• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
tak ta známá psala, že prcek má problémy s dýcháním, ale snad se to zlepší. :frowning2:
Už se těším na zítřejší kurz, chtěla jsem jít dokonce cvičit, ale přece jen mě trochu zchladila ta zpráva o jejím porodu, tak jsem si to rozmyslela. Ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak doufám, že bude všechno o.k. Já už se na ty své holky taak těším. Ale ještě vydržet.
A přišel mi krásný kapsář, tak mám z něho radost. Ještě by měly dorazit matračky do postýlek a zavinovačky. Doufám, že nepřijdou zítra. Paní pošťačka zvoní v 7 hod. :angry: :angry:
5. lis 2007 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
antony: zítra se necvičí!!!!!!! Tak nemusíš mít černý svědomí, že nic neděláš. :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2007 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo, ta moje skleroza. Ale kdo vi, jestli bych ještě cvičení byla schopná. Jsem teď každých 5 minut pěkně asymetrická, jeden prcek mi vždycky udělá napravo pěknou bouli, takže bych v tom tureckým sedu přepadala napravo. :grinning: Ale jinak jsem ještě doooost šikovná, o víkendu jsem si sama ostříhala nehty na nohách. Jsem king. :sunglasses: :sunglasses: :grinning: Doufám, že ten kurz začíná v 14:15, já jsem totiž hrozná skleroza.
6. lis 2007 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem se před chvílí vrátila z kurzíku a fakt dobrý. Aspoň jsem neseděla doma a trochu jsem se zasmála. Bohužel téma přenášení se mě asi moc netýká. Byla jsem dneska na utz překontrolovat, jestli se rozdíl mezi holkama nějak nezvětšil, tak to vypadá, že povyrostly obě stejně, ale i tak se mi zdá ta malinká dost malá, asi ji jen tak po porodu bez inkubátoru mít nebudu. Tak jsem z toho dost smutná. Má sice 1600 gr., ale já tomu jejich měření moc nevěřím, myslím, že většinou je to o něco méně, takže když by obě povyrostly ještě o půl kila, tak by to i tak bylo něco přes dvě kilča, ale rozhodně těch 2,5 kg mít nebude. :frowning2: :frowning2: Taky na mě dr. koukl a říká, že vlastně za chvíli by mohli ven a myslel tím 36. týden. Tak jsem z toho byla pěkně v šoku. Žádný takový, hezky minimálně do 38tt - to musíme vydržet. :unamused: :sweat_smile: :confused:
6. lis 2007 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tentokrát se omlouvám já, viděla jsem, že na mě čekáš, ale než jsem to s tou Vodičkovou stihla vyřídit, tak to ještě chvíli trvalo. Tak se nezlob. Sepisovali jsme tu darovací smlouvu, doufám, že vám ji příště aspoň ukáže. Oni to mají tak, že penize, které vydají "na lístek" musí odvádět, zatímco penízky, které jim někdo daruje mohou nechat na oddělení a pořídit za ně co potřebují. Vlastně jsou tímhle způsobem zařízené i ty lepší nadstandarty, jinak na nich byly ještě do nedávna plechové úzké postele a za takové darované si nechali vyrobit dřevěné, široké, na které se pohodlně vejde mamča i s mimčem.
6. lis 2007 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
antony: no ta jedna cácora asi bude mít míň ,ale já bych se toho až tak moc nebála.taky ten UTZ může měřit trochu míň a ne vždycky víc.a to že by je kuchli v 36tt není zase tak od věci.já vím,že se snažíš je udržet co nejdýl,ale může se stát že placenta nebude mít už tak dobrou funkci a to je lepší je dopiplat v inkubátoru.záleží jak budou přibírat a jak se jim tam bude celkově líbit.tak nad tím hlavně moc nepřemýšlej a buď v pododě.to snad není pravda,ta by si teoreticky mohla za 3 něděle rodit....
6. lis 2007 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Antony, nebraň se, oni asi ví o čem mluví, ne? 36tt není nic tak hrozného. :fearful: I když chápu, že nechceš dát ani jednu do inkubátoru, ani se ti nedivím. :zipper_mouth:
Kamčo, přesně, NENUTIT a NEVNUCOVAT chlapům něco. Holky, já se strašně těším na mimčo a vůbec mi neva, že to bude bolet (s tím jsem smířená), už aby ten porod přišel, moc se na něj těším. Ale vysvětluj to chlapovi, že tě to sice bolí jako čert, ale že je to vlasně fajn. Každej chlap je jinej a jestli se někdo povyšuje nad ženskou "ty naděláš", tak je to prostě neempatickej mužskej, kterého já doma naštěstí nemám. A pokud někdo něco nezažil a soudí, tak je to ještě k tomu hňup.
Dnes mi ASI odešla ta hlenová zátka. Ale nejsem si jistá. A taky jsem měla zase ráno a v poledne silnější poslíčky. Tak jsem zvědavá, co mi řekne Dr. ve čtvrtek. JÁ UŽ CHCI RODIT. Dnes jsem zase chovala Ondráška od Káji, je úúúúúúúúžasnej. Až budu mít svojeho v náručí, tak ho asi zulíbu.
6. lis 2007 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dneska to mám přesně 2 měsíce do prvního termínu :slight_smile:
Pěkně mě dneska naštvali na pojišťovně, mám MV a nabízí balíček pro kojící matky, že si do výše 1000,- můžu nakoupit koj. podprdy, vložky do podprdy, krémy na bradavky, kojící polštář a tak a oni mi to proplatí, tak jsem se těšila, jak ušetřím a když jsem si tam dneska volala, tak mi bylo řečeno, že tyto věci na kojení mi proplatí ten rok, kdy se mám mimi narodit, no a já mám termín 6.ledna :frowning2: což o to, to bych třeba stihla ale prej se to možná ten rok zruší, tak to je na palicu :frowning2:
6. lis 2007 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Antony: no čekala jsem jen chvilku, ale musela jsem valit. Manža jel do práce a ještě mě musel hodit na 17.00 do studia, byla objednaná jedna paní kterou jsem musela vzít, tekže jsem měla pěkně rozlítaný odpoledne. Ale už jsem doma a pomalu ho přesvědčuju aby už neobjednával ženský na PO a UT, že už mě to dost zmáhá. Tak asi ještě příští týden, jestli někdo bude chtít a končím. :sunglasses:
6. lis 2007 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
innka: jééé tak to se musím zeptat na vzp jestli mi taky něco neproplatí... ale spíš asi tak kulový.ale bodlo by to podprdu bych taky potřebovala nebo nějakou hygienu nebo něco takovýho.ni stehjně jestli porodíme po novým roce tak akorát na tom budeme bitý,menší porodný,budem platit 60,-vočí ve nemocnici za pobyt.no,budu se snažit porodit ve starým roce...ty máš termín 6.1. takže teoreticky to může bejt až do toho 15.1.,no ale třeba v tobě hrkne a potkáme se v nemocnioci...kdyžtak se přihlas,já tě asi nepoznám.

NONINKA: ty hlenová zátka ti odcházet může,může to bejt větší výtok,krvavej i krev,no uvidíš.ale to neznamená že budeš rodit zejtra,že... možná se to jen připravuje.určitě se ve čtvrtek zeptej na nález,jestli se otvíráš nebo co .no jak já ti závidím...
6. lis 2007 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Innko: Tak to je fakt smůla. Ale, promiň, pěkně mě to pobavilo. :zipper_mouth:
Lencit: Ani se ti nedivím. Už odpočívej! Mě se teď vrátilo to spavější období a někdy si nemůžu pomoct a musím si jít odpoledne lehnout. Takže taky odpočívej jak se dá a nabírej sil. Taky to už máš za pár.
6. lis 2007 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamčo: No, jasně že to neznamená, že už zítra, ale alespoň se něco děje. :grinning: A ta (zátka) nebyla krvavá, tak si právě nejsem jistá. Ale Kája říkala, že jí to odcházelo po částech a až na konci to bylo krvavější. Takže prostě orientace dle zátky je naprd. Uvidíme, co řekne Dr.
Já vím, že už se taky těšíte, promiňte, že tady o tom tak básním. Já jsem taky záviděla Katce, že už jí to brzy příjde. Kamčo, ještě okolo 7 tt, což uběhne jako voda a taky budeš roditi. :wink:
6. lis 2007 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamčo: VZP dává pětistovku. Mě proplatili plavání, ale je tam i na věci, ale skoč si tam pro formulář ať víš přesně co proplácí a pak nakup. Já si nevšimla co všechno mají, jen jsem zaškrtla plavání a letěla. :sunglasses:
6. lis 2007 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamčo, najdeš to přes VZP stránky na netu, potřebuješ ale potvrzení, žes chodila na kurz/plavání nebo co tam všechno nabízí, včetně otce /nebo kohokoliv u porodu...

Soni, mě odcházela hlenovka (taky nebyla krvavá) asi 3 dny, poslíčci přišly až noc před porodem...ale pokud je to hlenovka,už to bude BRZY!!!

:slight_smile: Otec u porodu! :slight_smile:
Byla jsem strašně ráda, že tam byl se mnou. Celou dobu mi tvrdil, že pro mě udělá všechno,ale toto ne, že mu bude líto, že mi nemá jak pomoct...ale věděl, že ho tam chci, a nakonec jsem ho ukecala aspoň na 1. dobu porodní (počítala jsem radši s nekonečnýma hodinama) a to byl pak celkem fofr, takže už se mnou zůstal a byl moc rád!!! Hlavně si Madlenku pochoval hned na sále (ale už zabalenou) :slight_smile: , mě jen držel za ruku, nic jinýho jsem ani nechtěla...ale nenutila jsem ho jít, prostě jsem mu řekla, proč ho tam chci, a nechala jsem to na něm, ale jak jsme jeli, tak jsem mu pro jistotu řekla, aby si vzal přezůvky, svačinu...
6. lis 2007 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, tak jsem byla dnes u Dr. a sestřička mi říkala, že jsem jedna z mála maminek, co má veškerá vyšetření a testy v naprostém pořádku. :grinning: Ještě příští týden jdu na toho Streptokoka, tak snad to bude taky v pohodě. Jo a Dr. říkal, že malej je určitě menší než 2,5kg. :wink:
Díky Antony jsem koupila taky plínky na ten kupon o 100,- levnější ve špáru, tak díííky. :slight_smile:
7. lis 2007 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo dámy,jen spěte... já spím pořád a právě jsem vylezla z pelechu.a vůbec tohle počasí mě prostě udyndá...navíc vy co už máte těsně před prodem se fakt vyspěte,protože pak už se jaksi nevyspíte ale hlavně budete potřebovat k porodu sílu a být fit.
jinak se fakt vyplatáí sledovat akce a kupovat plínky jen v akcích.ikdyž budete mít větší zásobu vyplatí se to ,nebo i když jsou k nim třeba ubrousky zdarma nebo něco jinýho.v hypernově teď mají losmánii a mám asi dva kupony na slevu na nákup tak tam pak vezmu taky něco.
jinak jsem dneska byla s papírem na FÚ a udělalo se mi tam zle,že jsem myslela že už zase jedu... ztvrdlo mi břicho a silnější menstruační bolesti v podbřišku a pořádný bolesti v zádech. ale už jsem teda měla strach.zůstala jsem sedět na chodbě a dělala jako že čekám do nějakejch dveří,aby si mě tam nikdo nevšiml.nemám ráda tuhle "popularitu".kamufláž se mi povedla a jak se mi asi za 10min ulevilo tak jsem vypadla.po obědě jsem si šla lehnout a v pohodě.tak snad jsou to jen takový silný poslíčci ikdyž na můj vkus moc brzy.
no tak jdu pro peťu do školy.
7. lis 2007 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
no měli byste dámy vidět naši pracovnu, je krásně zaskládaná plenečkama různých značek v akci :grinning: :grinning: , tak třeba dneska jsem na šesti baleních pampersek ušetřila 600 Kč. No neber to, když je to tak levný :grinning: :grinning: Ale pro jistotu nakupuji různé značky, kdyby se nám něco neosvědčilo. S tím dnešním zdražováním nikomu nevěřím a dělám zásoby. Stačí když nám zvednou dpháčko. :angry:
Teda kamčo, takový poslíčky kdybych měla, tak jsem úplně na větvi. Mě se teda podbřišek ozve jednou za týden a slabě a stejně jsem z toho taková nesvá. Taky už mě mírně hrabe, počítám každý den, který je za mnou ve snaze vydržet to co nejdýl asi trochu nervuju. Ale snažím se dělat i něco normálnějšího, abych z toho úplně nezblázněla. :sunglasses:
7. lis 2007 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamčo jak to tak čtu tak se v porodce možná potkáme co? To mě zatím nic nenasvědčuje, že bych měla v nejbližší době rodit. :angry: Jen teda už pořádně funím, teď jsem přesadila ty muškáty a mám dost, ze země jsem málem nevstala. :astonished:
Včera jsem se od mamky dozvěděla že mý bráchy měla snad do dvou hodin co ju to chytlo a mě teda za 7 let po nich a asi 8 hodin. Tak doufám, že je to dědičný a za dvě hoďky to taky zvládnem :grinning: :grinning:
7. lis 2007 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlásíme příchod domů.... Máme se obě fajn. Jinak v nemocnici jsme zapisovali čárečky při každým kojení, čůrání a kakání. Já bohužel mlíko nemám a ani malá nechtěla ode mně. Zkoušeli jsme to jak jsme mohli ale prostě dávala pořád jazýček špatně. Takže jsme dokrmovali z flašky. Jinak k porodu... byl fakt hrozně rychlý, přesně takový jaký jsem chtěla. O půl třetí ráno jsem šla normálně :slight_smile: na záchod, pak jsem si lehla do postele a něco ve mně jakoby tak nějak luplo nebo co. Tak jsem čekala že mi praskne plodová voda a ono nic. No a pak jsem pořád chodila na záchod a pak mi začalo bolet i břicho. To jsem ještě nevěděla, že to začalo. Pak mi odešla hlenová zátka, tak jsem šla vzbudit manžela, že to vidím tak do 24 hodin. No a začaly mi bolesti, spíš tak hned po pěti minutách. Tak si říkám, že to aspoň do 6 vydržím. No, o půl šestý jsme vyjížděli. Musím říct,že Vodičková byla úžasná. Neměla jsem ani klystýr. Boleli mi záda, tak mi je tam masírovala a manžel mi dával na břicho termofon. Ale na koze se mi malá otočila a kontrakce slábly, tak mi něco dali do žíl a během chvilky byla Nikolka na světě. Ale ztratila jsem víc krve, tak mi dávali nějakou transfúzi. A v poledne jsem už ležela na pokoji. Na tom porodním byli fakt úžasní. Patří jim velký dík. :slight_smile:
7. lis 2007 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kackat: gratuluju k příchodu domůp a ke krásnýmu produ a samozřejmě k malé. TAK TU VŠECHNY ČEKÁME NA FOTEČKY!!! :wink:
7. lis 2007 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
kackad: my taky ještě jednou mooooc gratulujeme! :dizzy_face:
7. lis 2007 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kackad: no právě si převyprávěla můj druhý porod.... cha cha... snad budu mít to štěstí a bude rychlej.ať je jakej chce ale ať je to rychle.no ono to mlíko někdo prostě nemá a nenadělá nic.já mám teda svatou trpělivost a ikdybych tam nic neměla tak ho někde vydyndám.... ale je to možná o tom že se mi mlezivo tvoří už asi od 26tt a když vylezu ze sprchy tak jak to nahřeju tak to teče víc.zatím teda nenosím přes den vložky do podprdsenky ,ale asi mě to za chcíli čeká.u peťe po porodu jsem měla první 3 dny jen to mlezivo a večer třetí den a ten čtvrtý den už byla mlíkárna plná a to tak že jsem musela něco ve sprše vymačkat ,jak se mě ty prsa zvětšily.ale pravda je že jsem ho přikládala k prsu kdykoliv zařval hlady.třeba i po půl hodině.byl velkej a měl hlad a taky mu chvíli trvalo než se naučil sát.oni mi ho asi 2x dokrmily z flašky bez mýho vědomí,to bylo hned po porodu,tak jsem ječela že si to nepřeju a že než by mi pomohly s kojením tak ho radši nalijou uměle.
7. lis 2007 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo hele baby,budete si psát "porodní plán"?to je vymoženost,co?já tam teda nechcu otravovat,jen v klidu porodit a mazat domů,ale asi něco napíšu.slyšela jsem o tom hodně a i četla v časopisem pro maminy.no snad nebudu za blbce.píše se tam vlastně co od porodu čekáte,jestli tam někoho u sebe chcete,jestli vám mají dát mimino hned po porodu k prsu,porod do vody a takový různý vaše přáníčka a požadavky.samozřejmě v rámci možností nemocnice a taky vzhledem k situaci při porodu,že.....
no zkusím něco sesmolit,asi dvě nebo tři přání bych měla.manža u porodu,nedokrmovat dítě!!!,po porodu ho hned nechat sát z prsu a neodnášet na několik hodin na "pozorování",prostě ho mít hned od porodu u sebe.no a pak asi ten nadstandart...

tak vymějšlejte taky něco,ne...
7. lis 2007 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já ani nevím, co bych měla chtít. Tak budu ráda, když napíšete svoje nápady. Něco bych pak taky sesmolila. To přiložení k prsu bych taky chtěla hned.
7. lis 2007 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a myslíte, že je možné, aby se mnou přítel zůstal v porodce už co přijedeme do nemocnice nebo ho pošlou domů?? :slight_smile: mě se tam nějak nechce být sama, tak kdyby chtěl, jestli tam se mnou může být celou dobu...
jo a ještě jsem vám nenapsala, moje segra dělá vyšší zdrávku a v době mýho termínu si vzala praxi na porodním, tak aby mi tam neasistovala půlka rodiny :grinning:
7. lis 2007 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jak já budu mít ten porodní plán tak ho tady zveřejním...třeba vám tobude k inspiraci.no říkám já si vymejšlet nebudu ,ale je pár věcí co bych chtěla a nechtěla.jo , a když už si teda mám zaplatit za nadstandart nebo po novým roce 120,- za mě a za mimouša tak ať mě taky vyjdou vstříc,ne?samozřejmě tam dám poznámku,že se můj porodní plán musí přizpůsobit aktuální siuaci u porodu takže např.kdyby měl mimouš nějakej problém nebudu ho hned přikládat k prsu,že ano...

innka: můj názor je ten ,že ten kdo s tebou má být u porodu tam může bejt i od tý doby kdy tam budeš ty,od začátku.jde o to že se může stát,že budeš v nemocnici třeba od pondělí s tím že se něco děje že rodit budeš,ale narodí se to třeba až v úterý v noci nebo ve středu,že ...tak´že je to spíš podle situace.ale jestli už jako budeš rodit "naostro" tak ho tam musí nechat,a kdyby kafraly tak bych si to vyřvala.akle tohle ti určitě splní,neboj.
jo , říkala nám PHO na srazu,že měla u porodu myslím tchýni a i manžu a že z tý tchýně byla na větvi... možná bych se omezila jen na manžu a jinak na cizí personál,ono moc čumilů z rodiny nepřidá a jen to otravuje.
7. lis 2007 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo aby mě nevypakovali aji s porodním plánem...cha cha...
7. lis 2007 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ségru přímo u porodu taky nechci :slight_smile: nemusí být u všeho, že :wink: ale v tom začátku si myslím, že by to mohlo být fajn, třeba by z toho kápli i nějaký výhody, že :wink: mít ségru - sestru na oddělení
7. lis 2007 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko, to je super, že jsi to měla takhle rychlé. A hlavně ať se vám teď daří a nemáte nějaké zdravotní potíže.
Kamčo: No, plán si můžete samozřejmě napsat, ale prý na něj neberou moc velké ohledy. Ještě si tam píší ženský, jestli chtějí nástřih, klistýr (doma či v nemocnici) a možná si ještě na něco vzpomenu. Já si ho psát nebudu a všechno jim to pěkně řeknu (to si věřím, co?) :slight_smile: Hlavně, jestli mi budou dokrmovat z flašky, tak jim urazím ruce. A to myslím vážně, protože tím kazí u mimča techniku kojení. A pak neumí sát z prsu.
Eps: Děkuji, já doufám, že to opravdu brzy příjde. Prostě se tak nějak cítím, že by už měl jít ven. Už mi je i špatně na zvracení, bolí mě v kříži a zhoršuje se mi ta žáha.
Uvidíme, co nám zítra řekne paní Dr.
7. lis 2007 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo tak jsem to nšla: speciál časopisu miminko
je tady zhruba návod nebo osnova:

kdo má být s vámi u porodu a od kdy
jaký máte názor na vyvolání (indukci) porodu
zda chcete mít možnost volného pohybu v první době porodní (já měla asi hodinu na břiše monitor a musela s tím ležet a opravdu nebylo o co stát...)
zda dáváte pořednost možniosti občerstvení v první době porodní (nedostala jsem ani skývu chlabe až druhýho dne do snídaně)
jak dalece jste nakloněná podání lékův průběhu porodu (jedná se o podání prostředků pro vyvolání porodních stahů,léků k tišení bolest...)
zda chcete podstoupit klyzma a holení rodidel
ne-chcete epidurální analgezii
jak přistupiujete k nástřihu hráze
chceteli dítě ihned po porodu přiložit k prsu
zda jste dali souhlas s odběrem pupečníkové krve
nadstandartní pokoje
alternativy porodu-porod do vody , na porodnické stoličce apod.

no vymějšlet můžete,že...
no já si do průkazky něco napíšu,asi to dítě k prsu,manža u porodu,sama v první době porodní na pokoji(to pro případ kdybyste se rozhodli některá rodit se mnou...),po porodu dítě oštřit zvážit atd . ale nechat mi ho u sebe,a nedokrmovat!malej se narodil ve 22,21h a dali mi ho až ráno v 6h.byl sice tam se mnou po porodu asi hodinu a půl,ale pak ho odnesli.sylšela jsem ho řvát přes zavřený dveře a stejně mi ho nedonesli,ale podle mě tam byl stejně na draka,akorát mu cpali tu flašku.no tentokrát budu chytřejší...ať se na mě těší...
7. lis 2007 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek