• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky "Brno a okolí", TP srpen, září 2011. Přidej se.

30. srpna 2013 
Ahojte, holky. Ja byla vcera na monitor ve vyskovske porodnici a musim rict, ze oproti Bohunicim parada. Doufam, ze tam na porod stihnu dojet. A to o mne ani nevedeli, ze jsem VIP pacient :grinning: . Zname budu obvolavat, az tam pojedu rodit. Na monitor jsem cekala 15 min. a PA se mi moc omlouvala. Nataceli mi ho normalne na porodnim boxu, v soukromi, PA chodila, jestli nic nepotrebuju. Byli tam vsichni moc prijemni, usmevavi, normalne si se mnou jen tak povidali... to z Brna vubec neznam. Dr. byl taky moc prijemny, mel cas, na utz. mi vsechno krasne popisoval, jako bych byla jedina pacientka za cely den!

Jinak na to, ze zacinam 37.tt, tak to vypada na porod kazdym dnem. Otevrena jsem uz pry hodne, miminko ma pres 3 kg, ale pribirani u nej zpomaluje, ma uz jen malo plodove vody (pry priznak bliziciho se porodu) a hlavne jsem mela na monitoru pekne kopecky, a to jsem poslicky vubec necitila. Bych chtela videt, jake bych mela kopce v noci, kdyz me budi opravdu dost bolestivi poslicci :sweat_smile: . No, ja doufam, ze miminko jeste chvili vydrzi, 36+ mi prijde jeste brzo kvuli prip. problemum s dychanim :confused:
22. črc 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 Terez, díky za zkušenost, no mám pocit, že už se to všechno snad vyvíjí k lepšímu, už nemám po každé návštěvě wc pocit, že vyletím z kůže :wink: Navíc už jsem to ani s tím epinem nevydržela a mám moc radost - fakt dělám pokroky, dala jsem dnes obvod 28cm, taky jsem včera v porodnici zjistila, že mám do porodu ještě času dost, takže věřím, že tu třicítku natrénuju :slight_smile: Tý jo, chtělo to u mě dost trpělivosti, vůbec mi to nešlo jak ostatním, ale vypadá to, že i já budu mít řádně nacvičeno :sunglasses:

A co se týče včerejšího monitoru v Bohunicích, já byla připravena na neskutečně dlouhé čekání - no vyřízení karty mi trvalo chvilku, na monitor mě volali do 5min po příchodu do čekárny, sestřička teda nebyla příjemnost sama, ale chápu - měla se co otáčet, seděly jsme tam na tom monitoru tři zaráz - no pak zas do čekárny a do 10 min jsem šla na vyšetření k doktorce a ta byla strašně milá, ochotná, všecko vysvětlila - vůbec jsem si nepřipadala jako na pásové výrobě :slight_smile: Možná jsem měla fakt štěstí na dobu a na lidi, ale spokojená jsem vycházela asi 50minut poté, co jsem přišla...
22. črc 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vilibalda Máš pravdu a já tedy za sebe musím říct,že bych taky nechodila někam na chodbu na záchod a do sprchy...Je to vlastně také důvod roč tam chci rodit,ale taky proto že když jsem tam byla před rokem na zákroku,tak se omne moooc pěkně starali a byli fakt domácčtí :grinning:
Moc děkuji za názor.....
22. črc 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@falca1 To je dobré vědět,no jen tet doufám,že nebudou mít stop stav:slight_smile: snad ne :slight_smile: Nemyslím,že je to zrovna jen o personálu,když tam dojede hodně protivná rodička,tak asi taky bych nebyla moc příjemná :frowning2: Nevím každý to snášíme jinak tu bolest,takže kdo ví já k se budu chovat já????Ikdyz personál by měl zachovat klid a profesionalitu.
22. črc 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOLKY DĚKUJI MOC ZA NÁZORY CO SE TÝČE OBILŇÁKU.....
Tak třeba se tam sváma potkám :slight_smile:
22. črc 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka29 To se mi fakt líbí,píšeš snad o mně. :grinning:
22. črc 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snazilka_2011 Ahojky, díky, že sis vzpoměla! :slight_smile:
Včera to byla hrůza... Nevim, jestli to tady mam psat... :wink:
U doktorky na gyndě ze začatku v pohodě. Mala spala, takže monitor byl ok, ale po cca 10 min, se začala vrtet a dostala škytavku, takže se vrtela ještě vic, a jak jsem měla mačkat když jsem citila pohyby, tak ji to asi ještě víc draždilo, takže sebou mlela, a monitor šel zase k 200 :unamused: přišla mudr. že se ji to nelibi, že mě hned pošle do porodnice. Udělala mi ultrazvuk, takže v 37 + 3 tt má mala 3400g, pry je už velka, a budou mi ji vyvolávat, že v terminu by měla přes 4 kg, že se ji taky nezdá prutok pupěčníkem, že tam mužou byt nejaky uzliky nebo co, ale že ona to nepozna. Taky že placenta už je připravena k porodu - vyzrala a že čípek je taky tak. Takže mě udelala ster na streptokoka, a poslala nas s ním rychle na vyšetření, aby to bylo už dnes nebo nejpozději v pondělí, když mě budou vyvolávat ten porod! Že si mě tam už nechají a že pokud ne, mám počítat s tím, že tam budu každy den chodit než mi to vyvolají! :confounded:
Jeli jsme teda do porodnice...
Ja brečela, uplně vystresovana, protože jsem s tím vůbec nepočítala, řešila jsem, jestli mám vše v tašce doma a co a jak bude... prostě mě připravila na to, že si mě tam už nechají...
A v porodnici po cca 3 hodinách, monitor předpisovy, 30 min. vyšetření ok, že pupečník je v pořádku, porodni cesty že se nechystají a odhad 3100g. :grinning: Pry že mam přiji v neděli, a že to ještě na porod nevypada!
Takže jsem štěstím, že jedu domu ani nebyla schopna mluvit s mamkou do tel :grinning: ted už jsem na to připravena, že si mě tam v nedeli asi nechaji, protože opravdu mala v terminu by měla přes 4 kg, takže me to asi příští týden budou vyvolávat! Ale už jsem s tím smířena... :grinning:
JInak za sebe mužu říct, že sestry i 2 doktorky tam v BOhunicích byly super... usměvave, mile a naslouchave, takže se tam těším na porod... Více uvidime v tu neděli, taška je už kompleto dobalena :grinning: raději! A muj chlap je na to už taky připraveny.... tak chudak nevedel, když jsem tam byla, jak to bude, jestli pojede domu sama pro tašku, jestli ma brat 2 týdny dovolenou, prostě taky šok, nevedel co bude... :slight_smile:
A co u tebe, nejake změny??
pořád tě to bříško svědí?
22. črc 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda to jsem napsala román!!!! Moc se všem omlouvám! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak co se týká te plodove vody, v lékarně se dá koupit na to test... pry to stojí par korun a je to to samy co v porodce, na stejny bazi, nejak se to barevne zbarví, když je to plodova voda... :slight_smile: :wink:
22. črc 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Ahoj Šári, vše jsi sem krásně napsala.. :slight_smile:Úplně chápu tvoji reakci, že jsi z toho byla zaskočená!! Je SUPER, že je vše nakonec v pořádku, myslím, ty průtoky placentou a tak.... Malá už je teda krásně ,,veliká" , jde vidět, že se má u tebe mooc dobře :grinning: a zase pokud už je připravená na svět, budeš ji mít aspoň brzo u sebe:slight_smile:!!Takže už příští týden?? Jééééééé:slight_smile:to je krásný:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Neboj, v tašce máš určitě vše a kdyby náhodou něco chybělo, muž ti to přiveze :wink:
Kamarádce v Bohunicích min. týden vyvolávali porod a říkala, že v pohodě, sice jí ho vyvolali až napodruhé, ale ona týden přenášela.... Nechala si píchnou epidural (i když ho předem nechtěla) a říkala, že se to dalo zvládnout a že měla super porodní as. a že na ni byli všichni příjemní....
Já jsem dnes měla přijít do Bohunic kvůli tomu svědění, dostala jsem nějaký ,,vitamíny" na podporu činnosti jater a ditiaden. Jinak mám kontrolu 8.8.
Ráno jsem se pokoušela jet do Bohunic sama MHD, ale musela jsem asi třetí zastávku vystoupit a zavolat manželovi, aby pro mě přijel a zavešzl mě tam, jinak bych se po cestě složila:frowning2: Dnes je mě pořád na omdlení a přitom jsem v nemocnici neměla ani nízkej tlak.
Byla jsem ve 3. patře v té ambulabci a je tam strašně příjená sestřička, taková moc milá a ochotná.....
Včera jsem si volala 2x na výsledky krve a Hruban (můj doktor) tam pořád nebyl a tak si vzala sestra na mě číslo, že mě pak doktro pak zavolá a fakt zavolal!
Myslím, že Bohunice jsou dobrá volba:slight_smile:
22. črc 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@snazilka_2011 taky román, co? :grinning: :grinning:
22. črc 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a ještě jsem si to napsala sobě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. črc 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkast Děkuji za román,asi to máme každá takhle ,tet když se to blíží,tak nervozita stoupá,já jsem tet 37tt.Ale moc pěkně jsi to napsala.Mě řekla doktorka v pondělí, když jsem byla 36+3tt že má malá 3250g tak to budu mít slůně asi.....Přeji hlavně at je vše v pořádku, to je nejduležitější a když si tě tam v neděli nechají, at se o tebe pěkně starají v těch Bohunicích :grinning:
22. črc 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 to nevadí... aspon je sranda... :grinning: :grinning: :grinning: ty jsi byla ve 3. patře? Ja v 2. je mi to hloupý říkat, ale druhé mimi u ní už mít nechci :confounded: sice to ani není pravděpodobne, máme v plánu až tak za 5 - 6 let, a to už v Brně nebudem, ale i tak... mohla trochu lépe vybírat slova... flákala mě to, jako hotový fakt! :frowning2: přítom je to jen HRUBÝ ODHAD! I tak to říkala ta mudr. v porodnici... no nic... třeba měla pravdu a mala má opravdu tolik a ještě ji poděkuju, že se tak bála a raději mě hned futrovala do porodky... :slight_smile: uvidíme ve neděli...
Ty jsi dostala ditiaden? To je jak Zodac a ten druhy lek, jak ses tady na něj ptala na sklidnění... tak snad ti už zabere a do porodu máš klid! Přála bych ti to... ja taky mela jedno období, kdy jsem se furt drbala a jak jsem začala už jsem nevedela, kdy přestat a pak jsem se drbala uplně všude, i tam kde nebyla vyražka ave vlasech a pod.... vím, jak je to hnusny pocit!!! :confused:
Kontrola 8.8. juuu, to se má narodit mala... pekný datum... :wink:
Proč už u nás pod jmenem nevidi, termin porodu a kdy máme rodit, vždyt to tady vždy bylo ne? :confused: jsem se chtěla podivat kdy máš terminek...
22. črc 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabulda děkuji Ti... ja už ji asi přejmenuju z MALINKE na VELINKOU :grinning: jj, to asi budeme mít stejná slunatka, ale co, odrodím to, hlavně aby naši prckove byli zdraví!!! :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Kde budeš rodit ty? A u tebe je vše v pořádku? :slight_smile:
22. črc 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast ahojky, tak to je taky mazec...to já jsem dopadla dneska v Bohunicích tak, že malé se asi ven nechce, porodní cesty uzavřený, malá je prý v pohodě, na monitoru spala a jediný co je špatně je tlak, ten mám 140/90, jinak odhad minule před 10 dny byl 3 kila a teď 2950g...asi už nepřibírá, nebo se pletou...další kontrola za týden ve 12h. Porod bude dřív, takže asi tím vyvoláním...nouvidím za týden no :slight_smile:
22. črc 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast jo a dneska poslali rodící maminu na obilňák, protože mají v Bohunicích uplně narváno :unamused:
22. črc 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulka003 my jdem v tu nedeli taky na 12h. resp. kolem 12 protože říkala, že tam je dost mamin na monitor... včera jsem tam bylo od 15 do 18 a bylo tam cca 6 paru, uplně narvano... a brali na monitor jen po jedne, ikdyž jsem tam videla 3 monitory a 3 křesla u toho, nevim... :slight_smile: jj, stop stav ted budou mit asi dost často, tak uvidime... si říkám, že vyvolání, musí byt rezervovano ne? Nemužou mi říct, přijedte v utery rano na příjem a pak mi říct, že maji plno, ne? :grinning: ale i to se může stat, že? :grinning:
To je dobře že se male ven nechce, ne? Vždyt mas ještě čas... :wink: a pokud je vše ok... jj, tlak jsem mela včera jako ty 135/90...
22. črc 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast teda Šári, to mě mrzí, ten přístup MUDr., vidím, že si skoro všichni můžou podat ruce!! :angry: :frowning2: :cry: :-
Ale ještě že je vše v pořádku a v Bohunkách si tě už phlídají!!:slight_smile:Pokud ti řekli, že tě přijmou na vyvolání, tak tě přijmou určitě :wink:
Já chodím do poradny do 3.patra.
Je pravda, že dost slyším, že jsou ty odhady dost nepřesný, půl kila sem, půl kila tam.....tak uvidíš, jak bude malinká veliká :slight_smile:
Dostala jsme nějaké dvoje léky na podporu těch jater (ale jaterní testy mám prý ok), a jen na zkoušku pár tbl. ditiadenu a prý uvidím, jestli to zabere. Snad jo, jinak se uškrábu a při tom se zblázním a zblázní se i manžel ze mě :grinning:.
Já jsem dnes měla tlak 128/87, prý je to naprosto v pořádku. A přitom se motám, jako bych měla úplně nízkej.
Jéé, jak já ti Šári závidím, že už budeš mít možná příští týden malinkou v náručí :dizzy_face: :dizzy_face:
22. črc 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast No já chci rodit na Obilňáku.Já nevím, když se tetka ti doktoři a Pa střídají jak na Obilňáku tak v Bohunicích, tak už je to asi jedno kde rodíš ne :slight_smile:
Zatím jsem tam ještě nebyla mojí doktorkou poslaná,ale tet v pondělí jdu do poradny,tak už se tám nechám poslat.Mám tam od známé doktorky domluvenou doktrorku,takže trošinku protekce. :slight_smile: Jinak mám termín 12/8 takže uvidíme jestli to bude v termínu nebo dřív,ale už od 28tt ležím,šetřím se.
Moje DR říkala naposledy ,že snad ještě vydržím týden, tak uvidím jestli dojdu v pondělí do poradny,ale já si věřím a pak se nechám poslat na Obilňák
Pokud bych měla mít slůně tak bych rači rodila dřív :grinning: ale nejak to zvládnem,tak jak píšeš,hlavně aby byli prckové zdraví :grinning:
22. črc 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulka003 asi je trošku baby bum :grinning:
22. črc 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak dneska jsem byla na kontrole a za celý těhu jsem konečně měla svoji doktorku, jinak tam má jeden den v týdnu záskok doktora a vždy jsem se dostala k němu. Měla jsem dneska pocit že mě pořádně prohlídla :grinning:, ale protože maj dovču tak mě objednala příště na 22.8 tak se budem s malou šetřit ať ještě dojdem.
Jo a koupila jsem si maliníkovej čaj, opravdu je dobrej i bez slazení :grinning:
22. črc 2011 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabulda tak to se tam možná potkáme, teda ty jsi vlastně chtěla rodit na Obilnáku, že? :wink: jsem zvedava co mě řeknou v neděli... :slight_smile: třeba se potkáme na obilnáku, když budou mit Bohunice stop stav :grinning:
@falca1 fakt ti chutná?? :slight_smile: ja jsem asi nejaka divna koukám, všem tady chutná, jen ne mě... :grinning: :grinning: :grinning:
22. črc 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkast no já jsem šla dneska na 9h a byla jsem tam do 12h, na monitor brali po třech, tam to bylo vcelku rychle ale musela jsem čekat na MUDr.Gerychovou, protože chodím k ní, asi byla u porodu nebo nevím, čekala jsem na ni 1,5hodiny...na to vyvolání určitě musí rezervovat, pokud na něj půjdu, tak mě určitě bude mít taky Gerychová, takže si mě objedná na svou směnu. No já nevím, už by se malé mohlo chtít ven, taky mě straší tím, že je větší a navíc už mě dost bolí břicho, jak při chůzi, tak i v klidu...prostě už bych to chtěla mít za sebou :grinning:
22. črc 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulka003 jo tak to ti věřím! :slight_smile: že by jsi to už měla rada za sebou a ktera maminka v těchto tt ne, že? :grinning: Mě teda žadny problemy bříško nedela, ted je venku fajn chlad, ale ve vedrech bych asi mluvila jinak... :grinning: Jinak mě si taky ta doktorka objednala na něděli protože má službu, takže pokud mě to budou vyvolávat asi u toho bude ona, ne? Proč by si mě teda obj. zrovna na svou službu, mohla říct kterykoli jiny den a bylo by... :slight_smile: tak uvidime, někdy si říkám, že bych chtěla být klokan!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. črc 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast Śári, ale to by ti asi vyvolávali třeba v pondělí, ne?Prý se před tím dělá i nějakej test, jestli jsi připravená na porod.. :wink:
22. črc 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 jaky test? Nevíš o něm? :slight_smile: no snad až koncem týdne, at ma mala ještě šanci jit sama na svět, budu za ní bojovat :wink:

Jinak jsem ted tady četla porod 4,17 kg a jaka měla maminka všechna možna poranění, i praskly čípek, tak si říkám, že asi raději vyvolat... 6 ti nedeli snášela velice těžce... kloubouk dolu. :confused:
22. črc 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast to určitě, mě taky má pod sebou jen Gerychová...oni to tak prý v Bohunicích dělají, je to lepší pro všechny...oni určitě budou čekat na ukončený 38 tt
22. črc 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monulka003 tak snad nám to vyjde pěkně... :wink: ukončený 38tt dle menses budu mít v nedeli ale dle ultr asi koncem příštího týdne...
22. črc 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkast kamarádce dělali oxytocinový (snad je to dobře napsaný:slight_smile: test, jestli je připravená na porod.
22. črc 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 jj, je to ono, ted jsem to četla... sedíš na monitoru a do žíly ti píchnou male množství oxitocinu a sledují, jak reaguje miminko... :slight_smile:
22. črc 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek