• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky a snažilky ze Znojma, přidejte se.

2. února 2014 
autor
Ahoj dnes jsem byla u doktorky,byla tam místo rozvadovský pavková a byla jako cukrkandl.Bohužel mám zas za ten týden o půl kila víc....sladký vůbec nejím,dělá se mi po něm, špatně ,ale myslím,že je to částěčně voda,hrozně toho vypiju.jo,taky už nemůžu jít na velkou,trpím zácpou jako hrom a to jsem včera snědla půlku melounu...mohla jsem se jí zeptat na ty kontroly,vidíš...ale já myslím,že na těhu nechodí ,že jen ten doktor musí pak odůvodnit ,proč máš takovou neschopenku.a kdyby tak řekneš,že ti bylo zle a že si musela d doktorovi.je to na houby,když tajhle člověka špizujou.

Dnes na ultrazvuku se mimino ukázalo v plné parádě,začaly jsme 9.týden a je 1,5 cm velký,srdce mu mlátilo jako o život.od toho 12 týdne rostou břicha hrozně rychle,mimino roste a dělá si tam místo.tak jdu do města pro xeroxovej papír a na večer napíšu.nazdar bazar
22. kvě 2007 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, no, já teda zase s tou svojí váhou se nestačím divit, hlad mám pořád, zrovínka jsem se zase musela najíst, piju dost a váha zase a stále na původní hodnotě. Ale ono to začne asi najednou. Je, a s tím melounem jsi mi udělala chutě, škoda že nemám nárok ho tu nikde koupit. Když jsme jeli o víkendu z Třeboně tak ho prodávali kolem celé trasy, takový nádherný červený, škoda že jsem odolala. :frowning2: Jinak, broučci moji jsou úplně zlatí, dneska žádná migréna, žádnej moták, jen venku to dusno, je hrozný, že musím být doma, přitom bych mohla sedět na dvorečku, ale fakt se to tam nedá vydržet. Musí mi manža koupit slunečník.
22. kvě 2007 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Dneska je venku fakt strašně, teploměr nám ukazuje 49,5. Děs, ani jsem nemohla pověsit na balkoně prádlo. Ale aspoň to hned uschne. I tady vevnitř je fakt strašně, jen furt piju vodu. Jo a ta zácpa... to jsem měla taky, hlavně ty první měsíce, ale upravilo se to. S tím jídlem vám teda nezávidím, já naštěstí !!! žádný chutě nemám (zatím) . Jím normálně. Zrovna jsem uvařila knedlíčkovou polívku, tak jdu na ni. Tak zatím čauky
22. kvě 2007 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach jo, teď jsem měla s broučkama dost dlouhou debatu, aby u nás vydrželi živí a zdraví až do konce, sype se to na mě ze všech debat o IVF, samý špatný zprávy. Myslím, že budu moct chodit jenom za váma a tady prosím už žádný problémy, žádný zamlklý těhu a potraty, prosím jo?
Už abych šla na ten další ultrazvuk. V pátek budu 9tt, a mám přijít k gyndr. za týden až dva, tak možná bych už mohla příští pátek jít, nebo mám přeci jen počkat těch 14 dní, to už budu přeci jen 11tt. Myslím, že to budu muset vydržet, pro dobro věci.
Zvedá se tu pěkný vítr, že by přeci jen déšť?
22. kvě 2007 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
NO TADY U NÁS TO VYPADÁ NA KONEC SVĚTA,ALE JEN JEN VÍTR.

ANTONY,ONO JE TO PĚKNÝ,MÁŠ NA INTERNETU VEŠKERÝ INFORMACE ,HOLKY SI TADY DÁVAJÍ ZKUŠENOSTUI CO KTERÁ A JAK,ALE SAMOZŘEJMĚ TO NEJSOU JEN TY ZKUŠENOSTI DOBRÉ...BER MOJE NÁZORY PROSÍM TĚ S NADSÁZKOU....JSEM VE SVÉ PODSTATĚ SKEPTIK A HROZNEJ CINIK.TY MÁŠ TY DVĚ DĚTI NAVÍC DVĚ A TAM JE TO RIZIKO DVOJNÁSOBNÝ,ALE NEMŮŽEŠ SE UŽ TEĎ ZAOBÍRAT JEN STAROSTMA.PŘECE NEBUDEŠ ZROVNA TA CO JÍ TO DOPADLO ŠPATNĚ,NE?MÁM V BRNĚ KAMARÁDKU,CO MĚLA DVOJČATA JAKO TY ALE JEDNO PAK POTRATILA A DRUHÉ ANI NEVĚDĚLA JAK DONOSILA.ČLOVĚK BY ŘEKL BOHUŽEL ,ALE ONA PLAKALA RADOSTÍ ŽE BOHUDÍK...JE TO TĚŽKÉ NA TY NEGATIVA NEMYSLET.BERU TO TRAK ŽE BUĎTO SE NÁM VYHNOU NEBO NE...VYVOJOVÉ A VROZENÉ VADY NÁM TEĎ BUDOU DĚLAT (JSME ÚPLNĚ STEJNĚ)Z KRVE , MĚ 11.6.JSEM OBJEDNANÁ A TAK VELKÝ ULTRAZVUK.A TO NEJHORŠÍ BUDE ZA NÁMA.KDYBYS VIDĚLA DNESKA TO MOJE SRDÍČKO !!!!!!VŠECHNY CHMURY MĚ PŘEŠLY.NAJDI SI NĚJAKOU ZÁBAVU,NE JEN TĚHU.TROCHU SE Z TOHO BLBNE.
22. kvě 2007 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasně, já se fakt snažím na to pořád nemyslet. Není to taková tragédie, jak to možná líčím. Ani nevím, jak moc se na ty dva prcky těším, jsem moc ráda, že jsou dva, já si je hezky vypiplávám, tak nemají důvod, aby se jim u mě nelíbilo.
22. kvě 2007 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
TO TAKOVÁ MOJE ŠVAGROVÁ MÁ DVĚ DĚTI,ANI JEDNO NECHTĚLA A V TĚHU DĚLALA VŠECHNO I TĚŽŠÍ PRÁCI A NIC...DĚTI OBĚ DVĚ TÝDEN PO TERMÍNU A ZDRAVÝ JAKO ŘÍPA.VZALA SI O 16 LET STARŠÍHO CHLAPA A MOC TO MANŽELSTVÍ ŠTASTNÉ NENÍ.HORMON ANTIK NESNÁŠÍ,JE JÍ PO NÍ STRAŠNĚ ZLE A KOLABUJE,NITRODĚLOŽNÍ TĚLÍSKA JÍ NESEDÍ,MÁ MALOU DĚLOHU (ONA JE DROBOUNKÁ) A POŘÁD JÍ BOLÍ PODBŘIŠEK NEBO JÍ TO JEDNOU TAKY VYPADLO NEBO SE JÍ TO POSUNULO A MISELA JÍ TO ZDRAŽILOVÁ VYNDAT.TAKŽE SE SPOLÝHÁ JEN NA NĚHO.ALŮE JDE KULHAVÁ OKOLO A ONA JE HNED V TOM.ONA MÁ ÚPLNĚ OPAČNEJ PROBLÉM NEŽ TY.
22. kvě 2007 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
TAK JDU SMOLIT TU ANGLIČTINU AŤ SE NĚKAM POSUNU.
22. kvě 2007 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vám už teď budou brát krev na ty vrozené vady???? Mně ji bral min. pátek. Tak čekám jak to dopadne. Mám strach.... :cry: Chtěla jsem se zeptat, nevíte co to je to MMB? To je nějaký dětský bazar oblečení? A není to tady ten v tom modrým koníkovi? Dneska v noci pěkně hřmělo, nemohla jsem vůbec spát. Ale konečně je lepší vzduch venku. Na kontrolu jdu taky příští pátek. Já nebyla na ultrazvuku přes měsíc, tak už bych toho prcka chtěla konečně zase vidět, snad příští týden.... Včera jsem toho svýho gynekologa potkala v kaufu, vybírám si sýry a najednou slyším povědomý hlas... Tak mu taky řeknu že ty vycházky se nedají dodržovat, když manžel dojde z práce o půl 4, tak jak máme stihnout nakoupit a vyřídit si nějaké věci do 4 ???? To je pěkná blbost kdo to vymyslel :confused:
23. kvě 2007 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
podlé té zkratky myslím, že je to mimibazar, kolegyně z práce přes něj kupuje pro svoji holčičku kde co a je moc spokojená, že se tam dají koupit kvalitní značkové věci, často vůbec nenošené s původníma cedulkama za hodně malou cenu. Ta adresa je www.mimibazar.cz
A ty testy na vývojovky se dělají tuším až kolem 18-20tt. Předtím se dělají ještě nějaký jiný testy.
23. kvě 2007 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ahoj, konečně se k vám taky dostávám. Už jsem byla na původním Foru ve snažilkách, i když taky jen na skok. Já čekám 1. dítě, je mi 27, už jsem doma, užívám dovolené a pak mateřské...

Začala jsem chodit do Macešky na ten kurz, stojí 1200, mělo by to být 10 lekcí, ta psolední návšětva v porodnici i s tatínkama...záleží, jakou máte pojišťovnu, VZP zatím neplatí nic, ale některá platí 1000! Měli jsme 1. hodinu, takže takové seznamování se...ale uvidím, jak se to rozjede dál.Jde o to hlavně potkat maminy se stejně starými pupíky, ať máte s kým probrat případné problémy. Dvojčátka tam ale nečekážádná...Něco bylo zajímavé už minule, aleněco sjem brala s rezervou, Věra Burianová je pro přirozený porod, pro přírodní vitamíny atd...a už nebere moc v úvahu, že některé maminy se prostě musí nadopovat tabletkama (železo, vápník, hořčík)...

UTZ se dělá opravdu jen 3x za celé těhotenství, Rozvadovská ho dělá v podstatě při každé návštěvě.

ve 12. tt se chodí na speciální placené vyšetření na vývojové vady (Down, Edwardsnův syndrom a rozštěpy), stojí to 1200, dělá to snad jen Rozvadovská, a pak v Brně...(co je nejblíž), ale samozřejmě se mimi prohlíží i u ostatních doktorů, jen ne tak důkladně. A v tom 16-18 tt. se dělá test na Downův syndrom, ale ty nejsou moc přesné...a pak posílají zbytečně do Brna na plodovku...

Pozor na MMB, je to droga :grinning:

Ještě k vycházkám. Doktoři opravdu nesmějí dát víc jak 4 hodiny za den, až pak ve vyšším tt dají třeba od 8-18 hod...Od ledna nastala nějaká změna, takže věřím tomu, že doktor ne že by ti nehctěl vyhcázky dát, ale hlídá ho sociálka. Nevím, jak chodí/nechodí na kontroly, já byla ještě minulý týden v práci...
23. kvě 2007 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky eps, tak ty už jsi z nás nejzkušenější, asi chodíš taky k Rozvadovské podle tvých slov, že?
Co to placené speciální vyšetření na vývojovky, nevíš kde to v Brně dělají?
23. kvě 2007 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
AHOJ BABY, TAK MYSLÍM,ŽE EPS TAKY CHODÍ K ROZVADOVSKÉ....CHA CHA ,JE SKORO TASK VYŠKOLENÁ JAKO JÁ.....ALE DR MI ŘÍKALA,ŽE MI TOHO 11.6.BUDOU BRÁT KREV NA VÝVOJOVÉ A VROZENÉ VADY A VWELKÝ ULTRAZVUK.ZDÁLO SE MI TO BRZY ALE NECHALA JSEM JI U TOHO.NO,ASI BYCH NA TO PLACENÝ VYŠETŘENÍ ŠLA,I KDYBYCH MUSELA JET DO BRNA.BRNO ZNÁM JAKO ZNOJMO A TAKY UŽ NEJSEM NEJMLADŠÍ A ČLOVĚK NIKDY NEVÍ...
23. kvě 2007 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
JINAK JE MI TEDA ŠOUFL...SICE NEZVRACÍM,ALE O TO TO NENÍ LEPŠÍ.JE MI ZLE JAKO BLÁZEN,ZASE JSEM DNESKA SPALA.Z TÝ VČEREJŠNÍ ANGLIČTINY SAMOZŘEJMĚ NEBYLO NIC TAK TO CHCI TEĎ DOHNAT.MOŽNÁ JE TO TÍM,ŽE MÁ DRUHÉ DÍTĚ PO SEDMI LETECH,ŽE TO TAK BLBĚ SNÁŠÍM NEBO TO FAKT BUDE HOLKA.....
23. kvě 2007 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
JO A TAK YZVAŽUJU,JESTLI K TÉ BURIANOVÉ BUDUD CHODIT.NEJSEM ODPŮRCE ANI PŘIROZENÉHO PORODU ANI ZDRAVÉ VÝŽIVY,NAOPAK.ALE JESTLI JE TO TAKOVÁ NALEJVÁRNA...JÁ JSEM POVAHOU TAKOVÁ,ŽE ASI BYCH SE NEDALA NĚJAK MOC PŘESVĚDČOVAT,NAVÍ KDYŽ U PORODU SE NIC NEDÁ DOPŘEDU PLÁNOVAT,MŮŽE BÝT VŠECHNO ÚPLNĚ JINAK.´TAKY JSEM SI PLÁNOVALA JAK BUDU U DRUHÉHO AKTIVNÍ ,JAK TO ZMAÁKNU LEVOU ZADÍ,VŽDYŤ UŽ VÍM ,DO ČEHO JDU...A JSEM TEĎ RÁDA ŽE SE VYCHRÁPU A ZVLÁDNU TO ZÁKLADNÍ.ALE PLAVAT BUDU CHODIT TŘEBA I SAMA.
23. kvě 2007 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
HELE STEJNĚ TO UTÍKÁ,CO??!!NA ZAČÁTKU JSME MĚLI 5tt.
23. kvě 2007 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
utíká to utíká, ale my máme narozky až v pátek :grinning: Tedy 9tt. Ale už si říkám, až bude pátek, tak už zase budu mluvit o tom, že jdeme na 10tt :grinning: No nejsem trhlá?
Mě naštěstí špatně nijak zatím není, trochu sice nepřidává to počasí, zdá se mi blbý tlak, ale jinak nejsem schopná vůbec nic udělat. Teď bych měla dát manžovi dohromady dva řízky a chystám se na to celý odpoledne. Fakt se mi nic nechce. :grinning: Jenom mě mrzí, že si toho koupání ve volné přírodě letos moc neužiju, ale nevadí nevadí, my to jednou všechno doženeme. :grinning: :grinning:
23. kvě 2007 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no je to asi taky počasím,já jsem tak unavená,že tohle jsem nikdy nezažila,ale nemůžu přes den jen spát.v noci pak čumím do tmy auž mám i náhradní řešení,že když tak sáhnu po knížce.jinak jsem pomalá líná,bolí mě hlava,prostě k ničemu.zádná vitalita,dneska pečeu kuře na žampionech s rýžou a taky to přir´pravuju půl dne.nechápu kamošku ,ta má 2,5 kluka aminulej týden se jí narodila holka.asi bych si to šla hodit....pravd aje ,že je strhaná a utahaná jako pes,malej moc teď neposlouchá je v tom zlobivým věku a do toho mimino...nechtěla jsem mít děti takhle po sobě,ikdyž si třeba nebudou moc hrát,ale je to tak podle mě lepší.na koupání asi budud chodit s peťou v létě na louku na koupá nebo ještě radši do unanova,tam to mám moc ráda a od září pak asi hotelu prestige,uvidíme.ale nějakej pohyb mít músím nebo neprolezu dvěřma.
neříkala ti dr jak jsou tvóje mimina velký?to moje bylo v pondělí 1,5 cm , což vyrostlůo za tejden o 12mm
23. kvě 2007 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chodím k Rozvadovské, ale nejsem z ní tak nadšená jak Kamila...Ale možná taky tím, že se neptám sama,nevím na co...jen jsem třeba řešila křeče...berete v 1. trimestru nějaké vitamíny? Ona o nich vůbec nemluvila, až někdy v 10. tt jsem byla u Pavkové (vyjímečně),a ta se mě ptala, a že by bylo dobré něco ze začátku brát. Tak jsem si jedno balení Gravitalu koupila...teď přes léto je to asi jedno, já těhotněla v zimě....

Únava je normální. Kamčo, každé těhotenství je jiné! Jedna švagrováměla kluka a pak měla úplně jiné pocity, jiné těhotenství, a tak doufala v holčičku, a buch, je to kluk jako buk :slight_smile: a druhá švagrová je teď ve 4. tt a že jí bylo nehorázně špatně první tři měsíce, ještě víc než u prvního dítěte před 7,5 lety! Já třeba těhu nevolnosti neznám :wink: Ale zase křeče...to vás nejspíš taky potká...

Ještě k zácpě, na to jsou dobré sušené nebo zavařené meruňky a švestky...Mě pravidelně proháněly makové buchty (ale já na zácpu netrpěla). Holky v srpnu si užily své. Kdyby ovoce nepomohlo, napiš (teď nevím, která na to trpíte), poptala bych se holek, už si další účinné rady nepamatuju...

Kamčo, my už nerostem v milimetrech, ale v kilech :grinning: Madla měla na poslední kontrole 1,5 kg....

A utíká to utíká, já už jsem nějakých 30 tt. nebo kolik...počítám 10 tt. do porodu!
23. kvě 2007 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
JÉÉÉÉ KDYBYCH UŽ BYLA JAKO TY...10TT DO PORODU...
23. kvě 2007 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
JÁ MÁM VITAMÍNY CALIBRUM BABY PLAN ,ALE BERU JEN JEDEN OBDEN.TA MOJE DRUHÁ STŘELENÁ ŠVAGROVÁ V TĚHU SPOLYKALA DENNĚ JEDEN VITAMÍN A MAGNESKO A JEŠTĚ PILA GRAVIMILK A MALEJ SE NARODIL 5150 G,BYL PŘEROSTLEJ A PŮL ŠPITÁLU SE NA NĚJ CHODILO DÍVAT.V KOČÁRKU HO PAK SCHOVÁVALA ,PROTOŽE VYPADAL FAKT HROZNĚ,JAKO BULDOK.DR JÍ U DRUHÝHO TĚHU VITAMÍNY ROZMLOUVALA ,ŽE POKUD VYLOŽENĚ NEZVRACÍTE A ASPON TROCHU JÍTE TAK NENÍ NUTNÉ SE TÍM DOPOVAT.A MYSLÍM ŽE JE TO PRAVDA,I ROZVADOVSKÁ MĚ NIJAK NENUTÍ VITAMÍNY BRÁT,ALE JÁ NEJSEM TAKY ŽÁDNÝ TINTÍTKO.

JO A TOU ZÁCPOU TRPÍM JÁ ,ALE UŽ JSEM DNESKA JEDNU ZAVAŘENINU SPRALA.
23. kvě 2007 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
EPS: TAK JSEM NAHLÍDLA DO TVÝHO ALBA JESTLI TĚ NEPOZNÁM TŘEBA OD VIDĚNÍ,ALE NEVYBAVÍM SI TĚ.JSI TAKY JEDINÁ CO TADY Z NÁS MÁ ALBUM.ZNÁM HODNĚ LIDÍ VE ZNOJMĚ TAK JSEM SI ŘÍKALA,ŽE TĚ TŘEBA BUIDU ZNÁT...MÁŠ TAM MOC PĚKNOU FOTKU TU SVATEBNÍ NA STARÝM MĚSTĚ.MILIJU MIKULÁŠSKEJ KOSTEL A TU VYHLÍDKU TAM A O VINOBRANÍ TAM TY KOVÁŘE.....OOOOO UŽ ABY BYLO VINOBRANÍ....K MIKILÁŠOVI CHODÍM PRAVIDELNĚ VŽDYCKY NA VINOBRANÍ NA ÚRODU A NA VÁNOCE,NÁDHERA.LETOS SE TAM POVALÍM S PUPÍKEM...
23. kvě 2007 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kamčo, vitamíny 1. tři měsíce v pohodě, pak už jsem je taky vysadila, nechci 4 a více kilového drobečka! Ale ono se klidně může stát i bez vitamínů, těhotenská cukrovka je prevít. Pokud vás vaši doktoři na ni pošlou, běžte! Myslím na zátěžový test, vypije se glukozový roztok...já nebyla, ale kdyby hrozilo, jdu na to hned! Kolegova přítelkyně byla až v 33. tt, a už měl jejich malej podle UTZ přes 3 kila!

Ty testy, jak jsem psaladřív, tak se dělají do 12. tt (myslím, že 11-13. tt), zeptat se na to doktora, je to prostě test na vývojové vady, ale podstatně dřív, než co se pak dělá v tom 16-18.tt. Pokud má být problém, ať se řeší hned. Sousedka šla až na ten 2. v 18. tt, pak čekala skoro měsíc na výsledky (!) a něco se jim tam nelíbilo, tak šla na plodovku do Brna a kdyby to bylo blbý, tak by šla už "rodit", to už byla nějakých 22. tt (!!!) už by to nebyl potrat ani jak to ještě nazývají. Nechci strašit, jen to je možnost, jak být víc v klidu, a vůbec, pokud to ve Znojmě dělají. Zeptejte se svých doktorů...Nebo pak zavolejte Rozvadovské, jestli by to udělala. Jak jsem psala, platí se to, nehradí to pojišťovny...Je to na zvážení. já tu nabídku dostala, tak jsem toho využila...ale není to standart...

Kami, ještě minulý týden bys mě potkala v knihovně...teď už ve Znojmě moc ne, jsem z Hodonic.

V minulém příspěvku jsem napsala blbost, 2. švagrová je ve 4. měsíci, ne tt!!!
23. kvě 2007 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se dívám že je nás tu o jednu míň. Díky za ty stránky, hned se půjdu mrknout. Já mám fakt strach z těch testů, teď jsem v 18. a dělá mi jen na ty vývojový vady, a v tom 11-13.tt jak píše eps tak se mi doktor ani nezmínil že by mně měl něco udělat, nebo aspoň nabídnout. Sakra to je doktor!!!! Ach jo, vinobraní, to miluju, ale jestli bude všechno o.k., tak se tam budu trmácet s pěkným pupkem :slight_smile: Jo a ani žádný vitamíny mně nenabídl abych brala, do 3. měsíce jsem sama brala jen tu kyselinu listovou. Já slyšela, že se z těch vitamínů pěkně tloustne, že je lepší je brát radši přes den než každý den. Já myslela, že tu plodovou vodu bere každý doktor automaticky nebo ne???? Takže vlastně až do porodu si nikdy nejseš jistá, jestli nebudeš mít dítě nějak postižený nebo něco :astonished: .
24. kvě 2007 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
S TÍM TESTEM MÁŠ PRAVDU,JE PLACENÝ ALE MÁŠ PRAVDU ŽE JE TO FAJN ŽE JE TO TAK BRZY.POŘÁD BY SE TO DALO "VZÍT" JEŠTĚ JAKO NORMÁLNĚ NE JAKO POROD.MUSÍ TO BÝT HRŮZA VE 22.TT.SESTAR MI ŘÍKALA,ŽE KDYŽ BUDU CHTÍT TAK MI TO UDĚLAJÍ.JINAK SE TO NORMÁLNĚ NEDĚLÁ.

PETŘÍK MĚL 3850 g A 51CM A NADŘELA JSEM SE JAKO KRÁVA....BYLO TO ASI TAKY TÍM ,ŽE JSEM BYLA NA RIZIKOVÉM A ŽE JSEM NEMOHLA SKORO NIC A NEMĚLA JSEM ŽÁDNOU FIZIČKU,PROSTĚ HYPOCHONDR.Z TĚCH VELÝCH ČÍSEL MÁ TAKY OBAVY A NEJHORŠÍ JE KDYŽ SE PŘENÁŠÍ,TO TY MIMINA NABEROU HROZNĚ.NO UVIDÍME.
24. kvě 2007 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, to já zase vitamínky papkám pěkně poctivě každý den, dokonce hezky podle pravidel dva měsíce před otěhotněním, ale myslím, že ti moji drobci to budou potřebovat. Hlavně holky aspoň tu kyselinu listovou, ta zabraňuje obrovskému množství vad a přirozeně bych řekla, že jí dostatečně nikdo nespořádáme.
Teď mi známá porodila dvojčátka v 30tt, jsou hodně maličcí, ale doufám, že je tam v inkubátoru pěkně nahřejou a budou to pašáci. :grinning: Jo, já z nemusím mít z čtyřkiláčů strach, ale myslím, že poslední týdny se naložim do vany, aby mě voda nadnášela, a nehnu se odtud. :grinning: :grinning:
Já jdu na kontrolu příští čtvrtek, tak se zeptám Zdráži na ten test v 12tt, jsem zvědavá co mi na to řekne.
Vidím,že ta diskuze by se měla jmenovat těhulky z okolí Znojma. :grinning: Tak doufám, že jste všichni doma a užíváte sluníčka.
24. kvě 2007 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no to jsem sama zvědavá cio ti Zdráža na ten test řekne... jestli jí to do ordinace už dorazilo.cha cha ...ale je to dobrá věc to vědět takhle brzy.případná interupce by se dělala jako zákrok ,ale v tom 22 týdnu nebo jak se dozvíš výsledky už se musí dítě porodit. no zážitek na celej život.ideální by bylo to vydrže aspon do 32 tt,moje známá tydy ze zn porodila dva kluky poměrně pozdě až ve 34 tt a byli v inkubátoru jen chvilku.každej den v bříšku je dobrej...
24. kvě 2007 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no ono rodit velký dítě není žádná sranda,na mě byl Petřík dost velkej ikdyž nejsem žádný tintítko.měla jsem veliký šití a hrozně víc než celej porod mě trápily hemoroidy.hrůza...chodím ale tedˇna pravidelný prohlídky na proktologii tak snad se mi obloukem vyhne.ale jestli budu tohle přenášet a bude to mít přes 4kg...!!!!
24. kvě 2007 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačko, na plodovku jdeš jen pokud jsi v rizikové skupině, to znamená, že už máš postižené dítě, máte genetické vady v rodině, jsi nad 35 let (ale někteří doktoři posílají od 30), něco se jim nezdá na těch testech v 16-18. tt.

Listovku určitě ano, pokud víte, že té zelenině/ovoci moc nedáte. Antony (jak se jmenuješ???), u dvojčátek vitamíny papej, to bys denní doporučenou dávku jen z jídla neměla šanci doplňovat, ať máš mimoušky zdravé!

Kamčo, nebuď takovej pesimista :unamused: . A nestraš! Já jsem jen napsala, jak to s těmi testy je, že je tedy lepší využít i ty placené, jak na tom byla sousedka, a nebylo to příjemné čekání! Takže jen pozitivní zprávy, těm špatným se radši vyhýbat!

Ještě jednou ke Kamči, každé mimi si naroste podle svýho, průměrně velké dítě prý má 3,5 kila, ale je pravda, že jak se to blíží ke 4 kg, už to není žádný med! Taky se děsím, že Madla naroste víc, holt, nějak porodit musíme! Buď ráda, že máš zdravého kluka, a žes rodila normálně, sousedky teď rodí o sto šest císařem a ne že by chtěly! :unamused:

Dnes jsem rovných 30+0 tt! A mám v albu novou fotku ze včerejška.
24. kvě 2007 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
optimální pro dvojčata je tak 37-38tt, ale máš pravdu, každý den je dobrej. Mě tedy hemeroidy trápili i bez dětiček, takže jsem hodně upravila výživu a kromě toho, že tam jsou tak nezlobí, no ale uvidíme co přinesou další měsíce.
24. kvě 2007 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek