• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
autor
noninko: jsi můj člověk...já mám tu hořkou zkušenost,že než aby mi pomohly s kojením tak mu fakt rvali flašku.protože plakal hlady a taky vzhledem k váze 3900g mu to prostě narvali.ani se noebtěžovali to říct nebo se zeptat jesli mám snahu kojit a jestli mám mlíko.kojit mě vlastně naučila a moooc mi pomohla paní co tam se mnou ležela z Tavíkovic , ona měla už třetí ale pak se i stím malý zabila v autě když mu byli 3roky.kdyby nebylo jí tak bych se tam asi ubrečela.musela jsem to trpělivě zkoušet a taky malýho učit sát a přikládat ho opradvu kdy si řekl.třeba se napil jen trochu a usnul únavou nebo si odbrkl a jedl by znova.nakonec jsem ho kojila 14 měs.ke konci samozřejmě jen ráno a večer a později jen večer.pak se sám odstavil.
7. lis 2007 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačko, vítej doma i s Nicolkou. S kojením je to smůla, ale sama víš, že to nešlo a i na umělým bude Nikolka v pohodě :slight_smile: držím palečky, ať vám vše jde v phodě, hlavně teda spinkání v noci! A jak budeš Ok a budeš mít chvilku, těšíme se na tebe a fotečky malé!

Ke kojení, mě malou dali okamžitě, teda, jak ji omyli a zvážili a tak, snad do hodiny byla u mně, přesně nevím, přicucla se hned, sestřička mi ji pak nechala na muchlání a před půlnocí si ji odesla do inkubátoru na zahřátí a ráno v 6 už byla zase u mně a už tam zůstala. Protože když si to promítnu, v 22 se narodila, o půlnoci Petr odcházel a já pak šla spát už sama. A dnes mi kamarádka říkala, že jí donesli malýho taky až později, protože ztratila krev při porodu, tak s ní měli starosti a ona pak byla unavená a okamžitě usnula. Rodila dopoledne, ale už nevím, kdy jí ho přsně dali, škoda, že jsem vás nečetla dřív.

A porodní plán zdál se mi poněkud zbytečný :wink: , prootže to co jsem chtěla hned, to se dělá automaticky, o nadstandart jsem si řekla hned po porodu, ale prostě byl plný...a kdyby něo, tak by se ptal a zajišťoval to Petr, proto tam mimo jiné byl. Ale Kamča má pravdu, být tam sama, tak na 1.dobu bych u sebe cizí nastávajíci hekající maminu nesnesla! Tak rodily 2 holky z kurzu, obě šly bez manželů, tak byly spolu, jedna jen ležela, druhá chodila, muselo to být na palici...
7. lis 2007 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Noninka: tak jeslti je ti už tak špatně a bolí v kříži tak zítra jedeš!!! Kdy jsi psala, jak jsi šťastná ajak je ti dobře? To není tak dlouho ne? :wink: Tak,že změna tam je.
JÁ TIPUJU NONINKU NA ZÍTRA 8.11. 22.15HOD., KDO SE PŘIDÁ? :grinning: :grinning: :grinning:
7. lis 2007 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
K tomu porodnímu plánu, asi něco sesmolím, ale bude asi taky záležet jak dlouho tam budu fuňět a jesltl porodím v noci nebo přes den. Jestli budu vyspalá a chytne mě to ráno, nebo mě to chytne večer a já nebudu spát. To bych pak chtěla aby mi ho hned přiložili ale podle toho jak na tom budu aby mě nechali odpočnout. To ale myslím dělají automaticky, když vidí, že sotva drží mamina oči, tak malýho vezmou aby si odpočla na pár hodin.
7. lis 2007 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lencit: to je jasný že by sis chtěla odpočinout.ale já jsem celou noc stejně nezamhouřila oko a stejně ti to nedá spát.pořád se mi promítal porod,co bylo a tak a ikdybych byla unavená sebevíc tak jsem nemohla spát.sral... mě taky to že mi neřekli kdy mě malýho donesou ,byl tam se mnou ty necelý 2h po porodu a pak ho odnesli a vyřvala jsem si ho až v těch 6 ráno.nevím no,ale mě to vadilo.možná už je to tam teď lepší a jestli ne tak ať se na mě těší...

a k tomu porodnímu plánu... je možný že ho moc vážně brát nebudou,ale napíšu ho.můžu si taky říct ústně ,že ...ale já vím jak je na tom ženská po porodu,jak ta psychika se změní.není to stejný jako teď ,teď třeba jsem schopná se víc bránit nebo diskutovat ,žádat nebo si cokoliv domluvit s dr,ale potom (aspoň teda já )jsou ty ženský citlivý a navíc v těch bolestech nejsou tak nějak průbojný.když jsem třeba viděla tu starou blondatou sestru staniční tu dětskou co je tam už asi 150let ,že pronesla "že ta na dvojce taky neumí kojit...",když ju paní co tam byla se mnou z Přímětic poprosila že jí to kojení moc nejde a že se malej špatně přisává,tak jsem neměla anio odvahu se jí na to samý zeptat!!!a to nejsem žádná putinka nebo blbec kterej se bojí.ale prostě jste potom jiný a myslím že ten plán v písemný podobě jim neuškodí.určitě ho tam dám a podle situace na něm budu trvat.

je to taky o tom že tam jsou ty dětský a ženský sestry některý už dlouho , ještě za komoušů a staví se k tomu šestinedělí postaru.na porodnici se mi líbilo tam se chovají moc pěkně ,možbná na výjimky.ale potom na šestinedělí ...trochu jsem tam byla neštastná.buďto bych je trochu vyškolila aby změnily přístup k maminám nebo bych je vyhodila...ale to je asi můj "buržoazní" názor,že...

šmarjá , jak já bych šla rodit zároveň s tou noninkou...se má...
8. lis 2007 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a ještě jsem si rozmyslela ,že si tam, asi vezmu pro mimouša nějakej hezkej obleček a asi zavinovačku.mám novou moooc pěknou froté béžovou a asi vezmu dvoje pidi punčocháčky (koupila jsem v brně vel 50 a 56)a dvě nějaký body.no snad nebudu za idiota a nebudou to brát za povyšování se ,ale chtěla bych to tak.
a když mě nenaserou tak budu moc přemejšlet o sponzorském daru na něco co jim tam chybí...třeba na ty oblečky...
8. lis 2007 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
a propos: zavinovačka - budete ji také prát? Už jsem přeprala kde co a tak mě napadlo, jestli nemám hodit do pračky i zavinovačky. Obávám se, jestli budou šmudliny malinký, že bych měla dokoupit ještě nějaký oblečeníčko vel. 50, ale myslím, že to holt už nechám, tak jim bude ta 56 holt trochu větší, aspoň jim to bude pohodlné.
8. lis 2007 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, právě jsem se vrátila od Zdráži, dělala mi ty stěry, dostala jsem papír na jména a od sestřičky dva dudlíky NUK, tak to už jich mám 11 ks. :grinning: Jsem sběratelka dudlíků. :grinning: Ještě jsem si ani jeden nekoupila o vlastní vůli, to budou mít holky co dělat, než to zvládnou zpracovat. :grinning:
8. lis 2007 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
a zapomněla jsem napsat, že podle vyšetření jsem na tom prý překvapivě dobře na můj stav, CS3 - mě osobně se moc nelíbí, nejraději bych tam pořád viděla dvojku, abych byla klidná. Další návštěva DO 14 dní, takže si mě asi začíná trochu víc hlídat. Taky jsem zjistila, že to železo, který tak poctivě každý ráno zapíjím mlíkem se mlíkem vůbec zapíjet nesmí, protože to snižuje jeho vstřebávání. No tak to mám radost. :angry: :rolling_eyes: :sweat_smile: A to jsem ten leták studovala, píšou tam jenom kávu a černý čaj ne. :angry: Tak ode dneška bude voda. Brrr, to mi zase bude potom špatně.
8. lis 2007 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak koukám, že už se vám to blíží. Mě se při příjmu teda ptala staniční, jestli mám porodní plán. Já jsem ho neměla a taky to nějak dopadlo. Že chci manžela u porodu jsem řekla, aby mi dítě nedokrmovali a neodnášeli na noc jsem taky řekla, takže v pohodě. Dokrmit ho teda chtěli, prý je nervózní miminko, zklidnil by se a že se pro jednou nic nestane, ale že by někdo vysvětlil kojení, to ne - no asi pod vlivem tchýně. Oni měli pocit, že mi to řekne ona, já o rady od ní neměla zájem a hlavně mi radila blbě. Na to, že byla sestra z novorozeneckýho, mi teda radila pěkně blbě hlavně techniku kojení. Jinak ta tchýně nebyla při porodu, ale jak se malej narodil, manžel obvolal rodinu a ona páč tam pracovala dřív, tak se cítila nějak oprávněná tam vlézt nebo co a asi vystřelila z domu jak blesk, protože mě ještě šili a já už ji slyšela vejskat na chodbě. Už cpala hlavu do dveří, tak jsem řekla manžovi ať ju vypakuje a dala mu to pak pěkně sežrat, že ju nezpacifikoval. Snažila se tam pak přebrat úlohu sester, jako že ošetřovala malýho a tak a pořád by tam lezla až jsem ji jednou řekla, že jedna návštěva za den by teda stačila, že chci mít klid. Tak se uprdla a já s ní od tý doby moc nekomunikuju. Nesnáším, když mi někdo chce organizovat život. Takže tak.

Jinak gratuluju Kačce k Nikolce!!!!!!!!!!!
8. lis 2007 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pho, tak já jsem se nad tím docela pobavila, ale na tvém místě bych se asi taky moc nebavila. Doufám, že to kojení nějak zvládnu, když těch rad od místních sestřiček taky asi nemůžu čekat moc.
8. lis 2007 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ještě něco málo k tomu porodnímu plánu, já si ho tedy nebudu psát, ale opisuji, co jsme dostali v kurzu na kopii:

stručně, vlastními slovy, jak si představujete průběh vašeho porodu, POKUD BUDE PROBÍHAT VŠE BEZ KOMPLIKACÍ, z čeho máte strach, a naopak, co byste chtěly využít v první době porodní (polohy, pohyb, sprcha, vana, balo, vak, stolička, židla, masáže, oleje, relaxační hudba, homeopatika, bylinné čaje apod.), jakou polohu při porodu, co by vám nejlépe vyhovovalo, ale i to co nemáte ráda, co si nepřejete, koho byste chtěly mít u porodu, event. koho nikoli,jaký kontakt s miminkem, v jaké míře focení a filmování, zájem o nadstandartní pokoj apod. :wink:
8. lis 2007 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pho: to jsem se op+ět nad tvým psaní zasmála,jako by si mi mluvila z duše....přesně takhle je (vlůastně byla) aktivní moje máti,už s ní nekomunikuju.přesně....všudepřítomná,aktivní se hned do všeho vložit,všechno zorganizovat.to že chtěla přijet do špitálu a čekat třebva jen za dveřma až to "vyklopím" aby byla jako u porodu jsem zavrhla,manža měl za úkol ji v opačném případě zpacifikovat.ale nedala se a volala mi na mobil hned po porodu.sotva jsem ležela zašitá na posteli už ten mobil drnčel.nikdo nevěděl že rodím ,ale ona mi přes den 3x volala a já jí to nebrala tak se dohmátla že se něco děje a bylo jí jasný kde jsem.jinak jsem měla mobil kvůli manžovi zapnutej .nechtěla jsem s bní po těsně porodu mluvit,nechtěla jsem mluvit s nikým ,jen tam bejt na pokoji s malým a s manžou a vona mi do toho vyvolává.po dvacátým zazvonění to manže teda vzal a řekl jí všechno že to je kluk a já že jsem v pohodě a tak a ona nedala pokoj a že chce se mnou mluvit.jestli jako manža náhodou nekecá.no drama...už nikdy více.

pho: a tobě malýho nechali už hned od porodu?jéžišmarjá,to bylo dobrý...

antony: no já žádnej dudel nemám,nevím no jestli mám nějakej aspoň jeden koupit.ale peťa ho neměl a svatý to bylo dítě... já moc na dudláky nejsem.zase když to bude moc vřejskat...jo a to žele zo taky zapíjím čajem nebo vodou.mlíkem jsem to zapíjela dlouho než jsem na to přišla...
jo a k tomu kojení se zkus zeptat v lékárně na ty homeopatika na podporu laktace,prej jsou fakt dobrý a pomáhají,byla by škoda kdyby nebylo nic.

jo k tomu porodnímu plánu,slibuju že je moc otravovat nebudu ale ještě jedno přání bych měla ... nerodit klasicky na koze ale (jestli ji mají...)na takové té porodnické stoličce nebo křesílku.neviděla ste to tam některá?ono na tý koze je to v podstatě v leže a tlačíte podle mě jakoby dovrchu,což je jaksi zbytečná drřina.na té stoličce se seďoleží vlastně v polosedu a dá se upravit a různě polohovat.no snad...
8. lis 2007 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
stolička tam je, stačí, když si o ni řekneš, oni ti ji přinesou, když bude na jiným pokoji. :wink:
8. lis 2007 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kmila: Malého po porodu ošetřili, manža na to šel dohlížet a pak mi ho už nechali. Ptali se, jesti ho chci na noc odnést, ale nechtěla jsem. Jinak ten dudel bych vzala. Malej měl fakt hodně silnej sací reflex, já mlíko žádný, prsa bolavý, tak jsem byla ráda, že mu mám co do té pusiny dát a uklidnil se tím dudláním. Jak se mi udělalo mlíko, už cumel nechtěl a nemá ho dodnes. (já bych teda byla docela ráda, kdyby ho chtěl a nevyužíval místo cumlu mě, ale do pusy ho prostě nevezme). Jinak jsem taky uvažovala o té stoličce, ale ve finále mi bylo úplně jedno jak rodím, hlavně aby už to bylo. Rodila jsem na tom porodním sále, ne na těch pokojíčkách a ta koza tam nic moc. Chtěli mi přizvednout opěrku pod zádama a nešlo to.
8. lis 2007 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tak to se hned přihlásím o to aby mi ho nechali a neodnášely.

no a stou zavinovačkou:mám dvě takový klasický bílý s krajkou ale ty jsem zatím neprala,mám nachystanou jen tu froté,ta je z těch moderních,má molitanovou podložku a pak se celá zabalí na suchej zip tak tu asi vezmu do tý nemocnice.jinak nevím no,jedna mi asi bude stačit a kdyby ne tak uvedu v provoz ještě jednu tu bílou.a ty oblečky 50 bych nekupovala,zase asi takový pidižvíci nedonošený nebudou a 56 se dá v pohodě ohrnout.
jo antony co to přesně znamená to CS? předpokládám že to je cervix skore jakože tloušťka čípku.je to tak ? já ani nevím kolik mám,musím se podívat do průkazky.jestli to tam teda najdu ,možná mě to tam napíše až teď po kontrole.stejně mě sestra objednalůa pozdě ,husa...jdu až 19.11.což je za 5tt od poslední kontroly a to už budu 35tt.
8. lis 2007 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kami Rozvadovská to CS píše do té poslední kolonky, myslím, že to jsou poznámky, já mám pořád napsáno CS0.
8. lis 2007 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já jdu teď taky až v 35 tt.
8. lis 2007 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jo když já jsem byla naposledy na kontrole ve 29tt + něco a teď mám jít až ve 35tt,.nop zdá se mo to dlouho no ,ale co se dá dělat.tak se jdu mrknout. a čím vyšší je cs tím je to jako víc k porodu?jako že připravený k porodu ?
8. lis 2007 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jo když ona taky tak hrabe...
8. lis 2007 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamčo: Ještě k té zavinovačce. Já jsem měla jednu tu rychlozavinovačku a 2 po nás, bílé krajkové, Ty jsem využila nejvíc, protože se do ní dá mimčo zavinout docela napevno a snadno se s ním pak manipuluje teda hlavně nezkušenejm maminám a tatínkům. Měli je i v porodnici. Ta rychlozavinovačka není moc pevná a ten spodní cíp malej pořád vykopával, ale uznávám, že jsou krásný. No z praktickýho hlediska bych ty bílý zprovoznila. Někdy to mimčo odnáší na zahřátí na nějakou dobu na novorozenecký, ale to nebyl náš problém a já jsem po porodu nebyla nějak unavená (jen jsem měla hroznej hlad), tak jsem si ho nechala u sebe.
8. lis 2007 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo po dlouhým luštění pisma mojí dr tam mám napsáno CSO.
já jsem právě trefila v brně na rychlozavinovačku výbornou,dá se právě na pevno zabalit a zavinout podle potřeby utáhnout.mimino leží na molitanopvý podložce a ty cípy mají dobře našitý suchý zipy že se to dá dobře a pevně zamotat.byla drahá 900,- ani se mi ji nechtělo kupovat,ale právě že byla tam šitá se mi líbilo.i ten cíp u nožiček je na přilepení takže to mimouš nevykope.no ale asi ty "starodávný"tak zprovozním,jsou pěkný bíloučký a kdyby mi to hned mimouš poblil...
peťe taky nezahřívaly,byl docela velkej a měl se k světu tak snad tohle nebude chcípák.zase sme tuhle řešily jméno.... ten "pán co se mnou bydlí"má fakt nápady...prvně ho napadla Anička a Karel,ale pak se začal smát a bylo mi jasný že si dělá srandu.tak to na 95% bude Sára nebo Honzík.
8. lis 2007 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pho:jo dneska jsem tě viděla u kaufklandu na jarošce s někým si mluvila,chtěla jsem zatroubit ale jednou rukou jsem jedla jablko a vzhledem k tomu že se blížil kruhák jsem nechtěla šaškovat v křižovatce.
8. lis 2007 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo hele pijete některá ten maliníkovej čaj?koupila jsem si v lékárně čaj pro těhule a tam je víc bylin a i ten maliník.k čemu je to vůbec dobrý?
8. lis 2007 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamila: to byl můj taťka. Potkali jsme ho ve městě, tak nás šel doprovodit. Je celý podělaný z vnoučka.
8. lis 2007 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamčo, maliníkovej čaj uvolňuje nějak porodní cesty pro porod, jde to prý pak snadněji a líp se otevírá. Myslím, ale že se má pít až od 36 týdne max. myslím od 34.

Hezký oblečky si pár taky beru, jak jsem tam byla za kámoškou tak chtěla nafotit malýho, ale on byl oblečenej fakt hrozně, jak těžká sociálka, seprané barvy, roztrhané, bez knoflíků. Takže bodýčko a kabátek a tepláčky beru.

O té tvé máti jsem se fakt zasmála a úplně jsi popsala mé představy jak by to mohlo být u nás. Takže my pojedeme natajno, nikdo o tom nebude vědět, bylo to moje tajné přání a manža to nakonec navrhl sám taky, takže jako "jeho" nápad.
:grinning: Pokud tam teda nebudu třeba týden ležet, ale i kdybych pak rodila tak se to dá utajit. :wink:
8. lis 2007 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem to našla: Maliníkový čaj začít pít nejdříve měsíc před porodem, ne dříve. Uvolňuje a připravuje porodní cesty a hodně urychluje porod /jasně že asi jak u koho, ale za zkoušku nic nedáte/. Pít dvakrát denně 0,2l /2 deci/. Taky ho mám koupenej a čekám na ten 36 týden, jo a začli jsme masáž hráze. Raději zkusím všechno ne?!! :angry: Plus pak nasadím ty homeopatika týden před termínem.
Týden před termínem CAULOPHYLLUM THALLICTROIDES 5 NEBO 9CH - 5 bobulek denně rozpustit pod jazykem /nečistit zuby a nežvýkat pálivé před tím/. Na lepší poddajnost děložního hrdla.
Do porodnice sebou jak mě to chytne ARNICA MONTANA 9CH - pro dobrou funkci svalů a cév, prevence vzniku krvácení, lepší hojení svalů.
8. lis 2007 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
NO ONO SE DÁ I V NEMOCNICI SE DOMLUVIT PROSTĚ NIKOMU NESDĚLOVAT ŽÁDNÉ INFORMACE OHLEDNĚ STAVU MAMINY A MIMINA A TAK JE JEN NA VÁS A MANŽOVI KOMU ZAVOLÁTE A TAK.NO PRO MĚ TOHLE JSOU TAK OSOBNÍ A INTIMNÍ VĚCI ŽE ABY BYLA MÁTI ÚČASTNÍKEM PORODU JE PRO MĚ NEPŘÍPUSTNÝ.MATKY I TCHÝNĚ MUSÍ RESPSKTOVAT SOUKROMÍ A NESTRKAT DO VŠEHO FRŇÁK,IKDYŽ SE JIM TO NELÍBÍ.TŘEBA I ZA CENU ŽE SE S NIMA CHVILU NEBUDE MLUVIT.OSTATNĚ,OD TÉ DOBY CO JÁ S MÁTI NEMLUVÍM MÁM SVATEJ BOŽSKEJ KLID.TAKŽE KDYBY SE TAM PÁR DNÍ LEŽELO TAK SE PROSTĚ ŘEKNE PERSONÁLU ŽE KDYBY NĚKDO VOLAL TAK TAM ZÁDNÁ LENKA NEBO KAMILA NELEŽÍ.DOBREJ NÁPAD...
NO TEN ČAJ JSEM JEŠTĚ NEÚPILA,ŽAČNU TEDA AŽ PO 37TT.
8. lis 2007 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
TAKY SI ŘÍKÁM ŽE KVŮLI TOMU FOCENÍ JSOU TY DĚTI JAKO Z DĚCÁKU.... SICE SE TO OBLEČENÍ DOKOLA VYVÁŘÍ TAKŽE NEBUDE NIKDY HEZKÝ ,ALE ZA MOJE SE SNAD NEBUDOU ZLOBIT,NE...
8. lis 2007 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamčo, ty porodnické kozy jsou nastavitelné a kdybys trefila na tu novou na tom prostředním nejlepším pokoji, tak ta jde nastavit až do sedu. Jdu dát její fotku ke mě do galerky. Noninka mi ju posílala kdysi mejlem jak tam byli na exkurzi. Tak koukni ke mě do galerky. :wink:
8. lis 2007 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek