofr že už to jedno bylo v porodních cestách a museli jít ven přirozeně.
a jaký máš jméno? lencit bude Deniela ,já Sáru nebo Honzíka,anotony to nechává jako překvápko.včera už jsme se na tom tak nějak domluvily,manžel taky navrhoval Anna ale to by se jí smály jako že andula a navíc je to takový starodávný,ikdyž naše tetka by se blahem rozplynula.taky jsem přemýšlela o klukovi Kamil ,ale to jsem pak zavrhla.no tak se uvidí...
5. lis 2007 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale ale, kdo že tady nechce prozradit jména? Vždyť já už je mám napsaný u fotky pěkně dlouho a asi se to jen tak nezmění. Taťka chce Kristýnku a já Šárku. Takže nebyli aspoň žádný hádky, hezky jsme si každý vybrali to své. :wink:
Jinak gabim, je pravda že po císaři jdeš na pooperační pokoj. Jsi tam minimálně jeden den, ale ještě jsem se na to neptala přesně, tak až přijde švýca, tak já se zeptám, jak dlouho se tam leží, no a pak tě přešoupnou buď na nadstandart nebo normální pokoj. Ten pooperační je někde vedle porodního sálu, tipuju to tak, že je to jeden z těch, kde leží ty rizikový těhulky. Zeptám se, slibuji.
Jestli máš konec pánevní, tak podle mého ten dr. odpovídal spíš tím stylem, že v tomhle případě nechávají těhulím vybrat, protože se to považuje za určitou komplikaci. Já sama jsem zvědavá, jak jsou holky obrácený. Jedna rozhodně kope ještě dole a ta druhá vždy na pravdém boku, ale nezdá se mi, že by se od posledního utz ještě nepohnuly. Nechám se překvapit. Někdy na konci listopadu by se to prý mělo zkontrolovat.
Jestli máš plánovanýho císaře, tak určitě už informace bližší máš. Plánovaný provádějí epidurálem, když je problém, tak dělají spinální nebo celkovou anestezii. Po spinálu se musí 24 hodin ležet, protože se píchá hlouběji do páteře. Při epidurálu se může chodit, jak se nohy dostanou k sobě, ale i tak to trvá docela dlouho, pokud je to hodně rychlé tak ty 2-4 hodinky, jinak počítej spíš půl dne.
5. lis 2007 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, těhulky a maminky, upozorňuji, kdo jste si nevšiml, že kaufland má tento týden akci na Lovelu, sleva 40 procent a v intersparu budou od stredy slevnene pampers aktive baby o 27 procent (s kuponem). Dělám zásoby! :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2007 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SORY , JÁ ZAPOMĚLA....KRISTÝNKA A ŠÁRKA... NO ASPOŇ VIDÍTE ŽE S TOU ROZTRŽITOSTÍ NEKECÁM...
DNESKA MI VOLALA TA MOJE KAMOŠKA S DVOJČATAMA.BYLA NA UTZ A JEDEN TAKY JE HLAVIČKOU DOLŮ A JEDEN NAHORU,ALE PREJ SE SNAD OBRÁTÍ.VÁŽÍ KAŽDEJ 1200G A MAJÍ SKORO NA GRAM STEJNĚ.PREJ KDYŽ BUDOU TAKHLE PĚKNĚ PŘIBÍRAT TAK BY JE DR KUCHLA V 36-37TT,PROTOŽE JEAK MAJÍ JEN JEDNU PLACENTU TAK JE TAM RIZIKO ŽE UŽ NEBUDE SCHPNÁ JE ZÁSOBIT DOBŘE KYSLÍKEM A ŽIVINAMA TAK ŽE BY TO KUCHLA DŘÍV.ONA JE TEĎ 29TT TAK BY JÍ TO VYCHÁZELO NĚJAK NA NOVÝ ROK.
NO MÁ ŠVAGROVÁ LEŽELA PO CÍSAŘU NORMÁLNĚ NA STENÝ CHOPDBĚ JAK JSOU BĚŽNÝ POKOJE AKORÁT TEN PRVNÍ JE OZNAČENEJ JAKO POOPERAČNÍ,JESTLI JSOU VZADU U SÁLU NĚJAKÝ POOPERAČBNÍ NEVÍM,JE TO MOŽNÝ.
JO JINAK JSEM SE DNESKA NADRZO ZEPTALA VE MĚSTĚ DVOU MAMIN NA KOČÁREK,JAK JSOU S NÍM SPOKOJENÝ.JEDNA MĚLA TEN MŮJ VYSNĚNEJ CHOCCO A DRUHÁ MĚLA MŮJ DRUHEJ VYSNĚNEJ CASUAL PLAY.OBĚ JSOU SPOKOJENÝ...TAKŽE JEN MI ZBÝVÁ SI OPRAVDU VYBRAT...
5. lis 2007 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny, předevčírem porodila jedna paní co měla dvojčata a byla na pokoji s Anežkou /Antony ví/ prý přirozeně, nevím v kolikátám byla ale myslím že tak 37. Jedno mělo 2,5kg a druhý o 3 minuty později 2,4Kg pěkní macci nato, že byli dva co? :grinning: :astonished: :grinning:
5. lis 2007 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
NO POŘÁD LEPŠÍ NEŽ CHCÍPÁČCI KILOVÝ KDYŽ SE NARODÍ MOC BRZO A S BÍDOU DEJCHAJÍ.TROCHU BYCH SE BÁLA DVOJČAT (PROMIŇ ANTONY),PŘECE JE TO VĚTŠÍ RIZIKO.ALE ZAS TO DOKTOŘI UMÍ VYPIPLAT.
5. lis 2007 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlásím, že už se ta novinka ke mě taky dostala. Paní už má ale 4 dítka, takže ji nechali rodit přirozeně a navíc měla děti obě hlavičkama dolů. A ty váhy jsou fakt krásný. To bych si taky tak přála (minimálně). Dneska mi taky porodila známá, ale ne tady ve Znojmě ale v Brně, jenže ona ještě neměla hotový ani 30tt, takže to už tak veselý není, ale tak brzo to taky naštěstí není a prcek má něco kolem 1500 gramů. Chudák začala v noci krvácet, nad ránem mi psala, že už jen špiní, tak jsem ji uklidňovala, že už jsem to taky měla poslední dobou 2x, jenže pak píše v poledne, že je prcek na světě. Zkrátka šok. :astonished:
5. lis 2007 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už jsem taky trochu smířená a i manžu připravuju, že už mě to může taky klidně chytnout, jak Dr. říkala, že už tam má málo místa a že je o týden větší, tak mi myslím přenášení taky moc nehrozí. Ale vše je nachystáno tak jsme připraveni. :wink:
No Antony abys ty měla takový cvaldíky, tak by ses musela každý dvě hodiny pořádně nadlábnout a ne tu vypisovat jak jsi zhřešila, že jsi měla dva koblihy!!! :grinning: Jak tu někdo psal, nebo jsem to někde četla: BERTE TO TAK, ŽE TĚHOTENSTVÍ JE PRO ŽENSKOU JEDINÁ DOBA, KDY SE MŮŽE POŘÁDNĚ NAŽRAT!!! :sunglasses:
5. lis 2007 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Antony, neříkala náhodou Vodičková jestli si máme vzít nějaký oblečení na převlečení na zítra na kurz?? Něco pohodlnýho myslím říkala ne? že budem na zemi a na balonech. :confounded:
5. lis 2007 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, to jsem ani nepostřehla, já půjdu oblečená normálně. Tu místnůstku jsem viděla, je to takový menší pokoj a není tam nic jiného než několik velkých míčů na sezení. Tak možná, aby se nám dobře sedělo a "pohupovalo". :wink:
5. lis 2007 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi, půjdu taky normálně... :wink:
5. lis 2007 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamčo, ten UTZ nemám teď od 36 tt, protože chodím už po týdnu. Tak mě teď vyšetří jen na koze a basta. Ta Lucka s tou rodinou v Oleksovicích má termín nějak jak ty. Myslím, že 27. 12. a druhý dokonce až 6. 1.
Kami, já na toho otce u porodu mám takovej názor, že je strašné, když ten chlap partnerce nemůže pomoct. Nutit ho koukat na to, jak se mu trápí žena mi příjde drastické. Mě to stačilo vidět na videu a když té rodičce nemůžu pomoct od té bolesti, tak je to fakt pro mě trápní neviňátek. Někdy se tam ten chlap nudí, když je to dlouhé a taky na některé to má špatný dopad, že mají pak problém se svou manželkou v sexu. A můj chlap se jednou ještě nemocný a nenajezený složil při braní krve u doktorky a od té doby má strach, že aby místo mě nemuseli doktoři ošetřovat jeho. Takže: Když chlap sám chce, tak je to jeho rozhodnutí a není, co řešit (jako třeba u vás). Ale když nechce, tak ho nutit není vhodné. Ten můj mužskej neví a proto to nechávám čistě na něm a ničím ho neovlivňuji, co chci já. Necháváme tomu teď volnej průběh a jestli bude vůbec zrovna tady v ČR, tak se rozhodne až na poslední chvíli. U některých chlapů jsem slyšela: "Musím jít k porodu". To je děsný, nemyslíte? Ale to je jen můj názor. Každý s tím bude pak žít sám. A žít s tím, že jsem chalpa nutila k porodu aniž chtěl a pak měl se mnou odpor k sexu a odešel od rodiny... No s tím bych jaksi žít nemohla (je to extrémní příklad, ale stát se bohužel může). Nejsem zvyklá manipulovat se svým chlapem, jak se mi zachce. Ráda naslouchám, co chce on a opačně.
5. lis 2007 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a včera jsme s taťkem vypuzovali a večer v posteli jsem chytala v pravidelných intervalech bolístky, tak jsem čekala a prosila ať už se to rozjede a nakonec jsem to zaspala. Se na to vy....

No a moooooooooc gratuluji Katce k holčičce a jsem moc ráda, že jsou obě v pořádku a že porod byl tak rychlý.
5. lis 2007 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :slight_smile: :wink: :dizzy_face: Já jsem dneska nějaká strašlivě šťastná, víc jak jindy a nevím proč. Tak vám taky trochu posílám.
5. lis 2007 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za info. Ohledně císaře mám doporučení z očního, vzhledem k vysoké myopii (mám přes 6,5 dioptrie ) - ještě teď během těhotenství se mi to dost zhoršilo. Dr. mě uklidňuje, že je to jen hormony, na jaře mám doklusat.
Pak bych měla mít doporučení z infekčního a z interny, mám vysoký krevní tlak a játra nepracují jak mají. 26.11 jdu na kontrolní odběry, snad poslední.
Z praktikem už jsem domluvena na předoperačním vyšetření a že bychom výsledky z těch odběrů použili, abych nebyla moc vysátá :dizzy_face: .
O tom kdy budu mít ten císař rozhodne dr.Rozvadovská asi 12.11, to jdu na kontrolu a první monitor. Měla jsem si sehnat aspoň jedno doporučení a domluvit si předoperační vyšetření u praktika.

Ale malému to u mě svědčí, pěkně roste, ve 33tt měl 2400g. Teď to odhaduji, že jsme silně za 3kg. Vzhledem k těm dietám, co musím držet (občas to poruším :grinning: ) jsem dosud přibrala jen asi 6kg. A to mi v pátek začíná 36tt.

Snad se na genetice nespletli, máme mít chlapečka a bude se jmenovat Štěpán.
5. lis 2007 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já jsem pro aby chlap u porodu byl. Někteří si totiž myslí, že z toho ženský dělají tiátr a že to vlastně nic není a pak se k ženský i tak chovají jakoby povýšeně "no ty naděláš". Ale jak píšeš, věc názoru. Já chci aby tam ten můj byl hlavně kvůli malýmu, aby si s ním vytvořil to úžasný pouto. Jednoho syna už má 14 let a u porodu tenkrát nebyl. I proto chci aby to bylo úplně jiný, aby mu nic nepřipomínalo to první manželství a první porod, kdy seděl doma. Stejně jako svatbu jsem chystala úplně jinou než měl tu první kterou ani nechtěl vlastně mít. :wink:
5. lis 2007 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Noninko, páni, ty už jen 2týdny. :sunglasses: A pokud se cítíš šťasně, tak jen tak dál. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. lis 2007 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
noninka: cha cha a nejde na tebe už nějakej předporodní tlak?máš pravdu , sohlasím s tebou... je to filozofie...

když se hlouběji zamyslíte nad tím porodem.... já jsem o krok před váma protže vím do čeho lezu,když jsem rodila poprvý tak jsem taky viděla jen ten "povrch",tu bolest a nástřihy...ale až to na vás přijde tak nad tím se vůbec nepřemýšlí.já jsem se u konce stašně těšila až to začne až to mimino budu chovat,to jsou možná pocity ktrerý teď nonika prožívá.prostě mít to všechno za sebou a mít to dítě na světě.v těch bolestech jsem se moc nezabývala tím že to bolí,snažila jsem se to mít za sebou a bylo mi jasný,že mi nikdo nepomůže a za mě to nevytlačí.taky mě moc psychycky pomohlo že tam ten můj "bambula" byl,PA tam vlezla asi 3x kdyby nebylo jeho tak mi nikdo nepodal ani napít.ale z celýho porodu si víc pamatuju ten konec , v těch bolestech mám teda okno.když se podíváte na porod na videu tak je vidět jen ta bolest a hrůza,krev atd.ale ve skutečnosti to co prožíváte a po porodu proižívat budete tam není.kdyby i ten nejvetší odpůrce k porodu nakonec šel ,myslím ,že by si pak odnesl jen to hezký.ale jsem toho názoru NENUTIT.

tolik rozjímání...

to jsem ráda že ta Lucka má termín jako já ,možná se tam potkáme.
jinak byste museli vypuzovat víckrát denně aby to něco pomohlo,taky jsme u petě vypuzovaly a kulový.

jo jinak lencit: ten citát o tom žraní je dr rozvadovské...ovšem při pohledu na mě už bych doporučovala jen sojový boby....
5. lis 2007 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no lencit má trochu pravdu,může si ten chlap utvořit s tím "smrkoněm" obrovský pouto.ale jakm já říkám ,chlap není homosapiens jako ženská a na porod se nemusí dívat stejný ma očima.naopak to může působit negativně.
jako že se po porodu potkáme a budeme si povídat jaký sme to každá měli je dost možný ,ale chlapi to neudělají nebudou si jen tak o tom vykládat nebo se camrat.je to prostě jiná psychologie ....

HERGOT CHLAPI NAPIŠTE SEM NĚKDO CO SI O TOM MYSLÍTE!!!!!
5. lis 2007 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
antony: rodit ve 30tt teda fakt není nic moc.váha přiměřeně ke stáří těhu ,ale jde o to jak bude dýchat a případně infekce.měla jsem taky spolužačku a ta porosdila holku taky asi ve 30tt ale menší asi jen 1200g,no na videu to byla hrůza.... asi bych se psychicky nezmotala,ale ta malá byla obrovskej bojovník a ikdyž měla problém s dýcháním tak je dneska celkem v pohodě.chodí jen snad na nějaký cvičení,ale jinak ten vývoj dost dobrej.ono si to mimino samo řekne kdy chce ven,někdy má v děloze problém a těhu se neudrží.
no jdu sežrat ještě jabko...
5. lis 2007 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
gabim: vidíš , já mám na jednom oku skoro 3 dioptrie a na druhým 1,v těhu se mi to teda nezhoršilo,mám to z dětství po úraze.ale nenapadlo by mě to že se kvůli tomu musí na císaře.ale vlastně je to tak že u některých očních vad by to mohl bejt problém.
a proto až budete rodit tak co? zavřít oči a zatnout zuby...
jo a jestli máte v průkazce nějaký fotečky mimoušů a tak ,něco o co byste nechtěli opřijít tak si to před porodem vyndejte,pak už vám průkazku vezmou a máte útrum.
5. lis 2007 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak zejtra nazdar.
5. lis 2007 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek